WsÊÊSÊ duiker altijd dkoperf Bliksembeveiliging op openbare school te Oterleek Nieuws uit Contactavond van zuivelfabrieken en hun melkslijters wint alfcSjit: 1APTAS 5 45 CHATILL0N 9.95 Koedijk Harmonie Aurora gaf goede uitvoering Schoorl Staatspensionnering nog verre van ideaal Spijkerboor Voordrachtavond van de PJG Schermerhorn Uitvoering Laetitia Egmond aan Zee Castricum HEILOO Voorlopig comité voor sociëteit in Dorpshuis West-Graftdijk Egmond aan Zee Laatste opvoering van Victoria en haar huzaar' Getuigen spraken elkaar tegen Snoekwedstrijd in het Geestmerambacht Bergen De Woude Prins Carnaval zwaaide de scepter Hensbroek Propaganda-avond EHBO DINSDAG 25 NOVEMBER 1952 in een wat rustiger tem- liep zo'n beetje in zijn jmeren, toen hij achter nk van een auto vernam, ielhalen als daar niet een nzetten", bromde hij ter- :ek. En ja hoor. daar na- e vaart een auto, die zo hij grote wolken stol ach- irp. Kapitein Toontje stel- lijk aan de kant van de :al proberen hem te laten nde hij. „Misschien kan ik (Advertentie, Ing. Med.) LOMA KRUIDENIER Amsterdam gehouden exa- rrijging van het Vakdiplo- t slaagden de candidaten )t te Heerhugowaard, mej. Heemskerk en de heren J. stricum, J. F. G. Glorie te C. Entes te Kalverdijk, Groot te Limmen, J. C. iroek op Langedijk en M. maar. INGEN IIMUIDEN en van Maandag: Traw- 9020; IJm 37 1 18.700; een E 25.800; Loggers: KW 175 45 f 3450; KW 95 f 3460; 80; KW 37 f 4440; KW 6 f 4750; KW 127 f 4200; KW W 70 f 4060; KW 122 75 f 2810: IJm. 283 40 1 6220 IJm 204 f 2290; 0; KW 76 f 8330; KW 19 59 f 2320; KW 26 f 2710; 0; KW 64 f 2510; KW 104 25 f 2400; KW 91 1 2650; ;0; KW 84 f 2310: KW 108 16 f 2380; KW 107 f 2400; KW 114 1 2070; KW 114 !8 f 2810; KW 162 1 2720; i; RO 2 f 2020; Kotters: !0; KW 94 f 690; KW 98 53 1 1980; KW 34 f 2610; I; KW 30 f 760; KW 77 130 f 450; Am 17 f 2760: 10; Am 18 f 3050; Wi 33 f 1950. heilbot 255—230; gr. tong tong 173151; kim. tcng :ong I 154—135; kl. long II ot I f 155-225. ;ongschar 83; schartong 32: grm. schol 73; kim. schol schol 47—37; kl. II schol 2517; v. haring 1611: 14.50; gr. schelvis 6055; 57—43; kim. schelvis 44— is I 40—30; kl. schelvis II 25—8; gr. gul 47—37; mid. I. gul 28—16; ham 96—74; i80; kl. hake I 7160; kl koolvis zw. 2520 50; t 32—28. gr. kabeljauw 248126: v. 75—49; gr. koolvis wit 1—67; gr. hake 388. bedroeg in totaal 11000 (Advertentie, Ing. Med.) linnen IAPTAS plastic APTAS 11 OC leder j 6 tel. 3987 Alkmaar J \m Jaarwedde raadhuisschoonmaker verbeterd Vele subsidies De raad der gemeente Oterleek kwam in voltallige vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter J Posch. In deze vergadering werd de begroting der gemeente voor het jaar 1953 vastgesteld. Deze geeft een gunstig beeld en is in inkomsten en uitgaven sluitend met een bedrag van ruim f 5 000 voor onvoorziene uitga ven In 1953 zal de dokterswoning ge schilderd worden. De openbare school zal van binnen worden geschilderd. Op deze school zal tevens een bliksembe veiliging worden aangebracht. De stei ger in de ringvaart zal enige verbete ringen ondergaan. Tevens is een be drag geraamd voor het opknappen van de schuren achter het raadhuis. Suosi- dies zijn in deze begroting geraamd voor de Commissie wijkverpleging naar rato van 0.75 per inwoner, de Stichting voor Geestelijke Volksge zondheid, die 5 cent per inwoner zal ontvangen, een geraamde bijdrage in het exploitatietekort van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar van 1200, een subsidie aan de Sportvereniging SSV van 200, de gymnastiekverenigingen Voorwaarts en Turnlust ieder van 50 en de zangvereniging Crescendo van 50. De Kleuterschool te Oterleek zal wederom een subsidie van 400 ont vangen. De heer Zwaan zag gaarne dat de wedde van de raadhuisschoonmaker werd verhoogd. Deze verricht zijn werkzaamheden tot volle tevredenheid en zijn wedde staat niet in verhouding tot wat hij doet. Met algemene stem men besloot de raad de wedde te stel len op 400 per jaar. De verbetering van de schuren achter het raadhuis be sprekende, zeide de heer Zwaan, dat de z.g. oude ziekenbarak niet meer voor herstelling in aanmerking komt. De burgemeester zeide, dat in de eer ste plaats de schuur achter het raad- buis zal worden hersteld en het nog niet in de bedoeling ligt thans reeds de oude ziekenbarak op' te knappen. De straatbelasting zag de heer Zwaan gaarne afgeschaft en anders achtte hij het billijk, dat behalve de gebouwde eigendommen ook de ongebouwde zul len worden belast. Ook de vuilnisop haaldienst achtte spreker niet billijk. De burgemeester deelde mede dat deze dienst zichzelf bedruipt en voor velen een uitkomst is. De heer Baltus, sprekende namens de commissie van onderzoek zeide, dat het de comrissie is opgevallen, dat het schilderwerk van de dokterswoning een zo hoog bedrag vordert. Ook B. en W. vonden dit bedrag hoog. Afgewacht dient te worden hoe de inschrijving voor dit werk verloopt. Van de Studiecommissie Westfries dialect was een verzoek ingekomen om een subsidie voor het uitgeven van een boekwerkje waarin de geschiede nis van het Westfriese dialect wordt weergegeven. B. en W. stelden voor een bedrag van 25 te verlenen. De heer Zwaan wilde dit punt van de agenda afvoeren. Besloten werd 25 te verlenen. Een voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan de gemeente Alk maar in de kosten van het doen van De Harmonie Aurora gaf Zondag in het Vergulde Paard haar eerste concert avond. De zaal was goed bezet, waarna de voorzitter, de heer A. Jongsma, een woord van voldoening uitsprak. Hij toonde zich zeer verheugd over de aan wezigheid van de burgemeester, de heer Schellinger en zijn vrouw. Het achttal nummers voor de pauze Werd op uiterst muzikale wijze ver zorgd. Een extra en verdiend applaus kreeg het trio voor drie clarinetten, uitgevoerd door de drie jongste leden, n.l. Herman Visser, Hans Blauwboer en Luit de Waal. Het mooiste nummer was wel „The Geisha" van Jones van Leeu wen, het concoursnummer waarmee dit jaar in Beltrum, Gelderland, de le prijs werd behaald. De eminente direc teur, de heer Nieman, kan met tevre denheid op deze uitvoering terugzien. Na de pauze werd door enkele leden opgevoerd de „Barbier Brugwachter", een klucht in één bedrijf, een oud paardje dat het echter nog goed deed. De rolkennis had overigens wel wat beter kunnen zijn. Een gezellig bal onder leiding van de Aurora-band vormde het slot van deze goedgeslaagde avond. OPBRENGST COLLECTE KOEDIJK. De collecte van de kloproosactie heeft in Koedijk (Kanaal dijk) de som opgebracht van f 34.42. een examen als leidster bij het kleu teronderwijs door een ingezetene dezer gemeente in het jaar 1953, mocht zich niet in de sympathie van de heer Schuuring verheugen. Deze bijdrage is niet op enige wettelijke basis gegrond. De burgemeester bestreed dit en vond het billijk, dat de gemeente dit bedrag vergoedt. Besloten werd de bijdrage te verlenen. Tegen stemden de heren Zwaan, Spaan en Schuuring. Daarna werd een besluit genomen tot het in voorbereiding verklaren van een plan van uitbreiding voor de ge meente. Binnenkort hoopt de burge meester de raad de volledige plannen te kunnen voorleggen. De heer Zwaan vroeg in de rondvraag naar de aangelegde riolering achter de woningen aan de Handelskade, waarop de burgemeester vertelde op welke wijze deze riolering is aangelegd. De heer Schuuring zag gaarne een veror dening in het leven geroepen, waarin een aantal dagen wordt bepaald waar op de winkels 's avonds langer geopend mogen zijn. Hieraan zal aandacht wor den besteed. Aan de roep „verzamelen" van de af deling Schoorl van de Bond voor Staatspensionnering gaven zovelen ge volg, dat er in dc toneelzaal van Nic. Schuyt geen plaatsje onbezet bleef. De voorzitter, de heer v. d. Garde Jr.. richtte in het bijzonder een woord van welkom tot de 86-jarige veteraan van de afdeling, de heer P. Greeuw, die meer dan een halve eeuw heeft mee gestreden In het grote bondsleger. On der applaus van de aanwezigen werd deze oudgediende vervolgens een taart aangeboden. De voorzitter wees er verder op, dat na een halve eeuw van strijd de wa pens nog niet kunnen worden neerge legd: het ideaal van de bond is n.l. nog niet in vervulling gegaan. Spreker spoorde aan tot volhouden en wekte allen, die nog afzijdig staan op, zich te scharen achter het vaandel van de Bond voor Staatspensionnering. Toen betraden „De Flierefluiters" van Landsmeer het toneel en gaven onder regie van Adolf Bouwmeester een prachtige vertolking van Norman Kras- na's comedie „Per Luchtpost". De toe schouwers hebben zich met dit stuk en het vlotte spel van de gasten uit Lands meer kostelijk geamuseerd. w?kelÏÏkiagK" W?ld de PJG haar dri«" huis waa, blJfenkomst in het Heeren- de heer Frf„ als sPreker optrad Beemster Se' Jonkhart uit Zuidoost- gaf van" w! een voo^"cht ten beste Meid'^ De heir ?ai?s toneelstuk „De wo^dradit, waarin h? T' Zij" door verschillende „te de dlal°Sen gaf de talriiko o stem.-nuances weer- gai, de talrijke aanwezigen ruim twee uur lang te boeien. Nafst de Samen spraken in onversneden AmcterdS die dikwijls op de lachspieren werkten ontroerde de voordrachtskunstenaar zijn gehoor met de dramatische beken tenis van Stans, de mevrouw die door haar meid wordt afgeperst omdat rij gedurende de vier maanden afwezig heid van haar man hem eenmaal on trouw is geweest, hetgeen de meid te schmnWaS gekomen door het onder scheppen van een brief. dehik»de beh?ndeling van de huishou- dienstelieMenlgln5szaken werd wegens ritster Van voorzitter tot voor- Beemste? n." T' Eggers uit vacature 'j„ L, h'eiylt voortvloeiende vuld door i bestuur werd aange- Bakeman „d d» «'h® Van de heer Jan lid. 1 de Schermer als bestuurs- Vrouwengroep Partij van de Arbeid vierde Vrouwendag In Hotel „De Rustende Jager" heeft de Vrouwengroep van de Party van de Ar beid te Castricum gisteravond een fami lie-avond gehouden, waarvoor, ondanks de minder gunstige weersomstandigheden een behoorlijke belangstelling bestond. De voorzitster, mevr. Oosterman, her dacht in haar openingswoord de overleden schrijfster en dichteres, mevr. Henriëtte Roland Holst en las een van haar ge dichten voor. Na het zingen van een der strijdliede ren kreeg de spreekster, mevr. v. d. Sluis Flinterman uit Amsterdam het woord. Zij is lid van de Amsterdamse gemeente raad en bestuurslid van de Prot. Chr. Werkgemeenschap. Mevr. v. d. Sluis sprak deze avond over de „Wereldcrisis en het Socialisme". In gloedvolle bewoordingen heeft deze begaafde spreekster de ernst van deze tijd en de taak, welke de socia listische vrouw hierin heeft te vervullen, geschetst. Doordat wegens een ongeval van mej. G. de Leeuw, de leidster van de A.J.C. te Castricum, deze groep haar medewerking niet kon verlenen, werd het programma gevuld met het bekende radiospel ,,'t Hangt aan de muur en 't tikt". Na de pauze werd door eigen krachten cnder leiding van mevr. Oosterman het spel van Ton Oosterhuis „De aarde draait" opgevoerd. LEZING OVER DE SCHILDERKUNST IN JEUGDHERBERG In het kader van de „Wie-wat-waar"- weekends welke dit winterseizoen in de Jeugdherberg Koningsbosch worden gehouden, heeft Zaterdagavond onze plaasgenoot, de heer J. C. Heeck, ge sproken over schilderkunst als liefheb berij. Er was dit weekend veel belang stelling bij de trekkers en het onder werp genoot een zo grote belangstel ling, dat de causerie Zondagmorgen werd voortgezet. BOUWVERGUNNINGEN B. en W. hebben vergunning verleend aan J. Melissen voor de bouw van een hoenderpark aan de Stetweg; N. Groot voor de bouw van een woon- en win kelhuis aan de Ruiterweg; P. de Nijs voor het verplaatsen van een hout- loods aan de Geelvinkstraat en aan F. Res voor de verbouwing van een bol lenschuur aan de Hoogeweg. CASTRÏCUM'S BETEKENIS ALS FORENSENOORD Uit een onlangs gehouden enquêtte is gebleken dat er dagelijks 1116 hoof den van gezinnen de gemeente verlaten d e elders hun werk verrichten. Zaterdag en Zondag gaf de R.K. toneelvereniging Laetitia in de zaal van de heer A. Bontje een uitvoering van het toneelspel in drie bedrijven „Maai ke" van Rosita Peters. Beide avonden waren goed bezet. Laetitia is een vereniging die reeds vele jaren bestaat doch ze heeft maar zeer weinig spelers die één a twee sei zoenen achterelkaar deel uitmaken van de vereniging. Elk jaar presenteert ze een aantal debutanten en dit jaar is het een zeer groot aantal. Maaike is een goed stuk maar vereist een prima ver tolking. Het is een echt speelstuk. Goede amateurs kunnen er zich in uit leven en er iets heel moois van maken. Regiseur Odijk heeft geen mensenmate riaal voor een stuk als dit. De speel sters en spelers hebben hun uiterste best gedaan. Het ontbrak aan goed spel en dat konden ze als debutant onmoge lijk geven. Mevr. B. de Groot was als grootmoeder Paap een gunstige uitzon dering evenals mevr. E. de Vries die fris en vlot spel gaf. Mej. A. Bisschop was als Mariëtte wel aannemelijk en de heer Commandeur voldeed als oude Dries. Dit waren op die van mevr. De Groot na echter alle bijrollen. Dat de aanwezigen toch nog hebben genoten, ligt aan de inhoud van het stuk. Het applaus was een beloning voor de wil om toch iets goeds te brengen. HUIS VERKOCHT De woning bewoond door mevr. de wed. T. de Bakker-Langedijk en de heer W. Kat is verkocht aan de heer J. Broersen. ERRATUM In ons nummer van gisteren maakten wij melding van een voetbalschandaal te Egmond aan Zee. De betrokken wed strijd AdelbertPACK werd evenvel niet in Egmond aan Zee, maar in Eg mond Binnen gespeeld. Aufobotsing door gladheid Ten gevolge van de gladheid van de weg heeft zich gisteren een autobotsing voorgedaan op de hoek DorpsstraatCie- weg. Een luxe auto, komende uit de rich ting Limmen en bestuurd door de heer Dekker, remde in de bocht af. Hierbij gleed de auto echter naar links af en kwam in botsing met een passerende vrachtwagen. De voorzijde van de luxe auto werd zwaar beschadigd. Een kraan wagen moest er aan te pas komen. De schade aan de vrachtwagen was gering. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. De komst van de Sint Op uitnodiging van het 'Winkeliers comité zal St. Nicolaas Zaterdagmiddag 29 November onze gemeente bezoeken. Hij zal in de grote veilinghal door de schoolkinderen worden opgewacht. Op Vrijdagmiddag 5 December zal de Sint een bezoek brengen aan de R.K. Bewaarscholen en 's middags de jeugd in het Corso Theater toespreken. Rijwiel en konijn ontvreemd Een bewoner van de Beverwijkerstraat weg, de heer J. Groen, kwam tot de on aangename ontdekking, dat van zijn erf een sportfiets en een konijn waren ont vreemd. Hij heeft aangifte gedaan bij de politie, die een onderzoek zal instellen. MET DE BROMFIETS GEVALLEN Onze plaatsgenoot, de heer H., wonende aan de Torenstraat, die gisteren per brom fiets op weg was naar zijn werk, kwam op de Beverwijkerstraatweg ten gevolge van de gladheid, te vallen. Hij liep een lichte hersenschudding en enige hoofd wonden op.,' Verschillende verenigingsbesturen hebben met elkander overleg gepleegd om te komen tot oprichting en instand houding van een sociëteit in het Dorps huis. De vergaderlokaaltjes in dat ge bouw lenen zich daar uitstekend voor, vooral nu er binnenkort een piano zal worden aangeschaft en dezer dagen de toezegging werd gedaan door een in gezetene van Heiloo, dat hij gaarne zijn harmonium beschikbaar wilde stellen voor het Dorpshuis. Er is een comité gevormd waarin zitting hebben mevr. Bood (comité ouden van dagen), de heer Holtes (Bond voor Staatspensionnering), de heer Greve Bond van Burgergepensi- onneerden) en de heer Hondeling (Bond van gepensionneerde employe's van de N.S.). Dit comité zal de plannen uitwerken, die op Donderdag 11 Dec. aan de gezamenlijke verenigingsbestu ren worden voorgelegd. Er zal op deze bijeenkomst tevens een permanent be stuur worden gekozen. Voor deze so ciëteit zal zeker de nodige belangstel ling bestaan. Jeugdige koorzangers ontvingen diploma's Zondagmiddag kwamen de jeugdle den van het R.K. kerkkoor, dat onder leiding staat van de dirigent Piet Groot, in het Brunogebouw bijeen, om het jaarlijks patroonsfeest te vieren. Het is de gewoonte dat deze gelegen heid wordt aangegrepen om de diplo ma's uit te reiken aan hen, die het koor gaan verlaten. Zij maken plaats om de jongeren gelegenheid te geven de koorzang te beoefenen. Ook de jeugd die zich het afgelopen jaar ver dienstelijk maakte door het ophalen van contributie e.d., werd met een sur prise bedacht. De bekende goochelaar Caki hield de jeugd hierna op aange name wijze bezig, zodat er volop is ge noten. De ouders, die voor deze gele genheid tevens waren uitgenodigd, hebben eveneens kunnen genieten van de vingervlugheid waarmede deze goochelaar zijn publiek bezig wist te houden. In zijn dankwoord aan de koorzangertjes deelde de pastoor nog mede, dat dit jaar waarschijnlijk voor het eerst in Heiloo met Kerstmis twee maal een naehtrr^s zal worden gehou den, n.l. om 3 uur 's nachts en waar schijnlijk om 5.30 uur. ZWEMMEN VOOR SCHOLIEREN Met ingang van Donderdag gaan de leerlingen van de hogere klassen van de centrale o.l. school schoolzwemmen in de overdekte zweminrichting te Alkmaar. Aan dit schoolzwemmen wordt deel genomen door 42 leerlingen die daar toe met een extra bus naar Alkmaar worden gebracht. Daar het zwemmen tussen twaalf uur en half een plaats vindt, zal worden getracht, de terug reis met de dienstbus te maken. De zwemlessen zullen, zolang Gede puteerde Staten ze nog niet bekostigd hebben, goedgekeurd, worden bekos tigd door de gemeente. Eerste bijeenkomst in Ursem In samenwerking tussen de N.V. Zui velfabriek „De Prinses" te Ursem en de „Lyempf" te Leeuwarden zou een zestal z.g. contactavonden gehouden worden tussen bovengenoemde fabrie ken en hun melkleveranciers. Een avond te Schagen heeft reeds plaats gehad. Er volgt één avond te Opmeer, drie avonden te Ursem en één in het Gulden Vlies te Alkmaar. De eerste te Ursem vond Vrijdag avond plaats in café Mulder. De heer Jofriet, directeur der N.V. „De Prin ses", heette de talrijke aanwezigen (de zaal w?s geheel gevuld) hartelijk wel kom, inzonderheid de heer Paul, adjunct-directeur van de „Lyempf" en ir Van Dijk, landbouwkundige van de „.Lyempf", alsmede de burgemeester en diens echtgenote. Ook de pastoor kwam na enige tijd van zijn belangstelling blijk geven. De heer Paul uit Leeuwarden zeide hoe nuttig het ican zijn, om de melk leveranciers bijeen te brengen en be lichtte het grote nut van een goede voorlichting op de me.kwinning. Wan neer men de fabriek een grondstof geeft, die aan de hoogste kwaliteiten voldoet, is dit een waarborg voor goede orodueten. Deze komen niet alleen de fabriek, maar ook de leveranciers ten goede. Om dit te bereiken is men overge gaan tot het aanstellen van een land bouwkundig ingenieur, die de belangen der boeren behartigt. Spreker gaf daarna het woord aan ir. V?n Dijk, die in een gloedvol betoog de melkwiining en al wat dar'rmee in verband staat, besprak, o.a. het bacte- riënvraagstuk, dat een grote invloed heeft op de hoedanigheid en houdbaar- St. Nicolaasfeest voor tweehonderd kinderen Zaterdagmiddag genoten ongeveer tweehonderd kinderen in de zaal van Jac. den Houdijker van een prachtig geslaagd St. Nicolaasfeest. De Heilige Man sprak een vriendelijk en bevatte lijk woord en de kinderen zongen di verse liederen met pianobegeleiding. Behalve de gewone tractaties had de goede kindervriend nog iets speciaals voor de kinderen bereid, n.l. een pop penkast en een goochelvoorstelling. De kinderen mogen de initiatiefnemers, de heren S. Hopman, A. Hof, P. Schotvan ger, wel zeer dankbaar zijn voor deze prachtige middag. ZILVEREN JUBILEUM IN KERKKOOR Zondag herdachten de heren P. Bras en P. de Goede hun zilveren jubileum als lid van het parochiaal zangkoor. De Hoogmis werd te hunner intentie op gedragen. i S W^3 m i&f a? H 1 S0 iic'A heid van de melk, wat spr. uitvoerig belichtte. Ook besprak hij het vaedcrprobleem, voornamelijk het kuilgras. Het zou zeer gewenst zijn dit steeds na het melken te voeren, omdat het vet van de melk zeer gevoelig is voor het opnemen van reukstoffen. Daarom is het ook van groot belang de melk direct na het melken uit de stal te verwijderen. In het kader van het besprokene werd een film vertoond, welke opge nomen was door het Melkcontrólesta- tion Zuid-Holland, en in beeld bracht, hoe het w e 1 en hoe het niet moet met de winning der melk, de behande ling daarvrn, de stalinrichting, de be handeling der dieren enz. Na de pauze trad op het Langedijker Cabaret onder het motto: „Lachen is gezond!" De lachspieren zijn dan ook danig in beweging gebracht en ieder was ten hoogste voldaan. De burgemeester bracht dank aan de directie en wees op het grote belang van deze tak van industrie voor de ge meente. Hij hoopte dat dit contact tot een bloeiend bedrijfsleven zal leiden. De heer Corfage (Wogmeer) was de tolk van alle aanwezigen, toen hij de dank overbracht aan de directie voor deze avond. Hij hoopte dat de directeur in de toekomst kan zeggen: „Ze hebben er toch wat van opgestoken". Ook de heer Jofriet bracht alle aan wezigen dank voor het welslagen van deze avond. NOORDSCHARWOUDE. De ope rettevereniging „Caecilia" sloot Zon dagavond haar eclatante succes af met de tiende opvoering van de showoperet te „Victoria en haar huzaar". Het is inderdaad een geweldg succes gewor den, daar de grote zaal van Concordia tot in alle hoeken bezet was. Voor een elfde uitvoering zou de zaal ongetwijfeld eveneens vol gelopen zijn, maar aan alles komt een eind. Er is deze laatste avond met elan gespeeld en gezongen, zodat er ten slotte een ware ovatie volgde, toen het laatste bedrijf achter de rug was. Het was dan ook niet te verwonderen, dat er na afloop vele har telijke woorden van dank gesproken werden tot alle medewerkenden. Na afloop heeft de voorzitter, de heer J. Klinkert, alle medewerkenden dank gezegd. De jongste, Dik Deutekom, mej. Anna Marie Kühne, de regisseur Voor- haar en dirigent C. Geerling ontvingen alien een stoffelijk blijk van waarde ring. De heer C. Liefhebber, gérant van „Concordia", overhandigde een tegel tableau, vervaardigd door onze plaats genoot, de heer D. Dirkmaat. als her innering aan de tiende uitvoering. Rest ons nog te vermelden dat de rol van Victoria weer door mej. Wolfs winkel werd vervuld en dat meer dan 5000 personen tot dusverre de uitvoe ringen hebben bijgewoond. Filmavond van de „Spoor zoekers" NOORDSCHARWOUDE. In het bo venzaaltje van „Concordia" werd Zater dagavond de film „The Great Barrier Reef" (het grote koraalrif voor de Oost kust ilan Australië) vertoond. Deze film was afgestaan door de Australische^ Am bassade en werd vertoond voor de jeugd organisatie „Spoorzoekers" en de Neder landse Jeugdbond voor Natuurstudie. De heer Folkert v. d. Goot uit Alk maar was bereid eerst enige inleidende woorden te spreken, over het ontstaan van een rif en het leven op en om een rif. De film in kleuren gaf een goed beeld van de geweldige vormen en kleurenrijkdom in tropische zeeën. DE HEFFING OP WITTE KOOL LANGENDIJK. Naar wij verne men loopt de restitutie van de heffing op witte kool, die zoals wij berichtten f 0.50 bedraagt, niet over de periode van 1 September tot 1 November, maar tot 8 Tjovember. In ieder geval een ver blijdend bericht voor de witte kool verbouwers. ER WAS WEL GAS ZUID-SCHARWOUDE. Men deelt j ons van bevoegde zijde mede, dat het in dit blad gepubliceerde bericht als I zonden de percelen van het Kerkpad 1 enige dagen van gastoevoer verstoken in geweest, onjuist is. Het bericht was iet afkomstig van onze gewone corres pondent. LANGEDIJK. Het waren een paar louche knaapjes, die gisternjiddag voor de Alkmaarse politierechter kwamen beweren, dat een inwoner van Noord- Scharwoude, zekere G., de jongste van hen met een steen had gegooid, waar door de jongen een flinke hoofdwond opliep. De beide knapen waren bezig met het opdreggen van oude metalen, welke op zichzelf eerzame bezigheid plotseling werd verstoord, door een kleine regen van keistenen, veroor zaakt door genoemde G. Deze meende dat de jongens zijn tamme zeemeeuw aan het stenigen waren. Inderdaad gooide hij toen met stenen, doch vol gens hem troffen zij geen doel. Wel zag hij de kleinste van de twee jongens struikelen en vallen en hoorde hij later een luid geschrei. Dit knaapje, desge- vraaril, ontkende echter dat hij geval len was. Zijn broer, die oud genoeg was om te mogen zweren, herinnerde zich echter wél iets van een valpartij. De jongen zou echter toch door een steen gewond zijn. De officier van jus titie, mr J. C. V. Meischke, concludeer de tot vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. De politierechter, mr J. N. Alblas, verenigde zich Cf armee. Onder de dreigende kreten van hun mama, die hen had vergezeld, trokken de twee getuigen af. Minimumprijzen sluitkool LANGEDIJK. Naar het orgaan „Groenten en Fruit" mededeelt, zijn per 1 December de nieuwe minimumprijzen van sluitkool als volgt vastgesteld: Ro de kool f 6.-, gele kool f 5.50, witte kool f 5.-, groene kool A f 6.50 en B f 5.-, alles per 100 kg. In Januari gelden onderstaande mi nimumprijzen: rode kool f 7.-, gele kool f 6.50, witte kool f 6.-, groene kool A f 7.50 en B f 6- tot 12 Januari. Daarna voor deze soort eveneens f 7.50 per 100 kg. De heffing bedraagt voor alle soor ten f 0.50. VERKIEZING VAN NOTABELEN NOORD-SCHARWOUDE Bij de gehouden verkiezing van twee notabe len vau de Ned. Herv. Kerk werden de beide aftredenden, de heren C. van Niennes en A. v. d. Veer, herkozen. SUCCES VOOR VERENIGING „NUT EN SPORT" LANGEDIJK Een der leden van de pluimvee- en konijnenfokkersvereni ging „Nut en Snort", de heer G. de Barbanson uit Hoorn, wist de vorige week op een in Roden (Dr.) gehouden tentoonstelling een fraai succes te be halen, Met zijn inzendingen behaalde hij drie eerste, één tweede en één ere prijs. Het waren exemplaren van het soort de klein-Zilvers, lichtblauw en mtectentrpiM De praedteaten waren le ZG, twee keer voor klein-Zilver licht blauw en nvd 'en geel. le GG licht blauw en le G middengeel. ZUIDSCHARWOUDE. De hengel sportvereniging „Geestmerambacht" hield Zondag haar tweede snoekwedstrijd in dit seizoen. Een groot aantal hengelaars trok met goed gevulde aasemmertjes het Am bacht in om de nachten aan snoek op het aroge te brengen. Om half drie arriveerden de hengelaars weer in het clublokaal van de heer P. Kramer, café „De Rode Leeuw". Na me ting van de snoeken bleek, dat die van de heer G. Meindersma de grootste was. Hij legde daarvoor beslag op een zilveren medaille, door de heer Schoonhoven uit Alkmaar beschikbaar gesteld. Voorts kreeg hij een zilveren sigarettenkoker, welke door enkele burgers was aange boden. Men besloot om een clubvlag aan te schaffen waarin het wapen van Zuid- scharwoude zal prijken. Dan werd nog het besluit genomen om, ijs en weder die nende, in het laatst van Januari of begin Februari wederom een wedstrijd te hou den. Voorts is de hengelsportvereniging voornemens om half Mei een excursie te houden, waarbij ook de dames van de leden tegenwoordig zullen zijn. Deze bij eenkomst wordt dan besloten met een oud-Westfriese koffietafel. BURGERLIJKE STAND LANGEDIJK. Geboren: Maria Johanna Catharina, d. v. Bernardus Jo hannes Wolters en Beatrix van Schou- trop; Catharina Maria, dochter van Ge- rardus Hoogland en Maria Josepha Peters; Jan Cornells, voon van Corne lls Blaauw en Heiltje Lena Hink. Getrouwd: Jacob Karl Schager en Anna Maria Lammigje Jansen; Johan nes Marie Romijn en Antje Hoogland; Aris Teunis Wit en Geertje Rodenhuis; Cornells Johannes van der Vliet en Anna Maria Theresia Appel. Een eigen kerkgebouw BROEK OP LANGENDIJK De Ge- ref. kerk. art. 31, k.o.. die tot dysverre haar kerkdiensten hield in de Chr. kleu terschool. krijgt binnenkort een eigen kerkgebouw. Daartoe is de timmer- manswerknlaats van de heer W. v. Goet- hem aangekocht. Hierin was vroeger het café „De witte zwaan" van de heer S. Borst gevestigd. „KOPROT" IN DE UIEN „Koprot" in de uien is een ziektp waardoor dit gewas onbruikbaar wordt. Er wordt de laatste weken veel ge klaagd over het voorkompn van deze ziekte. Dat ze in vrii ernstige mate op treedt, leren ons wel de aangetaste hoeveelheden, die op de tuintjes langs de nieuwe weg naar Heerhugowaard ziin uitgestrooid om daar tot verrot- t;ng over te gaan en als bemesting te ■benen. Bij de zeer gunstige priis, die ■eer nior\ wordt besteed, veroorzaakt STORM BRACHT DUINEN VEEL SCHADE TOE Nu de hevige stormen en harde win den der laatste weken, die de golven opstuwden, tot het verleden behorenen de zee weer rustig geworden is, blijkt eerst goed welk een schade de kracht, der elementen aan de duinen heeft aan gericht. De afslag aan de zeezijde is van dien aard, dat de duinenrij loodrecht op het strand staat en hier en daar de Noorse fjoren schijnt te willen imite- teren. De groote kanon-bunker ten Noorden van paal 32, die eens een vervaarlijk onderdeel van wijlen Hitler's Atlantic- wal vormde, is met zijn gewicht van meer dan enige honderdduizenden ki lo's nog meer naar voren geknikt en levert daardoor een nog ernstiger ge vaar op voor de jeugd en anderen, die uit een oogpunt van durf en nieuws gierigheid het gevaarte beklimmen. Inmiddels zijn de mannen van de Rijkswaterstaat begonnen de schade lijke gevolgen van de duinafslag door de aanplant van helm en riet zoveel mogelijk te herstellen. Door de hoge zeeën, die het strand voortdurend over spoelden, is dit volkomen van alle on gerechtigheden gereinigd, zodat het met zuiver zand is bedekt. BURGERLIJKE STAND Geboren: Nicolaas G., z. van G. N. Min en A. Pronk. Johannes C. C., z. van C. P. Berkhout en A. M. Schouten. Eric R. Th. M., z. van L. B. J. M. Ste ger en A. M. Lindner. Margaretha A„ d van P. J. Brakenhoff en G. Timmer. Margaretha, d. van J. J. Zaadnoordijk en C. J. van Wonderen. Ondertrouwd: Jan van Dellen (A'dam en Hedwig Hettema. Wilhel mus J. P. Veltman en Johanna M. Scholten. Getrouwd.: Gerardus Paping en Geertruida Th. Ruijter. Jacobus M. Kaandorp en Catharina Stevenhaagen. Heeft onze hoofdstad Zaterdag een glorieuze intocht van Sint Nicolaas be leefd, in De Woude, het rustieke dorp je bij het Alkmaardermeer, heeft Prins Carnaval Zondagavond zijn scepter ge zwaaid. Op initiatief van de Wouder feest commissie vond in café Van der Leede een gemaskerd bal plaats, waar negen tien Wouders zich los maakten uit de dagelijkse sleur. Als volgelingen van prins Carnaval traden zij op de dans vloer onder het mom van de gelaarsde Kat, een zoon van het Hemelse rijk, Godin van de nacht, een ongevaarlijke neger, een aap, evenmin gevaarlijk, Hartenvrouw, ja zelfs als een compleet prentenboek des duivels, bundige vrolijkheid los maakten uit hun bundige vrolijkheid los maakten uit dagelijkse doen, werkte de jury zich in het zweet, voor de beoordeling en aan wijzing van de prijswinnaars. Daarbij kwam de met Oosterse waardigheid omhangen Chinees, in de Woude beter bekend als de heer C. Wezel, als eerste uit de bus. Nummer twee werd de heer Joh. Klomp, de zoon vah donker Afri ka, gevolgd door een rasechte Holland se boer, de heer J. Meiissen, die het bier weer best vond. De groeospriis verwierven twee jongedatnes die zich ..Half om half" noemden, omdat zii haar linkerhelft in mannenkleren en de rechterhelft in dameskledii h^ddpn ge stoken. De Benjamin van de fami'ie Van der Leede tenslotte verwierf als negerjongetje de prijs voor de origi neelste voorstelling. Zaterdag hield de afd. Hensbroek— ^.an de ^ed' Vereniging voor EHBO in de zaal Kossen een zeer goed geslaagde propaganda-avond. die door talrijke aanwezigen werd bijgewoond. De heer van Roon, directeur van het Centraal Bureau, vertoonde enige prachtige EHBO-films, waaruit men op duidelijke wijze kon leren wat men wel en wat men niet moet doen indien er een ongeluk gebeurt. Daarna hield de heer Van Roon een propaganda-rede, waarin hij vooral liet uitkomen, dat het jammer is, dat er nog maar zo weinig mensen zijn die iets van EHBO afweten. Juist door deze on bekendheid gaan er nog zoveel mensen levens verloren. Hij wekte de aanwezi- de telers. Sen dan ook op een cursus te gaan vol te een ernstise schadepost voorgen. Na^ de pauze werd nog eln film

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3