DWV sloeg razendsnel enkele bressen in Alcmaria veste en won met 3-2 WSV was niet onfortuinlijk Linksbuiten Genefaas scoorde het doelpunt van zijn leven dat Uitslagen a?d. Noord-Holland DE ZWAKKE BROEDERS VAN 4B DEELDEN DE PUNTEN USVU greep laat beide punten HSV-LIMMEN 10 Verdiende Jong Holland zege op Blauw Wit (2-1) Te fors spel in de c 6-°'Kolpine tweede helft Purmersteijn-G.V.O. 1-1 Alkmaarse Boys miste vijf minuten voor het einde een penalty Puntenverdeling na een sportieve strijd Randers door DTS vaster aan de laaisie plaats gekluisterd Alkmaarders speelden met vijf invallers Constante Zondervan winnaar van tornooi om Zilveren Waag De Kleine en Overdijk waren op dreef Goede dag voor AVA Vonnis voltrok zich op laatste moment MAANDAG 24 NOVEMBER 1952 DWV LEEFDE met zijn zevende plaats op de ranglijst beneden zijn stand. Alcmaria beeft dat Zondagmiddag aan den lijve ondervonden, want dezi hoofdstedelijke tweede klassers behaalden een verdiende 32 overwinning. Ooi: in voorgaande wedstrijden was het reeds duidelijk geworden dat de withemden wat hun technische capaciteiten betreft niet rijkelijk zijn bedeeld. Op de gladde grasmat van het sportpark kwam dat gisteren nog eens duidelijk tot uitdruk king, hetgeen overigens geenszins wil zeggen dat Alcmaria „nergens" was en tweemaal drie kwartier een verloren wedstrijd heeft gespeeld. Integendeel. De Amsterdammers hadden de grootste moeite om hun betere balbehandeling, hun zuiverder plaatsen in doelpunten tot uitdrukking te brengen. Het is zelfs niet geheel denkbeeldig dat DWV zelfs niet tot de volle winst zou zijn gekomen als het dekkingssysteem van Alcmaria wat beter had geklopt. Vooral de kleine Taulisse, die anders als een terrier naast zijn man en op de bal zit, liet de rechtsbuiten van DWV al teveel bewegingsvrijheid, waarvan invaller Fried meer dan eens een handig gebruik maakte. «ras Dekkingssysteem klopte niet helemaal bij Withemden Paulisse minder goed in vorm 1 was dan gewoonlijk vindt waar schijnlijk zijn oorzaak in het feit dat bij na dertien minuten spelen een been" had in het eerste doelpunt van DWV. In dat eerste kwartier had DWV met snelle stormlopen de Alcmaria veste aan de tand gevoeld. Vasbinder had zich eenmaal in zijn volle lengte voor de voeten van de toestormende Ooms moeten werpen. Henk Maasen en zijn mannen kregen het zwaar te ver duren en in die dertiende minuut was Wassink, die gisteren een voortreffe lijke wedstrijd speelde, genoodzaakt een corner weg te geven. Hoog zeilde het leer voor Vasbinder's doel, links binnen Bakker dirigeerde met een ferme kopstoot het ronde ding naar het heiligdom van de gastheren, waar Alc- maria's goalie tevergeefs een poging deed onheil te voorkomen. Het is moei lijk te zeggen of Vasbinder succes zou hebben gehad als Paulisse in zijn poging het doelgebied te zuiveren de bal niet van richting had veranderd. Hoe het zij DWV had een voorsprong en dat was gezien de verhoudingen vol komen verdiend. Even zonk Alcmaria de moed in de schoenen en meerdere hachelijke momenten deden zich voor. Maar nadat Wijnands Vasbinder had geassisteerd werd het doel van DWV onder druk gezet. De Koning, die ons op de rechtsbuitenplaats nog steeds niet kan bekoren, miste een fraaie kans door te lang wachten en even later schoot Brouwer uit een corner keihard in. De doelman redde, liet de bal ech ter glippen en dat was voor de toe lopende Untied voldoende om de ge lijkmaker in het net te deponeren. Een misverstand tussen Wijnands en Maa sen was oorzaak dat de vrouwelijke aanhang van Alcmaria op de tribune achter ons hartverscheurende kreetjes begon te slaken, maar een forse trap van het linkerbeen van Piet Wassink was oorzaak dat aan de spanning en onwelluidende geluiden een einde werd gemaakt. Ook de tweede helft zette in met een DWV offensief. Weer had Vasbinder de huln van Wijnands van node en een maal moest Alcmaria's linksback, toen zijn doelman na een fraaie safe nog op de grond lag, de bal van de doellijn trappen. Het zag er op dat moment donker voor Alcmaria uit en een nederlaag scheen onafwendbaar. Een schitterende combinatie tussen Dinkel- berg en de nog immer snelle Oenefaas schoot als een lichtstraal in die door pessimisme verduisterde Alcmaria har ten. Genefaas gaf een nass naar de hoekvlag, waar Dinkelberg de bal on der controle kreeg. In recordtijd was Genefaas inmiddels naar het doel ge sneld waar hij juist op tijd arriveerde om met een prachtige zweefduik de op maat getrokken voorzet van Dinkel berg in een doelpunt om te zetten. „Nu kunnen wij er weer even tegen' zeiden de Alcmariasupporters. Mis schien werd dat ook in het veld ge dacht en was dat volkomen onbewust en uiteraard ongewild de oorzaak van enkele overrompelende aanvallen van DWV. Twee aanvallen binnen de twee minuten en twee goals was het ant woord dat de Amsterdammers direct na dat doelpunt van Genefaas klaar hadden. Sneller en afdoender kon het niet. Op de vechtlust en het enthou siasme van Alcmaria hadden die twee oals geen deprimerende uitwerking. Mede door het feit dat DWV zijn voor- De Koning, Alcmaria's rechts buiten, kijkt beteuterd toe hoe de DWV-doelman Meyer vlak voor zijn neus de bal uit de lucht plukt. sprong trachtte te consolideren door in de verdediging te gaan verkreeg Alc maria een veldmeerderheid, maar de aanvallen waren te pover van opzet om kans van slagen te hebben bij de solide verdediging van de gasten. 2A: AdelbertPSCK 0—4 (gestaakt) 2 C: Con Zelo—Oosterend 43, Duin- randers—Kolping Boys 2—2, Geel Zwart Schoorl 1—2, Hollandia T—Tex. Boys 41. Res. 1 A: QSC 3Alkmaarse Boys 3 0—0. Res. 2 C: Alcmaria 5Zeevogels 2 2—2, Uitgeest 2—RKAFC 3 3—0. Res. 3 D: RKAFC 4—HSV 3 2—1. Res. 3 E: HSV 4Alkmaarse Boys 5 1—0, Bergen 3—SVW 3 2—4, Vitesse 4 -Hugo Boys 2 0—13, Limmen 3—St. Victor 3 0—3. 4 I: CSV 4Alcmaria 6 24, Meer- vogels 4—Alkmaar 3 2—3. 4 K: Egmondia 3—Kolping Boys 3 9—0, Schoorl 3—Duinranders 2 15. 4 L: Hugo Boys 3—Reiger Boys 2 4—1. Junioren. A: Alcmaria—OSV 2—0, QSC-Alk maarse Boys 1—6, D- Alcmaria b—OSV b 1—0. G: Egmondia—Alcmaria c 81, Ran- aers-Bergen 2-3, CSV—Jong Holland 2-io' Alkmaarse Boys bAlcmaria d M: HSV—WSV 1—2. N: Kolping Boys—Vios 5—2, Zeevo gels—SVW 7—1. J LSVV b—RKAFC e 4—3, LSVV c RKAFC d 0—17, Limmen bVitesse b U1. Adspiranten. A: AlcmariaOSV 42, Alkmaarse Boys—Zaandijk 8—0. B: Alcmaria b—OSV b 1—0. K: Bergen—Jong Holland 2—5 Fo- resters-Vrone 0—2, CSV-Egmondia lWB?rgen b—DTS b 0—3. Reiger RrvtS~"Jong Holland b 17—0, CSV b— r, ,~2> Alcmaria dAlcmaria c 1-4 HSVWSV 1-2. Zern,„ K,olping Boys—RKAFC b 1—1 7 n 8ESVV 1—2. b—ervog' bAdelbert 3—1. USVL -HoHandia 3—0, HSV b—LSVV b Aa. JS b—Zeevogels b 1—0. De eerste aanvallen waarmee Jong Holland de starijd tegen Blauw Wit in zette, hield goede beloften in voor het verdere verloop. Het bleef voorlopig bij een kort vuurwerk, echter niet krach tig genoeg om de Blauw Wit-verdedi- ging te overrompelen. De gasten had den het overigens verre van gemakke lijk tegen een Jong Holland-aanval die afwisselend met kort en lang spel de weg naar Succes zocht. Al moest deze achterhoede in de loop van de strijd twee maal capituleren, toch weerde de Zaanse verdediging zich uitstekend. Gingen de bezoekers tot de aanval over, dan lokte men meestal eerst een duel uit met een tegenstander, om dan via de snelle vleugelspelers het doel van keeper Vos op te zoeken. Slechts éénmaal werd hier resultaat mee be reikt, al ging dit gepaard met mede werking van enkele Alkmaarders. Toch eiste dit verrassende Blauw Wit-spel de volle aandacht van de Jong Hollan ders. Het was hun toevertrouwd, want wii zagen weer eens een Oranje team dat op volle toeren draaide. Zo werd het voor rust een vlotte partij met goed spel. in de beste ver standhouding gespeeld. Geheel anders verliep de tweede helft. Mede door het gladde veld onttsonden er wel eens bot singen. Heel normaal, op een dergelijk terrein. Minder prettig werd het, toen d scheidsrechter die deze middag met zijn beslissingen niet erg gelukkig was, niet direct ingreep, toen het spel har der werd. Fout was het van enkele spe lers om hier profijt van te willen trek ken, waaraan vooral sommige Blauw Witters zich schuldig maakten. Geluk kig herstelde de leiding zich en bleef alles binnen de perken. Na het laatste ste Jong Holland-offensief moest ook keeper Vis ziin talenten tonen. Het be gin was direct niet erg voorspoedig.^ Wel kwam hii er beter in. nadat eerst links buiten Van der Stelt hem had laten vissen en Blauw Wit hiermede de lei ding had bezorgd. De Zaankanters dron gen nog enkele malen gevaarlijk door en dank zij Kouwen. die een bal. uit de doelmond wist weg te werken, werd de Alkmaarse achterstand niet vergroot. Bij een aanval kreeg Jong Holland een indirecte vrije schop te nemen. Goo- sens plaatste de bal voor het doel, waar één der Blauw Wit-backs in eigen doel kopte. De referin in de veronderstel ling dat de bal direct was ingeschoten, kende het doelpunt tot veler verwon dering niet toe. Een minuut later was de stand toch gelijk toen Jansen r.a een schijnbeweging de hele verdediging van de bezoekers verraste (11). Tot aan de rust stond het trio Kramer, Van der Berg en Burgers verder succes voor de gastheren in de weg. Wat het twee de gedeelte betreft kunnen wij kort zijn. Romeyn en Mienis die zich van hun beste zijde lieten zien, bouwden uistekend op. Uit één van hun passes gaf Jansen de bal door aan Hoekstra, die keurig inschoot. Jong Holand her kreeg daarmee de leiding en de winst- f unten. Op een terrein, dat reeds na tien mi nuten onbespeelbaar was, hebbeh Pur- mersteijn en GVO verwoed om de pun ten gestreden met als resultaat een 11 gelijkspel. Beide elftallen wogen tegen elkaar op, beurtelings verkeerden de doelen in gevaar en de verdediging kreeg veel werk. Na 20 minuten spelen moest de GVO-doelman het hoofd bui gen voor de middenvoor van Purmer- steijn, die weinig moeite behoefde tc doen om z'n club de leiding te bezor gen. Bijna was het tweede doelpunt een feit toen Purmersteijn een strafschop kreeg te nemen. De Leeuw stopte deze echter. Van Gelderen bracht de stand weer op gelijke voet toen hij een keu rige pass oppikte en onhoudbaar de rcos trof. (1—X). In de tweede helft was Purmersteijn veelal in de aanval maar het schieten liet bij de gastheren heel veel te wen sen over. Ook waren de aanvallen dik wijls niet doortastend genoeg om suc ces te kunnen bewerkstellen. De GVO- aanvallen waren daarentegen veel ge vaarlijker hoewel de afwerking ook nog wel iets te wensen overliet. Doelpunten werden er niet meer ge scoord, zodat de strijd in een 11 gelijk spel eindigde. Vijf mniuten voor het einde van de wedstrijd WSVAlkmaarse Boys floot de scheidsrechter en wees naar de be ruchte stip. elf meter van het Wormer doel verwijderd. Theo Randrhoizen had namelijk, nadat zijn doelman reeds was gepasseerd, een goede aanval van de geblokten onschadelijk moeten maken door de bal met zijn hand uit het doel te slaan. Op dat moment was de stand 11 en de gastheren en hun suppoiters verzoenden zich dus reeds met een ne derlaag. Midvoor Pater, overtuigd dat van zijn <«hot de overwinning afhing, faalde echter. De bal vloog ruim een meter naast het doel. Laat hij zich troosten met de wetenschap dat veertien dagen geleden in de Engelse league zestien strafschoppen werden genomen, waarvan erdrie werden benut. Een ongezellig regenbuitje kwam af en toe het toch al gladde terrein be sproeien, hetgeen vele glijpartijen en slechte balcontröle tot gevolg had. Het was daarom maar goed dat de scheids- DE RIJP WAS IETS STERKER DAN HET BERGER TEAM De strijd tussen De Rijp en Bergen werd gespeeld zoals dat volgens de ranglijst gebeuren moest. Er werd aan beide zijden een spelletje ontwikkeld, dat voor deze twee ploegen de toekomst tekende met slechts één lichtpöntje, namelijk een donkerrode lamp. Geluk kig voor de schaarse toeschouwers werd het standpunt: zwoegen van het begin tot het eind op prijzenswaardige wijze gehuldigd. Bergen leed hierbij aan de zeker niet ongeneeslijke kwaal, dat zijn spelers te veel individueel zwoegden, zelfs voor het doel, met het logische ge volg, dat de Rijper doelman weinig ge vaarlijke schoten te pareren kreeg in tegenstelling tot zijn collega Timmer man, die assistentie van paal en lat moest requireren. De kittige Barend Visser was de eenzame standvastige van de Rijper voorhoede. Vinnige schui vers had hij al enkele keren op de Bergense veste afgevuurd en in de zestiende minuut kon hij tevreden naar zijn rechtervoet grijnzen, toen deze aan Bergen het eerste verlies had toege bracht. De voorsprong mocht zich slechts kort in de werkelijkheid wanen, De inzet van de wedstrijd DTSRan ders was de rode lantaarn. De Lange- dijkcra zijn er in geslaagd deze be langrijke strijd met 21 te winnen. In de eerste helft waren de partijen vol komen aan elkaar gewaagd, hetgeen ons van Randers niet tegenviel daar de Alkmaarders met vijf invallers in het veld moesten verschijnen. Eerst in de tweede helft sloeg de thuisclub haar slag door kort na rust de leiding te nemen. Het uithoudingsver mogen begon de Randers parten te spelen, waardoor DTS een licht veld- overwicht verkreeg. Succes leverde dit niet meer op, mede door het sterke verdedigen van de bezoekers. Het eerste kwartier wist het backstel van DTS, DoumaNijmeijer, de Ran- ders-aanvallen steeds te keren, om dan via de kanthalfs, Kalverdijk Tromp, de eigen aanval aan het werk te zetten. Maar ook de verdediging van de Ooievaarnestbewoners wist van geen wijken. Na een kwartier spelen kreeg Clement de bal in zijn bezit en passeerde Van der Hoven met een prachtig schot. Een voorsprong die op dat moment de verhouding vrij goed weer gaf. Over en weer wisselde de aanvallen zich af, met dit verschil dat Vethaak door schoten van Feller en Van der Plas meer kreeg te verwerken dan zijn collega aan de overkant. Aanvoerder Bakker kreeg even voor rust een bal tegen zijn hand, wat voor scheidsrechter De Graaf aanleiding was met een penalty te straffen, o.i. veel te zwaar. Dit voordeeltje bracht DTS de gelijkmaker, 11. Na de doelwisseling was het Van Dorst die op fraaie wijze scoorde. Jager en Carnas probeerden deze voorsprong te vergroten maar starndde op de Randers-defensie. De tegenaanvallen van de roodbroe- ken, die besloten werden met enkele schoten van Clement en Bakker, kwa men in de veilige handen van keeper Van der Hoven, die zich niet meer liet passeren. Zondervan, de lange man uit Leeu warden, heeft met twee punten voor sprong op de kittige Tilburgenaar Franken en de jonge Zwollenaar De Kleine het tornooi om de Zilveren Waag op zijn naam gebracht. Zonder twijfel is de overwinning te recht gekomen bij de speler die tijdens de vele wedstrijden welke de laatste vier dagen in Hotel de Nachtegaal zijn gespeeld, het best in vorm was. Hij heeft slechts één nederlaag moeten in casseren en dat was tegen zijn 'eugdi- ge rivaal De Kleine. Van die jonge man uit Zwolle zullen wij nog meer horen. De ijver waarmee hjj traint, het subtiele spel dat hjj reeds uitste kend beheerst - getuige zijn machtige serie van 322 - zijn daarvoor een waarborg. Er was in dit tornooi nog een jonge veelbelovende speler. Dat was de Zaandammer Rob Overdijk, die als tweede klasser te midden van dit gezelschap hoofd- en eerste klassers een uitstekende vierde plaats bezette Henk Hoogland heeft het niet tot een overwinning kunnen brengen. Maar wie zal zich daarover verwonde- een? Een speler als bijvoorbeeld De Kleine trekt iedere dag van ZwoRe naar Leeuwarden om daar met Zon dervan een partij van zo'n slordige zeshonderd caramboles te spelen. Als dat achter de rug is gaat hij nogeens doodgemoedereerd een uur of drie al leen trainen. Hij leert tal van figuren uit zijn hoofd, probeert dag m dag uit lange series aan de kaderlijn te ma ken en daar hij de aanleg heeft, moet hij voor een „ruime" speler als Henk Hoogland haast onverslaanbaar zijn. Peetoom heeft het er met zijn vier winstpunten nog niet eens zo slecht afgebracht. Deze Schagenaar klopte met het voor hem uitstekende moyen ne van 28.57 de sterke De Jong en bovendien versloeg hij in 21 beurten onze stadgenoot Hoogland. De eind stand van dit bijzonder interessante tornooi luidt als volgt: 1 Zondervan 2598 208 31.68 12 2 Franken 2399 210 40.66 10 3 De Kleine 2514 322 29,92 10 4 Overdijk 2398 205 28,21 8 5 Berkelmans 2409 137 29.38 6 6 De Jong 2079 190 27.00 6 7 Peetoom 1546 77 17.97 4 8 Hoogland 1588 125 16.03 0 Zonder inspanning laat Zondervan zijn gevoelige keutop op zijn stoot bal tikken. Het volgende moment zal die bal verder licht tege°~ die andere twee aantikken. De-e Fries heeft voor een jaar de - veren Waag in zijn bezit gebracht. Hij verdiende het ook. Slechts een maal heeft hij verloren, maar daar staat tegenover dat hij zijn partij tegen F ranken in vier beurten uit maakte. Franken was op... 2 blijven staan. want Van de Berg scoorde uit een voorzet van rechts onhoudbaar tegen (1—1). Na de korte rust kwam De Rijp met een overdonderend machtsvertoon de Bergen-helft binnenrukken. Een half uur lang stond de blauwe achterhoede onder een waar spervuur en ze mag zich gelukkig prijzen dat de stellingen slechts éénmaal omver gelopen werden, nog wel door de rechtshalf. Het scheen dat De Rijp op de overwinning af zou gaan. Op een fataal ogenblik schoot echter een van De Rijp-backs in eigen doel. Het einde kwam dus iets tegen de verhouding in met een 22 gelijk spel. De clubs moeten echter op korte termijn van speelwijze veranderen, wanneer ze meer willen veroveren dan dit ene puntje. Ook deze keer heeft Oudesluis de punten niet kunnen thuishouden. Wel waren de zwartjes niet minder dan de gasten, maar de handicap dat W. van Dorsselaar even voor de rust het veld moest verlaten, gaf ten slotte USVU een numerieke meerderheid, welke juist op tijd werd uitgebuit. Na een gelijkopgaand begin scoorde USVU het eerste doelpunt. Balvers ont ving de bal van Jb. Vennik en zijn schot belandde buiten bereik van Aar- sen tegen de paal. De Vries stond ech ter klaar om in te schieten. Oudesluis versaagde niet en na twintig minuten kon Blok na een corner van Slik gelijk maken. Even tevoren had Oudesluis pech gehad, want een kogel van P. van Dorsselaar werd door de paal gekeerd. De elftallen hielden elkaar tot kort voor de thee uitstekend in evenwicht. Toen voltrok zich voor O. het noodlot. Na een handsbal van Tiel werd er niet gefloten, bleef de achterhoede staan en de ex-VSV-speler Balvers kon onge hinderd Aarsen passeren. De heftige protesten van de Oudesluizers nood zaakten de scheidsrechter ten glotte W. van Dorsselaar naar de kleedkamer te zenden. Een dubbele slag dus, maar de over gebleven zwartjes hebben het er na de rust niet bij laten zitten. USVU slaagde er aanvankelijk niet in de numerieke meerderheid uit te buiten, hoewel er door het ontbreken van Van Dorsselaar nogal eens een der gasten vrij spel kreeg. Oudesluis slaagde er zelfs in ge lijk te maken. Wijnjeterp worstelde zich op de vleugel vrij en J. Slikker schoot de bal uit zijn korte pass onder de vallende Vennik door in de touwen. Toch zou USVU de winst meenemen. Kort voor tijd kopte Jb. Vennik name lijk de bal na een fraaie voorzet van De Vries onberispelijk in de touwen. Oude sluis slaagde er niet in een laatste kansje te benutten, 23. Na de vele terrein-alüeuringen van d laatste weken, konden gister weer verscniliende nandbalwedslrijaen pAats vinden. Van de vier gespeelde weusinj- uen wisten de AVA-teams er drie te winnen. Dames II speelde thuis een wedstrijd tegen BSV 1. Beide ploegen speelden een goede wedstrijd, waaroij de verde digingen het sterkste deel van de elf tallen vormden. Met slechts 10 won nen de AVA-dames. Heren II speelden in Velsen tegen de IJmond-reserves en wonnen met 105. DAVA-heren speelden direct in vrij noog tempo, waarbij vooral in de voor- noede goed werd gecombineerd. Herhaaldelijk werd door het binnen- trio de IJmond-verdediging uit haar verband gespeeld. Na 20 minuten spelen was de stand dan ook reeds 60. Hoe wel het tempo iets zakte, wisten de AVA-heren toch hun voorsprong nog .e vergroten tot 90. Het te hoge tempo werd aan het ein de van de wedstrijd nog bijna noodlot tig, want nu gingen de IJmond-heren ïun tempo verhogen, waaruit ook de vodige doelpunten kwamen, maar ver- d< dan 105 kwam het niet. Met deze overwinning bereikten de AVA-heren eer de bovenste plaats in hun afde ling. Adspiranten A speelden tegen Foresters A. Dit was een aardige wedstrijd, waarin vooral Inneke Boom en Willy Leeuwen kamp veelbelovend spel lieten zien. Het regelmatig trainen van de adspiranten rechter de teugels strak hield en dat de spelers begrip toonden voor gevaar lijke situaties welke onder deze om standigheden niet konden uitblijven. WSV zette de eerste aanval, ■„•n, maar de Boys acnterhoede m ot doelman Kra mer aan het hoofd, gaf voorlopig niet thuis De Alkmaarders hadden kenne lijk het meest last van het gladde ter rein en kenden aanvankelijk hun spel niet ontplooien. Later herstelden zij zich en werd het een wedstrijd met gelijke kansen. Hoe wel de spil van WSV de Alkmaarse Boys midvoor goed in het oog hield, kon Pa ter enkele zeer gevaarlijke schoten los sen. Aan de overkant nam Jan de Vries het doel van Kramer menigmaal onder vuur, maar het duurde tot tien minuten voor de rust voordat het eerste doel- put werd gescoord. De WSV-aanvalsleider liep goed in op een strakke voorzet van Jan de Vries en met een stevige knik van zijn hoofd passeerde Binken doelman Kramer. Na de hervatting profiteerde Alk maarse Boys van het windvoordeel, door verschillende aanvallen op te zet ten. Het doel van WSV zat echter „pot" dicht. Wonderlijk genoeg kwam de ge lijkmaker, nadat Van Zon het veld had moeten ruimen. Zijn plaatsvervanger eiste de eer van de gelijkmaker voor zich op. Beide ploegen hebben ge zwoegd en geploeterd voor het winnen de doelpunt. De defensies bleven ech ter de baas en, zoals gezegd, zelfs een pnalty was niet in staat verandering in de stand te brengen. Een record aantal toeschouwers was gisteren getuige van een meer spannende, dan fraaie ontmoeting tussen HSV en Limmen. Er werden aan beide kanten zoveel kansen gemist, dat men zich somwijlen afvroeg hoe of dat mogelijk was. De zenuwen speel den de ploegen in deze derby danig parten. Wanneer men daarbij bedenkt, dat de HSV-spil de midvoor van Lim men een technisch knap speler goed bedwong, is het begrijpelijk dat er weinig doelpunten gescoord wer den. Want de Limmen-achterhoede wist eveneens wat opruimen was en in laatste instantie bleek ook keeper Haanraads van Limmen uit het goede hout gesneden te zijn. Toch heeft Limmen de beste kansen gehad, want de in hoofdzaak rechtsbenige mid voor Bakker gaf zijn linksbuiten zo veel mooie kansen, dat het jammer was, dat deze steeds faalde met zijn schot. Wat de wedstrijd betreft nog het volgende: De eerste aanvallen wa ren voor HSV, doch Ben Mors miste voor open doel. Even later moest Haanraads weer handelend optreden,; doch het ging hem goed af. Even la ter probeerde Ben v. d. Maat het en kele keren, doch toen ook dat niets op leverde trok ten slotte de voorhoe de van Limmen er tussenuit. De HSV- keeper greep echter schitterend in. Even later greep Apeldoorn bij een aanval van Limmen mis, doch Kosters redde de situatie. Een snelle aanval over rechts bracht eveneens geen suc ces voor Limmen. Het spel ging na meer gelijk op, maar tot doelpunten kwamen beide partijen niet. Na de rust was het spel iets fanatieker. Het publiek roerde zich op luidruchtige wijze en toen Ben Mors natrapte vrees den wij het ergste. Doch scheidsrech ter Wijnschenk uit Amsterdam bleek de juiste man voor deze wedstrijd te zijn en het spel ging op normale wijze verder. Na een kwartier spelen kreeg Haan raads de linksbuiten van HSV een corner te nemen, die door Mors keihard werd ingeschoten. Keeper Haanraads was echter op zijn post. Met nog vijf minuten te spelen had menigeen zich reeds verzoend met een gelijk spel, doch met uiterste krachts inspanning wist de HSV-spil de bal vrij te krijgen en gaf goed door naar Haanraads, die de bal voor de voeten van Bugter plaatste. Razend snel schoot Bugter in, waarmee hij HSV de overwinning en twee kostbare punten bezorgde. De laatste minuten waren beide doelen nog enkele keren in gevaar, doch dolgelukkig verlieten de HSV'ers het terrein. Zij waren er van overtuigd, dat zij iets meer had den gekregen dan hun toekwam. Doelpuntenrergen bij Groot Schermer Purmer'and Groot Schermer, dat met twee inval lers in het veld verscheen, heeft de wedstrijd tegen Purmerland met 3—4 verloren. De gastheren startten met de wind in de rug, maar dat was voor Pur- merend geen beletsel het eerste doel punt te scoren. Nog voor dat het spel een half uur oud was, was de voor sprong tot 30 aangegroeid. Broertjes redde de eer, maar op het moment dat in de kleedkamers de thee werd inge schonken, scoorde Purmerland het vier de doelpunt. Het moest eerst 6—1 wor den voordat Groot Schermer de zaken ernstig begon aan te pakken. Goals van Kroes, Buiis en een back van Purmer land brachten de eindstand op 64. bleek uit deze wedstrijd, die zij met 3—2 wonnen door betere balbehande ling en groter uithoudingsvermogen. Dames I speelden in het RAI-gebouw te A'dam haar tweede zaalhandbalwed- striid. Na vorige week van het Utrecht se Sport Vereent met 51 te hebben gewonnen, moesten de AVA-dames gis teren met een nederlaag genoegen ne men. De Amsterdamse dames speelden beter. Men kon zien dat verschillende van deze dames reeds verleden Jaar zaalhandbal hadden gespeeld. Vooral voor het doel waren zii gevaarlijker. DVV bleef met 1—6 de baas.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7