r a/s diepzeeduiker Burger en Schouten favorieten in combinatietornooi Jimmy Brown *3 De Langedijker begroting sluitend DIVERSE GELD ALKMAABSCHE COUBANT n C. Boendermaker kwam een carambole te kort Aetherforum ook in Alkmaar een succes Het hangt aan de muur en het tikt Stagnatie bij de Berger overweg opgeheven Hond ramde auio „HERSTEL DE KAPEL" Ei, ei, wat 'n ei Jaarlijkse feestavond van de A.C.C. LENINGEN Meerderheid B. en W, wenst geen afscheiding langs Hoornse Vaart Men wil geen precedent scheppen AVA-dames gaan zaalhandballen RECORD-BEDRAG INGELEGD OP WERELDSPAARDAG Postharmonie bracht een serenade We gaan vooruit Een bittere nasmaak Koningin Juliana naar „Limelight" LAATSTt NIEUWS Neemt nu een abonnement op de ZATERDAG 1 NOVEMBER 1952 fiP DE TWEEDE DAG van het combi- natietornooi, dat tot en met Zondag avond in het café van de heer P. te Bos wordt gehouden, is reeds aanmerkelijk beter gespeeld dan on de eerste dag. Vooral P. Schouten had de ballen goed onder controle. Hij en Burger hebben de volle winst uit drie partijen en het ziet er, gezien de krachtsverhoudingen, naar uit dat deze heren evenalR het vorige elkaar in de finale de wisselprijs zullen betwisten. F\E VRIES, die gisteravond zijn eerste •J wedstrijd speelde, trof het wel bij zonder slecht. Voordat hij voldoende was geacclamatiseerd had Schouten reeds een ruime voorsprong genomen. Spanning heeft die partij niet gekend. Schouten maakte in zijn twintigste beurt de laatste carambole en liet De Vries op 122 staan. De moyennes wa ren overigens voor beiden, 10.00 en 6.10, uitstekend. Ook De Haas was niet te gen Schouten opgewassen. Het zag er naar uit dat Schouten ook die partij in een beurt of twintig zou uitmaken, maar tegen het einde raakte hij zijn concen tratie kwijt, mede doordat De Haas niet op stoot was, en had ten slotte nog der tig beurten nodig. Nadat De Vries een moeizame zege op Watertor had behaald, moest hij voor zijn derde partij aantreden tegen Burger. Deze heeft het lang niet ge makkelijk gehad. De Vries zat hem steeds „achter zijn broek" en verloor ten slotte met slechts 24 caramboles verschil. Uitermate spannend was het treffen tussen Haakman en Boendermaker. In ieder geval de finish was enerverend. Haakman scoorde zijn laatste punt op het moment dat Boendermaker een achterstand had van 32 punten. Uit de nastoot kreeg Boendermaker de ballen in prima positie bij elkaar en met een sterk gespeelde serie schoot hij in no time naar de 200. De voorlaatste bal werd even te nonchalant geplaatst, met bet gevolg dat Boendermaker zichzelf een vrij lastige eindstoot bezorgde. Hij faalde dan ook en werd verliezer met 2(10 tegen 199. Niettemin een knappe prestatie. Nu hebben Vij het nog niet gehad over Ben Wijkhuizen, technisch een van de sterkste spelers uit dit tor nooi. Schrik echter niet waarde biljart- liefhebbers. Wijkhuizen speelde in zijn VEN VAN DE bekenden uitzendingen 11 van de V.A.R.A. is Het hangt aan de muur en het tikt". Het is een soort raadsel, dat in het gegeven geval ge makkelijk is op te lossen, maar er kunnen ook vragen gesteld worden, waarop het antwoord heel wat moei lijker is te geven. In elk geval is het zo, dat het publiek in de gelegenheid gesteld wordt achter de schermen te kijken en de ondervinding leert, dat dit vaak veel intressanter is dan te zien wat er op het toneel gebeurt. YY/IE TELKENS weer het aether forum door de radio hoort( is ook wel eens nieuwsgierig hoe dit vragen- en antwoordenspel nu eigenlijk in zijn werk gaat. Men wil er zich wel eens een voorstelling van vormen en om daaraan tegemoet te komen, verschijnt ligt forum dus zo nu en dan op het pu blieke toneel en worden de vragen in het openbaar gesteld en beantwoord. Gisteravond had de afdeling Alk maar van de V.A.R.A. dat aetherforum op bezoek en het gevolg daarvan was, dat een stampvolle zaal in Het Wapen van Heemskerk de gelegenheid te baat heeft genomen daarmee eens kennis te maken. Onder leiding van burgemeester W. "homassen uit Zaandam werd het forum gevormd door mevrouw H. StraalmanKremer, de heren M. Sluy- ser, D. van Staveren en D. L. Daal- r> welke laatste hier in zeker op- zicht onze streek vertegenwoordigde en als nieuweling in dit opinie-college van een bijzondere aanleg voor dit hoeft blijk gegeven. Alkmaar was ditmaal de plaats waar viagen konden worden ingediend, tlvoren sIechts aan de voorzit- lÜli, j ,forum bekend waren. Men moet inderdaad over een brede ken- een gezond oordeel en daarnaast ver een goede dosis humor beschik- ken om in een college als dit zijn plaats waardig te zijn en we kunnen SrnnfuS g0n-. vermeIden, dat alle 5™, daarvan ondubbelzinnig I hebben blijk gegeven. I c„?et Pufaliek heeft eens achter de 1 het"?™ gekeke,n' het weet nu !hoI we er nf 'oegaat en he* spijt onsj dat SfLcrf meer v?n kunnen- Of beter 'K™08™ verte,len' omdat deze i vrasen S nof moet plaats vinden en beren. antwoorden tot 24 No vera ten blijven! n°S ee" verrassitl§ moe" t „Het hangt aan de muur". schï-merPaUZ? ^erd er weer achter de maardll geKeken en konden de Alk- Arv van M?ai' de, ^ende «diofiguur avond ",Nlerop. duisteren, die ook de sconer? een toePassehjk woord had hchtfre ueï voor zover nodig een toe lichting had gegeven. Teer dames Wim Hora Adema en Jeanne Roos, dr Lastpost en de heer a-uf( asem "als gast) hebben naar een ecnuai onderwerpen moeten raden, aarva,n het publiek de namen op een ko" lezen maar waarvan het lertal slechts datgene wist wat het aoor vragenstellen aan de heer Van erop te weten kon komen. Ook dit vragen- en antwoordenspel- letje is wel interessant alhoewel het atuurlnk heel wat minder serieus is aan bij het aetherforum. Niet minder i aan zes onderwerpen werden binnen ast vastgestelde aantal vragen geraden rti aan de scherpzinnigheid der mede- erkenden mag dan ook zeker een «oord van hulde gebracht worden Het was voor de VARA-afdeling ln eik geval een heel gezellige avond. partij tegen De Haas met een moyenne van 3.27 hetgeen wonderlijk genoeg nog voldoende was om twee winstpun ten in de wacht te slepen. Die partij was echter niet zo slecht als het ge middelde zou doen vermoeden. De moeilijkste ballen werden soms op ver bluffende wijze gemaakt, maar het zat de heren nu eenmaal niet mee. Men kent dat gevoel wel als de ballen niet willen lopen, als het leven eruit is en de keutop gevoelloos tegen de witte stootbal tikt. Als dat gebeurt in een partij over tweehonderd caramboles raakt de concentratie zoek en dan kan het gebeuren dat spelers als Wijkhui zen en De Haas met gemiddelden van om en nabij de drie uit de bus komen. De uitslagen luiden: Haakman 200 32 33 6.25 Boendermaker 199 32 31 6.21 Wijkhuizen 200 61 20 3.27 De Haas 185 61 16 3.03 Schouten 200 20 39 10.00 De Vries 122 20 26 6.10 De Vries 200 47 19 4.25 Watertor 167 47 23 3.55 Schouten 200 30 33 6.66 De Haas 120 30 14 4.00 Burger 200 30 26 6.66 De Vries 176 30 19 5.86 VERSIERDE STOEL OP HET ARBEIDSBUREAU De heer A. Tabak 25 jaar in overheidsdienst nE HEER A. TABAK, assistent op de afdeling Bouwvakken van het Ge westelijk Arbeidsbureau, vond gisteren bij zijn komst op het kantoor een ver sierde stoel op hem wachten. Dit niet alledaagse feit hield verband met het jubileum, dat de heer Tabak gisteren vierde. Hij is namelijk een kwart eeuw lang onafgebroken in overheidsdienst geweest, waarvan elf jaar sinds de oprichting bij het arbeidsbureau. Vóór zijn komst naar Alkmaar werkte hij op het Nijverheidslaboratorium in Delft en bij de Keuringsdienst voor Waren. De heer Tabak heeft zich bij zijn su perieuren en collega's zeer populair ge maakt, hetgeen wel bleek uit de harte lijke stemming, die er tijdens de huldi ging heerste. De heer H, C. Boon, de directeur van het Gewestelijk Arbeids bureau, sprak de jubilaris op sympa thieke wijze toe en overhandigde hem een geschenk onder couvert. De heer G. C. Sloof maakte zich tot tolk van alle ambtenaren, door op geestige wijze de voorbije jaren in herinnering te brengen. De heer Sloof heeft zeer goede personlijke relaties met de jubilaris, met wie hij enige tijd in Wieringerwerf heeft mogen samenwerken. Het arbeids bureau was destijds gehuisvest in een woonschip, en in verband hiermee werd de heer Tabak „de stuurman" genoemd, terwijl de heer Sloof gezagvoerder was. Namens het personeel bood de heer Sloof tenslotte een fraaie vulpen aan. Mevrouw Tabak deelde in de hulde, doordat haar een bouquet bloemen werd aangeboden. De laatste spreker was de heer Wallaart, die zijn gelukwensen aanbood uit naam van de Chr. Ambte narenbond. Na ruim anderhalve week voor het voetgangersverkeer gesloten te zijn ge weest, is het tunneltje onder de spoor wegovergang in de Bergerweg weer opengesteld. Het bleek nodig de ijzeren platen, die het plafond vormden en ge heel waren doorgeroest, te vernieuwen. Deze zijn, evenals de daarboven lig gende rails, roestvrij gemaakt, zodat mag worden gehoopt, dat bij regenval de onhoudbare vroegere situatie van lekkend roestwater tot het verleden zal behoren. Dat een welgeschapen hond best tegen een stootje kan. bleek gisteren op de Westerweg, toen een automobilist tegen een juist de weg overstekend lid van de.familie canis familiaris opreed! Het voorfront van de auto werd hierbij ernstig beschadigd, doch de hond man keerde voor zover kon worden na gegaan niets. In dit geval is het de politie niet gelukt proces-verbaal op te maken tegen de onvoorzichtige (vier voetige) weggebruiker. De bazar ten behoeve van het herstel der Kapelkerk, ln het Murmellius-gym- nasium alhier, gaat vandaag zijn laatste dag in. Er is in de afgelopen twee dagen reeds een zeer druk bezoek geweest. De omzet was groot. De verschillende stands zijn thans weer aangevuld. Vanavond na negen uur zijn er bijzon dere attracties, waarbij de onverkocht ge bleven artikelen aan de man zullen wor den gebracht. Een doodgewone witte Leghorn van de familie Schuts, wonende K. van 't Veerstraat no. 4, heeft het bestaan 0p een tijdstip, waar op men veronderstelde, dat zij uit de leg zou zijn, een ei te produceren met een gewicht van niet minder dan 118 gram. Wij weten weinig van het gewicht van eieren, maar we durven ge rust verklaren, dat we er zo een nog nooit bij het ontbijt hebben gehad. Werd dezer dagen bekend gemaakt, dat f 1000.door de duivenhouders uit Alkmaar en omgeving was bijeenge bracht ten bate van De Lighallen, thans werd bekend, dat daarvoor zal worden aangeboden een electrische kruikenmoe der met toebehoren, ter waarde van f 1000.Dit is ongetwijfeld een fraai resultaat. De aanbieding daarvan zal plaats hebben op Zaterdag 15 Nov. a.s. in de Rustende Jager te Heiloo, waar de jaarlijkse feestavond van de A.C.C. zal worden gehouden. De Naco-bana Ver leent haar medewerking, evenals de to neelvereniging Falkland, die onder re gie van Jan Huygen zal opvoeren „Pot- asch en Perlemoer". Tevens worden de individuele prijzen, gewonnen op de z.g. T.B.C.-vlucht, aan de winnaars uitge reikt. De avond is alleen toegankelijk voor leden en hun dames. 80. ln een vrij balorige stemming brachten Jimmy Brown en kapitein Toontje het roeibootje bij Plet Poon terug. Al hun moeite was vergeefs ge weest en in plaats van een kist met kostbaarheden die tienduizenden gul dens waard was, hadden zij een kist met drijfnatte sokken en onderbroeken van kapitein Toontje opgevist. „Niet dat ik je daar niet dankbaar voor ben, zei de gezagvoerder, „maar ik had toch liever de juwelen gehad." Jimmy was m zo n slecht humeur, dat hij zwijgend naast kapitein Tcontje voortliep. Sa- mer, wandelden zij over het strand tot zij bij een handwijzer kwamen waarop de wooroen „Naar de stad" stonden ge schilderd. Er bevond zich daar een vrij nauwe doorgang in de rotsen en als je daar doorging, kon je langs een smal voetpad vrij spoedig de stad bereiken. Midden in die doorgang groeide een oude, knoestige beukenboom, waarvar de sterke takken half en half over het voetpad hingen. Het was deze boom, die Siem Soep had uitgekozen om er met Bonkie en Sjonnie in te klimmen. Zij hadden zich tussen het gebladerte verscholen en wachtten vol spanning op het ogenblik waarop de twee mannen er onder zouden wandelen. Dan zo hadden zij afgesproken zouden zij zich met z'n drieën boven op hen laten vallen.... LANGEDIJK. Hoewel de ge meenteraad! van Langedijk op een on gewoon uur het was Vrijdagmid dag 12 uur voor een korte verga dering bijeen kwam ter behandeling van enkele voorstellen tot het aan gaan van enkele geldleningen, kon burgemeester Schelhaas nog de ver heugende mededeling doen, dat het het college gelukt was de begroting 1953 sluitend te krijgen. Het concept-begro ting is klaar en men hoopt de begro ting zelf nog vóór Kerstmis te behan delen. Er zal op deze begroting een post voor onvoorzien prijken van 16.000.Er behoeft geen gebruik gemaakt te worden van de gekweek te reserve of overschotten van het vo rige jaar en ook geen beroep gedaan te worden voor een bijzondere bijdrage uit het gemeentefonds. IN HANDEN VAN B. EN W. was om advies gegeven een adres van bet Initiatief-comité der bewoners van de Hoornsekade en aangrenzende straten met het verzoek maatregelen te doen treffen opdat de Hoornsevaart aan de zijde van de Hoornsekade wordt afge schermd waardoor veidrinkingsgeval- len zullen worden beperkt. B. en W. herinneren daarbij thans aan de vragen welke het raadslid Kir- pensteyn daarover in Juli heeft ge steld en merken naar aanleiding daar van op dat het voornemen eerder be stond om in het najaar de berm langs de Hoornsevaart een verzorgder aanzien te geven en meer in overeenstemming te brengen met de wallekanten elders in de stad. Men verwacht dan, dat bij consequente en doelbewuste medewer king van de ouders het gebruik van de berm als speelterrein wel tot het verleden zal behoren. B. en W. zijn van mening, dat het aanbrengen van een afrastering langs het water een precedent zou scheppen waarvan de gevolgen niet zijn te over zien, in aanmerking genomen het grote aantal grachten, vaarten en sloten dat in deze gemeente aanwezig is. Dan zal men ook in andere stadsde len, o a. nabij de Kortenaerkade en de Karei Doormankade, waar ook geval len van verdrinking zijn voorgekomen, om een afrastering langs het water verzoeken, terwijl de situatie bij de Nic. Beetskade, de Jan van Scorelkade, de Ruysdaelkade en op diverse andere plaatsen dezelfde is. Afgezien van fi nanciële en aesthetische bezwaren is het gevaar niet denkbeeldig, dat wan neer de jeugd een plaatselijke afschei ding vernielt en deze niet onmiddellijk hersteld wordt, de gemeente aanspra kelijk gesteld wordt als door deze ver nieling een kind te water zou geraken. B. en W. menen, dat het verdrin kingsgevaar niet geheel door het ma ken van een afrastering is op te heffen. De minderheid van het college is het met dit alles niet eens en meent, dat de Hoornsekade in een uitzonder lijke positie verkeert. De berm langs het water is bijzonder steil en de Hoornse vaart ter plaatse zeer diep. Zij wil daarom in de berm een opvang- nekje van èen halve meter hoogte van harmonicagaas aanbrengen dat onge veer f 4000 zal kosten en het aantal ongelukken aanzienlijk zal beperken. De meerderheid meent dat de kinderen gemakkelijk over zo'n hekje kunnen klimmen, dat. indien er weer een kind te water raakt, het reddingswerk zal belemmeren. De meerderheid van het college i geeft m overweging geen afscheiding te doen aanbrengen en adressanten te verzoeken een beroep te doen op de in dat stadsdeel wonende ouders om hun kinderen de berm van de Hoornsekade niet meer als speelterrein te laten ge bruiken, onder mededeling, dat deze berm in behoorlijke staat zal worden gebracht. In het Noordhollandse Dames Handbal elftal, dat op 9 November ln Bussum twee wedstrijden zal spelen, tegen het Amster damse en het Utrechtse elftal, zijn geko zen de AVA-speelsters mej. WoelÖers en mej. Van Boxtel. Voor het Noordhollandse heren-elftal is gekozen de AVA-midden- voor T. Pijcke. Dit elftal speelt op de zelfde datum tegen het Amsterdamse en Utrechtse elftal. Het eerste dames-team van AVA heeft een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de zaalhandbal-competitie te Amsterdam. Tot deelname is besloten zo dat de AV A-dames 16 November hun eer ste zaalhandbal-wedstrijd spelen in het R.A.I.-gebouw. Tot eind December wordt in dit gebouw gespeeld, waarna in Januari de competitie wordt voortgezet in de Apollo-hal. De veldhandbal-competitie staat voor deze dames gedurende deze maanden stil. Zondag spelen de AVA-heren thuis tegen Beverwijk. Dames II speelt uit tegen Petten I en Dames III ontvangt tegen Bergen II. De adspiranten gaan naar CSV in Cas- tricum met een A- en een B-elftal. De Wereldspaardag is voor de Nuts- spaarbank een groot succes geworden. Toen wij gisteren even een kijkje kwamen nemen, was het gebouw van de spaarbank aan de Nieuwesloot ge heel met inleggers gevuld. Nochtans werden zij in een vlug tempo aan de vijf loketten geholpen, hoewel op som mige momenten wachten niet geheel kon worden voorkomen door het tijd rovende tellen van aanzienlijke hoe veelheden pasmunt. Op 30 en 31 October werd met inbe grip van het bijkantoor te Castricum door 1750 spaarders totaal ingelegd een bedrag van f 82.135,88. Er traden 71 nieuwe spaarders toe. Allen ontvin gen een fraai uitgevoerde kalender ten geschenke. Geledigd werden 778 busjes, waaruit aan zilverbons en pasmunt f 7938,03 te voorschijn kwam. Op de vorige Wereldspaardag, die uitsluitend tot 31 October 1951 beperkt bleef werd door 1122 personal een be drag van f 39.777 ingelegd en traden 37 nieuwe spaarders toe. Door de sprei ding. die thans over twee dagen plaats vond, is een exacte vergelijking met de cijfers van het vorige jaar niet goed mogelijk. In ieder geval kunnen thans de resultaten als een nieuw' record in de annalen der Nutsspaarbank worden aangetekend. Evenais in 17 andere gemeenten, hield ook hier de Postharmonie ter ge legenheid van de Wereldspaardag een muzikale rondgang door de stad. Tot grote voldoening van het dage lijks bestuur en de directeur, de heer J. Schoorl, die zich in gezelschap van de directeur van het Post-, Telefoon- en Telegraafkantoor alhier, de heer Groeneveld, voor het gebouw van de Nutsspaarbank had opgesteld, kwam de Postharmonie in de loop van de middag een muzikale hulde brengen en bracht daarbij enkele populaire num mers ten gehore. De voorzitter van het bestuur der Nutsspaarbank, dr D. Mol, wees in een hartelijke toespraak tot het corps op de bijzondere aard van dit ge baar der postambtenaren tegenover de Nutsspaarbank. Hij zag daarin opnieuw het bewijs geleverd, dat er tussen de Rijkspostspaarbank en de Nutsspaar bank zeer terecht geen wezenlijke con currentie bestaat omdat beide instellin gen hetzelfde doel beogen, namelijk het bevorderen van de spaarzin. Hoera! ons daag'lijks stadbestuur Gaat meisjes enqueteren. Mij dunkt, er is wel naarder werk Voor onze vroede heren. Een edelachtbare houdt óók Wel eens van een groen blaadje. Niet dat ik zeg, dat 't bokken zijn, Dat past niet in mijn praatje. Of zo'n enquête nódig is? Allee, de tijd zal 't leren, Net als aan ons, zal er óók wel Iets aan de vrouw mankeren. Want wat te zeggen, vriendenschaar, Van 't volgende gebeuren, Dat heus niet is gefantaseerd, Hoezeer 't valt te betreuren. Een pas gehuwd mevrouwtje zou Eens rode kool gaan koken, Maar had op culinair terrein Haar licht niet opgestoken. Dies stopte zij de hele kool Maar in een pan met water En liet hem óp staan, uren lang! En klaagde tóch nog, later, Dat zij die slechte rode kool Niet gaar had kunnen krijgen Een commentaar dat kunnen wij Hier beter maar verzwijgen. En zo valt er op elk terrein Misschien nog iets te leren, En daarom gaat men er straks rond Tweeduizend enqueteren. Ik wens de heren veel succes Met dit zo nuttig streven En 'k hoop, dat deze taak hun veel Voldoening moge geven! JABSON De raad ging daarop tot loting over er werden diverse commissies gevormd uit de raadsleden, behalve de beide wethouders, die de .begroting zullen nazien alvorens deze- in openbare be handeling komt. De rad besloot na ampele discussie tot het aangaan van de volgende geld leningen: 1. een langlopende geldlening ad 110.000,ten behoeve van de woningbouw, looptijd 25 jaren, tegen een rente van 4 procent: 2. een lang lopende lening van 132.100.voor de .bouw van twee bruggen (tweede veilingbrug Noord-Scharwoude en de sluisbrug te Oudkarspel) 95.000,— voor betering van de Twuijverweg f 30.900,en voor de verstrekking van een geldlening voor aankoop van een dentalcar f 62Ö0.in totaal f 132.100.-, met een looptijd van dertig jaren te gen een rente van 4,25 procent. 3. tot het aangaan van een zesjarige geldlening ad f 500.000.ten behoeve van consolidatie, tegen een rente van 3,5 procent per jaar, halfjaarlijks te voldoen. Al deze leningen af te sluiten met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage. De voorzitter deelde nog mede, dat Ged. Staten deze besluiten wel zouden goedkeuren mits eerst aangetoond kon worden, dat er voldoende geld beschik baar was. Het geld is aangevraagd van gedeblokkeerde gelden. De heer Volkers zei niet tegen de aanvrage te zijn, maar wilde zich de vrijheid voor behouden wat betreft de uitvoer der werken (bouw nieuwe brug te Oud karspel). De voorzitter zeide, dat de raad een principe-besluit had genomen met deze bouw en dat belanghebben den tot 22 November hun bezwaren bij B. en W. kunnen indienen. Inmiddels zei spreker verder, is er een bezwaar schrift van de Banne Oudkarspel in gekomen en een verzoek om inlich tingen van de tuinbouwvereniging te Oudkarspel. Vrouwenclub D.E.L. hield een bazar SINT PANCRAS. De Ned. Herv. Vrouwenclub „Draagt Elkanders Las ten" hield gedurende twee dagen een bazar in het verenigingsgebouw naast de Ned. Herv. kerk. Het doel van deze verkoopdagen was om gelden bijeen te zamelen voor de kerkvoogdij. Naar wij vernamen zijn de dames hier ten volle in geslaagd, daar de opbrengst in ieder geval niet beneden die van vorig jaar geweest is. Vele belangstel lenden. hoofdzakelijk vrouwen en meis jes, hebben een kijkje genomen en zich voorzien van diverse koopjes. De bazar werd geopend door de presidente mevr. A. d,en HartighSchuur en de predi kant ds. Postma. Aan het eir.de heeft de president kerkvoogd. de heer C. Duif S.Z. de dames hartelijk dank gezegd voor haar lofwaardig streven. ZUIDSCHARWOUDE. Tegen een drietal knapen, afkomstig uit het lan delijke Kalverdijk, werd door de Rijks politie proces-verbaal opgemaakt toen het zich te goed deed aan een hoeveel heid peren die onbeheerd op een kar lag op het erf van de fruithandelaar Overtoom. De jongens hadden een bal bezocht en meenden zich, voor ze huiswaarts keerden, te goed te doen aan wat fruit. We geloven wel, dat na deze zoete mval een bittere nasmaak volgde. De kleuterschool floreert ZUIDSCHARWOUDE In de Kleu terschool van Volksonderwijs te Zuid- Scharwoude werd Donderdagavond een goed bezochte ouderavond gehouden. De voorzitter, de heer Volkers deelde mede, dat de belangstelling voor de kleuterschool verheugend groot is. Alle plaatsen zijn reeds van het .begin van het schooljaar af bezet, zodat zelfs enige kinderen (zij het dat zij nog geen vier jaar waren) moesten worden af gewezen. Spr. vestigde de aandacht op de verbetering van de inrichting der school door het verlagen van de zol dering en het nieuwe laagje vgrf, dat het lokaal een prettiger aanzien heeft gegeven. In de school was een tentoon stelling ingericht van het werk, dat de kleuters de laatste maanden hebben gemaakt. Dit werd vol belangstelling door de ouders bekeken. Nadat mej. Mereuur, het hoofd der school, een interessante inleiding had gehouden waarin zij uiteenzette, hoe de kinde ren zich bezighouden en hoe op de kleuterschool door de voortdurende wisselwerking tussen ervaren en uit beelden en de voortdurende herhaling de in de aanvang primitieve expressie steeds duidelijker wordt. Doordat de juiste middelen kunnen worden ge bruikt ontstaat ook een steeds grotere spelvreugde. Naar aanleiding van de tentoonstel ling en de lezing werden verschillende vragen gesteld Mej. Mereuur heeft daarop met enkele voorbeelden laten zien, hoe zij de kinderen .bij deze ont wikkeling helpt. Waarbij bleek, dat het aankweken van de zelfwerkzaam heid der kleuters een belangrijk onder deel is. Men besloot, het Sint Nicolaasfeest te houden op Woensdagmidag 3 De cember in de school. Nagekomen predikbeurten ALKMAAR: Geref. gem., Nieuwe Doe len, 6 uur student Honkoop. Nederl. Leger des Heils (Breedstraat 11), Zondag morgen 10 uur Wijdingsdienst; Zondag avond 8 uur Verlossingssamenkomst. Woensdagavond 8 uur Heligingsdienst on der leiding van luit. Elsinga. Verbrei ding der Waarheid, Brouwerstraat 31, dienst om 10.30 uur (Huwelijksbevesti ging). SCHOORLDAM: Verbreiding der Waar heid (De Vries), 7.15 uur dienst. EGMOND AAN ZEE: 10 uur ds. Roobol Naar wij vernemen, is koningin Julia na voornemens met een klein gezelschap de gala-première van Chaplins laatste film „Limelight" ten bate van het Prins Bernhard Fonds in het Theater Tusch- inski te Amsterdam, op Donderdagavond 6 November bij te wonen. (Ongecorrigeerd) OPSTELLING SAARSRüC&EN De samenstelling van het elftal van F. C. Saarbruecken, dat op 5 Novem ber in het Olympisch Stadion te Am sterdam tegen het voorlopig Nederlands elftal zal uitkomen is als volgt: Strempel, Puff en Keek; Berg, Bieu- wer en Philippi Otto, Martin, Binkert, Balzert en Momber. Betaling is mogelijk per kwartaal, per maand of per week. Gemak keiijker kan het niet. Maakt gebruik van onderstaand formulier. Invullen, ondertekenen en verzenden naar ons bureau of afgeven aan onze bezorger of agent ter plaatse en de zaak is in orde. Ondergetekende: Straat Woonplaats: hutsno.: Betaling zal geschieden per: kwartaal 6.20, maand 2.07, week a 0.49, (incasso inbegrepen) Datum: Handtekening:

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3