Trygve Lie treedt af ais secretaris generaal der Ver. Naties Rede van Wysjinski zeer teleur stelde J RTJ E S" Philippijn Romulo zijn opvolger? Tito's bezoek aan Engeland zeker Regering Churchill in gevaar? Prins Bernhard in Quito Aanzienlijk regeling gunstiger deviezen- voor emigranten Actie tegen Mau- Mau duurt voort Franse communisten stoten weer vooraanstaand lid uit Guingouin, invloedrijk verzetsman TUNNELS pseffig lenóttaak programma Dinsdag I! Nov. 1952 VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN 149e Jaargang No. 267 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN „Een ander zal van meer nut kunnen zijn" Generaal Van Fleet Jam in luari met pensioen oud en buiig najaars weer duurt voort Weerbericht Compromis over Korea verder dan ooit Motie van wantrouwen der Labour-oppositie Reeds vari acht uur af verkoop van vers brood „Reisdeviezen" worden bijna verdubbeld SINTE MAARTEN Overmaking van bezit tot maximum f 29 000 thans mogelijk Om tweedrachtzaaiende activiteit Treinbotsing op het C.S. te Amsterdam vil alleen maar dat »a strooienIk oor je".De stem 1 steeds woedender, aar op en die boer ij betreft, opvliegen t het tegelijkertijd, ie baron vloog de lurpeil! „Help", riep ideik zal Krelis an brengen. Je be- iat ik maar een Pang, pang, pang!!" :en paar klappen en d. Een zware rook- lder. lortsig? Als U ziek wilt zijn, or U gaat sla- is hete melk een paar ien direct! ertentie, Ing. Med.) IS CONCERT Seb. Bach. De schreef er zes treffelijke huis- er muzikale keur- \enburg. Zij heb- elijke bezetting: met enkele solo- dit geval viool het clavecimbel voor de solo- Het strijkorkest 3, dat dit werk ens een serenade l van onze land- Mengelberg uit ver Hilversum I, NOVEMBER 402 m.: 7.00—24.00 s. 7.10 Gram.muziek. n Liturgische kalen- weerberichten. 8.15 Voor de huisvrouw. 9.40 „Lichtbaken", de kleuters. 10.15 Idem. 11.00 Voor de radio. 12.00 Angelus. (12.30—12.33 Land- iingen.) 12.55 Zonne- en Katholiek nieuws. 13.25 Amusements- rarieerd programma. 15.00 „Hier vrij l je zestig?". 16.00 5.30 Ziekenlof. 17.00 i Felicitaties voor de gsuitzending: L. Ha- rlichtingsapparaat in ichte muziek. 18.15 Sportpraatje. 18.30 nith: „Het leven in 19.10 Reis Z.K-H. r Midden- en Zuid- het Boek der Boe- uziek. 20.25 "De ge- 't zijne van. 20.30 ten. 21.40 Viool en elijk in opspraak", Philharmonisch Or- iziek. 22.45 Avond- e kalender. 23.00 eldkampioenschappen 0 Gramofoonmuziek. 598 m.: 7.00 AVRO, t.00 AVRO. 7.00 ïuziek. 7.15 Ochtend- m.muziek. 7.50 Dag- 8.15 Gram.muziek. (enwijding. 9.15 Gra- Voor de huisvrouw. 0.50 Voor de kleu- )rs. W. Proost: „De icro-organismen voor 11.30 Voor de zie- ano. 12.30 Land- en n. 12.33 Voor het loduo. 13.00 Nieuws, f gram.muziek. 13.20 eg eens, Amerika.."» 14.30 Gram.muziek 15.00 Gram.muziek. 15.45 Gram.muziek. 3. 17.30 Hammond- 18.00 Nieuws. 18.15 chte muziek. 18.50 18.55 Pianorecital. 10.00 Nieuws. 20.05 a. 21.15 Lichte mu- ik weet wat U niet uziek en cither-trio. ;rzicht. 22.45 Kront- Nieuws. 23.15 New 24.00 Gramofoon- /isie-programma van 21.45 1. „Van Dau- 2. Weerpraatje; 3» /er Nederland". iten Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct per mjn. Familieberichten 20 cip.mm Vraag en Aanbod (aneen 2e hands goederen) tot 15 woor den 1.-, elk woord meer 5 ct Uitsluitend contant Abonnementsprijs, bij voor uitbetaling. 2.02 per mnd. f 6.05 per kwartaal plus incassokosten. Weekabonnementen 0.49 ANDER ALGEHELE stilte hoorde de Algemene Vergadering van de Ver. Naties gistermiddag een verklaring aan van de secretaris-generaal der vol kerenorganisatie, waarin hij mededeelde te hebben besloten om af te treden. Hij zeide, dat hij aftrad om persoonlijke redenen, na lang overleg met zijn gezins leden en zijn vrienden. Ik wil, zo zeide hij, dat gij weet, dat ik mij terugtrek in de hoop, dat dit de Ver. Naties mag helpen bij het redden van de vrede en het beter dienen van de zaak van vrijheid en vooruitgang voor het gehele mensdom. Tijdens het afleggen van deze verklaring had Trygve Lie een kleur en leek hij opgewonden. Het was niet direct duidelijk, wanneer dit ontslag zal ingaan, maar Lie stelde voor het kiezen van een nieuwe secretaris-generaal op de agenda van de Assemblee te plaatsen. Voorzitter Pearson nam dit voorstel aan. Generaal Carlos Romulo, minister van Buitenlandse Daken van de Philippynse republiek, wordt in officiële kringen te Washington genoemd als de waarschijnlijkste op volger van Trygve Lie. Lie vervulde zijn functie sinds 1946. CPOEDIG na het begin van de Ko reaanse oorlog in 1950 sprak de Sowjet-Unie haar veto uit tegen de herverkiezing van Lie op een geheime vergadering van de Veiligheidsraad. Zij stelde als secretaris-generaal voor de Poolse minister van Buitenlandse Za ken Modzielewski. Enkele weken later deed de Algemene Vergadering de bit-, tere Sowjet-oppositie teniet door met 46 tegen 5 stemmen Lie's ambtstermijn met drie jaar te verlengen. In zijn verklaring verwees Lie naar een onderhoud, op 11 September, met de voorzitter van de Algemene Ver gadering Pearson, waarbij hij deze leeds meedeelde dat hij na rijp beraad had besloten zijn ontslag in te dienen. Hij herinnerde er aan, dat hij al in 1950 wilde aftreden, aan het einde van de termijn van vijf jaar. Hij verklaar de zich toen bereid aan te blijven omdat de aggressie in Korea omstandigheden schiep, waardoor hij zich verplicht voelde zijn taak voort te zetten. „Thans ben ik van gevoelen dat de toestand iets anders is. De Ver. Naties hebben de aanvalspoging in Korea afgewezen. Er kan een wapenstilstand tot stand komen als Rusland, China en de Noord- koreanen oprecht zijn in hun wens de strijd te beëindigen. Als zij oprecht zijn, is een nieuwe secretaris-generaal, una niem gekozen door de vijf grote mo gendheden, de Veiligheidsraad en de Algemene Vergadering, misschien van meer nut dan ik kan zijn". (Zie ook elders in dit blad.) TRYGVE LIE ...gaande man CARLOS ROMULO komende man N 1 loeders. Doos 47 ct» bletten. Koker 80 ct Generaal Van Fleet, de commandant van het achtste leger in Korea, zal in Januari a.s. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de mi litaire dienst moeten verlaten, zo ver luidt te Washington. Er zal in dit ge val geen uitzondering op de regel worden gemaakt. Kort voor de verkiezingen deden in de VS geruchten de ronde, volgens welke president Truman had besloten, generaal Van Fleet van zijn commando te ontheffen omdat generaal Eisen hower in zijn campagne een briet van hem had gebruikt. Deze geruchten zijn door Truman onmiddellijk tegenge sproken. Na het passeren van een regen- gebied kwam ons land gisteren weer in de koude Noordwestelijke luchtstroinen te liggen. Bij krach tige winden kwamen regen- en hagelbuien voor. Daar de lucht- aruic over Scandinavië laag blijft VtL b,a!<!meters in Schotland J,2albt-> ons de aanvoer van koude lucht uit Noordelijke rich- tmg voorlopig aanhouden? Hierin komen hagel. en regenbuien voor vergezeld van sterke windstoten Het weer houdt daarbij een oner- wegend bung en onstandvastig karakter, met af en toe ook flinke opklaringen. Vooral het regen achtige weer is een grote handicap voor de werkzaamheden op het platteland. Verwachting tot morgenavond: OPKLARINGEN. Wisselende bewolking met voor namelijk in de kustprovincies enkele regen- of hagelbuien. Overwegend matige Noordelijke tot Noordwestelijke wind. In het binnenland vannacht tempera tuur om het vriespunt, overigens ongeveer dezelfde temperaturen WOENSDAG: Zon op 7.55, ondei 16 53 3 02 r>nder 14 41 INE MET SPANNING verwachte rede van de Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Wysjinski, in de po litieke commissie der Ver. Naties, waaruit men hoopte aanwijzingen te kunnen putten op de mogelijkheid tot een beter wederzijds begrip ten aan zien van de Koreaanse kwestie, is een grote teleurstelling geworden. Hij dien de een gewijzigde versie in van de resolutie, die hij reeds eerder over deze materie had aangeboden. Hij stelde de vorming voor van een com missie van elf leden, die tot taak zou hebben direct maatregelen te treffen ter regeling van de kwestie-Korea, w.o. hulp aan beide partijen bij de repatriëring van alle krijgsgevangenen. In de commissie zouden zitting moe ten hebben de VS, Engeland, Frank rijk, Rusland, Peking-China, India, Birma, Zwitserland, Tsjecho-Slowakije, Noord- en Zuid-Korea. Voorts zal de commissie toezicht moeten uitoefenen op de totstandkoming van de eenheid door de Koreanen zelf. Het beginsel van de veel omstreden vrijwillige repa triëring wees hij als „onaanvaard baar" af. De Conventie van Genève, aldus Wys jinski in zijn twee en een half uur du rende rede. laat er geen twijfel over be staan, dat de mogendheid die de krijgs gevangenen vasthoudt, verplicht is deze allen na het einde van het conflict te repatriëren. Krijgsgevangenen blijven onder militaire discipline staan en zijn derhalve niet vrij. De V.S., zei de mi nister, heeft de Koreaanse krijgsgevan genen nodig voor „opstandige activi teit in de Sowjetunie en andere landen" Aanneming van de door 21 landen, w.o. de V.S., ingediende resolutie over het iseginsel der vrijwillige repatriëering zou volgens Wysjinski, onvermijdelijk De Britse onderminister van Buiten landse Zaken Nutting heeft Maandag in het Lagerhuis meegedeeld, dat maar schalk Tito een uitnodiging voor een bezoek aan Engeland heeft aanvaard. Er was nog geen datum voor het be zoek vastgesteld. De mededeling van Nutting werd met gejuich ontvangen. Engeland zal voor Spanje's toela ting tot de organisatie der V.N. voor Onderwijs. Wetenschap en Cultuur (Unesco) stemmen, wanneer dit lichaam weer bijeenkomt. leiden tot het afbreken van de bestands besprekingen in Panmoendjon en een verlenging van de oorlog betekenen. Men acht het in diplomatieke kringen der VN zeer waarschijnlijk, dat het voorstel van Wysjinski zal worden ver worpen. Intussen is men achter de schermen nog bezig een compromis te vinden. Gemeld wordt, dat de regering van India opnieuw met de Chipese communisten in contact is getreden om een dergelijk compromis te vinden. Na de rede van Wysjinski was men ten aanzien van een resultaat echter zeer somber gestemd. Vandaag zal de (Labour-) oppositie in het Britse Lagerhuis een motie van wantrouwen indienen. Wordt deze mo tie goedgekeurd, dan zal de regering- Churehill moeten aftreden. De motie critiseert de troonrede „wegens haar gebrek aan positieve en doeltreffende voorstellen, om aan de economische positie van het land het hoofd te bie den". De regering heeft in het Lager huis een meerderheid van 18. Zeven negerkinderen verbrand In Peoria, Illinois (VS), zijn zeven ne gerkinderen van tien maanden tot acht jaar bij een brand omgekomen. Hun ouders waren boodschappen gaan doen. Daags vóór de feestdagen Op 5, 24 en 31 December, dus daags vóór Sint Nicolaas, vóór Eerste Kerst dag en vóór Nieuwjaarsdag mag reeds van acht uur af vers brood worden verkocht. De minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid heeft daartoe vergunning verleend in verband met de te verwachten grote drukte in de bakkerijen. Prins Bernhard is gisteren per KLM- vliegtuig uit Bogota in Quito, de hoofd stad van Ecuador, aangekomen, waar hij met militaire eer werd ontvangen. Dezelfde dag nog heeft Prins Bernhard met de president van Ecuador, dr José Ibarra, besprekingen gevoerd over ver steviging van de betrekkingen tussen Ecuador en Nederland. LIIERMEE is het bedrag, dat de emi- 1 grant ter bestrijding van zijn eerste kosten na aankomst in het immigratie land kan opnemen, bijna verdubbeld. Men is tot deze maatregel kunnen over gaan, daar onze betalingsbalans zich in zo gunstige zin heeft ontwikkeld. Steeds weer bleek immers, dat wat betreft de EMIGRANTEN die na 1 October 1952 vertrekken, kan thans vergunning worden verleend tot het verkrijgen van deviezen bij vertrek tot maximaal de tegen waarde van de volgende bedragen: voor gezinshoofden en alleenstaande personen 1500, voor het eerste gezinslid 750 en voor overige gezinsleden elk 400. Bovendien worden de emigranten verscheidene andere belangrijke faciliteiten verleend om hen gemakkelijker de eerste moeilijkheden te boven te doen komen. Dit wordt meegedeeld in een nota, welke de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid aan de Tweede Kamer lieeft aangeboden ter behandeling bij «e begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid voor 1953. kapitaalverschaffing de Nederlandse emigrani onvoldoende mogelijkheden ten dienste staan, zodat menigeen al te lang met in staat is tot zelfstandige vestiging over te gaan. Belangrijk is derhalve, dat de emi grant bovendien ten behoeve van zijn vestiging zijn bezit tot een maximum van 15.000 in geld mag doen over komen. In verband met de nog steeds moeilijke dollarpositie voor ons land zal voor de dollargebieden in het alge meen slechts zestig procent van de voorgestelde bedragen kunnen gelden. Voor die emigranten, die de voorkeur geven aan het doen overkomen van goederen, wordt de gelegenheid ge opend tot: het doen overmaken van deze goederen uit Nederland, mits van Europese origine, tot een waarde van 15.000; voorts het doen overkomen van een montagewoning tot een waarde van 10.000 en het transfereren in jaarlijkse bedragen van 1000 tot een totaal bedrag van ten hoogste 4000, dan wel een additionele uitvoer van goederen tot een waarde van f 4000. Zij, die hiervan gebruik maken, zul len dan tot een waarde van 29.000 aan achtergelaten kapitaal voor hun vestiging in hun nieuwe vaderland kun nen aanwenden. Vierhonderd politiemanschappen en militairen hebben Maandag een gebied van 20 vierkante km van het Kikoejoe. reservaat bij Nyeri afgezet en 4.000 stuks rundvee en duizenden schapen en geiten weggedreven. Het was de grootste Strafoperatie tegen de Kikoe- joes sinds drie weken geleden de nood1 toestand in Kenya werd afgekondigd. De maatregel is gericht tegen drie nederzettingen, waarvan de bevolking weigert de politie te helpen bij het op sporen van de moordenaars van het opperhoofd Nderi en twee inheemse politiemannen. INE REGEN ruizelt in de avondstraten tegen de kleumerige huizenrij die onbeschermd de wind van westerzij druipend verduurt. Uit helverlichte gaten van winkels, vals weerspiegeld in de plassen valt gulden schijn die straten glimmen doet. Er schuiven schimmen in gehaaste spoed, de rug gekromd in hoog-gekraagde jassen. Door het geneurie van de rappe goten die 't water voeren naar een duister niet, zingt door de wind vervaagd een simpel lied waar kinderstemmen zich een deur ontsloten. De zangers, schuttend met verkleumde handjes de wakkelende kaarsjes in hun broos gevang, drommen, waar licht uit trapportaal of gang een luttel loon belooft aan bedelende klantjes: Sintemaarten 't is zo koud in hun ogen glanst het goud van de prik-doorzeefde dozen met figuren die zij kozen uit hun grille fantasie verder deunt de litanie: Hier Woont een rijk man die veel geven kan rijkaard geeft z'n laatste cent als het lied komt aan z'n end; hier een snoepje, daar een peer, soms ook: Smeer 'em! 'k Geef niet meer! Uren blijft het liedje zeuren in de straten langs de deuren, hoopvol wordt het oog geheven als een milde hand gaat geven. Na 't verdelen van de buit gaan de laatste kaarsjes uit. De regen ruizelt in de avondstraten; de nacht die aansluipt dooft de lichten dra. Verfomfaaid in de goot drijft, zinloos en verlaten een half-verbrande doosSic transit gloria. C. PRINSEN De Franst communistische party heeft gisteren Georges Guingouin, een vooraanstaande leider van het verzet in de streek van Limoges (Midden- Frankrijk), uit de partij gestoten Guingouin wordt beschuldigd van „tweedrachtzaaiende activiteit" en het voor de party verborgen houden van grote sommen geld „met het dui- ielyke doel om hiermee de communis ten te bestrijden". In het voorjaar had hij reeds zijn post in het partijcomité in het depar tement Haute-Vienne verloren. Guin gouin, die vroeger onderwijzer was, is bekend geworden in de oorlog, toen hij aan het hoofd stond van 15.000 verzetsstrijders. Ook toen al ontstond een meningsverschil tussen hem en de partijleiding, toen hij weigerde een bevel op te volgen om een algehele aanval op Limoges te doen, toen deze stad nog in Duitse handen was. Hem wordt thans hetzelfde ten las te gelegd als hetgeen onlangs tegen Charles Tillon is ingebracht. Zoals be kend is Tillon, die geldt als de voor naamste figuur uit de communistische verzetsbeweging, uit zijn functie in het politieke bureau der partij ont slagen. Ravage zonder persoonlijke ongelukken Op het Centraal Station te Amster dam zijn gistermiddag een electrisch motorrijtuig en een aanhangwagen, die aan het rangeren waren, tegen een paar langszij van het tweede perron los van elkaar staande open laadwagens gere den. De aangereden lege wagen, ruim 9 meter lang, werd door de schok van zijn dubbel-onderstel van vier wielen gewrongen en schoof in de lengte over de voorlaatste wagen heen. De wagens gleden door en kwamen tot stil stand tegen een gereed staande expres- setrein naar Maastricht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor en de schade bleef beperkt tot de laadwagen. Het treinverkeer ondervond geen stag natie. De oorzaak was, dat het range rende rijtuig niet voldoende lucht had om volledig te kunnen remmen. Sir Evelyn Baring, de Britse gou verneur van Kenya, die uitgebreide volmachten heeft gekregen om de strijd aan te binden tegen de ter reur van de Mau-Mau. De gouverneur van Tanganjika, Sir Edward Twining, verklaarde in de wet gevende raad, dat een nieuw weisvoor- stel inzake het controleren van Kikoe- joe-immigranten waarschijnlijk op de volgende bijeenkomst van de raad zal worden ingediend. Hij zeide, dat er te kenen zijn, die er op wijzen, dat de Mau Mau-cultus aanhangers wint onder de Kikoejoe-immigranten, van wie het merendeel in de laatste paar jaar uit Kenya in Tanganjika is binnengekomen. VOOR wie belang stelt in de werk zaamheden van de Tweede Kamer zijn de stukken, welke thans gewisseld worden tussen de Kam§r en de ver schillende leden van het kabinet als voorbereiding voor de mondelinge be handeling bij de debatten over de be grotingshoofdstukken, interessante lec tuur. Men mene evenwel niet, dat alle memories van toelichting, voorlopige verslagen en memories van antwoord zo bijzonder leesbaar zijn. Zeker aantrek kelijk is het voorlopig verslag op hoofdstuk IX B, verkeer en waterstaat, van de rijksbegroting over 1953, want hierin spelen de plaatselijke belangen altijd een voorname rol. Vooral op dit punt kunnen de kamerleden dus de kiezers tonen, dat zij door hun parle mentaire werkzaamheden in Den Haag „de oorden van hun afkomst" niet ge heel zijn vergeten. Wij zullen daarvan geen voorbeelden aanhalen, maar wil len vandaag nadrukkelijk de aandacht vestigen op de kwestie van de tunnel bouw, die „met grote belangstelling" door „zeer vele leden" wordt be schouwd. Wij gaven hierover gisteren reeds een kort bericht, waaruit blijkt, dat de tijd van liefdesverklaringen nu wel mag geacht worden voorbij te ztin. Wie, als wij, het Noordzee-kanaal nog al eens moet passeren, kan al wach tend in Velsen of bij de Hembrug op de gedachte komen, dat het toch maar een uitermate onzalig ogenblik is ge weest, toen men van Amsterdam een zeehaven wilde maken met een directe verbinding met de Noordzee! En het wordt nog vreemder, indien men be denkt, dat het maken van belangrijke afspraken in de hoofdstad des lands of het bezoeken van conferenties in het regeringscentrum feitelijk onmogelijk is, indien men tenminste niet bereid is al voor dag en dauw op weg te gaan. Het „als de pont nu maar mee zit" ligt ons, Noordhollanders, in de mond be storven POED, men is in Velsen aan'het bou- wen van de tunnel geslagen. Wij hebben evenwel de indruk, dat het werk niet met de grootst mogelijke haast wordt uit gevoerd. Maar met Velsen alleen zijn wij er niet. Bij de Hembrug is de situ atie even onaangenaam, om dan nog maar niet van het IJ te spreken. Het gaat dus bepaald om drie volkomen volwaardige tunnels, die berekend moeten zijn op een nog steeds snel groeiend verkeer over de weg. Som mige kamerleden achtten het niet wen selijk, dat eventuele IJ-tunnels gereed zouden komen, voordat de Hem-tunnel in gebruik is. Zij vroegen de minister dus te overwegen om reeds öp deza begroting een „memoriepost" voor een bij de Hembrug te bouwen tunnel te plaatsen. Daarnaast zouden zij gaarne vernemen welke maatregelen de minis ter neemt om enige verbetering te brengen in de huidige onhoudbare toe stand. Wij koesteren de vrees, dat het ge krakeel van talrijke commissies, die het overigens allemaal zo goed bedoelen, uitsluitend tot resultaat heeft, dat er steeds nieuwe rapporten moeten wor den bestudeerd, zodat er van de uit voering van enig plan steeds maar niets komt. En wij begrijpen xa/"- de kamerleden niet, dat er noch in VEi- sen noch bij de Hembrug al niet lang nieuwe ponten zijn ingelegd, opdat het verkeer althans enigermate behoorlijk kan worden verwerkt. De autoriteiten moeten bedenken, dat het bouwen van een tunnel geen kwestie van een paar maanden, zelfs niet van een paar jaar is. TNEZE onhoudbare toestanden hebben tot gevolg, dat met name de kop van Noordholland, zonder dat du uiteraard de vooropgezette bedoeling is, in ontwikkelingsmogelijkheden wordt geremd. Nog maar zeer kort geleden is gepubliceerd, dat de groei van een stad als Alkmaar bij de schatting ach terblijft; dat het zeer moeilijk is daar industrieën te vestigen. Geen wonder, wie gaat er nu met zijn fabriek op een eiland zitten, dat notabene alleen met het „vasteland" van Friesland is ver bonden door de Afsluitdijk. En wat be tekent die snelle verbinding met de Noordelijke provincies, indien alle tijd winst in de rij wachtende voertuigen vcor één van de ponten teniet wordt gedaan? Daar komt nog bij, dat de agrarische pioducten van de rijke bodem in ons gewest, veel sneller zouden kunnen weiden afgevoerd, hetgeen ongetwij feld een hogere productie, dus meer welvaart, tot gevolg zou hebben. En als wij dan tenslotte nog bedenken, dat zelfs de grootste Nederlandse marine basis Den Helder op dit „eiland" ligt, dan kan men toch tot geen andere conclusie komen, dat iedere dag uitstel niet minder dan een misdaad is, aan deze „kop van Noordholland" begaan. Wij zijn dus dankbaar voor de „grote belangstelling" van zeer vele .kamer leden, doch pas voldaan, indien wij weten, dat zowel bij de Hembrug als in Velsen met grote spoed wordt gewerkt en in de derde plaats, dat Amsterdam ervoor zorgt, dat de Noord-Zuid-ver- binding van twee stadsdelen niet per oontje wordt onderhouden, waarvoor een geldziek gemeentebestuur dan nog "eel geld wil gaan rekenen Minister Algera kan wat ons betreft een standbeeld verdienen! Dat kunnen wij waarachtig niet van alle ministers zeggen. Schilderspatroons wensen belastingvermindering De R.K. schilderspatroons hebben bij de regering aangedrongen op vrijstelling van omzetbelasting o.a. als compensatie voor de loonsverhoging in verband met de werkloosheidspremie Door de uitvoering van de Werkloosheidswet zijn de sociale lasten in het schilders bedrijf met ongeveer 6 pet. gestegen. tenue, ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 1