Grote Noordhollandse postduiven- show in De Rijp DE VERMISTE Waarom de NWB een eigen Vierdaagse organiseert Pim. Pao. Pom in hot niptmr huis De hockeyoogst was miniem Bijna duizend duiven bijeen gebracht Brand op Nederl. schip Vreemde gang van zaken in de N B.v.L.O Deur voor toenadering blijft open Nuttige wapenschouw op Klein Zwitserland PATRICIA WENTWORTH Goed werk van de Alkmaarse dames £utiteb eetió naak Het Radioprogramma De Bey van tactie Twee dode te Ap MAANDAG 15 DECEMBER 1953 (Van onze duivensportmedewerker) Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de postduivenvereniging „De Reis duif" te De Rijp had deze vereniging de jaarlijkse tentoonstelling van afdeling A van de Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhouders toegewezen gekregen. Deze tentoonstelling bracht bijna 1000 auiven in het Wapen van Amsterdam bij een. De jubilerende vereniging heeft met de organisatie succes behaald. Toen Za terdagavond de burgemeester van De Rijp de heer J. Dalenberg, de tentoonstelling opende, bleek dat geheel De Rijp met deze tentoonstelling meeleefde. De burgemees ter feliciteerde de vereniging met het re cord-aantal inschrijvingen. Keurmeester Loopik uit Rotterdam schetste de bijzon derheden van de tentoonstellingsduif, die ongetwijfeld de volmaaktheid van de viiegduif zal gaan benaderen. Verder roemde spr. de dulvenhouders, omdat zij in het maatschappelijk leven op het ge bied van de liefdadigheid veel goed werk verrichten. Hij hoopte, evenals reeds door burgemeester Dalenberg was gememoreerd dat de duif niet alleen het symbool van zachtheid en gerechtigheid zal zijn, doch ook de vrede zal blijven symboliseren. De voorzitter van afdeling A, de heer W. Plukker uit Sehagen, sprak van de intel ligentie die nodig is om zich als duiven- houder te handhaven en te klasseren. Voor hetgeen de jubilerende vereniging met de organisatie van deze tentoonstel ling tot stand heeft gebracht, verdient zij cte grootste waardering. De bijeengebrach te duiven waren van goede kwaliteit. De gedetailleerde uitslagen zijn: Onbevlogen oude blauwbanddoffer: 1. Gebr. Boots te Beemster: 2 en 3 A. J. Oudejans te Purmerend. Blauw- en zwartkras en zwart: 1 J. Rie- mers, Den Helder; 2 H. v. Tunen, Heems kerk: 3 P. Brouwers te Egmond a.d. Hoef. Rood, roodkras en vaal: 1 A. J. Ruiter, Enkhuizen. Bont en met genoemde kleuren: 1 A. v. d. Bos, Zaandam; 2 M. J. Oudejans, te Sehagen; 3 J. Riemers te Den Helder. Bevlogen oude doffers tot 300 km.: (blauwband): 1 K. Roggeveen, Sehagen; 2 P. Mazereeuw, Enkhuizen; 3 Gebr. Buis, Den Helder. Blauwkras. zwart en zwartkras: 1 G. Specker, H.Hugowaard; 2 J. Huiberts, Alk maar; 3 J. A. Snelders, Zaandijk. Rood, roodkras en vaal: 1 A. Heyblok, Julianadorp. Bont en niet genoemde kleuren: 1 Ge broeders Buis, Den Helder; 2 J. Riemers, Idem; 3 H. Mooy. Alkmaar. Oude bevlogen doffers tot 500 km, blauwband: 1 Gebr. Hartland, Alkmaar; 2 C. Havik Jr, Hoorn; 3 J. Riemers, Den Helder. Blauwkras, zwart en zwartkras: 1 Oote man, Grootebroek; 2 G. Veltrop, Monni kendam; 3 G. Tibes, Medemblik. Rood, roodkras en vaal: 1 P. Broers, Hoorn; 2 J. Konijn, De Rijp; 3 Gebr. de Boer, Hoogkarspel. Bont en niet genoemde kleuren: 1 J. Riemers, Den Helder; 2 C. Havik, Hoorn; 3 J. Riemers, Den Helder. Oude doffers bevlogen boven 500 km, blauwband: 1 G. Goudsblom, Oudkarspel; 2 J. Riemers, Den Helder; 3 R. J. Ram, Den Helder. Blauwkras, zwart en zwartkras: 1 A. J. Hubregtsen, Den Helder; 2 J. Peute, Hei- loo; 3 A. Liefhebber, Anna Paulowna. Rood. roodkras, vaal en niet genoemde kleuren: 1. P. Keet, Hoogkarspel; 2 J. Rie mers, Den Helder; 3 A. V. d. Bos, Zaan dam, Oude duivinnen onbevlogen, blauwband: 1 Gebr. Boots, Beemster; 2 P. Kort, Enk huizen; 3 D. de Waart, Monnikendam. Blauwkras, zwart en zwartkras: 1 A. Liefhebber, Anna Paulowna; 2 N. Oote- roan, Grootebroek; 3 J. Riemers, Den Hel der ir van Woudenberg, Enkhuizen. Rood, roodkras en vaal: 1 R. Goosen. Winkel; 2 G. Verkroost, Oudkarspel. Bont en niet genoemde kleuren: 1 R. Wefers-Bettink, Castricum; 2 J. Jansen, Anna Paulowna; 3 A. v. d. Bos, Zaandam; J. M. Schipper, Alkmaar en N. Ypma, Alkmaar. Oude duivinnen, bevlogen tot 300 km, blauwband: 1. J. Slok, Enkhuizen; 2. J. Riemers, Den Helder. Blauwkras, zwart en zwartkras: 1. J. Huiberts, Alkmaar; 2. S. Keet, Hoorn; 3. G. Goudsblom, Oudkarspel; J. A. Snelders, Zaandijk; P. Kort, Enkhuizen. Rood, roodkras en vaal: 1. B. Lang- kemper, Edam. Bont en niet-genoemde kleuren: 1. en 2. J. Riemers, Den Helder. Duivinnen, bevlogen tot 500 km, blauwband: 1. H. Gooijer, Heemskerk; 2. B. Jonker, Alkmaar; 3. J. v. d. Wal, Den Helder; C. Nieuwboer, De Rijp. Blauwkras, zwart en zwartkras: 1. J. Huiberts, Alkmaar; 2. A. Heijblok, Julianadorp; 3. K. Zegel, Texel en J. Riteca, De Rijp. Rcodkras; rood, vaal en niet genoem de kleuren: 1. A. Liefhebber, Anna Paulowna; 2. W. van Dam, Wieringer- werf. Duivinnen, bevlogen boven 500 km, blauwband: 1. J. Cornelissen, Wormer- meer; 2. J. A. Snelders, Zaandijk, Blauwkras, zwart en zwartkras: 1. A. Liefhebber, Anna Paulowna; 2. D. den Nijs, Heiloo; 3. L. Schoonhoven, Den Helder. Rood, roodkras, vaal, bont en niet genoemde kleuren: 1. J. Riemers, Den Helder; 2. A. Liefhebber, Anna Pau lowna. Jonge doffers, onbevlogcn, blauw band: 1. A. v. d. Bos, Zaandam; 2. H. Bouwens, Noord-Scharwoude. Blauwkras, zwartkras en zwart: 1. N. Ooteman, Grootebroek, 2. C. Tuyp, Volendam: 3. mevr. Postdijk—Hemmer, Monnikendam. Roodkras. rood en vaal: 1. N. Oote man, Grootebroek; 2. E.V.: A. J. Ruiter, Enkhuizen. Bont en niet genoemde kleuren: 1. P. v. d. Loos. Heemskerk; 2. J. Konijn. De Rijp. Jonge doffers, bevlogen tot 100 km, blauwband: 1. A v. d. Bos, Zaandam; 2. J. Somers, Alkmaar. Blauwkras. zwart en zwartkras: 1. N. Yoma, Alkmaar; 2. Jac. Veerman, Vo lendam; 3. Jb. Knegt, De Rijp. Rood. roodkras en vaal: 1. N. W. Groot, Egmond a. d. Hoef; 2. J. Konijn, De Rijp. Bont en niet genoemde kleuren: 1. J. A. Snelders, Zaandijk; 2. Fritz Boon, Den Helder; 3. C. Bregman, Juliana dorp. Jonge doffers bevlogen tot 200 km, blauwband: 1. G. Specker, Heerhugo- waard; 2. H. Gooyer, Heemskerk, 3. H. Stel, Enkhuizen. Blauwkras, zwart en zwartkras: 1. Gebr. Boots, Beemster; 2. G. Veltrop, Monnikendam, 3. P. Mazereeuw. Enk huizen. Rood, roodkras en vaal: 1. en 2. Jb. de Lange, Purmerend; 3. A. J. Ruiter, Enkhuizen. Bont en met genoemde kleuren: 1. J. Beukenkamp, Purmerend: 2. G. Buis, Den Helder: 3. L. van Zanten, Monni kendam. Jonge doffers bevlogen boven 200 km, blauwband: 1. P. G. de Boer, Sehagen; 2. P. v. d. Loos, Heemskerk. Blauwkras, zwart en zwartkras: 1. A. Liefhebber, Anna Paulowna. 2. A. Hey blok, Julianadorp, 3. N. Ypma. Alk maar. Rood, vaal, bont en met-genoemde kleuren: 1 G. Tiben, Medemblik, 2 J. v. d. Wal, Den Helder, 3 P. v. d. Loos, Heemskerk. Onbevlogen jonge duivinnen, blauw band: 1 A. de Block en Zn., Ursem, 2 J. B. Sassen, De Rijp, 3 W. Vaandnks, Medemblik. Blauwkras, zwart en zwartkras: 1 Jb. Knap, Heemskerk, 2 C. Tuyp, Volen dam. Rood, vaal, bont en met-genoemde kleuren: 1 Gebr. Boots. Beemster. 2 W. Alblas, De Rijp, 3 J. Riteco, De Rijp. Bevlogen jonge duivinnen tot 100 km, blauwband: 1 H. Prins, Zaandam, 2 J. A. Snelders, Zaandijk, 3 C. de Jongh, Sehagen. Blauwkras, zwart en zwartkras: 1 J. A. Snelder, Zaandijk, 2 H. Bouwens, Noord-Scharwoude. Rood, vaal, bont en niet-genoemde kleuren: 1 N. W. Groot, Egmond a. d. Hoef. Jonge duivinnen bevlogen tot 200 km, blauwband: 1 J. Riemers, Den Helder, 2 G. Buis, Den Helder, 3 A. Rietveld, Den Helder. Blauwkras, zwart en zwartkras: 1. H. Meij, Monnikendam, 2 Gebr. Boots, Beemster, 3 W. Neyenhuis, Heerhugo- waard. Rood, vaal, bont en niet-genoemde kleuren: 1 Gebr. Boots, Beemster, 2 J. K. Grimberg, Hoorn, 3 J. Huiberts, Alk maar. Jb. de Lange, Purmerend en G. Specker, Heerhugowaard. Jonge duivinnen bevlogen boven 200 km, blauwkras, zwart en zwartkras: 1 J. v. d. Wal, Ren Helder, 2 K. Zegel, Texel. Rood, vaal, bont en niet-genoemde kleuren: 1 C. Kiewitt, Alkmaar, 2 J. Riemers, Den Helder, 3 C. van Doorn, Den Helder en P. van Loos, Heems kerk. Late jonge doffers, blauwband: X C. Nieuweboer, De Rijp, 2 W. Plukker, Sehagen. Blauwkras, zwart en zwartkras: 1 N. Ooteman, Grootebroek. Rood, vaal, bont en niet-genoemde kleuren: 1 A. Sehip- per. De Rijp, 2 A J. van Rijn, Warmen- huizen. Late jonge duivinnen, blauwband: 1 A. de Block en Zn., Ursem, 2 A. Lief hebber, Anna Paulowna. Blauwkras, zwart en zwartkras: 1. G. Vink, Alkmaar. Rood, roodkras, vaal en niet-genoemde kleuren: 1 Jb. de Lange, Purmerend. Damesklasse: 1 A. J. Hubregtsen, Den Aan boord van het 756 brt metende Nederlandse ms „Bernisse", dat op weg was van de Oostzee naar de Nieuwe Waterweg en aanvankelijk Maandag a.s. te Rotterdam werd verwacht, is gister morgen door nog niet bekende oorzaak brand uitgebroken. Men is er echter in geslaagd het vuur meester te worden. Op verzoek van de kapitein is de „Ber nisse" de haven van Kiel binnenge sleept. De bemanning is ongedeerd. Helder, 2 J. K. Grimberg, Hoorn. 3 B. Langkamp, Edam. Ereklasse: Een inzending van 4 dui ven: 1 J. R. Wigmans, Hoorn, 2 J, K. Grimberg, Hoorn, 3 P. Zwanenburg, Heiloo. Wisselbeker voor de verenigingen, die de meeste punten behaald hebben met haar deelnemers: 1 Victoria, 2 De Rei gers. (Van onze sportredacteur) JVE CONTROVERSE, welke bestaat tussen de N.B.v.L.O. de organisatie welke ieder jaar de Vierdaagse te Nijmegen organiseert en de Nederlandse Wandelsport Bond, is zoals bekend - voor de N.W.B. aanleiding geweest in 1953 een eigen Vierdaagse te organiseren. Dit besluit heeft vooral bij outsiders bevreemding gewekt met het gevolg, dat de N.W.B. in verschillende plaatsen in het land bijeenkomsten ging beleggen om uiteen te zetten waarom tot die stap werd besloten. Zaterdagmiddag vond in het Gulden Vlies te Alkmaar voor de afdeling Noord-Holland een dergelijke bijeenkomst plaats, een bijeenkomst waarop vooral door drs W\ J. Bjjleveld en H. C. Runge klare en duidelijke taal werd gesproken. HRS BIJLEVELD kon met kennis van zaken spreken over de NBvLO, daar hij enige tijd deel heeft uitge maakt van het bestuur van deze orga nisatie. Bovendien heeft hij als afge vaardigde van de NBvLO zitting gehad in een comité, dat enige jaren gele den heeft getracht de moeilijkheden tussen de verschillende organisaties, welke zich met de wandelsport bemoei den, uit de weg te ruimen. Geschillen welke voor, tijdens en na de oorlog waren ontstaan moesten worden op geruimd en hoewel moeizaam scheen men omstreeks 1950 tot een oplossing te kunnen komen. „De eenheid was bij na bereikt" aldus drs. Bijleveld, „toen enkele brieven van de NBvLO gericht aan het NOC de breuk bijna volkomen maakte." Nadat drs Bijleveld zijn me de bestuursleden op het onjuiste van hun handelwijze had attent gemaakt, was hij uit het bestuur van deze orga- De mooiste duif, mooiste duivin, mooiste jonge duivin, mooiste jonge dof. fer, mooiste late jonge duivin en de mooiste late jonge doffer van de keur- collectie postduiven tentoongesteld te De Rijp tijdens de tentoonstelling van Afd. A. van de Algem. Ned. Bond van Postduivenhouders. Op de achtergrond de organisatoren van deze omvangrijke tentoonstelling, t.w. van rechts naar links de heren W. Alblas, J. B. Sassen en P. Riteco. nisatie verdwenen. Om een juiste kijk ar> de verhoudingen te krijgen, achtte spreker het noodzakelijk de manier waarop de NBvLO werkte uit de doe ken te doen. Het is een, voor deze tijd, vreemde sportorganisatie, waarvan men alleen op uitnodiging van het bestuur, waarin de persoon van majoor Breu- nisse overheerst, lid kan worden. Aan de vooravond van de Vierdaagse be legt de NBvLO, waarvan hoogstens veertig personen lid zijn, een algemene ledenvergadering. In feite komt dit hier op neer, dat alleen zij, die op een of andere manier bij de organisatie van dit grootse wandelgebeuren zijn betrok ken, hun gezicht laten zien. Met andere woorden, aldus spreker, alleen de leden die hun reis- en ver blijfkosten vergoed krijgen, komen op de vooravond van hun betaalde vacan- tie naar Nijmegen. Een rekening en ver antwoording van de NBvLO heb ik nog nooit gezien. Hoewel moet worden aan genomen „dat het goed zit", is er nooit een cijfer gepubliceerd. Het is kort en goed een organisa'ie welke op dictato riale wijze door de voorzitter, majoor Breunisse, wordt geleid. Het is ook de ze voorzitter, die een goede verstand houding of samenwerking met de NWB in de weg staat. „Nu de NBvLO boven dien zijn statuten heeft veranderd en van plan blijkt te zijn zich op het ter rein van de NWB te gaan begeven, juich ik het van harte toe", aldus drs, Bijle veld, „dat de NWB heeft besloten de NBvLO een harde morele klap toe te dienen door middel van het organise ren van een eigen Vierdaagse". Nochtans heeft de NWB, zoals uit de toespraak van de secretaris van de NWB de heer H. C. Runge bleek, de deur onen gelaten voor toenadering. Het be sluit een eigen Vierdaagse te organise ren werd met een bloedend hart geno men, maar als de NBvLO voor 31 De cember niet heeft laten blijken tot een overeenkomst te willen komen, zullen wij doorzetten. Nadat de heer Sabel, propagandist van de afdeling Noord- Holland, duidelijk had gemaakt dat een door de NWB georganiseerde Vier daagse - uiteraard in een andere plaats dan Nijmegen - alleen sfeer zou kunnen hebben als de bij de NWB aangesloten wandelaars hun bond trouw zouden blijven, kon de voorzitter de vergade ring sluiten. Volkswagen werd onder een vrachtauto verpletterd Een volkswagen is nabij Deventer onder een zware vrachtauto terechtge komen en geheel verpletterd. De drie inzittenden werden zwaar gewond en één hunner overleed later in het zie kenhuis. De oprichter en hoofddirecteur van de maatschappij Van Berkels Pa tent N.V., W. A. van Berkel, is op 83- jarige leeftijd in Zwitserland overle den. ^^0 131. „Van harte gefeliciteerd baron. En u ook, mevrouw Babbelgraag", riep Pim, die gelukkig wist, hoe hij zich behoorde te gedragen. „Wat zal Moe der ophoren als we haar dat vertellen." „Vertellen jullie het maar gerust, beste jongens," riep mevrouw Babbelgraag stralend. Ze had haar arm door die van de baron gestoken en keek hem liefde vol aan. „Vanavond staat de aankon diging nog in cle Boskrant. Laat dat maar aan mij over. Ik wil alle dorpe lingen zo snel mogelijk in ons geluk laten delen!" „En bent u dan niet meer boos op ons, baron?" vroeg Pim zacht jes, terwijl hij de baron strak aankeek. „Nee, eh.natuurlijk niet. beste Pim, Pam en Pom. We zullen het verlenen begraven." „Daar ben ik blij om, me- TM DE EERSTE KLASSE A heren deed Hilversum meer dan verwacht mocht worden, door de uitwedstrijd tegen Be Fair met 20 tot een goed einde te brengen. De voor de eerste klasse B vastgestelde wedstrijd 't GooiVictoria, werd bij een 1—1 stand wegens het slechte weer gestaakt. Voor de leiden de ploegen in de eerste klasse dames was het geen beste dag. 't Gooi speelde op eigen terrein gelijk tegen Be Fair (2—2), terwijl BDHC op Klein Zwitser land in Den Haag met 21 van HHYC verloor, zodat laatstgenoemde ploeg ook nog een woordje meespreekt om de ti tel. Hilversum kwam weer wat positie ver als sluitpost te fungeren door een, overigens bescheiden 10 nederlaag te gen TOGO. 't Gooi bleef dus op de eer ste plaats staan en BDHC en HHYC de len de tweede plaats. In de promotieklasse B speelde HGC 3 met 2—2 gelijk tegen Alliance. In af deling G verloor Zandvoort met 53 van Laren 2, waardoor de ploeg uit het Gooi aan de spits kwam. Bij de dames deed Alkmaar goed werk door de uit wedstrijd tegen Kameleon met 20 te winnen. Met dezelfde cijfers won Kraai en van Be Fair 2, zodat de Zaanse da mes nog steeds een stem in het kapittel bezitten met betrekking tot de eerste ml na f es Uitstekend hockey CNKELE UREN nadat de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond besloot het programma in zijn geheel af te gelas ten, bonden op Klein Zwitserland een Westelijke B poeg en een combinatie van HHYC en TOGO de strijd aan, waarin ondanks het zware maar overi gens goed bespeelbare veld, uitstekend hockey te zien werd gegeven. Deze wapenschouw is voor de technische commissie een buitengewoon nuttige ge weest en heeft de commissie ongetwijfeld gerust gesteld over het spelpeil van de Westelijke hockeyers. Mocht in de na bije toekomst wijziging van de natio nale ploeg noodzakelijk worden, er staan spelers gereed aan wie men die taak met een gerust hart kan opdragen. De Haagse combinatie won met 2—0, maar daarbij mag niet vergeten worden dat deze ploeg verschillende interna- DOOR. 60) De dag sleepte zich eindeloos voort en vol angstige span ning bleef ze steeds in de buurt van de telefoon. Misschien zou Grant wel op bellen, maar anders Frank. En dat laatste zou ongetwijfeld slecht nieuws betekenen! Na Bramble, die was uitgelaten, door de keukendeur weer toegang te heb ben verschaft, begaf Cecily zich naar de studeerkamer, waar ze het tele foontoestel dicht onder haar bereik had. Ze maakte de haard aan, want Grant zou het wel koud hebben bij zijn terugkomsthij zou toch zeker wel terug komen! Toen ze een blok op het vuur had geworpen, keek ze onwil lekeurig naar het boven de schoor steenmantel hangende portret van Grant's overgrootvader. Haar man kon, als hij boos was, precies zo het voor hoofd fronsen. De schilderij domineer de het vertrek, maar Cecily wijdde nu haar belangstelling aan de Chinese vaas met gedroogde rozebladeren, waarin ze Grant de avond te voren le hand had z:en steken. Hij had de bladeren zeker wat willen aandrukken, bedacht ze, on willekeurig zijn voorbeeld volgend. Eensklaps sloten zich haar duim en wijsvinger automatisch om iets hards. Verwonderd trok ze de hand naar zich toe en zag een rond, blinkend voor werp uit de vaas te voorschijn komen. Het was de z.g. „eeuwigheids'-oorring. HOOFDSTUK XXXV Op het bureau van de politiecommis saris in, Lenton las hoofdinspecteur Lamb de getuigenverklaringen nauw keurig na. Wat de commissaris zelf be treft, deze politie-autoriteit hield we gens een gevatte kou het bed en was er misschien niet eens rouwig om, dat hij buiten een zaak, waarbij twee aanzien lijke families uit de streek betrokken dreigden te worden, kon blijven. Lamb, die naar Londen geweest was, zei, na de lezing van alle stukken be ëindigd te hebben: „Ze waren op het hoofdbureau erg verbaasd, dat we hem nog niet gearresteerd hauden! „Waar wacht u nog op?" vroegen ze. „U hebt zowaar een ooggetuige! Die zijn er niet veel in moordzaken". De hoofdinspecteur zat met de hoed wat achter op het hoofd en had zijn overjas over de leuning van een stoel geworpen. Buiten ging een koude, grauwe dag in regen wer. Gelukkig heeft de politie verstand van stoken en in het bureau van de commissaris heerste een behaaglijke, ietwat over dadige, warmte. Lamb moest onwille keurig denken aan de keuken van zijn moeder als er gebakken werd. Hij nam zijn hoed af en legde die boven op de jas. „Nu", zei hij, ,,'t Is maar het beste, dat we hem vasthouden. Ik begrijp niet goed, waarom je hem hier liet komen, maar het spaart ons de moeite, hem te gaan halen". „Een ogenblikje, meneer", verzocht Frank Abbott. „Welnu, wat is er?" „Iets, dat ik u namens juffrouw Sil ver moest mededelen". Lamb keek hem wantrouwend aan. „En...." zei hij.... „wat ls er aan de hand? Vooruit er mee! Zeker een hoop nonsens". „Dat zult moeten beoordelen, me neer. Mark Harlow is gisteravond op „Abbotsleigh" gekomen wat hij des avonds dikwijls doet. Hij speelt zijn eigen z.g. muziek graag op de piano met mijn nichtje Cecily. Welnu, gister avond liep hij haar mis, want ze was juist naar haar eigen huis gegaan". „Wat bedoel je met „naar huis ge gaan?" vroeg Lamb verbaasd. „Och, 't was een gebaar. Toen ze hoorde, dat Grant Hathaway er lelijk voorstond, pakte ze een tas in en ging naar huis. Mark kwam dus niet aan pianospelen toe, maar hij stortte zijn hart uit voor juffrouw Silver. Als u mij vraagt waarom, dan antwoord ik, dat ik er zo mijn eigen gedachten over heb". „Waartoe dient dit .alles?" gromde Lamb. „Dat zal ik u vertellen, meneer. Har low scheen erg opgewonden over het feit, dat Cecily naar haar echtgenoot was teruggekeerd.... Hij zei, dat Grant tot over de nek in de zaak zat, dat ik het wist en dat ik mijn nichtje had moeten beletten, weg te gaan. Toen juf frouw Silver hem vroeg, waarom hij geloofde dat Hathaway zou gearresteerd worden, gaf Harlow zijn lezing van het gebeurde in de „Stier" en duidde als terloops aan, dat Grant wat in de zak had gestopt vóór hij, erg laat, in de auto stapte. Mark zei, er geen idee van te hebben gehad, dat het de sigaretten aansteker was, die „dat vrouwspersoon van een Rogers" hem, Hathaway, op de binnenplaats had zien zoeken. En verdei wees hij erop, dat ze hem notabene in zijn huis had bezocht, een feit, waar over hij verder uitweidde. Volgens hem moesten hij en Caddie dankbaar zijn, dat ze Grants adres en niet het hunne had gekregen, want anders zou de po litie misschien geprobeerd hebben, één van hen beiden er bij te lappen. Ze waren immers allebei in Frankrijk ge weest met nog honderdduizenden an deren en hadden zich ook die bewuste avond samen in de „Stier" bevonden. Louise Rogers was echter juist Hatha way komen opzoeken en daardoor ble ven zij, Harlow en Caddie, buiten schot." Hier zweeg Frank, om de be tekenis van zijn verhaal beter te laten doordringen. Lamb's ogen puilden weer uit hun kassen, toen hij, op wat nijdige toon, vroeg: „En wat hebben juffrouw Silver en jij daaruit nu opgemaakt? Mij lijkt het een hoop geklets." „Jawel, meneer. Maarwie heeft Harlow verteld, dat Louise ti n bezotk aan Grant Hathaway had gebracht? Hoeveel mensen is dat bekend? Aan u, aan mij, aan Smith, natuurlijk aan Ha thaway zelf en dan aan Agnes Ripley. Meer niet. Wie van hen zou Mark Har low hebben ingelicht? u niet, ik ook niet en Smith evenmin. Juffrouw Silver vroeg me dadelijk, of wij Harlow had den verteld, dat Louise Rogers naam en adres van Grant Hathaway had ge lezen op een enveloppe, dat ze hier was gekomen om met hem te spreken en dat hij haar kort vóór ze werd vermoord had ontvangen. Ik zei zo beslist moge lijk, dat wij niets van die aard hadden meegedeeld. Agnes Ripley dan? Na haar nogal stormachtig afscheid van Grant is ze blindelings hierheen gekomen en kunt u ook maar één ogenblik geloven, dat ze tevoren enig contact met Mark Harlow heeft-gehad? Toen ik haar naar haar vriendin juffrouw Parsons bracht, was zij min of meer aan 't eind van haar krachten. En nu Grant Hathaway; zou hij zichzelf de das hebben omge daan met Mark Harlow te vertellen, dat hij, Grant, een zeer compromitte rend onderhoud met Louise had gehad? Het is niet waarschijnlijk. Dan blijft er dus nog maar één mogelijkheid: Dat Louise zelf het heeft verklapt." (Word', vervolgd) Dlre J. BIJLSMA Hoofdre R M. K( Reda Achterdam 1 ADVERTE abonnei Voordam 11 Postgiro gpji;v, i1 "ii;—r neer Van Pottum! Moeder zal dat ook zeer op prijs stellen." „Waar hebben jullie het toch over?" vroeg mevrouw Babbelgraag. „Jullie maken me reus achtig nieuwsgierig. Zijn die kwajon gens ondeugend geweest, Pieter?" „Ach.eh.daar praten we niet meer over." riep de baron, terwijl hij Pim, Pam en Pom smekend aankeek. „Daar praten we niet meer over!" „Echt weer iets voor jcru. Je hebt je goeie hart na tuurlijk weer laten spreken, Pieter," riep mevrouw Babbelgraag. „Ik heb altijd wel gezegd, dat je een BETERE IK had". Pim, Pam en Pom keken el kaar verschrikt aan. Ze begrepen dat het de hoogste tijd was om weg te gaan. (Van onze hockey-medewerker) 70ALS WAS TE VERWACHTEN, was de oogst in de hockey-competitie miniem. In de morgenuren van Zondag waren verscheidene velden nog wel te bespe len, maar toen het later weer begon te regenen, afgewisseld met natte sneeuw, werden de velden slechter. Het was nu niet bepaald een genoegen om te spelen en dat is bjj hockey toch altijd nog het voornaamste doel. Boven het Noordzee kanaal werd, voorzover wij hebben kunnen nagaan, in het geheel niet gespeeld. Het grootst was de oogst nog in de eerste klasse dames; drie van de vier vast gestelde wedstrijden vonden doorgang, waarbij de leidende ploegen er niet te best afkwamen. Verder kwamen enkele Noordhollandse ploegen, die in de Gooise contreien moesten spelen, in het veld. tionals in haar midden had: namelijk Anjema, Drijver, Tiel, W. van Heel, Boerstra. Kruize en Esser. Tegen de sterke Haagse verdediging vermocht de Westelijke voorhoede geen doelpun ten maken, hoewel doelman Anjema zeker niet werkeloos bleef en meerma len ternauwernood redding kon breng en. Anclon naar Den Haag. MAAR wij vernemen is dit het laatste seizoen dat het Utrechts Kampong, de steun heeft van de Nederlandse elf talspeler Ancion. Op het ogenblik is hij nog in militaire dienst, doch gaat zich na die tijd als tandarts te Wassenaar vcstgen. Hij gaat dan voor een Haagse club spelen. Welke is nog niet bekend. weiè Een vree Ei DE GRAVIN CATALENE, een i spel van William Butler Yeats, in de vertaling van A. Roland Holst. Een nieuw bewijs, dat de omroep zijn culturele taak verstaat: de uitzending van een belangrijk hedendaags toneelspel in een ver taling, waarvan men mag aan nemen, dat ze aan hoge eisen zal voldoen, is met zorg voorbereid, o.m. door de compositie van de begeleidende muziek op te dra gen aan een der meest vooraan staande hedendaagse componisten: Henk Badings. Een uitzending, waarvan we hoge verwachtingen hebben. (Dinsdag 20.30 over Hil versum 1, 402 m). DINSDAG 16 DECEMBER' HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 i KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Amusementsmuziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 „Licht baken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Symphonie-Orkest. 10.35 Piano recital. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouw- mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Ac tualiteiten. 13.25 Amusementsorkest en solist. 14.00 Gevarieerd programma. 14.50 Vocaal dubbelkwartet. 15.00 „Hier Vr Europa". 15.30 „Ben je zestig?". 16, Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17J* Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor di jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Ir. J. M Verhoog: „Suriname's bodemgesteld- hed". 18.00 Gevarieerde muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: Dr. C. J- Schuurman: „Van de vele problemen naar liet ene grondprobleem". 19.00 Nieuwf- 19.10 Actualiteiten. 19.15 „Uit het Boeit der Boeken", causerie. 19.30 Gram.muziek- 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 „De Gravin Catelene", hoorspel- 22.00 Kamerorkest en solist. 22.45 Avond gebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Qramofoonmuziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7-00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gramofoon- muziek. 10 50 Voor de kleuters. H-00 Voor de zieken. 11.30 Sopraan en piano. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Voor het platte land. 12.40 Piano en orgel. 13.00 Nieuws- 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13-20 Musette-Orkest. 13.50 Gram.muzeik. 14-00 „Zeg eens, Amerika....". 14.30 Gramo- foonmuziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gra- rr.cfoonmuziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17.50 Militair vraag gesprek. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel- 18.30 Lichte muziek. 18.50 „Paris vous parle". 18.55 Koorconcert. 19.20 Verzoek* programma. 20.00 Nieuws. 20.05 **eV?" rieerd programma. 21.15 Lichte muzie 21.35 „Ik weet, ik weet wat U niet wee 21.50 Tiroler muziek. 22.30 Mededelingen en gram.muziek. 22.45 Buitenlands over zicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New Vork cal ling. 23.2024.00 Gramofoonmuziek. Experimenteel Televisieprogramma van de NCRV. 20.15—21.45: 1. Jo"rn?®; 2. „Vreemd koffiewater"; 3. Weerberi - Pauze. - 4. „Op ten strijde", Leger fl Heils-programma. isen Generaal Eisenl plan voor werelc Korea moet word bericht in het Br van de correspon Voorrang zou wo gehele Verre Oos de tweede plaats Vertraging in de De bey van Tu resident D0 Ha morgen beloofd, door Frankrjjk mingsdecreten, be de gemeenten kaids, af te kond heeft indertijd he voorstellen verivo twee decreten nai Gistermiddag war ter nog niet van 1 De Hauteclocqu op aangedrongen, tiek op te geven. gen hem er van, uitvluchten te zoi ging der decreten Opnieuw zijn a Fransen en drie gezet. Een hunner aan het weekblad verbonden. Voor! nationalistische le: der wie Abdel K hoofdfiguur uit de De 74-jarige der E. H. S. is, - door de duisternis verdronken. De onbewa De onbewaakte ue Veenweg te Ar middag twledod 14 r?Rneltrei,n naar van 't stat)or trokken, de Veenv 9R w peFsonenai 36-jarige A. H. B. weg. Het voertuig gegrepen en enkel meegesleurd. De volkomen vernielt gen. Een medeinzi gen, de 57-jarige C bleek op slag te stuurder was er ze het ziekenhuis, wa werd overgebraeh na aankomst. De t onthoud van een h zetten. WEERl Verwachting tol SNEEUW P^wegend 2, tijdelijk sneeu tegen. Tot krai nemende wind "S'J.t- tater ruit west 'ot West tater tem- tot boven het v WOENSDAG: 16.29. Maan op

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6