Mevr. Laksjimi (India) dineerde met Wysjinski De Westduitse socialisten bepalen nogmaals hun houding ,g| LIEVE&CO Hevige gevechten Hongaars staatsiebezoek aan Oost-Berlijn siiiiiBiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii: 'n Bennetje* infct... ABRAHAM CITROEN Bruinkoolmijnwerkers in de V.S. aan het werk Doek van Nederlands schilder vandaag naar Buckingham Palace Joego-Siavië lid Econ. en Sociale Raad V N Verzoek van Peking Kesselring leider van „Stahlhelm" Slecht weekend voor „Time Saar-impasse ernstig gevaar voor Europese samenwerking Premier Hoffmann heden naar Parijs? Geestelijk leven BEROEPINGSWERK Weer een moord van Mau-Mau ondekt Organisatie steun aan oud-SS-ers zal „in het oog" worden gehouden Ontstemming te Bonn Tien milliard dollar voor atoombommenwerpers Adenauer te haastig en te onhandig'' Israel vandaag Kunst en cultuur PAUL MUNI IN FILM OVER E. H. GRIEG? Europees forum der jongeren DINSDAG 28 OCTOBER 1953 KOREA EN KAVIAAR louse in win- liteit, leuke •uiten. 2 opge- tken, O90 i jaar jging per maat tralningsbroe- urecht, ilauw, <75 jO cm. 1 tijging per maat ngenssportkousen leuke ruiten, ster kwaliteit, *jj|40 ftijd 7 jaar :ine stijging per maat jieve'S* bloedpoedef naakt het goed- toper door ervoor ta s uithalen wat er ln •r zorgt voor goede y van maag, darmen 'er, de dieren gezond, de practijk bewezen jetalen. Voor koeien, ee, voor meer melk, •akket van 5 kg 9.-. gs de dwarswand is een elijk als bergruimte dient, ksel omhoog en zegt: „Ga en en wacht rustig. Ver seconden later is Rikki •t de voetstappen van de deur van de hut wordt Strijd verlegd naar het Westelijke front jyjEVROUW Vijaja Laksjimi Pandit, leidster van de delegatie van India bij de Ver. Naties, die achter de scher men de mogelijkheden schijnt af te tasten, die er zouden kunnen zijn om eventueel tot een einde van de impas se der onderhandelingen in Pandmoed- jon (Korea) te geraken, heeft gister avond gedineerd met de Sowjet-minis- ter van Buitenlandse Zaken, Wysjins ki. Sinds haar aankomst in New York heeft mevr. Laksjimi reeds met vele diplomaten over Korea besprekingen gevoerd. Zij had Wysjinski reeds eer der enige keren ontmoet. De woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse za ken heeft de geruchtgn tegengesproken als zouden de V.S. in principe bereid zijn een Brits voorstel te aanvaarden tot hervatting der bestandsbesprekin gen in Korea. Ook ontkende hij. dat de V.S. in het geheim met de Noorde lijken en Chinezen heeft onderhandeld via Indische vertegenwoordigers. JjE STRIJD zelf schijnt opnieuw in v een heviger stadium te komen. De Noordelijken hebben Zondagavond plotseling het zwaartepunt van hun aanvallen van het centrale front naar de Westelijke sector verplaatst. Maan dagavond hebben Amerikaanse mari niers onder een zware beschieting door de communistische artillerie de top van de „Haakbergrug" aan het Westelijk front moeten ontruimen. Een paar uur tevoren hadden zij de PREMIER RAKOSI De Hongaarse premier Rakosi, die vergezeld van de Hongaarse minister van staat, Geroe, en minister van bui tenlandse zaken Kiss, een staatsie- bezoek brengt aan Oost-Berlijn, heeft Maandag premier Grotewohl, presi dent Pieck en vice-premier Ulbricht gezocht. Dit is het derde staatsbezoek aan de Oostduitse republiek door het hoofd van een Oosteuropese staat. Eerder dit jaar bezocht president Gottwald van Tsjechoslowakije en verleden jaar pre sident Bierut van Polen Oost-Berlijn. }ffELK Nederlandse Staatscourant (be paald geen onderhoudend stuk lec tuur) vermeldde dezer dagen de dood in het buitenland van Abra ham Citroen. Een jood. Diezelfde Staatscourant drukte heel lange kolommen af met namen van jodendie in het buitenland in dit geval Polen, Oswiecim zijn omgekomen. De overlijdensdatum van al die joden was November 1943. die van Abraham Citroen. Deze jood was geboren in Westerbork, Augustus 1943, en gestorven in Os wiecim, Novembèr 1943. Drie maanden later... Even verder m dezelfde kolom, stond de naam van zijn moeder, en nog verder die van zijn broer, een kind van drie jaar. Drie nuchtere regels in de Staats courant. Dat was de gehele ge schiedenis van drie joden. mens voelt er niets achter zijn ogen branden, als hij die drie namen leest en slechts het geringste be seft van de onmenselijke smart, die op één dag aan een gezin is toegebracht? Wat is het voor mon ster geweest, dat een baby van drie maanden heeft kunnen ver moorden? Welke beul is zoveel dier, dat hij een driejarig knaapje, of een moeder kan doden? CEBOREN in Westerbork, gestorven in Oswiecim.Het leed van de moeder, die dit heeft moeten be leven, is tè groot, om door ons die dit niet hebben meegemaakt te worden ontleed. tevoren hadden we in dezelfde staatscourant gelezen, dat er gratie aan Lages was verleend. Nu roept Kesselring uit, dat alle krijsgevan genen hiermee bedoelt hij de uit voerders van Himmlers jodenpo- groms, de commandanten van ver nietigingskampen en kerels als Kotaltaj moeten worden vrijge laten. 0™', en dat zal zeker ook weieens gebeuren. En wijs, z°ér wijs is dan het volk dat de Ouden nazegt: Ons is de wrake niet"... top na een hevig gevecht heroverd op de Chinezen. Onder de nieuwe aan val, waarbij werd gevochten door man tegen man, konden ze niet stand hou den. Een serie aanvallen over een vijf km breed front ten Oosten van de „Bunkerheuvel" is afgeslagen. Mr Kranenburg heeft gisteren een bezoek gebracht aan een Zuidkoreaan- se marine-academie en een opleidings instituut voor legerofficieren bij Poe- san. John Lewis, de leider der vakver eniging van de Amerikaanse bruin koolmijnwerkers, heeft de mijnwerkers opgedragen de staking te beëindigen en het werk onverwijld te hervatten. Lewis zond telegrammen aan alle districtsleiders van zijn bond, waarin hij verklaarde te menen dat het werk, in afwachting van de nieuwe overwe ging van een regeringsvoorstel, moet worden hervat. De staking was verleden week, zon der aanwijzingen van het hoofdbestuur der vakbond, begonnen uit protest te gen de besnoeiing van de overeengeko men loonsverhoging door de Federale Raad voor Loonstabilisatie. Lewis' actie werd verwacht na een bespre king, die hij Zondagavond op het Wit te Huis had met president Truman. Chinezen willen Tsjang Kai Sjek geld verschaffen Afgevaardigden van nationalistisch voelende gemeenschappen over de ge hele wereld, die dertien millioen Chi nezen zeiden te vertegenwoordigen, hebben in de Formosaanse hoofdstad Taipeh een bijeenkomst gehouden. Zij zullen voor honderd millioen dollar aan „bevrijdingsobligaties" verkopen, om Tsjang Kai Sjek aan de geldmidde len voor de herovering van het Chi nese vasteland te helpen. Anfh. Eden zeven November naar V.N. in New York De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden, is voornemens zeven November (drie dagen na de Amerikaanse presidentsverkiezingen) naar New York te vertrekken voor het bijwonen van de Algemene Vergadering der V.N. Ten gevolge van zware regenval staan in Nieuw Zuid-Wales en Queens land (Australië) grote gebieden onder water. Twee personen zijn verdronken. Met een nachtvliegtuig van de KLM is het levensgrote portret, dat Bernard van Vlijmen geschilderd heeft van „Koningin Elisabeth te paard", naar Londen verzonden. Het zal in de loop van vandaag na aankomst op 't vliegveld naar Bucking ham Palace worden gebracht en het ligt in de bedoeling, dat de voorzitter en de secretaris der Nederlandse Ka mer van Koophandel te Londen het Woensdag in dit paleis aan de Konin gin persoonlijk zullen aanbieden. Deze kleine Nederlandse delegatie zal in het paleis geïntroduceerd wor den door de nieuwe Nederlandse am bassadeur in Londen, mr D. U. Stikker, die Woensdagmorgen zijn geloofsbrie ven aan Koningin Elisabeth zal aan bieden. De Algemene Vergadering der V.N. heeft gisteren Joegoslavië gekozen tot lid van de Economische en Sociale Raad. San Salvador en Syrië werden benoemd tot leden van de beheer- schapsraad. Voor de aanwijzing van Joegoslavië waren in totaal dertien stemmingen nodig. De vergadering is verdaagd zonder vaststelling van een datum voor de volgende bijeenkomst. De politieke commissie is Maandag slechts twee minuten bijeengeweest. De Sowjet-afgevaardigde Gromyko ver klaarde, dat Wysjinski niet voor Woensdag zijn aangekondigde rede kan houden. Frankrijk, Turkije, Engeland en de V.S. hebben gisteren in de speciale po litieke commissie voorgesteld de fond sen voor hulp aan Palestijnse vluchte lingen voor dit jaar met 5 millioen dol lar te vergroten. De Amerikaanse af gevaardigde Jessup verklaarde, dat de V.N.-commissie voor Palestijnse vluch telingen in het Midden-Oosten ruim 880.000 vluchtelingen, verspreid over een gebied van 250.000 vierkante kilo meter, heeft gehuisvest, gevoed en ge kleed. De minister van buitenlandse zaken van communistisch China, Tsjou En Lai, heeft de voorzitter van de alge mene vergadering der VN telegrafisch cm toelating van een Chinese en een Noordkoreaanse afvaardiging verzocht bij de debatten over de bacteriologi sche oorlogvoering. Zonder deelne ming van deze landen, zijn alle debat ten en besluiten, volgens Tsjou En Lai, ongeldig. Trygve Lie heeft een brief van de Noordelijken en de Chinezen ontvangen, waarin de V.N. worden beschuldigd van het bombarderen met bacteriologische bommen en bommen met gifgassen. Terwijl men in Italië enkele ogen blikken stilte in acht nam ter nage dachtenis aan de slachtoffers van de oorlog als waardig protest tegen het vrijlaten door de Britten van de vroe gere Duitse maarschalk Kesselring, die in de laatste jaren van de tweede we reldoorlog in Italië een ware terreur uitoefende, weet deze ex-nazi zich on danks zijn ziekte (men beweert dat hij aan kanker lijdt) weer danig te weren. Aan vertegenwoordigers van het be stuur van de oudstrijdersorganisatie „Stahlhelm" heeft Kesselring verteld, IN diplomatieke kringen vreest men, dat de gehele na-oorlogse structuur van de Westelijke diplomatie in Europa ernstig wordt bedreigd door het nog steeds falen van Frankrijk en West- Duitsland om overeenstemming over de Saar-kwestie te bereiken. Vortdurende onenigheid op dit punt zou volgens deze kringen niet slechts de geallieerde plannen om Duitsland in de Westelijke gemeenschap op te ne men en om West-Duitsland te bewape nen bedreigen, doch het zou tevens plannen van Frankrijk, Duitsland, Ita lië en de Benelux om op het vasteland tot een nauwere unie te komen, ernstig in gevaar brengen. Het parlement van het Saargebied heeft Maandag in een bijzondere zitting eenstemmig besloten de kieswet voor het gebied voor een laatste onderzoek te verwijzen naar de juridische com missie van het parlement. Een datum voor verkiezingen, die vóór 17 Decem ber zouden moeten worden gehouden, werd echter nog niet vastgesteld. Men verwacht dat het parlement later in de week opnieuw zal bijeenkomen. J£ORT Ned. Herv. kerk: Beroepen te Gies- sendam-Nederhardinxveld: en te Rid derkerk: G. H. van Kooten te Brand wijk. Beroepen te Lagevuursche: G. Wil- lemsen te Hierden. Aangenomen naar Heerewaarden: D. H. Scholten, candi- daat te Santpoort. Aangenomen naar Paramaribo (voor buitengewone werk zaamheden): H. P. Schouten, candidaat te Wassenaar. Benoemd tot hulppredi ker te Amsterdam: (Saron-gemeente met Tuindorp Oostzaan): ds. J. Noor dennen, zendeling-predikant met ver lof. Gereformeerden kerken: Beroepen te Djogjakarta (Javaanse kerk): (voor het onderwijs aan de theologische school van MiddenJava): drs Raden Soedarmo, missionnair predikant van Rotterdam en docent aan de opleidingsschool te Djogjakarta, die dit beroep ook aannam. Bedankt voor Ermelo: D. Zwart te Half weg. Christelijke Gereformeerde kerken: Tweetal te Haarlem-Centrum: G. Mil- kes te Mussel, en P. Op den Velde te Murmerwoude. Beroepen te Oosterbeek: D. Driessen te Vlaardingen. Gereformeerde gemeenten: Tweetal te Vlaardingen: M. v. d. Ketterij te Alblas- serdam en H. van Gilst te Elspeet. Be dankt voor Scheveningen: D. L. Aan- gcenburg te Terneuzen. Vrije Evangelische gemeenten: Re- dar-kt voor Kampen: C. Zijistra te En schede. Ds E. Dijkstra. Ds E, Dijkstra. Geref. predikant te Maassluis, gaat 7 Januari als geestelijk verzorger van het emi- grantenschip een reis maken naar Wel lington (Nieuw-Zeeland). Ds E. Brunsting. Ds E. Brunsting. Geref nredikant te Luttelgeest-Kuinre. die se dert 8 October ziekenverlof heeft, heeft bij de classis Zwolle eervol emeritaat aangevraagd. Er was geen directe verklaring voor het uitstellen der vaststelling van een verkiezingsdatum, doch volgens ge ruchten zou de Saarlandse premier, Hoffman, van plan zijn vandaag naar Parijs te reizen voor een bespreking met Sehuman, de Franse minister van' buitenlandse zaken. In Parijs is op het ministerie van buitenlandse zaken verklaard, dat niets van een voorgeno men bezoek van Holfman bekend was. De politie te Nairobi (Kenya) heeft gisteren meegedeeld, dat te Nanjoeki, 200 k.m. ten Noorden van de hoofdstad, een nieuwe moord door de Mau Mau is ontdekt. Op de plek, waar het lijk van het slachtoffer, een inheemse ge naamd Ndoendo Disjon, werd getrof fen, zijn tekens gevonden, die er op wijzen dat ter plaatse een „plechtig heid" van de Mau Mau is gehouden. Tien personen zijn aangehouden. De politie verklaarde voorts, dat twee avonden tevoren negen en dertig in heemsen zijn gearresteerd op een bij eenkomst der geheime organisatie nabij Sagati in Zuid-Nyeriland. In hetzelfde gebied werd Zondag uit verkennings vliegtuigen een groep van honderd in heemsen waargenomen, „die dcror twee personen in het wit werd toegespro ken". Men neemt aan dat het een reli gieuze plechtigheid betrof. De Mau-Mau blijft ondanks ver scherpte maatregelen van het Brit se gouvernement nog telkens zijn terreurdaden voortzetten. Op de foto ziet men hoe de politie bezig is een dorp bij Nairobi te onder zoeken naar de daders van de moordaanslagen. KESSELRING Alte Kameraden dat hij bet hem aangeboden ambt van voorzitter van deze Westduitse vereni ging zal aanvaarden, zoara zijn gezond heidstoestand dit toelaat. Tijdens een onderhoud met de lei ding van de „Stahlhelm" in het zieken huis te Gochum, waar Kesselring ver pleegd wordt, verklaarde deze het ijve ren voor vrijlating van in gevangen schap verkerende oud-strijders als zijn eerste taak te beschouwen. Bevan c.s. bespreken heden het ultimatum De linkse socialisten van Aneurin Be- van zullen vandaag bijeenkomen om ge hoor te geven aan een eis"" van de La- bourpartij om hun rebellengroep te ontbinden. Zoals bekend nam de parle mentaire fractie van de partij vorige week met een meerderheid van drie tegen een het besluit dat alle nièt-of- ficiëie groepen in de partij, met in be grip van de Bevanisten, moesten wor den ontbonden. Sceptische politici menen, dat het be sluit het begin zal zijn van de strijd binnen de partij. Volgens hen zal het moeilijker zijn het Bevanisme uit te roeien, dan de groep te ontbinden. In dien Bevan vandaag zou bekend .maken, dat zijn groep is ontbonden, zouden ve le parlementsleden dit enkel als een gewapende vrede beschouwen. Nenni komt in 1953 met een eigen lijst De 62-jarige Italiaanse links-socialist Nenni heeft te Rome medegedeeld, dat zijn partij aan de in 1953 in Italië te houden algemene verkiezingen als af zonderlijke partij zal deelnemen. De Nenni-Socialisten hebben lot nu toe nauw samengewerkt met de commu nisten. De nauwe samenwerking met de communisten zal echter worden ge handhaafd. Koning Idris van Libye heeft de uit nodiging van generaal Naguib voor een officieel bezoek aan Egypte aan vaard. De datum wordt binnenkort vastgesteld. "JE drukker van het Amerikaanse week blad Time heeft een slecht weekend gehad. Enige honderden exem plaren zijn door een fout van de binder voorzien van de omslag, welke op 19 November den volke de eventuele overwin ning van Stevenson had moeten melden. Time heeft zich namelijk, om tijd te sparen, voor beide mogelijkheden gedekt cn twee millioen omslagen voor het verkiezings- •wmmer laten drukken, waarvan een deel Eisen hower, het andere Ste venson als overwinnaar afschildert. Time steunt overigens krachtig de eandidatuur van Eisen hower voor het Ameri kaanse presidentschap CEN Duitse ingenieur heeft een apparaat ge bouwd, dat voor de vlie gerij moet worden wat de Volkswagen op de weg is. Het ding heeft geen vleugels, maar vier ho rizontale raderen, die het toestel recht omhoog moeten trekken. Het toe stel is zes meter lang en vier meter breed en zou met een motor van 125 cc cylinderinhoud een snelheid van tachtig ki lometer per uur kunnen halen. DEN inwoner van Rijs- wijk heeft aan het Koningin Wilhelmina- fonds drie pas gerooide populieren geschonken. Het hout ervoor moet worden gebruikt voor de vervaardiging van KWF- lucifers en al brandende CEN vis Ir li nuttig zijn voor de kan kerbestrijding. Amerikaanse ver zekeringsagent slaag de er in, een heer een assurantie aan te smeren voor de schade, die diens nogal bijtlustige hond bij de uitleving van zijn drift zou kunnen aanrichten. De verzekering was am per gesloten, of de verze keringsman kreeg een knauw VIJFTIG jaar geleden kocht een Engelse boer 'n broek met het oog op zijn (toen a.s.) huwe lijk. Verleden week ging hij er mee naar een kleermaker, om hem te laten veranderen. „Die broek past me niet", zei hij.... NA RAMCKES REDE Het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft gisteren verklaard, dat de wettigheid van de organisatie voor het verlenen, van steun aan oud leden der „Waffen S.S." en/of hun na gelaten betrekkingen thans opnieuw wordt bezien in het licht van de rede, die de voormalige Duitse generaal Rameke Zondag op een congres van oud-S.S.'ers te Verden heeft gehouden. „Intussen wordt de organisatie zorgvul dig in het oog gehouden", verklaarde de woordvoerder nog. Hij besloot met de mededeling, dat de Britse Hoge Commissaris in West- Duitsland deze aangelegenheid met de Westduitse regering en met het pro vinciaal bestuur van Neder-Saksen zal bespreken Waarschijnlijk zal er dan ook door de geallieerde Hoge Commis sie voor West-Duitsland over worden gesproken. In discrediet. In Westduitse regeringskringen zijn Maandag de uitlatingen van de vroe gere generaal der Duitse valscherm- Een directielid van de „Boeing Air plane Company" heeft Zondagavond te Seattle (V.S.), verklaard dat de Ame rikaanse regering een bedrag van tien milliard dollar zal uittrekken voor het bouwen van „B-47"- en „B-52"-straal- bommenwerpers, die in staat zijn de atoombom te vervoeren. Hij verklaarde tegenover een aantal verslaggevers, dat de aehtmotorige „B- 52"-straalbommenwerper, die nog op de geheime lijst staat, „in elk opzicht" de zesmotorige „B-47" overtreft. De „B- 47" heeft een snelheid van duizend km per uur. Mr. Stfkker bij minister Eden De nieuwe Nederlandse ambassadeur m Engeland, mr D. U. Stikker, heeft Maandag een beleefdheidsbezoek ge bracht aan minister Eden. Mr Stikker zal Woensdag zijn geloofsbrieven aan bieden aan koningin Elizabeth. In een communiqué van het partij bestuur van de Westduitse Socialisti- s"he partij over de tweedaagse bijeen komst te Berlijn is andermaal uiting gegeven aan krachtig socialistisch ver zet tegen het verdrag van het Euro pese leger, de conventies van Bonn en de politiek van kanselier Adenauer in de Saarkwestie. Over de deelneming van West-Duits land aan de Europese defensie wordt gezegd, dat het soort van deelneming, dat thans wordt voorgesteld, een ver dere stap. is naar de volkomen schei ding van Duitsland en Europa. De Saarpolitiek van Adenauer wordt een „volkomen mislukking" genoemd, zij is „te haastig en onhandig" geweest. De voorzitter van de partij, Ollen- hauer, zeide dat zijn partij er op zou staan dat men geen definitieve ver plichtingen in Europa op zich zou ne men zolang in de Saarkwestie geen vorderingen worden gemaakt. Indien de verdragen inzake het Europese leger en de conventies van Bonn zouden worden bekrachtigd en indien de socialisten volgend jaar bij de verkiezingen aan de macht zouden komen, zo voegde hij er aan toe, dan zou zijn partij trachten het verdrag met de Westelijke mogendheden te her zien. troepen Rameke op scherpe wijze ver oordeeld. Verklaard werd, dat Ram- cke's uitlatingen het aanzien van de Duitse soldaat in discrediet brengen. Hieraan werd toegevoegd, dat Ram- cke's in scherpe bewoordingen gedane aanvallen op de Westerse verbondenen er niet toe zullen bijdragen het ver trouwen van het buitenland in (West-) Duitsland te versterken. QNDANKS GROTE economische moei lijkheden (en wat zou men anders van een dergelijke jonge staat verwach ten) bouwt Israel met grote energie en een laaiend enthousiasme aan zijn toe komst. Ook in cultureel opzicht wordt alles gedaan om het land een waardige plaats in de rij der volkeren te verze keren. De hier volgende nieuwe gege vens zullen ook u daarvan zeker over tuigen. De Hebreeuwse Nationale Opera zal binnenkort haar eerste opvoering ge ven van Moussorksky's „Khovantchina" en van de operette „Een lied van Noor wegen", gebaseerd op léven en werken van Grieg. Ramleh krijgt binnenkort een openlucht-theater met 1200 plaat sen. In Tel-Jeroecham zal een centrale bibliotheek worden geopend voor het Noorden en het centrum van de Negeb. Aan de kweekschool voor onderwijzers te Jeruzalem is door de regering de sta tus toegekend van hogeschool voor op voeding. Zij is thans ten nauwste ver bonden met de Hebreeuwse Universi teit. Studenten in de rechten aan de Universiteit zullen voortaan, na het einde van hun studie, een jaar cp een advocatenkantoor moeten werken. Na afloop van deze periode zullen zij nog een jaar in regeringsdienst moeten gaan. In een bijeenkomst van redacteuren van in Israel verschijnende bladen in vreemde talen, is besloten voortaan in elke editie een kolom in het Hebreeuws op te nemen. In het stadhuis van Tel Aviv is voor de tiende maal de Rabbi Kook-prijs uitgereikt voor rabbijnse literatuur. Een New Yorkse philantroop, O^car Gruss, heeft 10.000 dollar aan goederen beschikbaar gesteld van het Israëlische ministerie van Onderwijs. Het is be stemd voor leerlingen, die zich hebben onderscheiden in Bijbel, Talmoed, He breeuwse literatuur en Joodse geschie- deni^Tot de geschenken behoren o.a. veerflg Hebreeuwse schrijfmachines, gouden polshorloges, radio-gramofoons en camera's. Binnenkort zal in Oslo women ere- gonnen met de vervaardiging van een film over het leven van de Noorse componist E. H. Grieg, die in 1907 overleed. De film zal worden vervaar digd m samenwerking tussen Syncron- film te Oslo en de technische staf van de Zweedse filmmaatschappij Terra films. In de film, die in kleuren zal worden opgenomen, zullen verschei dene buitenlandse artisten meespelen. Met de bekende filmacteur Paul Muni zijn besprekingen gaande over de ver vulling van de hoofdrol. De rolprent, die een speeltijd van twee uur zal heb ben, zal waarscijnlijk eind 1953 in rou latie worden gebracht. In de film zal o.a. een gedeeltelijke uitvoering wor den gegeven van de Peer Gynt Suite. (Vervolg van pagina 1) In de des middags gehouden plenaire zitting werd tot president gekozen de Oostenrijker Strasser, afgevaardigde van de Internationale unie van socia listische jongeren. In de avondzitting hield de Belgische oud-premier Paul Henri Spaak nog maals een redevoering, waarin hij uit riep, dat er geen tijd te verliezen is, daar Europa arm, zwak en verminkt is en r?t.,voor een omwenteling in Azië en Afrika staat De heer Spaak noemde drie belangrijke, urgente vraagstukken, welke alleen in het kader van een ver enigd Europa zouden kunnen worden opgelost: 1. kanonnen en boter; 2. de onafhankelijkheid tegenover de Verenigde Staten; 3. het probleem Duitsland. De heer Spaak noemde de anti- Amerikaan'e strormng in West-Europa de meest betreurenswaardige ondank baarheid, welke de volkeren kunnen geven.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7