a Pin. Pam.Poa in DE VERMISTE Onze wekelijkse Wani voorwaar Ik zeg U HERSENGYMNASTIEK ONZE BRIDGERU cfeidevrfk m te 's 1 Puzzle-rubriek Radioprogramma voor dit week-end horlogebanden Radio Wasmachines Stofzuigers Wringers Televisie Vloerwrijvers £u(Me>i zminaal PATRICIA WENT WORTH FIETSLAMP iden 'oor iem. naal Mot. L.O. groeien, op een jk of .zes hoge .lig trekt Frank met een kreet roept hij sche stroom ge* bomen!" ZATERDAG 22 NOVEMBER 1952 z 3 V s 6 <9 3 O z 3 f 0" 6 7 s 3 O /Z /J 'V /s Horizontaal: 1. snoeperij; onder an dere (afk.)2. roofvogel; plaats; 3. fris-zuur; legende; glansmiddel; 4. dakbedekking (Ind.)aanwezig; 5. or kestleider; soort hert; 6. water bij Gro ningen; godin der maan; 7. hoogmoed; streven; 8. muziektempel; ontspan ning; slede; 9. militaire .boodschapper; lidwoord; 10. graanproduct; toonte- ken; familielid; 11. deel v. h. been; plaats in Z.-Holland; laatstleden; 12. ordedienst (afk.); sieraad; gelofte; we- derk. voorn.woord; 13. hooivork; uit drukking; zoogdier; 14, Japanse munt tijdsruimte; bergplaats; 15. deel v. e. paardenhoofdstel; rivier in Z.-Holland; moment. Verticaal: 1. troepenschouw; teugel; omhulsel; 2. uitgave; eerwaarde heer (afk.); soort hert; 3. schrijfgerei; ont bering- godin v. d. vrede; 4. schoen makersgereedschap; vuurwapen; hout soort; 5. keukengerei- vluchtige stof; de naam onbekend (afk.)plaats in Frankrijk; 6. doch; boomsoort; knevel; water in Limburg; 7. dringend; fami lielid; kleurstof; pers. voorn.woord; 8. naarstig; politieman; water in Utrecht maanstand; 9. citadel in Londen; schuw (jagersterm); militair; 10. plaats in Algerië; vulkaan op Sicilië; dwaas; larve; 11. in het jaar des He ren (afk.); slop; belemmering; eetge rei. (Voor de oplossing zie men ons num mer van Dinsdag). jyiATTHEUS 1720 Want voorwaar, Ik zeg u, indien gij een geloof hebt als een mosterdzaad, zult gij tot deze berg zeggen: Verplaats U van hier daarheen en hij zal zich verplaatsen en niets zal U onmogelijk zijn. Wat een som van tegenstellingen! Een geloof als een mosterdzaad, iets heel kleins en nietigs, een dingetje van niets. Maar dat kleine, kleine beetje geloof is voldoende om bergen van hun plaats te doen gaan. Met een heel klein beetje geloof zouden wij mensen al reusachtige wonderen kunnen verrich ten, wij zouden namelijk bergen van plaats doen veranderen, zieken ge nezen. Zouden we niet samen de oorlog kunnen uitbannen en alle onrecht en ellende van de aardbodem kunnen zien verdwijnen? O ja, als wij werkelijk ge loof hadden, dan zouden we een hele boel meer kunnen, dan nu. Puzzle 268. De juiste samenstelling. (Opl.): Hieronder vindt men één van de mo gelijke oplossingen van deze aardige puzzle, (gr. is groen, g. is geel, r. is rood, w. is wit en bl. is blauw) 2 gr-4 g1 r3 w5 bL Met bijzondere ijver is er naar een oplossing van deze aantrekkelijke puzzle gezocht. De een had nog meer zorg aan zijn of haar inzending be steed dan de ander. Ten slotte moest de loting de gelukkige aanwijzen. De wekelijkse prijs van f 5.is dit maal gewonnen door de heer P. C. Kloosterboer, ,,'t Haventje" te Sint Pancras. Gefeliciteerd! Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave. Puzzle 269. Een lettergreep-puzzle. Hieronder vindt men in alphabethi- sche volgorde 74 lettergrepen. Daarvan kunnen de 25 woorden gevormd wor den, die voldoen aan de verder gege ven omschrijvingen. Lettergrepen: aaaaaaaaas baan da dah den der ders e tk el er et ge gie glij heid i, in in jes kap kat kei- lad le leek li li. li li ling ling ma ma me mi nar nieu no no nos o re rig ris rol schu: sen spel ster stok ta tal ter teur tief tri ve vel vi we ij za za ze zwa. Omschrijvingen: 1 derde naamval, 2. oud-Grieks gedicht, 3. vogel, 4. collec te, 5. beginner, 6. wat iemand die geld leent, graag heeft, 7. vlijtig, 8. vreemd hoofddeksel, 9. kan een schilder niet missen, 10. bekende plant, 11. gewich tig man, 12. blopm, 13. doet aan de winter denken, 14. ergens anders, 15. meisjesnaam, 16. heimwee, 17 waar gaarne naar kijkt, 18. ligt dicht oij Alkmaar, 19. gebruikt de huis vrouw, 20 graveren, 21. zwervende 22 oude lucifer, 23. meisjes- hTiU? vü"ger- 25. verwikkeling, der elk men de juiste woorden on- en riola r staan- dan vormen de eerste bededen oVierticale rÜ van boven naar Welke eze,n eon bekende spreuk, bedoeld? 1 en welke spreuk zijn me°tPD^derdarPlr7 briefkaart tot pn RedactiP November aan de Zenders dlt Wad- (Onder de in- wordt weer een co"ecte oplossing loot) 8en priis f 5!- ver- Wij begrijpen wel dat geloof hier iets anders is dan een of andere ge- loofsregel aanvaarden, of iets voor waar houden. Het is een leven uit de kracht van God zelf, gedragen worden door en in zich hebben een bijzonder vermogen. Misschien zouden we geloof zo het best kunnen beschrijven: Het is heel sterk vertrouwen, dat gebeuren zal wat men hoopt, zo sterk, dat men het gehoopte ook al wéét te hebben, en zo sterk „wéét" te hebben, dat men dat gehoopte ook werkelijk heeft, of dat het gebeurt. Ten minste Wan neer men iets hoopt en verwacht' van God. Er zijn vermoedelijk wel eens mensen geweest, die zulk een geloof hadden, zodat ze met een of ander moeilijk of zwaar werk zijn begonnen en het tot stand hebben gebracht. Zo zijn geleer den met hun onderzoekingen, kunste naars met -hurr kunstwerken begonnen, gelovende dat ze zouden voleinden. Toch is zulk sterk geloof een uitzonde ring. De Jongeren van Jezus, die een maanzieke jongen moesten genezen, hadden niet voldoende kracht en ge loof, zodat Jezus hen daarover bestraft. En wij? Ach wij zouden eigenlijk wel veel duiveL moeten uitwerpen uit ons zelf en uit deze maanzieke, deze krank zinnige wereld. En wij zouden het kun nen, ja we zouden het kunnen, als we sterk geloof hadden, maar wij hebben geen geloof. Niet dat geloof, dat Jezus bedoelt. O ja. zo nu en dan horen we van een opflikkering van dat geloof, horen we hoe op het gebed van men sen anderen genezing vinden bijv. en hoe mensen levende temidden van de letterlijke en geestelijke ruine van een volk in en door geloof kracht en moed vinden om zich boven die platgeslagen heid uit te werken en weer te komen tot een blijmoedig vertrouwen in de toekomst. Onze tijd is arm, doodarm aan dat echte, sterk en blij makende geloof, dat geloof, dat ons wonderen doet verrich ten. En daarom: Werd het geloof ook maar vaardig over ons, zoals het in Wuppertal is geschied. Brei niet langer voor de vraat- luchtige motten nu U volop geMITINiseerde motvrije wol kunt kopen 1. Wanneer vloog Char les Lindberg als eerste en moederziel alleen over de Oceaan? 2. Hoe luidt de eigen lijke naam van Maar schalk Tito? 3. Wat verstond men in vroeger tijden or, der „de trappen van het Oosten'" 4. Wie sprak en schreef de woorden „J'rccuse" (Ik beschuldig)? 5. Wat is het tegenge stelde van een „Fla mingant"? 6. Is een „zijdenhemdje" een vrucht, kleding stuk of vlindersoort? 7. Waar komen de „föhn" en de „mistral" voor en wat is 't verschil tus sen beide? 8. Wat betekent U.H. E.G.? 9. Wat is meer: een ton aardappelen of een ton turf? 10. Hoeveel wanden heeft een „schakelnet"? (Vcor de oplossingen zie men ons blad van Dinsdag a.s.) Alleen de originele merkverpakking tcaarborgt kwaliteit. (Advertentie, Ing. Med.) (Advertentie, Ing. Med.) 0 9,5 9,5,4 9,7,3 0 10,8,6,4,2 UIT BE BRIDGEHISTORIE FR wordt wel eens gezegd, dat bridge een onrechtvaardig spel is. Hoewel dit gezegde zeker overdreven te noemen is, zijn er toch wel situa ties aan de bridgetafel, waarin de domheid onvoldoende gestraft wordt. Wij zien soms spellen maken, die verdiend hadden om 3 of 4 down te gaan, maar óók zien we spellen mis lukken, die op bijzonder fraaie wijze geboden waren maar waarbij een wel zeer ongelukkige kaartverdeling een rol speelt. Een spel van de volgende soort, kwam eens, jaren geleden, in een robberpartij voor. Als men met dat spel zou willen bewijzen dat bridge vaak onrechtvaardige resulta ten geeft, wel, dan zal niemand er zich in dit geval tegen kunnen ver zetten: v,10,8,6 a,v,b,8,2 h,b 4> a.v b,3,2 10,7,3 0 8,6,2 4- 9,7,5,3 0 a,h,7,4 h,6 a,v, 10,5,4 a h,b NZ beschikken tezamen over 39 van de 40 in een spel aanwezige punten; slechts Schoppenboer zit bij de tegen partij. NZ kunnen maken 4 Schop penslagen, 5 Hartenslagen, 5 Ruiten slagen en 2 Klaverslagen, d.w.zt 16 slagen! Vele goede paren zouden met deze NZ-spellen geen moeite hebben om in een groot-slamcontract terecht te komen; groot-slam kan gespeeld wor den in Sans-Atout, in Schoppen, in Harten en in Ruiten, dus keuze ge noeg. Paren, die wat meer moeite met het bieden zouden hebben, zullen toch nog wel kans zien deze NZ-spellen uit te bieden tot tenminste een klein- slambod in Sans, Schoppen, Harten of Ruiten. Maar hoe zoudt ge vinden dat het paar bridge speelt, dat in dit enorm sterke spel een bod bereikt van.... 6 Klaver? Ge zoudt er waarschijnlijk een beetje medelijden mee hebben, dat er mensen gevonden kunnen worden die zó slecht bieden. Niettemin was het bod van 6 Klaver het bod, dat door een zeker paar bridgers op dit spel werd bereikt. Zuid had Noord niet begrepen en Noord had Zuid niet be grepen; Noord had op een zeker ogenblik eens klaver laten ho ren" en Zuid had gemeend, dat Noord werkelijk Klavers had en was gaan steunen. Hoe het zij, de geschiedenis is te mal om geheel na te vertellen, Noord-Zuid bereikten 6 Klaver. Maar als ge nu denkt, dat 6 Klaver down ging, dan hebt ge het toch mis! Want ondanks het feit, dat NZ slechts vier troeven samen hadden, werd het spel gemaakt!! Oost kwam met Schoppen 9 uit en toen de blinde open was gegaan was Noord niet bijzonder enthousiast over de vooruitzichten; een kaart afspelen was Noord beter toevertrouwd dan het bieden en hij ging als volgt te werk. Schoppenaas en heer werden gemaakt, toen drie hartenslagen (waarop gelukkig iedereen bekennen moest) en toen drie Ruitenslagen (waarop gelukkig wéér iedereen be kennen moest. Nu waren er nog maar 5 kaarten in elke hand en er was nog geen troef gevallen. Zuid speelde Ruiten na en troefde met troefvrouw af, Noord speelde Harten na en troefde met troefboer af; dat zelfde spelletje werd nog eens her haald, nu met gebruikmaking van de laatste twee hoge troeven in het Noord- en Zuid-spel. In de laatste 5 slagen, kon Oost niets anders deen dan als maar troef bijspelen en hij maakte alleen de laatste slag, de troeftien. Een onrechtvaardige winst of had Oost met troef moeten uitkomen? JOKER. /T\ (Advertentie, Ing. Med.) ZONDAG 23 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m.: 8 00 KRO. 9.30 NCRV, 10.00 IKOR, 12.00 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 NCRV, 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nieuws en Waterstanden. 8.15 Gram.muziek. 8.25 Plechtige Hoog mis. 9.30 Nieuws en Waterstanden. 9.45 Gram.muziek. 10.00 „Met de deur in huis", causerie. 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. 12.00 Gram.muziek. 12.15 Apologie. 12.35 Gram.muziek. 12.40 Idem. 12.50 Honderd jaar Kromstaf. 13.00 N'euws en Katholiek nieuws. 13.10 Lunchconcert. 13.40 Boek bespreking. 13.55 Gram.muziek. 14.00 Voor het RADIO-PH1LHARMON1SCH ORKEST, dat ditmaal met twee noviteiten komt. De eerste is een werk van de Nederlander Hen drik Andriessen, van wie een Symphonische etude wordt ge speeld. Een belangwekkend werk in vier delen, dan kenmerkend is voor het rijpe talent van deze meester. Het wordt gevolgd door het concert voor twee violen en orkest van Geza F rid, een musi cus van Hongaarse geboorte, die reeds jaren in ons land woont en genaturaliseerd is. Hij heeft sinds lang een groot aandeel in ons muziekleven, niet het minst door zijn van durf en van een streven naar eenvoud in melodie en bouw getuigende werken. In dit tweedelige dubbelconcert blijken deze elementen duidelijk. (Zondag 14.20 over Hilversum II, 298 m.) Of naar de operette ,.Frau Luna" van Paul Lincke, frisse muziek op een fantastische' tekst (Zondag 20.05 over Hilversum II, 298 m.) En naar de VIJFDE SYMPHO- NIE van Jean Sibelius. Sibelius is de nationtle Finse componist bij uitnemendheid geweest. Zijn muziek was in sterke mate ge ïnspireerd op de volksmuziek van ziin land en vertoont verder in vloeden van de Duitse romantiek. (Maandag 16.30 over Hilversum 1, 402 m.) 112. Zo vlug mogelijk brachten Pom en Pam hun zieke broertje naar bed. „Wil je nog iets hebben?" vroeg Pom. „Alsjeblieft niet! Ik voel me zo ake lig. Laat me maar stilletjes liggen". „Waar heb je die sigaar gelaten?" vroeg Pam nieuwsgierig. „Praat me de eerstvolgende dagen niet over sigaren!" Pim trok zo'n vies gezicht, dat de bei de anderen in de lach schoten. „Ja, lachen jullie maar. Als je er maar re kening mee houdt, dat jullie de vol gende keer aan de beurt zijn om een sigaar met de baron te roken". „Maar ik wou toch wel graag die sigaar heb ben", riep Pam weer. „Waarom dan?" „Nou er zat zo'n prachtig sigaren bandje om en je weet, dat ik die spaar!" „A's je dat ding met alle ge weld hebben wilt, beneden in de prul- Iemand. Als je maar weet, dat het de laatste maal is, dat ik een sigaar heb gerookt. Oh wat voel ik me naar!" „Ik denk, dat wij er niet meer aan te pas komen, Pim", antwoordde Pom. „Want morgen komt Moeder thuis en dan zullen we geen nachtelijke uit stapjes meer kunnen maken. „Ja, dat is waar ook". Pam keek zijn broertjes geschrokken aan. „En wat moet dat dan met die lakens?" „Daar praten we morgen wel over, laten we nu maar gaan slapen", riep Pim. DOOR. 42) (Adwxtentie, Ing. Med.) Ik zou me zoveel moeite niet hebben gegeven. Maar als u denkt, mij ermee op te draaien, denk dan eerst nog eens goed na! Joe Turnberry heeft haar im mers circa acht uur thuis gebracht. Ze kwamen thuis met de bus van tien mi nuten voor achten. Toen was ik in de Roos en de Kroon" te Lenton, waar ik juist een spelletje deed. Mijn meisje en ik zijn daar van achten tot tienen gebleven, zoals wel vijftien of twintig lui u als u er naar vraagt kunnen be- vestigen. Op welke grond wilt u me nu arresteren?" „Laat me je handen eens zien, Caddie; allebei", beval LambLeg ze vlak neer'*. „Zeg eens, wat betekent dit?" „Leg ze neer, zeg ik!" „Een beetje comedie, he? spotte Al bert. Maar hij spreidde zijn handen uit, één op elke knie. Het bovenste kootje van de linker wijsvinger ontbrak. HOOFDSTUK XXIII Mevrouw Barton was enigszins uit haar gewone doen., en ook ontstemd. Ze was niet dertig jaar lang huishoud ster op „Deepside" geweest, zonder daar iets te hebben geleerd, met name, dat ze haar tong in bedwang moest houden en ich, zo nodig, beheersen. De ude meneer Hathaway was niet een an de gemakkelijkste geweest, maar ze lad er nooit met iemand over gespro ken, dat die arme man, na de dood van vrouw en zoon, zich geregeld zat te be drinken. Ook het avontuur met de dief achtige dienstbode, die er met een zil veren kandelaar en een antieke gouden doos was vandoor gegaan, had me vrouw Barton niet uit haar evenwicht gebracht. Maar wat nu gebeurd was, ging naar haar oordeel alle perken te buiten. Mevrouw Barton had een der tegenwoordige dienstboden, Agnes, be trapt, dat zij in de kamer van meneer Grant, terwijl de heer des huizes sinds Zondagmorgen vroeg afwezig was, zich schreiend over diens hoofdkussen - had gebogen en er een kus op gedrukt had. Inderdaad, het was meer dan erg en mevrouw Barton1, die zich, zonder dat het meisje haar zag, stilletjes had ver wijderd, liet niet na er de consequenties van te trekken. Toen Agnes tegen elf uur een kopje koffie kwam drinken, had ze meteen haar ontslag gekregen, zonder opgave van redenen. De meid had niets gezegd, maar slechts geglim lacht en haar wat spottend aangekeken. Mevrouw Barton was na de lunch naar de studeerkamer gegaan en daar door meneer Grant ontvangen. Op haar vraag om een onderhoud had zijn ant woord geluid, dat hij alleen voor be langrijke dingen te spreken was, maar ten slotte was hij voor haar stilzwijgen de, volhardende aandrang bezweken. „Wat is er aan de hand, mevrouw Barton?" „Ik zal u niet ophouden, meneer, maar ik wilde u toch even mededelen, dat ik Agnes de dienst heb opgezegd". „O!" zei Grant, zich bewust dat de huishoudster hem met haar grijze ogen onderzoekend aankeek. Dat onderzoek viel maar dit kon hij niet weten gunstig voor hem uit. Mevrouw Barton zou nooit hebben erkend, dat zij haar „patroon" van onbehoorlijke dingen verdacht, maar ja, zijn vrouw, Cecily Abbott, met wie hij eerst zo gelukkig scheen, had hem verlaten en je kunt nooit weten wat een man In zo'n geval zal doen. Verder met haar gedachten wilde de huishouoster zeker niet gaan! „Wat is er aan de hand met Agnes?" ging Grant Hathaway voort. „Ik vind haar wat aan de kniezerige kant. maar me dunkt dat ze goed haar werk doet". „Ik heb helemaal niets op haar werk aan te merken". „Wat is er dan?" „Meer wilde ik liever niet zeggen, meneer Grant". „Mij best, het is ten slotte uw zaak". „Ja, meneer". En Grant ging voort met het schrij ven van de brief waaraan hij juist was begonnen. Toen Agnes hem om half vijf thee bracht, schreef hij nog. Bij het binnen komen draaide zij het licht op en stond een ogenblik stil naar hem te kijken, zoals hij daar aan de schrijf tafel zat. Agnes was een mager donker vrouwtje, met een vuilgele huid en. dicht, recht afhangend zwart haar. In haar ogen lag een sombere blik. Alsof hij zich van haar aandacht voor zijn persoon bewust werd, hield Grant plotseling op en zei, zonder zich om te keren: „Dank jelaat het daar maar staan, als je wilt. Ik wil dit eerst af maken." Na even geaarzeld te hebben, ging ze zwygend de deur uit en sloot die ach ter zich. Hij schreef nog enkele regels. ondertekende, draaide zijn stoel om en schonk zich een kop thee in. Toen deed hij de brief in een enveloppe en adreseerde hem aan „de heer James Roney, Passfield, Ledstow, bij Ledling- ton". Terwijl hij zijn thee dronk, dacht hij na over 't juist genomen besluit. Ook vroeg hij zich af, wat Cecily er wel van zou zeggen. In het merkwaardige, ingewikkelde spelletje, dat ze met el kaar speelden, vormde Roney een kleine maar nuttige troef en Grant be peinsde nu al, welk gezicht zijn vrouw zou zetten, als hij die uitspeelde. Hij zat nog in dezelfde houding, toen Agnes terugkwam om de gordijnen te sluiten en de thee weg te halen. Ze ordende de tafel, maar maakte geen aanstalten, het blad op te nemen. „Als ik u even mag spreken, me neerbegon ze. Zich nu eerst van haar tegenwoor digheid bewust, vroeg hij wat ongedul dig: „En Agnes bleef hem aanstaren en Grant, onwillekeurig door die blik geïntimi deerd, stond op. Toch sprak ze, met bijna verstikte stem: „Mevrouw Barton heeft me ontslagen en ik zou willen weten waarom". „Ik geloof, dat je dit haar zelf moet vragen". Agnes wrong de handen. „Zult u me laten wegsturen?" vroeg ze dringend. Wat een onmogelijke situatie! Grant betrapte zich zelf er op, dat hij zijn sigarettenkoker had te voorschijn ge haald, een 6igaret eruit had genomen en die had aangestoken, enkel en alleen om wat te doen, terwijl hij herhaalde, dat ze zich tot de huishoudster moest wenden, ,,'t Spijt me, Agnes, maar zulke dingen laat ik geheel aan mevrouw Barton over". (Wordt vervolgd) de jeugd. 14.30 Pianokwartet. 15.05 „De onmisbaarheid van de uitbeeldende func tie voor het menselijk en godsdienstig leven", causer,e. 15.20 Concertgebouw orkest en solist. 16.10 „Katholiek Thuis front Overal!". 16.15 Sportreportage. 16.30 Vespers. 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.30 Vocaal ensemble, hoorn en strijk orkest. 18.40 Gram.muziek. 19.00 Gewijde muziek. 19.30 „Gelooft U dat?", causerie. 19.45 Nieuws. 20.00 Gram.muziek. 20.20 Gevarieerd programma. 22.35 Actualitei ten. 22.45 Avondgebed en Liturgische ka lender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM H, 298 m.: 8.00 VARA, 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO, 19.00 IKOR, 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoon- muziek. 8.35 Orgelspel. 8.58 Sportmede- delingen. 9.00 „Langs ongebaande wegen", causerie. 9.15 Kamerorkest, klem koor en solisten. 9.45 „Geestelijk leven", causerie. 10.00 Amusementsmuziek. 10.30 „Met en zonder omslag". 11.00 Omroeporkest. 11.30 Cabaret. 12.00 Lichte muziek. 12.35 „Even afrekenen, heren!". 12.45 Surinaamse Volksmuziek. 13.00 Nieuws en weerover- zicsht. 13.05 Mededelingen of gram.muziek. 13.10 Gevarieerde muziek. (In de pauze: Hammondorgelspel.) 14.00 Boekbespreking. 14.20 Radio Philharmonisch Orkest en solisten. 15.30 Filmpraatje. 15.45 Dans muziek. 16.30 Sportrevue. 17.00 Geva rieerde muziek. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sportjournaal. 18.15 Nieuws en sportuit slagen. 18.30 Korte Doopsgezinde Kerk dienst. 19.00 Voor de jeugd. 19.35 Radio catechisatie. 20.00 Nieuws. 20.05 „Frau Luna", operette (Fragmentarische uitvoe ring). 21.10 Mededelingen. 21.15 Reis Z.K.H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid- Amerika. 21.20 „Londen en Parijs", hoor spel. 22.00 Reportage. 22.05 Zuid-Ameri kaanse en Spaanse muziek. 22.30 Caba ret. 23.00 Nieuws. 23.15 Reportages of gra- mofoonmuziek. 23.25—24.00 Gram.muziek. MAANDAG 24 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde mu ziek, 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.10 Sportuit slagen. 8.20 Gram.muziek, 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Zang en piano. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. muziek. 11.15 Gevarieerd programma. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Orgelconcert. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Ban jo-Orkest. 13.45 Gram.muziek. 14.00 School radio. 14:85 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Idem. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram.muziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Gram.muziek voor de jeugd., 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Dr. G. J. Kruyer: „Sociografisch onderzoek op St. Maarten, Saba en St. Eustatius". 18.00 Mannenkoor. 18.20 Sport. 18.30 Zigeunerkwintet. 18.45 Engelse les. 19.00 Nieuws en weerberich ten. 19.10 Gramnnuziek. 19.25 „Volk en Staat", causerie. 19.40 Luisterwedstrijd „Voor het kind". 20.00 Radiokrant. 20.20 Psalmen, lofzangen en geestelijke liederen. 2,0.50 „Het leven op het land", hoorspel. 12.45 Gevarieerde muziek. 22.15 „Rijkdom onder de grond", causerie. 22.25 Clave- cimbel-recital. 22.45 Avondoverdenking. 2300 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 Wereldkampioenschap Dammen. 23.20— 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 9.00 „Onder de Pannen", hoorspel. 9.15 Gram.muziek. 10.00 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Voordracht. 10.40 Voor de zieken. 11.40 Sopraan en piano. 12.00 Gra mofoonmuziek. 12.15 Aecardeonorkest en solist. (12.3012.33 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.3312.38 Voor het plat teland.) 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Dansmuziek. 13.55 Voor de Midden stand. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Cello en piano. 14.35 „Kleine koffiemolencan tate'", hoorspel. 15.30 Gram.muziek. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 Gram.muziek. 17.30 Roemeens Orkest. 17.50 Militair commen taar. 18.00 Nieuws. 18.15 Gram.muziek. 18.30 Parlementair overzicht. 18.45 Voor de jeugd. 19.45 Regeringsuitzending: Landbouwrubriek. 20.00 Nieuws. 20.05 „In Holland staat een huis", hoorspel met muziek. 20.35 Aetherforum. 21.10 Dans muziek. 21.30 „Voor en achter het voet licht", uitzending gewijd aan het toneel. 21.50 „Het Welvaartsplan van het NVV", causerie. 22.05 Radio Philharmonisch Or kest. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.20 Orgelspel. 23.45 24.00 Gramofoonmuziek. zwarte kap r met verchroomde kap 19.' Verkrijgbaar bij de Erkende Rijwielhandel n.v. Wiliem van Rijn Amsterdam (W) (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7