Directe verhouding tussen Staat en Nemogra was niet aanwezig Een verrassing in de Kerstvacantie! JIMMY BROWN OME GERRIT JUBILEERT PELS I °aSsèi-fl TRUMPY wint AGENDA KOFFIE GETUIGE WERD TER ZITTING GEARRESTEERD Interpellatie over de brandweer Bloemwijks jeugd vierde gisteren een opgewekt feest Hoofdfiguur in vele anecdotes over de Berger tram Gemee haar Herstelbank blijft bereid tot mede werking aan het bedrijf Opgaven van kapitaal deelname waren onjuist Officier verdacht dame uit Bergen van het plegen van meineed Vijf jubilarissen bij de fa Met gehuldigd BURGERLIJKE STAND Reed verdachte of mej. B? EEN JAAR WERK AAN KERSTPAKKETTEN altijd in kwaliteit! VIRGINIA ALKMAARSCHE COURANT -\z Jonge Jenever geurig zacht per liter vanaf f 6.50 Kermis kon op de REEDS ELF Slansky moes geheuge Geestelijk beroeping JVOENSDAGJ^mECEMBERJ^^ Ministers antwoorden op vragen QP DE VRAGEN van het Tweede Kamerlid Van de Wetering (CH) over het faillissement van de N.V. Nemogra hebben de ministers van Financiën en van Economische Zaken schriftelijk geantwoord, dat de Staat slechts zeer Zijdelings bij de Nemogra was betrokken door zijn deelneming in het kapitaal van de Herstelbank, die evenals de Nederlandse Participatiemaatschappij, waarmee de Staat geen enkele band heeft, voor meer dan vierhonderdduizend gulden in de fabriek is geïnteresseerd. De Herstelbank Is bereid, aldus de ministers, om bedrijfseconomisch gefundeerde voorstellen tot voortzetting van het bedrijf in overweging te nemen. In hun antwoord hebben de ministers er op gewezen, dat op de betrokken vinding in Nederland nog geen octrooi is verleend. Tegen de octrooi-aanvrage is van twee zijden geopponeerd. De juiste wijze van bijeenroeping v-n de algemene vergadering is een zaak, die in beginsel uitsluitend de vennootschap en haar aandeelhouders regardeert. De ministers zien dan ook geen grond tot het instellen van een onderzoek, als bedoeld. De Herstelbank is. naar zij mede deelde, bereid bedrijfseconomisch ge fundeerde voorstellen tot voortzetting van het bedrijf in overweging te ne men, ook indien deze voorstellen uit gaan van dealers en sub-dealers. Voor een steunverlening van Staats wege ten gunste van de laatstgenoemde groepen vermogen de ministers geen aanleiding te zien. JVE MINISTERS zeggen verder, dat zij kennis hebben genomen van het feit, dat de Nemogra (Nederlandse montage van grafkisten) op 11 Septem ber 1952, zijnde vier maanden na de opening harer fabriek te Alkmaar, in staat van faillissement is verklaard en dat in dit bedrijf zowel de Herstelbank als de Nederlandse Participatiemaat schappij voor meer dan vierhonderd duizend gulden is geïnteresseerd. Vóór de credietverlering heeft het normale accountantsonderzoek plaats gehad. Bij nieuwe projecten moet uiteraard voor een groot deel worden afgegaan op de cijfers van de initiatief nemers. In het onderhavige geval was hiervoor te gereder aanleiding, omdat een kring bedrijfsgenoten op basis van de verstrekte cijfers reeds een belang rijke kapitaaldeelneming had ver strekt, resp. toegezegd. Bij de uitvoe ring van het project zijn deze cijfers echter onjuist gebleken. De veronderstelling, dat de oprich ters, de dealers en de subdealers tot het investeren van hun gelden in het Nerriogra-project zijn aangemoedigd door de financiering van de Herstel bank en de Nederlandse Participatie Mij, is niet juist. Er was reeds een bedrag van ten minste ƒ335.000 aan aandelenkapitaal geplaatst voordat de beide bovengenoemde instituten hun financiële steun toezegden. Gemeente- en bedrijfs begrotingen B. en W. stellen de Raad voor ten be hoeve van de eindregeling der gemeente begroting en bedrijfsbegrotingen voor 1949 (aanpasing aan de cijfers der rekeningen) diverse wijzigingen vast te stellen. Datzelfde geldt voor wijzigingen van bedrijfsbegrotingen 1951 en de gemeente begroting voor 1952, WOENSDAG Cinema Americain, 2.30 uur: In de penarie (alle leeft.); 8 uur: Vrouwen en opium (13 jr); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: De verboden vrucht (18 jr); Hex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen begint een nieuwe dag (18 jr); Har monie Theater, 2.30 en 8 uur: S.O.S. Kind vermist (14 jr). Wapen van Heemskerk, 2.30 uur: Kerstmiddag Ned. Huisvrouwen; 3 uur: Receptie schilderspatroons. Gulden Vlies, 8 uur: Haagse Operet tezangers: „Die Czardasfürstin" voor het BKL. Valks Lunchroom, 8 uur: Psychom. avond Harmonia. DONDERDAG Cinema Americain, 8 uur: Vrouwen en opium (18 jr.); Victoria Theater. 8 uur: Melodie der bergen (14 jr); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen begint een nieuwe dag (18 jr.); Harmonie Theater, 8 uur: Een linke jongen (alle leeft.) Stadhuis, 2 uur: Raadsvergadering. Westerlieht, 3.30 uur: Opening her bouwde vleugel. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Ca baretavond fa. Schipper. DIENST APOTHEKEN Apotheek Wanna aan het Ritsevoort i na 6 uur geopend voor spoedgevallen HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 3.44 15.59 Donderdag 4.29 16.44 TE CAMPERDUIN Hoog laag Woensdag 3.49 16.04 21.49 10.04 Donderdag 4.34 16.49 22.34 10.49 (Advertentie. Ing. Med.) Voor de Alkmaarse rechtbank verschenen gisteren tal van verkcerszondaars, die zich niet zo hadden gedragen als de Wegenverkeerswet nu eenmaal van de weggebruiker verlangt. Het onderzoek in de zaak tegen de Bergenaar Hendrik P., die er van verdacht werd een auto te hebben bestuurd ondanks het feit, dat zijn rijbewijs enige maanden geleden voor een bepaalde tijd was ingetrokken toen hij in beschonken toestand had gereden, kreeg een sensationeel verloop doordat de officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke, ter terechtzitting de arrestatie van de getuige mej. B. gelastte onder verdenking van mijneed. De verdere behandeling werd geschorst en terugverwezen naar de rechter-commis- saris. De getuige,- die bleef volhouden, dat zij en niet verdachte P. de auto had bestuurd werd door de parketwacht gevankelijk weggeleid. De directie van Jac. Met's Automo bielbedrijf N.V. heeft Maandag een feestavond .aangeboden aan het geza menlijke personeel van de bedrijven Alkmaar en Hoorn ter ere van 5 jubi larissen, die in 1952 hun 25-jarig dienst verband hebben herdacht. De Schouwburgzaal van het Gulden Vlies was geheel gevuld, toen de heren E. D. Asjes, S. Musk, H. Asjes, H. Hem- melder en J, Th. Kuis met hun familie de zaal betraden en hartelijk welkom werden geheten door de hoofd-direc- teur, de heer Jn. Met. Deze heeft met grote waardering gesproken over het uitstekende vakmanschap der jubilaris sen en het eèn voorrecht genoemd over zulke goede medewerkers te kunnen beschikken. Een enveloppe met inhoud werd elke jubilaris overhandigd; de dames ontvingen een bloemstukje. Ook de heer Jac. Met sprak enkele zeer waarderende woorden. Als chef en voo-zitter van de personeelsvereniging sprak de heer Fouw, die de goede eigen schappen en de goede onderling geest op de voorgrond stelde. De heer De Ruiter, bedrijfsleider van het filiaal Hoorn, sprak eveneens woorden van waardering, waarna de heer R. Smit als oudste arbeider van het bedrijf een op rijm gestelde felicitatie ten gehore bracht. Nadat de heer E. Asjes namens de jubilarissen de sprekers voor hun woorden had bedankt, sloot de heer Met het officiële gedeelte. Het Langeriijker Cabaret Gezelschap kwam hierop met zijn non-stop programma voor het voet licht en het dient gezegd, dat de hoog gespannen verwachtingen niet werden beschaamd! Een geanimeerd bal besloot deze zeer geslaagde avond. Geboren r Louise, d. van T. Groe- nenberg en M. Boulonois. Wilhelmus S. P., z. van L. Duinmeyer en A. M. Feld. Theodorus C. A., z. van J. Leeg water en C. A. Groenland. Wilhelmina M. S., d. van G. W. van Neure en A. E. Baltus. Gèrardus P., z. van A. G. He mels en C. Twisk. Adrianus M., 2 van A. Oudhoff en A. M. Zoon. Joan nes L., z. van J. P. Konijn en C. M Koopman. Ronald, z. van W. Narold en S. M. Geldof. Overleden: Paulus Voorthuijsen, 46 jaar, gehuwd met J. M. C. Roobeek. Cornells J. Mol, 79 jaar, gehuwd met J. Vos. Antje Boomsma, 83 jaar, wed. van P. v. d. Waal. Hendrik P. bevond zich met mej. B. op ue avond van ue 25ste October in de auto toen zij in Castricum een hond aanreden. Twee getuigen hadden gezien hoe P. aan de linkerkant van de wagen, van de bestuurdersplaats, naar buiten stapte. Nadien was de auto doorgere den, doch anderhalf uur later keerde P. terug om van de eigenaar van de hond vergoeding te vragen voor de schade, die door de aanrijding aan de auto zou zijn toegebracht. De heer G.. de eige naar van de hond. was hiertoe niet be reid, omdat er sinds bet gbeurde ander half uur was verlopen en de schade hem nogal groot toescheen. De politie werd er bij geroepen en toen kwam de vraag naar voren of P. de auto had bestuurd. Hij zelf ontkende, maar de twee getuigen, die hem aan de linkerkant hadden zien uitstappen, bleven bij de verklaringen, die zij ook tegenover de politie hadden afgelegd. Even hardnekkig hield mej. B„ die door de verdediger, mr F. A. C. Bon dam, was gedagvaard, vol, dat zij hei was geweest, die de auto had bestuurd en aan de linkerkant de wagen na dc aanrijding had verlaten. Mr J. C. V. Meischke legde uit, dat hij deze getuige niet had opgeroepen, omdat hij, gezien dc nauwe relatie die er tussen haar en verdachte P. bestaat, vreesde, dat zij door haar verklaringen tot meineed zou vervallen. Spr. vond het brutaal, dat dc verdediging toch van haar getuigever- klaring gebruik had willen maken. Tegen deze uitlating werd door mr Bondam geprotesteerd, waarop de pre sident. mr A. D. van Regteren Altena, opmerkte, dat een protest zo nodig wel van zijn kant zou komen. Mr Meischke gelastte daarna de arrestatie van getui ge en verzocht de behandeling van de zaak te schorsen. Nadat de rechtbank zich een ogenblik in raadkamer had teruggetrokken werd proces-verbaal opgemaakt tegen mej. B., die vervol gens naar het Huis van Bewaring voor Vrouwen te Amsterdam is overgebracht. Het verdere onderzoek werd terugver wezen naar de rechter-commissaris. Een maand gevangenisstraf Vier geldboeten en een voorwaarde lijke hechtenis van 6 weken hadden de vertegenwoordiger A. A. T. uit Ber gen er nog niet van kunnen overtuigen, dat alcohol en snelverkeer twee doods vijanden zijn. Na zijn zaken op de Pur- merender markt te hebben afgehandeld, waarbij nogal een stevig borreltje werd geschonken, was hij op 30 September vrij sterk beneveld achter het stuur van zijn auto gaan zitten en weggere den. Even buiten Purmerend schoot de wagen van verdachte plotseling naai de linkerkant van de weg en botste daar tegen een vrachtwagen, die van de andere kant naderde. Met een her senschudding moest verdachte naar een boerderij worden gebracht. Hij wist zich van het ongeluk niets te herinne- ren. De officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke, herinnerde in zijn requisi toir aan het feit, dat de proeftijd, die de Zaandamse kantonrechter verdachte eerder voor een soortgelijk feit had opgelegd, nog niet was verstreken. Hij was daarom van oordeel, dat er, on danks de gunstige getuigenverklarin gen, die over beklaaede waren binnen gekomen, geen enkele reden was om tegen hein een geringere straf te eisen dan in dergelijke gevallen gewoonte is. Mr Meischke requireerde derhalve een maand gevangenisstraf met intrekking van het rijbewijs voor de tijd van zes maanden. De raadsman van beklaagde, mr A. V. M. Leesberg, vroeg de recht bank begrip voor de omstandigheden waaronder zijn cliënt tot het gebruik van drank was gekomen. Het is nu een maal gebruikelijk een borreltje te annken bij de handel op de Purmer- endermarkt. Op andere dagen, aldus spr., raakt T. geen druppel aan. Spr verzocht de rechtbank af te zien van het opleggen van een vrijheidsstraf en maatregelen te treffen, waardoor de caféhouders aan T. geen drank meer mogen schenken. Uitspraak op 24 December. Onvoorzichtig? Onvoorzichtigheid werd verweten aan <j». J. J. Van den P. te Hciloo, die op 30 October met een bestelauto naai de linkerkant van de Kennemerstraat- weg was gereden, zonder voldoende acht te slaan op het hem van achteren naderende verkeer. Het gevolg was. dat een motorrijder, die juist wildé passeren, door deze handeling in de knel kwam en met een daverende slag tegen de auto vloog. Verdachte Van den P. verklaarde voor de rechtbank, dat hij wei in de spiegel had gekeken, maar geen verkeer had kunnen ontdek ken, wat volgens de politie wel ver klaarbaar is, omdat de spiegel een ta melijk grote „dode hoek" overliet. De verbalisant merkte op, dat het onver antwoord is op een zo drukke ver keersweg naar links af te slaan zonder zich er eerst terdege van te overtui gen, dat de weg vrij is. De officier van Justitie requireerde ƒ60,of 30 dagen. Mr C. J. de Lange, de raadsman, be streed de bewijsvoering, waarin hij de verklaring van de kroongetuige, de motorrijder A. Groen, van generlei waarde noemde. Deze getuige toch werd bij het ongeluk gewond en met een hersenschudding in het ziekenhuis opgenomen. Het ongeluk moest later worden gereconstrueerd. Uit de ande re getuigenverklaringen meende da raadsman te kunnen afleiden, dat de motorrijder vrij hard moest hebben ge- Raadslid Sietsma wenst Het gemeenteraadslid, de heer A. Sietsma, heeft het volgende verzoek aan de raad der gemeente gericht: „In verband met de in de loop der laatste weken, bij de vervulling van de vacature voor adjunct-brandmeester, ontstane breuk in de plaatselijke vrij willige brandweer en de daaruit voort gevloeide ontslagneming van een aan tal ervaren en deskundige manschap pen zowel uit de leiding als van het laddercorps, vraag ik u goed te vinden, dat ik in de vergadering van 18 De cember a.s. aan de burgemeester ver zoek, u zo mogelijk in de ruimste zin in te lichten over de oorzaak en de uiteindelijke gevolgen van deze breuk. Meer in het bijzonder zou ik aan de burgemeester willen vragen: le. of hij ook zoals in de plaatselijke pers is gesuggereerd van oordeel is, dat, nu praktisch 1/3 gedeelte van de manschappen heeft bedankt, de bevolking van Alkmaar en die van de voor hulpverlening bij de Alkmaarse vrijwillige brandweer aangesloten gemeenten, aan grotere gevaren worden blootgesteld? 2e. of door het uittreden van het ladder corps het speciale element in de brandweer als zodanig niet is ver zwakt? Dameskrinaen deden hun best Het gehele jaar door werken de ze ventig leden van de Hervormde da meskringen in wijk West aan de sa menstelling van de kerstpakketten, die dezer dagen aan vijftig gezinnen zullen worden uitgereikt. Het is dui delijk, dat de inhoud na een dergelijke tjjd \an voorbereiding niet mis is en het is alleszins begrijpelijk, dat de da mes trots zijn op het resultaat van haar arbeid. Zij houden elk jaar in dc consistoriekamer van dc Grote kerk hun „show" en daar kan de Belang stellende toeschouwer zien met hoe veel ijver het afgelopen jaar de brei pen is gehanteerd. De pakketten bestaan voornamelijk uit kledingstukken en het wollen goed, van damesvesten, kindertruitjes tot. stevige sokken toe, domineert op de tafels, waarop de artikelen liggen uitgespreid. Een vijftal dames onder neemt steeds een rondgang langs de adressen, die een pakket als dit goed 'kunnen gebruiken en verneemt bij deze huisbezoeken aan welke artikelen de meeste behoefte bestaat. Er is dus geen overbodig goed bij en alles wat het pakket straks biedt zal best van pas komen. Dit prachtige initiatief van de dameskringen begon reeds vóór de oorlog, maar moest, toen het materiaal de wol hoofdzakelijk niet meer voorhanden was, noodge dwongen worden gestaakt. Na de oor log is het werk weer met hernieuwde moed ter hand genomen tot zegen van veie stadgenoten. Behalve ge breide goederen worden er verschil lende andere artikelen uitgedeeld. Deze, zoals slopen en herenondergoed, worden gefinancierd uit de donatHb en de contributies van de dames, De fa Ringers zorgt ieder jaar voor een versnapering, die hij de Kerstpakket ten wordt ingesloten. (Advertentie, lng. Med.) Films, goochelen en tractaties DUIM twee honderd kinderen van de buurtvereniging Bloemwijk hebben gisteren in het Wapen van Heemskerk een onvergetelijke avond gehad. Het bestuur van de buurtvereniging, dat van oordeel is, dat er al genoeg Sinter- kiaasfeestjes worden gehouden om hel geloof in de Goedheiligman voorgoed de nek om te draaien, heeft zich van een Sint Nicolaasfeest gedistancieerd en geeft ieder jaar ter compensatie een vrolijke avond tussen de vijfde Decem ber en de Kerst. reden. Ook wanneer G. langzaam zou hebben gereden moet hij, aldus de raadsman, zich onvoorzichtig hebben gedragen. Hij had dan moeten bemer ken, dat de auto van beklaagde vaart minderde en naar links uitweek en had dus rechts kunnen passeren. Spr. kwam tot de conclusie, dat in dit ge val vrijspraak dient te volgen. Geen raadsman. Voorst stond terecht de 26-jarige Theodorus W. uit Velsen, -die op 27 Juni te Alkmaar de heer C. Wiese op het Verdronkenoord had aangereden, waardoor deze dodelijk werd gewond. Aangezien de verdediger niet was ver schenen, moest het onderzoek tot na der order worden uitgesteld. komt in Hoogst eigen persoon op ZATERDAG 27 DECEMBER a.s. voor de kinderen van de in Het Wapen van Heemskerk, Alkmaar, KOM JE OOK Reeds om half zeven was het voor de Bloemwijkjeugd verzamelen geblazen. Zij kwam op het Boomkampplein bij eikaar en onder geleide van een politie man, die op gevaarlijke oversteekplaat sen het verkeer stopzette, marcheerde het jonge volkje naar het Wapen, waar de voorzitter, de heer J. Jonker, de kinderen met een kort woordje wel kom heette en. vertelde wat hun deze avond stond te wachten. Daar was in de eerste plaats de heer Lambeek uit Zaandam, die verschillende aardige films vertoonde en ten tweede Emiel Moretti de goochelaar, die een enorm succes boekte omdat hij zijn jeugdige gehoor actief bij de experimenten be trok. Tractaties ontbraken natuurlijk niet op het programma en toen onge veer half tien de kinderen weer onder politiegeleide naar Bloemwijk terug wandelden klemden zij in hun handen een grote plak chocolade als een nog tastbare herinnering aan een prachtig feest. De zieken, wier aantal beduidend bleek, krijgen hun tractatie netjes thuis bezorgd. DUW-arbeiders te laag bezoldigd Het raadslid de heer H. Knuistingh Neven heeft aan de raad verzocht in de eerstvolgende raadsvergadering de vol gende vragen aan het college te mogen stellen: 1. Is het aan het college bekend dat de Alkmaarse DUW-arbeiders. werk zaam op het DUW-o.bject Valkoog, in de week van 2430 November en in de week van 17 December, gedurende 10 dagen wegens weersomstandigheden niet konden werken en daardoor een inkomstenvermindering van gemiddeld f 10.per week het gevolg was, waar door hun uitkering f 35.- werd. 2. Zijn B. en W. met ondergetekende ook van mening dat in verband met bovenstaande ernstige moeilijkheden in de betrokken gezinnen zijn ontstaan. 3. Is het College bereid over de ge noemde periode van Gemeentewege een aanvullende uitkering te geven tot het bedrag dat gemiddeld door de betrokken werknemers in het DUW-object Valk oog werd verdiend en stappen te on dernemen dat dergelijke situaties kun nen worden voorkomen. Aan- en verkoop van grond B. en W. stellen voor van de heer S. P. Hoedjes twee perceeltjes grond nabij de Hoeverweg aan te kopen, tezamen groot 69 m2 tegen f 0,53 per m3 of in totaal f 36,57. Tevens wordt voorgesteld van de heer Hoedjes twee perceeltjes grond nabij de Hoeverweg aan te kopen, tezamen groot 88 m2 tegen een prijs van f 0,53 per m2 I of in totaal f 46,64. (Advertentie, lng. Mec^ Kasgeldleningen B, en W. stellen de Raad voor: a. over eenkomstig een overgelegde ontwerp-ovei" eenkomst een rek-cour.-overeenkomst me de Amsterdamse Bank te sluiten met crediet voor de gemeente van ten ste f 500.000,—; b. het crediet voor gemeente ingevolge de met de Bank voo Ned. Gemeenten gesloten rekening-cou rant-overeenkomst vast te stelen °P f 1.000.000,—; c. B. en W. te machtige" tot het opnemen van kasgeldleningen een bedrag van ten hoogste f 2.500.00 d. B. en W. te machtigen tot het uitle" van kasgelden tot een bedrag van hoogste f 2.000.000, Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te k?®' slaagde voor het candidaatsexa godgeleerdheid de heer P. C. Alkmaar. Dezer dagen is onze stadgenoot heer M. de Vries geslaagd voor candidaatsexamen Sociologie <*a Verenigde Faculteit te Amsteroa0»- AVER „Bello", de laatste stoomtram van de Nederlandse Spoorwegen, zijn talloze anecdotes in omloop. Eén man speelt hierin bijna steeds" een rol. Het is de lieer G. van Dok, meer bekend onder de naam „Ome Gerrit" of „Gert van bet kleine spoortje". Deze populaire conducteur, wiens humoristische kijk op het leven en omgang met „het publiek" (ook bij vele gasten is hij een bekende figuur) onnavolgbaar zijn, gaat Donderdag 18 December zijn veertigjarig jubi leum vieren. Terwijl Ome Gerrit Maandagavond om balt negen de locomotiet van de zojuist uit Alkmaar gearriveerde tram over de halt-donkere en verlaten Beclaan loodste, vroegen wij de aanstaande jubilaris, of wij hem ecu interview in Amerikaans tempo mochten afnemen; de tram zou namelijk over tien minuten weer naar Alkmaar vertrekken. Ome Gerrit begon direct Engels te spreken, want dat gaat hem heel gemakkelijk af. Veertig jaar op diverse trams VAN DOK. die uit Den Helder af komstig is en daar als arbeider zijn loopbaan bij de Spoorwegen is begon nen, heeft sinds 1914 op de tram ge staan. Eerst een jaar op de lijn Boven- karspel - Venhuizen - Hem - Wijdenes - Scheliinkhout - Hoorn. Daarna gedu rende vele jaren van Schagen naar Ewijcksluis, van Schagan naar Wog- num en Hoorn en van Behagen naar Alkmaar. Later van Alkmaar naar Broek (het Broeker spoortje), van Alk maar naar Egmond aan Zee en nu nog van Alkmaar naar Bergen aan Zee. De mooiste herinnering heeft Ome Gerrit aan een gebeurtenis op de lijn SchagenEwijcksluis ongeveer twintig jaar geleden. Hier haalde hij een reeds ,OME GERRIT" ....Veertig jaar bij 't spoor.,.. vrij bejaarde vrouw onder de rijdende tram vandaan. Ze mankeerde niets. Ome Gerrit kreeg als blijk van waar dering de bronzen erepenning voor menslievend hulpbetoon. De maat schappij gaf hem twee dagen extra loon. Dat is natuurlijk allang op, maar een ander geschenk herinnert Ome 1 Gerrit nu nog dagelijks (qp minder pret- B tige wijze!) aan dit voorval; het is... een wekker, die hem 's morgens uit zijn 1 bed roept. Hij had het „lamme ratel-1' ding" gekregen van de geredde vrouw. Ome Gerrit heeft ook zeer zeker „iets" aan het lijntje AlkmaarBergen aan Zee te danken. Zijn tweede vrouw j komt namelijk uit Bergen aan Zee! Donderdagmorgen om 10.15 uur vindt de jubileum-huldiging van we mo gen wel zeggen Noordhollands meed, populaire conducteur plaats in tweede klas wachtkamer van het statio' M te Alkmaar. Begrotint Aan het slot van heeft de gemeenter onveranderd vastge sluitend kunnen kri opgenomen van f sproken. Het bcdra biedt de kapitaalsdl en aan uitgaven f meester aan het 9989 zielen. De tien zal een spaarbankb cijfer 10.000 niet do Geruime tijd heel dachten gewisseld heer J. v. d. Jonk dat de kermis we daar een voorstel zeker niet zou berustte hij in eei De heer W. Buir len, dat via de ve ke verenigingen drankmisbruik te meer door het gev neelvoorstellingen dagen. Het zal moe riode aan de nodige men en daarom vro< lege spoed te betra reed maken van de sing van een grote De heer Th. Berle Uitvoeriger op dit In zijn antwoord F. Smeets, dat het doeiing is de kerm: Brink te houden en deze plaats een muz ten. Het college zal kermis van 1953 ger( kinderspeelplaats is de nieuwbouw aan en ook is er een pla voor een recreatieoo: jeugd. Op een des antwoordde de voorz worden overgegaan de salarissen van neel. Het college ze het mogelijk is de toelage-regeling v; Maastricht over te B Op verzoek van (KVP) om de subsic cummerpolder voor 1 Watersnood in Minstens elf person ven verloren bij over go-Slavië. In Herzege vier Neretwa vijftien normale peil. De rivi wast, heeft een deel ljina en negen dorper bruggen zijn vernield pen gevaar. Ook in aantal dorpen blank, lijke deel van het Koniza geheel noder tussen Serajewo en stremd. De Tsjechoslowaaks derwijs, professor IV ej radiotoespraak vcrkla tegen Slansky c,s. met leden was gevoerd opt geheugen zou liggen digden naar het natit sche congres dat gistel De beschuldigden in tot hun bekentenissen gevolg van de aanwei of chemische middeh overweldigende bewij delijk aan tegen hen vs dus zeide professor Ni Volgens radio-P-aag het congres om de pai organiseren, dat zij be bes'uiten van het 19c Russische communistis langs te Moskou is ge' Owen Lattimo van beschu Prof. Oven Lattimor het Amerikaanse mini landse zaken, het Verr fènde, is op zeven pui beschuldiging gesteld, "ja, toen hij door een de Senaat onder ede v. op verschillende punti klaring afgelegd. Het is wanneer hij moet vooi Een Amerikaans voor nlieg Het Britse ministerie se za.een bevestigt het Amenkaans pian dat olln V'ri?t Perzische rilt?' Momenteel i dei werp van besprekii sen Eden en Acheson. de volgende overwegir AnÓln re' -et schadelo Anglo-Iranian Oil Con diging van verdragen is het voorkomen van a waardoor het plan aan ten prooi zou vallen. BEROEPING! Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Kam olooten te Wierden. «er. Kerken trithr°epeï? te Lioessen Bnr„ ^r-Medum. Aa die hort iP' Noteboon I, bedankte voor Ens tè He?nkt voor Bosko Ben Ber^q' BeroePen Berno„ h- te WorkiSc,'6 Noordbe

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2