r Stad en Omgeving Sint Nicolaas komt op 4 December per boot aan de Bierkade I ERKENDE PHILIPS SERVICE Nog negen teams zijn ongeslagen P. Ivan der Meur LXtuLk»,. Jimmy Brown als diepzeeduiker Onderwijzers organiseerden een feest voor drieduizend kinderen De doelstellingen van de Chr. Vakvereniging A langes'raai De winkelsluiting AGENDA Lutherse kerk beroept ds G. J. F. Hermann Jeugdige Amsterdammers meenden in Alkmaar hun slag te kunnen slaan Eis maanden voorwaardelijk Bonaventura verwekte in den beginne weinig spanning Geen kloostersfeer Bergen Verdronken op zoek naar haar zoontje HEILOO Teraardebestelling van de heer Hamstra BESOMMINGEN IJMUIDEN WOENSDAG 26 NOVEMBER 1952 Ook om de kleuters is gedacht Ruim achthonderd kinderen zullen volgende week, op 4 December, om half twee in angstige spanning de komst van de Goedh.illgman verbei den, die evenals andere jaren per boot aan de Bierkade zal arrive ren. Sint Nicolaas zal zich op zijn paard naar het Gulden Vlies en het Wapen van Heemskerk begeven, bege leid door zijn zwarte Pieten en de muziek van Excelsior, aan welk corps Ieder jaar de eer te beurt valt de hoge bezoeker te begroeten. Deze intocht van Sint Nicolaas vormt een onderdeel van het feest, dat door de onderwijzers van de Openbare La gere scholen met ware liefde voor het 1 ;nd wordt georganiseerd. Er moesten maar liefst drieduizend cadeautjes ko men, want niet alleen deleerlingen RED BAND-ROOSEND AAL-HOLLAND (Advertentie, Ing. Med.) Een gave en een laak Voor een vrij groot aantal belangstel lenden hebben prof. dr. S. U. Zuidema en de heer Vermeulen, hoofdbestuurs lid van het C.N.V., gisteravond in het Wapen van Heemskerk gesproken over de doelstellingen van de Christelijke Vakvereniging. Het was een propa- gandabijeenkomst, waaraan ook mede werking werd verleend door Jan Stadig, zang en de heer Van der Stoep, decla matie. De heer Vermeulen herinnerde er aan dat de werknemers tientallen jaren hebben moeten strijden vóór zij einde lijk invloed kregen bij het behandelen van problemen op sociaal-economisch terrein en zich hierdoor bepaalde vrij heden konden veroveren. Spreker betoogde dat de mens als discipel in het leven is gesteld om God te dienen. Dat is niet alleen een gave, doch tevens een taak. Er zijn heel wat mensen, ook overtuigde Christenen, die met hun verworven vrijheid geen raad weten. Zij slijten hun tijd in zorgeloos heid en laten de problemen op sociaal- er-"omiseh terrein aan anderen over. De heer Vermeulen zette uiteen dat het C.N.V. ook over de grenzen een taak heeft. Reeds werden afgevaardigden uitgezonden naar Indonesië, Nw. Guinea en Canada om daar te helpen bij de op richting van een Christelijke vakver eniging. Spreker betoogde dat het de taak van iedere Christen is zich aan te sluiten bij zijn eigen vakverbond en deze door actieve medewerking zo sterk mogelijk te maken. Vrijheid Prof. Zuidema, die hierna het woord voerde, gaf als zijn mening te kennen, dat een vakverbond geen afgod mag worden en dus niet tussen de Christen en God mag gaan staan. Hij keurde dwang tot organisatie (ook op staatkun dig terrein) ten sterkste af: men moet de mensen bewegen zich aan te sluiten door een appèl op het vrijheidsbesef te doen. Spreker betoogde dat een ware gemeenschap zich niet laat organiseren, daar men dan afglijdt naar tirannie. De gemeenschap is een gave Gods waaruit een organisatie kan opbloeien. In deze organisatie moet de gemeenschap in vrijheid kunnen doorwerken. De mens is geroepen tot machtsvorming, doch tussen macht en geweld ligt een afgrond, aldus spreker. Een vrijheidsorganisatie moet ontstaan uit dankbaarheid: niet door dwang. Dit zij steeds het parool van de Christelijke Vakvereniging. (Advertentie, Ing. Med) Alle typen pick-ups en platen spelers voor gewoon en lang- speelmogelijkheid. Alle typen radiotoestellen van PHILIPS, van de beroemde GRUNDIG radiofabrieken en TELEFUNKEN. Ongekende keus in de prach tigste opnamen van gramo- foonplaten. ALKMAAR uit de le en 2de klassen, die Donder dag in de beide zalen Sint Nicolaas met eigen ogen kunnen aanschouwen en tevens nog een aardig programma krij gen aangeboden, ook de andere leer lingen zullen bij het feest worden be trokken. Voor hen worden er 7 a 8 to neelavonden gegeven. De leerlingen van het BLO hebben hun Sinterklaas feest op de school. Voor de kleuters zal Donderdag 4 December in het Gulden Vlies, het grote ogenblik zijn gekomen, waarop zij Sint Nicolaas mo gen ontmoeten. Men begrijpt de enor me organisatie, die aan al deze feeste lijke bijeenkomsten is verbonden, maar daardoor laten de onderwijzers zich met hun medewerkers niet afschrik ken. De wetenschap, dat hun pupillen een onvergetelijke dag zullen hebben, doet hen vol goede moed door de mas sale voorbereidingen heen worstelen. Druk scheepvaartverkeer op hef kanaal Op het Noordhollandskanaal heerste gisterennamiddag een bijzondere druk te van zeeschepen .Allereerst arriveer de getrokken door twee sleepboten van de Koninklijke Marine de gro te loodsb lut „Spica" uit Delfzijl. Het schip zal in Amsterdam worden ver kocht. Tot het convooi, dat wegens de invallende duisternis tot hedenmorgen aan het Zeglis was gemeerd, behoorde eveneens het Rijksbetonningsvaartuig „Grevelingen" dat door zijn eigenaar dige bouw de aandacht trok. Tezelfder tijd passeerde de driehonderd bruto re gister ton metende Duitse coaster „The- kla" uit Barssel, geladen met teerpro- ducten. De Commissaris van Politie te Alkmaar maakt bekend dat krach tens de bepalingen van de Winkel sluitingswet in verband met het komende St. Nicolaasfeest gedu rende het tijdvak van 29 November tot en met 4 December (uitgezon derd op Zondag, 30 November a.s.) de winkels voor het publiek ge opend mogen zijn tot des avonds 21 uur, terwijl de verplichte och tend- of middagsluiting in die periode niet van kracht is. Markt en straathandel kan tot des avonds 21 uur plaats vinden. De Commissaris van Politie, vnd. J. DRSEUWS. RADIO Concert in Schutterswei Onder leiding van de heer J. Willems hebben de zangverenigingen „De Stem des Volks" uit Alkmaar en „Zanglust" te Schermer een geslaagd concert ge geven in de strafgevangenis „Schutters wei". De heer Willems bracht op zeer verdienstelijke wijze als solist enige liederen van Grieg en verschillende opera-aria's, waarmee hij een spontaan applaus oogstte. Het concert viel bij de bevolking van „Schutterswei" zeer in de smaak. WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Het hun kerende hart (14 jaar) Cinema Arae- ricain, 2.30 en 8 u.: Tranen over Johan nesburg (14 jaar) Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Paula (alle leeftijden) Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Zij was 17 jaar (18 jaar) stadhuis, 4.30 uur: Uitreiking van 46 eretekenen voor orde en vrede Valks lunchroom, 8 uur: De heer Gé Nabrink spreekt over „Sexuele hervorming en sexuele voor lichting" Wapen van Heemskerk, 3 uur: St. Nicolaasmiddag fa. Wijnbergh Co.: 8 uur: feestavond motorclub Gulden Vlies, 8 uur: Filmavond KAB. Nachtdienst apotheken: Apotheek Wanna, Ritsevoort 5. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Het hun kerende hart (14 jaar) Cinema Ame- ricain, 8 uur: Tranen over Johannes burg (14 jaar) Victoria Theater, 8 uur: Het leven van 3eethoven (14 jaar) Rex theater, 2.30 en 8 uur: Zij was 17 jaar (18 jaar) Cantine Ringer's Fa brieken, 8 uur: Jeugd-evangelisatie- avond met als sprekers lt Arendse en ds Wildschut Wapen van Heemskerk, 16.30 uur: St. Nicolaasfeest Gebr. Win der; 8 uur: Feestavond SOVA (Spoor wegen); 8 uur: Clubavond RASA% (Rijks ambtenaren) Gereformeerde kerk, Oudegraeht, 8 uur: Opwekkingssamen komst Café Centraal, 7.30 uur: Uit reiking van elf vakdiploma's aannemer Café Tom, 8 uur: Jazz Society Gulden Vlies, 8 uur :Friese vereniging „Selskip Friso". HOOG WATER BERGEN AAN ZEE Woensdag 11.07 23.46 Donderdag 11.10 0.20 Dinsdag 9.48 22.28 TE CAMPERDUIN hoog laag Woensdag 11.12 23.51 5.12 17.51 Donderdag 12.15 0.25 6.15 18.25 De kerkeraad van de Evang. Lutherse gemeente te Alkmaar heeft een beroep uitgebracht op ds J. J. F. Hermann te Bodegraven. Hoewel nog geen defini tieve bevestiging is ontvangen heeft men goede hoop, dat de predikant het beroep zal aanvaarden. Alkmaarse Damclub DDD in de competitie In de clubcompetitie van de eerste klas, afd. Zaanstreek, heeft DDD 1 deze week thuis gespeeld tegen Wormerveer 2. Door van de bezoekers met 128 te winnen heeft het eerste team van DDD in haar afdeling de leiding behouden. De bezoekers wonnen twee partijen en DDD vier. Vier partijen werden remi se. De gedetailleerde uitslag was: DDD 1Wormerveer 2: 1. L. Raven- stijn—C. Wortel 1—1, 3. N. Oud—R. Duinmeijer 20, 3. G. WoonijkH Brandhorst 02. 4. J. Schuit—tegenst. niet opgekorfïen 20. 5. P. BooijJ. Bakker 11, 6. J. MekkenA. Duif 20, 7. P. SmolenaarsJ. van Ent 02, 8. M. J. Langras Jr.H. Brussel 20, 9. D. StamL. Otter 11, 10. J. Jorna K Scheltus 1—1. BIJBELLEZING DS DEN OUDSTEN Men verzocht ons te melden, dat Ds N. den Oudsten hedenavond zijn bijbel lezing om 8 uur in „Waakt en Bidt" zal voortzetten. Zij beleefden niet lang plezier van hun buit f 100 en acht Achttien jaar waren de twee Am sterdamse knapen, die gistermorgen voor de arrondissementsrechtbank te rechtstonden wegens diefstal van 150 kg lood van de voormalige scheeps werf 't Hondsbosch, waar enige tijd de lompenhandel van de fa. Emiel de Raay gevestigd is geweest. Eén van de verdachten, Uiltje K., had in Alkmaar bij deze firma gewerkt en wist, dat er een partijtje lood lag opgeslagen. Met zijn vriend Harm B. charterde hij een auto en in de avond van 6 September toog het tweetal naar Alkmaar, waar het zijn slag sloeg. Toen de volgende morgen de inbraak werd ontdekt wist de Alkmaarse politie vrijwel onmidde- lijk de hand op de knapen te leggen, omdat surveillerende agenten het num mer van de bij de scheepswerf gepar keerde wagen hadden genoteerd. Aan gezien beide verdachten nog een blan co strafregister hadden en de officier van justitie van mening was, dat de drie weken, die zij preventief in het Huis van Bewaring hadden doorge bracht reeds een ernstige correctie be tekenden, volstond hij met het eisen van een geldboete van 100 of 30 da gen en een voorwaardelijke gevange nisstraf van acht maanden met een proeftijd van drie jaar. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Onvoorzichtig Tegen Nicolaas P. de W. uit De Rijp werd bij verstek zes gulden boete ge- eist. Hij was op 14 Juni te Oudorp plotseling de weg overgestoken ter hoogte van de Omvalbrug en daarmj aangereden doör de auto van de eier- handelaar C. K. uit Heerhugowaard. Door de kantonrechter was verdachte veroordeeld tot zes gulden boete, van welk vonnis hij in hoger beroep was gegaan. De officier van justitie mr A, W. Holsteyn oordeelde, dat De W. het verkeer in gevaar had gebracht én vroeg bevestiging van het vonnis. Hij wilde geen hoger straf requireren om dat gebleken was, dat de ei'erenhande- laar een paar borreltjes had gebruikt. Andrea Domburg en Charlotte Kohier boeiden door gevoelig spel PONAVENTURA", waarmee het Rotterdams Toneel gisteravond in Het Gul- den Vlies verscheen, wordt ons voorgesteld als een thriller, een kwalifica tie, die naar men mag verwachten inhoudt, dat het stuk van meet af aan een intense spanning weet te veroorzaken, die langzamerhand tot een adem benemende climax wordt opgeschroefd. De climax is er ongetwijfeld geweest, maar naar de spanning in de eerste twee bedrijven hebben we vergeefs ge zocht. IJET zwaartepunt van dit verhaal ligt op de twijfel, die zuster Bonaventu ra (Charlotte Kohier) koestert over de juistheid van het doodvonnis, dat over miss Sarat (Andrea Domburg) is uitge sproken, maar zolang die twijfel alleen nog maar zijn basis vindt in de intuïtie van de kloosterzuster heeft zij voor de ontwikkeling van het stuk weinig waarde. Eerst op het ogenblik, dat het krantenknipsel over de rechtszaak in de Kunst en cu'tuur tas van dokter Jeffreys wordt gevon den krijgt het vermoeden, dat miss Sarat niet de moordenares van haar broer is, meer betekenis en dan bemerkt men ook een intensere aandacht voor het stuk, dat nu langzamerhand zijn ontknoping moet naderen. Het spel van Andrea Domburg als de terdoodveroor- deelde Sarat heeft ons in hoge mate weten te boeien. Zij gaf een juiste ty pering van de jonge vrouw, die zich vol innerlijke kracht verzet tegen de verschrikking van de naderende te rechtstelling. Om het verhaal een bij zondere sfeer te geven laat de schrijf ster Charlotte Hastings het gevangenen- transport door het noodweer stranden in een klooster, waar miss Sarat en haar geleide enkele dagen moeten wachten tot het water van de overstro ming is gezakt. Tijdens het gedwongen verblijf in het klooster komt Sarat in contact met zuster Bonaventura, die in tuïtief aanvoelt, dat er ergens in dit drama iets niet klopt. Charlotte Kohier gaf een fijngevoelige creatie van de kloosterzuster en als zodanig getuigde zij van een betere rolopvatting dan zus- Ier Josephine (Coba Keiling), die alleen door haar kleding op een religieuze leek, maar overigens een vrij onwaarschijn lijke figuur op het toneel zette. Nieuwe aanwinsten Open bare Leeszaal 200 T32 Tielrooy: Ernest Renan. 240 N 42 Noordhoff: Gelovige mensen. 300 W51 Wertheim: Herrijzend Azië. 308 E88 BroersmaLuomajoki, R. K. en S. Broersma: Finland. 470 M95 Mutsaers. Pharmaceutisch Latijn. 615 W63 Wie len, Van der: Leer- en handboek der re- cepteerkunde. Dl. 1. Algemene en bijzon dere recepteerkunde. 917 F10 Faber: Wat heeft' Amerika ons te zeggen? 901 T39'Toynbee: Oorlog en beschaving. 930 S80 Sprey: De antieke wereldzee. 937 S80 Sprey: Hannibal. 938 V64 Visser: Het Hellenisme. 941 B55.8 Bicker Caar- ten: Molenleven in Rijnland. 941 S960 Stuvel: Oud vaderlandsch stedenschoon. 941.4 B88 Broer: Het witte huis in 't groen. 941.4 D55 Dockum, Van: Hoe 't groeide aan 't onland. 941.4 H95 Huy- gen: Zuid-Limburg; ons oudste cultuur land. 947 L53 Lieb: Rusland onderweg - 951 G29 Gerbrandy: De scheuring van het rijk. 951 M77 Mook, Van: Indone sië, Nederland en de wereld. 560 H80 Hubrecht: Verdwenen werelden. Apparaat voor het testen van helderziendheid De afdeling Alkmaar van de Vere niging voor Psychical Research, die de buiten-zintuigelijke waarnemingen be studeert, is in het bezit gekomen van een apparaat om personen, die zulks wensen, te testen op objectieve helder ziendheid. Het bestaat uit een geheel gesloten kastje, dat twintig zwarte en evenzo veel witte knikkers bevat. Door een druk op één der beide knoppen, valt telkens een zwarte of witte knikker. Het doel van deze proef is om te on derzoeken of de mens, in afwijking van telepathische indrukken, die van mens tot mens gaan ook uit levenloze din gen contact kan ontvangen. Wat het stuk in het begin aan span ning tekort kwam werd in hét laatste bedrijf weer goed gemaakt. Er zat een goede climax in het verhaal, die sterk werd gevoed door het spel van Adolf Rijkens als de ontmaskerde dader. Ook in deze scène toonde Charlotte Kohier zich een actrice van de eerste orde. Minder aanvaardbaar vonden wij Ad Noyons als de imbeciel Willy. Hij slaag de er niet in het juiste type uit te beelden. Röntgenkwartet voor Kamermuziekvereniging Op Maandag 1 December zal het be roemde „Röntgenkwartet" voor de Alk maarse Kamermuziek Vereniging in „Het Gulden Vlies" een concert geven waarbij werken van Mozart, Schubert en Beet hoven- ten gehore gebracht worden. Het „Röntgenkwartet" bestaat uit de heren Joachim, Röntgen en Piet Nijland, viool, Manuel Steuer, alt, en Cornelis Preuyt, cello. Zie ginds komt het VLIEGTUIG uit ZWITSERLAND aan, SINT NICOLAAS heelt daar nog een prachtkoop gedaan De ZAK DOEKJES die hij bij ons heelt gebracht zijn beeldig, modieus, als ZIJDE zo zacht Burgerlijke stand Gehuwd: Wilhelmus F. Pluijmers en Maria P. Jongejan Gerardus C. Spaans en Johanna F. M. Hogeling Pieter Boekweit en Cornelia Nolten Jan Worst en Henrica F. Bosma. Overleden: Pieter Velhuijs ,78 j., geh. m. M. E. Stoker. ALKMAAR Hoak Houttll Van 9 tot 6 doorlopend geopend. (Advertentie. Ing Med.) Tentoonstelling Filarski In het kader der week-end-tentoon. stellingen, die het Kunstenaars Centrum Bergen thans organiseert wordt met in gang van Zondag het werk geëxposeerd van de thans Amsterdamse kunstschil der, die eens tot de Bergense school behoorde, de heer D. H. W. Filarski. De tentoonstelling beperkt zich aan de wand tot schilderijen, doch in porte feuille is ook ander werk te zien. De acteur Frits Bouwmeester opent de ex positie op Zaterdag 29 November des avonds om 8 uur. Volleybalcompetities De uitslagen van de wedstrijd welke vorige week voor de Alkmaarse volley balcompetities werden gespeeld, luiden: Dames: KI. I: Bergen 1Catapult 2 03; Hooge Huys 1—Jong Holland 1 2—2; PCB 1—Hooge Huys 2 3—1. Klasse II: PCB 2—Jong Holland 2 1-3; The SmashKrom 30; SOVA 1-Krom uitg.; Catapult 3—The Smash 31. Klasse III: SVN—Bergen 2 3—1; De Luxe SerieCatapult 4 uitg.; SOVA 2 Keusora 31. Heren: Klasse I: PCB 1Povay 1 3-1; Jong Holland 1-SVN 1 3—0; SOVA— Catapult 1 uitg.; Rijks Politie 1—The Smash 1 2—2; The Smash 1—Hooge Huys 1 03. Klasse II: Stoel—Jong Holland 2 0-3; OctopusAPSV 3—1; Catapult 2Rijks Politie 2 3—0; SGA 1Hooge Huys 2 2——2" Klasse III: SVN 2—Alkm. Artsen 1-3; SVN 2—DeNeBa 1—3; Catapult 3—SGA 2 3—0; De Luxe SerieSGA 3 3—1 Dames le Klas: Catapult 1 Catapult 2 Hooge Huys 1 Jong Holland 1 PCB 1 Hooge Huys 2 Bergen 1 2e Klas: Rijks Politie Catapult 3 The Smash SOVA 1 Jong Holland 2 PCB 2 Krom 3e Klas: Catapult 4 SVN SOVA 2 Luxe Serie Keusora Bergen 2 Zwaluwen Heren le Klas: Hooge Huys 1 Catapult 1 Rijks Politie 1 Jong Holland 1 The Smash 1 PCB 1 SOVA Povay 1 SVN 1 4 4 0 0 12—1 8 5 3 1 1 11—5 7 5 0 5 0 10—10 5 5 1 3 1 9-9 5 4 1 2 1 7—8 4 5 0 2 3 6—13 2 4 0 1 3 2—U 1 4 3 1 0 11—3.. 7 5 3 1 1 11—6 7 6 3 1 2 13 -9 7 4 2 2 0 10—6 6 5 2 1 2 10—9 5 5 0 1 4 4-14 1 5 0 1 4 2—14 1 4 3 1 0 11—3 7 4 3 1 0 11—3 7 4 3 0 1 10—4 6 4 2 1 1 8—5 5 4 1 1 2 6--8 3 4 0 0 4 1—12 0 4 0 0 4 0—12 0 5 5 0 0 15—1 10 4 4 0 0 12—0 8 5 3 1 1 11—5 7 5 2 1 2 9—9 5 6 1 3 2 9—13 5 5 1 1 3 5—12 3 4 0 2 2 4—10 2 5 0 2 3 7-13 2 5 1 1 3 413 2 (Advertentie. André Carrell treed! op voor de strijdkrachten Onze stadgenoot André Carrell zal op Donderdagavond 4 December optreden in de Tip-Tap-Top revue die door de AVRO vanjiit het kamp nabij Olden- broek voor de militairen zal worden uitgezonden. Expositie van „Doorwerken" De schildersvereniging „Doorwerken" zal in de tweede helft van December tot en met de Kerstdagen in het Ste delijk Museum een tentoonstelling hou den van werken van haar leden. Een is een Servies uit Sieraad 'T in SIERHUIS UW HUIS Ing. Med.) v= ij 101. Toen de auto vlak bij was geko men, begon kapitein Toontje hevig met zijn arm te zwaaien en met zijn duim maakte hij de beweging, die lifters eigen is. De auto naderde in razende vaart en kapitein Toontje merkte wel. dat de chauffeur géén aanstalten maak te om te stoppen. „Héééü" schreeuwde kapitein Toontje. „Hééé, chauffeur, laat me meerijden!" Op hetzelfde ogenblik was de auto hem echter al voorbijge schoten en stond kapitein Toontje °en beetje beduusd in een dikke stofwolk naar adem te snakken, Hij had maar een korte blik in de auto kunnen wer pen, maar die was ruimschoots vol doende geweest om te ontdekken, wie de auto bestuurde en wie er nog meer in zatenDuizend haaien en pot vissen!" schreeuwde kapitein Toontje in grote opwinding! „Dat zijn die ban dieten. Ze hebben zich weten te be vrijden". De kapitein rukte z!ijn net van zijn hoofd en smeet deze woedend tegen de grond. Toen eerst keek hij de auto in machteloze woede naHet duurde even, voordat de brave man zijn hersens weer .bij elkaar had, maar toen stelde hij zich midden op de weg op, stak een paar vingers in zijn mond en begon daar uit alle macht op te bla zen. Er weerklonk een snerpend, door dringend gefluit, een soort noodsignaal dat natuurlijk geen andere bedoeling had dan om Jimmy Brown te waar schuwen, dat er onraad was. Eerst toen kapitein Toontje geen adem meer over had staakte hij zijn gefluit. „Als- ie het nou maar gehoord heeft", bromde de zeeman, „en als-ie nou maar begre pen heeft, dat het voor heto bestemd is 2e Klas: Catapult 2 SGA 1 Octopus APSV Jong Holland Hooge Huys 2 PCB 2 Rijks Politie 2 Stoel 3e Klas: Catapult 3 DeNeBa Luxe Serie SGA 2 SVN 2 The Smash 2 Alkm. Artsen Povay 2 SGA 3 5 5 0 0 15—0 10 5 3 1 1 11—7 7 5 2 2 1 11—8 6 5 2 1 2 9—9 5 5 2 1 2 9—9 5 4 1 2 1 7—8 4 4 0 3 1 7—9 3 5 0 2 3 5—13 2 4 0 0 4 1—12 0 5 5 0 0 15—1 10 5 5 0 0 15—3 10 5 3 0 2 10—8 6 5 2 1 2 8—10 5 5 2 0 3 9—10 4 4 1 1 2 6—9 3 4 1 0 3 4—10 2 4 0 1 3 5—11 1 5 0 1 4 - 4—14 1 Tragisch voorvalle Warmenhuizen Dinsdagavond te ongeveer 9 uur is te Warmenhuizen de 48-jarige weduwe A. Slot"laag achter haar woning te water geraakt en verdronken. Haar enig zoontje, dat jarig was, had enkele vriendjes op bezoek gehad, die hij na afloop van het verjaarfeestje naar huis zou brengen. Hij bleef nogal lang weg en daarover maakte mevrouw Slot zich zo ongerust dat zij zich op de hoogte wilde stellen. Ze zijn elkaar vermoede lijk misgelopen, want de jongen kwam rven later alleen thuis. Na ongeveer een uur zijn de familieleden op zoek ge gaan naar mevr. Slot, die spoedig in de sloot achter het huis werd gevon den. Dr van Hesteren, die spoedig hulp verleende, kon slechts de dood consta teren. Onder grote belangstelling werd gis teren het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer R. S. Hamstra, oud- chef brandweer-materiaal te Alk maar, oud-bestuurslid van de Friese vereniging „Friso" en vele jaren chei- machinist van het Gemeentelijk Slacht huis te Alkmaar. Tot aan zijn pension nering heeft hij al deze functies in de gemeenschap vervuld. De heer Brink sprak namens „Friso" en herdacht was de overledene heeft be tekend voor deze vereniging. Spreker was daar dankbaar voor. Tevens sprak hij een woord van troost tot de weduwe, zoon en dochter. Ook de heer De Boer sprak namens dezelfde vereniging en memoreerde dat de overledene van 1908 tot 1946 de Friese vereniging had ge diend en er aan had medegewerkt dat het ledental met grote sprongen was vooruitgegaan. Op het kerkhof was een deputatie van de Alkmaarse brandweer aanwezig. De directeur van het Slacht huis te Alkmaar gaf eveneens blijk van belangstelling door zijn aanwezigheid. Een groot aantal kransen en bloem stukken dekte de baar. De heer S. Hamstra dankte, mede na mens zijn moeder en zuster, voor de grote belangstelling en de waarderende woorden. Besommingen van Dinsdag: een traw ler met f 20.000, verse haring loggers Sch 95 t 4030, KW 163 f 6130, KW.® f 5710, KW 47 f 6560, KW 2 f« verse vis loggers KW 24 f 2690, KW '-W f 2090. KW 69 f 2280, IJm 221 f 5950, kotters IJm 7 f 2140, IJm 213 f 820. Prijs per kg: heilbot 2.05; tong: Sr- 2.55—2.30, grm. 1.70—1.48, kim. 1.59- 1.52, kl. I 1.52—1.34, kl. II 92—84; tarbot I 2 45—2.10. Per 50 kg: schol: khn- 59, kl. I 40—38. kl. II 37—18; schar 22.50, v. haring 16.50—11; mrkreel 24—lri schelvis: grm. 52, kim. 41—J7. kl. I 3tT 29. kl. II 26—17; wijting 23-11.50; W- gul 20; kl. haai 31.50—26. Per 125 Kg- gr. kabeljauw 2.322.28.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2