KLEINE HANDELSADVERTENTIES Wat hebben zij op bun hart? FRANKENBERG N.V. Grote afslag N.V. v.bieras. Cister ei Zi. f ebben een jsticht per week-* VERVOLG STADSNIEUWS 1^ Voor al Uw drukwerk lm 0 li 3 activiteit? eetió nactA idïoprogramma UITSLUITEND VOOR ZAKENLIEDEN Prijs: 4 gedrukte regelt, grote kop inbegrepen, I 1.50, elke regel meer 0.30 Droogbouquetten Wasmachine Verhuur Stofzuigers Fa. R. J. Houwing Heren! Even knippen? Kachelmica, Kachelpijpen Uw japon verknipt? Kaas Engelse conversatie Laat nu uw winterjas Geld kunt U Kaas Wilt gij timmeren? Nylon-reparatie Steek U er warmpjes mi Jan Klaassen gaat met zijn tijd mee Trotse cowboys temidden van eitjes en kabouters Vaardigheidswedstrijden voor schooljongens Collecte gezamenlijke militaire fondsen Tegen rietdekker weer f 250 boete geëist SOVA won de jubileqm- beker van KNVB Eerbetoon aan achttien gesneuvelde militairen vers RUNDVLEES Kwaliteit, blijvende pasvorm en billijke prijzen A. SIJPERDA ZOON CAREL SCHMIDT Stompetoren Herdenking gevallenen Heer-H ugowaard „Huijgenoten" opende speelseizoen Cursus bemestinqsleer Bergen Schermerhorn Fancy fair t B l;\ Li 0 rme drommels raken de af. Ik zou zo zeggen, el streven? Het is juist :r ons altijd voorgehou- dat is wel zo", beaam detoch ben ik er uigd dat Moeder het i. Ze heeft deze lakens ,Weet je wat jouw fout op boze toon. „Jij laat war brengen door kléi- „Wat je maar kleinig- Een paar gloednieuwe pen!" Het scheelde niet Pam hadden ruzie ge- gelukkig trad Pom, ttfs- nu, jongens, laten we Ik geloof, dat de klok lat!" n weten, dat zij van de ünn's verklaring op de at Zinn deze heeft afge- erleg met of zonder toe» dr Adenauer. .15 op 324 meter), dat 'CERT over Brussel wordt door onze land- nus Adams van de larin de pianist Hans het mooie pianoéon- r. t. van Mozart (KV rt. U kunt er o.m. landse werken horen, lantisch symphonische I en David, van Johan en de fraaie vierde van Henk Badings uit het orgelconcert van nist heeft gehoord, dat vond werd. uit,gezon- een Jndruk van zijn nu stellig deze sym- kunnen waarderen. 10 OCTOBER I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO 7.10 Oïram.muziek. 7.45 en Liturgische kalender, i weerberichten. 8.15 Gram.- de huisvrouw. 9.35 Wa- 0 Gram.muziek. 9.45 Scftool- muziek. 11.00 Voor de Klein koor. 12.00 Angelus, uziek. 12.30 Land- en Tuin- 12.33 Salonorkest, 13.00 Nieuws en Katho- 3.20 Militaire causerie. 13.25 13.45 Voor de vrouw. 14.00 14.20 Kamerorkest. 15.00 15.30 Orgelconcert. 16.00 17.00 Voor de jeugd. 17.15 17.35 Amusementsmuziek. op grote hoogte", causerie. iade-Orkest. 18.30 Amuse- 18.52 Actualiteiten. 19.00 Regeringsuitzending: „Ver- 19.30 Gram.- De gewone man zegt er 't '.30 Symphonette Orkest en .Opbouw in liefde", cau- Grinzingklanken. 21.40 „Om van Nederland". 22.00 Me- t, koor en solist. 22.25 Gra- c. 22.45 Avondgebed en Li- 23.00 Nieuws. 23.15— II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Gram.muziek. 7.15 Ochtend- .30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws iten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 svrouw. 9.05 Gram.muziek. kleuters. 10.00 „Thuis",, cau- 10.20 Gram.- 0 Schoolradio. 10.50 Gram.- 5 Radiofeuilleton. 11.45 So- ino. 12.00 Musette-Orkest en Land- en Tuinbouwmedede- Sport en prognose. 12.48 13.00 Nieuws. 13.15 Mede- gram.muziek. 13.20 Dans- 5 Gram.muziek. 14.00 Kook- Blaaskwintet. 14.50 Voor- muzikaal intermezzo. 15.10 15.30 Amusementsmuziek. nuziek. 16.30 Voor de jeugd, ael. 17.20 Muzikale causeriej 18.15 Felicitaties. 18-45 bocht". 19.00 Kinderkoor over consumentenbelangen L beraad", causerie. 19.50 Be' 0 Nieuws. 20.05 Boekbespre' en piano. 20.30 „Europa 20.40 „Leven op de aarde', Operetteconcert. 22-00 weekoverzicht. 22.15 Strijk" 22.45 Avondwijding. 23.00 „In huwelijk en gezin' 24.00 Gramof oonmuziek' Televisieprogramma van 20.15—21.45: 1. „Le sel de 2. „Images gothiques", *ilm' Programma over Dr. Albert eens per week schiD met 1 of 21 DONDERDAG 9 OCTOBER 1953 Kopy^inïtën^èéïwïa^törörê^j Plwtting «Ik» Dinsdag «n Donderdag^ Neemt U eens een bouquet van gedroogde bloemen. Zeer kleurrijk en zeer houd baar. Hoogachtend, Matth. de Saïn Tel. 2269 - „Floresco" Bergen. Kuiperij Bakker, Dijk 12 Tel. 4268 Reparaties. Vlug en billijk, ender garantie. P. Telgeier, Doorbraak 3. Telefoon 3871. lïergerweer 24 t.o. de Am bachtsschool, Hete luchtkachels vanaf ƒ90.Etna kachels vanaf 64.—. Ook Zaterdags, in moderne modellen. Dirks, b. d. Friese brug. Nu ruime parkeergelegen heid. glashelder, prima kwaliteit, alle afmetingen. Huisman Zoon, Djjk, Alkmaar. Ellebogen, Kachelcement, Kolenkitten, Kolenschoppen Huisman Zoon, Djjk, Alkmaar. Mevrouw, Dat ls heel erg. Ow baar verknipt is nog erger. Gok niet en neem „Pauljéka" ais uw kapper! jchoutenstr. 24-26. Tel. 4255 20_j_ korstloze kaas 23 ct. per ons. 40+ belegen Boe renkaas 28 ct. per ons. 40+ oude Boerenkaas 33 ct. p. ons, 40+ oude Edam mers 32 ct. per ons. Vele soorten buitenlandse kaas. Limburgse kaas 95 ct. per pakje. Rundvet 46 ct. per half pond. ,,'t Kaashuis" op de Mlent Tel. 2804. Nieuwe cursus voor Begin ners. Aanmelden dagelijks. Instituut Burdorf Langestr. 91 - Tel. 2497 keren 22.50, costuum 30 Keer- en rep.-inrichting. J. Janssen, Hekelstraat 22, Schermerweg 52. verdienen door nu uw win- terfruit te kopen: Cox Orange, Goudreinettsn, Jo nathan, Notaris en Present van Engeland. Stoofperen: Gieser Wildeman en St. Remy, alles bewaarbaar! Vraagt prijs, spotgoedkoop. Onze gesneden zachte snij boontjes 35 ct. p, p. Wie een gulden besteedt ont vangt een pond warme pinda's voor 50 ct. bij J. Bijtjes en Zn., Magda- Ienenstraat. Telef. 2052, uit een speciaalzaak, grote sortering, b.v. jonge kaas 26 ct., belegen kaas 28 ct., belegen commissiekaas 29 ct.,- commissiekaas (bijna oud) 30 ct., zoutloze kaas enz. Verse Roomboter 250 P. M kg, Koelhuisboter 240 p. J/4 kg. Verse Eieren 15 ct. per stuk. Megroos, Schoutenstr. 7. koopt dan Uw hout bij STEIJN, Zeswlelen. stofceintuurs en gespen ajouren en plisseren. J. Seinen. Appeisteeg 1. Ieder gezin kent de waarde van het welverzorgde „geheime uiterlijk", dat met tricot-ondergoed éven keurig en vlot is als de bovenkleding. Daarom zijn de enkele guldens, tijdig aan nieuw ondergoed uitgegeven, zo goed besteed. Want in nieuw, flatteus tricot-ondergoed voelt iedereen zich als herboren! e'geniijfr zo TE HUUR te Bergen GR. GEM. ZITK. m. balcon, slaapk., W.C., gebruik van woonkeuken. Event, m. prima pens. Di- Brieven onder no. A 140 bureau van dit blad. reet aan bushalte en ve keersweg. Fantasie in beeld Als kinderen aan het fantaseren gaan, doen de avonturen die zij in gedachten beleven niet onder voor de wildste droormdeeën van volwassenen. De meisjes wanen zich een goedhartig, teer elfje, of een sneeuwwitje en om zich heen zien zij p'oppen die om ver zorging vragen, ranke zonnebloemen en kleurige paddestoelen. De jongens be leven dat anders. Hun ideaal is een groot voetballer te worden of als on verschrokken Indiaan of cowboy hel dendaden te verrichten. En zo zagen we gistermiddag in de kinderoptocht een in vol ornaat uitgedoste Abe Len stra, die bij iedere pas haast uit zijn voetbalschoenen stapte, we zagen een cowboy, gezeten op een ponny die te ordelen naar de geur in de week dienst doet bij de petroleumventer, we zagen Charley Chaplin en twee minia tuurorgeldraaiers. Het was een aller aardigst gezicht, al deze vreemd uitge doste kleuters die trots als een pauw door de straten stapten en die critiek van hun vriendjes eenvoudig niet „na men". Want als je een heuselijke cow boy bent, laat je je door je buurman geen slome noemen. Waar of niet? Alle mogelijke nationaliteiten waren verte genwoordigd en een van de kinderen had er zelfs niet tegenop gezien zich pikzwart te maken om als negertje mee te lopen. Dat hem 's avonds een extra grote wasbeurt wachtte, deerde hem op dat moment niet. Het was voor de jury verre van ge makkelijk om de prijswinnaars aan te wijzen, omdat eigenlijk al deze kleu ters voor een beloning in aanmerking kwamen. Er moest echter een keus wor den gedaan en deze was als volgt: 8 Octobermeisje, postbode, herfst, Spaan se, negertje, pop, heks, Abe, Oranje hoedje, clowns, zonnebloem, paddestoel, jager, vissertje, cowboy, Sneeuwwitje, autoped, autopedjes, dobbelsteen, Char ley Chaplin. Groepen: Draaiorgel, Piggelmee, kla- vertje vier, herfst, molen, liet bier is Weer best, zon, maan en sterren, boer en boerin. ZAKAGENDA'S KANTOORAGENDA'S KALENDERS voor 1953 LANGESTLAAT 24 ^hEFOON 2394 ALKMAAR (Advertentie ine Med (Advertentie, mg. Med-) Op de Laat tussen de Brillesteeg en va Sehoutenstraat werden gistermorgen 'n het kader van de 8 Octoberviering behendigheidswedstrijden georganiseerd voor jongens van de vijfde en zesde Wassen van de lagere scholen. Ondanks de koude wind, die een langdurig ver- bhjf op de Laat weinig aanlokkelijk maakte, werd er met vuur om de over winning en de eer van de school ge streden. De volgende jongens werden met een prijs beloond: Vijfde klas: 1. A. Ploeger (Lindenschool), 2. G. Mol (Julianaschool) ,3. K. Louwe (St. Bavo- school), 4. G. Petersen (St. Adelbertus- school), 5. T. de Boer (St. Aloysius- school), 6. J. van Wonderen (nieuwe school), 7. Hettrois (St. Aloysiusschool) Zesde klas: I. Gerard Wokke (Wil- helminaschool)2. Gerrit Waal (Von delschool)3. H. van Amsterdam (St. Adelbertschool), 4. A. Rijser (St. Willi- brordusschool)5. F. Ruder (Bosboom Toussaintschool), 6. H. Michels (Von delschool), 7. Jan Tegel (Ligthart- SOhQfii). Als het getij verandert moeten de bakens verzet worden en ook Jan Klaassen heeft begrepen, dat hij met zijn tijd mee moet gaan. De ouwe Jan, die eeuwenlang kinde ren uit een lange reeks geslachten vanuit een donker hokje onder het ..toneel" heeft toegesproken en vaak volkomen onverstaanbaar was als zijn baas wat schor was en het straat rumoer zijn woorden verloren deed gaan, heeft zich aangepast aan de tijds omstandigheden-en-spreekt tegenwoor dig zijn auditorium per loudspeaker toe.- Hoe stond met- zijn onafscheide lijke eega Katrijntje en met alle sujet ten waarmee hij in zijn avontuurlijk leven verkeert, gistermiddag op de platte Stenenbrug: hij was ditmaal met .,de stem van de reus" begiftigd en men kon in het Fnidsen al horen dat hij van plan was zijn vrouw te ver kopen door haar in een kist te stoppen en aan een voddenman mee te geven. Of deze „toneelvoorstellingen" een grote opvoedende waarde hebben zul len we hier maar niet beoordelen. De om raad gevraagde jeugd besloot met algemene schreeuwstemmen, dat Ka trijntje wèl in de kist moest welke aan de voddenboer als een kist „vlees en beentjes" verkocht zou worden. Tegen zulke barbaarse maatregelen worden we tegenwoordig door onze opvattin gen over huwelijkstrouw en vooral door het wetboek van strafrecht wel beschermd, maar de jeugd verkeert nog in de benijdenswaardige leeftijd waarin sensatie boven alles geappre cieerd wordt. De opkoper verdween met zijn kist en Katrijntje ging een donkere toekomst tegemoet. In aansluiting op wat wij reeds gis teren plaatsten, verzoekt men ons nog opname van het volgende: Welk een voldoening was het om gisteren in volle vrijheid ons 8 Octo- ber-feest te kunnen vieren, nu reeds voor de achtste maal sedert onze be vrijding. Van velen zullen ongetwijfeld de gedachten uitgegaan zijn naar die donkere bezettingstijd. Maar nu zijn wij vrij, volkomen vrij. Nog steeds ge denken wij daarbij de grootste hulp van onze bondgenoten, maar «niet min der de inspanningen en opofferingen, welke onze eigen jongens in hun strijd voor de bevrijding van ons vaderland hebben gebracht. Zij gaven daarbij niet alleen het beste, doch ook het hoogste wat zij te geven hadden, n.l. hun leven, er op rekenende, dat wij overblijven- den voor hun vrouwen en kinderen zouden zorgen. Weer anderen kwamen als oorlogsinvaliden naar huis en wa ren daardoor niet meer in staat hun beroep uit te oefenen en derhalve zelf voor hun gezinnen te zorgen. Zonder uitzondering rekenden zij echter op ons, ook de jongens, die in Indonesië hun plicht deden. Het Rijk gaf reeds hulp in de vorm van pensioen, doch er is nog zoveel meer nodig. Uit deze gedachte is het initiatief geboren om iets meer voor de nage laten betrekkingen van gevallen mili tairen en deze oorlogsinvaliden te doen. Wij hebben gisteren reeds gemeld welke militaire fondsen hierbij betrok ken zijn. Deze fondsen beogen alle hetzelfde doel, n.l. behartiging van de zedelijke maatschappelijke en stoffelijke belan gen van de militairen van Land-, Zee- De brand in Huiswaard De rietdekker J. M. in Bergen was op 13 Mei van dit jaar aan het werk aan een woning in de Huiswaard te Alkmaar. De woning vloog in brand en M. werd door de Alkmaarse politie rechter tot een boete van f 250 subs. 50 dagen, en een voorwaardelijke hech tenis van twee maanden veroordeeld, omdat het aan zijn onvoorzichtige han delingen te wijten zou zijn geweest dat het dak in brand gevlogen was. M. verklaarde dat hij niet schuldig was. Hij zou geen sigaret hebben op gestoken. Er waren echter getuigen, wier verklaringen geheel anders luid den, zodat de procureur-generaal bij het Amsterdams gerechtshof, in- hoger- beroep verklaarde, dat het tóch zijn schuld was. Eis: bevestiging. Uitspraak over veertien dagen. I In het kader van het bedrijfsvoetbal zijn reeds vele wedstrijden gespeeld. Gisteren vond de 203e wedstrijd plaats, waarvoor de teams van Lichtbedrijven en SOVA werden gealarmeerd. De inzet van deze ontmoeting was de jubileum beker, welke de K.N.V.B., ter gelegen heid van het vijftigjarig bestaan ter be schikking had gesteld. Niettegenstaande het feit dat Lichtbedrijven verzwakt moest aantreden, ging de rust met dub bel blanke stand in. Na de hervatting verd SOVA plotseling productief en met doelpunten van Mulders (2 x) en Van der Hulst kreeg Lichtbedrijven spoedig een 3-0 achterstand. Uit een vrije schop, door Boom genomen kon Lichtbedrijven tenslotte de eer redden. Donderdag 30 October zal de com mandant van het BKL en wnd. garni zoenscommandant, de kapitein J. Fuch- ter, in de cantine van het R.O.G.-ge- bouw oorkonden uitreiken aan de na bestaanden van achttien in de oorlog of in Indonesië gesneuvelde militairen. TafeltenniscompeHtie gaat vandaag beginnen Het eerste dames- en herenteam van de tafeltennisvereniging DSS spelen hedenavond in de school aan de Koornlaan hun eerste wedstrijden voor de competitie. De dames gaan hun krachten meten met Dito en de heren komen uit tegen Blanco. De Alkmaar- se heren zullen het zeker niet gemak kelijk krijgen. Onder meer krijgen zij tegenover zich Jail van Wel, die enige tijd geleden als hoofdklasser uit kwam voor Shot uit Nijmegen. Het Alkmaarse team is als volgt samengesteld: Dames: H. Krab, T. Rie- sebos, M. Offmann. Heren: Piederiet, Poeze, Haan. Burgerlijke stand Geboren Hylke F., z. van T. Loon- stra en E. K. de Jong. Getrouwd: Robert Bos en Janne tje C. Schmidt. Cornelis de Waard en Pieternella van Halem. Overleden Eliezabeth Beets, 82 jaar, weduwe van J. den Das. UTRECHTENAREN KUNNEN ONS AUTOMATISCH BEREIKEN De abonné's van het telefoondistrict p Utrecht zullen met ingang van 13 Octo- en Luchtmacht, van"hen, die zich vrij- ber automatisch kunnen telefoneren willig voor de militaire dienst hebben gemeld en van de nagelaten betrek kingen Het doel is duidelijk en de actie zeer aanbevelenswaardig. Er is echter veel geld voor nodig. Daarom zal morgen 10 October een huis- en straatcollecte worden gehouden. Ge denk in dankbaarheid uw vrijheid Weet uw plicht en offert naar vermo gen. met de geautomatiseerde netten in het district Alkmaar. OPRICHTING KLAVERJASCLUB In café „De Waagklok" is opgericht de klaverjasclub .genaamd „De Waag klok". Het bestuur is samengesteld als volgt: voorzitter de heer J. Smit, secre taris de heer S. Plug, Wildemanstr. 21; penningmeester de heer H. Insing. Gesn bevroren. per 500 gram Doorregen lappen 150 Magere lappen 170 Riblappen 175 Lenden Rosbief Biefstuk Gehakt Poulet Gehakt half om 150 Saucijsjes 150 Schapenvlees vanaf 130 2 '/2 kg. vet spek 650 z'/2 mager spek 775 2>/2 kg. rauwe reuzel 475 185 200 210 150 150 MAGDALENENSTR. Hoek Achterstr. Pracht sortering Costuums, Winterjassen, Pantalons, Tweed en Regenjassen Stelt gij de hoogste eisen aan Uw kleding? Grote sortering stoffen voor Kleding naar Maat en de prijzen zijn uiterst scherp Ziet onze etalage Schoutenstraat 16 Alkmaar Telefoon 5033 Herenmaatkieding Boomkampstraat 8 Telef. 3615 Alkmaar Vermaken keren. Goed en niet duur. Voor dam 11 Alkmaar Tel. 3320 Evenals vorige jaren zal in de avond van 11 October 1952 een herdenking plaats vinden van de gevallenen in de z.g. „Slag bij Rustenburg". Daartoe zal om 7.30 uur een bijeen- xiiieresBcune cultuur vcui net ouegusiavi- 1 VV._^„VV.QV,+ sche volk naar het Westen brengen. Het pl£ats vinden bij het monum Joegoslavische dansen in het Gulden Vlies Op zijn tournée door West-Europa zal het Joegoslavisch danstheater van de universiteit van Belgrado ook een be zoek brengen aan Alkmaar, waar het Zondagavond in het Gulden Vlies zal optreden. De dansgroep zal iets van de interessante cultuur van het Joegoslavi- programma bevat dansen uit Servië, Kroatië, Macedonië, Bosnië en Monte negro. FAILLISSEMENT GEËINDIGD Het faillissement van S. C. L. J. Spie renburg te Alkmaar is geëindigd door het verbindend worden der enige uitde- lingslijst. 0 OUDERDAG BIJ B.K.L. De ouders van de in Alkmaar geleger de militairen zijn uitgenodigd op 15 October een bezoek te brengen aan het R.O.G.-gebouw, om met eigen ogen te kunnen zien hoe het in het garnizoen Alkmaar toegaat. De toneelvereniging Huijgenoten opende haar speelseizoen met het drama „Verdronken Land", geschreven door A. v. d. Lugt. Hoewel Zondag de zaal tot de laatste plaats was gevuld, waren er Dinsdag slechts een honderd tal bezoekers in de zaal van de heer Van den Heiligenberg. Vooral deze avond had het spel der Huygenoten meer belangstelling verdiend. Het stuk speelde zich af in de Krim- penerwaard. Het gaf een juist beeld van de uiterst moeilijke omstandig heden, waarin de boeren vijfentwintig jaar geleden verkeerden. Vooral de arme boeren hadden het moeilijk, als watersnood hun Jand bedreigde. Daar bij kwam nog de ondeugd der jaloezie en het stuk had zijn bestek. De regie van deze toneelvoorstelling was in handen van de heer Th. Jongkind en we kunnen zeggen, dat hij, met zijn over het algemeen jonge spelers, voor een goede opening van het toneelsei zoen heeft zorg gedragen. Het spel van goed. Noemen we slechts de rollen van Kees en Geert Stravers, resp. vertolkt door N. Schou ten en J. Tromp. Ook het spel van Gieljan kon ons best bekoren, terwijl wij Dora graag een wat zachtere stem hadden gegeven. Haar spel voldeed uitstekend, doch haar bijna mannelijke stem was niet in overeenstemming met haar omgeving. Het spel van Saart was goed, doch haar kleding veel te mo dieus. De debutante Kee verdient een woord van lof evenals Mietje. De heer G. Tesselaar speelde de rol van een steenrijke, jaloerse boer. tevens hoofd ingeland. Dit is een mooie speelrol, een rol waar iets van te maken is en we kunnen dan ook zeggen, dat Tesselaar er van gemaakt heeft wat er van te maken was. Wij hadden hem evenwel graag een wat donkerder uiterlijk ge geven. Laten we niet vergeten, dat het amateurwerk is en dat er op een toneelstuk altijd wel iets aan te mer- een is. te Stompetoren, waar door dominee Kéja een herdenkingsrede zal worden uitgesproken, een en ander opgeluis terd door zang van het Ned. Herv. Kerkkoor. Na afloop van de plechtigheid bij het monument zal een bijeenkomst worden gehouden in het café Zwart, waar de voordrachtkunstenares, Aafje Top, het stuk „De Dwerg" van Par La- gerkuist zal voordragen. Deze herdenking en bijeenkomst is voor ieder, die sympathiek stond tegenover het verzet in de oorlogs jaren, toegankelijk. Op initiatief van de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Schermer e.o., werd Dinsdagavond in de Lagere Landbouw school een cursus begonnen in bemes tingsleer. De voorzitter, de heer C. Groot Wz„ wees er in zijn openings woord op, dat de bemesting een steeds grotere rol gaat spelen. Stoffen, waar men vroeger niet over hoorde, zoals b.v. de sporenelementen, komt men thans in de Landbouwbladen tegen. Verschillende ziekten onder het vee worden toegeschreven aan een ondoel matige bemesting. Het doel van deze cursus is dan ook, dat de boer op de hoogte gebracht wordt met de moder ne inzichten op dit gebied. Na dit inleidende woord gaf de voor zitter de leiding over aan de heer K. Duursma, hoofd van de Lag. Land bouwschool. Jammer, dat door het slechte weer enkele cursisten verstek lieten gaan, maar de eerstvolgende Dinsdagavonden kunnen ze door hun aanwezigheid tonen, dat ze met hun tijd mee willen gaan. De cursus om vat pl.m. 15 lessen. LEZING OVER SPANJE Het was een goede gedachte van de Schermer Gemeenschap, om de heer De Leeuw uit Utrecht, die met zijn lezing over Joegoslavië 70'n uitstekende in druk had achtergelaten, nogmaals te in troduceren en wel voor een lezing over Spanje. Hij betaalde genoeg belasting naar zijn zin „Ik betaal genoeg belasting, maar die twaalf agenten die er in Bergen zijn ruimen niet eens het glas op dat voor mijn huis ligt!" had de forellenkweker Van H. uit Bergen tegen een politie agent gezegd, toen deze hem had wil len laten stoppen op De Eeuwige Laan. Deze woorden werden hem kwalijk ge nomen, doch erger was, dat hij gewei gerd had gevolg te geven aan het stop bevel. Zes weken, had de Alkmaarse politierechter gezegd. Zes weken, her haalde de procureur-generaal in hoger beroep gistermiddag voor het Amster dams gerechtshof. Uitspraak over veer tien dagen. De Ned. Herv. Vrouwenvereniging hield Maandag en Dinsdag een fancy fair in de zaal van mevr. wed. P. Treiture. Een zeer grote collectie handwerken van aller lei soort was tentoongesteld in de smaak vol met bloemen versierde zaal. De bur gemeester en zijn echtgenote, de heer en mvr. Driessen waren bij de opening aan wezig. evenals de oud-tecretarese, mevr. A. Woeldersv. d. Veen uit Herxcen (Ov.). De dameskrans heeft een zeer goede naam op het gebied van handwerken en ook deze keer heeft zij haar reputatie hoog gehouden. De tentoongestelde stuk ken waren zeer fraai. Het is dan ook geen wonder, dat de belangstelling dirëCt overweldigend groot was. Des avonds waren er allerlei attracties die eveneens gretig aftrek vonden. Als bijzonderheid was Dinsdagavond een televisie-uitzending te zien, waarvoor vele waren gekomen. De dameskrans heeft een zeer goede, en bovenal zer gezellige fancy fair ge had, waarvan de baten buiten verwach ting hoog zijn. Bedrijfsvoorlichtingsdienst Het bestuur van de Bedrijfsvoorlich- tingsdienst „De Schermer en Omstreken" kwam dezer dagen in vergadering bijeen, onder voorzitterslhap van de heer W. Schermerhorn. Besloten werd in overleg met de bestu ren der standsorganisaties enige lezingen te laten houden, waarbij de volgende on derwerpen besproken zullen worden: vee voeding, mechanisatie, t.b.c.-bestrijding en kostprij sberekeningen. Ook zal een uitbreiding gegeven wor den aan het houden van praatavonden bij de léden aan huis, onder leiding van de assistenten. Het nemen van monsters veevoeder en kunstmest zal door de vereniging krach tig gesteund worden. De vergaderingen der aangesloten standsorganisaties zullen steeds door een der assistenten worden bijgéwoond als zij daarbij uitgenodigd worden. Het ledental !s nog steeds sijgende en heeft thans de 230 bereikt. EEN GRAPJE MET ONGELUKKIGE AFLOOP De heer A. Molenaar Sr., groentenhan- delaar alhier, kreeg Maandag op de Alk maarse groenten- en exportveiling voor de grap een duw van een collega. De heer Molenaar viel hierdoor over een bank en kneusde dermate zijn been, dat de dokter absolute rust heeft voorgeschreven. NOORDERMARKTBOND, 9 Oct. 3000 kg aardappelen: Record 9,50, IJssel- ster 10,30, Koopmans Blauwe 10,30 en drielingen 5,70; 4500 kg bieten: A 10,50— 10.80 en B 11; 5000 kg peen: B 10,70— 11 en C 11; 23.000 kg uien 18,4019,20, grtve 17,40—17,60, drielingen 20—21 en nep 2528; 8500 kg slabonen: I 5368, II 3757 en afw. 27—43; 14.000 kg rode kool: A 5,20-13,50 en B 3—5,40; 4300 kg gele kool: A 6—6,70 en B 3,50; 1700 kg groene kool 7.20—8; 144.000 kg witte kool 3,505; 47.000 kg Succes witte kool 4— 3,20; 360 kg andijvie 57,20. WARMENHUIZEN, 9 Oct. 2410 kg slabonen 43—62; 3800 kg rode kool: A 8.80, B 4.70; 800 kg gele kool 4.205.70; 50.000 kg witte kool 3.804.90, succes- witte 5.005.40; 5500 kg uien: drielingen 19.70—20.70, uien 18.80—19.80, grove 17.40 17.60; 2400 kg Schotse muizen 10; 600 kg Eigenheimers 10.60. •en or- flk lar rd, ien ra- an I Fd 5a- jr- 28 iet -e- I an dr I id ie- Id I

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3