Veestape kan in 1' PEDROLI Stad en Omgeving Akkermans koorklassen zongen beschaafd maar iets te verzorgd Scfieerapparaat f 47.- AGENDA r „Een wespennest" werd aanleiding tot heel veel vrolijkheid Jimmy Brown als diepzeeduiker Kranenburg heeft nog een kans door zege op favoriet Wester HUIBERTS WAT DE THEATERS BRENGEN Solisten en koor verdienden veel waardering Han Le Fèvre verving Laurens Bogtman P.T.T. controleert de wachttijden A Muizenvallen Englebert die is goed Vlotte opvoering Pacivolo door ALLE BEGIN IS MOEILIJK Vonken spetteren rond de Burcht Rolie en Telleman zijn de kanspaarden DR. DE HOOG REX-TH EATER: CINEMA AMERICAIN: Verboden verhouding Zij was 17 jaar De andere bioscopen De journaals Uitgeest Snoepwinkels 's Zondags gesloten HEILOO EMIGRANTEN Texelse boerei Rundertuberculosi gevaarlijk voor me Coöp. Alkmaar e omstreken ZATERDAG 15 NOVEMBER 1953 Kerkconcert voor de Lighallen CONCERT van Nico Akkerman's koorklassen ten bate van de Alkmaarse lighallen is tot aller voldoening een succes geworden. In de met kaar sen verlichte Grote Kerk was een zeer groot aantal luisteraars bijeengekomen, welk aantal de verwachtingen wel zal hebben overtroffen. Het kinderkoor had geen gemakkelüke taak, maar kwam goed voorbereid voor de dag. Nico Akker man had het programma gevarieerd samengesteld, waardoor werd voorkomen dat de muzikale smaak van de kinderen zich eenzijdig zou gaan concentreren. (~\M te beginnen: twee prachtige ca- nons van Praetorius werden perfect en volkomen zuiver gezongen. Het Oud Nederlands liedje „Heer Jezus heeft een hofken" viel- op door soepele voor dracht „Jesus unser Trost und Leben, van Bach en Gloria in Excelsis Deo van Cath. v. Rennes voldeden uitstekend. „Daar klinkt door Hollands gouwen" van Cath. v. Rennes had een goede con trastwerking. In „Het leven is een krijgsbanier" van Rudolf Mengelberg werden de moeilijke intonaties vaak zeer goed getroffen. Nico Akkerman heeft deze avond de jeugd zeer beschaafd en verzorgd laten zingen. Soms wel eens 'n .beetje „te" verzorgd. Bij zo'n goede technische voorbereiding, kan de dirigent zich in zake voordracht gerust nog een grotere vrijheid permitteren. De kla vier-begeleidingen werden, waar die te pas kwamen bij de koorzang, door Corn. Jonker, in juiste klankverhouding en zeer muzikaal gespeeld. De solis tische medewerking zal ook velen vol doening hebben geschonken. De so praan Maart je Kliffen, trof ons door haar muzikale intenties, waarmede zij ZOJUIST ONTV ANGEN voor Auto ol Kampeertocht Langestraat 10 - Aikmaar (Advertentie, Ing. Med.) Tijdens de spitsuren kan merf op het hoofdpostkantoor twee ambtenaren zien zitten, die niets anders doen dan turven. De PTT wil n.l. eens nagaan hoe lang het publiek voor de loketten moet wachten. Van het resultaat van dit on derzoek zal afhangen of er maatrege len zullen worden genomen, die tot verbetering van de bestaande toestand leiden. Eén van die maatregelen zal waarschijnlijk een decentralisatie van het werk zijn, zodat i.oen aan één loket verschillende zaken kan afhandelen, waarvoor men tot nu toe queue moest maken voor diverse loketten. Draaibrug Buiksloterdijk buiten werking Er wordt bij het verwijderen van de hoogst bejaarde draaibrug over het Noordhollands Kanaal bij Buiksloot thans hard aangepakt. De brug zal van Maandag af voor alle verkeer gesloten zijn. Voet gangers en wielrijders zullen met een pontveer worden overgezet. De afslui ting zal waarschijnlijk drie maanden duren, omdat de onderbouw passend moet worden gemaakt voor de oude Friesebrug uit Alkmaar. Nagekomen predikbeurten ALKMAAR. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, Di. 7.30 u.: Bijbellezing. Do., W. en B. 8 u.: Ev. J. Dammuller. BERGEN. Rehoboth, 10 uur ds. Reeser van Den Haag; 7 uur ds. Hoek van Amsterdam (H.A.) Verbeterde opgave. OUDE NIEDORP. 10 u.: ds A. de Wilde. N. NIEDORP. Doopsgez. gem.: Geen Dienst. ALKMAAR, 14 Nov. Snijbonen 79— 136; tomaten 1842; witlof 3260; bloem kool 824; rode kool 410; savoye kool 46; groene kool 6.5012,50; spruitkool 21—52; boerenkool 1520; spinazie 24 56; sla 28,50; andijvie 714; bospeen 1121; bieten 511; winterpeen 513,50; waspeen 819; uien 421; prei 1119; soepgroenten 4,5010; peterselie 12.50 15; knolselderij 6—14.50; appels: Notaris 817; Goudreinetten 516; Cox Oranje 15—55 en Glorie van Holland 7—17; peren: Alexander Lucas 614, Winter- jan 4—10 en Gieser Wildeman 7—18; drui ven: Alicant 7090 en Frankenthaler 115. o.m. een Agnus Dei van Mozart zong en enkele Kerstliederen. Wegens ziekte van Laurens Botgman, werd de tenor Han Le Fèvre bereid gevonden zijn taak vrij onverwacht over te nemen. Zeer boeiend zong hij o.a. een aria uit „Die Schópfung" van Haydn. Nico Ak kerman toonde zich aan de vleugel een goed accompagnateur van de solisten. De organist Piet Kee bezorgde ons een hoogst interessante kennismaking met een subliem orgelwerk „Praelu- dium en fuga" van Nicolaus Bruhns 16651697), plus een geslaagde impro visatie. In beide stukken viel een fijnzinnige register-keuze te constateren. Na afloop van het concert werden de uitvoeren den in de consistoriekamer .namens het bestuur van de Alkmaarse Lighallen toegesproken door Dr. Kolk. Spr. bracht allen dank voor deze sympathieke geste. Door Nico Akkerman werd de solisten uit erkentelijkheid voor hun mede werking een tastbaar blijk van erken telijkheid aangeboden. Zo verliet men weer het kerkgebouw met de aange name herinnering aan een welgeslaagde concert-avond. Ms. UITSLAG VEILING De uitslag van de veiling in het Gul den Vlies ten overstaan van notaris mr Joh. G. C. Zijvers te Alkmaar luid de als volgt: 1. Huis en erf te Alkmaar aan de Vogelenzang 7, groot 54 ca f 1980. 2. Huis met erf te A'kmaar aan de Stuartstraat 62, groot 64 ca f 2350. 3. Huis, schuur en erf te Alkmaar aan de Maclaine Pontstraat 22, groot 1.30 a f 6510.4. Kalkfabriek, woning en erf te Bergen aan de Helderseweg 23 groot 24.10 a f 7500.— De afslag blijft bepaald op Woensdag 19 November. RADIO-UITZENDINGEN De N.C.R.V. zal Maandag om 12.33 via de zender Hilversum I een concert uitzenden, dat gegeven zal worden door Cor Kee op het orgel van de Grote Kerk alhier. Naast een werk van Bach en Hon- neger speelt de organist een eigen werk „Magnificiat" („Lofzang aan Ma ria"). Woensdagavond om 22.15 geeft de Vara een declamatorium van onze oud stadgenoot Jan H. de Groot, dat tot titel draagt: „Vrijheid wekt een lied". ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Ver boden verhouding (18 jaar); 12 uur 's nachts: De Sportfilm 1951—'52; Vic toria Theater, 7 en 9.30 uur: Allen zijn wij moordenaars (18 j.); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Zij was 17 jaar (18 jaar); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: De mijnen van koning Salomo (alle leertijden) Gulden Vlies, 3 uur: Opening Zieken fondsgebouw. Gulden Vlies, 7.30 uur: Feestavond van de firma Ringers; huldiging van negen jubilarissen. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Buurt vereniging Bloemwijk. „De Maskers" brengen het toneelspel „De Zondaar". Sted. Museum, 25 en 79 uur: Ten toonstelling werken Matth. Wiegman. HEILOO. Rustende Jager, 8 uur: Feestavond Alkmaarse Concourscom missie. ZONDAG Cinema Americain, 2 uur: Zij winnen de slag (alle leeft.); 4.30, 7 en 9.30 uur: Verboden verhouding (18 jaar); Vic toria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Allen zijn wij moordenaars (18 jaar); Rex Theater, 2. 4.30, 7 en 9.30 uur: Zij was 17 jaar (18 j.)Harmonie Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: De mijnen van koning Salomo (alle leeftijden). Sted. Museum: 25 u.: Als Zaterdag. Gulden Vlies, 8 uur: R.K. Toneelver. Dindua brengt „Pro Justitia". Wanen van Heemskerk, 7.30 uur: Or kest Freddy Hull (dansen). Overdekte Zweminrichting. 16 uur: Tentoonstelling van verzamelingen. MAANDAG Cinema Americain, 8 uur: Verboden verhouding (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Allen zijn wij moordenaars (18 jaar): Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Zij was 17 jaar (18 j.)Harmonie Theater, 8 uur: De mijnen van koning Salomo (elke leeftijd). Consistoriekamer Baangracht 1, 2.30 —5.30 en 7.3010 uur: Lutherse Dames- handwerkkring houdt verkoopdag. Valks Lunchroom, 8 uur: Blavatsky Love der Theosofische Vereniging. Hotel Victorv, 8 uur: Vergadering Alcmaria V.V.V. Stedelijk Museum, 1012, 25, 79 uur: Tentoonstelling werken van Matth. Wiegman. Wapen van Heemskerk, 10 uur: Ver gadering Rijksveeteeltconsulentschap; 8 uur Filmavond firma P. Bodegraven. Gulden Vlies, 8 uur: Filmavond Ned. Reisvereniging. hoog water te bergen aan zee Zaterdag 2.17 14.32 te camperduin Hoog Laag Zaterdag 222 14.37 20.22 8.37 Zondag 2.55 15.09 20.55 9.09 Maandag 3.30 15.44 21.30 9.44 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN. Voor spoedgevallen zijn Zondag be schikbaar de huisartsen dr C. T. Wes terkamp, Emmastraat 93 (telefoon 4357) en dr A. L. Gransbergen, Geesterweg 12 (telefoon 2294). OPENSTELLING APOTHEKEN Voor spoedgevallen is de komende week buiten de normale winkeltijden geopend apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1. UENK BAKKER is de auteur van vlotte blüspelletjes en zijn naam, vaak teza- 1 men met die van een andere toneelschrijver, komt op het programma van haast elke amateur-vereniging voor. Ook het toneelclubje van de Handels schoolvereniging Pacivolo heeft zich van een van zijn werkjes bediend om daarmee de feestavond op te vrolijken, die gisteren in het Gulden Vlies werd gegeven. Een Wespennest heette dit, van intriges overvloeiende blijspel, dat door de leden van het toneelclubje met een bewonderenswaardig enthousiasme werd gspeeld. onbevangen hun rolletjes van Alida en het dienstmeisje Doortje. Na afloop werd de regisseur de heer P. J. Smit gehuldigd. Ook hij deelde in de ovaties, die het publiek, bestaande uit ouders, leraren en leerlingen de spelers zeer terecht bracht. Een gezel lig bal besloot deze uitstekende school avond. 92. Jimmy en kapitein Toontje beslo ten af te wachten totdat ook de twee andere gevangenen tot hun positieven waren gekomen en toen dat na verloop van enige tijd geschiedde, werd ook dit tweetal aan de tand gevoeld, op de zelf de manier als Siem Soeo. Ook zij wer den bedreigd met de vreselijkste dingen, maar zowel Bonkie Biezebijter als Sjon- nie bleef stokstijf volhouden, dat zij niet anders gedacht hadden dan dat de kist met juwelen in het bezit was van Jimmy en kapitein Toontje. „Jullie heb ben d'r toch zelf naar gedoken. Dat heb ben we toch met onze eigen ogen ge zien" -zei Bonkie Biezebijter, die er nu niets meer van begreep. Na dit verhoor lieten Jimmy en kapitein Toontje de drie nog steeds stevig geknevelde gevan genen even aan hun lot over teneinde samen te overleggen, wat hen nu te doen stond. „Ais ik het goed begrijp", zei Jimmy, „dan weten die kerels net zo min als wij, waar de kist met juwe len uithangt en dat maakt de zaak niet gemakkelijker. De uiteenzetting, welke zit geven, is niet onaannemelijk en ik ben wel geneigd hen te geloven". Kapi tein Toontje knikte. „Nee, liegen doen ze niet", zei hij, „maar toch geloof ik, dat Siem Soep die zo sluw is als-ie groot is, er méér van weet. Liegen doet-ie niet, maar hij verzwijgt wat". „Als je dat denkt", gromde Jimmy, „dan moet je eens opletten hoe gauw hij mij dat vertelt. Ik ga 'm nog een beetje aan de tand voelen....!" Wie Dubb'le Buurt of Vrouwenstraat Fietsend komt binnen rijden, Die zal meteen zijn aandacht wel Aan het verkeersbord wijden. Welnu, er is géén fietsverbod, Dus blijf je rustig trappen. Maar driekwart verder dwingt een bord Je tóch nog af te stappen. Nu heb je in de regel wel Zó'n aandacht voor die hoeken, Dat je niet nog eens extra naar Een twééde bord gaat zoeken. Je gaat dus kalm het hoekje om (Figuurlijk dan gesproken) Maar dan wordt, óók figuurlijk, plots Een spaak in 't wiel gestoken. Wat de dienstdoende diender doet, Die op de hoek der straat staat En zorgt, dat je voor dat feit, O noodlot, op de bon gaat. Vanzèlf, die man die doet zijn plicht Zoals men mag verlangen, Maar waarom niet die borden bij De INGANG opgehangen? Of anders een zeer duid'lijk bord: „Hier wielrijders ófstappen". Dan zal men in deez' muizênval Al trappende niet trappen. Dat men ze alle dagen weer Bij twintig- dertigtallen Er uit ziet fietsen zégt toch iets, 't Zijn allen toch geen mallen?! Vooral bij avond kan men ze Bijkans niet onderscheiden En daarom is een ongeluk Welhaast niet te vermijden. Ik hoop dat men de put dempt eer Het kalf daar is verdronken, En dat aan dit verkeersprobleem Eens aandacht wordt geschonken. JABSON. LIET STUK, overigens zonder enige pretentie, leende zich uitstekend voor een schoolfeest met bal na. Het bracht een plezierige stemming te weeg, wat vooral te danken was aar. de spon tane vertolking die Eli Vlessing en Kees ten Bruggencate gaven van hun rollen als Fred Verduin en de pensiongast Gerrit Koeman. Nelly van_ Twuyver speelde een beschaafde Loeki, de tegen voeter van de Amsterdamse volks vrouw Kristien, goed op het toneel ge zet door Greta Zomerdijk. Dit viertal leidde de vele verwikke lingen, die zich in het pension voorde den tot een gelukkige oplossing, waar bij Hans Nijhoff (William Biesheuvel) zijn Trude van Heel (Annelies Tol) mocht omhelsen en de familie Verduin weer onwrikbaar verenigd werd. Voor Petronella, het door Ineke van de Linde goed vertolkte dweperige dochtertje van het gezin Koeman, brachten deze verzoeningen uiteraard een teleurstel ling. Ria Kaal en Els Pastoor speelden Bezichtiging van nieuwe openbare school De nieuwe openbare school voor ge woon lager onderwijs, gelegen aan het Zeglis, die Woensdag officieel in ge bruik zal worden genomen, kan des avonds van 8.30 tot 10 uur bezichtigd worden door belangstellenden. Het is een feest, als U een huis toegewezen krijgt. De moeilijkheid is echter het zo in te richten als U zich dat had voorgesteld. Breng daarom eerst eens een bezoek aan onze modelkamers en laat U deskundig voorlichten. Wij maken gratis een begroting voor U, dan weet U „op de cent af" welke uitgaven U krijgt. Kom eens een uurtje „Binnenhuis architect" spelen met onze miniatuur Formule-meubelen. Iets voor mannen met fantasie! (Advertentie, Ing. Med.) NOORDERMARKTBOND, 15 Nov. 1800 kg peen: B 12,70, C 11,60 en D 7,30; 2GQÖ kg uien 19,7021,80, grove 18,70 19, drielingen 24 en nep 35; 12.000- kg andijvie 10,6015,70; 46.000 kg rode kool 4,30—10,30; 4500 kg groene kool 8,10— 9,10; 13.000 kg Succes witte kool 4,10 4,90; 30.000 kg Deense witte kool 5,20 —8,20. CASTRICUM, 14 Nov. Sla 3%— 514, bloemkool 1217, spruiten A 31 59, spruiten B 1623, prei 1216, an dijvie 152014, rode kool 10'/:12, boerenkool 5%ll'/s, pieterselie 42 ct, per bakje, peen IV 7, bospeen 1316, knollen 14, appelen 1011. WARMENHUIZEN, 15 Nov. 21.800 kg rode kool 49.60; 3500 kg witte kool opgehouden; 1500 kg bieten; A 12,3013 en B 12,30. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Te beginnen hedennamiddag 6 uur zal buiten de gewone openingstijden, voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek Hartong van Ark, Langestr. 1. (Advertentie, Ing. Med.) VOOR HET BURCHT-TORNOOI wer- den gisteravond slechts drie par tijen gespeeld. Zij waren echter vol doende om de spanning tot het kook punt te doen stijgen, een spanning die zowel voor de spelers als de toeschou wers welhaast tastbaar was. Het was duidelijk dat onder dergelijke omstan digheden een verrassing moest komen. Die kwam in de vorm van een neder laag van Wester in zijn partij tegen Daaf Kranenburg. CEN EN ANDER had tot gevolg dat thans vier spelers, Rolie, Telleman, Kranenburg en Wester met acht pun ten de leiding hebben. De twee laatst genoemden hebben echter één partij A N TO I N E LANCöME koopt U immers alléén bij PAYGLOP 27 Tel 3762 (Advertentie, ing. Med.) ITALIAANSE films hebben iets aan trekkelijks omdat zij in de regel gespeeld worden door artisten van het zonnige Zuiden, door mannen en vrouwen, wier gemoedsleven veel ster ker tot uiting komt dan bij ons, koele Noorderlingen het geval is. Dit is het verhaal van een jonge vrouw, die in een flatwoning van de bovenste etage door het trapgat stort en levenloos wordt opgenomen, terwijl er aanwij zingen zijn, dat zij niet door een nood lottig toeval is gevallen, maar door moordenaarshand naar beneden is ge worpen. Er is een actieve politiecom missaris, die het geval te onderzoeken krijgt. Het blijkt m zijn eigen woning te zijn gebeurd. Hij arresteert de man, op wie de verdenking rust de moorde naar te zijn en komt dan tot de con clusie, dat zijn eigen dochter Silvia met deze man een verhouding heeft en daarom ook bij de moord moet zijn betrokken. Men begrijpt wat er dan in het hart van deze Italiaan omgaat en hoe hij zijn twijfel en verdriet tot uiting weet te brengen. Natuurlijk komt alles ten slotte terecht en blijkt de werkelijke moordenaar een man te zijn, die tot het ogenblik van zijn ar restatie door niemand van de toeschou wers verdacht is geworden. Een eigen aardige film, waarin slechts een paar dingen zijn, die niet duidelijk worden. Het eerste daarvan is waarom men on middellijk moet begrijpen waarom de vrouw vermoord is en geen zelfmoord heeft gepleegd en het tweede, waarom politiefunctionarisseri in Italië perse mannen moeten zijn, die in hun sport hemden met losse boorden meer de in druk van fabrieksbazen dan van intel lectuelen maken. Gespeeld wordt er in deze film voortreffelijk en vooral het spel van Umberto Spadaro als de po litiecommissaris is van een grote dra matische kracht. Van de vele andere spelers willen wij alleen Delia Scala als zijn dochter noemen, hoewel zij maar weinig van het temperament van haar vader geërfd heeft. Vooraf o.a. enige aardige films waarin gedresseerde apen de hoofdrol len vervullen. De Frans-Italiaanse film „Zij was 17 jaar....", die deze week wordt uit gebracht in het Rex-Theater, is er één van bijzonder gehalte. Zij opent en sluit in een rechtszaal en daartussen door zien wij op bijzonder knappe wij ze het requisitoir en het pleidooi van een belangrijke strafzaak in beeld ge bracht. Op de verdachtenbank zit een jongeman, die terecht moet staan we gens moord op een vroeger vriendin netje. Het schijnt een simpele zaak en de eis van de openbare aanklager, ae doodstraf, schijnt gerechtvaardigd. Dan komt de verdediger aan het woord, die aan de hand van hetzelfde feitenmateriaal dat de aanklager ge bruikte, tot de conclusie komt dat van een moord geen sprake kan zijn en de jongen in vrijheid moet worden ge steld. Beide juristen schijnen gelijk te hebben en hun knap, doch grimmig woordenspel is zeer interessant. Het bijzondere in deze film is dat hetzelfde verhaal twee maal in beeld wordt gebracht. Eerst ziet men hoe de openbare aanklager de moord heeft gereconstrueerd en daarna ziet men de visie van de pleiter. Twee gelijke, doch tevens geheel verschillende verhalen, die beide waarheid kunnen zijn. Zeer knap is in deze film het spel van Anna Maria Ferrero, die eerst als een degelijk burgerlijk meisje op het doek verschijnt en daarna optreedt als een geraffineerde mannenverleidster. Het spel van deze actrice doet denken aan dat van Silvana Mangano (uit ..Bit tere Rijst"), doch Anna Maria heeft meer acteertalent dan deze Italiaanse. Knap is ook het spel van de gerouti neerde Michel Simon, wiens rol echter minder aannemelijk is. Een bijzondere film, die alleszins de moeite van het zien waard is. In het HARMONIE-THEATER wordt voor de tweede week de indrukwek kende natuurfilm „De mijnen van ko ning Salomo" vertoond, een verhaal in technicolor, dat in de oerwouden van Oost-Afrika werd opgenomen. Over de film „Wij zijn allen moorde- gisteren reeds een uitvoerige recensie, naars", die deze week in het VICTO RIA-THEATER draait, brachten wij Het buitenlands nieuws brengt de wielerwedstrijden in Italië, een bede vaart naar de Ganges, het aftreden van Trygve Lie als secretaris-generaal van de Verenigde Naties en de herdenking van de wapenstilstand van 1918 in Pa rijs en Londen. Het binnenlands nieuws is voor een groot deel aan de reis van Prins Bern- hard gewijd, die in Mexico als een voorname en zeer geziene gast wordt gehuldigd. De storm en de ondergang van de Faustus worden uitvoerig in beeld gebracht en er zijn alleraardigste opnamen van de grote hondententoon stelling in Utrecht. Bij de rondvraag in de Donderdag avond gehouden raadsvergadering heeft de heer Bijman (KVP) een on derwerp ter sprake gebracht, dat de jeugd en de beide betrokken winke liers reeds enige weken in beroering heeft gebracht, namelijk de sluiting van de snoepwinkels op Zondag. Het was sinds mensenheugenis de gewoonte in onze gemeente dat, althans in de meeste huisgezinnen, de kinderen een Zondagscentje ontvingen en deze gift met bekwame spoed gingen besteden in een of ander snoepwinkeltje in de buurt, hetzij aan zoethout, drop, ko ningsbroodjes enz. Ook na de oorlog kon men de Uitgeester jeugd weer in dichte drommen des Zondagsmiddags zien in de twee snoepwinkeltjes, welke onze gemeente nog rijk is. Een proces-verbaal maakte hieraan een einde. Het gevolg is; een ontevreden winkelier en..'., een ontevreden jeugd. Vooral de laatste heeft haar verontwaardiging niet onder stoelen en banken gestoken, maar in massa gedemonstreerd, echter alleen maar voor de winkeldeur, welke echter hermetisch gesloten bleef! Ondanks de smeekbede van de heer Bijn an om desnoods de politie een oogio dicht te laten doen, bleef burge meester Van de Ven onverbiddelijk meer gespeeld en zij kunnen zich, wil len zij voor de eindzege in aanmerking komen, geen nederlaag meer permite- ren. Telleman en Rolie bezitten de beste papieren. Men dient echter niet te vergeten dat Rolie nog tegen run- ner-up Daaf Kranenburg moet spelen en tegen Arie Dekker, die, nu hij kans loos is, een zeer lastig tegenstander zal zijn. Wat nu de oorzaak van de nederlaag van Wester is, valt moeilijk te zeggen. De zenuwen kunnen hem te pakken hebben gehad, maar de oorzaak kan ook gezocht worden in het feit, dat hij zich, na de twee eerste mislukte sto ten, kwaad maakte op een toeschou wer, die enkele onschuldige opmer kingen plaatste. Hoe het zij, Wester raakte uit zijn spel en Kranenburg daarentegen speelde zoals hij dat in dit tornooi nog niet had gedaan. Tot de zesde beurt ging het nog gelijk op, maar daarna kwam Kranenburg eerst goed los. Hij won tenslotte met een verschil van niet minder dan 63 ca ramboles en het uitstekende moyenne van 7.14. QOK DEKKER moest in Kranenburg, die begon met zeven punten uit zes beurten, zijn meerdere erkennen. Het werd echter een gelijk opgaande strijd, welke met slechts tien caramboles ver schil werd beslist. Telleman is tegen Schot geen moment in gevaar geweest. Deze veteraan heeft thans dus geen enkele kans meer op de beker. Hij heeft in dit tornooi min of meer te leurgesteld. Met biljarten is dat altijd mogelijk. Als het juiste maatgevoel op een kwaad moment ontbreekt is het soms zeer moeilijk om zich van een inzinking te herstellen en dat was be paald bij Schot het geval. De uitslagen luiden: Telleman Schot Kranenburg Dekker Kranenburg Wester De stand luidt: Rolie Telleman Wester Kranenburg Schot Hoogland Dekker Stadegaard 150 29 17 5.17 97 29 22 3.34 150 39 19 3.84 140 39 19 3.58 150 21 27 7.14 87 21 11 4.24 5 4 1 8 5 4 1 8 6 4 2 8 6 4 2 8 4 2 2 4 5 2 3 4 5 1 4 2 5 0 5 G Koninklijke onderscheiding voor organist Harder Bij Koninklijk Besluit is verleend de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zilver, aan de heer A. Harder, organist bij de Neder lands Hervormde gemeente te Bergen wonende te Heiloo. Door Vriendschap Sterk maakt de balans op De duivensportvereniging „Door Vriendschap Sterk" zal binnenkort overgaan tot het oprichten van een jeugdafdeling, waarin de jonge duiven- houders zich kunnen verenigen. Deze jeugdafdeling krijgt een zelfstandig bestuur, dat echter van de oudere leden van DVS te allen tijde advies kan krijgen en van hen ook richtlijnen zal ontvangen. Morgen houdt de vereniging een on derlinge tentoonstelling in het clubge bouw, ADVERTENTIE voor Nw. Zeeland de woningen op gebouwd te leveren. Verder speciale typen voor Canada en Australië. Voor tijdelijke huisvesting kan worden gezorgd. JARINO - RODEN (Dr.) (Advertentie, Ing. Med.) (Van or IN EEN gisteren in het Gulden „Provinciale Gezondheidsdien: teur van deze stichting, dr D. betrekking hebben op de berc Rempt belichtte speciaal het mening te kennen, dat geheel kan zijn van reageerders. IN HET boekjaar 1950—1951 we op 12.471 bedrijven 204.757 ri onderzocht, waarvan er 49.40 pet) reageerden. In het boekjaa: 1952 werden er op 12.324 b< 202.417 runderen onderzocht, er 40.087 (19,8 pet) reageerde reactiepercentage daalde dus i pet. Het aantal vrije bedrijver van 5237 (79.497 runderen) t( (113.472 runderen). Van de 260 die werden getuberculineerd r den er 7. Het is opmerkelijk, aldus d Rempt, dat er zoveel gevallen gevonden waarbij de open tub( nog zeer jong is en het proces nc weinig uitgebreid. De echte „i koeien" van vroeger zijn er bij meer. In enkele bedrijven kon c lijder zo spoedig worden opgi dat deze nog geen kans had nieuwe reageerders te maken, een buitengewoon belangrijk re In de campagne 1951—'52 we; boven de lijn AlkmaarHoorn monsters gekweekt, waarvan er 4,8 pet. positief bleken. Benede lijn waar deze campagne voor hi werd gehouden vond de gezon dienst 1570 open vormen of 8,4 p bij deze campagne werden de o] ders geslacht in de slachthuizen maar, Haarlem en Hoorn. De ders hadden zelf de keus hoe z dieren het duurst dachten te I verkopen en dit systeem blijk goed te voldoen. De subsidie open vormen bedroeg 150 pei Het reactiepercentage is bij al! enigingen gedaald; voor de gehe vincie van 24,1 pet tot 19,8 pi 1 Mei 1951 waren de vereni Hem, Hoogkarspel en Texel v: het winteronderzoek 1951'52 er in de vereniging Hem 32 reagi gevonden, die alle geruimd zijn. jaar 130). Hoogkarspel had bij h< teronderzoek 1 reageerder (vori 7) en Texel 5 (vorig jaar 50). Abortus TN de loop van de zomer zijn in Holland door middel van de van alle bedrijven busmonsters troleerd op Abortus Bang. Op T men thans bezig met een georga de abortusbestrijding. Als een abortusvrij en tevens tbc-vrij is, eigenaar bij verkoop van een ri de witte verklaring een aante krijgen, waardoor het dier meer wordt voor de handel. De B Abortus Bang, de verwekker v besmettelijk verwerpen, achtt Rempt StaatsvijancLno. II. Deze wordt zeer gemakkelijk overge De heer Rempt adviseerde de v ders wier bedrijf wit of witgn bij de aankoop van een koe niet te letten op de geldige witte o groene verklaring, doch tevens dingen dat het dier abortusvrij zijn. Texel met zijn veestapel va runderen is practisch abortusvri ]N 1951 werden in deze provin 4078 veehouders 62.101 rui kunstmatig geinsemineerd. Het tigheidspercentage bedroeg 88. Bij de K.I.-verenigingen Sloten lem, Sijbekarspel en Broek in 1 land was het drachtigheidsper ge na de eerste inseminatie te De Gezondheidsdienst is er na 1 plaatse ingestelde onderzoek overtuigd, dat de belangrijkst zaak hiervan de overmatige voe van de K.I.-stieren is. Reeds opfok van jonge diertjes moet mede rekening worden gehoudi werden 30 één-jarige stieren zocht voor de K.I., waarvan werden goedgekeurd en drie waard elijk. Van de 14 twee stieren werden er elf afge Voorts werden er weer proeven men met K.I. bij merries. ZUIDSCHARWOUDE. In de aerdagavond gehouden algemen* gadering van de Coöperatie Ai en Omstreken, welke onder 1 pmd. vaf de heer G. de Geus, j bedrijfsleider, de heer J. Bregma financieel overzicht van het 1 wieruit bleek, dat de omzetten z "Ogende lijn bewegen. De heel TOor Uit Schoorl, die deel uitmaal net bestuur, gaf een uiteenzettin *;e ontstaan der Coöperatieve gei en deelde mede hoe de eerste co ueve winkel tot stand kwam. S] Kwam tot de conclusie dat, al z toestanden aanmerkelijk vert en door coöperatie niet alleen waar krijgt, maar bovendien zo Koop mogelijk is. Spreker drong i op aan het coöperatief be -x- "vi vvupti-auti ut nit te dragen en zo nodig studi of "ohten. Met het optrede] en eigen coöperatief cabaret we avond besloten. Tuinders voelen zich I achter gesteld NOORDSCH ARW OUDE. I °°r "te LTB afd. Langedijk geh ledenvergadering is de vraag na; •ren gekomen waarom de Tuil ten achter wordt gesteld bij de ^J. Onlangs werd namelijk de e ®en .gh'ote partij kool naar „itsland °P het laatste nip verboden, doordat daarvoor i P'aats haring moest worden v

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2