GEEN VERDEELDHEID BIJ NAVO-LANDEN l Schilderwerk met Rijkssubsidie BERVOÏTS UW OMZET VERGROTEN Strauss (oppositie) doet beroep op Zuidafrikaanse regering JubileumvanVita Accordeonistica Nederland betreurt het, dat Minister Luns dineerde met Acheson 'tt Kefutetye. Wastobbe „De toestand loopt U volkomen uit de hand" Arrestaties in Kimberley TRYGVE LIE Vergadering De Noord Warmenhuizen besprak uitbreiding veiling Stijgende omzet EEN KLEINE INFECTIE Felle woorden van Sukarno over Nieuw-Guinea Wij zullen winnen Zilveren feest in Heerhugowaard Schuman: Wij laten ons niet uit Marokko en Tunesië verdrijven Ike en Adlai steunen dezelfde actie I 48.50 ,v V DINSDAG 11 NOVEMBER 1052 MINISTER LUNS IN ALG VERGADERING V.N JDERSCHIL van mening in de NAVO-Ianden wordt door de tegenpartij (het oostelijk blok, red.) klaarblijkelijk aangezien als een teken van verdeeldheid. Het zou echter een ernstige misrekening zijn als de communistische wereld ging denken, dat, waar het de wezenlijke doelen van de Noordatlantische Verdedi gingsorganisatie betreft, de eenheid van wil en streven der aangesloten landen ondermijnd zou kunnen worden. Wij beschouwen de NAVO, aldus onze minister van Buitenlandse Zaken, mr J. Luns, in de rede, die hjj gisteren hield tot de Algemene Vergadering van de Ver. Naties te New Vork, als een van de belang rijkste bijdragen tot de ruimere gezamenlijke veiligheid, die het Handvest der V.N. op het oog heeft. Wij zien in, dat op dit ruimer gebied de Veiligheidsraad heeft gefaald in het organiseren van een permanente internationale gewapende macht. Onder deze omstandigheden moesten andere middelen in het kader van het Handvest worden aangewend. Dit is gebeurd. CPREKEND over de reeds tot stand gebrachte en nog in oprichting zijn de regionale gemeenschappen op poli tiek en economisch gebied, zeide mr. Luns, dat de regionale gedachte „dik wijls gebaseerd op van nature bestaan de overeenkomsten en gemeenschap van positieve belangen" veld schijnt te win nen. De betekenis van de Ver. Naties bluft echter bestaan. De Ver. Naties kunnen echter slechts dan de wereld bezielen, als zij bewijzen, dat zij even realistisch en doeltreffend kunnen zijn als de beperktere internationale groe- pei™verband met de weer aan de or de zijnde kwesties van de toekomst der niet-zelfbesturende gebieden merkte mr Luns op, dat de taak van de voor eeri dergelijk gebied verantwoordelijke mogendheid niet bepaald of beperkt kan worden door het ongeduld van De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken.- mr J. M. A. H. Luns en mevrouw Luns hebben in hotel Plaza te New York een diner gegeven, waaraan verscheidene vooraanstaande leiders hebben aangezeten. Tot de gasten behoorden o.a. de Ame rikaanse minister van Buitenlandse Za ken, Dean Acheson, de Franse Pe™®" nente vertegenwoordiger bij de VJN., Henri Hoppenot, de Indonesische mi nister van Buitenlandse Zaken, Moekar- to Notowidigdo, de Pakistaanse rc"11®' ter van Buitenlandse en Gemenebest zaken Sir Mohammed Zafrulla Kahn, de Belgische permanente vertegenwoordi ger Fernand van Langenhove, de per manente vertegenwoordiger van L-root- Brittannië Sir Gladwyn Jebb, de leid ster van de delegatie van India mevr. Vijaya Lakshmi Pandit, de Luxem burgse minister van Buitenlandse Za ken, Joseph Bech, en de Nederlandse permanente vertegenwoordiger, D. J. von Balluseck. Ook de voormalige lui- tenant-gouverneur-generaal van Indo nesië, dr H. J. van Mook, thans direc teur van de afdeling voor publieke ad ministratie van de technische hulp der V.N., behoorde tot de gasten. iiiViiiiij'WjiijiiiiiniiiiiiitininiiiiiniiifliiiBiuiitniiiffliiiffliiiiiiiiiiHffliiiiiiiiiiifliniii A DVERTENTIES zijn onweerstaan- bare dingen voor mij. Steeds wil ik lezen met hoeveel goed geveins de nobelheid men mij probeert te verlokken tot het kopen van gas kachel „Explodoor" of gootsteen- boender „Zandkrasser". Maar het schoonst en het meest leven-weer spiegelend vind ik de advertenties van de zeepfabrieken. IN die annonces voert men ons mee tof achter de wastobbe, waar we een echt Hollands tafereeltje aan treffen. Huisvrouw A., die ge trouw het wasmiddel „Bijta" ge bruikt hoort huisvrouw B. via de schutting opmerken: „Ik dacht dat ik wit waste, maar mijn spulletjes lijken wel zwart naast die van jou." Waarop huisvrouw A. zegt: „Maar kind, gebruik dan toch ook „Bijfa" met het actief werkende zwavelzuur". Mlf vind ik het al aanvechtbaar, dal huisvrouw A. toevallig steeds be luisterd wordt als ze het onvolpre zen „Bijta" aanbeveelt. Ze wordt daar immers niet voor betaald. Wonderlijk is ook, dat ze steeds Rijst op aanwezigheid van bepaal de krachtige ingrediënten in haar waspoeder. Als iemand mijn lek kere pijptabak prijst zeg ik toch ook niet: „Dat zit 'm in het positief- mild procédé met dubbele fermen tatie van het bovenste blad van de Braziliaanse tabaksplant, sortering A."? Of wel soms? JJN dan nog wat: welke Hollandse huisvrouw zal zélf constateren dat haar was niet zo helder is als die van haar buurprouin? Hier geldt immers: haal eerst de vuile sok uit ae tobbe van je buurvrouw en dan Rn„fl?J-e akf-n, je eigen tobbe. f hebt u weieens twee W rf r *°ren zeS9en: „Hoe komt dan de mijnen*1* SCh°"er iS die wastobbe wordt een gruwelijk spel bedreven. Als de was van mijn vrouw witter is dan die van haar buurvrouw, dan schrijft ze dat niet toe aan het snelwerkende „Bijta" (met het actief werkende zwavelzuurmaar aan haar eigen helderheid. Én des avonds zal ze terloops opmerken: „Dat mens van hiernaast ziet zelf toch óók wel dat ze smerig isj Snap jij nou dat ze dan niet béter wast?" men het mij vraagt (hetgeen zel den gebeurt), dan kunnen die zeep fabrieken beter een andere weg in slaan. Schrijf dan ronduit: ,X,aat het vuile hemd van uw buurvrouw in zijn hemd staan: was me' „Bijta". Of anders: „De buurt snap er geen snars van, want zo schoort bent u toch ook niet. Maarv gebruikt „Bijta"! En dan het min del onder de toonbank vandaar verkopen op een geheim abonne ment by de zeepfabrieken. welmenende buren of vrienden. De V.N. kunnen een regeling in het alge meen beter aan de betreffende partijen overlaten. Ten aanzien van de bevoegd heid van de V.N. zich met dergelijke zaken te bemoeien, zei de minister, dat de V.N. geen superstaat of wereldre gering vormen. Bij ernstige twijfel over de bevoegdheid behoort het Internatio naal Gerechtshof geraadpleegd te wor den. Nederland betreurt het, dat dit in het verleden niet bij meer aangelegen heden is gebeurd Nederland juichte het toe, dat het Chileense voorstel voor de oprichting van een Internationaal Fonds voor Economische Hulp aan ten achter ge bleven landen op zakelijke basis ge plaatst belooft te worden. Dit dank zij de hulp van het secretariaat van de V.N. en van de Econ. en Sociale Com missie. Mijn regering, aldus mr. Luns, heeft voorts grote belangstelling voor de herziening van het Handvest, die in 1955 aan de orde zal komen. Is Britse jongeman schuldig aan moord op zijn ouders? De 26-jarige Miles Giffari wordt be schuldigd van moord op zijn ouders wier lijken in het afgelopen weekeinde gevonden zijn aan de voet van een rots nabij hun woning te^Saint Austell (Cornwall). De politie heeft tot dusver re geen motief voor de moord kunnen ontdekken. Giffard Jr. werd aangehou den, nadat hij een vriendin met een taxi naar Chelsea, de artistenwijk van Londen, had weggebracht. Bescheiden verlangens De secretaris-generaal van de C.G.T., Alain le Leap, en de vier communistische jeugdleiders, die allen worden beschuldigd, van ondermijning van de krijgstucht in het Franse leger, hebben een brief met hun wensen aan de directeur van de gevangenis te Fresnes gezonden. Hun verlangens zijn niet gering. Ze wensen be hangselpapier voor hun cellen, plaatsing in vijf aan elkaar gren zende cellen die met elkaar in verbinding staan, toestemming om tweemaal per dag een wande ling te maken, verwarming in hun cellen, maaltijden van buiten de gevangenis, goed beddegoed en luchtmatrassen, opheffing van de censuur op hun brieven, toezen ding van kranten, vergunning om dagelijks bezoek te ontvangen, teruggave van hun persoonlijke bezittingen en verder toiletartike len en passende meubelen. Be- scheidenheit ist eir\e Zier. Geslaagde sleepreis van de „Zwarte Zee" De sleepboot „Zwarte Zee" is Zon dag te New York aangekomen met het Amerikaanse s.s. „Newberry Vic tory". Dit schip is bij een stranding op de Afrikaanse kust ernstig bescha digd en was toen door de „Oceaan" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst naar Genua gesleept. Daar heeft men enkel voorlopige reparaties uitgevoerd met de bedoeling het schip naar New York te laten slepen voor afdoende reparatie. Het eerste gedeelte van de reis werd begunstigd door goed weer. Geduren de het laatste deel waren de weers omstandigheden zeer ongunstig. Som mige dagen werd bijna geen voortgang emaakt, omdat kapitein Vet het be schadigde schip niet nodeloos aan ge vaar wilde blootstellen. In Nèw York heeft men deze sleepreis met bijzonde re belangstelling gevolgd. Bij KB is een staatscommissie in gesteld. welke de regering van advies moet dienen omtrent de beste be stuursvorm voor grote gemeenten. Voorzitter is prof. dr J. E. de Quay, commissaris der Koningin in Noord- Brabant. I")E LEIDER van de Zuidafrikaanse oppositie, Strauss, heeft Maandag de eis gesteld, dat de regering een onder zoek zal laten instellen naar de jong ste ongeregeldheden door een onpar tijdige gerechtelijke commissie. Indien dit niet mogelijk was, zou een bijzon dere vergadering van het parlement de kwestie moeten behandelen.^ „Het is duidelijk, dat de toestand uit de hand loopt. Weerloze mensen, onder wie vele zich hun hele leven in dienst van de inheemsen gesteld hebben, worden op beestachtige wijze vermoord en in iede re hoek van Zuid-Afrika heerst een gevoel van onrust en onzekerheid". In verband met de onlusten, die zich Zaterdag voordeden in de wijken voor inheemsen in Kimberley zijn alle zeven leden van het plaatselijk bestuur van het Afrikaanse Nationaal Congres ge arresteerd De Zuidafrikaanse minister van Justitie, Swart, is gisteren per vliegtuig in Kimberley aangekomen om zich van de toestand op de hoogte te stellen. Later reisde hij door naar East-London. In East-London was gis teren de orde weer hersteld. Onder de twee blanken die bij de onlusten al daar om het leven kwamen, bevond zich de religieuze dr. Elsie Quinland uit Cork in Ierland, Zij wasDominica nes en was in 1938 in Zuid-Afrika aan gekomen. DE SJAH WIL ER MEER VAN WETEN De Perzische minister van Buiten landse Zaken, Fatemi, heeft meege deeld, dat het hof van de Sjah via de regering van de Kamer bijzonderhe den heeft gevraagd over de wet be treffende de gerechtelijke vervolging van oud-premier Ghavam, die voor de bloedige onlusten in Teheran op 21 Juli j.l. verantwoordelijk wordt ge acht, en het verbeurd verklaren van diens bezittingen. Eveneens zijn bij zonderheden gevraagd over de wet tot invrijheidsstelling van Kbalil Tahmas sebi, de moordenaar van generaal Razmara. De Ljah wil deze inlichtin gen ontvangen, alvorens hij genoemde wetten ondertekent, aldus minister Fatemi, die hieraan toevoegde, dat de regering de verblijfplaats van Ghavan kent. Ghavam deelde onlangs in een schrij ven aan de ^enaat mee, dat hij bereid is voor een rechtbank te verschijnen. Volgens het bovengenoemde wets ontwerp moet het vermogen van de oudpremier, dat 20 millioen pond (on geveer 215 millioen gulden) wordt geschat, ten goede komen aan de slachtoffers van de ongeregeldheden in Juli. Er kwamen toen meer dan twintig personen om het leven, ter wijl ongeveer duizend personen ver wondingen opliepen. Later meldde AFP, dat de Sjah beide wetten Maandagavond heeft getekend. NEDERLANDSE APOTHEKER TOT HOOGLERAAR TE BAGDAD BENOEMD Dr F. Amelink, apotheker te Amstel veen, zal op uitnodiging van de univer siteit te Bagdad, aldaar gedurende één iaar een professoraat aan de medisch- Pharmaceutische faculteit vervullen. Dr Amelink zal gedurende deze tijd als docent in de toxicologie (vergiftenleer) waarin hij o.a. door vele publicaties be kendheid heeft verworven, werkzaam zijn. Met ingang van heden zijn alle icperkingen op de be- en verwerking 'an en de handel in blik ingetrokken Ook is het verbod om goederen in blik te verpakken krachteloos geworden. De staking voor niet-blanken, die gisteren voor een dag door het Indische en Afrikaanse Nat. Congres in Port Eli sabeth was uitgeroepen, is voor zover bekend zonder incidenten verlopen. Verschillende bedrijven ondervonden de uitwerking ervan. De electriciteits- voorziening b.v. moest met 20 pet. worden ingekrompen. TRYGVE LIE is secretaris van de V.N. geweest van de oprichting in 1946 af. Hij is de zoon van een timrfierman te Oslo en 56 jaar oud. Op 16-jarige leeftijd werd hij al voorzitter van een afdeling van de Socialistische Partij in Noorwegen. Later studeerde hij rech ten en toen in 1935 een socialistische regering aan het bewind kwam, werd hij minister van Justitie. In 1940, toen de Duitsers Noorwegen binnenvielen, was hij minister van Scheepvaart. Hij week naar Engeland uit en werd daar tot minister van Buitenlandse Zaken vein de Noorse regering in ballingschap benoemd. Als secretaris van de V.N. heeft Lie geen gelegenheid laten voorbijgaan om persoonlijk contact met de aangesloten regeringen op te nemen. Tussen de zit tingen van de Assemblée door bereisde hij bijna de gehele wereld. Enkele maanden vóór het uitbreken van de Koreaanse oorlog bezocht hij vele hoofdsteden w.o. Moskou, om de me ningen te peilen over een 20-jarige vredesplan, dat door de Assemblée was goedgekeurd. Het plan voorzag in het tweemaal per jaar vergaderen van de Veiligheidsraad op ministerieel niveau en in een nieuwe poging om de atoom energie onder internationaal toezicht te plaatsen. |YE ontslagaanvrage van Lie was hel L7 best bewaarde geheim van de As semblée. Behalve de ministers van Bui tenlandse Zaken van de Westelijke Gro te Drie, de voorzitter van de Veilig heidsraad Tsian en de voorzitter van de Assemblée Pearson wist niemEiid, dat zij komen zou. Lie werd beschouwd als een hard nekkig verdediger van de V.N.-politiek inzake Korea, en het handhaven van de beginselen vah het handvest der V.N. in het Koreaanse geschil. Toen de As semblée hem in 1950 herbenoemde, werd dit beschouwd als een uitspraak van vertrouwen in Lie's krachtige steun van de V.N.-actie in Korea. Sedertdien heeft de Sowjet-delegatie de secretaris generaal behandeld alsof hij niet meer bestond. Het was bekend, dat Lie zich dit zeer aantrok. Lie verdiende bijna 150.000 gulden per jaar helastingvrij aan salaris en onkostenvergoeding. Oud-kolonel ir Tierie bij een auto-ongeluk verdronken In de haven van het Eindhovens Ka naal te Eindhoven .is het stoffelijk overschot gevonden van ir. N. J. C. Tierie, die reeds sinds Donderdag avond werd vermist. Die avond had hij, na een feestje te hebben bijge woond, mensen in zijn auto narar huis gebracht. Toen hij daarna alleen op weg was naar zijn pension, is hij blijk baar misleid door het slechte weer, te water gereden. Ir. Tierie, die kolonel der genie is geweest bij het vroegere KNIL, was adviseur in militaire aan gelegenheden bij Van Doorne's Auto mobiel- en aanhangwagenfabrieken te Eindhoven en vertoefde daarom in deze stad. Zijn eigenlijke woonplaats was Den Haag. Hij laat een vrouw, een kind en een pleegkind achter. Ir. Tierie was officier in de orde van Oranje- Nassau. Dl de vergadering van de tuinbouwvereniging „De Noord" heeft de voorzitter van de Centrale Veilingvereniging, de heer W. Dekker, een uiteenzetting gegeven van de plannen om te geraken tot overkapping van een deel van het veiling- lerrein en de bouw van een fustloods. Spreker toonde aan de hand van tekeningen en plannen van architect Oudcjans uit Purmerend aan, dat een grote verbetering zal worden verkregen. Medegedeeld werd, dat de exploitatie van „De Wegwijzer" een batig saldo had opgeleverd van f 608.21. Aan de samensteller, de heer Ootjes werd hulde gebracht. Verheugend was het resultaat van de sterk gestegen omzet aan de veiling. Op 20 October van het vorig jaar was er een omzet bereikt van f 1.817.000; dit jaar was de omzet f 2.463.000.ruim 600.000.hoger. Besloten werd volgend jaar op de ver koop van de sneezenkool een heffing van 1 lit pet. in te stellen. Veel klach ten werden geuit over de last die onder vonden werd van ratten en muizen, maar ook van koolduiven en kauwen. Een akker erwten kan bijna niet meer worden verbouwd. Het is wel zeer nodig, dat voorzie ningen worden getroffen, want de ver zending in fust neemst steeds groter vormen aan en het materiaal kan niet in weer en wind buiten blijven staan. Het ligt in de bedoeling het bestrate parkeerterrein te overkappen, terwijl de fustloods aan de Oostkant van het koffiehuis zal worden gebouwd. De aan wezige leden gingen met deze plannen accoord. De belangstelling was echter zó gering, dat een tweede vergadering zal word engehouden. Voorzitter Hop man dankte de heer Dekker voor zijn inleiding. Een schrijven om te komen tot een jongerenvereniging werd voor kennis geving aangenomen. De afdeling is te klein. In samenwerking met de L.T.B. zal een avond worden georganiseerd, waarin zal worden getoond, hoe men het beste ratten en muizen kan ver delgen. Medegedeeld werd, dat in een ver gadering van de Vierbond de prijzen van pootaardappelen zijn vastgesteld, m samenwerking met enkele grote export coöperaties en wel van f 17 tot f 21. Gewezen werd op vorig jaar, toen en kele coöperaties de kat uit de boom keken. Er moet voor gezorgd worden, dat er van dit systeem geen voordeel meer zal kunnen worden behaald. Uitvoerig werd gediscussieerd over de maatregelen van de Vierbond om met ingang van 1 Januari, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag 30 pet. van de aanvoer uit de markt te nemen, ten einde de aanvoer te spreiden. Over een schrijven van de Holl. Mij. van Landbouw, waarin het oordeel werd gevraagd over medezeggenschap in besluiten van hogere instanties, ver deling landbouwbedrijven in de Zuider zeepolders en vestigingseisen in de toe komst aan landbouwers te stellen, zal in een volgende vergadering van gedach ten worden gewisseld. is dikwijls het begin ,van langdurige narigheden. Zuivert open huidplekken met de desinfecterende en snel genezende Ter gelegenheid van de „heldenge- denkdag" voor de in de strijd geval len Indonesiërs, hield president Su karno gisteren in Surabaja een rede, waarin hij sprak over de onlangs door de Nederlandse regering afgelegde verklaring, waarin werd gezegd, dat ons land geen afstand zal doen van Westelijk Nieuw-Guinea^ (Irian). Hoe wel hij zeide „deze heilige en histori sche dag" niet te willen bezoedelen met onaangename woorden, stelde hij vast, dat de Nederlanders slechts een bespreking willen over deze zaak al leen gezien vanuit hun eigen stand punt. Dit betekent, aldus Sukarno, dat men voortgaat met dit deel van de republiek Indonesia te koloniseren. Wij zullen onze nationale eenheid zo hecht mogelijk smeden, want dit is de voorwaarde voor de zege. Laten wij niet twijfelen, welke partij zal winnen. Tachtig millioen mensen staan tegen over een paar honderdduizend mensen met koloniale aspiraties. De nationale revolutie is nog niet voltooid. De premier deelde mede, dat hij alles zal doen om de a.s. algemene verkie zingen zo spoedig mogelijk te doen houden. Sukarno sprak zijn rede uit bij het door hem gisteren onthulde helden gedenkteken te Surabaja, een veertig meter hoge obelisk. (Advertentie. Ing. Med.) Reeds vijftien „Honden in de pot De AVRO heeft een begin gemaakt meteen nieuwe serie liefdadigheids voorstellingen onder de titel „De hond in de pot". Het doel is,, blinden, die zulks niet kunnen beialen, aan een ge leidehond te helpen. De opbrengst van de eerste avond is zodanig geweest, dat vijftien honden kunnen worden aan geschaft. Men wil een vierhonderd blinden een hond bezorgen. Krans van de Nederlandse regering naar Israël Met het KLM-vliegtuig, dat gister morgen van Amsterdam vertrok, is een krans naar Israël verzonden, welke H. M.'s gezant namens de Nederlandse regering heden tijdens de teraardebe stelling van de president van Israël zal neerleggen. HE ACCORDEONVERENIGING Vita- Accordeonistica te Heer-Hugowaard vierde Zondag haar koperen jubileum met een non-stop-uitvoering in de zaal van de heer K. Evers, welke zaal, zoals altijd, goed bezet was. De avond werd geopend door de heer Piet Beers. Da in het programma vermelde conferen cier Jan Hos was niet komen opdagen. Onder leiding van de directeur de heer C. Geerling begon het A-orkest met een pittige mars gevolgd door de Blue Tango van L. Anderson gearrangeerd door de heer C. Geerling, hetgeen met vele nummers het geval was. Hierna speelde Ans Kooy een keurige solo. Vervolgens kregen we Thomasvaar en Pieternel met hun memoires. Zij lieten het verenigingsleven de revue passeren. De heer Wassenaar 'werd opgevolgd door de huidige directeur. Hierna volg de het optreden van het trio van Annie de Moor, wat bestond uit een iiisso doble en een musette wals en kwam het B-orkest met een drietal nummers. De jongeheer de Ruiter gaf een waar dige vertolking van Domino. Na de pauze werden woorden van gelukwens gesproken door de heer M. Blauw na mens een zestal verenigingen, waarbij bloemen en een enveloppe met inhoud werden aangeboden. Mevr. de Moor- Kostelijk bood eveneens bloemen aan. Ook namens de familie A. de Groot werd een bloemstukje aangeboden. Toen de voorzitter enige ogenblikken stilte vroeg ging bij velen de gedachte terug naar de tijd toen het echtpaar de Groot zijn jongen moest missen. Het programma werd nu vervolgd met het optreden van Annie de Moor en haar ensemble waarna het A-orkest het muzikale gedeelte besloot met enige mooie nummers. Hier tussen gaf nmj. Annie Manie op verdienstelijke wijze een solo. Het orkest werd aan de piano begeleid door mevrouw M. v. d. Goot— Vethman, de solisten door de heer Geerling. De be<*eleidm". bh* Csar- das door mej. Mantel, was voortreffelijk. Over de verrichtingen van de beide orkesten is men zeer te spreken. Het ensemble van Annie de Moor deed het best en mevr. de Moor bespeelde haar accordeon op meester lijke wiize. Vita Accordeonistica heeft op waardige wijze haar 12 y2-jarig be staan gevierd. Schuman, de Franse minister van Bui tenlandse Zaken, heeft de Alg. Vergade ring der Ver. Naties gisteren nogmaals gewaarschuwd, dat zijn land elke be spreking van de kwesties Marokko en Tunesië zou boycotten en dat inmen ging van de VN in deze zaken een „fa tale fout" zou zijn. Frankrijk zal zich nooit uit deze gebieden laten verdrij ven. De meerderheid der bevolkingen in Tunesië en Marokko weet, dat Frank rijk onmisbaar voor haar is. De VN zijn in deze volkomen onbevoegd. Schuman sprak zich voorts uit voor vrijwillige repatriëring der krijgsgevan genen van beide zijden in Korea. De pas gekozen president van de Ver. Staten, Eisenhower, en zijn bij de ver kiezingen verslagen tegenstander Ste venson zullen hedenavond in een radio programma voor de gehele Ver. Staten de „kruistocht voor de vrijheid", die uitgaat van een particuliere instelling, welke „Radio Vrij Europa" en „Radio Vrij Azië" beheert, openen. EERSTE NATIONALE LOTERIJ VAN KONINGIN VVILHELMINA FONDS Het Koningin Wilhelmina Fonds (tot bestrijding van de kanker) houdt thans zijn eerste nationale loterij. Verkocht worden 240.000 loten. Uitgeloofd worden 1200 prijzen, zoals een Ford Vedette, een scooter, een slaapkamer-ameuble ment, een Hoover wasmachine, een ra diotoestel enz. Origineel Jeugdig model In zuiver wol. Moderne rolkraag, half-raglan mouwen en modieuze ceintuur. Fraaie metalen garnering. In zwart, rood, groen, petrol en ree bruin. Maten: 36 t/m 44 j met betrapte tepels. Snelle hulp voorkomt veel ellende. Op twee punten komt het bijzonder aan: 1. Grondi ge desinfectie der speen. 2. Het gebruik van sterk desinfecterende en zwellende tepelstiften. Lleve's tepelstiften worden met de sterk desinfecterende penicilline-sulphone-pasta inge bracht (zie gebruiksaanwijzing). Lieve's Tepelstiften rekken slot en tepelkanaal op dooreen gelijkmatige zwelling, zodat het melken direct veel gemakkelijker gaat. Lieve's Tepelstiften laten zich zonder ombuigen of omknikken inbrengen. Verwaarlozing van een betrapte speen brengt het gehele kwartier in gevaar. Tracht dit te voor komen. Zorg er voor Lieve's Tepelstiften in huis te hebben. KORTEDIJK 16 VLAARDINGEN TELEF. 2108 De gezamenlijke schilderspatroons van ALKMAAR EN OMSTREKEN maken bekend, dat zij allen ingeschakeld zijn voor met ingang van 1 7 November a.s. Zij zijn gaarne bereid u hierover inlichtingen te ver schaffen. Alkmaar i.Loal-JI8 Dit bereikt U door regel» matig te adverteren in dit dasblad.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5