Jhr Six zal pogen te bemiddelen in de kwestie-huuropzegging P*Bis de shag! 1 Moordaanslagen en een nieuw ontwikkelingsplan in Kenya Sportief Nederland op de bres voor het gebrekkige kind TT op 27 Juni Propaganda wordt gericht op de vacantiespreiding Drie bestuursleden werden herkozen maar. Onder dienst of... buiten dienst... Huuropzegging heeft rechtskracht GROTE TUBE WOENSDAG 29 OCTOBER 1952 yi o-v' aril w - et Planta er» „Bijzónder ian ander» I Planta!' PM U.« de eerste rang. P- de enig Juiste jpperhuid in het ten worden ver. tijn weg naar de worden gestild it precies nog haar nee, ik zie niets rent terug en laat het veranderen. Matrozen verschijnt ook de over boord!", roept wijst in de verte...* Federatie van VVV s ie Zaandam bijeen aan kantoorruimte. Z.i. had „Alema- ria" met haar klachten eerder in de ledenvergadering moeten komen. Wat de loterij betreft, heeft de afgevaardig de van „Alcmaria", de heer G. Th. J. de Munck, zelfs op de vergadering in Enkhuizen zijn instemming betuigd. (Van een onzer redacteuren) IJREN LANG heeft de Federatie van VVV's benoorden het Noordzeekanaal tij dens de gisteren in „De Nieuwe Karseboom" te Zaandam gehouden najaars vergadering van gedachten gewisseld, over de opzegging van de huur van het Federatiekantoor in het Waaggebouw door het gemeentebestuur van Alkmaar. Zoals bekend werd de huurovereenkomst per 31 December a.s. opgezegd, omdat volgens het schrijven van het Aikmaarse gemeentebestuur, de WV „Alcmaria", die in hetzelfde gebouw vertoeft, meer kantoorruimte behoeft en de vestiging van twee bureaux voor vreemdelingenverkeer in eenzelfde gebouw een voort durende bron van moeilijkheden zou zijn, daar het publiek zich niet voldoende realiseert, dat beide bureaux zeer uiteenlopende taken hebben. De discussie van gisteren had tot resultaat, dat jhr J. Six van Hillegom, voorzitter van de stichting Prov. VVV Noord-Holland, in deze kwestie als bemiddelaar zal optre den. Hjj zal trachten een bespreking te arrangeren tussen het gemeentebestuur van Alkmaar, het bestuur van de VVV „Alcmaria en het Federtiebestuur, ten einde de huuropzegging ongedaan te maken. Mocht deze bemiddelingspoging falen, dan zal het Federatiebestuur zich tot de gemeenteraad van Alkmaar wen den. Voordat dit besluit viel, was een motie van de VW's Bergen en Schoorl aangenomen, waarin de Federatie, overwegende, dat is gebleken, dat het initia tief tot de opzegging van de huur niet is uitgegaan van de WV „Alcmaria", deze vereniging met de meeste nadruk uitnodigt aan het bestuur van de ge meente Alkmaar te kennen te geven, dat zij niet instemt met deze huuropzeg ging en het gemeentebetsuur verzoek de opzegging ongedaan te maken. HE Federatie-voorzitter, mr D. Bree- baart, opende de rij van sprekers en gaf aan de hand van de corresponden tie met het gemeentebestuur een uit eenzetting van de gang van zaken. In het antwoord van de Federatie aan B. en W. van Alkmaar wordt o.m. gesteld, dat de VVV „Alcmaria" nooit enige klacht of wens heeft kenbaar gemaakt, dat het vreemdelingenverkeer het bes te is gediend met uiterste concentratie, zoals ook elders in het land algemeen van toepasing vindt en dat de VW „Alcmaria" permanent een grote kan toorruimte in het Waaggebouw onge bruikt laat, terwijl niets er op wijst, dat haar werkzaamheden dusdanig toene men, als gevolg waarvan de door de Federatie gebruikte lokalen productief gemaakt kunnen worden. In een be spreking met het bestuur van de VVV „Alcmaria" is medegedeeld, dat het ini tiatief tot de huuropzegging niet van „Alcmaria" maar van B. en W. is uitge gaan. Uit een ten dele aan de Federa tie kenbaar gemaakte brief van „Alc maria" aan het college van B. en W. zou men inderdaad deze indruk krijgen. Het Federatiebestuur betreurde het echter, dat niet de volledige brief is overgelegd, zomede de brief van het gemeentebestuur, waarop „Alcmaria" haar antwoord baseerde. Het Federatie bestuur zou het voorts vanzelfsprekend hebben geacht, dat de WV „Alcmaria", kennende het doel van B. en W„ zich tot de Federatie had gewend. Indien men meer ruimte behoefde, dan had men dit met de Federatie dienen te be spreken, aldus mr Breebaart. De wijze, waarop de gemeente Alk maar heeft gehandeld, noemde de voor zitter op zijn zachtst gesproken min der elegant. „Wij vragen ons af", aldus spr., „wat het feitelijke doel van B. en W. is geweest. Het college heeft door zijn houding in deze 't bewijs geleverd, dat het in de verste verte geen besef heeft van de organisatie van het VVV- wezen. Het Federatiebestuur stelde de leden voor de gemeenteraad van Alk maar van de zienswijze van de Federa tie op de hoogte te stellen. Interessant was de mededeling van het Federatiebestuur, dat het niet in stemt met de redactie van het com muniqué, dat naar aanleiding van de gehouden bespreking met de VW „Alcmaria" is uitgegeven. De secreta ris van de Federatie, de heer B. C. Ooms (Zaandam), vroeg en verkreeg het woord om te verklaren, dat was overeengekomen, dat de voorzitters en secretarissen van de beide verenigin gen na afloop een communiqué zouden samenstellen. „Dit is niet geschied. Het communiqué is opgesteld door een bestuurslid van „Alcmaria" tevens persman en is ontaard in een aanval op de Alkmaarsche Courant". Hierover wenste hij zijn ontstemming te uiten. Klachten. \JAMENS de VW „Alcmaria" ver- klaarde de secretaris, de heer J. M. F. Arntz, dat er geen WV in Noord- Holland te vinden is, die een hechtere samenwerking met de Federatie voor staat dan „Alcmaria". Het verwijt, dat de Aikmaarse VW haar klachten en wensen niet zou hebben kenbaar ge maakt, moest de heer Arntz van de hand wijzen. Een speciaal door „Alc maria" ingestelde commissie heeft in een onderhoud met mr Breebaart de bezwaren medegedeeld. Hiertoe beho- ïf-Jïrr ongewenste toestand, dat de WV Alcmaria", als een van de be- jfngrijkste VW's in dit gebied, niet in net Federatiebestuur is vertegenwoor digd en het feit, dat de directeur de m i»!?*1",3?1 ,en deze de Joden op een ho^;LtlJa-tlp*bereiken- Vo°rts de ver- dmectoraat-Federatiedirecto- tie wril!?UA?Inke^berÊ' een combina- de'eTef 1» ?a?a" afkeuI'£. alsmede digheid dat ri» Joterli en de omstan- uigneio, aat de loten onder valsp vlar* dusïpr V'"W« betreuren" ab ten M«t'5eV,te v,00rzltter deze klach- niet aan het v aneergelcf;d en zelfs overgebracht v=n a ratï?bestuur hee£t cveigeDracht. Van de zijde van de Fe deratie zijn met de minste stappen ra- daan om verandering in de toestand te brengen". De brief, welke B en Wdd 2 April aan Alcmaria" zond alsmede het antwoord van de Wv werden door het bestuur als vertrouwelijk be schouwd. Op haar beurt had het Alc maria" verwonderd, dat dc Federatie zich na de huuropzegging nimmer met de VVV in Alkmaar had verstaan. Mr Breebaart antwoordde hierop, dat het Federatiebestuur de leden bij de bestuursverkiezing volkomen wenst vrij te laten en kon niet begrijpen wat zaken als de notulering en de loterij te maken hebben met een te geringe samenwerking. Van het Federatiebe stuur kon ten slotte niet verwacht wor den, dat het met hangende pootjes bij „Alcmaria" was gekomen. Ook vele andere leden mengden zich in het debat. Zo was mr F. Zeiler (Bergen) van mening, dat de kern van de zaak veel dieper ligt dan het tekort gemeentebestuur pondentie met het openbaar te maken. Na de lunch werd aan deze wens ge volg gegeven en werd ook het antwoord van Alcmaria VVV op de vraag van het gemeentebestuur of werkzaamheden voor het bureau-Dinkelberg in het Waaggebouw worden verricht, voorge lezen. Dit antwoord luidt: „Onze VVV kent de bepalingen van het huurcon tract met de Federatie niet. Mocht bet zijn, dat de lokalen zijn verhuurd aan een huurder waarvan zou vaststaan, dat deze niet uitsluitend werkzaam is ten behoeve van het algemeen stadsbelang (in casu het Vreemdelingenverkeer) doch daarnaast ook zijn eigen zakelijke belangen waarneemt, dan lijkt deze verhuring haar onjuist als zijnde het mogelijk bevoorrechten van een be paalde ondernemer boven zijn colle ga's". Mr. Breebaart gaf hierop als commen taar, aat het gemeentebestuur steeds volkomen op de hoogte was van de situatie. TN dit stadium van de vergadering werd de 's morgens door de heer C. S. Th. van Gink, directeur van - het Gewest Zuid-Kennemerland, geopperde suggestie om jhr. Six te verzoeken als bemiddelaar op te treden, aanvaard. Eerder was in de aanhef vermelde mo; tie Bergen-Schoorl aangenomen. Twee leden stemden tegen deze motie. De VVV „Alcmaria" onthield zich van stemming, hetgeen gemotiveerd werd met de mededeling, dat „Alcmaria" te gen ljaar zin partij is geworden m een (Advertentie. Ing. Med.) gandadoeleinden en dienen daarbij ini tiatieven te ontwikkelen om de ont vangsten zo hoog mogelijk op te voe ren. De heer Roggeveen (Bergen), die evenals de VVV „Alcmaria" bezwaren had tegen het organiseren van een lote rij, stelde voor een aantal kunstenaars uit te nodigen deel te nemen aan een prijsvraag ter verkrijging van betere souvenirs. Wellicht zou hierin een nieuwe meer bevredigende bron van inkomsten kunnen worden gevonden. Het bestuur zal zich over dit plan nader beraden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heren mr D. Breebaart te Schagerbrug (voorzit ter), M. Niele te Egmond aan Zee (vice-voorzitter) en M. W. v. d. Garde Jr. te Schoorl met grote meerderheid van stemmen herkozen. Ten aanzien van de plannen voor 1953 deelde de directeur, de heer J. J. Dinkelberg mede, dat deze afhankelijk zijn' van de financiële toestand van de Federatie. Zij zullen vooral gericht zijn op de vacantiespreiding. In de vorm Dat niet de Aikmaarse candidaat voor een bestuursfunctie, de heer D. J. Scheffel, maar de heer M. W. v. d. Gar de Jr uit Schoorl was gekozen, weet spr. aan het feit, dat „Alcmaria" deze candidatuur niet beter had voorbereid. Het zou volgens mr Zeiler een goed ge baar zijn, indien „Alcmaria" het ge meentebestuur zou jnededelen, dat op vertrek van de Federatie uit het Waag gebouw op dit tijdstip en op deze wijze geen prijs wordt gesteld. Terugkomende op deze bestuursver kiezing, zei de heer Arntz, dat men al leen reeds om de grote capaciteiten van de heer Scheffel en diens liefde voor het WV-werk, deze candidaat had moe ten kiezen. „Alcmaria" had daarbij ver trouwd op de door de voorzitter toe gezegde medewerking van het bestuur en de belofte van de heer v. d. Garde, dat hij zich zou terugtrekken. „Het is onze voorziter geweest", aldus de heer Arntz, „die bij een wrijving tussen de directeur van „Alcmaria" en de direc teur van de Federatie, beide heren in een bijeenkomst tot goede samenwer king heeft opgewekt. Dit bewijst an dermaal, dat „Alcmaria" ten volle wil medewerken". De heer M. W. v. d. Garde Jr (Schoorl) repliceerde, dat hij de heer Scheffel heeft gestemd, dat hij alleen had beloofd de candidatuur van de heer Scheffel te zullen steunen, doch nim mer had gezegd, dat hij geen bestuurs lid zou willen worden. De heer H. Schelhaas (Langedijk) kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat er persoonlijke wrijvingen bestaan. Jhr. Six deed een beroep op allen de zaak snel tot een oplossing te brengen. Aan de commissie-Hirschfeld was de organisatie van het VVV-wezen in N.- Holland ten voorbeeld gesteld. Zou aan de hand van de berichten blijken, dat het hier mis is, dan zou dit zeer nadelig kunnen zijn voor de landelijke VVV. Om deze reden verzocht hij dan ook de zaalj verder binnenskamers -te be handelen. Van verschillende zijden werd „Alcmaria" verzocht de eorres- Logies-intormaiiecentra (Van een onzer redacteuren) J)E heer O. v. d. Gronden, hoofd van de afdeling Binnenland van de ANVV, deelde tijdens de gisteren in Zaandam gehouden vergadering van de Federatie van VVV's benoorden 't Noordzeeka naal mede, dat de ANVV van plan is door middel van logies-infor- matiecentra eens en voor goed een einde te maken aan het euvel, dat buitenlandse toeristen, die in de bollentijd ons land bezoeken, bij gebrek aan hotelruimte in de grote steden, in hun auto, of op het politiebureau dienen te over nachten. Te Wernhout, Breda, Maastricht, Nijmegen, Enschede Arnhem en Groningen zullen de toeristen worden opgevangen en mededelingen ontvangen over de °P die dagen beschikbare ho'el- ruimte. In Amsterdam zal het be staande logies-informatiecentrum worden uitgebreid. Mochten de Amsterdamse hotels volgeboekt zi]n, dan kunnen de vreemdelin- ,r Inlichtingen krijgen ver de hotelaccommodatie in de omgeving. De heer v. d. Gronden eed een beroep 0p de VVV's in it gewest hieraan haar volle me dewerking te verlenen, opdat ook e Hotels in onze omgeving kun nen worden ingeschakeld. kwestie tussen het Federatiebestuur en het gemeentebestuur. „Voor ons is de zaak thans uiterst moeilijk. Indien wij deze motie steunen, zouden wij ons stellen tegenover het gemeentebestuur, waarvan wij financieel volkomen', af hankelijk zijn", aldus de woordvoerder. Tijdens de lunch voerde de Zaandam- se wethouder van onderwijs, de heer M. J. Hille, die de vergadering des morgens had bijgewoond, het woord. De heer Hille hoopte, dat de besproken kwestie bevredigend zou worden opge lost en sprak er namens het gemeente bestuur van Zaandam zijn vreugde over uit, dat de Federatie in Zaandam bijeen was gekomen. DIJ de vaststelling van het huishoude- lijk reglement, waarop verschillen de amendementen werden ingediend, werd de contributie vastgesteld op 10 proeent van de door de leden ontvan gen normale inkomsten met een mi nimum-contributie van f 30.en een maximum van f 500. De wijziging van de begroting 1952 en de behandeling van de begroting 1953 .ondervonden veel critiek. Naast financieel technische bezwaren, viel o.m. een opwekking tot bezuiniging te beluisteren. Zowel de voorzitter, als de directeur vonden bezuiniging uit den boze. De VVV's hebben tot taak zoveel mogelijk geld uit te geven voor propa- Een overzicht tijdens de lunch, welke gisteren de vergadering van de Federatie van VVV's benoorden het Noordzeekanaal in „De Niéuwe Karseboom" te Zaandam onderbrak. van een royaal uitgevoerde folder zul len de vreemdelingen worden opge wekt Noord-Holland in het voorjaar te bezoeken. Ook in dit jaargetijde biedt onze provincie, met haar bollenvelden en bloeiende bongerds veel schoons. Voorts zal een advertentie-campagne worden gevoerd zal een herdruk van de Engelse gids verschijnen en zal er ook een gids in de Duitse taal komen. Tevens ligt het in de bedoeling toe ristische routebeschrijvingen uit te ge ven, waarin ten behoeve van automo bilisten en wielrijders in een handig klein boekje tochten door Noord-Hol land zullen worden uitgestippeld. De volgende voorjaarsvergadering zal worden gehouden op Texel. Mocht de VVV Texel niet in staat zijn deze bij eenkomst te organiseren, dan zal Wie- ringen als vergaderplaats fungeren. Bij de rondvraag werd op voorstel van de VVV Zaanstreek besloten een adres te richten tot de Amsterdamse gemeenteraad, waarin geprotesteerd wordt tegen verhoging van de IJ-pont tarieven. ONRUSTIG AFRIKA in New- De onlusten Brighton JVE ONRUST IN verschillende gebie- den van Afrika duurt voort. In de Zuidafrikaanse Unie wordt de toestand meer en meer gespannen en in Kenya worden dagelijks nieuwe terreurdaden van de Mau-Mau gemeld. Gisteren werd door de regering in Nairobi bekend ge maakt, dat op een afgelegen boerderij in het Noordelijke gebied van Ki- nangop een blanke landbouwer en twee van zijn Afrikaanse bedienden door Afrikanen zijn vermoord. Men moet nog onderzoeken of de daders tot de Mau-Mau behoren. De boerderij is door politie en militairen afgezet. Kinangop is een van de beruchtste gebieden van Kenya. Het militaire hoofdkwartier heeft medegedeeld, dat in de afgelopen etmaal in het gebied, 50 km ten Noor den van Nairobi, ongeveer veertig Af rikanen zijn gearresteerd. De Britse gouverneur van Kenya heeft een beroep om steun gericht tot alle loyale Afrikanen en op hun gezon de inzichten en voorts namens de re gering van Kenya een plan tot ontwik keling van het land bekend gemaakt. Dit bevat o.a. algemene verbeteringen, het herstel van de grote hoofdweg van Oeganda over Eldoret, een project voor de watervoorziening van Mombassa, verbetering van landbouwgronden, het stichten van gemeenschapscentra, scho- Sportpostzegel foto's komen in de handel QNGEVEER TWEEDUIZEND kinde- ren tussen de één en dertien jaar verkeren in hulpeloze en ongelukkige omstandigheden. Het zijn de slachtof fertjes van kinderverlamming en ana loge ziekten, die, veelal in de schaduw van de armoede, aan hun lot zijn over gelaten omdat het aantal internaten in ons land bij lange na niet voldoende is deze kinderen te verzorgen. In Noord- West Nederland kennen wij zelfs geen dergelijk internaat en dat is voor ons land een beschamende toestand. r\E Nederlandse Stichting voor het ge- brekkige kind heeft grote plannen om ook in Noord-Holland zo spoedig mogelijk tot de stichting van een of meer inrichtingen te komen, waar deze kinderen de vereiste neurologische en orthopaedische behandeling, alsmede het op hen ingesteld lager- en vak onderwijs kunnen genieten. Het ziet er naar uit, dat in de nabije toekomst een dergelijk tehuis zal kunnen wor den geopend, hoewel nog een ge deelte van de benodigde contanten niet voorhanden is. Om hierin te voor zien is een speciale commissie in het leven geroepen, die bestaat uit beken de sportfiguren, t.w. Fannie Blankers— Koen, Cor Braasem, C. Geudeker, Abc Lenstra, H. A. Meerum Terwogt, Van Swol, Hannie Termeulen, H. Trompet ier en Arie van Vliet. Deze commissie nu heeft het plan opgevat foto's van sportfiguren in de handel te brengen, die voor het luttele bedrag van vijf cent zijn te verkrijgen. Men speculeert hierbij op de verzamelwoede van de sportenthousiasten. Zij zullen hun hart op kunnen halen, want niet minder dan 30.000 foto's, die in postzegelformaat in de handel worden gebracht, zullen het licht zien. De stichting heeft voor het te stich ten internaat reeds een buiten in de omgeving van Heemstede op het oog. In dit fcentrum zullen ongeveer vijftig patiëntjes opgenomen kunnen worden. Het zal daar mogelijk zijn hun licha melijke en geestelijke conditie aanzien lijk te verbeteren en hen geschikt te maken voor een taak in de gemeen schap. Hieraan kan iedere Nederlander, en in de eerste plaats de sportliefheb bers, medewerken door een aantal van deze fraai verzorgde „sportpostzegel- foto's" te kopen. 8 en W. van Alkmaar: Op de vragen van het lid van de Aikmaarse gemeenteraad, de heer A. Eriks, aan het college van B. en W. of de huuropzegging van het kantoor van de Federatie van VVV's in het Waaggebouw wel rechtskracht kan be zitten aangezien de bevoegdheid tot op zeggen z.i. alleen berust bij de raad, hebben B. en W. o.m. geantwoord, dat zij niet van oordeel zijn, dat de opzeg ging geen rechtskracht zou bezitten, immers de bevoegdheid tot opzegging, die beschouwd moet worden als een daad van uitvoering, ontlenen B. en W. aan het raadsbesluit van 18 December 1947. Zoals artikel 209 der Gemeente wet bepaalt, is aan B. en W. opgedra gen het uitvoeren van besluiten van de raad. B. en W. verwijzen hier naar een arrest van het gerechtshof te Arnhem van 7 April waarin overwogen wordt, dat gebruik maken van een opzeg- gingsbeding in een huurcontract, door de gemeente gesloten, niet valt buiten de normale grenzen van de uitvoering door B. en W. van een dergelijk raads besluit, nu in dat besluit de raad zich niet uitdrukkelijk een opzeggingsbe voegdheid heeft voorbehouden. Op het najaarscongres van de Fede ration International Motocycliste (de F.I.M.), aat te Parijs wordt gehouden, werden de data vastgesteld voor de klassieke motorwedstrijden van het seizoen 1953: Tourist Trophy op het eiland Man op 8. 9 en 10 Juni; Grote Prijs van Nederland (T.T.) te Assen op 27 Juni; Grote Prijs van België te Francorchamps op 5 Juli Grote Prijs van Duitsland, (plaats nog onbekend) op 19 Juli; Grote Prijs van Frankrijk te Rouaan op 2 Augustus; Grote Prijs van Ulster te Belfast op 13 en 15 Augustus; Grote Prijs van Zwit serland te Bern op 22 en 23 Augustus: Grote Prijs van Italië te Konza op 6 September; Grote Prijs van Spanje (plaats nog onbekend) op 4 October. len voor in de bossen levende inheem sen, de bouw van nieuwe ziekenhuizen, woningbouw en de eventuele stichting van een olieraffinaderij in Mombassa, alsmede olie-exploiratie. New Brighton. F\E ONLANGS voorgekomen onlusten in he: naturellendorp New Brigh ton, waarbij vier blanken en tien natu rellen om het leven kwamen en grote schade werd aangericht, hebben in Zuid-Afrtka grote verslagenheid ge wekt. New Brighton gold n.l. als een modeldorp voor de naturellen. Er wa ren stenen huizen met twee en drie kamers, vrij water en doktershulp be schikbaar gesteld voor een huur van ƒ2 a 2.50 per week. Ook waren er nog 1000 houten, goed ingerichte bungalows. De burgemeester van Port-Elisabeth, waarvan New Brighton een voorstad is, werd zelfs door de naturellen de naam van „Man van Barmhartigheid" gege ven. De opstand in deze voorstad wordt aan ook geweten aan druk van buiten en de propaganda van het African Na- tinal Congress, de Naturellenbond. Feit is, dat door deze opmerkelijke onlusten de spanningen in Zuid-Afrika een nieuw hoogtepunt hebben bereikt. Schijn bedriegt. AlsUdcnkt, dar bovenstaande 4 lijnen geen zuiver vierkant vormen, komt U even bedrogen uit, als wanneer U denkt, dat ieder hoofdpijntabletje Aspirin is. Controleert U het maar. Een Aspirin tablet herkent U aan het Bayctkiuis. 'n Tlmnetje Lntct... „r\E bekende filmster Mary Galleger is zo blij met haar grote tube „AmaryV'-tandpasta!" lazen we dezer dagen in de krant. Bij die advertentie hoorde een plaatje, waarop we een godin van een vrouw in ochtendjas zagen, zich verkneuterend in het bezit van een tube „Amaryl". WELK een gelukkig mensenkind, die Mary Galleger,, die zo blij is met haar grote tube Amaryl"-tandpas ta. Terwijl groot-industriëlen el kaar millioenen-orders afkapen, oorlogen worden voorbereid, de afgunstige, verziekte en wraakgie rige mensenmassa elkander en zichzelf naar het leven staat, leeft daar in Hollywood het kleine ster retje Mary Galleger, dat zo blij is met haar grote tube tandpasta. WIJ aisen van onze regeringen hogere pensioenen, loonronden, extra toe slagen, vermindering van belasting; kortom almaar minder plichten en almaar méér rechten. Doch Mary Galleger heeft haar grote tube „Amaryl" en is daar zo blij mee MET geen milliard tubes tandpasta (groot formaat) zijn wij, hogere diersoorten, tevreden te stellen. Ons geluk wordt bepaald door steeds meer geld, dat ons steeds meer luxe zal veroorloven. We zouden, als we eens zo rijk waren als een filmster, luxe auto's kopen en een jacht, en een villa met een zwem bad, een klein vliegtuigje mis schien, en bontjassen en dure kle ren voor onze vrouwen. WE zouden alles kopen Wat er op de wereld voor geld te koop is: eer en aanzienmacht en invloed. We zon den twintig keer trouwen en even veel malen scheiden, grote zeerei zen maken, op Capri wonen tijdens de winter en in Hammerfest tij dens de zomer MAAR een tube Amaryl groot for maat) zouden we per sé niet ko pen. Want de blijheid van Mary Galleger is ons niet gegeven. En misschien is het toch alleen maar die grote tube tandpasta, die ons wat echt geluk kan schenken. Maar wij zijn Mary Galleger niet. U bent het trouwens ook niet. Hanny Termeulen, Abe Lenstra en Fanny BlankersKoen tijdens een bijeen komst voor het stimuleren van een landelijke „sport-postzegel-actie" ten bate van de Nederlandse Stichting voor gebrekkige kinderen, de „Mytylstichting". H Chlorophyll Z. tandpasta Tanden wonderwii en altijd frisse adem (Advertentie, fng. Med.).

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6