r Stad en Omgeving Er zijn te weinig huisbezoekers AGENDA Met Wim WAT DE THEATERS BRENGEN Kinderboeken Frankenberg „v. Kan naar Bibelonie PRETENDE VAI Het nieuwe 30 JAAR SH BK.L. VERTREKT .SELSKiP FRiSO" GAF GE SLAAGDE FEESTAVOND Ernstige baldadigheid O Van 9 tot 9 doorlopend geopend Oude Friesebrug in de takels Filmavond van „Oost en West" VICTORIA-THEATER Operatie Cicero HARMONIE THEATER: Dreigende trommen REX-TH EATER: De Melkweg heeft geen Wegenwacht CINEMA AMERICAIN: Kinderogen De journaals „Sint-burgemeesters" naar Sint Nicolaas Gladde weg veroorzaakte tal van aanrijdingen Moreel gesi punien Sneek kan zegetc R.C.H. niet st Rheamatische Pijnen? Stram en stijf vóör Uw Neem dan toch Kruschen Sa ZATERDAG 29 NOVEMBER 1952 Na-onderzoek op t.b.c. is begonnen De heer A. M. Middelhoff, secretaris van het werkcomité, verzoekt ons opname van het volgende: Over het algemeen kan men in deze gemeente over deelname van de bevolking aan het onderzoek zeer tevreden zijn. Er zijn echter nog te velen, die weigeren aan het onderzoek deel te nemen. Vooral de ouden van dagen zijn het, die zich er aan onttrekken, omdat zij menen, dat het voor hen geen nut heeft. Maar zij vergeten dat zij voor l>un omgeving gevaar voor be smetting kunnen opleveren. Ongeveer de helft van de bevolking is thans onderzocht, zodat reeds de vorige weck met het na-onderzoek kon worden aangevangen. Verschillende personen, die voor een na-onderzoek werden opgeroepen, gaven blijk van grote ongerustheid en toonden zich zeer ze nuwachtig. Wanneer men voor een na-onderzoek wordt opgeroepen, wil dit niet zeggen, dat men iets aan de longen heeft. Vaak gebeurt het, dat men op de foto niet duidelijk kan zien of- en wat er is, en al deze personen worden voor de zekerheid opgeroepen. Men hoeft zich dus, ook al ontvangt men een oproep in het minst niet ongerust te maken. werk bekend zijn. Er kunnen zich niet genoeg personen voor dit belangrijke werk aanmelden, omdat gebleken is, dat nog een herhaald bezoek op enke le adressen zeer noodzakelijk is. Daar zijn nog heel wat medewerkers voor nodig. Wil Alkmaar voor andere gemeen ten niet onderdoen, dan moet thans nog met enthousiasme aan het huis bezoek worden deelgenomen. Laat men zich terstond opgeven aan het kantoor Doelenstraat 44, telefoon 4330. Het na-onderzoek geschiedt door middel van doorlichting. Er wordt naar gestreefd de uitslag van dit on derzoek zo spoedig mogelijk bekend te maken. Nog steeds is er een tekort aan huisbezoekers (sters). Was aanvanke lijk het vereiste aantal bereikt, door ziekte en andere omstandigheden moest een zestigtal zich terugtrekken. Op het ogenblik liggen pl.m. 20 pakjes met 20 adressen op een huisbezoeker (ster) te wachten. Er zijn nog ver scheidene personen nodig voor de buurten Friescheweg en Omval en voor de binnenstad. Er wordt daarom nog maals een dringend beroep op de da mes en heren gedaan zich alsnog voor huisbezoek te willen meiden. Wanneer er onder degenen, die al eens aan het huisbezoek deelnamen zijn, die zich nogmaals verdienstelijk willen maken, dan houdt men zich voor hun aanmelding ten zeerste aanbevolen, te meer daar zij met het O'^'cë'e heves iininp Het bericht, dat wij gisteren plaats ten over het vertrek van het Alkmaarse ga.uizoen is thans officieel bevestigd. Kei opléidingsdepot van het Bewa kingskorps Koninklijke landmacht zal de stad verlaten. In Schoonhoven wor den reeds de voorbereidingen getroffen om het garnizoen te ontvangen. Het vertrek zal waarschijnlijk plaats vin den tussen 15 en 20 Januari. Het enige wat Alkmaar nog aan het BKL zal blij ven herinneren, is een afdeling van dit corps dat hier achter blijft voor bewa- kingsdoel einden. Donderdagavond heeft het Friese „Selskip Friso" haar tweede „Büten- gewoane Gearkomste voor een bijkans voile zaal van het „Gulden Vlies" ge houden met medewerking van een ei gen toneelploeg en het zangkoortje. Na de opening waarin de nagedach tenis van het onlangs overleden erelid, de heer Hamstra' met een ogenblik van stilte werd herdacht, zong het zang koor, dat ook na de' pauze optrad, een tv eetal liederen. Door de toneelploeg welke een aan tal nieuwe gezichten op het toneel bracht, werd met veel bravour de klucht „Ooh Prefester" van de Friese schrijver J. Bosga ten tonele gebracht, onder leiding van de regisseur, de heer R Brouwer. De spelers en speelsters hebben allen hun roiien uitstekend uitgebeeld. Meer dere malen gingen gedeelten van een dialoog verloren door het gelach van de oeschouwers en zij die een klucht weten te waarderen hebben volop kun nen genieten. Aan het einde van de avond bracht de voorzitter dank aan de spelers en speelsters en vooral ook aan de regisseur. Als geheel was het een gezellige Frie se avond die ..oer alle bügen" prima ge slaagd mag heten. Tot 2 uur werd daar na nog gezellig gedanst. Een ernstig geval van baldadigheid heeft zich gisteren op de Bergerweg voorgedaan. Een hoofdagent van politie zag daar hoe een vrachtwagen plotse ling hevig begon te slingeren en op een haar na een wielrijder miste. Het bleek, dat de bestuurder was getroffen door een sneeuwbal, die een onverantwoor delijk jongmens door het geopende por tierraam had geworpen. De jongeman nam ijlings het hazenpad. De Sint ziet veel bij dag en nacht, maar waar hij NYLON NACHTGOED bracht, kijkt hij nogwel eens met pleizier 'n 2de keertje door 'n kier X Nylon Onderjurken X Nylon Nachthemden X Amerk. Nylon Broekjes Verheugend voordelig ALKMAAR Hoek Houttll (Advertentie, ing. Med.j Het enige wat nu nog aan de oude Friese brug herinnert zijn de twee uit stekende landhoofden in het Noordhollands Kanaal. De brug zelf werd gistermorgen door een drijvende bok met schijnbaar groot gemak van haar plaats gelicht en op een dekschuit geplaatst. Toen de voorbereidende werk zaamheden eenmaal achter de rug warenwas het lot van de hoogbejaarde brug in twintig minuten beslist. ZATERDAG Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: De melkweg heeft geen wegenwacht (alle leeftijden) ;Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Dreigende trommen (14 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Kin derogen (18 jaar): Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Operatie Cicero (14 jaar). Winkelsluiting: om 21 uur. Hotel Victory, 3 uur: Reünie Alkmaar se Mixed Hockeyclub. Gulden Vlies, 8 u.: Feestavond Mixed Hockeyclub. Wapen van Heemskerk, 3 uur: Verga dering Algem. Metaal Bedrijfsbond; 8 uur: Feestavond Postduivenver. Alcma- ria Victrix; 8 uur concert Postharmonie Hotel Victory, 8 uur: Voordrachts oefening door leerlingen van het Mu ziekinstituut Wim Haanraadts, m.m.v. Bergens Klein Vrouwenkoor. BERGEN. Café ,,De Ruïne", 8 uur: optreden cabaretgezelschap. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag; aanvang der voorstellingen 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Wapen van Heemskerk, 13.30 uur: Comité Vrije Tijd organiseert St. Nico- laasfeest; 19 uur Openbare Dansavond m.m.v. orkest Freddy Hull. Gulden Vlies, 8 uur: Dansinstituut Arendsen. BERGEN. Café „De Ruïne", 3 en 8 uur: Optreden cabaretgezelschap. H. KUGOWARDZaal Evers, 8 uur: Populair programma muziekvereniging „Hugo" m.m.v. een Boerenkapel. STOMPETOREN. Wapen De Scher- meer, 7.30 uur: Dansavond m.m.v. „The Rhythme Boys". MAANDAG Bioscopen als Zaterdag; aanvang der voorstellingen 8 uur; Rex Theater, 2.30 uur matinée. Gulden Vlies, 8 uur: Alkmaarse Kamermuziek Vereniging, „Röntgen Kwartet". Wapen van Heemskerk, 8 uur: Pro- paganda-avond Steun Wettig Gezag. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 13.42 2.04 Zondag 14.30 2.47 Maandag 15.13 3.32 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 13.47 2.09 7.47 20.09 Zondag 14.35 2.52 8.35 20.52 Maandag 15.18 3.37 9.18 21.37 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn Zondag be schikbaar de huisartsen dr E. M. van Gilse, Nieuwlandersingel 46 (tel. 3136) en dr J. Lourens, Oudegracht 29 (tel. 2892). OPENSTELLING APOTHEKEN Te beginnen hedenmiddag 6 uur zal buiten de gewone openingstijden,- vooi spoedgevallen geopend zijn de apo theek Wanna op de Mient. (Advertentie. Ing Med.) De afdeling Alkmaar der Kon. Ver eniging „Oost en West" beiegde gister avond een goed bezochte filmavond in ,,'t Wapen van Heemskerk". Ir J. K. P. Sloos van de „Esso Ne derland N.V." hield op deze avond een interessante inleiding over de oliewin ning, waarna de film „Oil for to mor row" werd vertoond. Zij laat ons een machtig beeld zien van de oliewinning vanaf het eerste moment, waarop de arbeiders bomen en struiken verwijderen om met hun mobile colonnes tot proefboringen te kunnen overgaan tot het tijdstip, waar op ter plaatse gigantische wouden van boortorens met de daarbij behorende raffinaderijen zijn verrezen, die groter zijn dan een plaats ais Alkmaar. De film, die in kleuren is opgenomen, geeft een fraai beeld van het Ameri kaanse landschap. Zij toont aan, dat in 32 van de 48 staten olie wordt ge wonnen, die 1646 producten oplevert en de beweegkracht vormt voor boten, treinen, auto's, vliegtuigen en motoren. Een tweede kleurenfilm „New York" gaf een suggestief beeld van de groot ste stad ter wereld en haar fraaie om streken. De enorme drukte van het autoverkeer is oorzaak, dat er voor fietsers geen plaats is. Zij komen dan ook niet op de film voor. Alkmaarse Boys gaat sneeuwruimen Alkmaarce JBoys is hedenmiddag met man en macht aan het werk getogen om het terrein aan de Sportparklaan sneeuwvrij te maken. Men hoopt het terrein daardoor in dusdanige conditie te krijgen, dat de wedstrijd tegen Vitesse doorgang zal vinden. AAN DE ULO-SCHOOL BENOEMD De heer J. Nieboer, onderwijzer aan de Rochdaleschooi alhier, is door de gemeenteraad van Veendam met alge mene stemmen benoemd tot onderwij zer aan de ULO-school aldaar. Nieuwe carillonklanken De speeltrommels van de Grote Kerk en de Waagtoren zijn weer verstoken. Op het carillon van de toren hoort men thans op het hele uur „De Waldhoorn", op het halve „Rechtop van lijf". De wijsjes van de Grote Kerk zijn „Hol lands Zee" (hele uur) en „Het scheep je" (halve uur). Avond van eminente cabaretkunst NA „Tussen Ot en Sien en Sartre", de „ABC-expresse" en „De Moordzaak ABC" heeft Wim Kano ABC-cabaret gisteravond een practisch uitverkocht Gulden Vlies binnengeleid in het fan tasierijk Bibelonie, gelegen vlak ach ter de bekende Bibelebontse berg, doorsneden door de woeste rivier de Eibel en begrensd door Luilekkerland, de natie, die Bibelonie vijf jaar heeft bezet, doch welks inwoners het vroege re vijandelijke gebied thans weer als toerist bezoeken. Wim Kan is een van de, zo niet de beste cabaretier, die op de Nederlandse olanken rondloopt. Zijn meesterschap heeft hem ook in Alkmaar een eigen publiek bezorgd, een grote schare be wonderaars, welke gisteravond voor het opgaan van het doek in de juiste Bibelebontse sfeer werden gebracht door het programmaboekje, in de vorm van een paspoort. Dit kostelijke docu ment wekte verwachtingen, welke het ABC-cabaret volledig heeft gehono reerd. Op het ogenblik, waarop Wim Kan als douanebeambte, gekleed in een prachtig uniform (hoe onbeduiden der het land des te mooier is 't uniform van de douane, aldus Kan), de laatste formaliteiten had vervuld en de bezoe kers toegang verleende tot de repu bliek Bibelonie, was het laatste belet sel weggenomen voor een avond van eminente cabaretkunst. Wim Kan excelleerde. Hij torende hoog boven zijn „onderdanen". Kan be zit als geen ander Nederlands klein kunstenaar het recept voor de onge dwongen fijn geestige conférence, door spekt met politieke mopjes, met vond sten vaak a l'improviste welke getuigen van een grote originaliteit. Als douane en vooral als bedelaar heeft Wim Kan geappelleerd aan de lachlust van een critisch publiek, dat zijn favo riet in glanzende vorm zag en hem bij herhaling met een frenetiek applaus onderbrak. Naast de president van de republiek stond zijn ega, Corry Vonk, die wij het meest waardeerden in haar strakke creatie van de gedesillusioneerde schooljuf, die ter gelegenheid van haar Plastic poederdozen Stevige sluiting in alle kleuren - -NGCI'GIAT.- (Advertentie, Ing. Med.) Een spionnagefilm heeft altijd iets aantrekkelijks omdat het duidelijk is dat er spannend avontuur te genieten is. De interesse voor een dergelijke rol prent zal zeker nog groter zijn als men weet, dat dit geen gefantaseerd ver haal is, maar dat de film gemaakt werd naar een boek waarvan in het Engelse Lagerhuis door de regering werd toe gegeven, dat de feiten zich hadden voorgedaan zoals ze .daar zijn beschre ven. De geschiedenis speelt zich af in Turkije tijdens de tweede wereldoor log. Turkije is neutraal, maar heeft sympathie voor de geallieerden en het is begrijpelijk, dat zowel de Duitse ge zant in Ankara Von Papen als de Britse Sir Frederic elkaar met de grootste argwaan bespieden. Aan de Duitse ambassade worden gefotogra feerde documenten tegen een hoge prijs te koop aangeboden. Men komt tot de conclusie, dat de stukken echt zijn en de filmbezoekers weten dat zeker, om dat zij kunnen zien hoe de man, die door de Duitsers Cicero genoemd wordt en die in werkelijkheid de kamer dienaar van de Britse gezant is 's nachts uit zijn bed komt, de safe open- mnakt en van de meeste geheime stuk ken microfoto's neemt. Cicero stelt zich in verbinding met een Poolse gravin die haar geld en haar invloed heeft verloren en de Duitsers aanbiedt voor hen te spionneren. Hij is vroeger ka merdienaar bij de graaf geweest en zijn eerzucht is oorzaak, dat hij deze vrouw voor zich begeert. Hij vertrouwt haar al het geld toe, dat hij met de ver koop van zijn micro-foto's verdient en op een goede dag is het vogeltje ge vlogen en met het geld naar Zwitser land afgereisd. Dan komt het spannendste deel van de film, want de Britten hebben een contra-spion aan het werk gezet en als Cicero de stukken over de invasie wil fotograferen, gaat de alarmhei en wordt hij bijna gegrepen. De Duitsers hebben kolonel Von Richter naar Tur kije gestuurd, maar als deze ziet, dat Cicero door twee Bitten gevolgd wordt, ziet hij deze voor bewakers aan. komt tot de conclusie, dat Cicero voor de Engelsen werkt, dat alle stukken dus vals zijn en verscheurt in zijn woede de kostbare invasiedocumenten. Cicero ontsnapt en begeeft zich naar Argentinië, waar hem blijkt, dat al het geld, dat de Duitsers hem betaald heb ben vervalst is. Het gerucht gaat, dat hij zich daar nog moet bevinden, maar dat is natuurlijk niet te controleren. In elk geval een spannende film met James Mason in de hoofdrol, terzijde- gestaan door spelers als Danielle Dar- rieux, Michael Rennie, Herbert Berg hof, John Wengraf als Von Papen en vele anderen. De verfilming ge schiedde naar een boek van Moyzisch, die destijds als militair attaché aan de Duitse ambassade in Turkije verbon den is geweest. Deze geheel in fraaie kleuren opge nomen avonturen-film verdiende eigen lijk een beter titel. Want deze „grote strijd" van het Amerikaanse leger te gen de woeste Seminole-indianen geeft in fraaie beelden vol afwisseling een goed verhaal, dat zich afspeelt in Flo rida in 1840. Quincy Wyalt (stoer en sterk gespeeld door Gary Cooper) krijgt na de komst van marine-luite nant Richard Tufts een moeilijke op dracht, n.l. om met behulp van slechts veertig soldaten een fort te vernieti gen, dat voor de indianen van veel be tekenis is. Tot de gevangenen, die uit het fort bevrijd worden, behoort ook Judy Becker. Deze speelt verder in de strijd een belangijke rol. De strijd te gen de „rode mannen" blijkt lang niet gemakkelijk. Wyalt's zoontje wordt vermist. De situatie wordt steeds moei lijker tot ten slotte een tweegevecht de strijd moet beslissen. Wyalt en het op perhoofd Ocala voeren een zware strijd met het mes (gedeeltelijk onder water) en in die strijd wordt Ocala gedood en de Indianen slaan op de vlucht Da" komt generaal Taylor nog te hulp en wordt Wyalt's zoontje, die verdwenen was, teruggevonden. De geredde Judy Bechett zal verder de opvoeding van het kind verzorgen. Naast Gary Coo per trekt Richard Webb de aandacht als Tufts en Mari Aldon als Judy Becket. De hoofdfilm wordt ingeluid door twee zeer actuele journaals en een tekenfilm. Na geruime tijd van afwezigheid, is deze week Mariene Dietrich weer in Alkmaar opgedoken. Zij speelt voor de Twentieth Century Fox, die haar een (bescheiden) rolletje heeft gegeven in de luchthartige film „De Melkweg heeft geen Wegenwacht". Mariene zinkt bijna geheel weg achter James Stewart, die in deze film als vliegtuig ingenieur en expert op het gebied van metalen optreedt. Als vele andere ge leerden is hij verstrooid én hij is het zelfs in zeer sterke mate. Dit geeft de film herhaaldelijk een humoristisch tintje. Stewart doet de ontdekking van zijn leven als hij tot de conclusie komt dat een bepaald soort vliegtuigen niet deugdelijk is. Na ruim 4400 vlieguren verliezen deze toestellen hun staart en storten neer. Hoewel de jonge geleerde overtuigd is van de juistheid van zijn stelling, slaagt hij er niet in zoveel be wijzen aan te voeren dat hij wordt ge loofd en het komt zelfs zo ver dat men hem door een psychiater iaat onder zoeken. De practijk stelt hem echter in het gelijk en zo komt alles nog goed, vooral als" een stewardesje, dat hij op één van zijn reizen heeft ontmoet, zich sterk voor hem blijkt te interesseren. ..De Melkweg heeft geen Wegenwacht" is behaald geen film van grootse allu re. Wie echter niet meer zoekt dan enige ontspanning, zal zich er best mee vermaken. Het komt ons voor, dat regisseur Vittorio de Sica, op wiens naam ver schillende goede films staant met „Kinderogen" (I bambini ci guarda- no) heeft misgetast. De film heeft ons slechts matig' kunnen bekoren, omdat uit het spel niet die overtuiging heeft gesproken, .die we meenden te mogen verwachten. Daarom ook maakten de figuren een onwerkelijke indruk, waardoor aan het gegeven afbreuk werd gedaan. Zo kon de rol van de kleine Pieo, het kereltje, dat uitein delijk het slachtoffer wordt van de breuk tussen zijn vader en moeder ons niet ontroeren, evenmin als het spel van Luciano de Ambrosis als de moe der. Het geluk van het Italiaanse ge zinnetje wordt verstoord als de vrouw liefde opvat voor een andere man, die zjj niet schijnt te kunnen vergeten. Zij laat haar man en haar zoontje in de steek, keert later toch terug, maar breekt opnieuw met hen als zij haar vriend weer ontmoet tijdens een va- cantie aan zee. Wanneer zij na de dood van haar echtgenoot haar zoon tje bezoekt in de kostschool, waar hij is opgenomen, weigert de kleine Pi- co met haar mee te gaan. Ziedaar zeer in het kort het gegeven van deze Italiaanse film, die kwalitatief ten achter is gebleven bjj de andere pro ducten van de Sica's hand. In het voorprogramma draait een filmpje over de Franse vereniging van goochelaars, waarvan de leden met argus-ogen de verrichtingen vol gen van een nieuwe candidaat. Deze verdienen wederom de volle belangstelling, omdat zij tal van attrac tieve gebeurtenissen voor de bezoekers doen leven. Het wereldnieuws „Van week tot week" gaf o.a. de aankomst van de straaljagers voor Nederland: af lossen van de wacht in Engeland; de opening van de grote olieleiding door koning Faisal. Verder een waterauto en acrobatiek met de dood en het be zoek van president Eisenhower aan New York en Washington. In het Holl. Nieuws sprak minister Beel over de bescherming van de burgerbevolking. Verder mooie opnamen van de Utrecht se Zilvertentoonstelling, beelden uit het leven van verpleegsters en oud verpleegsters en een uitgebreide repor tage van de Zuid-Amerikaanse reis van Z.K.H. Prins Bernhard en wel van het bezoek aan Equador en Chili. Krachtens een initiatief van de beer J. Baas, burgemeester van de "Wal- cherse gemeente Sint Laurens, zullen voor het eerst in de geschiedenis (je elf Nederlandse „Sint-gemeenten' vertegenwoordigd door hun burge meesters, in audiëntie worden ontvan gen door de burgemeester van de Bel gische gemeente Sint Niccrk/as. De elf Nederlandse „Sint-gemeen ten" zijn: Sint Laurens, Sint Anna- land, Sint Geertruid, Sint Jansteen, Sint Maarten, Sint Maartensdijk, Sint Michielsgestel, Sint Odelienberg, Sint Oedenrode, Sint Pancras en Sint Philipsland. Het merendeel der Sint burgemeesters heeft toegezegd san" wezig te zullen zijn. Eén der burge meesters zal als Sint te Sint Nicolaas verschijnen, geassisteerd door een col lega, die voor Zwarte Piet speelt. Voor het bezoek, dat is uitgestippeld op Donderdag 4 December a.s., bestaat in Zeekind grote belangstelling. Be wereldomroep en de N.C.R.V. hebben toegezegd vn dit originele bezoek aan Sint Nicolaas een reportage te maken. Prentenboeken Kleurboeken Lan- estreat 54 (Advertentie, Ing. Mèd.) zilveren jubileum door leerlingen en collega's wordt gehuldigd. Hier toonde Corry Vonk, dat zij tot meer in staat is dan de „ambtsbezigheden", welke nu eenmaal telkenjare voor haar blijken te worden gereserveerd. Pam Henning is de derde peiler van het gezelschap. Met Teddy Scholten zong deze uitstekende cabaretière o.m. de Ballade van de Bibelebontse Lichte kooien, de aller, aller lichtste kooien van het land. Joop de Visscher en Rijk de Gooyer speelden met atoombommen en becritiseerden land en volk als „deux enfants terribies". Piet v. d. Meulen, Guusje Hoek, Henk Scholten en Lucie Mol completeerden het tableau de la troupe, die ons een prettige va- cantie in Bibelonie bereidde. Dat het programma na de pauze het niveau van de eerste helft niet meer kon bereiken, vergeven wij het ABC- cabaret volgaarne. Dat Wim Kan het nodig oordeelt zich te lenen voor het maken van reclame voor bepaalde ar tikelen (hij stak er trouwens zelf de draak mee) kunnen wij minder appre ciëren. Zijn talent is o.a. te groot en de tekst van zijn cabaret-comedie, het geesteskind van Annie M. G. Schmidt, A. Viruly, Gerard Rekers en Simon Carmiggelt is te voortreffelijk, dan dat deze in dienst mogen worden gesteld van de zakelijke belangen van enkele firma's. Remmen baafle nief De gladde weg heeft gisteren heel wat aanrijdingen veroorzaakt, die geen persoonlijke ongelukken tot gevolg hadden, maar wel veel materiële scha de. Het begon als 's morgens om 6.40 uur, toen een wielrijder de bocht Voor- meer-Bierkade nam en tegen een links van de weg rijdende vrachtauto botste. De man kon nog juist op tijd van zijn fiets springen, maar het karretje zelf werd geheel vernield. De vrachtauto reed met gedoofde lichten door. Hoe wel de wielrijder nog hard achter de wagen holde, slaagde hij er niet in het nummer op te nemen. Om 9.10 uur gleden op de hoek Koor straatKerkplein twee personenauto's tegen elkaar. Om 14 uur werd een bak fiets het slachtoffer. Dit gebeurde ook in de Koorstraat, waar een automobi list verblind werd door de zon, die plotseling achter een huis opdook. Te zelfdertijd werd op het kruispunt Gees- terwegGeestersingel een personen auto in de flank aangereden door een wagen, die van de Bergerbrug kwam. De bestuurder remde voor de auto op de Singel, maar door de gladheid van de weg had deze manoeuvre geen enkel effect. In glijvlucht zeilde hij op de ander toe. Om 15.15 uur zetten twee autobestuur ders, die elkaar op de hoek St. Laurens- straatNieuwesloot onmoetten, even eens de voet op de rem, met al even weinig resultaat. Glijpartij. Botsing. Materiële schade. Vanmorgen om 8.40 uur werd een begin gemaakt met de nieuwe lijst voor vandaag. Nu. sprak ook de dichte mist een woordje mee en daardoor kwam het, dat de bestuurder van een perso nenauto, komende uit de Emmastraat niet bemerkte, dat hij voorrang moest verlenen aan een NACO-bus, die over de Nieuwlandersingel naderde. Hij kwam pas tot de ontdekking, toen hij de bus in de flank beroerde. De per- j sonenauto kreeg zware schade. Nagekomen predikbeurten ALKMAAR: Ned. Chr. Gem.bond, Do. 8 uur: Evangelisatiesamenkomst in W. h en B. Ned. Leger des Heils, Breed- j.. straat 11, 10 Heiligingsdienst, 8 uur Ver- lossingsdienst; Woe. 8 uur Wijdingsdienst. I OUDORP: geen dienst. ALS h Met DE uitslagen va traag achter onze schrijf: U overigens nog een reden hadden gistermiddag het ui ten bovendien, dat het In v lijk had gesneeuwd. Het is den afgelast. Dat is Jammer Vooral afdeling B is r«k 1 in het geheel geen verwon schillende verschuivingen scheidene pretendenten voi trekken. TN DE eerste plaats is daat tussen Stormvogels en Het is maar gelukkig "oor naren dat zij vorige wee): strijd tegen AGOVV het goe vonden en dat Blauw Wit. Heerenveen zeker niei onk Als deze ontmoeting een we het programma nad gestaan Stormvogels weinig ot ge winst hebben gegeven. Hoe niet geloven dat Heerenye nederlaag tegen Blauw W teld menen wij dat een geii tot de mogelijkheden behoc en Enschede hebben het in wedstrijden maar matig roodbroeken verloren van Enschedé stond een punt Ahead. Wij hebben niettemi dat Haarlem het voorlopig bi laag zal laten en dat Ensc.h twee punten zal moeten afs 2i zege op Haarlem kunr anders dan een overwinnir tesse in de thuiswedstrijd voorspellen. Ook ln de ontmoeting AGOW heeft de thuisclub pieren. Na het „huzarem Blauw Wit te Heerenvee kunnen wij Be Quick met c van de wereld geen kans t uitwedstrijd tegen de Ams1 Het zou normaal zijn als Eünkwijk ging verslaan, ma juist weer één van die waar een verrassing tot d heden behoort. VSV zal moed hebben gep overwinning op Wagenin dat prettige ruggesteuntje mi al te zware opgave zijn de en jaag zo de rheumatische Uw leden. Kruschens zes mi ten hebben een wonderbaai sporende werking op lever, ingewanden. Als die weer m energie hun bloedzuiverendf richten, weet U van geen rf. pijnen meer. Want de oorza verheden in Uw bloed word verwijderd, regelmatig, iedei Koop vandaag Kruschen bij ker of divgist en begin mor die heilzame kuur. (Advertentie, I Dertig jaar, van 1920 tot a van George Bernard Shaw, Blanche Patch secretaresse reldbefaamdp auteur. Zij meend haar Herinneringen te boek te moeten stellen. V is dezer dagen op ruim d vijftig pagina's bij Mousse verij te Amsterdam een I vertaling gegeven. Het is 1 dat de schrijfster ook een l geven van de sfeer waarin ter vooral op Shaw-Cornei ning in Ayot, leefde. Zij ge echter zulke onbenullige hi keuken-details, dat men het het liefst weer zou sluiten. A eigenlijk wel geheel ongelez laten, want of "men door ke: van de inhoud nu wel zovee de werkelijke Shaw en zijn te staan, willen wij ernstig trekken. Kunst en cu'-t Nederlands The jaarboek versch Verschenen is het Nederk ter-Jaarboek no. 1, seizoen Het bevat ca. 75 foto's va opera- en balletuitvoeringen, van de initiatiefneemster, m •ireves, onder wier redactie is samengesteld, is geweest tussen uitvoerenden en pubii beteren en tevens een ov( beeld te geven van de stanc neel, opera en ballet in onze Programmablad in een N schouwburg bevat weinig, d; schouwer later nog aan een herinnert, in tegenstelling me teniand. Ook dit heeft tot d stelling van het jaarboek g is de bedoeling na elk sei Jaarboek te laten verschijn klein aantal van deze jaarbo( ?e Franse, Engelse, Duitse ei taal uitgegeven om buiten o fen -sis visitekaartje van he landse toneel, opera en balie kunnen worden gebruikt. boek (oplaag 20.000 stuks) z tend bij de schouwburgen baar zijn.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2