Hermann Zaiss: teken voor velen? DE VERMISTE OORRING poetst vlugger beter en Indien gij gelooft, zult gij de heerlijkheid Gods zien Wandeling langs ons betere „Ik „Flankaanval" meteen opmerkelijk resultaat Digestif Bennies om Zuurbrand te blussen; Bergen Ouderavond o.l. school Warmenhuizen Zeer grote doos 28 ct Stompetoren Voorwaarts verslagen door Turn'ust 0 Bazar voor het Jeugdhuis werd een succes Langendijk DOOR- Verbouwing O.L.-Schoo werd aanbesteed MARKTBERICHTEN £uMeb eenó riaaA Het Radioprogramma MAANDAG 3 NOVEMBER 1952 NIEUWE AANDACHT VOOR AL-OUDE BOODSCHAP (Van een onzer redacteuren) |AE BOODSCHAP, die Hermann Zaiss in Den Helder heeft gebracht, is niet nieuw. Zij wordt week aan week verkondigd in alle kerken, waarin Christus wordt gepredikt als 's mensen enige Verlosser. En dezelfde boodschap ligt opgesloten in het meest verkochte boek ter wereld, het Boek der boeken, dat in meer dan duizend talen is uitgegeven. Hoe zou het toch komen, dat deze twintig eeuwen oude tijding opeens zovele duizenden alom in den lande doet samenstromen, alsaf eindelijk een sluier wordt weggetrokken voor een groot mysterie? De vraag, hoe het komt dat Hermann Zaiss de massa in beweging brengt, intrigeert ons. Hield ons reeds bezig, toen wij hoorden van de enorme belangstelling voor Zaiss' prediking elders. En thans na het bijwonen van de bijeenkomst in Den Helder blijkt het antwoord op genoemde vraag nog even moeilijk te vinden. rP'f1 ..wat" van de boodschap, de Evangelie-boodschap, is geen pro bleem, wij zeiden het reeds. Ook door het „waarom" kan de massa niet in beweging zijn gebracht, want weini gen zullen vragen naar de motieven, die Herman Zaiss hebben gedreven rot zijn opmerkelijke activiteit. Zelf zegt hij, een Goddelijke roeping te besef fen, maar ook dit helpt ons niet dich ter bij het antwoord op de vraag, die Mij stelden. Zou dan het geheim schuilen in het „hoe"? Ij, de onmiskenbaar grote kracht van de eenvoud, waarin en waarmee hij de blijde boodschap van he: Evangelie tot in de hardste harten laat doordringen? In het vrijwel ge heel ontbreken van theologisch en dog matisch materiaal, dat in de eerste plaats appelleert aan het verstand Heeft deze Duitse seheermessenfabri- kant alle menselijke barrières tussen de mens en zijn verlossing doorzien en doordacht? Wij zijn geneigd, het laatste te ver onderstellen. Wie hem beluistert en waarneemt hoe men zijn prediking on dergaat, krijgt de indruk, dat zeer ve len door zijn woorden plotseling „hef geloof" ontdaan zien van allerlei be kleedsels,"die in twintig eeuwen Chris tendom om dat geloof zijn heenge- groeid. Alsof zeer velen intuïtief het besef hebben gehad, dat het menselijk streven naar perfectionisme en het steeds verder zoeken naar bewijzen en argumenteringen, slechts konden lei den tot een volkomen inkapseling en ontkrachting van het geloof, in zijn meest simpele en zuivere vorm, dat naar Christus' woord immers kan Worden gegrepen door kinderen en eenvoudigen van geest, Begeerden al deze mensen „het geloof', maar was het voor hen „ongrijpbaar" geworden. Aanval in de flanl: ]\TU staat Hermann Zaiss eigenlijk als een „enfant terrible" buitenspel in de ingewikkeld geworden partij van het Christendom, die allengs door on telbare richtingen en stromingen wordt gespeeld. De mensen ondergaan allerlei, dikwijls tegengestelde, invloe den. Er komt geen einde aan de strijd Want de krachten houden elkaar te veel in evenwicht. En nu lanceert Her mann Zaiss met zijn „opwekkingsbe weging" een flankaanval, die alle strij denden met verbazing en velen met blijdschap vervult. Men zou hem onrecht aandoen, door hem deswege te betichten van dissidentie of secten- makerij! Zijn optreden is veeleer oe cumenisch. Hij laat het volle licht val len op hetgeen alle Christenen bindt. Zijn woord is zeer „Christo-centrisch" iir,n de eeu- alleen minder „ienseitig" (op wigheid gericht) dan in reformatori sche kringen gebruikelijk is. Een dis cussie over Hermann Zaiss zou wel licht kunnen beginnen bij de vraag, of hij misschien niet te „diesseitig" (op het aardse leven georiënteerd) is ge worden. Sterk accentueert hij de gevolgen van Christus' verlossingswerk in her leven hier op aarde. Volgens Hermann Zaiss heeft Christus niet alleen gele den voor de mens als schepsel met een eeuwigheidsbestemming, maar evenzeer voor de mens naar ziel en lichaam tijdens zijn leven op aarde. Wie dit gelooft, is gezond naar lichaam en ziel, die „ziet de heerlijk heid Gods". Voor hem is Christus de heelmeester voor alle nood, die door de zondeval over de mens is gekomen. Hiermee staan de opzienbarende ge nezingen in Wuppertal en ook reeds in Nederland, in nauw verband. TN Goes, waar Hermann Zaiss Vrijdag- 1 avond sprak, zijn opmerkelijke din gen gebeurd. Daar is o.m. een lamme, ADVERTENTIE Oók om zuurbrand te voorkomen U hoeft niet meer tegen Uw maaltijden op te zien uit vrees voor zuurbranden op de maag. Met één of twee Rennies bij de hand blijft U iedere brand de baas en blust U de pijn bij voorbaat Vraag Rennies bij Uw apotheker ol drogist. (Advertentie. Ing. Med.) Ook in Den Helder heeft Her mann Zaiss, de prediker uit Wuppertal, bijzonder grote belang stelling getrokken. Hier ziet men een lange rij 'wachtenden, die de boodschap van Zaiss willen aanhoren. die negentien jaar lang aan haar bed gekluisterd was, volkomen gezond op gesprongen. nadat Hermann Zaiss met haar had gebeden. Deze vrouw gelóóf de! Niet in Hermann Zaiss, zoals hij zelf uitdrukkelijk verklaarde. En in Den Helder herkreeg een dove man na jaren zijn gehoor. Wij noemen deze twee voorbeelden, maar er gebeurde nog meer. Omdat ech ter naar onze mening het accent niet moet vallen op deze genezingen, wei den wij hierover niet verder in bijzon derheden uit. Temeer, omdat Hermann Zaiss bij herhaling en met klem ver zekerd heeft, dat niet hij de „wonder doener" is, maar Christus. Hermann Zaiss, een eenvoudige flinke man zon der ,telepathen-ogen", die niets heeft van een demagoog, erkent dat hij niets is, en niets kan waardoor hij zich on derscheidt van anderen, die „het ge loof" hebben. Daar komt nog bij, dat wij niet zon der meer over deze genezingen kun nen juichen, hoe heerlijk het ook moet zijn voor iemand die doof is geweest en nu weer horen kan. Dat is een „bate", die in het grote geheel dubbel en dwars wordt betaald door het verdriet van hen. die vol hoop en verwachting zijn geraakt, maar niet tot genezing komen. Bovendien zou het kunnen zijn, dat de mensen meer worden getroffen door deze „wonderen" dan door het Evange lie, waarvoor Zaiss zegt te komen. Verschijnsel Zaiss J AAT het zijn, dat de zucht naar het spectaculaire en ongewone velen naar deze „Opwekkingsbeweging" drijft, wij maken ons toch niet aan overdrij ving schuldig wanneer wij schrijven over het „Verschijnsel Zaiss". Hij brengt „de massa" in beweging, en daarin schuilt veelal een groot gevaar. Wij durven, ons geen oordeel aan te matigen over de mate waarin dat ge vaar bij de „Opwekkingsbeweging" uit Wuppertal aanwezig is. Stellen wij slechts vast, dat deze beweging bij zeer velen „aanslaat". Is het zo, dat al deze duizenden heb ben uitgezien naar „een teken"? In de wereld van vandaag leven millioenen, die hopen en vertrouwen op een betere maatschappij, een wereld waarin vrede, liefde en verdraagzaamheid heersen. Zelfs de grootste idealisten onder hen voelen soms de twijfel wroeten in hun hart. ,In deze bewogenheid kan de behoefte aan „een teken", dat de hoop recht vaardigt, tot een beklemming worden. Ongetwijfeld zien zeer velen van de genen, die zich gedreven voelden tot de samenkomsten waar Zaiss sprak, het optreden van deze man als zulk een teken. Zal echter de mens, die een te ken behoeft, aan één teken voldoende hebben? De mens is naar zijn aard in dit opzicht onverzadigbaar. De tijd zal leren, in hoeverre Hermann Zaiss deze vicieuze cirkel heeft doorbroken. C. A. D. Zeevogels Irei Alkmaar zonder winst vertrekken Zeevogels was in het begin van de wedstrijd tegen Alkmaar sterk in dé meerderheid en wist dit ook in doel punten uit te drukken. Reeds direct na het begin opende linksbinnen Strooker de score (1-0). Tien minuten later voerde rechtsbinnen Huiberts de voorsprong op toen hij de bal, uit een voorzet van linksbuiten Nuyens, in het Alkmaar-doel plaatste (2-0). Even la ter brak middenvoor De Waard alleen door en met een vliegend schot pas seerde hij de keeper van de bezoekers voor de derde maal. Alkmaar kreeg direct hierop een fraaie kans de ach terstand te verkleinen, maar rechts binnen Schouten schoot tegen de lat. Na ongeveer twintig minuten spelen plaatste Kleverlaan de bal naar Hui berts, die de gehele Alkmaarse verde diging omspeelde en beheerst inschoot (4-0. De bezoekers werden toen ster ker en tien minuten voor de rust Ijopte middenvoor Nak de bal, uit een voorzet van rechtsbuiten Schoonhoven, fraai achter Twisk (4-1). Alkmaar had na de rust het voordeel van de wind en het Zeevogels-doel kwam dan ook herhaaldelijk in gevaar. Reeds na vijf minuten maakte spil Druiven in het strafschopgebied hands en de daarvoor toegekende penalty werd onberispelijk benut (4-2). Poppenstad in Alkmaar Met een sympathieke toespraak heeft burgemeester mr. dr. H. J. Wytema Za terdagmiddag de tentoonstelling „Dol- ly-town", georganiseerd door de Bond zonder Naam en gehouden in „Victory'; geopend. De heer Wytema vergeleek de gedachte van de Bond zonder Naam met die uit pennevruchten van de En gelse schrijfster Dorothy Sayers, die in haar knauDe boeken en artikelen de mensen confronteert met geloofswaar heden, die gewoonlijk veronachtzaamd worden. De Bond zonder Naam doet iets dergelijks. Hij wijst ons op (al van ondeugden en zonden, die wij J>®Saan» zonder te weten, dat ze een kwalijk ka rakter dragen. Om er een paar te noe men: belastingontduiking, smokkel, „za- kenleugens", etc. etc. De Bond zonder Naam, aldus de burgemeester, helpt ons de hand in eigen boezem te steken, om zodoende de Christelijke naastenliefde te bevorderen. „Dolly-town" (poppenstad) nu, is ais een verstard schouwtoneel van de we- reld Op initiatief en naar aanwijzingen van'de „radiopater" Henri de Greeve is destijds een enorme serie poppen vervaardigd, die in talloze taferelen de gedachte van de Bond zonder Naam uitdrukt. Elke maand geeft deze bond een leuze uit, waarvan de beroemdste is „Verbeter de wereld.... begin met jezelf". Deze en nog tientallen endere spreuken van de maand, zijn in „Dolly- town" uitgebeeld, We zien er de cor rupte ambtenaar van volkshuisvesting, met het vermanende bordje op zijn schrijftafel: „Wees correct, niet cor rupt"; het aandoenlijk echte tafereeltje van een biddend kind: „Begin de dag goed, begin met God". Een wandeling langs de tentoonstelling is als een ge- sprek met een oud en wijs man, die niettemin een jeugdig hart bezit, Hij vestigt de aandacht op dingen, die we zó goed weten, dat we ze al weer ver geten zijn. „Wees origineel, doe iets goeds voor een ander", luidt één van de spreuken. Een ander zegt: „Woorden kunnen wonden". Het is een schat van levenswijsheid; begrijpelijk voor ieder- een. In Alkmaar verwacht „Dolly-town", dat geheel Nederland rondreist en straks naar de West zal gaan, zijn mil- lioenste bezoeker. Eén op de tien Ne derlanders heeft dus die spreuken gele zen en de taferelen gezien. Moge dit bij dragen tot de verdieping van onze eer bied voor de medemens. Het is zo drin gend nodig! Voor de ouders van leerlingen der open bare lagere school hield dr. W. Storm te Amsterdam een inleiding over „Sexuele voorlichting van kinderen, een probleem voor grote mensen", Er was grote belangstelling voor dit onderwerp: driehonderd vaders en moe ders volgden met de meeste aandacht de uiteenzettingen van de spreker. Na er op te hebben gewezen, dat ge lukkig de meeste ouders wel overtuigd zijn, dat voorlichtiitó nodig is, behan delde dr. Storm diverse phasen in de ont wikkeling van het kind en wees hu de ouders de weg, die zij als opvoeders var- de aan hun zorg toevertrouwde pupillen hadden te bewandelen. Door een juis optreden zouden vele misstanden kun- nen worden voorkomen. Bij de beantwoording van verschillende hem gestelde vragen ging spreker na de pauze op enkele punten nader in. Met het oog op het vergevorde uur werden de overige agenda-punten voor deze ouderavond in vlug tempo afgehan- '^Bii de bestuursverkiezing, nodig wegens het aftreden van mevr. Kloosterboer Bijpost, die niet herkiesbaar was en door de besloten uitbreiding met twee met het oog op de splitsing der s.ch°o1' werden tot lid van de oudercommissie be noemd mevr. Kroon en de heren Daal- derDOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen Zondag 2 November, wordt de medische dienst te Bergen waarge nomen door dokter Poot, tel. 2423. RAAD ALWEER BIJEEN Na de vergaderingen op 18 en 20 Oc tober is de gemeenteraad van Wannen- huizen tegen Dinsdagmiddag alweer bij eengeroepen. De kleine agenda vermeld geen belangrijke punten. Verkrijgbaar in de kleuren: xwart, donker-,middel- en lichtbruin, oiblood en wit. (Advertentie. InR. Med.; Vrijdagavond vond in het gymnastiek lokaal van de openbare lagere school al hier een ontmoeting plaats tussen de gymnastiekverenigingen „Voorwaarts" al hier en „Turnlust" te Oterleek. De wedstrijd bestond uit vijf onder delen, n.l. paard, rek, ringen, brug en paardsprong. Er heerste een vriendschappelijke sfeer en er werd met animo geturnd. De uitslag was als volgt: meisjes, Turn- lust, 250V2 P-; jongens, idem, 182 p.; dames, idem, 573*/* p.; heren, idem, 261 p.; meisjes, Voorwaarts, 272*/2 P-; jon- genns, idem 1741/* p.; dames, idem, 540 p.; heren, idem, 175 p. In totaal verkreeg Turnlust 1267 p. en Voorwaarts 1162 p. Vrijdagavond treedt Turnlust als gast- vrouwe op en zullen de beide clubs elkaar bekampen in café v. Ham te Oterleek. Aan deze avond knoopte Voorwaarts haar onderlinge wedstrijden vast. 's Mid dags hadden de kleuters reeds hun kun nen getoond ten aanschouwen van vele ouders. Een talrijk publiek volgde de prestaties van de groteren. De uitslagen luidden: meisjes: le Willy Weeshof, 2e Lien Speets en 3e Sientje Akkerman; jongens: le Dick Krijnse Locker, 2e Wim Kaan en 3e Herman v. d Heyde; dames: le Elly Schermer- born, 2e mevr. Narold en 3e Margreet Schermerhorn; heren: le Jan Blauw, 2e Jan Krul en 3e Sietse Blauw. Bij de prijsuitreiking bleek, dat Elly Schermerhorn de wisselbeker veroverd had bij de dames en tevens de wissel beker voor het hoogst aantal punten in totaal. De wisselbeker bij de heren was voor Jan Blauw. De bazar, die gehouden werd ten bate van een te stichten Jeugdhuis in de Schermer, is een groot succes gewor den. Beide avonden was het bezoek boven verwachting. Vlot werd de eer ste avond tweederde van de vervaar digde handwerken verkocht. Er was één en al bedrijvigheid. Bussen ram melden, sjoelschijven botsten en scho ten knalden, 't Raden op erwten en bo nen, gewicht van een rollade, arbeids uren besteed aan een poppenledikant compleet met aangeklede pop nam geen einde. In de theetuin was het een gezellig zitje. De tweede avond raak ten de stands leeg. Het restant werd door het rad van avontuur gedraaid, wat nog heel wat vrolijkheid te weeg bracht. Er is door een en ander heel wat geld in het laatje gevloeid. Zaterdagavond vond de trekking plaats van de verloting. Toen notaris Kruimel met de voorbereidingen be gon, was de spanning in de zaal voel baar. Twee en dertig prijzen waren reeds gevallen, toen de hoofdprijs, een Solex, uit de bus kwam. De gelukkige winnaar bleek te zijn: Cornelis Edel van Oterleek. Vrije Vogels en J. G. vulden de avond verder met lekenspelen. Ds Keja sloot de avond met een dank woord aan allen, die hadden meege werkt tot het welslagen van bazar en verloting. ONDERLINGE KOLFWEDSTRIJD ZUIDSCH ARWOUDE. In de kolfbaan van N. Rijper speelde de kolfclub Gezellig Samenzijn een onderlinge kolf wedstrijd. De uitslag luidde: Eerste klas: le Th. Rijper 143 p.; 2e P. Woestenburg 143; 3e C. Bruin 132. Tweede klas: le N. Bruin 132 p.; 2e A. Jonker 129; 3e W. Kuin 128. Derde klas: le J. Koopman 130 p.; 2e J. van der Ham 125; 3e C. Hink Wzn. 120. Vierde klas: le N. Zijp 103 p.; 2e J. van Kleef 99; 3e J. Mettes 94. PA TRI Cl A WENT WORTH 23) 1 Monica zag enkele ogenblikken naar Cecily en wijdde zich toen weer aan 't borduurwerk. Waarom keek Cis nu zo als ze 't vroeger ook had gedaan, maar niet naar Mark Harlow? Wat gebeurde er met haar, waar wilde ze heen! Waar om konden kinderen niet veilig en ge lukkig onder je hoede blijven zoals in hun prille jeugd? Zo peinsde Monica Abbott, terwijl een vers, dat ze eens ergens gelezen had, haar weer voor de geest kwam. De laatste regels luidden: „Vroeger was je mijn kleine meid, maar nu ben je ver van mij", Je bent volwassen vrouw, gaat als vreemde voorbij". Toen de wals geëindigd was, ademde Monica verlicht op. Juffrouw Silver keerde tot haar boek terug en vond, met alle eerbied, dominee Augustus wel wat lang van stof. Nadat het eigen lijke verhaal ten einde was. volgde er nog een uitvoerige nabeschouwing. Al les bij elkaar was het een vrij langdra dige historie, maar juffrouw Silver zag vol belangstelling, dat ook het hout vestershuis erin genoemd werd. Juist was ze aan de door de auteur opgete kende verklaring van zekere weduwe Thamaris Ball voor de vrederechter Sir Roger Peel genaderd, toen de salon deur werd geopend en een van de dienstboden, nog in haar buitenkleren, zenuwachtig binnenkwam. „Wat is er, Ruth?" vroeg mevrouw Abbott verwonderd. Hortend en stotend luidde het ant woord: „Meneer Stokes is hier.... hij zou meneer Frank graag even spre ken't Gaat over zijn nichtze weten niet, wat er met haar gebeurd is. Joe Turnberry is bij hem. Ze haal den ons buiten in. O, mevrouw....!" Frank was al opgestaan en de deur uit, terwijl hij Monica nog hoorde zeg gen: „Houd je kalm, Ruth". John Stokes, fors en zwaar in een cude, wat versleten jas, wachtte in de hall, tezamen met Joe Turnberry, wiens grote, open gezicht aan dat van een angstig kind deed denken. Frank nam hen mee naar de eetkamer en sloot de deur. „Wat is er gebeurd, meneer Stokes" „Och, meneer Frank, we weten eigen lijk niet, of er inderdaad wat is ge beurd en als die verhalen niet de ronde deden en u hier niet was, om een on derzoek in te stellen, zou ik u niet hebben lastig gevallen. Maar mijn vrouw is zo ongerust". „Kunt u ook met het begin beginnen, meneer Stokes?" Josiah Stokes streek met de hand door zijn haar, het dichtste haar in de hele gemeente en zei met onrust in de stem: „Ze is naar Lenton gegaan en niet teruggekomen". Frank keek naar de schoorsteen mantel, waar de wijzers van een som bere marmeren pendule op tien minu ten over haifelf stonden. „Maar het is nog niet zo laat, ziet u wel?" „Och, 't is laat en nog niet te laat. Ik ben verkeerd begonnen. Mary is naar een vriendin in Lenton gegaan, heeft daar met haar koffie gedronken en later Joe ontmoet, met wie ze naar de bioscoop zijn geweest. Mary en Joe keerden met de bus van half acht uit Lenton, die hier om tien minuten voor acht aankomt, terug en Joe bracht haar naar de boerderij". „Maar dan „Een ogenblik, meneer Frank. Zeg jij eens, Joe, hoe lang je daarover deed". Joe Turnberry kreeg een kleur, maar antwoordde toen „Zowat twintig minuten, misschien vijf-en-twintig". „Nu, vertél verder! Daarvoor heb ik je meegebracht. Heb je geen tong in je mond? Ga verder en zeg aan meneer Frank wat je mij hebt gezegd". Nu hevig blozend, ging Joe voort: „Zoals ik meneer Stokes al zei, bracht ik haar thuis; daar zei ze me goede nacht, ging naar binnen en sloot de deur, waarna ik naar mijn kamer bij mevrouw Gossett ging". „Dat klopt", zei Josiah Stokes. „We hoorden de deur sluiten, moeder en ik en op de keukenklok was het tien mi nuten voor half negen; meestal loopt die klok zo'n vijf minuten voor. Mijn vrouw riep; „Mary, ben jij daar?", maar er kwam geen antwoord. Weer wat later liep ze de trap op, maar vond Mary niet. Verschrikt kwam ze beneden en we zochten het hele huis door, maar vonden niets. Ook heb ik nog roepend om het huis gelopen met een lantaarn in de hand, maar toen dat ook niets gaf, kwamen we tot de conclusie, dat we ons vergist moesten hebben. Ja, er was iets gesloten", maar het kon de voordeur niet geweest zijn. Misschien had een venster geklapperd; dat gebeurt wel meer in een oud huis. Ik zei tot mijn vrouw, dat Mary wel met de volgende bus zou komen, die van tien minuten voor negen. Om half tien was ze er nog niet en daarom ben ik naar het huis van mevrouw Gosset gegaan. Hier vond ik Joe Turnberry, die in de keuken naar de radio luisterde. Hij zei, dat hij Mary om kwart voor acht had thuisge bracht. Ik dacht toen: „Dan is ze 't huis weer uitgeglipt en ze zal nu wei terug zijn, maar met Joe thuis geko men, bleek ik het mis te hebben ge had. Nadat we nog even gewacht hadden, zei mijn vrouw: ,,'t Bevalt me niets: ga jij nu eens naar Abbotts- leigh" en vertel het meneer Frank. Ik wil niet op mijn geweten hebben, dat we niet al het mogelijke hebben ge daan". Zo zijn we hierheen gekomen en hebben in de Laan de dienstmeis jes ontmoet, die uit de laatste bus kwamen". „Hebt u tèlefoon op de boerderij?" vroeg Frank snel. „Ja, die hebben we in de oorlog ge kregen". „Dan zullen we mevrouw Stokes eens vragen, of uw nicht nü soms thuisgekomen is" Maggie Bell, op haar luisterpost, hoorde het bellen van de telefoon, dat mevrouw Stokes uit de keuken naar het toestel deed rennen. Op de ge meenschappelijke lijn wist iedereen wanneer een andere abonné werd op gebeld. Maggie behoefde slechts de hand uit te steken om de haak te ne men. Toen hoorde ze meneer Stokes vragen: „Ben jij daar, moeder. Is Mary thuis?" Gejaagd antwoordde mevrouw Sto kes: „Neen, ze is er niet. Waar kan ze zijn?" „Ik weet het niet", was het ant woord en meneer Stokes belde af. Maggie hoorde de klik en vroeg zich af, waarom de Stokes zich zo dik maakten. Er was een mooie film in de Rex-bioscoop te Lenton en heel wat mensen uit het dorp waren er heen geweest. Bovendien, als er één meisje (Wordt vervolgd) LANGEDIJK. Door B. en W. van de gemeente Langedijk werd Vrijdag de ver bouwing aanbesteed van de verbouwing van de bestaande openbare lagere school te Oudkarspel. Er werd door achttien aannemers In geschreven. De begroting van de gemeente-archi tect bedroeg f 37.000, De uitslag was: le N. P. Kardinaal, Noordspharwoude f 37.985,2e J. Kout, Zuidscharwoude f 38.993,3e K. Schuit, Oudkarspel f 39.596,4e Fa. J. Tromp, Oudkarspel f 40.000,5e Fa. Jac. Rut- sen, Zuidscharwoude f 40.380,—; 6e Jan Rutsen, Zuidscharwoude f 40.462,7e Fa. Wed. H. Tauber, Oudkarspel f40.500,-; 8e P. Engeringh, Zuidscharwoude f 40.750,9e F. Hes, Sint Pancras f 40.900,10e Fa. W. Giltjes, Broek op Langendijk f 41.500,lie J. Valkonet, Oudkarspel f 41.990,12e J. Heidsma, Noordscharwoude f 42.300,13e Fa. Jac. Kroon, Oudkarspel f 42.500,14e K, Bruin, Oudkarspel f 42.745,15e Fa. Borst Zn., Spierdijk f 42.810,16e Fa. C. de Geus, Broek op Langendijk f 43.490,17e A. Metselaar, Sint Pan cras f 44.582,18e H. Metselaar, Zuid scharwoude f 44.880, De gunning werd aangehouden. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 3 Nov. 3500 kg gele kool: A 8,309,60 en B 4,10; 7000 kg groene kool: A 8,60 10 en B 6,90—7,70; 30.000 kg witte kool 6; 2500 kg peen: B 11,20 en C 11,60; 2500 kg andijvie 20.10—23,50; 1500 stuks bloemkool: BI 14,30—20,10 en Bil 8,20 —10.10. NOORDERMARKTBOND, 3 Nov. 2200 kg aardappelen: Eigenheimers 10,30, Bevelanders 10,90, Eerstelingen 9,90 en grove 9,70; 600 kg peen: B 12 en C 10,20; 1000 kg uien 21,40 en grove 19,20; 1100 kg rode kool 4,70—6,20; 10.000 kg witte kool 3,504,80; 34.000 kg Succes witte kool 5,206; 5000 kg Deense witte kool 6,10; 200 stuks bloemkool: All 15 en afw. 8. RAVEL EN FRANCK. Het radio- philharmonisch orkest onder lei ding van Willem van Otterloo begint dit programma met Le Tombeau de Couperin, een suite in achttiende eeuwse stijl ter ere van de beroemde componisten familie Couperin, geschreven door de moderne Fransman Mau rice Ravel. Het is de moeite waard, hoe deze de oude stijlvor men interpreteert en verwerkt. Gans anders is hij en toch zichzelf in Scheherazade, het bekende verhaal van de koningin uit de Duizend en één Nacht, die aan een zekere executie 'weet te ontkomen door haar gemaal steeds weer een nieuw verhaal te vertellen. Franck is vertegen woordigd met zijn monumentale symphonie in d.kl.t., een van zijn belangrijkste werken. (Dinsdag 20.30 over Hilversum I, 402 m.) DINSDAG 4 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws. 8.15 Symphonette-Or- kest en solisten. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Metro- pole-Orkest. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Omroeporkest. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amu sementsorkest en solist. 14.00 Strijkorkest en soliste. 14.40 Gram.muziek. 15.00 „Hier Vrij Europa". 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieke.n 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15- Idem. 17.45 Rege ringsuitzending: Prof. Dr. D. H. Burger: „Economische geschiedenis van Indone sië". 18.00 Gram.muziek. 18.20 Sport- praatje. 18.30 R.V.U.: Dr. J. van Vucht Tyssen: „De sfeer in de fabriek". 19.00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek. 19.15 „Uit het Boek der Boeken", causerie. 19.30 Gram.muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Radio Philharmo- nisch-Orkest en soliste. (In de pauze: Ac tualiteiten.) 21.55 Gram.muziek. 220.5 „Huwelijk in Opspraak", causerie. 22.20 Pianorecital. 22.45 Avondgebed en Litur gische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 We reldkampioenschappen Dammen. 23.20— 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 750 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra mofoonmuziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9 30 Gram.muziek. 10.20 Lichte muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Musette- Orkest. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen en gram.muziek. 13.30 Lichte mu ziek. 14.00 „Zeg eens, Amerika14.30 Gramofoonmuziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek 15.15 Voor de vrouw. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Orgelspel. 17.50 Militaire causerie. 18 00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Dansmuziek. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Koorconcert. 19.20 Ver zoekprogramma. 20.00 Nieuws. 20.05 Ge varieerd programma. 21.15 Lichte muziek. 21.35 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet". 21.50 Promenade-Orkest en solist. 22.30 Reis Z.K.H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid-Amerika. 22 35 Lichte muziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23 00 Nieuws. 23.1524.00 „Eisenhower of Stevenson", causerie. Experimenteel Televisieprogramma van de NCRV 20 15: 1 Journaal; 2. Weer bericht; 3. „Het is tijd", Dr. Schweitzer", toneelstuk; 4. Dagsluiting.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6