E Merendeel van de winkeliers volgend jaar een herhaling wil Middelbeek, Brpersma, Oly favorieten voor de titel AGENDA Jimmy Brown als diepzeeduiker Nieuwesloot het minst gunstig zs' Vertrek van garnizoen B.K.L. is nog lang niet definitief Jongeman uit Oudorp raakte slaags met de politie Gewoonweg ideaal! Schoorls raad voor K< DE BRADERIE IN CIJFERS Braderie in 1953 nog HE Kv EK H1 niet zeker Korpscommandant en generaal prefereren Alkmaar ver boven Schoonhoven Er waren slechts Ir Lienesch onderscheiden Biliartkampioenschap vierde klasse Flip Weel had last van zenuwen Geleerden uit Uruguay bezochten Alkmaar „overwegingen Overijselaren hielden olderwetse aovend Buurvrouwhou je hondie binnen zo'n corset van Hofstede HOFSTEDE Petten Petten had veel moeite met Duinranders Bergen Crediet toegestaan v woningverbetering. Heer-Hugowaard Veehouder mishande een hokkeling Eieren gestolen voor zijn z vrouw DINSDAG 14 OCTOBER 1953 BE1 r hiel Bev wed hou WF( xod: stan en goec te i Ami SDI ovei O V) Wat Bev DCC Ten Wil: QSC KW CS1, SDI AP( EK1 den tuu mei ploi nin Baa ZSC WF AU. TOi Dor Eiv JOS BVi Eip EM EK per ovc pui de ■wil er de Wi. lan wil Zaó Alv Kir AU WE BK DE Vel Wi Pu GV Vit Te sp< de ha ko ee: lie 1 Cc 4-: E: At 9-: de 10 til A; V. ni Ei sc IJ re 0- V( 9- Z P C g VINDT U DAT de kosten die u voor ®raderie hebt gemaakt nuttig zijn geweest?" vroeg het Braderie- bestuur onlangs aan 188 deelnemende winkeliers. „Ja" was het antwoord van 135 van lien. „Zou u bij een eventuele volgende Braderie weer meedoen?" was een andere vraag. En 152 standhouders zegden zonder enige aarzeling hun steun voor een volgend verkoopfeest toe. Dit waren enige van de vele inte ressante cijfers die de heer A. A. J. Ver hoeven gisteravond bekend maakte tij dens een grote Braderie-deelnemersvcr- gadering in Het Wapen van Heemskerk. LIET is in Januari een jaar geleden, dat in Alkmaar voor het eerst het woord Braderie gehoord werd. Tijdens een feestelijke vergadering zetten enkele enthousiaste middenstanders destijds de bedoeling van zo'n verkoopfeest uiteen en zij mochten er in slagen voldoende volgelingen te krijgen. Veel werk is nadien door de initiatiefnemers verzet en ontelbare moeilijkheden moesten worden overwonnen. Maar het gelukte en toen de heren C. W. Keysper en A. A. J. Verhoeven gisteravond in een wederom feeste lijke vergadering in het Wapen van Heemskerk moesten antwoorden op de vraag of de eerste Alkmaarse Braderie geslaagd mocht heten, konden zij hier op zonder aarzelen „ja" zeggen. Cijfers T"jE heer Verhoeven gaf een overzicht van de enquête die onlangs onder de deelnemende winkeliers is gehou den en leverde hier op de van hem be kende geestige wijze commentaar bij. Aan aUe 248 deelnemende stand houders werd een enquêteformulier ge zonden. Aan het verzoek de vragenlijst in te vullen hebben 188 deelnemers ge hoor gegeven. Het bestuur heeft uit gerekend dat van de in de Langestraat wonende winkeliers 84 aan de Bra derie heeft deelgenomen, van de Laat- winkeliers 77 van de Koorstraat 75% en van de Nieuwesloot 56 Onder de deelnemers van de laatste straat is het percentage ontevredenen verreweg het grootst, zodat het bestuur bij een even tuele volgende Braderie speciale aan dacht aan deze straat zal moeten schen ken. „Zijn de kosten die u gemaakt heeft lonend geweest?" vroeg het Braderie- bestuur. Van de 188 winkeliers die hun formulier inzonden zeiden er 129 ja, 49 neen en 19 vulden dit niet in. Heeft de Braderie aan de (hoogge spannen) verwachtingen voldaan? was de volgende vraag. Antwoord: 125 ja, 53 neen, 12 geen antwoord. Vraag: Heeft u nawerking van de Braderie ondervonden? Antwoord: 91 ja (voornamelijk zaken die grote arti kelen te koop aanboden), 82 neen, 15 geen antwoord. Vraag: Was de Braderie nadelig voor uw daarop volgende periodieke oprui ming? Antwoord: 94 geen antwoord, 15 ja, 83 neen. Hierbij dient te worden aangetekend, dat voor verscheidene deelnemers deze vraag van geen waarde was omdat in hun branche geen oprui ming wordt gehouden. Vraag: Wilt u bij een eventuele vol gende Braderie weer attracties zoals hoogdraadvariété, bloemencorso, etc? Antwoord: 140 ja, 25 neen, 23 geen ant woord. Vraagt: Vindt u een Braderie een stadsbelang? Antwoord: 169 ja, 10 neen. 9 geen antwoord. Hierbij tekenen wij aan, dat enkelen van de deelnemers niet uit deze stad afkomstig waren. Drie winkeliers gaven hier geen ant woord op. De heer Verhoeven deelde hierbij mede, dat van tien winkeliers uit een bepaalde branche er acht prima zaken hadden gedaan, één goed en één slecht. Dit betekende naar zijn mening, dat de ene ontevredene de zaken destijds ver keerd heeft aangepakt. Vraag: Acht u het tijdstip van de Braderie (begin Juli) juist? Antwoord: 130 ja, 48 neen, 10 geen antwoord. Ver scheidene winkeliers wilden de Brade rie veertien dagen vroeger houden. Volgende Braderie Vraag: Doet u een volgende keer weer mee? Antwoord: 152 volmondig ja, 29 variërend van waarschijnlijk wel tot zeker niet, 7 geen antwoord. De meeste ontkenningen kwamen van de Nieuwesloot. Van de winkeliers uit de Langestraat en de Laat zei 90 ja. Zelf standwerken QNDER de „suggesties" die verschil- lende winkeliers op hun formulie ren invulden, was een voorstel om bij eqn volgende Braderie een zwemwed strijd voor de bestuursleden in de Oude gracht te organiseren. Het voorstel om de eigenaren van de deelnemende zaken te verplichten op de laatste middag van de Braderie zelf te gaan standwerken, zal waarschijnlijk worden ingewilligd. Overigens deelden zowel de heer Keysper als de heer Verhoeven mede, dat het nog niet vaststaat of er een vol gende Braderie zal komen. Daar is de volle medewerking van de gemeente voor nodig en bovendien zal dit van de bestuursleden afhangen. Enkelen van hen hebben vijf tot zes maanden lang dag aan dag geheel pro Deo gewerkt voor de Braderie en het is de vraag of zij bereid zijn dit opnieuw te doen. Een en ander moet nog nader worden be sproken. Op een volgende vergadering zal het bestuur meedelen of het zich aan een tweede Braderie waagt. Dan zullen te vens de boeken op tafel komen en zal er gelegenheid tot debat worden ge geven. Bij de beantwoording van de vele ter vergadering ingediende vragen, deelde de heer Verhoeven nog mede, dat 75 van de ingekomen gelden is uitgegeven voor propaganda (o.m. attracties). De modeshows, die door acht confectie zaken werden behartigd, werden door 4000 dames bezocht. Driekwart van de beschikbare plaatsen was reeds van te voren besproken. Dank De heer J. v. d. Pol maakte zich gis teravond tot tolk van alle aanwezige deelnemers, toen hij de bestuursleden hartelijk dank bracht voor het vele werk dat deze belangeloos voor de Alk maarse middenstand hebben gedaan. De bijeenkomst werd besloten met een kort maar gezellig cabaretprogram ma. DINSDAG Victoria Theater, 8 uur: The African Queen (14 jr.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Café De Eode Engel (18 jr.); Har monie Theater, 8 uur: Mara Maru (14 jr.); Cinema Americain, 8 uur: De Stie renvechters (14 jr.); Gulden Vlies, 8 u.: Concert voor twee piano's door Jenny Fredrikse en Jan Couvée; Hotel Eon- don, 8 uur: Biljartfinale: Wapen van Heemskerk, 8 uur Vergadering werk- nemende middenstand; Stedelijk Mu seum 10—12, 25, 79 uur: Tentoon stelling kleine plastieken; Openbare Leeszaal. 1012, 26, 79.30 uur: Ten toonstelling nieuwe boeken; Baangracht 1: Ds P. van Oossanen spreekt over „Aan de overzijde van het graf, leven de doden?"; Nachtdienst apotheken: Apotheek Hartong van Ark, Langestr. 1. WOENSDAG Bioscopen als Dinsdaig, aanvang der voorstellingen 2.30 en 8 uur; R.O.G.-ge- bouw: Ouderdag: Canadaplein, 11.30 u.: militair; défilé R.K. Meisjesschool, Em- mastraat 18: Begin doorlichting van de bevolking op longtuberculose; Kapel- kerk, 8.15 uur: Prof van Niftrik en ds Strijd spreken over „Kunnen, mogen wij als Christen meedoen aan de hui dige herbewapening?"; Café London, 8 uur: Biljartfinale: Stedelijk Museum en Openbare Leeszaal als Dinsdag. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdaig 0.38 13.15 Woensdag 1.41 14.10 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 0.43 13.20 18.43 7.20 Woensdag 1.46 14.15 19.46 8.15 Ter gelegenheid van het 40-jarig jubi leum van de Internationale Éaad voor het onderzoek van de Zee te Kopenha gen is onze vroegere stadgenoot ir. G. J. Lienesch, directeur van de Visserij bij het ministerie van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening, benoemd tot officier in de Danebrogsorde van Denemarken en tot officier in de orde van maritieme verdiensten van Frank rijk. Een Amerikaans hospitaalvliegtuig werd kortgeleden beschoten door twee Russische jagers van het MIG 15 type. Het vliegtuig, dat zonder gewonden van Frankfort naar Berlijn vloog, ontsnapte in de wolken en landde onbe schadigd op het vliegveld Tempelhof. De twee piloten van het vliegtuig, Kapt. Petterson en Maj. Beere met de stewardess na hun landing in Berlijn. De verkoop Vraag: Hoe is uw verkoop geweest? Antwoord: 13 (23 winkeliers) prima, 43 goed, 22 matig, 20 slecht. Hoewel het touristerïseizoen al is af gelopen, kreeg Alkmaar gisteren nog bezoek van een flink gezelschap bui tenlanders. Het was een groep van 34 personen, geleerden uit Uruguay met hun dames, die een studiereis door West-Europa maken. Zij waren op doorreis van Amsterdam naar de Af sluitdijk en gebruikten in hotel Victory de lunch. Het was de wens van de bui tenlandse gasten om de wereldberoem de Kaasmarkt te zien en als dat niet kon, toch in ieder geval het Waagplein te bekijken. Het was opeens een drukte van be lang in de Langestraat. Het uiterlijk van de Zuidamerikanen het donkere haar va» de dames en de snorretjes van de heren trokken veel aandacht evenals hun rad gesproken Spaans. Het gezelschap was unaniem van mening, dat de tijd die voor een bezoek aan Ne derland was uitgetrokken drie dagen te kort was. Professor Luis A. Fa- ronpa uit Montevideo, met wie wij een kort gesnrek hadden, vertelt dat hi- over enige tijd nogmaals naar ons land zal komen voor een studiereis van langere duur. Hij had in Nederland veel dingen gezien die hem interesseer den en die hij nader wilde onderzoe ken. Professor Faropna zeide getroffen te zijn door de vooruitgang in bank zaken in ons land. Hii had een onder houd gehad met de directeur van de Amsterdamse Bank en had met deze belangrijke ideeën kunnen uitwisselen. In Uruguay is weinig over Nederland bekend. Toch hebben beide landen vele belangen die parallel lonen en die een nader contact nuttig maken. De geleerden die gisteren Alkmaar bezochten, maakten de reis op eigen kosten. Burgerlijke «Mnd Geboren: Lucia J d. v. J J Dou- wes en C. van Uffelen. Gehu.wd: Hendrik Vasbinder en Betty Sollie. Overleden: Johanna M Klaver. 5 maanden; Frederik Schmidt, 2 maanden. Een bericht in enkele landelijke dag bladen van hun oorrespondent te Alk maar dat de generale staf het besluit heeft genomen het Alkmaarse garnizoen naar Schoonhoven over te plaatsen, heeft in de kringen van het Bewakings corps Koninklijke Landmacht ongerust heid gewekt, die voorlopig althans zon der enige grond is. Van een definitief besluit is namelijk geen sprake. In militaire kringen te Den Haag heeft men de mogelijkheid van een verplaat sing van het garnizoen naar Schoonho ven overwogen omdat daar sinds enige tijd legeringsruimte is vrijgekomen. Een van de redenen, die tot deze overweging hebben geleid is, dat de legering van de BKL-troepen in Alkmaar vrij benauwd is. Aan de andere kant bezit Schoonho ven geen oefenterreinen, die voor een opleidingsdepot als dat van de BKL een eerste vereiste zijn. Het hoofd van de Behalve Friezen en Groningers zoeken ook de Overijsselaren elkaar in den vreemde op en in hun Overijsselse ver eniging bewaren zij de band, die hen in hun gedachtenieven en hun taai met de provincie verbindt. Met verscheidene leden uit Amsterdam en Haarlem heeft de Overijsselse vereniging te Alk maar een „olderwetse aovend" gehou den, waaraan het Alkmaarse amateur cabaret „De Lachspiegel" zijn mede werking verleende. Het was een revue vol vaart variaties en vrolijkheid .waaraan medewerkten John Piers als conferencier, Ina Triest met operettemelodieën, Jaap Smit als reiziger in lachsalvo's, Zita Vedder in komische voordrachten en Billy en Willy als de zingende zwervers; alles met muzikale omlijsting door Gerard Veltman. Verder de heer Mr. Arts, die zeer verdienstelijk als goochelaar op trad. Wij zouden tekort doen aan de kwaliteiten der andere spelers, indien wij enkelen afzonderlijk zouden noepnen; want zonder onderscheid gaven allen zich voor 100 Dit bewees ook wel het daverend applaus dat na elk optre den volgde. In de pauze zorgde een band voor pittige stemmingsmuziek en na afloop was er een geanimeerd bal. BKL in Den Haag geeft daarom a Alkmaar als opleidingsplaats verreweg de voorkeur en deze opvatting wordt gedeeld door de territoriale bevelhebber generaal Buurman v. Vreeden. De kans dat het garnizoen in Alkmaar zal blijven is dus groter dan de mogelijkheid van overplaatsing naar Schoonhoven. Mr G. Aghina overleden In Den Bosch is overleden mr. J. L. S. Aghina, gewezen auditeur-militair bij de krijgsraad. Mr. Aghina, die in Alk maar geboren werd, bereikte de leef- tiid van 80 jaar. De overledene werd in 1935 benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De eerste krachtmetingen in het tor nooi om het biljartkampioenschap vier de klas van Alkmaar en Omstreken, hebben plaats gevonden. De biljarttafel in Hotel London was het slagveld en I reeds on die eerste avond werden som Gistermiddag is op de Oudegracht mi„.„ -j - - Jeugdige fietser bekneld tussen vrachtauto en boom Alkmaar gestolen. Johannes B. te Oudorp staat in zijn dorp van inwoning bekend als een op vliegend persoontje. De droeve lijst van zijn driftige buien kon hij onlangs aanvullen met een ongebruikelijke ge beurtenis, waarbij hij slaags raakte met een politieagent. Het geschiedde in een café, waar een agent de danig verstoorde orde kwam herstellen. De agent moest bij het uitvoeren van zijn voornemen iemand in de kraag vatten, die behoorde tot de vrienden kring van Jan B. Deze sprong voor zijn vriend in de bres, hetgeen de agent een pijnlijk bovenbeen en een niet aanzienlijke schrik bezorgde, want de boze Jan sprong hem als een kat op de rug. Er werd duchtig met de wapenstok gewerkt en het laatste be drijf van het stuk speelde gisteren voor de Alkmaarse politierechter, mr J. N. Alblas, die Jan veroordeelde tot 50 boete subs. 25 dagen. Alberdina de R„ ook uit Oudorp, had gedacht het met haar mond wel af te kunnen, toen ze ongenoegen kreeg met haar buurvrouw M. de E. De laatste had namelijk het hondje van Alberdi na uit haar tuintje verwijderd. Er werd even gediscussieerd over de vraag of ook het woord „vuile" is ge noemd, maar zeker was, dat Alherdina „slet" gezegd had tegen haar buur- vrouw. Conform de eis van de officier, op 28 October te Amsterdam. «e uuucgiatm mi ge illusies wreed verstoord. Wed- een zeldzaam voorkomend verkeers- strijden in een dergelijk tornooi zijn ongeluk gebeurd, waarbij een jeugdige nooit I0 eenvoudig, fietser vrij ernstig werd gewond. Om streeks vier uur reed een vrachtauto bestuurder van de Keetgracht af over de Werfbrug en wilde daarna link-af de Oudegracht oprijden. Op dat mo ment naderde uit de tegenovergestelde richting een jeugdige wielrijder. De chauffeur wachtte niet tot de jonge- Expositie V3I1 Werk Van man voorbij was, maar reed langzaam door. Het gevolg was, dat de wielrijder amateur-kunstenaars bekneld raakte tussen een langs het water staande boom en het achterwiel °e °ProeP van .ha* Kunstenaars-Cen- van de vrachtauto. Hierbij werd zijn ^rum Se.n, geacht tot hen, die zich linker been gekneusd en liep hij ver- mbun vrije tijd aan kunstbeoefening schillende schaafwonden op. Het rij- wlJden, speciaal wat de beeldende wiel werd vernield. De jongeman moest ku"st betre"- 1S met zonder weerklank naar zijn woning worden overgebracht, gebleven. Een dertigtal ingezetenen Tegen de chauffeur is proces-verbaai ^an ®er£en en SchoorI alsmede contri- opgemaakt. buanten van eldere -hebben een aantal werken ingezonden: schilderijen, gou aches, tekeningen, aquarellen, kleine plastiek. Het spreekt vanzelf dat dit werk van uiteenlopend niveau is. Deze eerste maal, dat een dergelijke ten toonstelling wordt georganiseerd, zijn geen bepaalde maatstaven aangelegd. Wanneer een dergelijke expositie een jaarlijks terugkerende gebeurtenis gaat worden, valt te verwachten dat mr J. C. V. Meischke, werd Alberdina allengs wèl tot het stellen van grenzen kit een boete van f 15 subs. 10 dagen zal worden overgegaan. Intussen is de veroordeeld. expositie, die in de kunstzaa-1 van „De Cornells M„ een Alkmaarder, werd Eustende Jager" op Zaterdag 18 Octo- bij verstek veroordeeld tot f 10 of 5 ber a.s. om 4 uur door de voorzitter dagen, omdat hij op 4 Augustus te van het Centrum wordt geopend, een een kruiwagen zand had bezoek van belangstellenden zeker I waard. De expositie is gedurende drie weekends des middags geopend. Eerste HOV-concert Donderdag geeft de HOV haar eerste Abonnements-concert van het nieuwe winterseizoen in 't Gulden Vlies. Het concert dat onder leiding staat van Toon Verhey, vermeldt een tweetal Onze ervaring met zware figuren, ga- werken, n.l. de Derde Symphonie „Eroï- randeren ook de slanke figuren het ca" van Beethoven, alsmede het Piano- juist passende corset. De corsettière concert van Tschaikowsky. De jeu(gdige toont U en past U geheel vrijblijvend Amerikaanse pianist Byron Janis is de de Stoffen- en Eubbercorsetten aan. solist. Uw figuur slanker, Uw lichaam steun dc or LANGESTRAAT 61 ALKMAAR (Advertentie. Ing. Med.) TERUG urr INDONESIË In een bijzonder spannende wedstrijd met soms behoorlijk spel is Petten er Met het ms „Johan van Oldenbarne- grflsl&dLP$"te" velt" zal de sergeant-hofmeester N. B. n,,?nr=ndlrc b Wittebrood, Nieuwesloot 125, uit Indo- doelman van Duinranders volop ge- nesie in Nederland terugkeren. De aan- tegenheid zijn talenten te tonen. Paal en komst zal vermoedelijk plaats vinden beklat kwamen hem enkele malen te - hulp. Een strafschop wegens hands werd door Geensen wel hard, doch niet zuiver ingeschoten en door de doelman goed gestopt. Nadien kwamen de gasten ook aan bod en moest Watertor (die ook nu weer Kooij verving) herhaaldelijk in actie komen. Bij rust was het nog 00. doch spoedig daarna kwam Petten aan de leiding. Goed werk van De Graaf en Molenaar stelde Rens in staat Van Wonderen kansloos te passeren. Petten behield gedurende het grootste deel van de tweede helft een over wicht, doch de voorhoede bleek niet bij machte van de kansen te profiteren. Het bleef bij dat ene doelpunt, juist ge noeg voor de twee punten. Het is moeilijk in de eerste plaats je eigen spel te blijven spelen en in de tweede plaats moeten de meeste spelers nog even op een vreemde tafel inspe len. Middelbeek van DES had daar na tuurlijk geen moeite mee. Hij speelde in eigen huis, kent de eigenaardigheden van de banden en de ballen en boven dien was de omgeving hem niet vreemd. Dit en de manier waarop hij zijn eerste partijen heeft gewonnen, heeft bij ons de indruk gevestigd dat hij tot een van de favorieten voor de titel moet worden gerekend. Het zal hem echter niet ge makkelijk worden gemaakt. Ook Broers- ma en Oly hebben met twee uitstekend gespeelde partijen hun candidatuur ge steld. Bovendien waren er gisteravond enkele spelers die belist beneden hun normale prestaties bleven. Flip Weel bijv. Deze Alcmariaan was kennelijk onder de indruk. Hij verloor tweemaal met moyennecijfers van 1.15 en 1.30 maar als straks zijn hand niet meer door wedstrijdzenuwen wordt geïrriteerd en hij wat ingespeeld raakt, zien wij hem nog wel enige partijen winnen en dan zullen de drie favorieten terdege reke ning met hem dienen te houden. Ook B. Veel van de Drie Êuiten kan beter. De uitslagen^ luiden: B. Veel (Drie E.) J. Kokkes (Optim.) B. Weel (Alcm.) K. Middelbeek (DES) B. Veel (Drie E.) J. Boots (Drie E.) B. Veel (Drie R.) C. Oly (Lindenh.) W. Foeken (Witte H.) S. Weel (Alcm.) K. Middelbeek (DES) J. Kokkes (Optim.) 75 29 15 2.58 32 29 5 1-10 75 33 11 2.27 38 33 6 1.15 75 36 14 2.08 61 36 7 1.69 75 36 10 2.08 66 36 6 1.18 75 23 15 3.26 39 33 7 1.69 75 23 20 3.26 30 23 4 1.30 75 23 16 3.26 45 23 5 1.95 64 Jimmy nam aan de riemen plaats en kapitein Toontje zette zich aan het roer Hij verbaasde zich er over met hoeveel kracht Jimmy de roeispanen door het water trok, dat kabbelend tegen de boeg van het schuitje sloeg. „Een goed en stevig bootje, Jimmy" zei hi goedkeurend „Het is tegen een stootif bestand, maar de kans daarop is nif groot wan» dat wijfje van Piet Poon nad gebik De wind zit in de goede hoek en voor kwaad weer be hoeven wij vandaag niet bang te zijn" Jimm.v knikte tevreden Hij zei niet vee) terug want hij wilde al zijn adem gebruiken om flink op te schieten „Ik wou dat ik met je mee kon gaan naar het wrak Jimmy" zei kapitein Toontje. „Nou moet je goed luisteren dan zal ik je precies vertellen waar de kist met juwelen zich bevindt Hij staat in mijn hut onder mijn krib Maar ik heb er destijds een paar houten kisien joor geschoven om hem een beetje uit het oog te houden Vergissen kan je je niet, want het zijn doodgewone houten kis ten met een bolle deksel, terwij] de kist waar het ons om te doen is, een platte deksel heeft en bovendien met ijzeren banden beslagen is. Je kunt hem dus gemakkelijk genoeg herkennen". Jimmy knikte Hii prentte de aanwijzingen van kapitein Toontje goed in zijn hoofd. „Waar is Ie hut kapitein?' vroeg hij, „aan bak of aan stutn-hnord?" „Mid scheeps aar -tuurboord limmy" ant- woorddt de kapitein Kermis komt in zicht Voor zover thans bekend staat ter gelegenheid van de kermis voor de liefhebbers het volgende programma op stapel: Zondag voetbal en dansen, s Maandagmorgens prijsdansen in het Wapen van Petten: 's middags kinder en volksspelen en 's avonds toner 1. Dins dagmiddag wordt er een harddraverij gehouden, terwijl men avonds in „De Branding" kan prijsdansen en prijszingen. Benoeming van een nieuwe wethouder Tijdens de gemeenteraadsvergadering die Vrijdagavond wordt gehouden zal het nieuwbenoemde raadslid, de heer P. J. Borst, de vereiste verklaring en belofte afleggen. De heer Borst is be noemd in de vacature J. J. Oldenburg. In diens functie als wethouder zal in dezelfde vergadering worden voorzien. Aan de orde komt verder de benoe- j ming van een hoofd van de tweede I openbare school voor gewoon lager on derwijs. Op de voordracht staan: 1. D. Eecen, hoofd van de o.l. school te Berkhout; 2. J. Kok, onderwijzer aan een o.l. school te Bussum; 3 W. Stroe- I tinga, hoofd van de o.l. school te Eén (Norg). Tevens zullen de verordeningen van de winkelsluitingswet worden vastge steld. Misgunde vrijheid De vlieger Van U. te Bergen is korte lings door het kantongerecht te Alkmaar veroordeeld tot vier gulden boete, om dat hij zijn zwarte poedel door het dorp I had laten rondlopen. De politiever- L ordening der gemeente Bergen beneemt honden met een schafthoogte van meer dan twintig centimeter deze vrijheid. De heer Van U. kwam in hoger beroei. Voor de Meervoudige Kamer der Alk maarse rechtbank is hedenmorgen be vestiging van het vonnis geëist. Burgerlijke stand Geboren Bernardus M., z. van A. I J. Wittebrood en W. J Kaandorp. Jan N., z. van J. Bós en H. Folgers. Ondertrouwd Wilhelmus P. Slote- maker (Beverwijk) \en Elizabeth B. de Rover. Getrouwd IJsbrand Elders en Eli-1 sabeth N. Schagen. O v e r l edenjan "rurnman, jaar, j echtgenoot van I. den Das. De Raad kwam Maandagavon openbare zitting bijeen onder vo terschap van burgemeester mr C. Jochems. Het schrijven van dc coi saris der Koningin in Noord H< houdende kennisgeving van de I noeming van mr C. A. J. Jochen Burgemeester van SchoorI, was mevr. Janscn-Breebaart aanleiding de burgemeester namens de Raai luk te wensen met zijn herbenoc Vele ingekomen str Van de Burgemeester Peeckstic was een aanvrage ingekomen to verlenen van garantie van gemeen 2 ge voor een door genoemde Stichti sluiten eerste hypothecaire geldl groot f 125000, bestemd voor de van een Tehuis voor Ouden van D B. en W. stelden voor, dit stuk ir handen te stellen om berich raad. B. en W. wezen er, op da I enquête had geleerd, dat moment I echtparen en 9 enkele personen al gadigden konden worden beschi I Waar het project is gebaseerd c bedden, was de vraag gerezen of e een Tehuis wel zo'n grote behoeft stond dat men kon spreken van meente belang voor SchoorI. Dhr. I kenstijn meende van wel. Dhr. S I huysen zag in denbeginne niet vee I mo, maar meende dat dit later we I komen. Ook andere leden waren e I rust op, dat het Tehuis spoedig I zou zijn. Nadat de Raad zich una I had uitgesproken vóór het steuner I de pogingen tot stichting van een T I zou de voorzitter in die richting ve I besprekingen houden. Het verzoek van de heer K. K te Warmenhuizen om toekenning een subsidie in de kosten van ui van een van zijn hand versci schets van het Westfriese dialect, afgewezen als zijnde van niet g belang voor SchoorI, evenals het zoek van de Ned. Ver. tot Bescher van Dieren te 's Gravenhage tot kenning van een subsidie bestemd het werk der vereniging in zakf pijnloos afmaken van dieren. De verzoeken' van A. v. Egmon Th. Bootsma om tegemoetkoming kosten van vervoer voor leerplic kinderen werden ingewilligd. De voorzitter deed hierna enige n delingen. De doorlic' De doorlichting van de bevolking Uitstekend verlopen. Van de 333! woners waren er 2312 dorgelicht, waren er bneden de 4 jaar en 347 eerder doorgelicht. Slechts 100 ha geweigerd zich te onderwerpen aar onderzoek. De klachten over minder goed tengevolge ven tq lage spanning t ren na het in werkin.g stellen var nieuwe hulptransformator tot het leden. De restauratie van de Korenn ■was gereedgekomen. Wegverbet Ten behoeve van de verbetering het wegtracé van de Westgrasdijk sloot de Raad tot aankoop van eer Zuiden van gemelde weg gel strook grond, ter grootte van pl.m m2 tegen de prijs van f 0.40 per m Schooltandverzo: Aan de Stichting Schooltandve ging besloot de Raad ten behoeve de aanschaffing van een „dental een geldlening te verstrekken f 2.200.—. Zonder discussie besloot de ras voor het rijkspersoneel geldende l Politierechter r De veehouder Jacob W. uit He gowaard zal de zesde Juli van dit I ®én van de onpleizierigste Zont van zijn ganse leven blijven vindei die dag namelijk, had hij moeilijkl met een z.g.n. „Hokkeling" (tweej koe), die pertinent weigerde het weiland waarin ze per ongeluk verdwaald, te verlaten. Jacob ha( beest daarop voor de kop geschopt, geen de begrijpelijke verontwaard had opgewekt van de twee pers die het zagen gebeuren. Wegens di mishandeling werd Jacob W. gis door de Alkmaarse politierechter J. N. Alblas, tot f 50.boete i dagen veroordeeld, zulks conforr eis van de Officier, mr. J. C Meischke. Willem J., eveneens uit Heerl waard, had tijdens het verloop va: aantal weken, ongeveer honderd e gestolen uit het kippenhok van kippenhoudster in zijn woonplaat: deed dit echter voor zijn zieke vi I die versterkende middelen moest bruiken. Om zijn berouw te demo: ren had hij de schade al bijna g Vergoed. Conform de eis legde de tierechter hem f 25.boete, sub dagen hechtenis op. MR STIKKER ALS AMBASSADEUR BEEDIGD. H. M. de koningin heeft ten paleize Soerirtiik mr D. U Stikker beëdigd als --ir te Londen. He heer en mev-o'iw St'kker hebben daarna de lunch ten paleize gebruikt. BEVERWIJK, 13 October 1952 An dijvie 1021, bloemkool 1847, bospeen 1022, snijbonen 48—78, pronkbonen 2874, sperciebonen 3892, spinazie 1° 41, postelein 1622, sla 28, tomaten 1667, komkommer 1017, prei 6— knollen 1021. spruiten 27—59, büeie"' kool 7—18, groene kool 8—13, rode 7—12, uien 12—21, druiven 76-87, appe len 819, peren 718. CASTRICUM, 13 Octber 1952 - SU 3 bloemkool 8—33 dubbele bonen 68- 80, spruiten A 34- 65. groene kool 8)4- 9. rode kool 5—6, andijvie 8^—11. uien 19, peen III B'/è 10, prei 10—12, witk kool 5M>. kr-ten 10. soengroenten 2-3- stokbonen 63, spruiten B 15—21. JOEGOSLAVIË PROTESTEERT POLEN Het Joegoslavische persagent: Tanjoeg heeft in een uitzending radio-Belgrado bekend gemaakt, d. minister van Buitenlandse Zaken Joegoslavië door bemiddeling va: ambassade te Warschau een protes bij de Poolse regering heeft ingei wegens de „provocerende houding de Poolse autoriteiten tegenove leden van de Joegoslavische amba te Warschau". De Duitse sleepboot „Bulk" gisteravond voor de Engelse ku hoogte van Huil een 200 ton groot bemand passagiersschip" cn een vaartuig, dat zij op sleeptouw had, loren.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2