ïl Piet Roozenburg had geen geluk in de dertiende ronde terstond CENTRA I. POLK Secretaris rd van Krommenie we terecht ontslagen Egmondse visser construeerde een nieuw sleepnet te kust en te keur POUFFES k WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN Dagenais liep weer een punt uit Keiler door nederlaag vrijwel kansloos VERVOLG STADSNIEUWS Jubilaris aan machinefabriek Prof Beel is van oordeel: 'n Hennetje inkt... BIOSCOOP Schoorl DE EERSTE VAN EEN NIEUWE SERIE Stompetoren Ouderavond o. I, school Bergen Nogmeerbedrijven verlaten de V.V.V. De heer Daalder blijft tot September aan 'n Blunder LAATSTE NIEUWS Eisenhower vraagt J. F Dulles voor Buit, Zaken TWEE MAANDEN VOOR BOER DOMINICI MARKTBERICHTEN HEILOO Beemster Stompetoren Met ons conditie-systeem stellen wij een ieder in staat goed en warm ge kleed te gaan. Ook U behoeft geen kou te lijden. Wij leveren: Wintermantels en swaggers a f 4 p.w. Ulsterwinterjassen a f 5 p.w. Mantel- en Herencostuums a f 5 p.w. (Regenmantels en -jassen in div. kleuren a f 3 p.w. Ook speciale maatafdellng. TAFELKLEDEN $1IW. LANGESIRAAI 3-7 ibakjes zak- Iballen zakjei jlazen knikken lelletjei thee- nten In diverse i zakdoeken zelfomkerende kinderzak- iprookjes-voor- :heerapparaten kleedjes om te iel spaarpotten ijl verfdoosjes en Delfts ijes. GRATIS I een cent extra ders betaalt U end 0,37 werkend .eeuwwit f. 0.37 rijk- Gokzeep f. 0.29 alivrij ismiddel f. 0,39 echts f. 1,42 Klok-verras-1 voor U apart- Jw winkelier. I zeker van, das ip een pakket iing kunt reke* Wasmiddelen odig.— vaarbij u wat echte •obinson's box, met - met :ra leren getijde DONDERDAG 20 NOVEMBER 1952 HE DERTIENDE RONDE van het wereldkampioenschap dammen heeft Piet Roozenburg geen geluk ge bracht. Zijn rivaal Dagenais bracht het tot de volle winst en de wereld kampioen moest aan zijn landgenoot Huisman een punt offeren. Dagenais heeft zijn voorsprong dus weer op drie punten gebracht, zij het dan ook dat Roozenburg een wedstrijd minder heeft gespeeld. De hoofdstedelingen die dus waren komen kijken in de hoop dat zij onze Nederlandse troef zouden zien inlopen, keerden dus bit ter teleurgesteld naar huis en haard terug. KEN SENSATIE was de nederlaag van Keller die tegen King blunderde. Hierdoor is Keiler zo goed als zeker voor de titel uitgeschakeld. De par tijen PostDagenais en Huisman Piet Roozenburg waren zonder twijfel de belangrijkste van de avond. De eerste partij had een wonderlijk ver loop. Post offerde vrijwillig een stuk. Of hij nu in de mening verkeerde hierdoor winst te kunnen behalen, v/as niet duidelijk, maar in ieder ge val bleef hij dit stuk achter. Hij had echter enige compensatie in een on beweeglijk opgestelde massale vleugel van Dagenais. Maar toen de Canadees zi h daar echter wist los te werken was het spoedig gebeurd en kon hij de volle winst incasseren. Huisman—Piet Roozenburg was een „uitgekookte" flankpartij zonder noe menswaardige complicaties. Na" dit gevecht, op de lange afstand volgde een eindspel dat wel lang duurde, maar voor de wereldkampioen niet meer dan remise bevatte. Keller deed iets tegen King dat hij zelden doet. Hij bezette met zwart de linkerrand en liet het centrum aan zijn tegenstander. Tegen het eindspel kreeg hij niettemin toch weer de con trole over het centrum. Een verschrik kelijke blunder werd hem echter noodlottig. Fankhauser en ir. Van Dijk maakten er een klassiek spelletje van met alle moeilijkheden en kleine vreugden die daaraan zijn verbonden. Onze landge noot zag kans twee voorposten van Fankhauser te omsingelen waardoor de Fransman in het eindspel lelijk kwam te staan, verloor zelfs een stuk, maar bereikte toch nog remise. Verleene kreeg Canadese allures. Hij meende zich tegen Bonnard een ver doorgeschoven opeenhoping van stukken te kunnen veroorloven. De doorgewinterde Fransman maakte hiervan gebruik door zijn tegenstan der een stuk te ontfutselen, waarna de winst vrijwel zonder moeite kwam. Wim Roozenburg ging eens probe ren of de lange vleugel van Gedance goed op de verdediging was ingericht, maar de Zwitser betaalde met gelijke munt. Na wederzijdse doorbraak raak te de Nederlander een schijf kwijt, maar bereikte niettemin zonder ver dere emoties een puntenverdeling. Een grillige partij werd gespeeld tussen Verpoest en Saletnik. In een onoverzichtelijke stand overzag de Belg een combinatiedreiging en ver loor daardoor een stuk. Hij speelde niettemin stug door en wist zowaar nog door te breken en remise te be reiken. Het treffen tussen Fanelli en Des- lauriers ging over vrijwel gebaande wegen. Fanelli beging echter een blunder en verloor daardoor onnodig Forclaz hield in zijn partij tegen Descallars de stand geruime tijd ge lijkwaardig. Tegen het einde kwam de jeugdige Zwitser nog in moeilijk heden maar dank zij zijn grote vecht lust bereikte hij zijn tweede remise in dit tornooi. De uitslagen luiden: Bonnard (Fr.) —Verleene (B.) 2-0, King (China) Keller (N.) 2-0, Descallar (N. Afr.) Forclaz (Zwits.) 1-1, Verpoest (B.)— Saletnik (It.) 1-1, Fankhauser (Fr.)— Van Dijk (N.) 1-1, Gedance (Zwits.)— W. Roozenburg (N.) 1-1, Huisman (N.) P Roozenburg (N.) 1-1, Fanelli (It.) Deslauriers (Can.) 0-2, Post (N. Afr) Dagenais (Can.) 0-2. Na de 13e ronde is het klassement: Dagenais 21 pt. (uit 13 part.); P. Roo zenburg, 18 pt. (12); Bonnard, 17 pt. (12); Huisman 16 pt. (13); Van Dijk, King, Keller en Verpoest 15 pt. (12); Bizot 13 pt. (12); Saletnik 13 pt. (13); W. Roozenburg 12 pt. (12); Deslauriers 11 pt. (12); Fankhauser 10 pt. (12); Ge dance 10 pt. (13); Descallar en Post 8 pt. (12); Fanelli 8 pt. (13); Verleene 7 pt. (13); Forclaz 2 pt. (12). Vandaag herdenkt de heer M. Lenards de dag, dat hij 25 jaar in dienst is van de Nederlandse Machinefabriek „Alk maar" N.V. Op 20 November 1918 trad hij bij dit bedrijf toen nog geheten de Alkmaarsche IJzer- en Metaalgie terij in dienst. Wegens slapte in het bedrijf en wegens militaire dienst werd zijn dienstverband enkele malen onder broken. Gisteravond werd hij in Café Central gehuldigd door het pèrsoneel, waarbij de personeelsvereniging POVAY haar medewerking verleende. Vanmorgen vond de huldiging plaats door de directie. De directeur sprak hem toe en overhandigde hem een enveloppe met inhoud. Het feest werd door de jubilaris in huiselijke kring voortgezet. JONGEMAN OP ZIJN VERJAARDAG GEARRESTEERD Juist op zijn twee en twintigste ver jaardag is een Alkmaarse magazijn bediende aangehouden wegens diefstal van geldsbedragen ten nadele van zijn werkgever. In totaal heeft de jongeman ruim f 500 verduisterd. Hervorming van ons kiessielsel wordt bestudeerd De Friese kwestie onopgelost W/IJ zijn liefhebbers van het bioscoop- bezoek, hoe weinig verheffend volgens vrienden, wijzer dan wij het culturele peil van 't vertoonde ook doorgaans is. Zo vaak zelfs wordt het filmtheater door ons ge frequenteerd, dat deze vrienden ons tot de cinemaniakken rekenen, een in deze eeuw van celluloid be treurenswaardig genoeg, zeggen de vrienden volstrekt niet weg te cijferen volksdeel. W/IJ gaan naar die bioscoop om voor weinig geld een held te worden. Een held met onbeperkte moge liikheden. Een paar uur per week zijn wij als Walter Mitty nu eens een zeventiende eeuwse scheeps kapitein, die op zijn eentje een klein soort Armada in de grond boort, dan weer worden wij als de beruchte vrijbuiter te paard in een woeste stampede achtervolgd door de mannen van de Koning. COMS ook zijn wij de fameuze jacht- vlieger, die, terwijl hij zijn gesoig neerde nagels langs zijn revers op poetst en ze vervolgens bestudeert, terloops fluistert, dat hij die middag zijn honderdste Jap heeft neerge haald. En terwijl wij dat zeggen, glimlachen wij melancholiek. Wij voelen dan, dat wij iemand zijn, en het leven is een paar uur levens waard. QOK het voorprogramma, hoe reëel het vaak ook is, blijft ver weg en laat ons dromend en onaangeroerd in onze geriefelijke stoel. Na het journaal vormt de tekenfilm een speelse climax, en de hoofdfilm ten slotte verzadigt al onze dromen en verlangens naar romantiek en ont vluchting van de werkelijkheid. CR blijft echter steeds één bittere ont goocheling. Dat is de zinloze pauze (zinloos althans voor de bezoeker, behalve dan dat hij in de foyer even een lang gemiste sigaret kan gaan roken) met de nietszeggende reclames op het doek, die ons weer wreed met de platte werkelijkheid confronteren. J)EZE reclames zijn voor iedere bios coopbezoeker steeds weer een uit het hoofd geleerde marteling en wij zijn tot de overtuiging gekomen, dat zij op de duur eerder de be langstelling voor een bepaald arti kel in een bepaalde zaak afstoten dan aantrékken. Maar dat is na tuurlijs slechts een persoonlijke overtuiging. ^AAR voor het overige deel van het Programma zijn wij dankbaar. Het ls goed als tijdelijke, bange, kleine tnan te kunnen en mogen dromen van wilde en grootse daden, zij het «s gehaat bandiet, zij het als held von het vaderland, die later in marmer wordt vereeuwigd Mis schien voof ons nog liever het eerste. (Vervolg van pag. 1) PET aan de gemeentesecretaris van 11 Krommenie gegeven ontslag (naar het oordeel van de Raad van State is dit ten onrechte gebaseerd op politie ke onzuiverheid tijdens de oorlog-Red.) berustte volgens de minister op het totale beeld van de gedragingen van deze ambtenaar. Het ontslag was ver leend naar objectieve maatstaven en het uitgesproken oordeel is niet licht vaardig geveld, zo zeide hij. Tegen verdere verzachtingen in de pensioen regeling voor uitgezuiverden had de heer Beel overwegende bezwaren. De uiterste grens is al bereikt, zo meende hij. Bij de behandeling van de financiële verhouding tussen het Rijk en de ge meenten erkende hij, dat het budget van de gemeenten nog altijd wordt be ïnvloed door basisuitgaven, daterend uit de jaren vóór de oorlog. Het gemeente fonds kan in deze achterstand niet voorzien Daarvoor zullen bijzondere uitkeringen nodig zijn. Sommige leden hadden het denkbeeld geopperd van een planmatig bekijken van de soms grillig lopende, gemeente grenzen. Prof. Beel wilde daarvan niets weten, omdat zo'n studie slechts een theoretisch karakter zou dragen en niet tot practische resultaten kan lei den. Elk geval van grenswijziging moet afzonderlijk worden bezien en met de grootste voorzichtigheid worden be handeld. Kleingoed. WOOR de rest strooide de minister deze middag kwistig met kleingoed. Aan een staatscommissie zal de vraag voorgelegd worden, of en in hoeverre er behoefte bestaat aan een hervor ming van ons kiesstelsel en een wette- Twijfelachtige eer Cornelis K. uit Schoorl kan zich er op beroemd., dat hij de eerste is ge weest in het arrondissement Alkmaar, die door middel van valsheid in ge schrifte heeft getracht in aanmerking te komen voor een uitkering ingevolge de nieuwe werkloosheidswet. Een twij felachtige eer overigens, want hij werd gisteren door dé Alkmaarse politierech ter mr J. Markus veroordeeld tot f 40 of 20 dagen en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 14 dagen met een proeftijd van drie jaar. De eis was be langrijk hoger. De officier van justitie meende, dat de verdachte als eerste in de te verwachten lange rij van delin quenten als voorbeeld moest dienen en eiste een gevangenisstraf van drie we ken. Mr J. Markus overwoog bij zijn vonnis, dat er tussen dit geval van valsheid in geschrifte en de tot nu toe voorkomende steunfraudes weinig ver schil bestaat en kwam derhalve tot een mildere straf. K„ die uit eigen vrije wil zijn werk -in Ursem had verlaten, had een gefingeerd ontslagbewijs gemaakt, waarmee hij tegen de lamp was gelo pen. lijke x-egeling voor de politieke par tijen. Wat de gebeurtenissen in Leeuwarden rondom de Friese kwestie aangaat, zijn nog altijd enige vragen open geble ven. Voor het eind van het jaar hoopte de minister daarop een antwoord te kunnen geven. De vertraging is ont staan, doordat de rechterlijke uitspraak tegen een politieman moest worden af gewacht. Over de Friese kwestie in het algemeen wacht de regering op het rapport van de commissie-Kingma Boltjes. Volle aandacht wijdt de bewindsman, zo zeide hij, aan de toenemende zeden verwildering, die gesignaleerd was door de heer Zandt. Binnen afzienbare tijd hoopt hij over te gaan tot de indiening van wetsont werpen betreffende de leesbibliotheken en het kamperen. De kwestie van de gehuwde ambtenares is op het ogenblik bij het kabinet in behandeling. Motie. DIJ de replieken diende de communis tische heer Reuter een motie in, waarin de regering uitgenodigd wordt bij de centrale commissie voor geor ganiseerd overleg voorstellen aanhan gig te maken tot een algehele verbete ring van de bezoldiging van het over heidspersoneel. Kans van slagen had zij niet.. De mi nister wees haar af en ook de Kamer zal de communisten wel niet steunen, zoals Donderdag bij de stemming blij ken zal. Kinderpostzegelactie uitstekend geslaagd Dinsdag had in de openbaar lagere school een ouderavond plaats, waarbij de burgemeester en diens echtgenote aanwezig waren. De heer S. Postma sprak een woord van welkom tot de vele belangstellenden. De heer Cuypers, hoofd der school, had voor deze avond met zijn leerlingen een zestal toneel stukjes ingestudeerd die zeer goed wer den opgevoerd. Meer leerlingen bleken het echte toneelbloed in hun aderen te hebben. De ouders genoten zeer van de verrichtingen van hun kin deren. Na afloop van de toneelvoorstel ling vergastten deze kinderen ons op ae zeer goede voordracht van een ge dicht. Met een heerlijke tractatie in hun zak trokken de leerlingen naar huis. Na de pauze hield de heer Cuy pers een inleiding over het werk cp de school en de nieuwe leerstof die door hem was ingevoerd. Dankbaar was spr. voor het werk van de afd. Volksonder wijs dat hem in staat had gesteld de schoolradio in te voeren. Eveneens met hulp van deze vereniging had spr. de nandenarbeid op zijn leerplan kunnen r.emen. Dank zij de oproep in de krant om oude materialen was het moge'ijk uit veel schijnbaar waardeloos mate- Eigen informatiebureau De achttien Bergense pension- en hotelhouders, die zich in het begin van dit jaar van de VW-Bergen heb ben afgescheiden, omdat zij van me ning waren, dat hun zakelijke be langen onvoldoende werden behartigd en de salarissenpost te hoog was om op de begroting ruimte te laten voor een goede reclamecampagne, hebben thans een aanhang gekregen, waar door het aantal afgescheiden zaken is gestegen tot 25 met een totaal aantal bedden van 778. Gisteravond is in een vergadering besloten op de ingesla gen weg voort te gaan en zelfstandig propaganda te voeren naar buiten. Een ander belangrijk besluit is, dat deze 25 bedrijven de beschiking krij gen o"er een eigen informatiebureau dat in het Oranjehotel zal worden ge vestigd. Door deze gang van zaken is het vrijwel zeker geworden, dat de breuk met de VW definitief is. Naar wij vernemen zal de directeur van de Middelbare Meisjesschool te Bergen, de heer D. L. Daalder, die mor gen zijn vijf en zestigste verjaardag viert, zijn functie nog tot het einde van de lopende cursus blijven waarne men. Bij het begin van de nieuwe cur sus in September 1953 zal hij dus niet meer terugkeren. Zijn plaats zal dan worden ingenomen door mej. G. J Scholten, die thans directrice is van de A-afdeling van de meisjesschool. In haar plaats zal dan een nieuwe krachi benoemd moeten worden/ (Advertentie, Ing. Med.) (Ongecorrigeerd) In republikeinse kringen te Washing ton heeft men Woensdagavond beves tigd, dat Eisenhower John Foster Dulles heeft verzocht de post van mi nister van Buitenlandse Zaken te aanvaarden. Men verwacht een be kendmaking in deze zin van 't hoofd bureau van de republikeinse partij in New York. Dulles, de vroegere republikeinse raadgever van de democratische rege ring, zal vandaag Eisenhower ontmoe ten. De boer Gustave Dominici, kroon getuige in de Drummond-moordzaak, is vandaag tot twee maanden gevange nisstraf veroordeeld wegens verzuim hulp te verlenen aan de 12-jarie Eli zabeth Drummond toen zij nog teke nen van leven vertoonde. riaal alleraardigste dingen te maken. Vermeldingswaardig is het feit, dat een oude dame uit het Karenhuis te Alkmaar, de ledige luciferdoosjes van haar medebewoonsters verzamelt en deze regelmatig opzendt naar Scher- merhorn. Ook zakenlieden zonden van uit Alkmaar oude materialen, die dank baar werden aanvaard. Voor het schoolreisje was door de leerlingen reeds een aardig bedrag ge spaard. De heer Cuypers dankte het gemeentebestuur voor de aanschaffing van een filmapparaat voor de drie lagere scholen. Hierdoor is het moge lijk de kinderen leerzame schoolfilms te vertonen. Door bemiddeling van het hoofdbestuur der PTT was de school gratis in het bezit gekomen van een glazen accubak die met behulp van de Alkmaarse Aquariumvereniging zal worden omgetoverd in een aquarium voor de school. Regelmatig wordt thans in de Overdekte zweminrichting te Alkmaar het schoolzwemmen be oefend. De kinderpostzegelactie had een verrassend resultaat opgeleverd. Door de heer Cuypers werd gedemon streerd met het nieuwste snufje op on derwijsgebied, de ideograaf. We zagen hoe hiermee de kinderen op elk gebied steeds zeer aanschouwelijk onderwijs krijgen. Het leek ons een zeer nuttige en aantrekkelijke onderwijsmethode. Als nieuwe leden van de oudercom missie werden gekozen de heren J. Muntjewerff en J. G. J. Meyerink. Burgemeester Driessen sloot deze zeer prettige avond, waarbij bleek dat een dorpsschool die geleid wordt door goede onderwijskrachten zeker niet be hoeft onder te doen voor een goede school in de stad. Met dergelijke leer middelen en in deze mooie school is de schooltijd voor het kind niet anders dan aangenaam. ALKMAAR, 19 Nov. Tomaten 21—51; witlof 2856; bloemkool 1029; rode kool 510,50; savoye kool 57,50; groene kool 7,5012,50; spruitkool 2052; boerenkool 818; spinazie 3045; sla 29; andijvie 8.5020,50; bospeen 1630; bieten 5 13,50; winterpeen 614,50; waspeen 15 27; uien 622,50; prei 1623; soepgroen ten 3,508; peterselie 4,50—7; knolsel derij 614; appels: Goudreinetten 618 en Cox Oranje 1140; peren: Gieser Wildeman 621 en Winterjan 49; drui ven: Alicante 55110. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Nov. 20.000 kg rode kool: A 6,50—11 en B 4,40 6.10; 9000 kg gele kool: A 5,809,20 en B 4; 25.000 kg groene kool: A 8,9011,40 en B 6,808,40; 45.000 kg witte kool: Deense 55,80 en Succes 4,40; 6000 kg uien 22,1024,40, grove 22,5023,70, drie lingen 2425,70 en nep 31,50; 2000 kg bieten: A 15,10 en B 12,90; 500 kg peen 12,20; 5000 kg andijvie 15,50—18.80; 700 kg witlof: I 4750 en II 39; 600 stuks bloemkool: BI 2740 en B II 1017. NOORDERMARKTBOND, 20 Nov. 4500 kg peen: B 13,80, C 11,80 en D 8,60; 2700 kg uien 22,50—23,30 en grove 22,50; 6600 kg andijvie: A 13.40—17,90 en B 10,7010,90; 27.000 kg rode kool: A 8,50—10,70 en B 4.20—5,60; 1600 kg groene kool 10,6012,10; 50.000 kg Suc ces witte kool 44,30; 28.000 kg Deense witte kool 46,60. W ARMENHUIZEN, 20 Nov. 18.600 kg rode kool 49; 600 kg gele kooi 4 5,60; 16.600 witte kool: Succes 44,40; 275 kg bieten 5,60; 290 stuks bloemkool: I 35,10 en II 15,30. Belgische interesse voor pelagische trawl Weinig belangstelling van Nederlandse zijde TOEN DE EGMONDSE visser J. de Groot in de oorlogstijd niet kon uit varen, beproefde hij zijn geluk met een sleepnet langs het strand. Zijn paard trok het net vooi't en hij haalde »oms een aardig maaltje vis op. Het net sleepte echter over de grond en (jaardoor ontging hem de vis die niet vlak langs de bodem zwom. De Groot, die als marineman bij de onder zee dienst heeft gediend en een technische knobbel heeft, sloeg toen aan het pie keren en slaagde erin een apparaat te construeren, dat het net op elke ge wenste hoogte boven de grond hield en de ansjovis en bliek raakten toen ook in de mazen verstrikt. Deze vinding is de basis geworden van een door hem geconstrueerde pela gische trawl, waai*op hij thans octrooi heeft aangevraagd en die volgens hem de haringvangst met ongeveer 30 pro cent omhoog kan brengen. BROMFIETSER GEVALLEN Bij het nemen van de bocht kwam de heer W. S. uit Koog aan de Zaan lei- hoogte van het raadhuis te vallen. Met een ernstige hoofdwond en een hersen schudding is hij bij de Rijkspolitie bin nengedragen en later naar Koog aan de Zaan vervoerd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacomina M. J. M., d. van Th. W. Teunen en A. R. M. Moolen- schot. Dirk, z. van C. Kuin en Tr. van Berge. Ondertrouwd Pieter Lakemond en Geertje A. Mars, won. te Purmerend. ASSISTENT-DIRECTEUR BENOEMD Aan de N.V. Zuivelfabriek „Neerlan- dia" is tot assistent-directeur benoemd de heer S. Valk uit Oldeboorn. TVE HARING wordt tot dusverre ge- vangen met een sleepnet, dat over de bodem van de zee wordt getrokken. Het gevolg is echter dat haringscholen die .boven de bodem zwemmen, ont snappen Vooral onder de Engelse kust blijkt de haring vaak hoger te zwem men, terwijl daar - bovendien de netten op de rctsige bodem vaak worden be schadigd. Het laatste jaar is in verschillende landen naarstig gezocht naar een net dat op elke gewenste hoogte kan wor den voortbewogen, doch voor zover bekend, is men er nog niet in geslaagd dit te construeren. Volgens de Man chester Guardian wordt thans in de Engelse vissersplaats Grimsby een IJslands systeem uitgewerkt, waarmee het mogelijk zou zijn het trawlnet op elke hoogte achter een schip voort te trekken, doch tot dusverre heeft men daar nog de grootste geheimzinnigheid mee betracht. Nog meer voordelen F)E DOOR de heer De Groot gevon- u den apparatuur kan volgens hem op elk visbord worden aangebracht, ter wijl het verwisselen van de .borden voor een andere diepte binnen een half uur binnen boord kan geschieden. Het euvel dat bij de driftvisserij de vis door het sehroefwater wordt verjaagd, meent de Egmonder tevens te hebben ondervangen Met zijn vinding kan men namelijk het het naar keuze links of rechts achter het schip aanslepen. Proeven achter een sloep in zee heb ben hem van de juistheid van zijn vin ding overtuigd, doch de dienst van de haringvisserij heeft, zo zeide de heer De Groot, tot dusverre nog geen ge legenheid kunnen vinden om met de kotter van deze dienst, de Anthome van Leeuwenhoek, een proef met de nieuwe apparatuur te nemen. Visser De Groot is zo overtuigd van het succes van zijn vinding, dat hij tot nu toe zijn vertrek naar zee steeds heeft uitgesteld om de proef met de Van Leeuwenhoek mee te kunnen ma ken. Als goed Nederlander voor zijn diensten ais KP-man in de oorlog ont ving hij een persoonlijk door Prins Bernhard getekende oorkonde zou De Groot gaarne zijn land het voor deel van deze vinding gunnen, zo zeide hij. Nu echter de Nederlandse instan ties zo weinig belangstelling tonen, heeft hij plannen te trachten het bui tenland voor de zaak te interesseren. In deze dure tijd is het geen schan de, wanneer contante betaling voor U bezwaarlijk is. Dnze goederen zijn van de allerbeste kwaliteit Houtweg 5 - ALKMAAR Tele oon 3318 Wol-moquette enorme collectie v.a. 35. de nieuwste model len, 'n leuk cadeau reeds v.a. 34. VOOR ELKE GULDEN BOVENDIEN EEN WAARDEPUNT l ALKMAAR

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7