a, J. CHATILLON Raadsleden pessimistisch over de groei van Alkmaar Stad en Omgeving Partijen in Irak ontbonden Jonge componisten speelden in aula eigen werken Technische vaardigheid in vele werken DeMolleboonen genoten van goede toneelavond burgerlijke stand POLITIE joeg onbewust INBREKER op de VLUCHT ACtNÜA Gladde weg oorzaak van aanrijding en valpartijen Schuurtje afgebrand Cresendo bracht zijn donateurs een populaire avond Ouverture van Würthner als verrassing Kees Stet trad op na de pauze TWEE AANRIJDINGEN r Jimmy Brown als diepzeeduiker Concentrische uitbreiding niet mogelijk zonder grenswijziging Een pleidooi voor grotere woningen LAATSTE NIEUWS Mevr. Roland Holst leerd gecrem MAANDAG 24 NOVEMBER 1952 TfOOIt de hoogst interessante muziekavond van de Stichting Jeugd en Muziek in het Murmeliius-gymnasium, hadden we een grotere belangstelling ver wacht, maar men schijnt voorlopig voor iets wat buiten de gangbare concert- practyk omgaat, nog wat huiverig te zyn. Zoals te begrypen was stond men wat onwennig tegenover deze muziek van de avant garde van de Nederlandse com ponisten, maar men had er toch allerminst spyt van een „nieuw geluid" te kun nen beluisteren. De componisten die zich met hun werk aan ons kwamen voor stellen, waren Ton de Leeuw (Rotterdam 1926) leerling o.a. van Henk Badings en Messiaen (Parys) en Henk Stans (Utrecht 1922), die o.m. bij Wolfgang Fortner in Heidelberg compositie studeerde. Medewerking verleende de violist Jos Ver- koeyen, die by prof. Oskar Back te Amsterdam studeerde. Concert verdiende meer belangstelling Henk Stam hield een korte inleiding waarin hij betoogde, dat de moderne muziek de moderne mentaliteit symbo liseert, dus logischerwijs geheel anders is dan vroegere composities. Ook de muziek van componisten als Bach, Mo zart, Beethoven, was steeds weer an ders; dit is een feit dat men maar moet aanvaarden. Met belangstelling en voldoening hebben we vervolgens naar de muziek van deze jonge componisten kunnen luisteren. Dat zij het „metier" de tech nische werkwijze, waaraan invloeden van Pijper en Schöhnberg niet vreemd waren, beheersten, bleek duidelijk. Uit eindelijk is dit van secundair belang. Voor het scheppen van een kunstwerk is inderdaad nodig een perfecte tech niekMaar nog iets anders, n.l. ta lent. of wel creatief vermogen. Wij geloven dat het creatief vermo gen van deze jonge kunstenaars in sterke mate aanwezig is, al is het dan ook in een modern gewaad. Of deze muziek blijvend zal zijn in deze „nieu we periode van de Nederlanders" zal de tiid moeten leren. Indien de emotie van hun werken onuitputtelijk blijkt te zijn, heeft hun talent eerst volledig doel gehad. Ton de Leeuw speelde allereerst de door hem gecomponeerde viif korte étu des voor piano, waarin de verschillen de piano-technieken op geraffineerde wijze werden gedemonstreerd; ze rie pen herinneringen op aan een Franse sfeer en werden subliem gespeeld. Zijn sonate voor viool en piano, had een meditatief karakter en een zeer per soonlijk accent. De melodiek was span nend en boeiend. De componist speelde dit stuk met de violist Jos Verkoeyen meesterlijk. De nobele reserve in dit stuk was FRAAI FINEERWERK 11.75 8.95 SCHAAKBORDEN 1.15, 0.95, 0.69 Schaakstukken 10.25, 7.45, 6.25, 3.75 ZAK-SCHAAKSPl LEN 4.45 Schoutenstra it 6, Tel. 398, Alkmaar De Groningse vereniging De Molle- boonen is uit haar zomerrust ontwaakt en is Zaterdagavond het winterseizoen weer ingegaan. De toneelclub 't Gebels- kop, een onderdeel van De Molleboo- nen, heeft getoond dat er in de afge lopen weken flink is gewerkt. Onder leiding van de nieuwe regisseur werd ingestudeerd het toneelspel in drie be drijven „Hai kwam weerom", van Jac. Kremer, een stuk dat het vorige jaar in de door de vereniging Grunnen uit geschreven prijsvraag voor toneelwer ken de tweede prijs verwierf. Het ver haal geeft een meisje, dat haar verloof de, die als militair in Indonesië ver toeft, in de steek laat om met een an der te trouwen, maar zich bij Evert's terugkomst bewust meent te voelen, dat zij hem toch boven Onno, haar man, verkiest. Er doen zich in het nog jonge huwelijk verschillende strubbelingen voor, met als felle dreiging een breuk tussen hét echtpaar, maar nog juist op tijd gaan de ogen open en wordt de vrede hersteld. Mevr. Olthof speelde zeer aannemelijk de rol van de jonge vrouw, die meen de voor haar geluk te vechten; Onno, de jonge man, die voor zijn teleurstel ling troost zocht bij de borrel, werd goed weergegeven door de heer Wagen borg; de heer Rademaker speelde zeer verdienstelijk de rol van de boer Be- kema, die door streng naleven van con tracten te eisen de kwesties weer in een goed spoor leidde; mevr. Van der Ploeg liet een vlotte Kea, zuster van de jonge vrouw, zien en ten slotte had mevr. El- zinga de zware rol van Moeke Tillema, de moeder van de beide meisjes, een rol welke zij knap vertolkte. De geheel gevulde zaal van het Gul den Vlies luisterde en keek met de grootste aandacht naar het spel, dat on- getwijfeld een stuk uit het leven ge noemd mag worden. Een bijzonder gul applaus, dat na het derde bedrijf aan zwol tot een ovatie, was het loon voor spelers, regisseur en grimeur. De heer P. Bos, de voorzitter van De Molleboonen, bracht hen nog op harte lijke wijze een woord van dank. In zijn openingswoord had hij o.a. al gewag gemaakt van de voortgaande bloei der vereniging, die het volgende voorjaar haar dertigjarig bestaan hoopt te vie- ren. De avond werd besloten met een zeer geanimeerd bal. GEBOREN: Gerarda A., d. van H. van Etten en N. Zonneveld Clasina R. M., d van H. J. Godijn en C. T. Zentveld. Cornelia M., d. van P. J. Overtoom en G. A Bilars Catharina en Hendrica. dochters van A. N. Smit en G. H. Hoog- vorst. Claudette d. van J. P. van der Horst en W. Zondag. GEHUWD: Willem A. Brinkman en Maria E. L. Hoveling. - Klaas Schot en Meta F. de Vries. Nicolaas van den Heuvel en Maartje Schermer. zeer opvallend. Hierna nam de com ponist Henk Stam plaats aan de vleu gel, om zijn eigen sonate voor viool en piano met de violist te gaan ver tolken. Henk Stam maakt eveneens een artistiek gebruik van de moderne structuur; hij is in zijn muzikale uiting heftiger dan De Leeuw en weet zeer spannende climaxen te bereiken. Tot besluit speelde Henk Stam „Histoire de Babar" 3 pianostukjes naar het verhaal van Jean de Brunhoff. Het is een sprookje van een olifant. De olifant schijnt inspirerend te werken, want ook Debussy heeft aan dit sympathieke beest klanken ge wijd. Welnu het was zeer geestige, moderne programma-muziek. Na afloop werd als blijk van waar dering de heer Stam een Alkmaers kaesje aangeboden. Mocht „Jeugd en Muziek" weer eens een dergelijk concert organiseren, dan hopen we dat de luisteraars hun schroom voor dissonanten dat valt best mee zullen overwinnen en. be langstelling tonen voor onze eigen tijdse Nederlandse muziek. Ms. De twee agenten, die in de nacht van 18 op 19 October op de Helderseweg surveilleerden en het licht van hun zaklantaarns over de boerderij lieten spelen hebben niet vermoer, dat zij daarmede de 25-jarige Amsterdammer W. W. in zijn duistere arbeidstoovaen. Hij had het juist gepresteerd een ruit uit te snijden en was van plan de boer derij binnen te dringen om te zien wat er van zijn gading was toen de licht bundels van de lantaarns hem opschrik ten. Hij nam ijlings de benen met ach terlating van de fiets, die hij elders had gestolen. Eerst 's middags bemerkte de familie B. het uitgesneden raam en de fiets, die nog aan de achterzijde van de boerderij stond. W., die in Alkmaar net de dans was ontsprongen, zette zijn diefstalletjes echter onverminderd voort. Hij brak op diverse plaatsen in te Amersfoort en Amsterdam en liep daar tenslotte tegen de lamp. Het bleek, dat de man uit Avereest was ontvlucht en nadien met dieverijen aan de kost was gekomen. MAANDAG Harmonie Theater. 8 uur: Het hunke rende hart (14 jaar); Cinema Ameri- cain, 8 uur: Tranen over Johannesburg (14 jaar); Victoria Theater, 8 u.: Paula (alle leeftijden); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Zij was 17 jaar (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Ontspannings avond militairen. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Ca baretavond firma Schipper. Nachtdienst apotheken: Apotheek Wanna, Ritsevootr 5. DINSDAG Bioscopen als Maandag; Rex-theater 2.30 uur: matinee. Gulden Vlies, 8 uur Rotterdams To neel met „Bonaventura". Kerkgebouw Baansingel hoek Oude gracht, 8 uur: ds Van Oossanen spreekt over „Een werelddeel in oproer". Landbouwhuis, 8 uur: Prof. Garmt Stuiveling spreekt voor de Volksuni versiteit over: „Nieuw Nederlands en Vlaams proza Wapen van Heemskerk, 8 uur: Con tactavond Chr. Besturenbond. BERGEN, 7.30 uur: Gemeenteraad. HEERHUGOWAARD, 4.30 uur: Ge meenteraad. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 8.38 21.09 Dinsdag 9.48 22.28 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 8.43 21.14 2.43 15.14 Dinsdag 9.53 22.33 3.53 16.33 Tientallen fietsers hebben vanmorgen door de gladheid van de weg kennis gemaakt met het wegdek. Het was op sommige punten in de stad spiegelglad en de zandsproeier van openbare wer ken verscheen al spoedig in de straten om op de gevaarlijkste hoeken een laagje zand te strooien. Op de Geester- weg veroorzaakte de gladheid een bot sing, waarbij drie auto's waren betrok ken. Het ongeluk gebeurde toen de ver keersagent bij de Bergerbrug het ver keer komende van de Geesterweg stop zette en een personenwagen doorgleed. De wagen botste daardoor tegen een vrachtwagen, die op zijn beurt begon te glijden en de achterkant van een tweede vrachtauto raakte. Getuigen van dit oneeval wordt verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. Op de volkstuinen aan de Westerweg brandde in het afgelopen weekend een schuur af met enig tuingereedschap. Men neemt aan, dat het schuurtje door opgeschoten jongelui in brand is gesto ken. De eigenaar schat de waarde op' 250.—. jQE Alkmaarse Accordeon Vereniging Crescendo" o.l.v. de heer J. Hartog, gaf Zaterdagavond in het „Wapen van Heemskerk" in combinatie met het Kleinkunstenscmble „Kees Stet" een uitvoering, waarvoor een buitengewone belangstelling bestond. Gezien het populaire karakter van de Aceordeonmuziek, en het eveneens po pulaire „Kees Stet"-ensemble, behoefde deze grote toeloop niemand te verwon deren. Het jeugdaccordeonorkest had met aardige stukjes o.l.v. de heer Volkers veel succes, en wel in het bijzonder met de mars Wien bleibt Wien. Hierna speelde onder de bezielende leiding van de heer J. Hartog het Ac cordeon Orkest „Crescendo" een achttal nummers. De algemene indruk was zeer goed, al speelde men in sommige stukken, wel eens met wisselend geluk, bijv. in de wals „Lotosblumen" van Ohlsen, waar de begeleidingsfiguren te veel domineerden. Hiertegenover stond echter een uitstekend gespeelde Con brio paso doble van Paul Dorel en de bekende Americain Parrol, mars van Meacham. Er was nog een muzikale verrassing die in het bijzonder onze interesse had, en wel de Ouverture in C. dur van Rudolf Würthner. Het werk bleek voor accordeon uitstekend geschreven te zijn, had een enigszins moderne inslag en boeide tot de laatste noot. Met dit stuk kwam men op hoger muzikaal niveau. Dirigent Hartog had er kenne lijk veel zorg aan besteed, en liet het werk zo niet geheel feilloos, toch zeer muzikaal spelen. Laat meh in deze richting ter bevordering van het muzi kaal accordeonspel voortgaan. Het pu- Zaterdag reed een bestelauto in de Emmastraat bij het passeren van enige geparkeerde wagens tegen een auto aan die van de tegenovergestelde zijde kwam. De chauffeur van de bestelauto had een paar tegenliggers laten passe ren en was, toen hij de passage veilig waande, doorgereden. Op dat ogenblik kwam uit de richting Costerstraat een andere auto om de bocht met het hier boven genoemde gevolg. Beide auto's werden beschadigd. Ook op de hoek Snaarmanslaan Spoorstraat trachtten twee auto's elkaar met de voorbumpers weg te duwen. Het ging nogal hardhandig en dus zal de verzekeringsmaatschappij over de brug moeten komen. De schuldige was een dame, die komende uit de Snaarmans laan geen voorrang verleende aan de auto in de Spoorstraat. bliek toonde ook speciaal voor dit stuk, veel waardering. Na de pauze werd het podium vrij gemaakt voor het optreden van Kees Stet en zijn trouwe medewerkers. Hoe wel we, gezien de overbekendheid van dit ensemble, niet in détails behoeven te treden, willen we toch niet nalaten, behalve Keet Stet, nog even te memo reren. Harry Bouwman als conferen cier en Lin Tims als muzikale clown. Truus Schot veroverde haar publiek weer met operette-melodieën en Bep Speet had als declamatrice veel waar dering. Het publiek heeft zich dan ook met dit beschaafde maar vrolijk programm bijzonder geamuseerd, en dat was toch ook de bedoeling. Een verloting plus een geanimeerd bal besloot deze dona teurs-uitvoering, waarop „Ofescendo" met veel voldoening kan terugzien, en waaraan de bezoekers een prettige her innering zullen behouden. 99. Jimmy Brown en Kapitein loon tje stapten stevig door „Wat denk je Jimmy?' vioeg de scheepskapitein. „Zou er nog een kans bestaan, dat wij de kist met juwelen in handen krijgen? Of zou die meneer Reutelvink de hele zaak al verkocht hebben? Dan zal het niet meevallen al die kostelijke juwelen te achterhalen. Zullen we maar niet meteen beginnen met de politie van al les wat wij weten op de hoogte te stel len?" Jimmy keek vrij somber voor zich uit. Hij was nooit erg gebrand op in menging van de politie, omdat de heren meestal nogal eigengereid waren en verre van slim Zijn stelregel was aiiijd: wat je zelf kunt doen, moet je niet aan anderen overlaten. En daar was hij al tijd wel bij gevaren ,.We zullen maar met de moed verliezen, kapitein" ze: hij .Hoofdzaak is, dat wij zo snel als onze benen ons dragen kunnen naar het huis van Reutelvink gaan We kun nen altijd nog zien of wij de hulp van de politie dienen in te roepen. Er is echter één ding m deze hele ontwikke ling, dat me niet helemaal aan staat. Die drie kerels, die wij daar gebonden hebben achter gelaten, waren mij te mak, toen wij weg gingen. Zo'n pretje is 't ten slotte niet om daar aan handen en voeten gebonden in het struikgewas te worden neergegooid. Je had mogen verwachten, dat zij uit alle macht daar tegen zouden protesteren. Dat deden zij echter niet. Ze lieten alles gewillig toe". „Ach wat", zei kapitein Toontje gerust stellend. ,Wat kónden zij nu proteste ren. Ze wisten toch dat zij aan onze genade waren overgeleverd". Jimmy knikte, maar helemaal gerust was hij toch niet. Met versnelde pas zetten zij hun tocht voort. QP DE VRIJDAGMIDDAG gehouden raadsvergadering is de vaststelling van het uitbreidingsplan-in-hoofdzaak voor de tweede maal aan de orde gekomen. Op 6 November had het voorstel reeds op de agenda geprijkt en het zou naar alle waarschijnlijkheid zonder al te veel commentaar zijn aanvaard „er wordt toch niets gewijzigd", had de voorzitter toen medegedeeld als niet de heer Berkhouwer (VVD) zich op bepaalde punten tegen het plan had verklaard. Daarom wilden blijkbaar ook de andere fracties hun mening openbaar maken en dat gebeurde bij deze gelegenheid. De wetenschap, dat bij een uitvoering van het plan de raad toch zjjn goedkeuring aan de credieten moet geven deed hij vele leden de interesse voor de toelichtingen verflauwen en zo kon het gebeuren, dat de een na de ander de zaal verliet om zich te gaan vertreden. De heer S i e t s m a (PvdA) merkte op, dat hij zich over het optimisme t.a.v. de industrievestiging niet zo erg gerust voelde. De algemene economische toestand Iaat weinig ruimte voor nieuwe investeringen, hetgeen de toenemende werkloosheid zeer duidelijk illustreert. Spreker betwijfelde dan ook of aan de totstandkoming van de Velser tunnel wel zoveel waarde voor Alkmaar moet worden gehecht als in het plan wordt gedaan. Hij achtte het industrieterrein Oost met zijn geprojecteerde haven daarom niet urgent en vond het heter te wachten totdat er wat meer zekerheid bestaat omtrent de vestiging van nieuwe industrieën. moet zien als een industriestad, een han delscentrum of een woonoord, maar als een samenvoeging van deze drie karak ters. Hieraan juist ontleent de stad haar aantrekkelijkheid en het zou verkeerd zijn één van deze karakters te forceren. Een andere opmerking gold de vaste brug bij de V.B., waarvan de industrie op het terrein Noord ernstige hinder ondervindt bij het vervoer te water. Tot slot vroeg de heer Berkhouwer aandacht voor eén'rapporti waaruit is gebleken, dat de verhouding van het woningtekort in alle provincies is afge nomen met uitzondering van Noord- Holland en Utrecht. Ook de heer Van der Borden (CH) brak een lans voor grotere wo ningen en waarschuwde er voor om te lichtvaardig door te gaan met de bouw van etagewoningen. Hij zag daarin met het oog op de Alkmaarse mentali teit: een huis met een tuintje een nadeel voor de toekomst. Over de schouwburgbouw zei spr„ dat men be ter opgepropt in het Gulden Vlies kan zitten dan in een ruime schouwburg zaal indien in de stad nog honderden krotten zijn die dringend moeten wor den opgeruimd. Nadat de heer Torenvlied (CPN) de hoop had uitgesproken, dat Alkmaar ren bloeiende toekomst tegemoet zou gaan, was het de beurt aan burge meester Wytema om van repliek te dienen. Dit plan, aldus spreker, is geen wel vaartsplan, het is niets anders dan een overzicht hoe men in stedebouwkundig opzicht zich de vormgeving van de stad denkt. Om de omvang redelijkerwijs te kunnen bepalen was de uitgebreide toe- EVENMIN optimistisch was het geluid, dat de heer Venneker (KVP) liet horen. Hij bepaalde zich voornamelijk tot de taak van Alkmaar als verzor gingscentrum. De voorspelde groei van de sfad,en de daarin gevestigde zaken was voor spr. nog geen vaststaand feit. Uit het verleden putte hij verschillehde voorbeelden van de achteruitgang van Alkmaar als handelsplaats. De veemarkt bijvoorbeeld is tot de 16de plaats op de ranglijst ingeschrompeld, de graanbeurs is zo goed als verdwenen en wat de winkelstand betreft zal het nog de vraag zijn of hij zich in de toekomst met het zich snel uitbreidende Bever wijk kan blijven meten. Spr. meende, dat er meer propaganda zou moeten worden gevoerd. Voorts toonde de heer Venneker zich een voorstander van de bouw van grotere woningen, zoals ook de heer Berkhouwer reeds in de vorige vergadering had aangestipt. De heer H o y t i n k AR) bracht naar voren, dat z.i. de vorige sprekers te veel op de onderdelen van het plan hadden gelet in plaats van de grote lij nen in het oog te houden. Spr. infor meerde of bij het plan rekening was gehouden met de mogelijkheid, dat er door eventuele grenswijzigingen een andere vorm aan de stad moet worden gegeven. Volgens de heer Berkhouwer (VVD) zal het gewenst zijn het indus trieterrein in N.W. richting uit te brei den, omdat daar een spoorweg-outillage is, die in Oost ontbreekt. Met klem be toogde spr. dat men Alkmaar niet alleen Ouooap lichting noodzakelijk. Deze neemt ech ter niet de behoefte aan een regelmatig sociografisch rapport weg. De bloei van een stad is niet afhanke- .ük van haar grootte, zo vervolgde spr. Soms bestaat de bloei uit het behoud van het bestaande en wij mogen ons zeker gelukkig prijzen, dat Alkmaar ge stadig en niet op Amerikaanse wijze is gegroeid. De hoegrootheid van de toename der bevolking mag dan spe culatie zijn, een feit is, dat deze toe name er is het vertrckoverschot be hoort al weer enige maanden tot het verleden en daarom moet men er re kening mee houden hoe er gebouwd moet worden als de noodzaak daartoe bestaat. Planologisch bekeken is het onloochen baar, dat op het huidige grondgebied van Alkmaar geen j'uiste stedebouwkun- dige uitbreiding kan worden verkregen. De ontwerpster van het plan heeft daar om een ander verantwoord project ge maakt, waarin de gebieden zjjn opgeno men, die onmiddellijk aan de gemeente grenzen. Wij zijn echter wat dit betreft afhankelijk van de medewerking van de gemeenteraden van Oudorp en Heiloo. Misschien ware het beter, dat één in stantie hierover had te heslissen. Deze uitlating is, zo verklaarde de burge meester, niet bedoeld om de bereidheid van de gemeenteraden in twijfel te trekken, noch als blijk van annexatie- zucht, maar wordt uitsluitend ingegeven door de wens een verantwoorde planolo gische en geografische vormgeving te be werkstelligen. Spreker twijfelde er niet aan, dat t.z.t. voorstellen zullen wor den gedaan tot wijziging van Alkmaan grenzen. Het geografische middelpunt van Alk maar is de Stenenbrug en voor het be houd van een concentrische stadsont wikkeling kan daarom aan het weste lijke deel weinig uitbreiding worden gegeven. Wil een stadsdeel organisch verbonden zijn met het centrum dan is een overweg, zoals deze de westelijke wijk afsnijdt, uit den boze. Tunnels ma ken de exploitatie van dergelijke terrei nen te duur. Bovendien heeft in agra risch opzicht de grond in de Overdie yeel minder betekenis en ook dat is één van de redenen, waarom men zich van de terreinen in het westen afwendt. Over de industrieterreinen sprekende zei burgemeester Wytema, dat men er voor dient te zorgen, dat er bouwrijpe grond klaar ligt. Een gemeentebestuur kan niet wachten tot de noodzaak er is en moet een reservegebied voorhanden hebben om eventuele grote industrieën ten dienste te zijn. Wij zullen actief moe ien blijven, aldus spreker, want het is een feit, dat de werkloosheid ook hier ongerustheid begint te wekken. Over de vestigingen van Alkmaarders in Bergen en Heiloo merkte spr. op, dat de stad zich wat het natuurschoon be treft zeker niet kan meten met Bergen, maar dat zij niettemin andere aantrek- kelijkheden bezit, die men met krachl moet bevorderen. De culturele ontwik keling is voor een stad even belangrijl als het opruimen van krotwoningen, al dus spreker, hoewel ook dit probleea zeer urgent is. Met algemene stemmen werd het uit breidingsplan tenslotte aanvaard. (Ongecorrigeerd) Burgerlijke wetten zijn opgeschort Generaal Abdoel Moetalib Amin, die Maandag benoemd is tot militair-gou verneur van het district Bagdad, heeft order gegeven tot ontbinding van de vijf politieke partijen. Voorts is de werking van alle burgerlijke wetten opgeschort voor de duur van de staat van beleg, die is afgekondigd. In de afgelopen nacht heeft de politie verscheidene politici en een aantal de monstranten gearresteerd. In alle stilte is vanmorgen het stof' felijk overschot van de dichteres, ije" vrouw Henriëtte Roland Holst-van der Schalk, die Vrijdagavond op 82-jajJ£ leeftijd in een rusthuis te Amsterdam is overleden, in het crematorium Driehuis-Westerveld verast Bi.i de cre matie waran ,fp f' lieleden en een twintigtal van haa beste vrienden aanwezig. Rancuneuze ook hand a (Van onze specii 0P DE 26ste Nov: een kwart eeuw er een schok door Louis Plsuisse, de eerlijk en groot kii voelend mens, was 29-jarige acteur Tja] Pisulsse even tevo geweigerd had. Ooi vrouw, de Belgisch: liams, met wie Jear Toren trouwde, viel naarslood. De dade lugubere aanslag ze In slechts enkele zich het drama op avond in November van Amsterdam. R trad Pisuisse daar op met „z'n vrolij zijn vrouw had Swii door zijn vrienden geten bij Schiller. verlieten ze dit bek staken het Rembran niet wetend, dat hi in het plantsoen ac van Neerlands grot borgen hield. „Ik v derhoud in bijzijn t Kuiper even tevoren je laten overhandigt van Schiller. „Geen mevrouw Pisuisse liet het een piccolo Deze bruuske afw Kuiper vermoedeliji aarzeling heen gezel ter afstand vuurde 1 twee mensen, die ni plantsoen door kwa werd er meer gewis die zich op dit avor Rembrandtplein t slechts de angstkrei hoord: „Politie, hel daarna de zes schote se, twee voor diens de dader zelf. Snel offers, die op dat o; naar het politie pc steeg overgebracht, overleed echter ree< kundige hulp gearri nauwelijks een kwa: gel had hem onder één in de rechterzij arm. Mevrouw Pisuisse en in de linkerpols het Binnengasthuis stierf onder de bek' prof. Noordewier, di ratief ingrijpen noo weten. QNTSTELTENIS er ze dubbele moor geleden gewekt. Pisuisse als een mei karakter, wiens ste de Nederlandse cab dagen geheel vertegi Nederlandse cabare steeds gelegenheid 1 nen en te ontwikkt bezield met maar nieuwing van die k groot kan zijn. Hard hij daarvoor gewerl veertien en zestien MARKTBE ALKMAAR, 24 No: het aangevoerde vee paarden van 700—87 van 550—1150, 40 nu 4095 en 50 vette s per stuk; 260 varker kilogram. LANGEDIJKER GR 24 Nov. 4000 kg rot 6G00 kg gele kool: 6000 kg groene kool 4,90—6,30; 40.000 kg I 6,20 en Succes 4— 23,60—24, grove 22— 24,60; 1500 kg peen: 4000 kg andijvie 14,41 lei IB 48. WARMENHUIZEN, witte kool 3,504,20; NOORDSCHARWOt kg bieten: A 12, B 1 kg uien 22,20—22,80, drielingen 24; 6700 'k 17,50 en II 15,50; 52 7.40 en B 4,10—5,20; A 4,60—8 en B 4,80; B 4,30; 45.000 kg S 22.000 kg Deense wi AVENHORN, 22 No kool 4—10.70; 9ooo j, 1500 kg groene kool nese kool 4,50—6,80; i 2222,90. gewone 23 24,10-25,60 en nep f ten: I lang 8,10, II 6, II rond 13—13,60, 1 Ilodjo 9,20—11,40; 12,50—13,60, III 11,90 MEDEMBLlK, 22 N Mort4'40-15' B 14'20" ,8~11: lange t stek' e'en: gewoon 2 t 5~8; Peen: B kool s on'30' Eerstelin kon! 9-5°; gele kt i7A ;20~9; witte ko- rt nj: andijvie 12- BI 26-34, BII 14- en stek 3—9. OPPERDOES, 22 N< A 14,60-14,70, B 14- en grove 21,60; UiS,ROOTEBROEK. 2! nen\,middel 23—23,IC B 12 3n o5000 kg bi' Peen B-10'20 en Mo diivt- U.50 en C 7 40. '50~17-4°: 27J 225.000 J°°° kg 6' 23,60 stuks bloemlt 4- ts' 16-60—24.40, 12-25 si, 4''70-42,70, C 19,90—27

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2