O Pim. Pam. Pom in hel nieowe hnis^] Jeugdige inbrekers vingen bot in Wognums veilingkantoor terstond DE VERMISTE Vragen siaat vrij POPENT»°°°''V De beirekking KSMkbstsbsi Te laat PM OP VW KUL! ABDIJSIROOP Dl AMSTERDAMMERS VOOR ALKMAARSE RECHTBANK Brandkas! werd alleen geblakerd Drie jaar geëist tegen twee gebroeders VERKOUDHEID,KSKM PATRICIA WENTWORTH £idAith, tznï tiaaA Hel Radioprogramma WOENSDAG 86 NOVEMBER 1953 Met was natuurlijk een hevige teleurstelling voor uw dochter, dat zij de definitief toegezegde be trekking niet kreeg. De brief (von nis schreven we bijna) is erg vriende lijk maar handig gesteld. Daar is 1 geen enkel bewijs van enige toczeg- 1 ging in te vinden. Er waren evenmin I getuigen bij. Zodat er wel erg wei nig aan te doen is, vrezen wij. Men doet steeds het beste, meteen een schriftelijke bevestiging te vragen. De sleutels VOLGENS ons heeft inderdaad de onderhuurder recht op een sleutel. Zelfs mag ieder lid van het gezin van de onderhuurder een sleu tel hebben. Waarom niet? Zij be hoeven toch zeker niet steeds maar te bellen? Bij verhuizing moeten zij de van de hoofdbewoner ontvangen sieutel teruggeven. De onderhuurder heeft zeker óók het recht bij het verlaten van de woning zijn vertrek ken af te sluiten. Dat u recht zou hebben deze vertrekken steeds te betreden „om te zien wat er gedaan wordt", is helemaal niet waar. U heeft geen voogdijschap en draagt evenmin verantwoordelijkheid. Huisjesslak liet is vrij duidelijk waar de schoen wringt. U heeft iets weg van een huisjesslak. Zo gauw u denkt, dat iemand u uit uw afgesloten wereld je wil halen, kruipt u gauw in het huisje. Als contact met de buiten wereld nodig is, blijft dat bepaald tot het voorzichtig uitsteken van voelhorentjes. Maar op die wijze be reikt u nooit iets, omdat het nu een maal nodig is dat men in het leven enig risico neemt. Daartoe moet men beginnen anderen te vertrouwen. Zonder dat is geen harmonische samenwerking mogelijk. Want het is voor iedereen erg zenuwslopend als men bij de minste aanraking weer op dat omhulsel stuit. Dat gaat ver velen.... en u staat weer alleen! De veriarmg onderlinge oorlogsmolest, lezer, heeft nog wel degelijk het recht om die navordering te innen. Want al Is er dan een verjaringstermijn, die kan worden gestuit door tijdig een gerechtelijke actie over die na vordering te voeren. Buitendien is dit pas vordering geworden nadat de omslag was berekend en de reke ning n werd aangeboden. Wij zien niet anders dan dat die nog niet be taalde navorderingen prompt zul len moeten worden betaald. Na de hierboven bedoelde stuiting begint de verjaringstermijn opnieuw te lopen. Daarbij komt, dat een erken ning van de schuld, door u gedaan, ook al in uw nadeel werkt. Het beste is dat u tracht een regeling te treffen. U voorkomt dan hoge extra kosten. Bruiaal CEN LEZER was al jaren op beurs- polis verzekerd. Via een agent natuurlijk. Toen dit jaar de kwitan tie van bedoelde brandverzekering weer werd aangeboden, bleek dat deze was verdubbeld. De verzekerde wist van niets. Het bleek dat die agent de verzekerde som had ver - hoogd, omdat die veel te laag was. Maar met de verzekerde zelf sprak hij er niet over. Nadat de verzeker de beslist weigerde deze verhoogde kwitantie te betalen, deelde de agent mede, dat de polis zou worden geroyeerd. Maar tot nu toe kreeg verzekerde daarvan geen enkele be vestiging. Onze lezer heeft groot ge lijk dat hij met deze eigengereide manier van doen geen genoegen nam. Zolang hem de polis niet per aangetekende is opgezegd, blijft hij verzekerd. Toch is het veiliger, de normale premie per giro aan de in stelling over te maken. U kunt hun berichten dat u het ongevraagde aanhangsel niet aanvaardde, daarom de juiste premie overmakende. De instelling kan u niet tot betaling van de verhoogde premie dwingen, omdat ze geen schriftelijke aanvraag voor die verhoging van u heeft. Gevoeligheid CEN LEZERES is helemaal over stuur door 'n paar regeltjes op een huurkwitantie. Haar huis kreeg een nieuwe bezitster. Op de eerste huur kwitantie stond geschreven: ik wens dat het huis netjes en zindelijk be woond wordt. Onze lezeres woont al zeventien jaar in dat huis en komt u maar eens kijken hoe. Nooit een aanmerking gehad. Ze hebben zeker geroddeld, of hoe komt ze er anders bij om me zo te beledigen. Enfin, onze lezeres vindt het allemaal heel erg. Wij komen er niet zo van onder de indruk. We denken, dat de dame het op alle huurkwitanties geschre ven heeft. Het is zeker niet fijnge voelig, omdat Hollandse huisvrou wen op dit punt nogal op haar naam gesteld zijn. Maar wat let u? Nodig de eigenares vriendelijk uit eens ter kennismaking een kopje thee te komen drinken en laat haar het huis eens zien. Dan komt de zaak best in orde.. NZE lezers kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning'kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz. U schrijft dan de redactie en vermeld links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. Verzekering JURIDISCH gesproken heeft de be- J treffende onderlinge-voor-ziekte- kosten het recht om over 1945 een naheffing te doen. Het feit, dat u hier niet mee op de hoogte was, ont heft u niet van de verplichting tot betaling. Maar hier wreekt zich weer de onvoldoende voorlichting van de zijde van de agent. Wij kun nen de lezers nooit genoeg het vol gende voorhouden: Iedere verzeke ring die u sluit heeft twee zijden, dus ook plichten uwerzijds. Als u al het mooie en goede heeft aangehoord, vraag dan een duidelijke uiteenzet ting van de keerzijde. Vraag bui tendien om een polis ter inzage en laat die door een meer deskundige derde lezen. Deze gedragslijn voor komt teleustellingen en stroppen als boven genoemd! Kennissen MEEN, het is volgens ons niet goed te veel kennissen te hebben. In de eerste plaats moet men als inwo ner (al heeft men er dan rechtens de vrijheid voor), denken om de hoofd bewoners. Daarbij wil het zeggen, dat men zelf veel van huis is. In principe dient men gezelligheid in de eerste plaats te zoeken in eigen gezin en moet in ieder gezin een zekere intimiteit heersen. De hele dag mensen over de vloer verhindert dat. Men ziet vaak het verschijnsel, dat vader één en al gezelligheid is als er kennissen zijn, maar in zijn gewone doen een brombeer is. Con versatietalenten moet men ook vóór alles aan eigen gezin ten goede laten komen. Die eenmaal JJET heeft inderdaad vaak onze er gernis opgewekt, dat men iemand, die eenmaal een misstap deed, in zekere zin buiten de gemeenschap stoot. Dat komt doordat men ver geet, hoe groot de kans is voor ieder mens om te struikelen. Het hangt maar van de omstandigheid af. Juist dit negeren is een ergere straf dan de rechter opgelegd heeft. Toen wij nog een jongetje waren, hebben wij het eens beleefd dat twee knaapjes, die tegen een vriendje zeiden: wij spelen niet met jou, want je bent een dief (hij had „stuf" gegapt), twee dagen later strafregels moesten schrijven. Die regels luidden: wij mogen geen appels stelen. De vaste waslafel IJ zult inderdaad de scheur in de vaste wastafel moeten betalen. Dat de scheur door een ongeluk ont stond, doet er niets toe. Wij zouden U dus aanraden de wasbak zelf te laten vernieuwen. MENTOR 115. „Dat is verbazend aardig van de baron", riep Moeder. „Dat had ik nooit van hem verwacht! Hij schrijft hier, dat hij van de geruchten ge hoord heeft en niet wil, dat ik voor uit betaal voor een huis, dat onveilig genoemd wordt. Tevens geeft de ba ron mij hier de verzekering, dat die „Kiekeboe" verdwijnt!" „Nog al lo gisch", fluisterde Pim en gaf zijn broertjes een knipoogje. „Dat is hij zelf!" „Zie je iets, Pim?" vroeg Moe der, die nog met haar gedachten oij de brief was. „Nee, Moeder". Pim voelde, dat hij een kleur kreeg. Dat gebeurde altijd, wanneer hij een on waarheid zei. Moeder keek hem on derzoekend aan. „Wat heb je toch? Nu zie je weer zo rood en daarstraks was je zo bleek. Ben je niet lekker, jongen?" „Hij rookt te veel" kon Pam niet nalaten te zeggen. Pim Pim wierp hem een woedende blik toe. „Zeg, je wil me toch niet vertel len, dat jullie tijdens mijn afwezig heid gerookt hebben?' vroeg Moeder streng. „Enfin, dat zal ik straks wel onderzoeken. Allereerst moet ik de baron even opbellen om hem te be danken voor zijn edelmoedig aanbod. Ik had het, eerlijk gezegd, nooit ver wacht. De baron staat nu eenmaal be kend, als iemand die erg op de pen ning is". (Advertentie, Ing. Med.) DE NEDERLANDSE UITVOER NAAR WEST-DUITSLAND De Westduitse autoriteiten hebben gisteren een bedrag van 800.000 D.M. toegewezen voor de invoer van snij bloemen en bindgroen uit Nederland. Voorts is een bedrag van 750.000 D.M. toegewezen voor invoer van varkens reuzel uit Nederland, terwijl voorts nog rijst uit Nederland kan worden ingevoerd, zonder opgave van waarde. Het waren twee illustere loten aan de stam van de Amsterdamse familie A., die gistermorgen voor de Alkmaarse rechtbank .gepresideerd door mr J. Krabbe, terecht stonden. De beide knapen, Peter (20) en Wilhelm (21) hadden in de nacht van 15 op 16 Augustus j.l. geprobeerd de brandkast in het kantoor van de groentenveiiing te Wognum te „kraken". Het ging op zijn Amerikaans: met een snijbrander en met behulp van een automobiel, om de benodigde appa ratuur van Ilpendam (een tussenstation) naar Wognum te brengen. In één op zicht verschilden Peter en Wilhelm van hun grotere vakgenoten, die immers over eigen spullen beschikken. De twee Amsterdammers hadden hun appara tuur namelijk gestolen van een zandzuiger in Ilpendam. Een cylinder met zuur stof en één met carbidgas dingetjes, die ruim zeventig kilo per stuk wegen werden door hen meegenomen en naar de Wognummer veiling gebracht. Hoewel ze de werktuigen hadden, kwamen ze niet ver met bun pogingen om de kluis te kraken. De officier van justitie, mr A. W. Holstein, verwees Wim van Buren naar het rijk der fabelen en kwam in een vlijmscherp requisitoir tot een eis van drie jaar gevangenisstraf zonder aftrek voor Peter A. Hij achtte een poging tot inbraak bewezen en stipte nog even aan, dat de verdachte al vele malen was veroordeeld. Het vermoeden bestaat, dat de ge broeders in hun werkzaamheden wer den gestoord, toen een surveillerende dienaar van de Rijkspolitie de stilstaan de auto aantrof, waarin enn derde man zekere Reginald O. zijn taak als uitkijk lag te verzaken, doordat hij on der zeil was gegaan. Wellicht ook had den de gebroeders, ondanks hun ge wichtig instrumentarium, geen kans gezien de kluis te openen. Het ding v/as alleen wat geblakerd. Ze hadden de wijk genomen met achterlating van de werktuigen en drie knopen van Pe- <ters colbertjasje. De politie had de knapen gauw te pakken. De drie kno pen, die in het kantoortje waren ge vonden, bleken aan Peter te behoren, evenalg een combinatietang, die voor de kluisdeur was achtergelaten. Een politie-speurhond zorgde er voor, dat ook de tang als behorend aan Peter A. kon worden aangewezen. Peter deed vertwijfelde pogingen om een „vierde man" als hoofddader ten tonele te brengen. Dit zou een zekere Wim van Buren zijn geweest, die in zijn eentje de flessen het veilingkan toor zou hebben binnengedragen. Hij nad daarbij Peters jasje toevalligerwijs aangehad.... Grote uitbreidingen bij HEV&A RiXberfSu Veren'góe Nederlandse welke 1e." ,te heveadorp (Gld.), Werk verschaft v, <aan 1700 mensen sloten om trft hee£t dezer dagen be ding van\aLeen belangrijke uitbrei- (O) waar r,?hv, ?nbedriif te Raalte brieéerf ove" ïeeTaan!iSel ge£a" ze?r6 binnenkort""8! der gebouwen zal bm,?en!™rt Plaats vinden. In Sal- l„ l, z,1Jn overschot aan werk- kjoch en zal de uitbreiding der Hevea- fabrieken, waar ongeveer 250 Sallan Weid tee" bes£aan vinden, onge- UM'feld met vreugde worden begrort omloon mirt a'we,rmiddel. de bloeds- nauwf-' J» SI d,f knel- u krijgt het be- Geer dé mirreh g woekt,rt voort, met MENTH0eHFxenwka?S; Ga Z® tC •vg er Bink rlif borst, keel en tig;© oliën oo en 8 geneesUrach- bloed weer dnnr a °~REX h8t REXveranin al „de weefsels. MENTHO- zonder dat u w uOU ,via de bl°edsomloop, pot MENTHO REX0f 1 25 t# nemeu' Grote Mr Buiskool, die Peter verdedigde, meende dat het juridische bewijs in deze zaak niet geleverd was. Er zijn geen sporen van inklimming gevonden en het ontbreken van de knopen aan Peters )as3e kan men nog als een toe valligheid zien. Verder vroeg hij zich af, wat de oorzaak was geweest van het eindigen der duistere bezigheden. Hij voerde aan, dat de beide beschul digingen: poging tot inbraak, subs, medeplichtigheid aan zulk een poging en diefstal, subs, medeplichtigheid aan diefstal van de zuurstof- en carbidcy- linders, was te herleiden tot dit ene: behulpzaam geweest bij het vervoer van de cylinders van de zandzuiger naar de veiling van Wognum. De broer van Peter, de 21-jarige Wil helm A., hoorde eveneens drie jaar tegen zich eisen. Ook aan zijn schuld, medeplichtigheid aan een poging tot inbraak en diefstaltwijfelde mr Holsteyn geen ogenblik. Het strafblad van Wilhelm was eveneens van een indrukwekkende lengte. De eis tegen de derde medeplichtige, Reginald O., luidde: anderhalf jaar. Hij had de twee broers van Ilpendam naar Wognum gebracht. De verdedigers van de twee laatste verdachten, mr J. Mulder en mr. H. Scholten, sloten zich in grote trekken aan dij het plei dooi van mr Buiskool en vroegen dus ontslag van rechtsvervolging, omdat het juridische bewijs niet geleverd was Uitspraak over 14 dagen. Amsterdamse koopman aangehouden Eergisteren is de 72-jarige Amster damse koopman J. R. aangehouden, verdacht van medeplichtigheid bij de onregelmatigheden, welke onlangs heb ben geleid tot de arrestatie van enige leidende figuren van een Haags ban kiershuis. Het vermoeden bestaat, dat hij valsheid in geschrifte heeft gepleegd door met kwitanties te knoeien. Mijnwerker gedood De in de mijn Oranje-Nassau 4 te Heerlerheide-Hekseberg werkzame ma chinist J. L. V. uit Heerlerheide is Maandagavond in het ondergrondse be drijf van de mijn om het leven geko men, doordat daar een kolenwagen ont spoorde. V. kwam onder deze wagen terecht en werd vrijwel op slag ge dood. Hij was 38 jaar oud, gehuwd en vader van een kind. Tachtig aanrijdingen door gladheid te Amsterdam In de hoofdstad hebben zich Maan dag niet minder dan tachtig aanrijdin gen voorgedaan, die grotendeels ver oorzaakt werden door de gladheid van de weg. De gevolgen van deze aanrijdingen bleken gelukkig niet van ernstige aard. (Advertentie, Ing. Med.) DOOR. 45) (Advertentie, Ing. Med., J „Neen, die is er niet". Toen ging ze als 't ware zonder onderbreking voort: „Ik geloof, dat je laatste modulatie wat te abrupt, te kort afgebroken was. Naar mijn idee zou het zó beter klinken" Na een paar accoorden op de piano sprak ze,Ja, zo, dat is beter". Beiden stonden nu naast elkaar voor het toetsenbord. „Ik weet het niet", aldus Mark ik geloof dat het juist abrupt moet zijn. Eigenlijk moest ik de disharmonie nog v/at aandikken. Kom, Cis, zou het nu niet gaan, jij en ik, wij samen?" „Neen, dat zou het niet. En houdt nu op, mij op op zo'n vraag te laten ant woorden; anders word ik kwaad. Als ie disharmonie prefereert, ga dan je »ang, maar ik geloof, dat je het mis hebt. 't Ding is te luchtig om zoiets te kunnen verdragen.je moet het licht en „handig" laten". HOOFDSTUK XXV Mensen kunnen soms verre, moei- t.ike reizen doen zonder zich ook maar i bewegen. Grant Hathaway stond nog éi de haard, piet de hand die de bel ad losgelaten, diep in zijn broekzak 'estoken. Agnes Ripley hield de tafel rand, waartegen ze leunde, zo stevig vast, alsof ze die nooit weer zou los laten. Jn de laatste korte ogenblikken was de verhouding, waarin ze tot Grant stond, totaal veranderd. Ze waren niet langer werkgever en werkneemster, ze waren een man en een vrouw. Echter niet meer de aanbiddende vrouw en de man, die er geen notitie van nam. Neen, tussen hen was het oude fundamentele antagonisme in de relaties tussen beide geslachten opgelaaid. Een antagonisme, dat wel door beschaving, religie en cul tuur kan worden bedwongen en zelfs aanleiding geven tot dichterlijke ont boezemingen, maar dat steeds gereed staat om zijn banden te verbreken.... met alle gevolgen van dien. Die banden waren nu verbroken. Agnes zou de woorden, welke ze zo heftig had geuit. nooit weer kunnen in trekken. Ze had ze zonder enige schaamte uitgeschreeuwd. Niet liefde, maar woede had haar daartoe gebracht. Ze was nu zover, dat ze haar eigen woorden hoorde, zonder te beseffen, dat ze uit haar mond afkomstig waren „Louise Rogers.... zo heette ze. Hor 'k dat wist, zonder 't van haar zelf te hebben vernomen? Misschien wee- zelfs de politie het nog niet. Maar it 'OU het hun kunnen vertellen ik zou een hele boel kunnen vertellen. Ik kon alles wat ik hoorde overbrieven, ik kon meedelen wat ze aan de telefoon zei. Ik kon zeggen hoe u naar haar uitkeek om haar binnen te laten. Ook zou ik in staat zijn, sommige woorden, die ze met u sprak, vrijwel letterlijk weer te geven". „Je bent gek," merkte Grant kalm pjes op. Een nieuwe stortvloed van woorden brak zich na die opmerking baan. „Ja, ik ben gek.... op u en door u! Van 't begin af aan, maar u zag me altijd over 't hoofd. Wat is er toch aan haar, dat u geen oog hebt voor wie dan ook anders? Ze was toch maar een klein bruin ding, helemaal niet bijzon der aantrekkelijk! Toen ze heen ging, dacht ik: Misschien zal hij nü notitie van mij nemen, maar ik had me ver gist". „Agnes. je bent gek!" Even luwde haar boosheid en met gebroken stem bedelde ze: „Ik vraag niet veel, maar u kon toch vriendelij k voor me zijn. Waarom is u dat niet?" Op Grant Hathaway's gezicht ver scheen een trek van afkeer, die bij het weer opvlammende licht van de haard duidelijk uitkwam. Woedend schreeuw de ze: „Ik kon u laten ophangen, weet u dat wel? Als ik naar de politie ga en vertel wat ik weet, hangen ze u op! Ze hangen u, omdat u die Louise Ro gers hebt vermoord en later ook Mary Stokes, die immers te veel wist! U en u alleen hebt haar vermoord.... ver moord!" Thans werd het hem te machtig en driftig viel hij uit: „Houd je mond, voo- deMeteen liep hij naar de deur en wierp die open. „Eruit, zeg ik je! En morgenochtend verlaat je dit huis!" Agnes had zich opgericht, maar alle woede leek uit haar geweken. Toen haar handen de tafel loslieten, sche nen ze totaal gevoelloos en ze voelde zich koud, bitter koud. Hij had haar aangekeken, alsof ze een hoop straat- vuil was en gedwee ging ze, zonder hem aan te zien, de karrer uit, pre cies zijn bevelen opvolgend. HOOFDSTUK XXVI Op het politiebureau te Lenton zat hoofdinspecteur Lamb met inspecteur Smith als gezelschap, terwijl brigadier Abboth zich gereed maakte, de verkla ringen van Albert Caddie's „meisje" te noteren, zodra politie-aeent May haar meebracht. Albert Caddie was niet in staat van beschuldiging nóg niet tenminste maar hij bevond zich in voorlopige hechtenis. De beslissing over de vraag of men hem al dan nief als beschuldigde voor het gerecht zou brengen, zou grotendeels afhangen var wat jufrouw Maisie Traill kon vertel len. (Word' vervolgd JEAN LOUIS PISU1SSE. Het is dezer dagen vijf en twintig jaar geleden, dat deze grootste der Nederlandse cabaretiers tezamen met zijn vrouw in het plantsoen op het Rembrandtplein te Am sterdam werd vermoord. Wel haast vanzelfsprekend wordt hij dus herdacht. Dit geschiedt door een klankbeeld, waarin men nog eens een aantal van zijn liedjes zal horen. Willy Corsari zal de verbindende tekst spreken. En naar het prachtige VIOOL CONCERT in a kl. t. van de Rus sische componist Alexander Gla- zounof. (Donderdag resp. 21.05 en 20.05 over Hilversum II, 298 meter). DONDERDAG 27 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 3 00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Gra- mofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededellngen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Kamerorkest en soliste. 14.00 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.35 Pianokwartet. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Pianorecital. 16.55 Gra- mofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 18.00 Trompet en piano. IS.20 Gram.muziek, 18.35 „Op de stelling". 18.45 Leger der Heilsmuziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord, 19.30 Verzoekprogramma. 20.00 Radio krant. 20.20 Gevarieerd programma. 21.45 „Vragen aan voorbijgangers. 22.15 Orgel concert. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra mofoonmuziek. 9.25 De Groenteman. 9.30 Gram.muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 „De vrouw in gezin, maatschappij en staat", causerie. 11.10 Kamerorkest. 12.00 Musette-Orkest. 12,25 „In 't spionne tje". 12.30 Land- en Tuinbouwmededelln gen. 12.33 Gram.muziek. 12.50 „Uit het bedrijfsleven". 18.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gram.muziek. 13.20 Metropole- Orkest en solist. 13.55 „Londen en Parijs", hoorspel. 14.35 Sopraan en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Kinderkoren. 16.15 „Van Pepita's en Mantilla's". 16.30 Rhyth- mische muziek. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Regeringsuitzending: J. J. Jansen: „Landbouwonderwijs in Nieuw-Guinea". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Gevarieerde muziek. 18.50 Luisterwed strijd voor het kind. 19.10 Gesproken brief uit Londen. 19.15 Discogram. 19.40 Rondetafel Parlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharmonisch Orkest en solist. 21.05 Pisuisse-herdenking. 21.50 Medede lingen. 21.55 Accordeonorkest. 22.30 Reis Z.K.H. Prins Bernharq naar Midden- en Zuid-Amerika. 22.35 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30— 24.00 Zang, viool en orgel. (Advertentie. Jog. Med., In de keel beginnen enkele der gevaarlijkste aandoeningen. Neem bij de geringste klacht, zoals kriebel, heesheid of gezwollenheid X de snelwerkende „VV AKKERS «VA*? 's werelds besic froéstsit-oon (Advertentie, ing, Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5