Tweede Kamer wil aandacht voor geestelijke verzorging in het leger LAXEER-AKKERTJES Bijna acht ton voor hogere productie in tuinbouw We don't give you golden rain of superlatives, we give you Eenheid van Europa dichter bij dan men denkt Dagenais gaf geen schijn Roozenburg kans van A Ernstige studie van bezoldigingsvraag- stuk wordt nodig geacht Humanistisch Verbond in het geding 'ti HejrvneJtjz inkt... Trage darmwerking Bevrijdt U Flinke Amerikaanse order voor Nederland De politieke depressies Fenny Heemskerk op de vijfde plaats Wervershoof bijna brodeloos Bakkers bakten bruin en illegaal DONDERDAG 13 NOVEMBER 1953 ter an, lan an, id 1 I cl. i ct i et. Zet. b et, bet. Bet 119 t WO gram- Nee, dat moet een rendse. Ik ken na- wist niet eens dat ie? Kom eens aan- Tot ziens." Snel lschap terug. „Kom jn kamer," zegt hij ijk gapt de een na ;raad op de kamer ;ebeuren. (Van onze parlementaire redacteur) TIE GEESTELIJKE VERZORGING van onze militairen vormde een belangrijk punt bij de voortzetting van de algemene beschouwingen over de begrotingen van Oorlog en Marine in de Tweede Kamer op Woensdagmiddag. Zowel magister Stokman (KVP) als de heren Tilanus (CHU), Fokkema (AR) en Van Vliet (KVP) gingen hier somtijds uitvoerig op in en stelden minister Staf tal van vragen, met name over de militaire tehuizen. Daarnaast had ook de materiële verzorging van onderofficieren en in groter verband het gehele bezol- degingsvraagstuk veler aandacht. Met name de heer Korthals (VVD) behandelde laastgenoemd vraagstuk uitvoerig; hij achtte een ernstige studie van dit „bitter ernstige probleem", waarmee de opbouw van een goede krijgsmacht zijns inziens staat of valt, dringend nodig. nus bestreed de opvatting als zou het nieuwe plan een vermindering van mankracht betekenen; zijns inziens is slechts sprake van een andere organi satievorm. Hij sprak de hoop uit, dat de troepen onder eigen commando zul len blijven, daar dit zijns inziens de ambitie zou prikkelen en de inspan ning vermeerderen. De minister moet zelf beoordelen of hij een staatssecretaris voor de lucht macht wenst; dit ligt niet op de weg van de Kamer, meende de C.H.-afge- vaardigde. Zijns inziens is de huidige departementale organisatie alleszins bevredigend. Vervolgens ging de heer Tilanus in op de positie van de mobilisatie-slacht offers 19141918, de bescherming bur gerbevolking, de oefening Hold Fast „kan de regering geen goede voorlich ting geven?" de positie en de taak van de Koninklijke Marechaussee en de ongevallen en malversaties bij de luchtmacht. Aan staatssecretaris Kra nenburg vroeg hij de Kamer iets te willen mededelen over zijn bevindin gen in Korea. Op het marinebeleid had de heer Tilanus geen critiek van betekenis; hij stelde slechts de vraag of de marine orders wel gelijkmatig over alle ge schikte werven worden verdeeld. LIET is de taak van de overheid te n bevorderen, dat de in dienst door te brengen tijd goed kan worden be steed, maar het ligt niet op haar weg ook beslag te leggen op de vrije tijd van onze militairen door filmvoorstel lingen en dergelijke in de kazernes. Dit laatste is de taak der particuliere organisaties, die zich bezighouden met de welzijnsverzorging van onze mili tairen. Aldus betoogde magister Stok man, die voorts nader inging op de vraag, in hoeverre er voor de kerken enerzijds en het Humanistisch Verbond anderzijds in deze een zekere mate van gelijkheid wel en niet zou kunnen be staan. Gezien de opdracht der kerken als verkondigers van de eeuwige waar heid Gods kan er zijns inziens van een principiële gelijkstelling van deze met het Humanistisch Verbond geen sprake zijn, al meende de K.V.P.-afgevaardig- de, dat ten aanzien van een aantal niet-godsdienstige aangelegenheden dit Verbond de aangewezen instantie zou kunnen blijken te zijn. Met klem wees magister Stokman echter een driede ling van ons volk in katholieken, pro- testants-christelijken en humanisten af, aangezien onder deze laatste groep mensen met zeer uiteenlopende over tuigingen schuilen. Tilanus; Troepen onder eigen commandanten. De heer Tilanus begon zijn beschou wingen met een uitvoerig historisch overzicht van de oorlogsbegrotingen in de laatste dertig jaren. Hij drong aan op ernstige bezinning op de Europese Defensie Gemeenschap en achtte de inschakeling van West-Duitsland, ook in NAVO-verband noodzakelijk. Waar voor is toch al die oorlogsvoorberei ding achter het IJzeren Gordijn, zo vroeg de C.H.-afgevaardigde zich in dit verband af. Het aanblijven van minister Staf en zijn staatssecretarissen verheugde hem uit een oogpunt van continuïteit. Wij zijn nog in een periode van opbouw, een wijziging kan nodig zijn, maar dan niet meer dan één keer. De heer Tila- (Advertentie, Ing. Med.) ltlll!!lll!!!llll!ll!ll!lllllllllll!lllinnilillllllinnilil!lll!lilllUilllllllllllll!l!llllllllllllllllll!llllllin!lim Ssssssssst SAMENWERKING tussen de Staten Generaal en de verschillende minis teries heeft er toe gele id, dat onze regering net zo zuinig met het pa pier is geworden als mijn groenten- boer, die in staat is om tien kilo blauwe eigenheimers in een sigaret tenvloeitje te wikkelen. COMMÏGE lieden hebben er geen idee van, hoeveel papier onze re. gering nodig heeft om haar gewich tige zaken te behandelen, Als er een notawisseling plaats vindt denkt de eenvoudige landman, dat een loopjongen even een papiertje aan de voordeur van een bepaalde am bassade afgeeft. Foei, wat een mis vatting! Notawisselingen zijn werk voor Van Gend en Loos. CTREVEND naar een voorbeeldig le ven, is men er nu toe overgegaan om uit bezuiniging de officiële stuk ken welke tussen regering en ka- mers morden gewisseld, van bedui- dend kleiner formaat te maken. Bo- \vendien worden alle foliovellen nu ■met twee kolommen inplaats van één bedrukt. Voorheen had men steeds een blanco helft voor het ma ken van aantekeningen. OOMS echter doorkruist het pesterige figuurtje dat men het „ambtelijk duiveltje" noemt, de lofwaardige regeringsplannen. Dat gebeurde b.v Dinsdag, toen er een Nota van Ver betering op de Memorie van Ant woord over de Defensiebegroting werd uitgereikt. De Nota van er- betering bevatte een tiental woor den, dat uit de Memorie van Ant woord was weggevallen. jgLECHTS tien woorden.Maar ziet hoe het verder ging. In de Nota van Verbetering verzuimde een zetter het woord „staatssecretariaat" (een weggevallen woord) van een hoofd letter te voorzien. En dus was het noodzakelijk dat er een twééde No. ta van Verbetering uitging. QPIEGELBEELD van de eerste Nota, bevatte de tweede thans het woord staatssecretariaatmet een olifant van een hoofdletter „S". Het hele grapje kwam de staatsdrukkerij duur te staan, want voor de verbe tering van de verbetering op de me morie van de begroting waren ongeveer tweeduizend, slechts voor een germg gedeelte bedrukte, vel len panter nodig. Houtvrij, mèt wa termerk. Militaire tehuizen TENSLOTTE drong de C.H.-afgevaar- digde er bij de minister op aan te willen bevorderen, dat de besturen der militaire tehuizen minder traag dan thans het geval is het hun toeko mende geld zullen ontvangen. De militaire tehuizen hadden ook de aandacht van ds Fokkema, die de mi nister verzocht de gehele bouwsom voor de nieuw te bouwen tehuizen op zich te willen nemen. De verzorging van het geestelijk welzijn van onze militairen is zijns inziens voor alles de verantwoordelijkheid van particu liere organisaties, maar de overheid moet de middelen en de gelegenheid verschaffen. Zij mist echter het recht de kerken te belemmeren in het uit oefenen van haar taken. Ds Fokkema drong.er bij de minister met kracht op aan bij onze geallieer den te pleiten voor de mogelijkheid de Zondag buiten de gemeenschappelijke oefeningen te houden. Zowel de A.R.-afgevaardigde als de heer Van Vliet (K.V.P.) bespraken de positie van de onderofficieren. Laatst genoemde wilde eventueel zelfs met een motie komen, teneinde vast te leggen, dat de Kamer een sergeant- titulair niet als een kwekeling met acte wenst behandeld te zien. Ook deze K.V.P.-afgevaardigde vroeg aandacht voor de militaire te huizen; hij wenste voorts een afdoen de voorziening voor de mobilisatie slachtoffers 19141918. De broeder- dienst, het rechtsherstel van onderof ficieren, de kostwinnersvergoeding en de aflossing van onze op Nieuw- Guinea dienende militairen werden eveneens door de heer Van Vliet ter sprake gebracht. Lof voor de pers JET sterfgeval van soldaat Möllering werd door de heren Haken (C.P.N.) en Korthals ter sprake ge bracht. Eerstgenoemde drong daarbij aan op een algehele opening »an za ken De V.V.D.-afgevaardigie wees er tevens op, dat het juist in een demo cratie mogelijk is een dergelijke op heldering te vragen en dat het ter be scherming van deze en andere waar den is dat ook zijn partij zich schaart achter de defensie-inspanning van de regering, zij het dan ook niet altijd zonder zakelijke critiek. In tegenstelling met vele andere af gevaardigden hechtte de heer Kort hals grote waarde aan de in de Neder landse pers geuite critiek. Deze critiek toch kan zijns inziens enerzijds de aandacht vestigen op werkelijk be staande mistoestanden, terwijl zij an derzijds de regering de mogelijkheid biedt onjuiste beweringen recht te zet ten. Ons volk moet immers vertrou wen hebben in wat er gebeurt en ver zekerd zijn, dat de diensttijd goed is gevuld. In dit verband achtte hij de belangstelling van onze pers verheu gend. De V.V.D.-afgevaardigde vroeg zich vervolgens af, hoe het staat met hen, die verantwoordelijk waren voor de onvoldoende toestanden, met name bij de materiaalvoorzieningen voor de luchtmacht. De luchtmacht gaf hem overigens ook aanleiding tot het stel len van vele vragen. Hij' pleitte voor een meer reële zelfstandigheid van de luchtmacht en achtte het benoemen van aparte staatssecretarissen „zeer urgent". Het algemene defensiebeleid bespre kend, merkte de 'heer Korthals op, dat de gedachte, dat Nederland zich alleen zou kunnen verdedigen „klinkklare nonsens" is. Men moet zijns inziens het geheel als geheel bezien: het Wes ten is één gemeenschap. Strategisch is schadelijk voor Uw gestel. Neem zonder kans op gewenning (Advertentie, Ing. Med.) van rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt daarvoor regelmatig Togal, het middel bij uitnemendheid, dat baat waar andere falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f0.95, f2.40, f8.88 Adv. I.M. zal men zijns inziens moeten beoorde len, waar de beste kansen voor verde diging liggen. Nederland heeft in deze een belangrijke positie. Men moet in zake de Europese Defensie Gemeen schap de kat niet uit de boom willen kijken, meende de V.V.D.-afgevaardig de; West-Duitsland moet op korte ter mijn worden ingeschakeld. Ons land moet zijns inziens tot de voortrekkèrs willen behoren. De heer Van Sleen (P.v.d.A.) be pleitte evenals prof. Lemaire (K.N.P.) nadere voorzieningen voor de mobili satie- en oorlogsslachtoffers. Spoedige hulp is dubbele hulp, meende de P.v.d.A.-afgevaardigde; zijns inziens is er alle aanleiding de militaire wedu- wenwet op de helling te plaatsen. Hij sprak er zijn bevreemding over uit, dat alleen bij het departement van Oorlog het aantal arbeidscontracten zo sterk is toegenomen en drong op ver mindering aan. Ds Zandt (S.G.P.) vroeg zich af, waarom andere landen hun defensie uitgaven zo maar konden verminderen. Inzake de E.D.G. achtte hij nog vrij wel alles onzeker; ons volk heeft zijns inziens geen behoefte meer aan woor den, maar aan weloverwogen daden. De S.G.P.-afgevaardigde meende, dat het Atlantische Pact voldoende zou zijn; hij wilde geen souvereiniteit op offeren aan een denkbeeldige E.D.G. Met kracht keerde hij zich tenslotte tegen het houden van legeroefeningen en het verplicht reizen van militairen op Zondag. Overleg met de Amerikaanse autori teiten heeft geleid tot overeenstemming over het vrijgeven van f 790.000 voor twee projecten, die de verhoging van de productiviteit in de tuinbouw ten doel hebben. De N.V. Nederlandse metaalindustrie „Polynorm" in Amersfoort heeft met de luchtmacht der Ver. Staten in Euro pa een contract gesloten voor de bouw van een stalen prefabopslagloods voor een Amerikaans luchtmachtdepót in Chateauroux (Frankrijk)„Polynorm" heeft dit contract veroverd in concur rentie met andere ondernemingen. De bouw geschiedt onder het Amerikaan se „off-shore procurement programm" deelde het hoofdkwartier der Ameri kaanse Luchtmacht te Wiesbaden gis teren mee. Voor „Polynorm" is dit de tweede opslagplaats, die onder het „offshore procurement programm" voor de Ame rikaanse luchtmacht wordt gebouwd. Het pakhuis, dat een oppervlakte zal hebben van ongeveer 93.000 vierkante meter, zal 1.187.221 dollar kosten. Het pakhuis zal door een Franse maat schappij in elkaar worden gezet. Waar schijnlijk zal „Polynorm" deze maand met de vervaardiging beginnen en er volgend jaar April mee gereed zijn. Een bedrag van f 460.000 zal worden bestemd voor de bevordering van een doelmatig gebruik van brandstoffen bij de verwarming van kassen. Het insti tuut van tuinbouwtechniek, dat zich o.m. bezig houdt met het onderzoek op het gebied van de kassenverwarming, zal hierdoor in de gelegenheid worden gesteld een grotere voorlichtingsactivi teit te ontplooien teneinde het doelma tig gebruik van brandstoffen in de tuin bouw te stimuleren. Voorts zal het instituut in staat zijn zijn onderzoekingen op dit gebied ver der te ontwikkelen. Een bedrag van f 330.00Q zal dienen voor onderzoekingen, gericht op de ver betering van het sortiment van zacht fruit, zoals aardbeien, bessen, frambo zen, enz. en voorts voor de verbetering van de verpakking, de sortering en het transport van deze producten. Het ligt in de bedoeling de organi saties, die zich met bovengenoemde onderwerpen bezig houden, uit de be schikbaar gestelde gelden subsidies te verlenen. VLIEGTUIG BIJ TSJAADMEER VERONGELUKT Vijf van de zes inzittenden van een DC 4 vrachtvliegtuig, eigendom van een particuliere Franse luchtvaart maatschappij, zijn om het leven geko men, toen dit toestel Dinsdag in de om geving van het Tsjaad-meer in Frans- Equatoriaal Afrika omlaag stortte. De enige overlevende was de radio-tele grafist. WIJ GEVEN U GEEN VUURWERK VAN GROTE WOORDEN, WIJ GEVEN U (Advertentie, Ing. Med.) KONRAD ADENAUER OPTIMISTISCH zu'len verdwijnen De Westduitse Bondskanselier, dr Adenauer, heeft Woensdagavond in 'n radio-interview de verwachting uitge sproken, dat „binnen afzienbare tijd" een Europees parlement zal worden bijeen geroepen. „Wy zijn veel dichter bij een Europese eenheid dan in het algemeen wordt aangenomen", zo ver klaarde hij. Wanneer het de Straats- burgse commissie voor de opstelling van een Europese grondwet zal geluk ken haar werk te voltooien, dan zal er volgens Adenauer weinig meer overblijven van de „depressie, waarin Wereldkampioenschap dammen (Van onze dammedewerker) yOOR DE CANADESE grootmeester Dagenais was de achtste ronde van het wereldkampioenschap een zeer gelukkige. Hij heeft het bestaan de wereld kampioen Piet Roozenburg te verslaan en heeft thans trots met drie punten voor sprong op Bonnard de leiding. De titelhouder behandelde de opening zeer nauw keurig. Hij gebruikte veertig minuten voor zijn eerste twintig zetten, tegen Dagenais een kwartier. Roozenburg dreigde zijn tegenstander in een hekstelling- l'ormatie te nemen, maar Dagenais rukte zo sterk naar het centrum op, dat Roo zenburg terug moest en toen hij op de volgende zet zelf tot een actie ou het centrum overging veranderde de Canadees plotseling van tactiek en trok op Roozenburgs lange vleugel af. dit elite gezelschap. Gisteren won hij in uitstekende stijl van de Zwitser Gedanee, kampioen van Genève. Bizot brak door op de lange linkervleugel en kwam spoedig f-t winst. Hij neemt de gedeelde zesde plaats in met tien pun ten. Titelhouder heeft vijf punten achterstand Het werd een zeer vinnige strijd. Geleidelijk aan werd het duidelijk dat Roozenburg gebrek aan speelruimte kreeg. Hij kwam in een zeer moeilijk eindspel dat zulke hoge eisen aan de kennis en het doorzicht der spelers stelde dat de analytici het er nog niet over eens zijn of de heren hier en daar niet een steek hebben laten val len. De Canadees won tenslotte op zeer fraaie wijze. Doordat ook Bonnard won, van Fa- nelli, worden de twee eerste plaatsen thans door buitenlanders ingenomen. Bizot slaat lang geen slecht figuur in De uitslagen luiden: Fankhauser (Fr.)Verpoest (Belg.) 02; King (China)Post (Noord- Afrika) 20; Fanelli (It.)Bonnard (Fr.) 02; Gedanee (Zwd.)Bizot (Ned.) 02; H'-isman (Ned.)Ver leende (Belg.) 2—0; Keller (Ned.)— Van Dijk (Ned.) 1—1; Piet Roozen burg (Ned.)—Dagenais (Canada) 02. De stand na de achtste ronde luidt: 1. Dagenais 14 pt.; 2. Bonnard 11 pt. (uit 7 part.ï; 3. Huisman 11 pt.; 4. en Woensdag had in Nijmegen de achtste ronde plaats van het tor nooi om het wereldkampioenschap dammen. De beide leiders aan het bord. Links Piet Roozenburg in zijn karakteristieke houding aan zet, rechts de Canadees Dagenais. 5. Keiler en Verpoest 10 pt. (uit 7 part.); 6., 7. en 8. Van Dijk, King en Bizot 10 pt.;. 9. Piet Roozenburg 9 pt., (uit 7 part.); 10. Wim Roozenburg 7 pt. (uit 7 part.)11. en 12. Fankhauser en Saletnik 7 pt.; 13. en 14. Gedanee en Verleene 6 pt.; 15. Deslauriers 5 pt. (uit- 7 part.)16. en 17. De Descallar en Post 4 pt. (uit 7 part.); 18. Fanelli 2 pt.; 19. Forclaz 1 pt. RONDE VAN ZUD-ITAUE Nederlanders vallen nog niet op De Nederlanders Nolten, Maenen, De Vries en Gelissen eindigde in de vijf de etappe van de ronde van Zuid-Italië resp. op 10e, 15e, 16e en 17e plaats in dezelfde tijd als Corrière die 8e werd met bijna een minuut achterstand op de winnaar Bartolozzi. In het algemeen klassement behield Coppi de leiding met 27 uur 32 min. 06 sec. Minardi is tweede met 27.34.06, Magni derde met 27.34.32 en Astrua vierde met 27.36.38. Maenen is de best geplaatste Nederlander. Hij is 34e met 28.03.44. 35e is Gelissen met 28.07.10. Nolten neemt de 41e plaats in met 28.24.22, gevolgd door De Vries met 28.27.58 terwijl Joris als 45e staat ge klasseerd met 29.00.19. Nadat de afgebroken partijen uit de tiende en elfde ronde van het wereld kampioenschap schaken voor dames wa ren geëindigd, was de stand in de kop groep als volgt: 1 Elizaveta Bykova 9 V, pnt.; 2 Valentina Belova 8 pnt. (uit 10 wedstrijden); 3 Olga Ignatyeva 1% pnt plus 1 afgebr.; 4 Edith Keller-Her mann 7 pnt.; 5 Fenny Heemskerk 6 <4 pnt. plus 1 afgebr. (uit 10 partijen) 6 Olga Rubtsova 6'X pnt. plus 1 afgebr. 7 Eileen Tranmer 6 pnt. plus 1 afgebr. 8 Valentina Zvorykina 6 pnt. plus afgebr.; 9 Jozsa Langos 6 pnt. Duidelijke 5-2 zege van Enge'and op Wales De interland voetbalwedstrijd Enge landWales, welke te Londen werd ge speeld, eindigde in een 52 overwin ning voor Engeland. Bij de rust leidde het Engelse elftal met 31. EUROPESE SCHAATSCRACKS NAAR AMSTERDAM? Naar aanleiding van berichten in Oslose bladen, dat Ostersund (Zweden) zou trachten de organisatie te krijgen van de Europese kampioenschappen op de schaats in 1953, herinnerde de voor zitter van de Zweedse schaatsenrijders- bond, Sven Laftman, eraan dat de ISU aan Nederland heeft opgedragen die kampioenschappen te organiseren. De Nederlandse bond heeft medegedeeld, dat de wedstrijden op 31 Januari en 1 Februari in Amsterdam zullen worden gehouden, maar Nederland heeft, voor het geval de weersomstandigheden on gunstig zijn, het recht de wedstrijden te organiseren buiten Nederland. Ne derland is met de Noorse schaatsenrij- dersbond onderhandelingen begonnen over Hamar als reserveplaats. Een af spraak is nog niet gemaakt maar het verschil tussen het Nederlandse aan bod en de Noorse voorwaarden is niet zo groot dat er niet alle reden zou be staan om aan te nemen, dat men tot overeenstemming zal komen en dat Ha- mar dus reserveplaats zal worden voor Amsterdam. In dit verband kan er geen sprake zijn van een Zweedse baan als reserve. Vijfhonderdste afdeling van Bond v. Plattelandsvrouwen In het dorpje Opeinde bij Drachten is de vijfhonderdste afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen opge richt met 24 leden. de buitenlandse politiek zich op het ogenblik bevindt". Dr Adenauer voorspelde :„Dan komt er weer wind in de Europese zeilen. Dan zal ook de stemming in het Franse parlement over de Europese ver dragen anders uitvallen dan velen thans misschien vrezen. Verschillende Franse partijen hebben de eis gesteld, dat de Europese verdedigingsgemeenschap een politiek fundament moet krijgen. Dit politieke fundament is nu tot een be- staanskwestie voor Europa gewor den". Adenauer zeide voorts: „een groter „Europa" dan dat der zes landen is op het ogenblik niet aan de horizon te zien. Overigens betekent nauwere aaneensluiting van een deel niet split sing van het geheel. De continentale integratie zal hand in hand gaan met nauwere verbindingen met de staten van de Raad van Europa, die er voor eerst niet aan willen deelnemen". De Bondskanselier noemde de ver eniging van Europa de „enige kans voor de thans levende Europese gene ratie". Werd zij thans niet gegrepen, dan zou Europa onherroepelijk terug:- vallen in een tijdperk van nationalist- me. l|ET had maar een haar gescheeld of het vriendelijke Wervershoof had niet aan den lijve mogen ondervinden, dat de regering enige wijzigingen in de prijzen van het brood heeft aange bracht. Drie plaatselijke bakkers ston den gisteren namelijk voor de Allc- maarse economische politierechter terecht, omdat ze geen van drieën vol daan hadden aan de eisen voor vakbe kwaamheid, op grond waarvan de ves tigingsvergunningen worden verleend. Ze bakten hun broodjes en banket dus eigenlijk illegaal! De politierechter maakte bakkend Wervershoof duide lijk, dat bij strikte naleving van de wet hun zaken eigenlijk gesloten moesten worden. Daarmee zou de be volking van dit dorp in de meest let terlijke zin van het woord het brood uit de mond gestoten worden. Want meer dan drie bakkers zijn er niet in Wervershoof, voorzover bekend. Nadat de drie verdachten hun zoete broodjes hadden afgebakken en be loofd hadden om alsnog te trachten het examen voor het diploma vakbe kwaamheid af te leggen, veroordeelde de politierechter hen tot een boete van f 25.— of tien dagen elk. De eis luidde f 35.of 15 dagen. Duifse oorlogsmisdadigers van Norg naar Breda Alle Duitse oorlogsmisdadigers, die verblijf hielden in het strafgesticht Norgerhaven" te Norg in totaal on geveer zestig man zijn verleden week overgebracht naar de strafgevan genis in Breda. Onder hen zijn veer tien misdadigers, aan wie levenslange gevangenisstraf is opgelegd. In de ge vangenis te Breda bevinden zich reeds geruime tijd de tot levenslange gevan genisstraf veroordeelde Nederlandse politieke delinquenten.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 9