Raadsleden wilden na anderhalf jaar wel eens een voorstel zien GERARD WORM HOE HEET DE NIEUWE TELG? SPECULAAS Demping van Schelphoek was echier nog niei discussie-rijp'' AGENDA Oprichting schooltandartsendienst in vergevorderd stadium Sociale werkplaats beantwoordt niet aan de verwachtingen FINALISTEN DERDE EN VIERDE KLASSE ZIJN THANS BEKEND Enkhuizen won de brandweerbeker Slechts één terrein voldoet aan eisen van K.N.V.B. sterke Kolenschep UW OMZET VERGROTEN Kleine huizen voor bijzondere gezinnen? Hamerstukken v| nylons De NYLON van dit seizoen! HOEK HOUTTIL Kousen Lingeries Wethouder Coerts blijft op zoek naar lichtpuntjes DOE MEE AAN DE PRIJSVRAAG: Carambolerende ballen Jubileum-tornooi „De Doorbraak" De Drie Ruiten nam voorsprong in tweekamp Orders komen moeilijk binnen Ingekomen verzoeken GOED GEKLEED GAAN Lichamelijke opvoeding bestaat niet alleen uit voetballen D.U.W. in het gedrang Goede kwaliteit behoeft niet duur te zijn Firma JOH. KiiHNE, Alkmaar IJZERMAGAZIJN „De Magneet" N. Zomerdijk 20 ct. p. 100 gr. Bakkerij J. OUWEHAND Mient 4 Tel. 2569 Warmenhuizen Trekker met kool re te water VRIJDAG 10 OCTOBER 1953 FEN uur lang heeft de gemeenteraad gisteren achter gesloten deuren beraad slaagd over het toekennen van een gratificatie van 500.aan de ambtenaar van het gasbedrijf, de heer H. M. Henning. Het was overigens niet het enige agendapunt, dat de aandacht van de sprekers genoot. Reeds de ingekomen stuk ken, waarover men het doorgaans nog ai gauw eens is, leverden ditmaal stof tot praten op en het waren zeker niet de minst belangrijke onderwerpen, die de raadsleden uit deze lijst lichtten. Zo plaatste de heer Torenvlied (CPN) het rapport van de Schoolartsendienst in het middelpunt van de belangstelling met de vraag of het niet de hoogste tijd werd, dat deze dienst wordt uitgebreid zolang er van de 10.675 schoolkinderen wegens tijdgebrek slechts 3217 per jaar kunnen worden onderzocht. Een ander actueel onderwerp werd door de heer Kirpensteyn (PvdA) aangeroerd: de demping van Schelphoek en Zanders- buurt. Hij vond de gang van zaken hoogst onbevredigend omdat er na ai die lange maanden nog steeds geen antwoord is geformuleerd op het verzoek van de belanghebbende industrieën. „Vreest het college soms bepaalde weerstanden?" vroeg deze spreker. Het antwoord luidde ontkennend. r\OK de heer Berkhouwer (WD) wilde over de demping het zijne zeg gen. Hij was het, die destijds met een motie verscheen om het college te doen afzien van de op de begroting geplaat ste post van f 80.000 van het plaatsen van een nieuwe beschoeiing aan de Schelphoek. Tevens had hij gevraagd om een begroting van de kosten van 'n eventuele demping. En deze motie, zo herinnerde de heer Kirpensteyn het college, was ingetrokken op de toe zegging, dat B. en W. binnen afzien bare tijd met een prae-advies zouden komen. Die afzienbare tijd is inmiddels gerekt tot anderhalf jaar en het enige resultaat is het briefje van 9 September 1952 geweest, waaruit bleek, dat de zaak nog steeds niet in kannen en kruiken is. „Deze materie is lang niet eenvoudig", zo begon burgemeester W y t e m a zijn verdediging na de aanval. „Met de wens van de heer Berkhouwer is re kening gehouden de f 80.000 zijn niet uitgegeven en zullen ook niet worden besteed zolang de kwestie demping of niet-demping hangende is maar eer B. en W. met een gedegen prae-advies kunnen komen moet er een volledige en nauwkeurige documentatie worden op gebouwd. Er is geen reden voor ont stemming. Alles zal in het werk wor den gesteld om tot een spoedige behan deling van deze zaak te komen". Erg tevreden was de heer Kirpensteyn niet bepaald met dit antwoord, maar omdat de voorzitter hem had verzekerd, dat het onderwerp nog niet „discussie- rijp" kon worden genoemd, besloot hij opnieuw de toezegging van de burge meester als tijdelijk te aanvaarden. (Advertentie, Ing. Med.) Burgemeester Wytema heeft gisteren menigmaal de hamer snel achtereen moeten hanteren om een serie raads besluiten te bekrachtigen, die zonder op- of aanmerkingen werden goedge keurd. Voornamelijk betrof dit het ver lenen van medewerking voor de aan schaffing van schoolbehoeften. Ook kwamen enige benoemingen aan de orde. Tot hoofd van de Rochdalesehool werd gekozen de heer H. Smit, onder wijzer aan de Rijksleerschool te Apel doorn. Benoemd werd tot tijdelijk le raar Nederlands aan de Handelsschool de heer C. Kostelijk. Tot tijdelijk leraar wis-, natuur- en scheikunde werd be noemd de heer C. P. van Nieuwkasteele te Rotterdam, thans leraar aan de eer ste Christelijke technische school te Rotterdam. Noch tegen de stichting van een R.K. Jongensschool voor VGLO, noch tegen het doen van extra-afschrijvingen en het wijzigen van de overeenkomst met de N.S. inzake het gebruik en onder houd van de spoorverbinding naar de gemeentelijke gasfabriek koesterde de raad enigerlei bezwaar. Burgemeester Wytema onthulde nog, dat er in het college een meerder heids- en een minderheidsstandpunt was en dat één van de moeilijkste pro blemen werd gevormd door de woon schepen, die een andere plaats zullen moeten krijgen als de demping mocht doorgaan. Schooltandarts \JAAR aanleiding van de opmerking van de heer Torenvlied (CPN) over het tekort aan krachten bij de schoolartsendienst zei de voorzitter, dat er inderdaad reeds geruime tijd pogin gen worden gedaan om de dienst uit te breiden. De regering wil deze klacht, die alom in dan lande wordt gehoord, voorlopig nog niet uit de weg ruimen. Daarom, aldus spr., wordt door het ge meentebestuur in een andere richting naar een oplossing gezocht. Wél kon hij in antwoord op een vraag van de heer Torenvlied meedelen, dat de oprichting van een schooltandartsen dienst in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeert, zodat hiervoor binnen afzienbare tijd een voorstel aan de raad is te verwachten. Geen advies van K A.B MET had de heer Van den Berg n (KVP) in hoge mate teleurgesteld, dat over de oprichting van een dag school voor Uitgebreid Technisch On derwijs geen advies was gevraagd aan de KAB, hoewel een dergelijk verzoek wel door NVV en CNV was ontvangen. Ook de r.k. middenstand was in te genstelling tot de andere middenstands organisaties niet over deze zaak ge hoord. Wethouder Bakker (PvdA) be tuigde over dit verzuim zijn spijt, maar moest in antwoord op een opmerking van de heer De Zeeuw (KVP) ten stelligste tegenspreken, dat de verbou wing van de Ambachtsschool verband hield met de te stichten UTS. Het verwijt van het genoemde raadslid, dat men nu geen vrees koesterde voor een ont volking van de ambachtsschool, zoals destijds, toen het belang van een r.k. ambachtsschool werd bepleit, was in dit verband derhalve niet ter zake ououde- Het besluit tot oprichting van de UTb werd vervolgens met algemene stem men genomen. Bij de vaststelling van de rekening 1949 van het Centraal Ziekenhuis vroeg de heer Sietsma (PvdA) of er geen mogelijkheid bestond de bijdragerege ling voor de buitengemeenten te wijzi gen opdat een exploitatietekort als dat van f 39.000 zou kunnen worden ver minderd. De onderhandelingen, aldus luidde het antwoord van de burge meester, verlopen vrij moeilijk. Zo zijn er nogal wat wensen over de be- heersvorm van. het ziekenhuis. Spreker vertelde, dat hij speciaal in studie had genomen de bijdrageregeling, die Zaan dam met zijn omliggende gemeenten heeft getroffen. Behoudens een opmerking van de heer Torenvlied werd zonder dis cussie besloten tot wijziging van de al gemene loonverordening voor de werk lieden bij de reinigingsdienst en ging de raad accoord met de regeling tot compensatie van de premie voor wacht geld- en werkloosheidsverzekering. Dit besluit zal de gemeente f 10.720 's jaars kosten. Zoals wij reeds in de aanhef van dit overzicht vermeldden, had de raad een uur geheime zitting nodig voor de be handeling van het voorstel om een ver dienstelijk ambtenaar een gratificatie van f 500 toe te kennen. Toen de deu ren weer openzwaaiden bleek, dat de gratificatie was gewijzigd in een toe lage van f 300 per jaar, uit te keren over twee jaar plus een verhoging van de pensioengrondslag met f 200. Bijzondere woningen UOEWEL de heer Venneker (KVP) n aanvankelijk bezwaren koesterde te gen het besteden van bijna f 72.000 voor de verbouwing van het gemeentelijk bureau voor Sociale Zaken, kwam hij spoedig van zijn standpunt terug toen hij uit de mond van wethouder Coerts (PvdA) hoorde, dat het gebouw voor dit bedrag geheel gemoderniseerd zal worden en dat er een brandvrij archief zal komen. Hij was het met de wethou der eens, dat in bijna iedere gemeente de dienst voor Sociale Zaken in een of ander afgedankt gebouw is onderge bracht. Ook de accomodatie in Alk maar laat tot nu toe veel te wensen over. Het voorstel werd daarna met al gemene stemmen aanvaard. Ook de centrale verwarmingsinstal latie voor de wagenloods van de ge meentereiniging zal er komen, al meen de de heer Vleugel (KVP) eerst, dat men het wel met anti-vries zou afkun nen. Naar aanleiding van een vraag van de heer De Jong (PvdA) antwoordde de burgemeester, dat de woningen aan de Trompstraat waarschijnlijk in Januari zullen worden aanbesteed. Wethouder Van Slingerland (KVP) deelde in aansluiting hierop mede, dat er plan nen bestaan om aan de rand van de stad kleine woningen met lage huur prijs te projecteren voor moeilijk te huisvesten gezinnen. Voorlopig echter is het probleem nog niet opgelost. Van daar het voorstel om 'de ontruimings termijn van onbewoonbaar verklaarde woningen met een jaar te verlengen. Een ander praatje over de woning bouw werd ingeleid door de heer Ven neker, wie ter ore was gekomen, dat „Goed Wonen" er bij de verdeling van het bouwvolume bekaaid was afgeko men. Hij zei dit naar aanleiding van het voorstel tot het verlenen van finan ciële medewerknig voor de bouw van 56 woningen door .Rochdale". De heer Couwenhoven (PvdA) merkte op, dat in de Federatie van wo ningbouwverenigingen over de volgorde van het bouwen volledige overeenstem ming was bereikt. De vraag of in het wijkje van Rochdale aan de Bergerweg winkelpanden moesten worden opgeno men werd door de voorzitter ont kennend beantwoord. „Ik heb de in druk, dat men in Alkmaar vreselijk bang is om honderd meter te lopen", zei hij. In een grotere buurt, zoals bij de Vondelschool zal verrijzen, is een aantal winkels van heel wat meer urgentie. Daarin zal dan ook door Rochdale worden voorzien. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten het crediet voor de uitbreiding van het gebouw van Openbare Werken van f 140.000 te verhogen tot f 169.904. De begroting uit 1950 bleek n.l. niet meer in overeenstemming te zijn met de prij zen op de materialenmarkt. Gemeentebezii polder Overdie Bij het besluit tot aankoop van de fa briek van de heer P. Kommer met daar bij behorende terreinen, deelde burge meester Wytema mede, dat de ge meente thans alle grond ten Noorden van de Heilooërdijk in haar bezit heeft. Hij bracht in dit verband hulde aan ir. Knol, die met veel beleid de onderhan delingen had gevoerd.. Aan het begin van de vergadering had de burgemeester enkele woorden van herdenking gewijd aan het overlijden van de heer H. H. Bak, na de oorlog lid van de nood-raad en tijdens de bezet ting een verdienstelijk strijder voor de vaderlandse zaak. Onder applaus van de raadsleden wenste hij vervolgens de heer Koot (PvdA) die weer in het zie kenhuis moest worden opgenomen, een spoedig en volledig herstel toe. Namens de raad condoleerde de heer Sietsma de burgemeester met het overlijden van een dierbaar familielid. VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: The African Queen (14 jaar) Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Café De Rode Engel (18 jaar) Harmonie Theater, 8 uur: Mara Maru (14 jaar) Cinema Americain, 8 uur: Kangoeroe (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling. Openbare Leeszaal: Tentoonstelling nieuwe boeken 10-12, 2-6; 1-9.30 uur. Sted. Museum: Klein Plastiek 1012, 25, 79 uur. ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag; aanvang der voorstellingen 7 en 9.30 uur. Rex Theater 2.30 uur matinee. Aula van het Gymnasium, 8 uur: „Aytoi-Esmen" voert op het toneelstuk „Dicky". Wapen van Heemskerk, 8 uur: Toneelver. Roliea. Gulden Vlies: 8 uur: Alkm. Operette ver. met De Circusprinses. Sted. Museum: Klein Plastiek 10—12, 2—5, 7—9 uur. Openbare Leeszaal, 9—12 en 2—6 uur: Tentoonstelling nieuwe boeken. HEILOO. Rustende Jager, 8 uur: AT Falkland met „Potasch en Perlemoer". Linies geweven. Zijdelings rekbare boord. Extra lengte. Volmaakte pasvorm. ƒ4.95 ƒ5.75 ƒ5.90 Natuurlijk: (Advertentie, Ing. Med.) TIE Sociale Werkplaats heeft niet de resultaten opgeleverd, die men enige jaren geleden b(j de oprichting er van had verwacht. De werkgevers hebben lang niet allemaal hun toezeggingen gestand gedaan en daardoor kwam het, dat de orders onvoldoende waren om het in de werkplaats opgenomen groepje invalide arbeidskrachten genoeg emplooi te verschaffen en de rekening sluitend te ma ken. Er was over 1950 een nadelig saldo van 1581,81 en dit was voor de heer Venneker (KVP) gistermiddag in de raadsvergadering reden om naar de stand van zaken bij de werkplaats te informeren. Uw leverancier verstrekt U gaarne GRATIS Prijsvraag-formulier. Win de prijs van 2500.- door het inzenden van de meest toepasselijke naam voor: HULSTKAMP 7.25 per liter De zuivere oude genever met de klinkende naam. (Advertentie, Ing. Med.) Langzamerhand zitten wij midden in het biljartseizoen, dat enkele weken geleden met de finale vijfde klasse werd geopend en waarop enkele interessante tornooien volgden. Inmiddels zijn de deelnemers aan de finale voor het kam pioenschap vierde en derde klasse bekend geworden. In een groot aantal voor wedstrijden, welke op tal van plaatsen te Alkmaar werden gespeeld, hebben zich tweemaal acht spelers weten te plaatsen. Voor de vierde klasse, welke van 1320 October in Hotel London wordt gespeeld, zijn het: C. Oly (De Linden- hoek), J. Boots (De Drie Ruiten), J. Broersma (Onder Ons), W. Foeken (Het Witte Huis), K. Middelbeek (Door Eendracht Sterk), B. Veel (De Drie Ruiten), S. Weel (Alcmaria Victrix) en J. Kokkes (De Optimisten). De finale derde klasse wordt gespeeld in de week van 20 tot 26 October in café No. Eén. Hieraan nemen deel: E. van Stralen (De Drie Ruiten), N. Quant (Excelsior), M. Heusy (De Lindenhoek), W. Wilkcns (De Molen), J. Bellis (De Drie Ruiten), J. Blank (Excelsior), C. Kalman (De Drie Ruiten) en H. de Graaf (De Molen). In het café van de heer A. Martin werd gisteravond een aanvang gemaakt met een invitatie-jubileumtornooi, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van deze zaak. Hiervoor was een achttal spelers uitgenodigd, die goed zijn voor een moyenne van om en na bij de vier en het laat zich begrijpen, dat op deze eerste avond verscheidene spannende partijen werden gespeeld. De voorzitter van de organiserende ver enigingen, de heer H. Hoogland, sprak een woord van welkom, speciaal tot de districtsvoorzitter, de heer G. Wessels, die daarna de heer Martin complimen teerde met het aanstaande jubileum en de uitstekende klank welke de zaak in zijn 25-jarig bestaan in wijde omtrek heeft gekregen. De heer C, de Boer speelde met een moyenne van'5:95'de'"beste-partij Van de avond. Zijn tegenstander..Rolie was hiertegen niet opgewassen, maar êaf toch uitstekend partij, hetgeen moge blijken uit zijn gemiddelde van 4.28. De uitslagen luiden: Kaandorp (Doorbraak) 125 25 18 5. De Graaf (Witte Huis) 111 25 27 4.44 P. Hoogland (Alcm. V.) 125 32 18 3.90 A. Dekker (Alcm. V.) 115 32 14 3.59 P. Kamp T. Baars Wethouder Coerts (P.v.d.A) ver telde van de moeilijkheden, die men heeft om voldoende orders aan te trek ken. Op het ogenblik zijn er zes per sonen en één werkloze hoofdarbeider in de Sociale Werkplaats opgenomen. Sinds de oprichting zijn er negen men sen naar het particuliere bedrijfsleven overgegaan. Enige weken geleden werd Ingekomen waren nog een verzoek van de Ned. Machinefabriek .Alkmaar" om een gedeelte van het Raaksje en het Wolfspad, begrensd door de Com pagniestraat en de Zuiderpleinsteeg aan het openbaar verkeer te ontrekken. Besloten werd dit in handen van B. en W. te stellen om advies. Indien niet vóór 12 November besloten wordt zou de termijn verstreken zijn. B. en W. willen zo spoedig mogelijk voorstellen van het alleszins billijke verzoek te voldoen. De heer A. Bouma, onderwijzer aan de nieuwe openbare school voor g.l.o. alhier, verzoekt hem in verband met een benoeming elders, ontslag te ver lenen uit genoemde betrekking, bij voorkeur met ingang van 1 December 1952. De Raad besloot het gevraagde ontslag eervol te verlenen op nader door B. en W. te bepalen datum. Het bestuur van het St. Francisca Romana Liefdewerk, alhier, verzocht om toekenning van een subsidie uit de gemeentekas. Dit zal bij de begroting behandeld worden. De firma M. Scheepmaker verzocht een verordening vast te stellen met be trekking tot ontheffing van de winkel sluiting op Zondag voor onderschei dene branches. De Raad besloot dit verzoek om advies in handen van B. en W. te stellen, evenals een verzoek van het bestuur van de Chr. Woning bouwvereniging „De Voorzorg", alhier, om financiële medewerking voor het aanschaffen en aanbrengen van 108 geijsers ten behoeve van het complex woningen dat zal worden gesticht ten N.O. van de De Visserstraat. Ten slotte verzoekt het bestuur van de r.k. voetbalvereniging AFC om toe kenning van een renteloos voorschot voor herstel van de kleedkamers op het speelterrein aan de Westerweg. Ook dit stuk werd in handen van B. en W. gesteld om advies. GESLAAGD De heer W. K. A. Arntz, alhier, slaagde te Nijmegen aan de R.K. Universiteit voor het doctoraal-examen tn de rechten. iemand, die practisch altijd in de steun liep, van de werkplaats naar het be drijfsleven overgeheveld. Zulke geval len, aldus wethouder Coerts, rechtvaar digen de instandhouding van deze in stelling. Hij gaf toe, dat de opmerking van de heer Torenvlied (C.P.N.), dat het salaris van de leider meer dan 50 pet uitmaakt van het totaal verloon- de bedrag, op waarheid berustte, maar voerde aan, dat wanneer de werkzaam heden en het personeel kunnen wor den uitgebreid, dit percentage automa tisch zal dalen. Op een uitbreiding had spreker al zijn hoop gevestigd. Van een geliquideerd bedrijf te Limmen was een aantal machines overgenomen en hoewel het moeilijk is te concurreren met de particuliere bedrijven zag de wethouder toch nog wel enige licht puntjes. „Dan moeten we wethouder Coerts een kans geven", meende de heer Venneker en de raad was het daarmee eens. De C.P.N.-fractie ver klaarde zich tegen de goedkeuring van de rekening omdat zij van oordeel was, dat de door de werkplaats uitgekeerde lonen veel te laag moeten worden ge acht. Bij de begroting 1953 zal de So ciale Werkplaats opnieuw ter sprake worden gebracht. (Doorbraak) (Doorbraak) T. Baars (Doorbraak) P. Hoogland (Alcm. V.) 125 29 20 4.31 84 29 16 2.89 125 28 20 4.46 85 28 16 2.89 C. de Boer (Excelsior) 125 21 23 5.95 P Rolie (Excelsior) 90 21 20 4.28 Hedenavond, Zaterdagavond en Zon dagavond wordt dit tornooi, waarvoor de heer Martin een prachtige zilveren zuil beschikbaar heeft gesteld, voort gezet. Dual-meet DDRDOH. In het café van de heer N. Venneker werd gisteravond het eerste gedeelte van de tweede helft van de dual-meet tussen De Drie Ruiten en de Oude Her- stelt iedereen op prijs. De brilledrager echter let dikwijls niet op zijn bril. De bril is niet stuk, hij doet het nog best. Waarom dus een nieuwe? Waarom?Bekijkt U zelf eens in de spiegel en ziet dan eens in onze etalage, of nog beter,past eens een van die nieuwe modellen op. U kunt dit absoluut vrijblijvend doen bij HOFSTEDE. Midden in de Langestraat. (Advertentie. Ing. Med.) berg gespeeld. Het werd een eclatante overwinning voor de gastheren, die zes yan de zeven partijen op hun naam brachten. De Oude Herberg zal volgen de week Donderdag op eigen terrein goed voor de dag moeten komen om deze achterstand weg te werken. De uitslagen luiden: J. Bellis (DDR) J. Kaan (DOH) 75 26 8 2.80 55 26 16 2.12 75 20 12 3.75 47 20 12 2.35 A. Palter (DDR) C. Nieuwenhuis (DOH) R. Koster (DDR) 59 33 6 1.78 J. Kaandorp (DOH) 60 33 8 1.81 B. Veel (DDR) 50 27 10 1.85 Hacker (DOH) 25 27 3 0.92 J. Nugter (DDR) 50 32 4 1.56 J. Hoogland (DOH) 34 32 4 1.06 L. Pigano (DDR) 50 26 7 1.92 A. de Vries (DOH) 37 26 12 1.42 P. V. d. Pol (DDR) 50 44 Van der Kommer (DOH) 47 44 8 1.1,8 4 1.06 Feestelijke prijsuitreiking De nederlaagwedstrijden, die de afge lopen zomer zijn gehouden tussen de brandweerkorpsen van Allernaar, Haar lem, Zaandam, Wormerveer, Bergen, Heerhugowaard en Enkhuizen, zijn gis teravond in café Tom met een feeste lijke prijsuitreiking besloten. Het werd een complete brandweershow, waaraan de Alkmaarse brandweerband een werk zaam aandeel had. De zilveren beker werd door de voorzitter van de voetbal commissie, de heer A. Koelman, uitge reikt aan de Enkhuizer brandweerlieden, die op het groene veld een verdiende overwinning hadden behaald. De an dere corpsen ontvingen een medaille als herinnering aan de wedstrijden. Prijzen op de kaasmarkt' Op de heden gehouden kaasmarkt v/aren aangevoerd 7 stapels boerenkaas, wegende 3000 kg. De prijs was 2.25. De handel was stug. Op de markt te Bodegraven waren Dinsdag 180 partijen aangevoerd, le soort 2.402.44, 2e soort 2.37— 2.39. De handel was kalm. In Gouda waren er gister 197 partijen, le kw. 2.41—2.46, 2e kw. 2.37- 2.40, extra zware tot 2.54. De handel was kalm. Critiek op sportvelden Hoeverweg rjP het gistermiddag aan de gemeenteraad voorgelegde voorstel tot de aanleg u van vijf sportvelden nabij de Hoeverweg, waarvoor B. en W. een crediet van 58.650.vroegen, is door de heer Van den Berg (KVP) ernstig critiek geleverd omdat van de vijf velden er slechts één, wat afmeting betreft, beant woordt aan de door de KNVB aan een voetbalterrein gestelde eisen. Van de overige velden, aldus de heer Van den Berg zijn er twee, die volgens hun grootte geschikt zijn als handbal- en hockeyterrein. De andere twee deugen nergens voor. Voorts maakte hetzelfde raadslid bezwaar tegen het feit, dat de bedrijfs- voctbalverenigingen zelf voor een kleedgelegenheid moeten zorgen. Hij betwij felde sterk of deze clubs wel in staat of bereid zouden zijn hun, in beginsel gedane, toezegging na te komen als ook andere verenigingen van de kleedkamers gebruik maken. r\IT laatste is zeker niet het geval, zo betoogde wethouder Bakker (P.v.d.A.). Het gemeentebestuur is evenals de heer Van den Berg over tuigd van de behoefte aan sportvelden en wil met dit voorstel zeker niet sug gereren, dat het bestaande tekort hier mee zal zijn opgeheven. De vijf velden zullen in geen geval als normale wed strijdterreinen worden gebruikt. Zij ko men ten dienste van de scholen in het westen van de stad en van het bedrijfs voetbal, die overigens van de afmetin gen van de velden volledig op de hoog te zijn en open oor hebben gehad voor de practische oplossing om op het be schikbare terrein vijf velden te projec teren. De twee kleinste velden liggen tegen elkaar en kunnen eventueel bij voorkomende gelegenheden als één groot veld worden gebruikt. Overigens zo zei wethouder Bakker, moet de heer Van den Berg bedenken, dat de licha melijke opvoeding niet alleen uit voet ballen bestaat. In dit geval moest zui nig met de grond worden omgespron gen en dan dient men niet alleen naar de academische kant te kijken maar I vooral naar de practische. Tenslotte be hoeven junioren toch waarlijk niet te J spelen op een veld, waarvoor de KNVB precies de afmetingen heeft willen I vaststellen. De heer Torenvliet! (C.P.N.) maakte bezwaar tegen een uit- I voering van het werk door de D.U.W. Hij zou er de voorkeur aan geven een particuliere ondernemer in te schake len, maar begreep wel, dat de gemeen te een rijkssubsidie van 90 pet op het loonbedrag niet gemakkelijk wilde los- laten. Daarom stelde hij voor de arbei ders van de zijde der gemeente een bij slag te verlenen. Volgens wethouder Coerts is dit niet mogelijk omdat de D.U.W.-lonen reeds hoger liggen dan die van de ongeschoolde arbeiders het particuliere bedrijf. De heer To renvlied repliceerde echter, dat een werkloze kantoorman nooit met het voor hem ongewone grondwerk aan zijn maximum-loon zal toekomen. Eojj garantieloon zou dit nadeel kunnen verzachten. De heer H o y t i n k (A.kJ Gekleurde HERENZAKDOEKEN, flinke maat 44 ct, Wollen FANTASIE-SOKKEN, zeldzaam voordelig 1.69 Lange Interlock HEREN PANTALONS, 2.90 - 3.45 ONTBIJTLAKENS, I grote maat, frisse dessins GEBORDUURDE LAKENS, maat 160 bij 230 Linkse DAMESKOUSEN, nylon versterkt Solide DAMESKOUSEN, laddervrij 1.84 Onze veel gevraagde „ENKALON" NYLONKOUS 3,20 Effen wollen DAMESSHAWLS, assortiekleuren 2.95 Wollen „LUCKY" SHAWLS, pracht dessins 2.95 5.48 6.45 1.88 Flanellen anti-rheu- matiek LAKENS, maat 180 x 225 f 8.90 Voor de betere manufacturen: De oudste textielzaak ln de Huigbrouwerstr. Speciale aanbieding 46 cent Houttil 46 Alkmaar Telefoon 5215 Dagelijks vers Iets bijzonders Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad was van méning, dat een toelage op het loon de activiteit om werk te roewa zou wegnemen. Verder vond hij. het initiatief van het bedrijfsvoetbal zelf een kleedgelegenheid te bou^e moest worden toegejuicht. Al te vj leunt men maar op de overheid, aio spreker. Het voorstel werd vervolge met algemene stemmen aangenomen. „Dinsdagmorgen begaf de heer V waaraoui Krabbendam per tre: witlo i te,r 2- waSans beladen met Una zlck naar de veiling a de nbo- op het spoordijkje wild door onder z'ch wegtrekken, v Hef ï- éan hand stuurde, lanes Jlnker voorwiel geraakte in autoirrk'iWe® liggend hoopje zand stuu?ï- ist raakte de macht ove: met =1. Irt en kwam hierdoor pai f Wnr,J,es ln de sl00t terecht, er h?ler. boven wonder is de bei Sen v.» afgekomen. De kraa heeft n ue Blaauwboer uit Sch Dangedyk °P het dr°ge gebract Koedijk DOKTERSDIENST midn=r sP°edoevallen zal Zatei selada t enc- ^Pnda8 dokter F. H. te hero-1? Schoorl (te!- K 2209— Schoorl ennKoedyk?r d6 inwoners Beemster BURGERLIJKE STAND <?ohnH?ren: Marfiaretha C., d J N MetreiT' Mulder; Grétha A d v M nl en Kouter; Ma ÖvêrTêrW, °AU-en B' Strietman. overieden: Arieana Potgieser, 45 ongehuwd. AMa C' P' Vissar- 4

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2