ZEVEN JUBILARISSEN WACHTTE EEN GROOTSE HULDIGING Directeur en veilingmeester waren eikaars toezichthouder „Manussie" en „Lachebek" zagen de schoolbanken nog eens terug AGENDA MET BEZIELEND CONCERT VIERDE EXCELSIOR ZIJN JUBILEUM. Deurwaarder Koudenburg vierde dertigjarig jubileum Jubeldag bij Alkmaarse Exportveiling Vele hartelijke woorden Vier jubilarissen bij de Ringers fabrieken Vuurwapens passen niet in zijn kraam ,,Kaaskapei' zorgde voor het amusement Tact en begrip vergezellen zijn onaangename boodschappen Uitbreiding Nederlandse Machinepark Alkmaar MAANDAG 3 NOVEMBER 1952 JTOVELE BLOEMSTUKKEN werden er Zaterdagmiddag in het Gulden Vlies aangedragen, dat er op vrijwel ieder tafeltje een plant stond en er op het toneel nauwelijks meer plaats was voor de vleugel. Het was groot feest en daar was alle reden toe, want er waren niet minder dan zeven jubilarissen. Dat waren de directeur van de N.V. Alkmaarsche Exportveiling de heer E. Mak en zes van zijn medewerkers, te weten de heren Joh. Noort, D. Rus, J. Jonker, J. Godvliet, K. Koning en S. Groen, die ietwat onder de indruk van deze grootse huldiging honderden banden drukten. Het was juist een kwart eeuw geleden dat de heer E. Mak na een „paleisrevolutie" de leiding van de Exportveiling overnam en daar een nieuw tijdperk inluidde. Het is een periode van grote opbloei en voorspoed geworden, waarop de zeven jubilarissen Zaterdag met voldoening hebben terug gezien. Zaterdag heeft de Alkmaarse Exportveiling zeven jubilarissen gehuldigd. V.l.n.r. de heren J. Jonker, J. Noort, D. Koning, E. Mak D. Rus, J. Godvliet en S. Groen. Er ZIJN bij het jubileum zoals te doen gebruikelijk is heel wat speeches afgestoken en daarbij is me nigmaal het zozeer begeerde nieuwe veilinggebouw ter sprake gekomen. Maar de vertegenwoordigers van de gemeente, die een stem in het kapittel hebben als eerstdaags de financiële kwestie van de nieuwbouw besproken moet worden, waren diplomatiek. Zij prezen het veilingbestuur en alle me dewerkers voor hun uitnemende pres taties, spraken daar.bij de mening uit dat het tegenwoordige veilinggebouw een „oud beestje" is geworden en trokken zich daarna terug achter de bevoegdheid van de gemeenteraad. Be paalde toezeggingen konden zij niet uoen. 7 O WEL 's middags bij de receptie als 's avonds aan de feestdis zijn er vele hartelijke woorden van hulde en waar dering gesproken en daarbij werd de jubilarissen menig geschenk overhan- digd. Als ceremoniemeester trad op de heer A. J. Bruin, die het woord voerde namens de personeelsvereniging. Hij huldigde alle jubilarissen als harde, onvermoeibare werkers, aan wier ar beid het te danken is dat de omzet aan de Alkmaarse Veiling is gestegen van f 260.000 tot f 1.500.000.000. De ver wezenlijking van de plannen tot nieuwbouw zag hij als de bekroning van het werk. Spreker huldigde ook de dames van de jubilarissen en over handigde tenslotte allen een geschenk. Een bestuurslid, de heer P. Kluft, merkte op. dat het van een goede ver standhouding in een bedrijf getuigt als van de vijfentwintig employé's er ze ven hun zilveren jubileum vieren. Spreker huldigde alle zeven heren af zonderlijk, waarbij hij wees op de vreemde verhouding die er vijfentwin tig jaar lang bij de leiding van het be- di'üf is geweest. De heer Mak was di recteur en kon als zodanig de veiling meester, de heer Noort, bepaalde werk zaamheden opdragen. Maar de heer Noort was voorzitter van het bestuur en kon uit dien hoofde de heer Mak een bepaalde gedragslijn voorschrijven. De samenwerking tussen beiden is echter altijd van uitstekende aard ge weest. De heer Rus heeft als keurmeester zeer veel en zeer goed werk verricht, evenals de heer Jonker, die reeds op jeugdige leeftijd in de emballage afdeling toonde over organisatiever mogen te beschikken. De heer God vliet, de „zilveren klokkenist" had niet een van de gemakkelijkste baan tjes, doch sloeg zich steeds uitstekend door alle moeilijkheden heen. De heren Koning én Groen hebben zich al die tijd verdienstelijk gemaakt in de neerzetveiling. Hoeveel collies groenten door hen werden aangepakt, neergezet, verzorgd en afgeleverd, is niet bij benadering te zeggen. Het zou een getal zijn dat men nauwelijks kan uitspreken. Voor al deze heren had de heer Kluft een geschenk meegebracht. Extra hulde rvE HEER J. Jonker werd Zaterdag- middag extra in de bloemetjes ge zet. Eerst speelde speciaal voor hem de padvindersband en daarna bracht Dr. J. Degenaar de jubilaris namens de Alkmaarse huisartsen en de Medi sche Sportkeuring hartelijk dank voor hetgeen hij deed in het belang van de volksgezondheid. Ook deze toespraak ging vergezeld van bloemen en een extra cadeau. Mevr. Stenneberg—De Waal bood hierna nog een geschenk aan namens De Halter. Medailles rvE Kamer van Koophandel en Fa- brieken en de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel waren vertegenwoordigd door de heer J. F. Ie Blansch, die speciaal wees op het belang dat ons land heeft bij ex port; ook en vooral bij de export van groenten. De Alkmaarse veiling heeft als zodanig een belangrijke taak ge had en vervuld. Namens de Maat schappij bood spreker alle jubilaris sen een eremedaille aan. De heer Nijssen, die sprak namens het Centraal Bureau voor de Veilingen, de Provinciale Commissie en de vei ling te Beverwijk, zeide uit, ervaring te weten dat het werk aan een veiling niet eenvoudig is. Ook hij huldigde alle jubilarissen voor hun uitnemende pres taties en voor hun aandeel in het grote veilingverband. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heer Mooy, vrachtrijder, en de heer Pander namens de Alkmaarse grossiers. Dank DE heer E. Mak maakte zich tot tolk v van alle jubilarissen door hierna hartelijk dank te brengen voor de vele goede wensen en blijken van waar dering. Hij vertelde het een en ander uit de geschiedenis van de veiling, welke historie tot voor vijfentwintig jaar niet bijzonder indrukwekkend was. Toen echter na de reorganisatie de zaak in andere banen werd geleid, ging het beter en kon de Alkmaarse vei ling zich ontplooien. In dit verband noemde spreker de heer C. Kluft, die destijds ook een van de initiatiefne mers was. Spreker zeide te hopen dat de plannen tot nieuwbouw spoedig verwezenlijkt kunnen worden; daar zou niet alleen Alkmaar, doch de ge hele kop van Noord-Holland profijt van hebben. 's Avonds WIE mocht verwachten dat het bij al deze goede woorden zou blijven, vergiste zich, want ook 's avonds aan de feestdis werd er nog menige rede voering afgestoken. De rij van sprekers werd toen ge opend door burgemeester H. J. Wyte- ma, die de heer Mak schetste als een soort Napoleon, die via een „paleis revolutie" aan de macht was gekomen. De geschiedenis heeft hem echter in het gelijk gesteld en hij is een1 goed gezagvoerder gebleken. De heer Mak was de juiste man op de juiste plaats, die samen met zijn helpers de 'veiling tot grote bloei bracht. Spreker zeide er trots op te zijn dat Alkmaar ook op het gebied van de tuinbouw een cen trale plaats inneemt. Het is één van de peilers waarop de stad rust. De heer Tomah, die reeds jaren lang het financieel .beheer van het veiling- bestuur controleert, schetste de heer Mak als een uitstekende organisator. De andere jubilarissen betrok spreker eveneens in zijn hulde. Ook Drs. J. Slagman, directeur van de Hoornsche Bank, getuigde dat het financiële beleid bij de veiling steeds in goede handen is geweest en dat de N.V. als een zeer betrouwbare relatie van de bank wordt beschouwd. De heer E. Vegter herinnerde nog eens aan „de cent van Mak" en sprak verder zijn waardering uit voor het geen de leiding en de andere employé's steeds hebben gepresteerd. Voorts werd nog het woord gevoerd dor de heer De Weijer. De onschuldigste INE loco-burgemeester, de heer G. v. Slingerland, die lange tijd gedele geerd commissaris van de gemeente bij de veiling is geweest en die zich zelf de onschuldigste man in het col lege noemde, vertelde op de hem be kende geestige wijze het een en ander over zijn belevenissen bij de veiling. Hij zeide geen enkele toezegging te kunnen doen voor de nieuwbouw, doch getuigde dat de gemeente de veiling een zeer goed hart toedraagt. De heer Nijssen, die ook 's middags reeds had gesproken, drong er bij het veilingbestuur op aan, bij een even tuele uitbreiding van de veiling niet te hoog te grijpen. De heer Noort, een van de jubilaris sen, wilde bij al deze huldiging niet achter blijven en prees speciaal de heren Bruin en Kluft, die zich bij de organisatie van de feestelijkheden bij zonder verdienstelijk hebben gemaakt. De heer E. Mak dook hierna nog eens in de geschiedenis van de veiling en vertelde van de vele moeilijkheden die vijfentwintig jaar geleden over wonnen 'moesten worden. Men heeft destijds dag en nacht moeten werken, doch het is de moeite waard geweest. Ook herinnerde spreker aan de verbe terde sociale toestanden, zoals de op richting van een pensioenfonds. Als het nieuwe veilinggebouw een feit is en de kroon op het werk gezet kan worden, zullen de tuinders de eerste tijd enige offers moeten brengen. Daarna echter zal het mogelijk zijn hoe langer hoe meer handelaars naar Alk maar te trekken en de veiling tot on gekende bloei te brengen. MAAR NU ALS MANNEN IN BONUS Er zijn heel wat herinneringen prettige en onprettige opgehaald, toen Zaterdagmiddag een groot aantal oud-leerlingen van het RK Lyceum in een reünie in de aula van de jubileren de school bijeen kwam. Voor de poort van het lyceum stonden hun auto's en motorfietsen, en slechts een klein stuk je verderop de voertuigen waarmee de huidige generatie zich naar de school had begeven: gammele fietsen, rijkelijk voorzien van extra lampen, bellen en soms een spiegeltje. Daar betreedt een reeds grijzende notaris het gebouw. Vroeger noemden zijn schoolkameraad jes hem „Bocheltje". Naast hem loopt een pas afgestudeerd arts: ingewijden beter bekend als „de Rooie". Ginds laat een burgervader zijn auto zien aan een reeds succesvol advocaat. Het zijn de heren „Manussie" en „Lachebek"; al thans voor elkaar en voor hun jaarge noten. „Carrières ontmoeten elkaar". Daar mee. zou de sfeer van de meeste reü nies aardig getypeerd zijn. Een reünie is altijd een ietwat bijzondere plechtig heid. Je hebt reünisten met hart en ziel die opgetogen iedereen aanklampen en dan constateren: „Jij keek toch altijd zo naar dat meisje van Janse, met die vlechten?", of „Ben jij niet dat binkie geweest, dat ging janken als hij mopst schoolblijven?'' Doch meestal zijn reü nisten een waardig soort mensen, zich volkomen bewust van hun tegenwoor- Burgerlijke stand Geboren: Alida A. M., d. v. A. Kloet en T. M. van der Werf; Peter J„ z. v. S. Homan en P. A. van Meerten; Gertrudis C. M., d. v. L. van Donge en G. C. M. Kloet; Matia C. T., d. v. B. J. A. Pels en J. T. C. D'Hondt. Gehuwd. Johannes C. J. Harks en Anna G. C. van Veen. Nieuw Alg. Handelsadresboek Verschenen is een nieuwe uitgave van het Algemeen Handelsadresboek van Alk maar. In het officiële gedeelte zijn de gege vens opgenomen van het gemeentebestuur, gemeentelijke instellingen, doktoren, ker kelijke instellingen en andere belangrijke instanties. Daarna volgt het branchergis- ter, waaronder de namen, adressen en telefoonnummers van de Alkmaarse zaken in alphabetische volgorde zijn genoemd. VEEMARKT TE ALKMAAR Aan de veemarkt van 3 Nov. werden aangevoerd: 110 vette koeien van 550 1125, 4 graskalveren van 175225, 25 nuchtere kalveren van 4090 en 25 vette schapen van 100130 per stuk; 270 var kens van 1,902,08 per kg. dige gewichtigheid. De blijheid van hun jeugd hebben ze tegelijk met de korte broek in de kamfer gezet. Geluk kig waren er maar weinig van dezul ken, Zaterdagmiddag. Welwillend niet alleen, maar van harte meegenietend, keken ze naar de revue, die hun opvolgers voor hen op voerden. Ze schaterden het uit, als oud gedienden-onderwijzers een veeg uit de pan kregen en allemaal dachten ze „Wat was 't toch 'n lollige tijd"! Menige dok ter, priester, leraar of advocaat zal met weemoed aan „de jongenskiel, die om de schoud'ren glijdt" (aldus Nicclaas Beets) hebben teruggedacht. MAANDAG Rex Theater: 2.30 en 8 uur: Kinder- sr.iokkel (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: I'll see you in my dreams (alle leeftijden); Cinema Americain, 8 uur: Detective story (18 jaar). Victoria Theater, 8 uur: De vrouw In de scha duw (18 jaar). Wapen van Haarlem, 8 uur: Vergade ring van Het Witte Kruis. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Wapen van Heemskerk: 3 u.: Buiten gewone vergadering Sociale Raad. Wapen van Heemskerk: 8 u.: NCRV- steravond. Sted. Museum: 8.30 uur: Opening ten toonstelling werken van Matthieu Wieg man. Baangracht nr. 1; 8 uur: Lezing door ds P. v. Oossanen HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 16.16 4.32 Dinsdag 16.46 5.13 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 16.21 4.37 10.21 22.37 Dinsdag 17.01 5.18 11.01 23.18 NACHTDIENST APOTHEKEN Apotheek Kruisinga, Koorstraat 59. Zaterdag herdachten vier leden van het personeel van Ringers' Chocolade fabrieken het feit, dat zij vóór 25 jaar bü de firma in dienst traden. Om 11 uur 's morgens werden zij in de nieu we cantine door de directie, in tegen woordigheid van oude getrouwen on der het personeel, gehuldigd. De jubilarissen, de heren W. Dunc- ker, suikerwerker, J. H. Goosens, chef decorateur, J. van Rijn, suikerwerker en A. Slot, magazijn- en expeditiechef, zijn overgebleven van het personeel, dat wij in 1926 overnamen van de fa. Bont en Leyten te Amsterdam, aldus zei de heer H. Ringers in zijn toe spraak. In de heer Slot hebben wjj een uit stekende 'kracht gevonden, iemand met een scherp inzicht, een goed or ganisator, een man die voor zijn werk staat. De heer Goosens is een artist een beeldhouwer in suiker, die zijn re putatie in geheel Nederland gevestigd heeft en wiens kunstvoorwerpen door duizenden bewonderd zijn. De heer Duncker is de maker van dragees en van de mooie zilverpiilen. Hij is de man die de modellen maakt, werk zaamheden, waarvoor goede vakbe kwaamheid vereist is. Een ten slotte de heer Van Rijn voor wie wij niets dan lof hebben, hg is een bekwaam suikerwerker, iemand die altijd dade lijk bereid is wanneer men zijn hulp inroept. Hierna werden de jubilarissen door enkele collega's toegesproken. Na deze blijken van belangstelling en aanbieding van bloemen en cadeaux aan de jubilarissen en hun vrouwen, dankten de jubilarissen. De heer Slot greep deze gelegenheid aan de heren H. en Th. A. Ringers er op te wijzen, dat ook zij tot de jubilarissen behoor den, omdat zij als directeuren 25 jaar het bedrijf Ringers-De Bont Leyten hadden geleid. Hij bracht hiervoor zijn hulde en bood, namens de jubilarissen, de echtgenoten der beide directeuren bloemen aan. De heren Ringers waren door deze onverwachte hulde zeer ge troffen. De officiële huldiging zal plaats vinden op de feestavond op Zaterdag 15 November a.s. Magda Janssens en Charlotte Kohier in de hoofdrollen Het zal zelden voorkomen dat twee zó grote actrices als Magda Janssens en Charlotte Kohier ieder van volko men andere aard en vermogen de hoofdrollen spelen in een stuk. Het Rotterdams Toneel heeft dit' aange durfd en Zaterdag j.l. ging de pre mière van Henri Troyat's comedie „De Waaier Patience" te Rotterdam. Deze voorstelling wordt Woensdag avond in het Gulden Vlies gebracht tegen een nopulaire entreeprijs. Naast Charlotte xöhler en Magda Janssens spelen in dit stuk Frits van Dijk, Eli sabeth Versluys en Ben Aerden. Een kleine, maar sterke bezetting. (Advertentie. Ing. Med.) GEN deurwaarder timmert aan dè weg en daardoor komt het, dat er een zekere roep van hem uitgaat. Zijn taak omvat echter nog tal van andere werk zaamheden, die in alle opzichten vreed zaam zijn. Dat men de deurwaarder af schildert als een verbeterde uitvoering van de middeleeuwse beulen, is zeer zeker onjuist. Een goede deurwaarder, en dat is de heer Koudenburg zeker, doet zijn werk met het besef dat hij vaak een ongenode gast is, en met het begrip dat een mens nog altijd een mens is. Dat houdt natuurlijk niet in, dat het een onverdeeld genoegen is, als deur waarder Koudenburg rond uw deur MET EEN geslaagd donateursconcert vierde de harmonie „Excelsior" Zaterdag- avond in het „Wapen van Heemskerk" haar dertigjarig bestaan. Onder de aanwezigen waren o.m. de ere-dirigent G. Anderson, het ABB-bestuur en de besturen van „Soli Deo Gloria", de Postharmonie, „Eensgezindheid" te Heiloo en „Ons Genoegen" uit Wormerveer. Namens de dames van „Excelsior" werden het corps een instrument (piston) aangeboden en trommelstokken voor de kleine staf. Dirigent Alb. Meijns kreeg een dirigeerstok en de Postharmonie liet de felicitatie vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Na deze feestelijke introductie werd het concertprogramma zeer vlot afgewerkt. „Excelsior" heeft blijkbaar op deze avond de donateurs eens extra willen verrassen met niet alleen een goed pro gramma, maar bovendien een zeer mu zikale uitvoering daarvan te geven. Dat er technisch nog wat onvolkomenheden waren en soms de stemming niet geheel zuiver was, deed aan de totale indruk van dit bezielend musiceren o.l.v. diri gent Meijns hoegenaamd geen afbreuk. De bezoeker komt in de concertzaal om een schoonheidservaring, en deze kan alleen worden geschonken, wanneer de geest van het werk tot uiting komt. Dit nu was het geval in ieder stuk door Excelsior gespeeld en daarom dan ook werd onder grote stilte en met ge spannen aandacht, door het publiek ge luisterd. In de brillante Semiramis ouverture van Rossini leverden o.a. de clarinetten heel goed werk in de snelle passages. De bekende L'Arlesienne Suite van Bizet werd karaktervol uitgevoerd niet uitstekende nuancering. De fluittist verdient, voor zijn solo in deze suite wel een extra complimentje. Een fraai klankgehalte werd ontwik keld in een charmante wals Tesoro Mio van Becicci. De dirigent liet dit werk boeiend spelen. Met de ouverture „Peter Schmoll" van Carl Maria von Weber werd wel de muzikale climax van het concertprogramma bereikt. De ama teurs hadden het zich hier zeker niet gemakkelijk gemaakt, maar ze wisten het toch tot een respectabele uitvoe ring te brengen en de dirigent zorgde er weer voor, dat de weldadige roman tiek van Weber goed te bespeuren en te genieten viel. Twee pittige marsen vormden weer het traditionele begin en ziekfestijn van „Excelsior" Tijdens de jubileum-avond van de Harmonie „Excelsior" zorgde de lang zamerhand beroemd geworden Kaaskapel voor de vrolijke noot in het programma EEN bijzonder jubileum is zeker dat van de heer R. Koudenburg, die Zaterdag het feit herdacht, dat hij gedurende dertig jaar het ambt van deurwaarder heeft bekleed. Duizenden personen in het arrondissement Alkmaar hebben hem leren kennen. Het moet gezegd, dat de boodschappen, die hjj moest brengen dik wijls zeer onaangenaam waren. De manier waarop de heer Koudenberg evenwel zijn taak verrichtte, werd steeds gekenmerkt door tact en begrip voor de moeilijke situaties waarin de mensen verkeerden, die met een deurwaardersbezoek werden vereerd. Er is heel wat menselijk leed gezien door de jubilerende heer Kouden burg. Duizenden tragediën zag hij aan zich voorbijtrekken, als hij bij de zittingen van de rechtbank en de politierechter aanwezig was. Honderden malen moest hij erop uit trekken voor executies, ontruimingen en beslagleggingen. Meermsjen moest hij mensen gijzelen. baan, zegt hij: „Het leven van een deurwaarder is net als een film. De ene gebeurtenis wordt zó razendsnel op gevolgd door de andere, dat het moei lijk is om het geheel te overzien. Als deurwaarder weet je vandaag niet waarvoor je morgen zult komen te staan. Bovendien zijn alle gevallen waarmee ik te maken heb gehad, diep tragisch en daardoor wordt de afgelo pen tijd één lang, triest verhaal. Geluk kig heb ik nooit moeilijkheden gehad, zoals mijn collega's in de grotere ste den. Ik heb zelfs nog nooit een vuur wapen gedragen, ofschoon me dat wel is toegestaan. Ik zou veel te bang ziin voor ongelukken, die ik misschien mijn leven lang zou betreuren. In gevallen waar ik werkelijk gevaar verwacht, heb ik steeds assistentie van de politie. Meestal verloopt een executie volkomen vreedzaam. Zo moest ik eens in de omgeving een ontruiming aanzeggen bij een commu nist. In verwachtte de nodige herrie, want toen ik de man van te voren mijn komst had aangekondigd zei hij: „We zullen je hartelijk ontvangen, met het nodige eerbetoon!" Ik was echter zo wijs om een dag later te gaan dan ik had beloofd, zodat zijn plannen vol komen in de war liepen. Hij had name lijk op het moment waarop hij me ver wachtte, een aantal vrienden in zijn huis verzameld. Van de buren hoorde ik, dat er de dag tevoren heel wat volk op de been was geweest voor het huis van de man in kwestie. De man was kennelijk teleurgesteld en met duide lijke spijt zei hij: „We hadden je gis teren verwacht". „Gangmakers" l/OORVALLEN als deze hebben zich natuurlijk meermalen voorgedaan en steeds wist de heer Koudenburg door een kleine list of door tactvol optreden moeilijkheden te ontwijken. Dit was niet alleen in zijn eigen belang, doch ook in dat van het publiek. Overigens ziin het gewoonlijk de voorbijgangers, die bij een executie moeilijkheden ver oorzaken. Ze proberen louter uit ge moedsoverwegingen stemming te ma ken tegen de deurwaarder, die in elk van de gevallen niets meer doet dan zijn plicht. De heer Koudenburg, en dat illus treert zijn menselijkheid, ziet het ook als een soort plicht, om dit dertigjarige jubileum over zich te laten komen. Het liefst bad hij zich aan huldigingen e.d. onttrekken. Niettemin hebben zeer velen hem bloemen en gelukwensen gestuurd. In intieme kring is Zaterdag het feest gevierd. „We doen het heel gewoontjes" zei de heer Koudenburg, „en als het te laat wordt, dan ontruim ik de tent bij deurwaardersexploit". Waarvan acte! In October werd het verzoek der Ned. Machinefabriek „Alkmaar" N.V. om een deel van het Raaksje en het Wolfpad aan het openbaar verkeer te onttrekken in handen van B. en W. ge steld. B. en W. hebben het voorstel tot onttrekking met ingang yan een door hen te bepalen datum van gedeelten van het Wolfpad en het Raaksje aan het openbaar verkeer ter secretarie voor belanghebbenden ter inzage ge legd en er zijn geen bezwaren binnen gekomen. B. en W. heben het voorne men de datum waarop ae onttrekking aan het openbaar verkeer van deze weggedeelten zal ingaan, niet eerder te stellen dan nadat de verbreding van de Compagniestraat, de Schelphoek en de Zuiderpleincteeg gereed zal zijn. B. en W. stellen thans voor: le de Compagniestraat, de Schelp- hoek en de Zuiderpleinsteeg te verbre den en daarvoor een crediet van f 30.000 ter beschikking te stellen; 2e van de Ned. Mach. fabriek „Alk maar" N.V. een vergoeding te aanvaar den tot een bedrag gelijk aan de kosten van de 6nder 1 bedoelde werken, doch tot een maximum van f 30.000; 3e met voornoemde N.V. een grond- ruiling aan te gaan waarbij diverse stroken grond aan bovengenoemd® straten ter verbreding daarvan aan de gemeente worden overgedragen en de N.V. diverse nader aangegeven aan het openbaar verkeer te onttrekken weggedeelten van het Raaksje en het Wolfpad verkrijgt; 4e met ingang van een nader te be palen datum te bepalen de op een teke ning aangegeven weggedeelten van het Wolfpad en het Raaksje aan het open baar verkeer te onttrekken. waart om u een ontruiming, beslagleg ging of gijzeling aan te zeggen. Doch de manier waaróp kan soms bepalend zijn voor de opvatting van het publiek over de deurwaarderij, die men over het al gemeen slechts van de onsympathiekste zijde beziet. Als een film ALS we de heer Koudenburg vragen naar enkele vermeldenswaardige voorvallen uit zijn dertigjarige loop einde van het concertgedeelte van deze avond. Met ons hebben velen kunnen vast stellen, dat „Excelsior" sedert verleden jaar in haar geheel belangrijke vorde ringen heeft gemaakt en het met de muziekbeoefening zeer ernstig neemt. Onder de muzikale directie van Alb. Meijns kunnen we van „Excelsior" nog zeer veel goeds verwachten. Het pu bliek toonde zich enthousiast en dit was dan ook dubbel verdiend. Men bleef op deze jubileumavond in stijl, door ook het amusementsgedeelte in de muziek te zoeken. Hiervoor zorgde „De Alkmaarse Kaaskapel" o.l.v. Joh. v. d. Horst op beschaafde wijze. De vrolijke liedjes en populaire wijsjes vielen wel in de smaak en het publiek liet het vaak aan vocale medewerking niet ontbre ken. Een verloting, rijk aan prijzen, en een geanimeerd bal besloten dit mu-

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2