I Indonesiërs terecht terstond Minister Donker acht uitwijzing van Vragen staal vrij Concurrentie? Rechtsherstel Effecten Geen kwestie van represaille Ongewenste politieke activiteit bewezen Nut van de R.V.D. betwist Weiter en Beernink contra dr Drees Verdachten blijven weer langer in arrest Door bezitsvorming tot déprolitarisatie Inkomstenverschuiving wei gewenst i!li!!|Pjpi" Schenk gezelligheid TALENT „.BOLS Ililli:::.. verrassend goed! Laatste bedrijf van de Grondwetsherziening Raad Rechtsherstel verkwistend 'n Tlenndje IrJct... WIJ lazen, dat melk en brood met sneeuw één cent duurder worden. Persoonlijk hebben wij veel liever melk en brood met rooklvees of bruine suiker. Nee, voor ons geen orood met sneeuw, en zéker niet. ow het nog een cent duurder is oo kl Voorzichtig ,Superbenzine' nog deze maand in de pompen Advies van SER over de ziekenfondspremie Graaf Van Rechteren nie? op hoogte van vordering van officier van justitie Hoge Raad verwijst zaak terug naar Haagse hof Bussysn en Maarden één gemeente Aalsmeerse arts is weer op vrije voeten I WOENSDAG 3 DECEMBER 1952 Interpellatie Gortzak in de Tweede Kamer •tFEN" antwoordde kort en krachtig de minister van Justitie mr L. A. Donker, "Nn nsdagmiddag in de Tweede Kamer op de vraag van de heer Gortzak „f hij bereid was het bevel tot uitwijzing van de heren Raden Mas o n'itö én Go Gien Tjwan in te trekken. De regering is, zo deelde de minister van oordeel, dat ten onzent verblijvende Indonesiërs sinds 29 September ïosi'als vreemdelingen moeten worden beschouwd. En zij acht het ontoelaatbaar dat welke vreemdeling dan ook, zich hier te lande bezighoudt met ongewenste politieke activiteit. kom «/IET name geldt dit voor extremisti- sche activiteiten, of deze nu van rpchtse of linkse politieke huize is. Slechts in bepaalde gevallen - hoogge plaatste bondgenoten of buitenlandse geestverwanten van bonafide partijen - kan hierop uitzondering worden ge- BAm de hand van een grote hoeveel heid feiten, gebaseerd op de verhoren der betrokken Indonesiërs rapporten van de vreemdelingendienst en onder- zoekingen van de binnenlandse veilig heidsdienst. toonde minister Drees aan, dat er in deze gevallen inderdaad sprake was van een uitgebreide com munistische activiteit. Toen hem deze, een vreemdeling met toegestane activiteit, langs de gewone hiërarchieke weg ter kennis werd ge bracht door de Amsterdamse procu reur-generaal, had de minister m een arrestatie toegestemd. Aangezien de verhoren der betrokkenen nogmet ge- hppl gereed waren, heeft nimmer het plan bestaan hen met de Willem Ruys F vertrekken. Indien liet juist is, dat zö zich nog tot de Hoge Raad zul len wenden om te laten uitmaken, of de Vreemdelingenwet wel oo hen van toepassing is, zal met uitwijzing wor den gewacht tot de beslissing van de Hoge Raad. Met klem onderstreepte de minister, dat de Indonesiërs in ons land geen uit zonderingspositie innemen Indien zij zich als gewone vreemdelingen gedra gen zullen zii geen last ondervinden-, integendeel, zij zijn dan hartelijk wel- (Van onze parlementaire redacteur. Dinsdagmiddag hebben in de Tweede Kamer de heren Weiter (KNP) en Beernink (CH) met minister president dr W. Drees van gedachten gewisseld over de positie en de taak van de regeringsvoorlichtingsdienst. Bei de afgevaardigden trokken het nut van deze instelling in twijfel en bepleitten vereenvoudiging en bezuiniging. INE minister-president zette de beteke- nis van de R.V.D. uitvoerig uiteen. Hij wees er o.m. op, dat, hoewel ook zijns inziens de Staten-Generaal de pri mair aangewezen plaats voor het doen van regeringsmededelingen vormt, de steeds toenemende ingewikkeldheid van het overheidsingrijpen grondige voor lichting eist. Waar mogelijk werd en zal in de toekomst worden bezuinigd, maar een goed geleide en georganisrer- de R.V.D. is volstrekt noodzakelijk. Het betreffende begrotingshoofdstuk werd vervolgens zonder hoofdelijke stemming met de gebruikelijke aante kening voor de C.P.N. aangenomen, evenals hoofdstuk II van de Rijksbe groting voor 1953 (de hoge colleges van staat) zonder discussie en zonder hoof delijke stemming hechtte de Tweede Kamer ook haar goedkeuring aan een tweetal wijzigingen van de begroting voor 1952 en aan het wetsontwerp tot nadere regeling van de samenstelling en ae bevoegdheid van de Raad van State. met name ook ter bevordering van een hecht contact met Indonesië. QATEGORISCH ontkennend antwoord de minister Donker op de vraag of zijn maatregelen beoogden druk uit te oefenenen op genomen en nog te nemen besluiten van het Indonesische parle ment. Hij bestreedt de opvatting van de heer Gortzak, als zou hij in strijd hebben gehandeld met de met Indone sië bestaande overeenkomsten. Deze arrestatie met de bedoeling uit wijzing te laten volgen is het doortrek ken van de tot dusverre in deze ge volgde lijn. De onlangs in de Volks krant gedane mededeling, dat zij het gevolg zou zijn van een recent rege ringsbesluit, is volstrekt onjuist. De regering zal in de toekomst, als voor heen, optreden tegen iedere vreemde ling, die door zijn politieke activiteiten de grondslagen van ons democratisch grondbestel ondermijnt. Zij heeft in dit kader zelfstandig te oordelen over toe lating tot en uitwijzing uit ons land. Nadat de heer Gortzak en zijn partij genoot Haken nog aanvullende opmer kingen hadden gemaakt en minister Donker hen van hun ongelijk had trachten te overtuigen, dankte de Ka mervoorzitter de minister van Justitie voor de verstrekte inlichtingen. De Woerdense moordzaak Op 27 November had de rechter-com- missaris te Utrecht termen aanwezig ge vonden de twee verdachten in de zaak van de moord op de Woerdense politie agent in bewaring te stellen. Deze in bewaringstelling gold voor zes dagen. Gistermorgen heeft de Utrechtse recht bank een bevel tot gevangenhouding verleend voor een termijn van dertig dagen. Het betreft hier, zoals bekend, de 31-jarige D. van H., werkzaam op de gemeentesecretarie te Oudewater, en de 36-jarige Woerdense plaatwerker K. V. De P.B O. (Vervolg van pagina 1) De bezitsvorming dient gericht te zijn op versteviging van de maatschappij in politiek en sociaal opzicut. Zij moet leiden tot een déproleiurisatie van de brede massa der bezitlozen, tot gees telijke en culturele verheffing der in dividuen, tot vergroting var persoon lijkheids- en verantwoordelijkheids besef ten opzichte van gezin en maat schappij en mogelijke verhoging van de productiviteit. De bezitsvorming mag de ondernemingen en het maatschappe lijke kapitaal daarvan niet aantasten In beginsel dient persoonlijke bezits vorming als de meest wenselijke wor den gezien, al zal men niet a'tijd aan mengvormen kunnen ontkomen. Collec tieve bezitsvorming heeft niet die ei genschappen, welke leiden tot de eerder genoemde doeleinden. Bij de bezits vorming als de meest wenselijke te wor- in de consumptieve sfeer mogen 'laten vallen. Een vraag is of de inkomstenverschui ving tengevolge van de bezitsvorming gewenst moet worden geacht. Indien men, aldus de minister, van ïieel is, dat het aandeel van de arbeiders in de bedrijfsresultaten te gering is, dan is inkomstenspreiding gewenst. Wel zal een zodanige verdeling van de bedrijfs winsten moeten worden gevonden, dat hieruit nieuw risicodragend kapitaal ontstaat. Het particulier initiatief kan hier zelf standig de meest juiste wegen in economisch opzicht vinden. De minis ter ziet bij voorbeeld mogelijkheden in beleggingen in de eigen bedrijven. Sprekend over de bevordering van de productiviteit zei de bewindsman, dat de bedrijven zelf het opsporen van verborgen productiviteit tot taak heb ben als gewichtig onderdeel van de on dernemers-functie. De overheid lieeft hier geen verantwoordelijkheid te ne men, doch slechts mogelijkheden en on derzoek te combineren en te coördine ren. In dit licht zal men de besteding van de 30 millioen gulden van de te genwaarde-rekening, beschikbaar voor de bevordering van de productiviteit, moeten bezien. Zondag is de oud-burgemeester van Buitenzorg, de heer Frans Alewijn Jan Middelkoop, in Den Haag over leden. Pr' met TALENT per fles ƒ5.55 Het lichte aperitief, de smaakvolle avonddrank. Ten gescheuktj Gedurende December 1952 ontvangt U een proefflacon TALENT bij aankoop van een literkruik BOLS Z. O. GENEVER. Niet droog, niet zoet... (p) rc-\y (Advertentie. Ing. Med.) (Advertentie. Ing. Med.) In de Tweede Kamer fELIJK te voorzien was, belooft het laatste bedrijf van 't drama „Grond- wetsherziening-1952" een „happy en- ding" te brengen. Dinsdagmiddag aan vaardde de Tweede Kamer namelijk de voorgestele wijzigingen en veranderin gen in onze grondwet van de bepalin gen inzake de buitenlandse betrekkin gen met een aanzienlijk grotere dan de vereiste tweederde meerderheid: 66 stemmen vóór en 7 tegen. Slechts de CPN, de SGP en Weiter (KNP) ver klaarden zich tegen. De andere KNP- afgevaardigde, prof. Lemaire, onthield zich van stemming door de Kamer tij delijk te verlaten. 70ALS men zich zal herinneren, beoogt deze wijziging van de grondwet een aansluiting aan de zich voltrekkende veranderingen op internationaal ter rein. Hierbij wordt ook een fel omr streden punt de Nederlandse rech ters opgedragen uit te maken of een Nederlandse wet al-dan-niet in strijd is met een internationale regeling. In ge val van strijd zal deze wet niet mogen worden toegepast: het zogenaamde rechterlijke toetsingsrecht. Dit laatste punt werd door VVD en PvdA niet ge heel van harte aanvaard. Korea-vrijwilligers naar hei' front vertrokken Aan de Merwehaven te Rotterdam scheepten zich gisterochtend 160 Ne derlandse militairen, onder wie vijf of ficieren en twintig onderofficieren, in, zijnde een aanvullingsdetachement voor het Nederlandse Detachement Verenig de Naties in Korea. Bewaar loon ettecten beliep meer dan 15 millioen In het voorlopige verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eer ste Kamer over 't ontwerp van wet tot wijziging van het vierde hoofdstuk der Rijksbegroting voor het dienstjaar 1951 (Dep. van Justitie) e heeft het onder een artikel genoemde bedrag ^n f 23.210.000 aanleiding gegeven tot het stellen van de vraag, of de minister een nadere specificatie zou willen verstrek ken van de wel ongemeen hoge kosten ten behoeve van de afdeling Effecten- registratie van de raad voor het rechts herstel en het Nederlandse Beheersin stituut. Men was van mening, dat een uitgave van f 16.916.985,24, hoofdzake lijk voor „bewaarloon effecten", een meer gedetailleerde toelichting vereist dan in de memorie wordt gegeven. He.t bedrag van f 6.238.453,62 betref fende verantwoordingen over de jaren 1946 t.e.m. 1948 van de Raad voor het Rechtsherstel, werd evenmin voldoende gemotiveerd geacht. In twijfel werd getrokken, of de Raad voor het Rechtsherstel wel die zuinig heid heeft betracht, welke de toestand van 's lands financiën vereist. Een ver hoging van de algemene uitgavenmet ruim 40 pet. werd wel zeer groot ge acht. Nadere toelichting werd verzocht aangaande de post van f 345.000 voor kosten van buitenlandse advocaten en die van f 200.000 voor kosten in verband met het „vestingprogram". Voorts zou men gaarne vernemen, hoeveel dupli caat-effecten waren afgegeven. SAARTjE CAARTJE u weet wel, ze woont oen paar huizen verder; neeniet Czaartje, die woonde nóg veraer in dat grote huis, maar die is nu allang weg, daar woont nu vader tje Josef nou, Saartje dan is toch een fijne meid, hebben we ontdekt. Ze was altijd een harts vriendin van haar charmante buur meisje Marianne, maar af en toe was haar zieltje toch een beetje gespleten en iuas ze het niet hele maal met zichzelf eens. Ze lonkte aan wel eens naar Heinrich, die stevige buurjongen aan de andere kant. EEN 90eie jongen wel, die Heinrich waar toch was er iets met zijn ver- leaen, zeiden de mensen. Marianne wist daar meer van die was ook niet zo onschuldig als zij er uit zag en maakte zich dan ook soms oar ongerust, want ze was altijcl erg bezorgd voor Saartje. Of daar Wh ook een beetje eigenbelang bij kwam, durven we niet te zeggen. Maar een feit is, dat een goeje buur beter is dan een verre vriend en Saartje was ook niet helemaal onbemiddeld. JN ieder geval ts alles nu weer tn orde. Saartje heeft Heinrich een blauiotie laten lopen en is nu weer dikke vriendinnetjes met Marianne en met de hele straat. Maar ome Konrad, die bij Heinrich inwoont, heeft nogal de pest in. Die vond, dat die twee juist zo'n leuk kop peltje zouden hebben gevormd. Het is wel wat sneu voor hem. T KUNT niet voorzichtig genoeg zijn met kwakzalvers en doet 'wijzer het advies van de artsen te volgenEén dezer dagen kwam Mentor in aanraking met het vol gende gevalEen dame was ernstig ziek en moest worden geopereerd. Ze zag hier erg tegen op, maar kreeg juist toen een stuk (advertentie?) in handen van een inrichting in Noorwegen ,die met een rauwkost- kuur kon genezen. Ze verkocht veel en leende meer, waarna ze per vliegtuig naar het dorpje in Noorwegen vertrok. Na een ver moeiende reis kwam ze bij een boerderijtje. Ze kreeg een zolder kamer en moest rauw eten ge bruiken. Er was geen arts en geen verpleging, ze lag de hele dag al leen. Na drie dagen ging ze, zieker dan ooit, terug naar ons land. Een nare ervaring' rijker en veel geld armer. Rauw eten kon ze trouwens hier ook gebruiken. Dit is heus het enige voorbeeld niet. Dus nogmaals: wees vooral voorzichtig. Voor buitenlandse kwakzalvers schrijve men des noods eerst naar de gezant om na dere inlichtingen. Schipper HE SCHIPPER, die een aanvaring kroeg, of liever een duw, waar door er schroeischade ontstond, kan deze niet verhalen op de andere schipper, waint er was van onoplet tendheid geen sprake. Hij zal de schade moeten claimen bij zijn brandverzekeringsmij. De inboedel aan boor 1 is daar immers tegen verzekerd? De opzegging (J KUNT de buuropzegging rustig naast U neer leggen en blijven wonen. Wij zien geen enkele reden waardoor U er slapeloze nachten over zoudt hebben. Wil de eige naar wat bereiken, dan zal hij de zaak bij de Kantonrechter aanhan gig moeten maken Maar het zal hem vrij zeker niet lukken, tenzij hij kan aanvoeren: dringend voor eigen gebruik nodig hebben. Hij wil echter de woning vrij krijgen ten behoeve van een gehuwde zoon en dat is geen „eigen gebruik". Als hij U dagvaardt, dan moet U een advocaat nemen. Als hij het geding verliest wat wij stellig ver wachten, betaalt hij de kosten van het geding. Dus nogmaals: U hele maal niet zenuwachtig maken, daar is geen reden voor. Verzekering UERHAALDELIJK heeft Mentor ge- waarschuwd tegen het sluiten van langjarige verzekerings-con- tracten. Dezer dagen deed zich het volgende voor: Iemand kreeg (terecht) verschil van mening over een uitkering, twee jaar geleden. Kij wilde de polis opzeggen, maar de in stelling stelde, op grond van het vijf jarig contract een vervolging in. De man verloor het proces en kreeg de kosten te betalen. De verzekering zei hij nogmaals op. Loonbeslag volg de. En enkele weken terug werd op nieuw een eis ingesteld voor de pre mies, die 1 Januari ingingen. De man had niet „schriftelijk" opgezegd, de polis was opnieuw vijf jaar gaan lo pen en de instelling kende geen con sideratie. Mentor vraagt zich af, wat hij van een instelling moet denken, als zij zo het verzekerings-bestand op peil tracht te houden. Niei billijk MET VERWIJTEN inzake „niet coulant zijn" van verzekerings instellingen, moet men wel voor zichtig zijn. Als de instelling zich aan de voorwaarden houdt, waar door de verzekerde zich benadeeld acht, moppert men (begrijpelijk). Maar men had van de voorwaarden kunnen kennisnemen en buitendien, ais de instellingen wat meer pre mie zouden vragen, zou men (te recht) ook mopperen. Het zich houden aan de voorwaarden is recht en goed want, waar zijn die anders voor? Dat geeft beide par tijen zekerheid. Zijn ze niet fraai., dan had men dat vóór het sluiten moeten bekijken. Bezint HIT IS een tragedie, die velen tot lering strekken kan. In 1929 kwazn een jong ambtenaar in fi nanciële moeilijkheden. Hij zag geen andere uitkomst dan een geld schieter, die hem zéér bereidwillig hielp. Maar toen moest de aflossing eens achterwege blijven. Een voor stel de termijnen te verlagen werd niet aangenomen. Tenslotte volgde loonbeslag en daardoor ontslag. Dat is nu 23 jaar geleden. Sinds dien is het leven zwaar geweest voor deze man. En nu, in 1952, na al die jaren, terwijl hij juist dacht er een beetje bovenop te komen en hij het geval bijna vergeten waandekomt de geldschieter weer opdagen, en eist.f 330 met f 120 rentedirect te vol doen. Of dat kan? Ja, niets tegen te doen. De geldschieter komt eens aan z'n trek. zonder pardon, zonder medelijden, zonder genade, zonder te letten op de verwoestingen. Nog maals, laat deze ware historie an deren tot lering dienen. Hollen en stampen LIET GEZIN dat boven mij woont is zo wild, dat regelmatig de lampen er aan gaan, de stukken plafond naar beneden komen en zo meer. Moet ik dat nu nemen? Neen. Indien u door getuigen kunt bewijzen hoeveel overlast het ge zin u bezorgt en de huiseigenaar aan uw zijde staat, kan hij wegens overlast ontruiming varderen. De manuscripten INE MOGELIJKHEID om manus cripten bij een uitgever of een blad te verkopen is niet groot, vooral ais men nog geen naam heeft. Er zijn vele moeilijkheden, zoals papiergebrek, door de duurte minder boekenkerpers en zo meer. Een manuscript moet werkelijk wel uiterst goed zijn. wil het een kans maken. Maar het is natuur- ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord krijgen op vragen en moeilijk heden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegenheden woning-kwesties, huwelijks moeilijkheden, opvoedings zorgen, sociale verzekerings wetten, assurantiezaken, per soonlijke geestelijke moeilijk heden, enz. U schrijft dan de redactie en vermeld links op de enveloppe: Mentor. Des gewenst krijgt U persoonlijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behandeld. Alles wordt strikt vertrouwe lijk afgedaan. lijk te proberen, als U het boeme rang-spelletje er voor over heeft. Alimentatie UEN LEZER is indertijd geschei- den, waarbij hij de schuld op zich nam, een schuld, die blijkens een afzonderlijke acte niet bestond. Thans trekt zijn vroegere vrcruw steun en wordt hij aangesproken. Dit is nu het geval waar wij al zo dikwijls tegen gewaarschuwd heb ben. Schuid op zich nemen wil zeg gen: levenslang finamciëel aanspra kelijk blijven. Alle acten daarnaast zijn rechtens waardeloos. Er zal dus niets anders opzitten dan maar te betalen Misschien dat dit geval nu eens velen de ogen opent, want uit deze misvatting (helaas vaak als middel gebruikt om de tegen partij tot toestemming te bewegen) is reeds veel narigheid voortge komen. Degene die de schuid op zich neemt, blijft aansprakelijk en geen enkele acte die anders bepaalt, heeft enige zin. Emigratie UR BEREIKEN ons nogal eens vragen over emigratie. Inlich tingen daarover kunnen wij echter niet geven. Men moet daarvoor zijn bij het Gewestelijk Arbeids bureau. Comité zoekt naar een goede oplossing Te Amsteram is de akle gepasseerd van 'n stichting, welke zich presenteert under de alies-zeggende naam: „Co mité ter Behartiging van de Belangen van Bona-fide Rechthebbenden op Ef fecten, verkregen op Regelmatige Wijze gedurende de jaren 1940—1945". Met alle instanties, die het hare kunnen bijdragen tot een bevredigende oplossing van het gehele drama rechts- herstel-effecten zal contact worden op genomen. Er bestaan drie commissies, die zich onderscheidelijk bezighouden met de kwestie van effecten, tijdens de oorlog uit Joods bezit gekocht: met de belangen van de commissionnairs in ef fecten en met een oplossing voor de ge dupeerden, die tijdens de oorlog Joodse effecten te goeder trouw hebben ge kocht. Het nieuwe jaar zal voor de automo bilisten in Nederland de grote verras sing op brandstof-gebied, de „Super- benzine" brengen. Zeker per 1 Januari, doch waarschijnlijk nog het eind van deze maand, zullen de tanks van alle Nederlandse pompstations met deze ben zine gevuld worden. Verhoging tot 4% is nodig Evenals vorig jaar is ook nu weer door een commissie van de Sociaal-Eco nomische Raad advies uitgebracht met betrekking tot de premiehoogte voor de verplichte ziekenfondsverzekering voor 1953. De ziekenfondsraad had een tekort van f 24.5 millioen geraamd. Ter dekking hiervan stelde hij voor de pre mie te verhogen van het bestaande peil van 3,8 pet. tot 4,2 pet, waardoor het tekort vrijwel geheel zou zijn gedekt. De commissie van de SER heeft een ander standpunt ingenomen. Zij stelt voorop, dat de algemene conjunoiurele situatie, waarin Nederland zich bevindt, het wenselijk maakt de lasten, welke op het bedrijfsleven drukken, zoveel mo gelijk te beperken. Gezien de omvang van het aanwezige reservefonds (per ultimo 1952 circa f 120 tot f 130 millioen) meent zij, dat een belanriik deel van het verwachte tekort voor 1953 uit dit reservefonds kan worden gedekt. De commissie stelt voor met de premiever hoging niet verder te gaan dan tot 4 procent en het dan nog resterende te kort (circa f 15 millioen) te dekken uit het reservefonds. De atfaire-Weslerlinq De vrijspraak van de Arnhemse recht bank in de zaak van Graaf Van Rech teren Limpurg werd gemotiveerd door de overweging, dat ter terechtzitting geen feitelijke omstandigheden naar vo ren werden gebracht, waaruit bewezen kon worden verklaard, dat verdachte op de hoogte was van een door de officier van justitie te Amsterdam gevorderde strafvervolging tegen Westerling, toen hij onderdak verschafte aan de ex-kapi tein en hem verborg, terwijl de woning door de politie werd omsingeld. De vor dering van de officier kon niet van al gemene bekendheid worden geacht, al werden hieromtrent in 1950 in de pers berichten gelanceerd. De affaire-Fonleiin De Hoge Raad heeft gisteren weer arrest gewezen in de smaadschriftzaak van de ex-sergeant-konstabel der Kon. Marine A. H. F. Fonteijn. Deze zaak is herhaalde malen door onderscheidene rechtscolleges behandeld. In het huidige stadium veroordeelde het Haagse ge rechtshof hem tot een voorwaardelijke gevangenisstraf. De ten laste gelegde smaad had betrekking op een geschrift, dat gericht was tegen twee militaire artsen. De Hoge Raad overwoog, dat het hof de onwaarheid van hetgeen door requi- rant aan de militaire artsen was ten laste gelegd niet mocht aannemen op grond van de weergegeven verklaringen zonder requirant toegelaten te hebben zijnerzijds bewijs van de waarheid van de inhoud dier telastelegging bij te brengen. Het arrest werd vernietigd met terugwijzing der zaak naar het Haagse gerechtshof. Met algemene stemmen heeft de ge meenteraad van Bussum gisteravond besloten Gedeputeerde Staten van Noord-Holland te adviseren de gemeen ten Bussum en Naarden, met de bui tenwijken van Huizen, te verenigen in één nieuwe gemeente, onder de naam „Néarden-Bussum". De Haarlemse rechtbank heeft giste ren in raadkamer besloten de Aals meerse arts dr J. Koenraad. die Vrijdag gearresteerd werd, omdat hij enige tijd geleden zou hebben getracht met zijn auto een politieman omver te rijden, op vrije voeten te stellen. De verdediger van de dokter betoogde, dat er van op zet geen sprake kan zijn geweest, zodat het voorval te wijten moet zijn aan de geprikkelde stemming waarin de arts, die nog een drukke dag voor zich had, verkeerde.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5