Nieuws uit de Langedijker Dorpen Bewaarkool is goeddeels van de akkers verdwenen Nieuws uit Heiloo POSTDUIVENTENTOONSTELLING VAN „DOOR VRIENDSCHAP STERK" Jimmy Brown diepzeeduiker den- Oude Niedorp De heer Wolthuis sprak over „rapporten zien" Petten „Langedijkers trokken stampvolle zaal Uitgeest Zware straf voor oplichter Successen van „Nut en Sport" te Utrecht St. Pancras Ernstig geval van gasvergiftiging Heer-Hugowaard Uitvoering HouenTrouw en Huygenwaart Sportieve dames en heren genoten in Nieuwe Niedorp van Langedijkers Ursem krijgt een gem. studiefonds Bergi en Oprreuw een beker voor Niedorper kolvers Geslaagde bazar DINSDAG 18 NOVEMBER 1952 Dreigende vorsi noopt tot snel handelen ZUID-SCHARWOUDE. Reeds een maaild heerst aan de Langedijk en om geving grote drukte met het binnen halen van de winter- of bewaarkool. De rode kool kwam daarbij het eerst aan de beurt. Deze wordt voor een gedeelte in het eigenlijke tuinbouwge bied geteeld, maar voor een deel ook „buitenom", dat wil zeggen in de pol ders en droogmakerijen in Noordliol- land, waar minder gevaar bestaat voor het optreden van ziekten in de kool, omdat daar op „vers" land wordt ge teeld. Toch is daar dit jaar veel minder ultgeplant dan voorheen, omdat er minder extra-teeltvergunningen zijn verleend omdat de pachtprijs van het land zo hoog was, dat het gevaar voor een minder gunstige exploitatie ver scheidene tuinbouwers heeft weerhou- Tengevolge daarvan is de uitplant in het Geestmerambacht veel groter ge weest dan voorheen, waartoe ook heeft bijgedragen de mogelijkheid om „kas planten" als plantgoed te gebruiken, die vroeger konden worden uitgezet en daardoor minder gevaar liepen met ziekten, o.m. de draaihartigheid, te worden besmet. Een belangrijk gedeelte van deze kool is nu van de akkers gehaald, zo dat men de tuinbouwers overal bezig ziet met ze bij de boeten en koelhui zen schoon te maken en ze daarin op te stapelen. Was het weer wat gunsti ger geweest, dan zou de rode-kooloogst wel helemaal binnen zijn, doch het slechte regenachtige weer heeft stag nerend gewerkt. Gele en Deense witte kwamen later aan de beurt, doch ook met de oogst van de-,|a bewaarkoolsooirten is men gedeeltelijk klaar. Nu het in de nacht van Vrijdag op Zaterdag vrij hard Op de uitstekend bezochte ouder avond van de Openbare lagere school in Oude Niedorp heeft de heer Wolt huis een uiteenzetting gegeven over de betekenis van de cijfers op de rappor ten, alsmede over de verschillende leer vakken. Men moet zich op die rap porten niet blind staren, aldus spreker. Het is natuurlijk prettig, als een kind goed kan Ieren, maar hoofdzaak moet toch zijn, dat het zibh ontwikkelt tot een mens met een goed karakter. Het blijven zitten achtte hij in het algemeen niet wenselijk. Alleen in de eerste klasse kan het zijn nut hebben, wanneer een kind op de school is ge komen, dat nog niet rijp genoeg voor het onderwijs is. Het is helemaal niet erg als een kind een jaar later op school komt. Wat de verschillende vak ken betreft, gaf spreker een uitgebreid overzicht over de gevolgde methodes. Van het voorlezen is men gekomen tot de methode van stillezen. In de plaats van het randschrift is het blokschrift gekomen, in de plaats van liniaal en passer bij het tekenonderwijs, het vrij tekenen. Bij het rekenen zijn de on waarschijnlijke verhaalsoromen afge schaft, terwijl bij het zingen gezocht v'ordt naar de oude volksliedjes, die gemakkelijk kunnen worden gezongen, al is de tekst soms minder geschikt. De lezing werd met grote aandacht ge volgd. In het huishoudelijk gedeelte bleek, dat de financiën iets achteruit waren gegaan. Het aantal leerlingen bedraagt 48. Voor het verkeersexamen slaagden op 1 na, alle kinderen. 12 leerlingen .be haalden bij het diplomazwemmen A en 1 B. De gezondheidstoestand op de school is vrij goed. Ds. De Wilde is met de schoolcatechisaties begonnen. Er wordt deze winter geen avondschool gehouden. In de plaats van mevrouw Langedijk werd als lid van de O. C. gekozen de heer P. Heijnis. Haar werd dank gebracht voor het verrichte werk. De heer H. Kriller werd herkozen. Op het aanstaand Sint Nicolaasfeest zal door de kinderen een bont programma worden gebracht. Meer dan driehonderd toeschouwers waren in „Het wapen van Petten" aan wezig toen „De Lagedijkers" een uit voering gaven voor de afdeling van de Nederlandse Bouw Bedrijfsbond. „De Lagedijkers" hadden met het stuk „Een schip vaart uit" weer veel suc ces. Met veel belangstelling werd dit stuk van de zeekant door de kustbewo ners gevolgd. Het vertoonde spel was van zeer behoorlijk gehalte. De rol- kennis was uitstekend en aan de uit spraak was slechts een enkele maal te merken, dat hier Westfriezen aan het woord waren. Daar zowel inhoud als spel reeds enkele malen in onze cou rant besproken werden, kunnen we volstaan met te zeggen, dat het pu bliek ten volle genoten heeft. Een gcelbg bal Held de mensen tot diep in de nacht bijeen. Vanmorgen heeft de Alkmaarse rechtbank uitspraak gedaan in de zaak contra Lodewijk G. B., alhier, die te Alkmaar onder valse voorwendsels 'n bedrag ad f 2.25 had afgetroffeld, zeg gende, dat hij een bijdrage voor het Pensioenfonds kwam incasseren. De man die reeds eerder wegens op lichting had terecht gestaan, werd veroordeeld tot zes maanden met be jel tot onmiddellijke gevangenneming heeft gevroren, is het „alle hens aan dek" om de rest binnen te krijgen. De tuinders zijn over de teelt van de bewaarkool goed te spreken. Zowel de kwaliteit als kwantiteit lieten weinig te wensen over. Het zal er nu alleen nog maar op aankomen, hoe het met de afzet van het product zal gaan. Een goed teken is het, dat Amerika nog vóór half November al aan de markt was als gegadigde voor bewaarkool. Dit is aanmerkelijk vroeger als vorige jaren. Volgens het oordeel van insiders ziet het er naar uit, dat de vraag uit het buitenland in het komende win terseizoen wel zal meevallen. LANGEDIJK. De Langedijker Vereniging „Nut en Sport", waarbij nagenoeg alle pluimveehouders en ko nijnenfokkers uit deze streek zijn aangesloten, heeft de' vorige week met enige inzendingen deelgenomen aan de in Utrecht gehouden internationale tentoonstelling, welke werd georgani seerd door de vereniging „Ornithophilia" aldaar. In deze internationale sfeer werden de volgende successen behaald: Afdeling konijnen. Franse hangoren: konijngrijs: J. R. S. Ypma, 2. Z. G. Yzergrauw: K. J. Stins, 2 Z. G. Zilvervossen: Zwart, \V. C. Rente naar, 3 G.G. en 2 G.G. Krielhoenders: Japanse krielen, zwart-krulvederig, G. J. de Barban- son, 3 Z. G. Op een dezer dagen in de Langedijk gehouden vergadering werd besloten deel. te nemen aan de grote provin ciale tentoonstelling te Beverwijk. Met de vereniging Beverwijk, Alk maar en Den Helder is reeds overleg gepleegd. De voorzitter, de heer Von- keman, zal nagaan hoe groot de deel name is en hoe men het pluimvee het voordeligst ingeënt kan krijgen. BURGERLIJKE STAND LANGEDIJK. Geboren: Johan nes Fr., z. van J. Sneekes en M. Th. van Leeuwen. Jacobus Fr„ z. van Th. N. Droog en V. Groothuijsen. Theodorus H. M„ z. van P. Vleugel en C. M. Kok. Ondertrouwd Cornelis Nap en Marie Ootjers. Getrouwd Johannes Th. Eilander en Anna J. Smit. Overleden Cornelis J. Bes, 45 jr, gehuwd met A. M. Bommer. Jacob Kroon, 75 jaar, ongehuwd. Broek leed een nederlaag BROEK OP LANGENDIJK. De leden van de Broeker Damclub heb ben wederom een gevoelige nederlaag geleden tegen S. N. A. uit Heerhugo- waard. Het eerste team verloor met 355 en het tweede met 173. De uitslag was, le tiental: F. SlotP. Groeneveld 11, C. Balt C. Groeneveld 20, W. StrijbisA. Smit 02, Jac. BakkerK. Klooster boer 02, Jn. WagenaarL. Konijn 02, K. BakkerA. Oudhuis 11, P. de KroonJac. Borst 02, C. J. Cools A. Hoogeboom 11, H. BalderC. Steur 02, H. GlasK. Oudhuis 02. 2de tiental: Th. KrukG. Appelman 11, J. VeenstraJ. Groot 11, M. KaasJ. Smit 02, G. BalderTh. Bankses 0—2, W. Kok—J. Berkhout 11, C. ederH. Oudhuis 0 -2, J. BoeyerA. Berkhout 0-2. A. Bqon-G. de Boer 02, C. KokC. Meester 02, C. BoonW. Konijn 02. De volgende wedstrijd wordt in Sint Fancras gespeeld. GEEN VISVERGUNNINGEN. BROEK OP LANGEDIJK. Tegen twee amateurvissers, afkomstig uit Uit geest is Zondag door de Rijkspolitie procesverbaal opgemaakt toen zij in het Geestmerambacht aan het snoeken wa ren zonder in het bezit te zijn van de vereiste vergunningen. St. Caecilia gaf geslaagde zanguitvoering NOORDSCHARWOUDE De jongste koorklasse van de R.K. Gem. Zangver eniging St. Caecilia gaf Vrijdagavond een uitstekend, geslaagde uitvoering in hotel De Burg, waarbij medewerking werd verleend door het grote koor. Voor deze uitvoering, die in de eerste plaats voor de jeugd gehouden werd, bestond veel belangstelling. Directeur Wolters had met zijn kinderklasse de aardige kinderoperette „Repelsteeltje" ingestudeerd. Dit was een groot succes, daar de kleinen enthousiast zongen en speelden. De regie was bij mej. Jo Schrijver in goede handen. Het grote koor had een zestal num mers voor zijn rekening genomen, w.o. de twee concoursnummers, waarmede St. Caecilia in de afgelopen zomer zo'n fraai resultaat behaalde. Onder de be zielende leiding van de dirigent werd er zeer goed gezongen. Het geestige r.ummer ..Als hier een pot" verdiende alle lof. Verder kan met »re genoemd worden ..De Rossige Nol", dat heel mooi vertolkt werd. Gevonden voorwerpen Gpvorden: Sleutel (Lip1!), kettinkje v;"derscV>oentje (rpchter). bruine hand schoen, broche, een paar regenniinen. vulpen, glacé handschoenen, muntbil- iet, glacé dameahandsch^^n (blauw), alburn rnet nlaaties van films+prren. Tnlich+inrrpn Groepsbure-ui Riiksnoli- He te Broek on Langend iik on werk dagen van 9—12 uur en 1417 uur. RTïH'fTlT.PFPCPT.AATt! FIT DE CTTF. E/VGEFiC SCHOOL. NOORDSCHARWOUDE. Bij de Chr. lagere school is dezer dagen een ^verdekte rijwielbergnlaats gemaakt. Vooral voor de leerlingen, die dage- üiks per fiets de school bezoeken, is dit een grote verbetering. Vp-KonwJng O.L. School OTTDKARSPEL Nog deze week hoont men te beginnen met de verbou wing van de o.l.-school te Ondkarsnel Het onderwijs zal dan tijdelijk worden ^en gegeven in de lokalen van de heer S. Klaver, hotel ,.De Brederode" en in ..De Ob'fant" van de heer J. Dekker aan het Noordpinde. De verwachting is, dat de werkzaamheden drie maanden zullSQ durea. Man vanmorgen overleden SINT PANCRAS. In Sint Pancras heeft zich Dinsdagmorgen een ernstig geval van gasverstikking voorgedaan bij de familie Schot in de Vijzellaan, vermoedelijk tengevolge van het af springen van een gasslang. Toen de schoonmoeder, die recht te genover deze familie woont vanmor gen om 8 uur zag, dat daar alles geslo ten bleef ging zij kijken en vond het echtpaar in bewusteloze toestand. Dr Destree, die onmiddellijk ge waarschuwd werd paste kunstmatige ademhaling toe. Beide patiënten wer den naar een zieknhuis in Alkmaar overgebracht, waar de heer Schot in de loop van de morgen is overleden. Het bijna 2-jarige dochtertje heeft geen let sel gekregen daar het 's nachts bij haar grootmoeder heeft geslapen. Nader vernemen wij, dat de 26-jarige man inmiddels is overleden. De zaal van café „Halfweg" was Zondagavond goed bezet, toen de voor zitter van Hou en Trouw, de heer F. v d. Linden, naimens deze vereniging en Huygenwaert de aanwezigen ver welkomde. Als gast was aanwezig de heer Bart Ruhland, oud-voorzitter van Huygeji- waert. Hou en Trouw begon met een Engelse mars. Met haar optreden heeft Hou en Trouw bewezen, dat zij er zijn m?g. Onder de bezielende leiding van haar dirigent, de heer H. v. Ossen- brugge, heeft men zeer goed gewerkt. Hierna hoorden we de R.K. Gem. Zangvereniging Huygenwaert o.l.v. de heer Piet Groot. Solist van deze avond was de heer Lou Weenink. Deze zong een tweetal nummers. De vele rook. die in de zaal en op toneel hing. was wel een handicap voor deze tenor. Huygenswaerts eerste optreden werd besloten met een potpourri uit Der Zigeunerbaron van Strauss. Dit nummer werd o.l.v. de heer Piet Groot prima uitgevoerd. Jammer dat de piano minder goed voldeed. Het aantal heren was wel wat klein. Ook nai de pauze is er met veel ge noegen naar de muziek en zang geluis terd. Het orkest was ten aanzien van de solisten nog te zwaar. Mevr. v. d. Lindenv. Riet heeft een mooie stem en zong zeer muzikaal. Het was dubbel jammer, dat het geluid door het orkest iets te zwak doorkwam. De heer Wee ning is in de operette-muziek wel op zijn plaats. Het koor kweet zich op nrima wijze van zijn taak. We kunnen dan ook de beide dirigenten zeer zeker geluk wensen met het succes. Het Vita-ensemble verzorgde de dansmuziek. Nog steeds slechte wegen Ondanks waarschuwingen van diver se zijden blijken enkele landbouwers in ons dorp zeer halstarrig. Iedereen is nu ongetwiifeld bekend dat het verbo den en zelfs strafbaar is de wegen te besmeuren met modder. Vooral in deze natte tijden is di': zeer gevaarlijk. Ech ter is tot heden nog slechts één land bouwer zo verstandigd geweest de weg na gebruik te reinigen en hierdoor ge volg te geven aan het bepaalde in de nlaatselijke politieverordening. Hope lijk wordt dit goede voorbeeld bij het a.s. koolvervoer door meer tuinders ge volgd. Wanneer dit niet liet geval is moet de politie zelf maar eens optre den. JUBILEUM IN STILTE De Land- en Tuinbouw Bond, St. Isi- dorus, te Heerhugowaard-Noord her dacht op 15 November j.l. haar 35-ja- rig jubileum. Deze in 1917 opgerichte afdeling van de L.T.B. heeft dit feit in stilte voorbij laten gaan. ADVERTENTIE .Hoera, ik ben lekker verkouden." Dat zal men zeker niemand horen zeggen. Daarvoor heeft Uw verkoud heid te veel onaangename zijden. Maar U zou verkoudheid bijna als een aangename ziekte gaan beschou wen, als U daartegen Italiano ge bruikt. Want Italiano is niet alleen geneeskrachtig, maar smaakt boven dien zó lekker, dat de onaangename zijde van Uw kwaal geheel op de achtergrond geraakt. lAdvertentie. Ing. Med.) Uitstekende zang De feestelijke bijeenkomst, die door de voet- en handbalvereniging Nieuwe Niedorp in de „Prins Maurits" werd gehouden, kan in alle opzichten ge slaagd worden genoemd. Tot de prima stemming droeg niet alleen het grote bezoek bij. Het leeuwendeel komt voor rekening van het Langedijker cabaret gezelschap, bestaande uit zes heren en twee dames. Dit gezelschap heeft ons een avond gegeven, waarop bestuur en leden met het grootste genoegen kunnen terug zien. Voor amateurs staan de mede werkenden stuk voor stuk op een zeer goed peil. Vergeleken bij het vorig op treden is er een verheugende vooruit gang te constateren. Jan Klinkert, die de nummers aan elkaar praatte, had al spoedig contact met de zaal tot stand gebracht, toen hij wees op de oude vriendschapsbanden die er tussen Nieu we Niedorp en Langedijk bestaan. Toen kregen we een afwisselend programma, waarin de sketches voor al de lachlust van het publiek opwek ten. Wat is er om de verschillende nummers hartelijk gelachen. Piet Tromp veroverde met zijn mooie hel dere stem en ongekunsteld optreden weer aller harten. Wat is het een ge not te luisteren naar de mooie liede ren die hij brengt. Een bijzondere ver rassing was het optreden van Hannie Vrijdagavond vergaderde de raad onder voorzitterschap van burgemeester Nolet. Het voorstel om aan de St. Bavoschool een onderwijzeres te benoemen in nut tige handwerken, bleek de volle instem ming van de raad te hebben. Goedgekeurd werd een voorstel om het schoolzwemmen uit te breiden tot twee klassen der lagere scholen en een tege moetkoming te verlenen in de vervoers kosten. De gemeente geeft een subsidie van f 0,30 per week per kind, terwijl de ouders iedere week f 0,25 zullen bijdragen. De vacantie-gratificatie van gemeente- personeel en de regeling van compensatie premie van wachtgeld en werkloosheids verzekering werden vastgesteld. De leden van de commissie woonruimte- wet werden herbenoemd. Verordeningen in verband met de Win kelsluitingswet werden als volgt vastge- sceld: sluiting zes uur, echter vanaf April tot en met Septembtr één uur later. Op Woensdag is een z.g. koopavond bepaald en is de sluiting vastgesteld op 10 uur. Voor de kapperszaken is het sluitingsuur het gehele jaar door 8 uur. Voorts is er een-en-twintig dagen vrijstelling van slui- tmgsuur, echter te bepalen door B. en W. Zondags blijven de winkels gesloten. De subsidie voor land- en tuinbouw scholen werd, na uitvoerige toelichting, bepaald op f 25,voor scholen gebouwd na 1945. Thans volgde de besprekingen voor een in te stellen gemeentelijke studiefonds. De voorzitter merkte op, dat dergelijke fondsen voor algemene studiedoeleinden meestal van rijkswege uitgaan. B. en W. gaan van de gedachte uit, om een fonds in het leven te roepen. Het is toch ook een taak van de gemeente, om een be gaafd kind, tot steun te zijn. De raad kon zich in pricipe met deze gedachtengang verenigen. Vervolgens werd nog een wijziging aan gebracht in de begroting 1952, alsmede in de aanbieding van de begroting 1953 en de benoeming van de commissie van onderzoek. Een botsing met veel averij Zaterdag had bij de zuivelfabriek „De Prinses" een auto-ongeluk plaats. De heer Bromsma te Beemster verleende geen voorrang aan de van rechts komende be stelwagen van slager Meijer te Rusten burg, bestuurd door diens knecht, de heer P. Zuurbier. Een botsing was on vermijdelijk. De auto van de heer B., een Austin, was van voren totaal in elkaar gedrukt. Ook de bestelwagen liep behoor lijke schade op. De bestuurders kwamen met de schrik vrij. De politie was spoedig ter plaatse en maakte proces-verbaal op. Een kraanwagen van de heer De Groot uit Heerhugowaard heeft beide vehikels weggesleept. BURGERLIJKE STAND Geboren Christina C. E., d. van J. Duimeijer en E. Briefjes. Marga- retha C. M., d. van M. C. Veldt en M. A. Blankendaal. Catharina L., d. van N. J. Rood en A. J. Vrancken. Ondertrouwd Jacobus de Rover en Gerarda Ph. Vrancken. Getrouwd: Christoffel Druiven en Anna M. Min. Wolfswinkel, die gelukkig weer her steld bleek en tezamen met Ati Kui per en Piet Tromp verschillende num mers uit operettes bracht, o.m. de Zi geunerbaron en Masker in Blauw. Ten slotte vermelden wij nog het laatste nummer, de sketch Inwoning, waarin Jan Klinkert en Ger Goudsblom wart triomfen vierden. Wat kon Jan de naaimachine vaardig bedienen. De mu zikale begeleiding van Ger Hop was uitstekend. Voorzitter Peereboom, glunderend van genoegen, was zeker de tolk van de aanwezigen, toen hij het gezelschap dat zulk een aardig bont programma ten tonele bracht, van harte een tot weerziens toeriep. De vierdaagse kolfwedstrijden, cie in Berkhout zijn gehouden ter gelegen heid van het zestigjarig bestaan van de kolfvereniging „De Ridder Sint Jo- rus", zijn voor de Niedorper kolvers buitengewoon succesvol geweest. Bij de korpsen werd Over de helft eerst met 435 punten. Barsineerhorn had 428 en Hoogwoud 425 punten. Aan span ning heeft het dus niet ontbroken. De resultaten van de korpskolvers wa ren: C. Goet 151 pt„ K. Kistemaker 136 pt. en N. Bakkum 148 pt. Bii de personele wedstrijd was de uitslag: 1. G. Blaauboer, Barsinger- horn 155 pt.: J. Kreuk, Hoogwoud 151 pt. en C. Goet Nieuwe Niedorp even eens 151 punten. Bij loting werd Kieuk tweede en Goet derde. Na de Langedijker beker kan dus opnieuw een exemplaar in de medaille- kast worden geplaatst. De bazar uitgaande van de Doopsge zinde zusterkring, welke ten doel had de geldmiddelen van de Doopsgezinde gemeente te versterken, is uitstekend geslaagd. Doordat de vrijwillige bij dragen schrikbarend achteruit gingen, had men tot een bazar de toevlucht moeten nemen. De leden van de zus terkring hebben zich daarvoor grote opofferingen getroost en menig fraai werkstuk vervaardigd, gedreven door liefde tot hun gemeente. Ook uit het dorp is grote medewerking ondervon den. De hoofdprijs van de verloting is gevallen in Wormerveer. De volledige lijst ligt ter inzage bij mevr. Nobel. De naam van de pop werd geraden door Truus Peereboom en Marjan Visser. De naam was Lies.ie. De prijs was een wieg. R. Heemsbergen won een foto toestel door het juiste aantal bonen te raden. De dames K. Olie en H. A. Pee reboom en zuster Streefkerk wonnen een taart, mevrouw Lont een kaas en mej. M. Floor een ontbijtlaken. De kat Yoghi is een soort negen de wereldwonder. Het beest rookt, drinkt met behulp van een rietje en draagt een bril. Het zal binnen kort op een tentoonstelling te Pa rijs te zien zijn en waarschijnlijk ook voor de Franse televisie op treden. De slachtveemarkt van Maandag De handel in de koeien is bij een ruime aanvoer zeer kalm geweest. Veel prijsverschil, vergeleken bij de vorige weken, viel niet te constateren. De kwali teit van de aangevoerde dieren was min der dan we gewend zijn. Prima koeien waren er maar heel weinig. Bij veel vraag, doch geringe aanvoer van schapen, was toch de handel kalm. De hoge prijzen werken remmend op een vlot verloop. Het grote aanbod varkens is betrekke lijk laat in de morgen ontstaan. Hierdoor komt het, dat de handel, die matig werd ingezet, trekkend verliep. Werd eerst ge middeld f 2,06 per kg voor goede slacht- varkens besteed (een klein aantal ging voor f 2,08 per kg), al spoedig was deze notering niet meer te handhaven en liep zij terug tot f2,per kg. De prijzen voor lichte varkens zijn naar gelang 't gewicht. Voor deze zeugen was maar ge ringe animo. Geslaagde feestavond Ruim 140 duiven waren door de leden van de postduivenvereniging „Door Vriendschap Sterk" te Heiloo ingezon den om aan een keuring door de heren Godschalk, Termaat en Egbergen te worden onderworpen. Het zal ongetwij feld verheugend zijn geweest voor de leden van deze nog jonge vereniging, dat de keurmeesters unaniem van oor deel waren dat uitstekend materiaal aanwezig was. Ook de belangstelling voor deze expositie is best geweest en het was vooral 's middags een komen en gaan van duivensportvrienden. De schoonste vogel van de tentoonstelling bezat de heer J. Peute. Eerste prijswin naars werden de heren J. Peute, P. Zwanenburg, Dick de Nijs en Veen Daar alle oude doffers in één klasse wa ren ondergebracht was de strijd om de prijzen zeer fel en zo verging het ook met de duivinnen, jonge doffers en jonge duivinnen. De voorzitter van DVS, de heer H. Pel, bracht de keurmeesters dank voor hun spontane medewerking om deze tentoonstelling mogelijk te ma ken en deed hij deze dankwoorden ver gezeld gaan van een doos sigaren voor ieder. Voor de feestavond, die deze vereni ging in het Dorpshuis heeft gehouden, bleek flinke belangstelling te be staan. De voorzitter schetste in het kort de moeilijkheden van een jonge dui- venvereniging, doch, aldus spr., al spoedig bleek dat het juiste pad was gevonden. Financieel stond de vereni ging er niet slecht voor. Dat deze feest avond mogelijk was, is hoofdzakelijk aan de dames van de leden te danken. "V 94. Toen Siem Soep een beetje van zijn verbazing over hetgeen hij van Jimmy Brown had gehoord, was be komen, trok er toch een trek van spijt over zijn gezicht. „Ja, dat spijt jou, hè!" beet Jimmy hem toe. „Jij zou nu wat graag gebruik maken van hetgeen ik jou nu heb toevertrouwd Jij zou wat graag met je kornuiten naar de gene toegaan die zich van de schat heeft meester gemaakt om hem die op jullie beurt afhandig te maken.." Jim- my zag iets in de ogen van de scheeps kok schitteren „Maar", zo ging Jim my verder, „stel je dat maar uit je domme hoofd. Dat zal ik wel in jullie plaats doen. Maak je daar maar geen kopzorg over". Siem Soep keek Jimmy heel sluw aan. „Enne.." zei hij lang zaam, „als ik nou m'n kiezen eens op elkaar hield.. Dan zouden jullie geen stap verder komen, want ik ben de enige die weet wie 't gedaan kan heb ben. En ik vertel jullie dat alléén in ruil voor mijn vrijheid" Jimmy antwoordde niet dadelijk op de ze drieste woorden. Hij keek even naar kapitein Toontje, die wel aan zijn pijp stond te lurken, maar die zich zo vrese lijk ergerde, dat hij het niet eens proef de, wat hij rookte. Kapitein Toontje, die zijn gewezen scheepskok, die hem zó bedrogen had, wel levend kon vil len, wilde juist iets in het midden brengen, toen Jimmy hem in de rede viel. „Kapitein", zei Jimmy resoluut „ik heb geen zin nog veel woorden aan deze schavuit vuil te maken. Wij krij gen de naam van de dader wel uit een van de twee andere boeven Deze m a e het niet eens meer zeggen Die heeft zijn eigen vonnis zelf ondertekend, als ie begrijpt wat ik bedoel!" Spontaan verleenden zij in alles hun me dewerking. De muziek werd verzorgd door de debuterende band The Stylisten onder leiding van Hans Settels. De clarinettist Schmersal Jr. bleek te be schikken over een goede stem en zong aardige liedjes. Dit bandje droeg er toe bij, dat de stemming er al spoedig inzat. Na de uitreiking van de tentoonstellingsprijzen werden de heer Dick de Nijs en echtgenote door de voorzitter hartelijk dank gezegd voor 't vele dat zij belangeloos voor de vereniging hadden gedaan in het afge lopen jaar. Een asbak met duif en een doos bonbons werden hierbij ge offreerd. Mevr. Verdonk uit Limmen toonde haar voordrachtkunst door het voordragen van een rijm, waarom har telijk is gelachen. Toen tenslotte de uit reiking van de behaalde kampioen- schapsprijzen in het afgelopen seizoen met 'n toepasselijk woord waren uitge reikt, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Voorlopig marktoverzicht Purmerend Op de veemarkt te Purmerend waren hedenmorgen ongeveer achthonderd runderen aangevoerd. De handel in vette koeien was heel kalm, het aan bod wordt n.l. al iets te groot. Bij de geldekoeien bleek een goed beest best te plaatsen. In de hoek van de verse koeien was het nog stil. Nuchtere kal veren goed, duur. In vette kalveren was zo goed als geen aanbod. De var kens deden het door het te grote aan bod heel slecht. Inzet iets boven de 2.00. Later zakkend tot 1.90. Daar door ging de handel ook stroever. Bij de schapen ging het kalm aan met wel wat vraag naar lammeren. ALKMAAR, 17 Nov. Tomaten 20 46; witlof 38—54; rode kool 4—10,50; savoye kool 5—8,50; groene kool 8—12; spruitkool 20—45; boerenkool 10—19; spi nazie 26—59; sla 3.50—16,50; andijvie 7,50 17; bospeen 14—26; bieten 5,50—13; win terpeen 6,5015; waspeen 1022; uien 5,5021; prei 1621; soepgroenten 5,50 —10;. peterselie 4,50—9; knolselderij 6— 14; appels: Sterappel 6—15 en Cox Oranje 14—43; peren: Winterjan 6—12, Gieser Wildeman 5—16, Duene de Commice 52— 54; druiven: Alicant 75—110. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 18 Nov. 20.000 kg rode kool: A 7,10 J0,50 en B 4,606,50; 9000 kg gele kool: A 6,40—8,60 en B 4—5,50; 18.000 kg groene kool: A 9,90—13,40 en B 5,80— 8,50; 30.000 kg Succes witte kool 45; Deense witte kool 4.90—5,80; 2000 kg uien 19,90 en grove 20,20; 3500 kg bieten: A 14 40—15.40 en B 15,10—15,20; 7000 kg peen: E 13,10 en C 11.80; 13.000 kg aan- dijvie 14,20—17.10; 700 kg witlof: I 48— 50 en II 37; 500 kg spruiten 40; 750 stuks bloemkool: AI 34 en BII 25. NOORDERMARKTBOND, 18 Nov. 900 kg aardappelen: Voran 10; 1100 kg peen: B 12,50—14 en C 11,40—12,90: 1600 kg bieten: A 14.80, B 14,20, C 5,90 en Modjo 8.60; 2700 kg uien 20,80—21,70 en grove 20—20,80; 1300 kg andijvie 11,70— 15,90; 38.000 kg rode kool 4,50—10,70: 2600 kg gele kool 4,80; 5000 kg witte kool 3,50; 34.000 kg Succes witte kool 44,50; 23000 kg Deense witte kool 4,50—5,20; 3000 stuks bloemkool: All 22 eu afw. 10.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5