- binnen n namen e Vet Het welvaartsplan van het N.V.V. Egmond aan Zee had goed seizoen vereniging >l!and kent gelsoorten Zwaardere belastingen bij hoogconjunctuur Bestrijding van de werkloosheid Maandag uienexport naar Engeland Inventarisatie op 6 Dec. Heer-Hugowaard ST. NICOLAASFEEST NIEUWS UIT BERGEN Afstammingsbewijzen runderen van belang voor de boer Stamboeknummer gelijk aan nummer kalverboek Vacantietoeslag voor het personeel S; lli Er komt een nieuw informatiebureau Nieuwe Niedorp Succesvolle filmavond van het Instituut Grote belangstelling voor douches Vereniging voor ziekenhuisverpleging jubileerde Men bleef zelfstandig Tafeltennisuitslagen Castricum Flinke belangstellng voor de exportveiling VKIJDAG 31 NOVEMBER 1953 is niet p.odig! merken hebben wij lection en Junghans. 14 Alkmaar ertentie mg Med., aarna met ontroering liet meer in hun mid- n. twintig jaar heeft de taak, die lang niet was, op voorbeeldige was een man van de ie men altijd xon re- ituigde van de dank- directie en de grote in de collega's voor leraadschap die zij ondervonden, m het spreker zich hierna ven familieleden. Sportvrienden die hierna het woord ls sportmakker en als van de Ned. Wan- provinciaal bestuur, Kaaskoppen" en de a duizenden wandel- De Vet. Hij dankte ne voor het zeer vele at hij voor zijn sport Vet deed dat steeds ;e manier, juist zoals Eén vereniging zeide enkele dagen gesprek met de heer i gehad, waarbij deze t in toekomstproble- delsport. Het was De at er in Alkmaar één ielsportvereniging zou tilling beloofde aan 't ;e zullen doen om de- elijkheid te maken en belofte aan de baar tker. Naar de groeve iid in de aula volgde ikwekkende stoet de makker, waar op ont- n afscheidsgroet werd :n strooiden enige fij- uit over de groeve, t en de vlag van ,,De vaandel dat De Vet rt lag. ilie sprak een schoon- ledene, de heer Telle, in dank voor de vele leven bij dit grote >0000000000000 ihouders idere hand jere beurs ïherg N.V. STRAAT 24 >0000000000000 vertentie, Ing. Med.) sprak voor het depar- ,r van de Mij tot Nut a de heer J. Drijver, Vereniging tot Be- monumenten, over 't ze provincie, die het i uitmaakt van West- 1 vaste bevolking van edsoorten treffen we iOO-tal trekkers aan. 1 deze eeuw was de linderd, deels door de deels door het ver- rele geschikte broed- laatste decennia is verbetering gekomen vet, die de beste ter mag worden, en door an de Vereniging tot urmonumenten. Hier- s land b.v. behouden lars bekend zijn de natuurreservaat „hot het Zwanenwater Hoezeer deze laatste ran een rustig broed- het volgende. Aan- n deze vogels op Rot- door verstuiving der rden zij genoodzaakt vestigden zich op de tdat in de eerste we eree geraapt werden de ziekenhuizen. Zich verhuisden de dieren weer op Nederlandse en wel op het eiland- arlingen en Terschel- werd door bovenge- ing voor onbepaalde rdoor het de dichtst- iie ter wereld werd. nen genoodzaakt om en te bestrijden. Zo antal zilvermeeuwen, onge vogels rooft en ireiging voor de vo- loor het rapen van die in de pauze nog rde, dat de afd. Alk tot Nut va.i 't Alge aar 150-jarig bestaan ia afloop spreker voor boeiende en enthou- die met ta1 van lan- geïllustreerd. FTRMA laagste "ER TE VELSEN tan en Reek uit Alk- .751.200 de laagste in bouw van 169 étape- :n. waarvan de aan- zen plaats vond. d nog aangehouden. LANGEDIJK. In het kader van de serie lezingen, welke door de Lange- dijker Bestuurdersbond georganiseerd werd, sprak Donderdagavond in lokaal Kramer te Zuidscharwoude de heer A. F. Stuvé, bestuurslid van het NW. Spr. behandelde een der onderdelen feut het Welvaartsplan van het NW, waarin gesproken wordt over de con junctuurwerkloosheid, die men tot el ke prijs wil voorkomen. De inleider 6prak daarna speciaal over de struc- tuele werkloosheid, welke tot een ver storing leidt tussen vraag en aanbod. De heer Stuvé herinnerde aan het verloren gaan van Westeuropees afzet gebied mat de gebieden in het Verre Oosten. Als maatregelen hiertegen pro pageerde de spr. goederenruilverkeer en internationale samenwerking. Neder land diende volgens spr. kwaliteitsarti kelen te fabriceren en tot een hogere productie te komen. Daarbij moet men aandacht besteden aan de opleiding van vakarbeiders. Het is verder gewenst te gen de verstoringen maatregelen te ne men, niet door harder of langer te wer ken, maar wel door de kwaliteit van de arbeid op te voeren. Daarnaast is het noodzakelijk, de tech nische en organisatorische opbouw interne organisatie van een .bedrijf enz. te verbeteren. Door toename van de arbeidende be volking, zoals in Drente en de Veen- streken, ontstaat er minder werkgele genheid. In dat opzicht moeten1 maat regelen genomen worden om conjunc tuurwerkloosheid te voorkomen. Niet door aanpassing zoals de regeringen vóór de oorlog nastreefden, maar door toepassing van een goed monetair en economisch beleid, dat in de tegen woordige tijd past. Dit in tegenstelling met de volgens spr. verouderde liberale theorie. Uitvoerig ging spr. nog in op de perio de van hoog- en laagconjunctuur. Het is beter om in1 tijden van hoogconjunc tuur hogere belastingen te heffen, op dat de overheid middelen ter beschik king krijgt om in tijden van nood in een periode van laagconjunctuur dus met de gereserveerde gelden, te ko men tot uitvoering van grote openbare werken. LANGEDIJK. Vanaf Maandag zal het weer mogelijk zijn uien naar Engeland te exporteren. Aanvankelijk was de datum op 1 December bepaald, doch de Engelse regering heeft dit tijdstip vervroegd tot 24 November. De export wordt danonbeperkt toe gestaan. Deze mededeling, door het Bedrijfschap voor groenten en fruit zal zeker met instemming door tuin ders en handelaren begroet worden. LANGEDIJK. De Prov. bond van veilingen in Noord-Holland heeft be sloten, dit jaar de inventarisatie van stapelgroentcn, wiaiterkool, bieten. Peen en uien te houden op Zaterdag 6 December. Men hoopt uiterlijk 12 December precies te weten, welke voorraden er in de schuren liggen opgeslagen. Voor al met het oog op de export is het voor de tuinders van groot belang, dat over juiste gegevens wordt be schikt. De rattenbestrijding wordt intensief aangepakt LANGEDIJK. De tuinbouwvereni- gingen in Geestmerambacht zijn voor nemens de rattenbestrijding die, zoals wij reeds eerder berichtten, ernstige afmetingen heeft aangenomen, inten sief ter hand te nemen. Het initiatief berust in deze bij de ambtenaren van de Plantenziektenkundige Dienst, wel ke in een speciale, volgende week te houden vergadering, de tuinders van voorlichting zullen dienen. Het gespro kene zal door middel van een film wor den toegelicht. Beschadigd fust moet worden vergoed BROEK OP LANGENDIJK. Het bestuur van de Langedijker Groenten Centrale heeft besloten bij terugbe zorging aan de fustloods van kapotte isten of kratten een zeker bedrag in rekening te brengen. iml!"'111'®' 20 werd medegedeeld, beschadigd VfustalinP dat Z'j °n" go tust m ontvangst nemen. bevvaarvergoeding VOOR POTERS LANGEDIJK Aan medegedeeld dat do Éi v°'hngcn is voor opsla»'van 5 J ^«vergoeding Mnk»et tljdvak Dec i 1 on 100 kg en van 16-31 Dec l'_Na 1 Januari is dit i 2 per 100 lossen t -< ls dit voor de late 1 3.50 per 100 kgV°°r Vroege ra3sen tassen 3 3.50 per 1__ „0. lort sÉi'iïïu'?-"vlarkooPPriis van het Daarom achtte spreker het nodig om monetaire maatregelen te nemen zo als .beperking van investeringen, toe zicht op het creditwezen etc., om een vruchtbare welvaartspolitiek te kunnen voeren. Na deze rede, die met grote aandacht door een klein aantal aanwezigen be luisterd werd, volgde nog een hoor en wederhoor, door het stellen van vra gen. Een betere sortering van bewaarkool gewenst NOORD-SCHARWOUDE. De vei lingvereniging de Noordermarktbond heeft er bij haar leden op aangedron gen extra aandacht te besteden aan de sortering en de kwaliteit van de bewaarkool. Met het verkavelen van verschillende polders in de omgeving van Lengedijk, neemt het vervoer per as steeds toe en zal er in grote mate geveild worden „op het bordje". Daar om acht het veilingbestuur het ge wenst, dat het product goed gesor teerd de volgende normen zullen gel den: Wanneer geveild wordt rode gele, of witte kool zonder nadere aan-'' duiding, betekent dit dat zij nog juist geschikt is voor export. Een betere kwaliteit goede gezonde kool, goed aan de struik, kan met de aanduiding goed worden geveild. Prima kwaliteit kan als best worden aangevoerd. De beide laatste sorteringen zijn dan ge schikt voor de export overzee. Ook wat de sortering betreft wor den aan de bewaarkool iets hogere eisen gesteld dan aan zomer- en herfstkool. Verder is gewenst, dat de tuinder het juiste gewicht op het yei- lingbordje vermeldt. Aan het oordeel van de keurmeester wordt overgela ten, om gevallen van gewichtsverschil te regelen en eventuele schade voor de koper vast te stellen. Voorts is het noodzakelijk, dat bij alle export gelet moet worden op blanke struiken. Vrouwercclub P. y. d. A. NOORDSCHARWOUDE. In de jaar vergadering van de afdeling Langedijk van de Vrouwenclub van de Partij van de Arbeid werden de jaarverslagen goedge keurd. Het ledental steeg tot 58. De dames besloten ook dit jaar een Kerst bijeenkomst te houden, De bondsvergadering zal plaats vinden op 19 en 20 Februari te 's-Gravenhage, Mevr. v. d. AbeeleMarees en mevr. Rus —Martens zullen de afdeling daar ver tegenwoordigen. Bij de bestuursverkiezing werd de pre sidente, mevr. De RuiterVan Herwer den, herkozen en in de vacature-mevr. WagenaarKoopman werd mevr. Vink als nieuw bestuurslid gekozen. De gemeenteraadsverkiezing voor het volgend jaar werd terloops besproken. Om een goede propaganda te voeren is er geld nodig. Daarom werd in principe besloten te zijner tijd op-stap te gaan bij de leden en andere geestverwanten om een extra bijdrage. UITSLAGEN VAN „SCHAAKMAT" NOORDSCHARWOUDE. De uit slagen van de onderlinge competitie van Schaakmat luiden: le Klas W. KaanG. Keppel VzVa. W. GrootJ. de Wit 1—0. 2e Klas. J. SchelhaasK. Bakker 10. J. MoeyesK. Bakker V*Va. G. GoudsblomK. Bierman VaVz. J. KamperB. Spaay O1. OotjesJ. Leegwater afgebr. 3e Klas. W. GroesbeekJac. Bakker 0—1. J. GlasJac. Bakker 10. Zeskamp 4e Klas. P. SchuitJ. G. Glas 1—0. GESLAAGD VOOR MONTEUR. ZUID-SCHARWOUDE. Onze plaatsgenoot, de heer P. de Haan, slaagde te 's-Gravenhage voor het exa men monteur bij de P. T. T, In de dezer dagen gehouden vergade ring van de oudercommissie is besloten dit jaar het St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de openb. school te H.H. waard te houden in het lokaal van de heer Bierman te Veenhuizen. Medège- deeld werd dat de onlangs gehouden lijstcollecte voor dit feest minder heeft opgebracht dan vorige jaren. Deson danks zal de kinderen op 4 Dec. een prettige middag worden bereid. Or deze avond werd tevens medegedeeld, dat de leerlingen van de hoogste klas sen der openb. school wederom zwem- onderricht zullen ontvangen in de „Overdekte" te Alkmaar. Hiertoe was reeds op een eerder gehouden vergade ring van de oudercommissie besloten, doch wegens het sluiten van het zwem bad in verband met de destijds heer sende kinderverlamming, hadden de leerlingen nog slechts één maal zwem- onderricht genoten. Dit onderricht zal voortaan iedere Dinsdagmiddag plaats vinden. Hoofd OL-school krijgt geen telefoonaansluiting Waarom krijgt het hoofd van de open bare lagere school te H.H.Waard geen telefoonaansluiting? Dit is een vraag die menige inwoner van H.H.Waard be zighoudt. Deze aanleg stuit niet op be zwaren van de PTT, doch van B. en W. Deze vinden de aanlegkosten te be zwaarlijk. Over de gegrondheid van dit mo tief willen wij ons niet uitlaten, maar wel willen wij opmerken dat het hoofd van genoemde schooi hierdoor zeer ten achter wordt gesteld bij zijn collega's in deze gemeente, die allen van een te lefoonaansluiting gebruik kunnen ma ken. Wat moet er gebeuren bij een eventueel ongeval in deze school of in dien direct een arts ontboden moet wor den? Hoe moeten de ouders der leer lingen contact krijgen met 't hoofd, als men weet dat meerderen van hen 6a7 km van de school verwijderd wonen? Dezer dagen zal de oudercommissie zich met het gemeentebestuur hierover verstaan. UITSLAG AANBESTEDING Door de gem. architect van Heerhu- gowaard werd namens B. en W. aan besteed het bouwen van een woning aan de Veenhuizerweg. De uitslag was als volgt: K. Bruin, Oudkarspel f 11.450; G. A. Boekei, H.H. Waard f 11.540; H. J. Beers, H.H. Waard f 11.500; J. Heijne, Heiloo f 11.518; C. Langedijk, H.H. Waard f 10.435; G. J. Boekei, 't Veld f 10.495; A. Burgmeiier, 't Veld f 10.475; Th. Veul, 't Zand f 11.350; A. J. de Koning, H.H. Waard f 10.445; L. W. Kamp, H.H. Waard f 10.770; N. Borst, Spierdijk f 11.485; C. Beers, H.H. Waard f 11.084; C. Botman, H.H. Waard f 11.400; J. Doodeman, H.H. Waard f 11.184. De laagste inschrijver was de heer C. Langedijk uit Heerhugowaard voor f 10.435. Eremedaille toegekend Bij K. B. is toegekend de eremedail le, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in brons aan de heer S. Groot, melkstorter bij de Coöp. Zuivelfabriek „Excelsior" te Heerhugowaard. TOEKOMST VAN „PIUS XI" Bestuur, regisseur en leden van „Pius XI" zullen dezer dagen in vergadering bijeenkomen om de toekomst van deze vereniging te bespreken. Er staan drie wegen open: liquidatie van de vereniging, reorganisatie of samenvoeging met het R.K. Jeugdtoneel. In het dorp voelt men het meest voor de laatste mogelijkheid. KROEGEN ALS BANKEN VAN LENING De Winschotense politie heeft een onderzoek ingesteld in verschillende plaatselijke kroegen, waarvan de kas teleins als pandjesbaas fungeerden. Er werd hier en daar een rente in reke ning gebracht van 25 pet. In enkele gevallen werd er bovendien clandes tien getapt. vanrtf ^?Skia /5;50 mr" werd verlaagd van 17 op 15.50 per 100 kg. CURSUSSEN AARDAPPELSELECTIE LANGEDIJK. De N.A.K., de keu- S- £nst„ voor aardappelen te Alk- j r> heeft besloten deze winter we de „i cnrsllssen te organiseren voor annÉ? i van gediplomeerde aard' PPelselecteurs. Het schriftelijk exa- Martini. in 1953 gehouden en het practisch examen in 1954. doktersdienst ^Dpi0ktersdienst voor Langedijk en nnmpn Crfs wordt dit weekend waarge- Wnurie ?or dr Wiimmk, Zuidschar- woude (tel. k 2260—424). „De boeren hebben het toch maar best" menen tegenwordig vele buiten staanders al mopperende over de melk prijzen. Maar, aldus de heer N. Kaag, voorzitter van de rundveefokvereni- ging „De Duinstreek" in zijn openings woord op de Woensdagmorgen druk bezochte algemene vergadering, deze outsiders hebben vaak geen flauw idee van de moeite en zorgen van de boe ren. Gelukkig, aldus vervolgde hij, maakt de melkprijs veel goed en het is te hopen, dat de nieuwe melkprijs, die nog niet, is vastgesteld, de boer een menswaardig bestaan verzekert. Medegedeeld werd, dat „De Duin streek" is belast met het nemen van een proef met een andere nummering: voortaan zal het stamboeknummer ge lijk zijn aan het nummer in het Kal verboek. De heer P. Koster, secretaris van de Bond van Fokverenigingen in Noord-Holland, voegde hier nog aan toe, dat het branden in de toekomst gaat verdwijnen. Naar aanleiding van een schrijven van de Prov. Bond besloot de vergade ring aan het personeel een vacantie toeslag toe te kennen van 2 pet. met een maximum van f 75. Jaarverslag. De heer Jb. Broersen, de controleur- stamboekhouder, deelde in zijn jaarver slag mede dat 120 bedrijven waren aan gesloten bij de vereniging. Na een al gemeen overzicht stond de verslagge ver even stil bij het punt afstammings bewijzen. Het aantal afgegeven afstam mingsbewijzen was z.i. veel te laag en veel dieren werden nog verkocht, zon der bewijs, waardoor de boer zich zelf rinanciëel benadeelde. Wat de gemiddelde productie betreft, kwam „De Duinstreek" voor de eerste maal in haar 25-jarig bestaan boven dat van geheel Noord-Holland uit met het vetgehalte. Bij het bespreken van de in deze kwart-eeuw het meest op de voorgrond getreden dieren, wees de controleur stamboekhouder er op, dat z.i. veel te veel dieren op te jonge leeftijd het be drijf verlaten. Uit het vele cijfermateriaal bleek o.m. nog. dat Schorl dit jaar de beste productie heeft geleverd. Met een hartelijk applaus gaven de aanwezigen uiting aan hun grote waar dering van het uitvoerige, leerzame verslag. Na de rondvraag, waarbij nog enkele interne aangelegenheden ter sprake kwamen, volgde sluiting. Dr. Melchior sprak over Tunis Ook voor de derde door KJVO en NV georganiseerde culturele avond bestond grote belangstelling. Voor een uitver kochte zaal in .,De Rustende Jager" hield dr. Melchior een voordracht over Tunis. Na een viuchtig historisch overzicht, waar bij het oude, eens zo machtige Carthago in de herinnering werd opgeroepen, gaf spreker een idéé van de vele problemen die thans heersen in dit land van tegen stellingen. Schril noemde spreker de tegenstelling tussen rijken en armen, achterlijk de po sitie van de vrouw. Voor de ontwikkeling is heel weinig gedaan; opvoeding en on derwijs zijn verwaarloosd en op medisch gebied heersen zeer primitieve toe standen. Dit alles schiep een goede voedings bodem voor het nationalistisch streven naar onarhankelijkheid. Met een tweetal films werd de avond besloten. De heer Schuil was de tolk van alle aanwezigen toen hij de globe-trotter dank zegde voor zijn voordracht. v^t !v v^. X Het bruidspaar Prins Felix van Habsburg en prinses Anna van Arenberg, na de kerkelijke inzege ning van hun huwelijk in de kerk van de Sacré Coeur te Beaulieu- sur-Mer aan de Cóte d'Azure. Onder voorzitterschap van burgemeester Niele vergaderde de VW dezer dagen in de zaal van „De Vergulde Valk". Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de ANW, betreffende het per radio bekend maken, van het lichten der zee. Hieraan kon niet worden mede gewerkt, omdat het een te plaatselijk voor val was. Een schrijven over het houden van een hengelwedstrijd zal door het be stuur worden bekeken. Bij de begroting over 1953 zal er, on danks een subsidie van de gemeente van f 1000,— nog een tekort zijn van pl.m. f 200,—, wat door een verloting zal wor den gedekt. Het informatiebureau verstrekte de vol gende gegevens: het aantal persoonlijke aanvragen bedroeg 1676, schriftelijk 1865 en telefonisch 526; een totaal aantal aan vragen van 4067, tegen vorig jaar 3440. Op te merken viel, dat vooral na April het aantal aanvragen sterk tpliep. Er waren dagen, dat 33 personen om inlich tingen kwamen. Veel aanvragen kwamen ook voor 1014 dagen, waaraan geen gevolg kon worden gegeven, omdat men de volle maand niet breekt. De bezetting liet niets te wensen over. Juni 65 pet., 114 Juli 94 pet. en van 15 Juli tot 31 Augustus 100 pet. Over de be zetting van de pensions had spreker niet voldoende gegevens. De vacantiespreiding werkte dit jaar ook nog niet voldoende. Het dag-bezoek was minder, gezien het minder goede strandweer. Slechts drie weekends was er een groot aantal bezoe kers aanwezig. Bij het informatiebureau waren ook weer verschillende klachten binnen geko men, die voor het grootste deel naar ge noegen werden opgelost. Een beroep werd gedaan op de leden van de VVV om een soepele houding tegenover de gasten aan te nemen. Uit gesprekken met de gasten bleek, dat deze vol lof waren over de strandfeesten, het vuurwerk en de avonden, voor en door de gasten. Deze avonden werden zeer ge waardeerd. Dertien leden hadden in de loop van het jaar bedankt, meestal wegens ver trek of overlijden, 104 nieuwe leden wer den geboekt. De voorzitter dankte de heer Jonker voor dit uitgebreide verslag en deelde mede, dat de heer Jonker had bedankt als informatiebureauhouder van de VW. De werkzaamheden zijn thans zo uit gebreid, dat hij het niet meer kon bij houden. Het bestuur kwam nu met en kele suggesties. Er moet rekening mee ge houden worden, dat de te nemen maat regel slechts een tijdelijk karakter heeft, omdat er plannen bestaan de oude kleu terschool af te breken en daar een auto- bussation te maken. In overleg met de NACO kan dan tegelijk met een wacht kamer een informatiebureau worden ge bouwd. Uit de vergadering werd zeer sterke drang op de heer Jonker uit geoefend, om mogelijkheden te zoeken, het bureau nog tot die tijd aan te hou- den. Een verhoging van de bijdrage was hiervan het gevolg. Maar die verhoogde bijdrage zou moeten worden omgeslagen over de leden, die dan één gulden meer contributie zouden moeten betalen. De heer Jonker voorzag hiervan moeilijk heden met de kamerverhuurders, die ver leden jaar reeds een verhoging hadden betaald. De heer Kockx zegde een bedrag van f 300,— toe, als de penningmeester zou trachten de niet-kamerverhuurders, die getekend hadden voor een jaarlijkse bijdrage en hun handtekening terug had den genomen, nog te bewegen te be talen. Onder applaus werd dit aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Kockx met algemene stemmen bij accla matie herkozen. De voorzitter feliciteerde hem met zijn herbenoeming en herin nerde aan het vele werk, dat de heer Kockx voor de vereniging doet. vooral als afgevaardigde van de VVV in de werk vergaderingen van de Federatie, waar minstens één maal per maand een gehele dag mee gemoeid is. Besloten werd het bestuur met twee eden uit te breiden. Na twee vrije stem mingen werden gekozen de heren Velt- kamp en De Baar. Beiden namen de be noeming aan. I Bij de rondvraag werd doorde heer Van Thiel naar voren gebracht, dat er in September een artikel in de Alkmaarse Courant had gestaan, waarin stond dat de kamerverhuurders over het seizoen in Egmoncj aan Zee niet tevreden waren. Er zouden nog huizen vrij zijn geweest tij dens het hoog-seizoen. Als ik nu hoor, aldus de heer Van Thiel, dat van 15 Juli tot 31 Augustus Egmond aan Zee voor 100 pet. bezet was, dan klopt er toch iets niet in de berichtgeving. De voorzitter deelde mede, dat er door hem een onder zoek is ingesteld. De correspondenten wisten van dit artikel niets. Hij zou het zeer op prijs stellen, om te vermelden, dat Egmond aan Zee een goed seizoen heeft gehad. De heer Van der Molen zag gaarne in het seizoen weer de badlijst gepubliceerd. De voorzitter antwoordde, dat de finan ciën dit nog niet toelieten. De heer Bodenstaff stelde voor vrijwil ligers te vragen om de feestverlichting, die kant en klaar op het raadhuis ligt, tijdens het seizoen op het plein aan te brengen. De voorzitter deed een beroep op vrijwililgers en installateurs. De heer Bodenstaff informeerde of de VVV uit den Hoef ook bijdroeg in de kosten van strandfeesten en vuurwerk, omdat de huurders van de leden van deze vereniging toch ook profiteerden van de strandfeesten enz. De heer De Wit stelde voor om de wan betalers te bezoeken. Zij hebben toch ge tekend voor een bijdrage. De heer Butter wilde een herdruk van het reglement en statuten. De heer Van de Pol zou het opge waaide zand van de duintoppen langs de Boulevard weggehaald willen zien. De voorzitter zegde toe hiervan werk te zul len maken bij Waterstaat. (Wij kunnen niet meer nagaan wie ons het betreffende artikel in September heeft toegezonden. Wij lezen daarin dat in Eg mond aan Zee in het hoogseizoen alles bezet was en dat er goede prijzen zijn gemaakt, maar dat voor- en na-seizoen minder bevredigend waren. Hotels en pen sions zouden toen niet zo goed bezet zijn geweest en ook gemeubileerd waarover in het thans gepubliceerd verslag niet wordt gesproken zou er nog genoeg te krijgen zijn geweest. Het verschil in bezetting kan dus slechts over het voor- en na-seizoen lopen. Wij wijzen er evenwel op, dat het verslag van September besluit met de mededeling, dat men over het afgelopen seizoen over het algeipeen niet ontevreden kan zijn wat zowel voor de inwoners als de gasten geldt. Het kan ons slechts verheugen, dat het seizoen nog beter is geweest dan toen reeds geconstateerd kon worden. Red.) De eerste filmavond van het Insti tuut bewoog zich in hoofdzaak op het terrein van het natuurleven en een uitstekend bezette zaal Hees heeft van deze films, die door de Neder landse Heidemaatschappij gebracht, werden ten zeerste genoten. De film over de Hoge Veluwe gaf een goed beeld van het rijke dierenleven, dat men daar aantreft, terwijl de heer Groenenberg een uiteenzetting gaf van het veelomvattende werk van de Heidemaatschappij. De hoofdfilm „Langs ongebaande klingen" toonde tal van prachtige opnamen van de ci neast Herman vn der Horst. We maak ten kennis met alle onderdelen van het werk van de maatschappij, als bosbouw, fruitteelt, kweken van zoet watervissen, ontginningen enz. Het spel van Huib Orizand en Wam Hes- kes, die beurtelings in een ander tijd vak werden geplaatst, zorgde er voor dat hier niet alleen kon worden ge sproken van een documentaire, maar tevens van een speelfilm. Des middags werd met deze film een voorstelling gegeven voor de jeugd van de hoog ste klassen van de lagere scholen in de omgeving van de ULO-school in Winkel. Ook de jeugd was enthou siast over het gebodene. Aan het eind van de bijeenkomst wekte de heer Bakker de aanwezigen op om vragen voor de Olympus in te sturen bij de heer L. ter Haar. Sedert de badinrichting van „Het Witte Kruis" met behulp van de gemeente aan zienlijk is verbeterd, is de belangstelling van de zijde van de bevolking groter ge worden. Het aantal bezoekers is nu zo groot geworden, dat de Zaterdagmiddag en -avond niet verwerkt kunnen worden. Door het bestuur is nu bepaald, dat de inrichting ook open zal zijn van half tien 's morgens tot twaalf uur. Ten einde te bereiken, dat in die uren in hoofdzaak de kinderen van de douches gebruik zul len maken, heeft het bestuur het geoordeeld, vast te stellen, dat de jflB- abonnementen alleen Zaterdagsmorgens geldig zijn. Wil de jeugd in de middag uren baden, dan zal er 15 cent per bad moeten worden betaald. Met een receptie in café De Klok op Donderdag 27 November van 3 tot 5 uur zal de onderlinge vereniging voor ziekenhuisverpleging te Egmond aan Zee haar 25-jarig bestaan herdenken en daarmede een periode van zegenrijk werk afsluiten. Op initiatief van de heren pastoor B. A. van Kleef en J. G. Bosschaart werd op 25 October 1927 in De Ver gulde Valk een bijeenkomst gehouden, om te komen tot oprichting van deze vereniging. Er werd een voorlopig be stuur gevormd, waarin zitt'ng namen de dames ZwartJansen, A. Conijn, M. Wijker—Wijker, C. PrinsBlok. P. KoemanPrins, L. Koper—Gravema- ker en beide genoemde heren In de loop der jaren konden vele honderden worden verpleegd, dank zij de algemene medewerking, al was het begin niet rooskleurig, want de eerste jaren sukkelde de vereniging met tekorten, die men moest dekken door een fancy-fair, gemeentesubsi dies. collecten enz. Maar men hield vol en thans leidt de vereniging een bloeiend bestaan en beschikt over een flinke reserve. Zodoende kon men zelfs enkele jaren geleden een afde ling aan de vereniging verbinden, waarvan de leden op zeer voordelige voorwaarden zijn ondergebracht in een begrafenisfonds, terwijl daaraan een eigen, keurig verzorgde begafenis- onderneming is verbonden. Aanvankelijk opgericht met 850 leden, steeg het ledental der vereni ging reeds spoedig tot meer dam 2000. Verschillende keren heeft men wijzi ging moeten aanbrengen in de tarie ven, de verplegings-mogelijkheden enz., waardoor thans aan alle behoef ten kan worden tegemoet gekomen. In 1948 was de vereniging bijna op geheven, niet door gebrek aan inner lijke kracht, maar omdat men meende, dat een fusie en aansluiting in groter verband noodzakelijk was. Besloten werd echter, zelfstandig te blijven. Van het definitieve bestuur, dat in 1928 gevormd werd door de dames P. KoemanPrins, A. Conijn, C. de Gr?affZwart, C. PrinsBlok, M. WijkerWijker en de heren B. A. van Kleef, C. Pluimgraaff en L. Dekker, hebben de dames KoemanPrins en Conijn en de heer Dekker nog zitting in het bestuur, waarin voorts zijn op genomen de heren J. C. en H. M. N. Roodhart. dr. J. Helle en mevr. J. Heere-de Groot. Bode is sinds jaren de heer J. Kok. Be Quick deed uitstekend werk door het bezoekende TOS 2 met 6-4 te kloppen in een uitermate spannen de partij, waarbij de dubbel de door slag moest geven. C. Wiedijk en N. Bart wonnen daarbij in drie sets, 16- 21, 25-23 en 21-19 van Van Dijk en Van der Laan. In het enkelspel verloor Versluis van Van Dijk, Van der Laan en Tjalken, Wiedijk won twee en N. Bart alle drie partijen. Op de exportveiling van „Ons Be lang" werd gisteren 87.000 kg. aan gevoerd. Hiervan was 39.000 kg. be stemd voor de export, voor een prijs van f 10.90 tot f 14 per 100 kg. Voor de binnenlandse markt werd 8000 kg. opgenomen tegen 7.209.90 per 100 kg. De aanvoer van stekpeen was 40.000 kg. en daarvoor noteerde men f 4:25, De aanvoer schorseneren bedroeg 15.000 kg .Eerste kwaliteit bracht 0.43 0.53 per kg. op en de tweede kwali teit 0.25—0.29. BESOMMINGEN RMUIDEN Besommingen van Donderdag: Traw lers: IJm 57 f 16.600; IJm 54 f 16.900; IJm 129 f 9840; Loggers: Sch. 7 f 4390; KW 127 f 2330; KW 45 f 7800; KW 151 f 1910; KW 168 f 5150; KW 175 f 3460; KW 110 f 980; KW 25 f 5070; KW 23 f 3400; KW 54 f 2230; KW 6 f 1540; KW 47 f 1470; KW 140 f 1610; KW 2 f 1230; KW 20 f 1740; KW 144 f 3020; Kotters: IJm 228 f 500; IJm 3 f 520; IJm 230 f 790; KW 12 f 930; KW 30 f 630; KW 31 f 430; KW 92 f 770; KW 27 f 640: KW 77 f 640; KW 60 f 520; KW 94 f 490. Per kg: heilbot 21.75; tong: gr. 2.65 —2.35, grm. 1.65—1.51, kim. 1.55—1.44, kl. I 1.43—1.31 en kl. II 91—82; tarbot I 2.25^1.60. Per 50 kg: kl. II schol 3413; schar 2314; v. haring 1911.10; makreel 21.5011.50; schelvis: gr. 6037, grm. 54—36, kim. 46—34, kl. I 41—30 en kl. II 3310.50; wijting 19.50—8; gul: gr. 37 34, mid. 3532 en kl. 1916.50; ham 81 —66; kl. kooL'is: zw. 19.5018 en wit 36—26.50. Per 125 kg: gr. kabeljouw 180122; gr. koolvis: zw. 5248 en wit 6461; gr. leng 57.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3