air-wick DE VERMISTE Chefarine „4" MAARTJÊ EN JAN BUISMAN ABDIJSIROOP Griepbeslrijdingmel 4 middelen tegelijk! Onder de schijnwerper Winterhanden?PUROL Huldeblijk voor Pater Henri de Greeve makt maf attiem, Acht jaar geëist tegen 62-jarige inbreker Hoogheemraadschap handhaaft omslag Verkouden D UMPO DOOR. PATRICIA WENT WORTH £uiiteï emitiaa K Het Radioprogramma WOENSDAG 17 DECEMBER 1953 Het is reeds weer een kleine 30 jaar geleden, dat Jan Buisman voor het eerst officieel op de planken kwam. Dat was in het voormalig Noordhollands Koffiehuis te Schagen en hij was toen op de kop af dertien jaar. Tussen toen en nu ligt een hele tijd, waarin „do Schager Buziau", zoals hij in de wan deling werd genoemd, menigmaal van rich liet horen, het laatste jaar door zijn optreden met Maartje en de vro lijke Westfriezen, een ensemble, dat wij met genoegen hebben beluisterd. Reeds vóór zijn officiële confrontatie met het publiek vertoonde Jan Buis man artistieke neigingen. Zijn eerste optreden vond namelijk plaats in de geitenstal van een buurjongen, waar zijn gage twee cent per voorstelling be droeg, doch hij maakte aldra promotie, want een concurrent kocht hem weg voor vijf cent per voorstelling, een zo aanlokkelijk aanbod, dat de jonge Jan er al dadelijk voor bezweek. Zijn op treden werd met krijt op een bord geschreven als volgt geannonceerd: Jan Buisman kompt foor- dragen Toegang 1 cent Waarschijnlijk waren dit u moet zich die wilde Indianenstukken kunnen voorstellen wel de mooiste jaren van zijn leven. In 1924 stond hij echter voor het eerst in Schagen op het werkelijke toneel en nadien heeft hij daar meer dan honderd maal de mensen met z'n Westfriese humor vermaakt. Tussen de bedrijven door trad hij in tal van an dere plaatsen op met Leo König als vleugel-adjudant. Een glorietijd Een glorietijd was ongetwijfeld die van de Schager revue's, waaraan meer dan zestig personen meewerkten en die duizenden bezoekers trokken. Revues als „Je kunt nooit weten" en „Dat moet je meemaken" om er maar enkele te noemen waren juweeltjes van opzet en aankleding niet alleen, maar ook de echte onvervalste gijn vierde hierin hoogtij, zodat mede de uitzending voor de radio tot een uitbundig succes werd. Velen zullen zich uit deze dagen nog de naam van de danseres AnsNeef- kes herinneren, wier optreden veel tot deze triomf bijdroeg. Inmiddels is de Schager revue ter ziele en in 1937 heeft het carnaval te (Advertentie. Ing. Med.) SLIMME COCOSKONING TOCH VEROORDEELD De Maastrichtse rechtbank heeft gis teren uitspraak gedaan in de zaak te gen de winkelier P. P. uit Sittard, die door de kantonrechter veroordeeld was wegens twee overtredingen van de wet op openbare uitverkopen. Hij had in de afgelopen zomer op twee verschil lende tijdstippen reclameborden uitge hangen. Daarop stonden reclamezinnen die, op afzonderlijke regels, de woor den „uitverkoop" en „wij verkopen uit", bevatten. De verdediger van de heer P. bij de Maastrichtse rechtbank, die de zaak veertien dagen geleden in hoger beroep behandelde, had om ver schillende redenen betoogd, dat hier wel van de suggestie, maar niet van het feit van een verboden aankondi ging sprake was. De rechtbank heeft evenwel dit be toog van de verdediger niet aanvaard. Zij sloot zich aan bij het inzicht van de kantonrechter en veroordeelde de „Cocoskoning", zoals P. in Sittard wordt genoemd, in beide gevallen tot een boete van 30 gulden subs. 15 dagen hechtenis. De radiospieker en stichter van de „Bond zonder Naam", pater Henri de Greeve, vertoeft reeds lange tijd voor herstel van zijn geschokte gezondheid in een door vrienden geschonken huis- j in de Meerwijk onder „Berg en Dal" te Nijmegen, dichtbij- het studiehuis der paters Montfortanen. Op de Eerste Kerstdag zal pater De Greeve zijn zes tigste verjaardag vieren. Er heeft zich een comité gevormd, om de jarige „een blijvende herinne ring aan te bieden van dankbaar Ne derland". In de circulaire, die verzon den is voor het bijeenbrengen van gel den voor dit huldeblijk, komen o.a. de namen voor van prof. dr J. E. de Quay, Commissaris der Koningin in Noord- Brabant, mr L. G. Kortenhorst, voor zitter der Tweede Kamer, prof. dr H. M. Veraart en mr E. M. J. Sassen uit Den Bosch, oud-minister en oud-Ka merlid. Hier ziet men Jan Buisman en Maartje, zoals ze optreden voor het publiek. Aan de piano Ben de Vries. Schagen zijn intrede gedaan en dit vond ook in Jan Buisman weer zijn organisator. Honderd en één dingen vallen er nog van hem te vertellen, van zijn tournee met het Nessemer Boerencabaret, dat de ene avond in het West-end Theater of _in „Kras" optrad en de volgende avond weer in Andijk of Lutjewinkel, van de talloze keren dat hij voor de microfoon stond bij de KRO, de AVRO of de VARA, maar we mogen hieraan niet te veel aandacht besteden, willen wij althans ook nog iets vertellen van zijn partnerin Maartje. Ongeveer negen jaar geleden vorm de Jan Buisman een duo en waar hij ook optrad dit was o.m. in Frank rijk, Duitsland, Oostenrijk en Honga rije vond men Maartje aan z'n zijde. In den beginne was dit mej. F. Snijders wier plaats weldra werd ingenomen door Miny Blankers en sinds eind 1950 wordt het duo gecompleteerd doorTobi de Vries-Heins van Callantsoog. Een ras-artiste, deze Tobi, die over een goede stem beschikt en die dit is be langrijk haar liedjes weet te bren gen met een benijdenswaardig élan. In ale Amsterdamse operette-wereld was zij geen onbekende, want jaren was zij verbonden aan het gezelschap Rudi West en nadien trad ze ook dik wijls op met Han Verne en Nol van Dijk. Van de hoofdstad verhuisde Tobi de Vries naar Schagen, waar ze twee en een half jaar optrad bij het Noord hollands Cabaret om daarop eind 1951 naar Jan Buisman over te gaan. Dan behoren nog tot het gezelschap Emil Moretti, die allerlei geheimzinni ge dingen verricht en de twee Grif- fioens, die uit hun accordeons de schoonste klanken toveren en Ben de Vries, de bekwame accompagnateur. Zo trekt Jan Buisman met z'n vro lijke Westfriezen rond en brengt hij, om met dr. H. Leerink te spreken, een fris programma met gezonde, trouw hartige kost tussen al het geïmporteer de raffinement van ons tegenwoordige variété. De humor van Jan Buisman stamt van eigen bodem en daarin schuilt zijn kracht, waarbij het te waarderen valt, dat hij bij z'n optreden de boer nooit of te nimmer op een goedkope wijze be lachelijk maakt. Er zijn weer vele plan nen voor het volgend jaar en er wer den reeds tal van contracten af gesloten, waarbij het opvalt, dat men ook buiten de provincie zoveel gevoel voor de Westfriese humor betoont. Ook staat er voor de radio weer iets bijzon ders op stapel, doch hierover willen wij nog niets verklappen. Laat dat nu, wan neer het eenmaal zo ver is, de verras sing zijn. Uw luchtwegen zijn door slijm verstopt. Los dat gevaarlijke slijm op met de krachtig werkende AKKERS 's werelds beste hoestsiroop (Advertentie, Ing. Med.) Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en miliioenen mensen al baat brachten. JÊ BEROEMDS GENEESMIDDELEN tHÉÉH TABLET 'n jQije doet wonderen J (Advertentie. Ing. Med.) De procureur-generaal bij het Amster damse gerechtshof heeft gistermiddag acht jaar met aftrek van voorarrest ge ëist tegen de 62-jarige transportarbeider T. C. uit Haarlem, die in eerste instan tie door de rechtbank te Haarlem was veroordeeld tot zes jaar wegens poging tot inbraak, gepaard gaande met ge weldpleging en bedreiging met geweld. Deze verdachte was reeds 25 maal ver oordeeld. Zijn poging om in te breken in de eenzame boerderij van de 62-jarige landbouwer Van den H. in de Haarlem mermeer mislukte, omdat zijn kornuit liet plan tot de overval van tevoren had verraden bij de politie. Duizenden zeer zeldzame vogels reisden per KLM. Gisteravond is op Schiphol aange komen de K.L.M.-skymaster PH-TAS, welke het grootste luchttransport heeft volbracht, dat ooit is gemaakt van Sydney naar Amsterdam (ruim 15000 km). De lading bestond uit duizenden tropische, zeer bijzondere vogels, waar onder zelden geziene papagaaien, kroonduiven, kakatoes en casuarissen. De meeste vogels zijn bestemd voor Nederlandse handelaren. De dieren verkeerden na de vlucht in zeer goede conditie. Verschenen is de begroting 1953 van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, welke sluitend is ge maakt in de gewone dienst op een eind cijfer van f 2.545.810 en in de buiten gewone dienst van f 958.450. Dit resul taat is verkregen op basis van hetzelf de heffingspercentage voor de omslag als heeft gegolden voor 1952, n.l. vier. Bij het dagelijks bestuur is de vraag gerezen, of niet getracht moet worden in de toekomst de omslag zoveel moge lijk stabiel te houden, wat zou kunnen worden bereikt door het vormen van een reserve waaruit geput kan worden, indien de uitgaven van de gewone dienst hiertoe nopen. Voorgesteld wordt ten behoeve van een dergelijk stabili satiefonds in 1953 f 10.000 ten laste van de gewone dienst te reserveren. Buiten de gewone onderhoudswerken staan voor 1953 o.m. herziening van het dijkprofiel van de Waarddijk (kosten raming f 30.950) en verbetering van de coupure in de Westerdijk der Vier Noorder Koggen te Medemblik (kosten geraamd op f 11.000). De begroting komt in een a.s. Vrijdag te houden vergadering van het bestuur in behandeling. PURMERENDER MARKT PURMEREND, 16 December 1952. Het was vanmorgen met de handel in vette koeien wel te zien, dat er gere kend werd op de komende feestdagen van Kerstmis, daar dan toch door velen iets extra's wordt gevraagd. Hoewel het aanbod, gezien de slechte wegen, nogal mee viel, was de handel heel goed te noemen, waardoor ook de prijzen, vooral van de prima dieren, flink hoger kwamen te staan. Op de gel de markt was maar een kalme gang. Al was er op de verse markt al een heel klein aanbod, toch was het er heel stil. Ook met de pinken was het vrij kalm. Met de graskalveren was het goed, dat de doders nogal wat opbrachten, daar er voor het leven weinig vraag was. Daar het aanbod van de nuchtere kalve ren nog maar zeer bescheiden bleef, en er nog steeds een goede vraag blijft, werden deze ook weer heel vlug, en voor hoge priizen afgenomen. Ook de fokkers blijven nog steeds in de belangstelling. Voor de vette kalve ren was de vraag eveneens beter. Op de vette varkensmarkt was het weer mis, van week tot week gaan de prij zen zakken, ook vanmorgen was t voor de meesten er niet beter op. De inzet, die f 1.90 was. liep geregeld terug en sloot, dan ook heel stug. Ook de vette zeugen waren gevoelig lager: de beste deden omstreeks f 1.68. Op de wolveemarkt zetten in de vroegte de handel vrij kalm in, met geen verhoging van priizen, maar hoewel het aanbod nogal aanhield, ging de handel ook nogal aardig door, zodat de priizen flink gehandhaafd bleven. Met de bok ken en geiten vlot het nog maar steeds niet. Ook op de paardenmarkt wil het niet, daar was het vrij stil. Maar op de pluimveemarkt was wel degelijk op de Kerstdagen gerekend. Er was daar een flink aanbod, maar het zag er wel naar uit, dat er heel wat boutjes verorberd zullen worden, daar er een aardige koop lust was. PURMEREND, 16 Dec. 1952. Aan gevoerd 671 runderen, waaronder: 350 Vette koeien f 2.15—f 2.95 per kg, han del vrij goed: 60 Melk- en kalfkoeien f 675—f 1075, stil; 209 Geldekoeien f 550—f 785, kalm; 30 Pinken f 385— f 610, kalm; 8 Graskalveren f 190 f 320, matig; 13 Vette kalveren f 210— f 320, goed; 227 Nuchtere kalveren: slacht f 48—f 110, vlug en fok f 70— f 130, vlug; 14 Stieren f 640—f 1375, goed; 1514 Vette schapen f 85—f 125, kalm. Lammeren f 58f 100, kalm; 35 Bokken en geiten f 10f 50, stug; 233 Vette varkens f 1.70—f 1.90 per kg han del stug: 18 Paarden f 600—f 950, stil. Totaal 2711 dieren. 8400 Oude kippen en hanen, rode en witte f 2,10—f 2.30, 300 blauwe f 2.30— f 2.50 per kg; 500 Jonge hanen (blauwe) f 2.40f 2.70 per kg; 500 Eenden f 1.50 f 2.50; 1500 Konijnen f 5—f 12 400 Ganzen f 8—f 11; 400 Kalkoenen f 2.60 f 2.70 per kg. 4500 kipeieren f 18.50-f 19.50 en 1000 Eendeieren f 13, per 100 stuks. Eierenveiling. 45000 stuks kipeieren grote f 19—f 20, kleine f 17.50—f 18.50 en 70000 stuks Eendeieren f 14.50 f 14.70. Alles per 100 stuks. Advertentie. Ing. Med.) BESOMMINGEN IIMUIDEN Besommingen van; IJM 57 f 4530, IJM 20 f 21.100; per 1 kg.: heilbot 2.70— 2.55, tarbot I 1.85—1,80; per 50 kg.: V. haring 18.5016.50, makreel 2721.50, gr. schelvis 78, grm. schelvis 75, kim. schelvis 5451, kl. schelvis I 5253, kl. schelvis II 4943, wijting 2715, gr. gul 35, mid. gul 32, kl. gul 3324, ham 84, kl. koolvis zw. 27, kl. koolvis wit. 34—31; per 125 kg.: gr. kabeljauw 208— 188, gr. koolvis zw. 7770, gr. koolvis wit 7469, gr. leng 7469, grote hake 7670. De aanvoer bedroeg in totaal 940 kisten. Van „luchtjes" gesproken... natuurlijk is poes maar één van de honderden oorzaken van zo'n echt vervelend huisluchtje. Ook etensgeuren en tabakslucht verdwijnen radicaal door Air-Wick met het wonderbaarlijke natuurproduct chlorophyl, (Advertentie, Ing. Med.) f Pim. Pam en l'mn in het liirhli iiini"^| 1. Met een verveeld gezicht stonden Pim, Pam en Pom voor het raam en keken naar buiten. Het was Woens dagmiddag en het regende pijpestelen. Uit een loodgrijze lucht vielen dikke druppels neer en maakten belletjes in de diepe plassen, die zich overal op de wegen hadden gevormd. Een uurtje geleden hadden zij zich nog kostelijk geamuseerd door over de plassen heen te springen met het gevolg, dat ze alle drie doorweekt en onder de modder thuis waren gekomen, zodat Moeder de capes bij de kachel te drogen moest hangen. Pim zuchtte diep. „Kom jon gen, zucht niet zo", zei Moeder, die druk bezig was met verstellen. „Kun nen jullie je voor deze éne keer niet eens binnenshuis bezig houden?" „Ja maar Moeder, anders waren we gaan repeteren voor het toneelstukje ter ere van het trouwfeest van de baron!" „Ja, dat weet ik al, maar er komen nog an dere middagen. Het duurt nog wel enige weken, voordat de baron trouwt. Maar ging Moeder door, „als jü je zo verveelt, kun je wel even een bood. schap voor mij doen". „Hè jakkes, ik heb helemaal geen Zin om een bood- schap te doen". „Ook niet bij de dro- gist?", informeerde Moeder, terwijl er een glimlachje om haar mondhoeken speelde. „Ach, vooruit dan maar", riep Pim, terwijl hij met één zwaai zijn cape om deed. „Wat moet ik halen?" „Mogen wij ook mee Moeder?" vioe- gen Pom en Pam allebei. „Nee jongens, dan komen jullie weer onder de mod. der thuis. Het is zo al mooi genoeg!" Moeder begreep heel goed, waarom Pom en Pam ook mee wilden. De dro. gist stond er voor bekend, dat hij altijl dropjes toegaf en.Pim, Pam en Pom waren dol op dropjes. Bootverbinding met Marken is weer verbroken De boot naar Marken is gisteravond weer in Monnikendam blijven vastzit ten, nadat de laatste dagen de verbin ding herhaaldelijk was gestagneerd. Twee honderd arbeiders, die hun huis niet konden bereiken, worden in Mom nikendam door de bevolking opgeno- men. Een kind, dat een spoedoperatie moest ondergaan, is tijdig aan de vaste wal gekomen. Uitstel van de operatie zou levensgevaar hebben medege bracht. Deze stagnatie heeft de burgerij ertoe geleid telegrammen aan de regering en aan de Tweede Kamer te richten met het dringende verzoek een dijkverbin- ding van het eiland met de vaste wal tot stand te brengen. Nog steeds veel drijfijs in het IJselmeer De scheepvaart op de IJselmeer on dervindt nog veel last van drijfijs. De boot van de dienst Amsterdam-Lemmer is gistermorgen om vier uur vertrokken in plaats van Maandagavond om elf uur, om niet de kans te lopen 's nachts in het ijs vast te lopen. De meeste schepen komen langs de Zuidwal, waar het vaar water nog het beste is. NIEUWE FUNCTIONARISSEN BIJ C.N.V. Het Christelijk Nationaal Vakver bond in Nederland (CNV) moet mede vanwege de vele nieuwe taken, de nodige personele voorzieningen tref fen. Dezer dagen is een nieuwe be stuurder, de heer B. Roolvink, in dienst getreden, die speciaal belast is met de morele zorg voor werklozen en met het sociaal-paadagogische werk in het algemeen. Op korte termijn is boven dien de benoeming te verwachten van een functionaris, die speciaal de ma teriële zorg voor werklozen, zeer in het bijzonder ook ten behoeve van de leden in de D.U.W., voor zijn rekening krijgt. Voorts zal zeer binnenkort een juridisch adviseur van het C.N.V. wor den benoemd. TENTOONSTELLING VICTOR HUGO IN DEN HAAG In Den Haag zal van 29 December tot 3 Januari in het gebouw van de Franse voorlichtingsdienst een tentoonstelling over Victor Hugo worden gehouden. Op Nieuwjaarsdag zal de expositie ge sloten zijn. (Advertentie, Ine. Med.) 62) Cecily bekeek de oorring nog, toen de glazen deur van het venster aan haar rechterhand met een lichte klik werd opengeduwd en ze, opziende, Mark Harlow zag binnenkomen. Zijn regenjas glom en zijn donkere haren waren vochtig. „Ik heb gebeld, maar niemand scheen me te horen", zei hij. „NeenGrant is in Lenton en me vrouw Barton naar het dorp", ant woordde Cicely. Mark was klaarblijkelijk nogal opge wonden. „Cis", zei hij „ik moet je spre ken". Onwillekeurig had ze haar hand ge sloten. De ring schuurde tegen de handpalm. „O", zei ze ademloos. „Ik ben zo netik zal mijn regen jas uittrekken", sprak hij, naar de deur gaande. Op dit ogenblik zag ze de nog verse donkere vlek. Ze zag het toen hij zich omdraaide de schouder en mouw van een regenjas en die mouw met een donkere vlek. Nu ging haar een licht op, een helder, koud licht, nadat ze eerst in het duister had getast. „Neen. Mark, wacht!" riep ze. Dat nat komt er niet op aan. Ik moet je wat zeggen". Hij wendde zich om en scheen ver rast. misschien door de klank van haar stem. Ze keek hem aan en herinnerde zich. dat ze vrienden waren geweest, dat hij gezegd had. haar lief te hebben. De woorden, die ze wilde zeggen, ble ven haar in de keel steken. Eindelijk bracht ze eruit: „Je kon immers zo maar in huis komenje hebt mijn sleutel, nietwaar? Wil je me die nu te ruggeven?" Ze hield op en staarde hem aan. Hij was zo in niets veranderd. Hoe kon dat, als je zulke dingen had gedaan? Neen, hij was hoegenaamd niet veran derd. Kalmpjes vroeg hij: „Je sleu tel?" „Ja, jij hebt die uit mijn tas geno men en ik wil hem graag terug heb ben". „Ik?" „Ja. Mark. Je bent er gisteravond mee binnengekomen, nietwaar? Ik kwam thuis, terwijl jij hier waart ik heb je gezien". „Cis!" „Ik wilde binnengaan, maar miste mijn sleutel, dus liep ik naar het ven stér van de studeerkamer en zag daar licht branden. Het gordijn sloot de gla zen deur niet helemaal af: dus zag ik jou en ook wat je toen deed". Nu verschoot hij van kleur en zijn drieste, van overmatig zelfvertrouwen getuigende blik was verdwenen. Op een toon. die ze nog nooit uit zijn mond gehoord had, zei hij vlug: „Er was niets te zien". „Ik geloof van wél. Heus, ik heb je gezien. Je stond bij het vuur en stop te iets in de vaas op de schoorsteen mantel.... in de linkervaas. Ik kon zien, dat je je arm oplichtteik zag ook de vlek op je regenjas. Ik begreep dat je iets met die vaas uitvoerde en ik heb zojuist ontdekt wat het was". „Ik weet niet waarover je spreekt". Ze voelde zich ellendig niet bang, maar ellendig, omdat ze vrienden wa ren geweest. Tenslotte vond ze woor den. „De politie zal het moeten weten. Ik dien het hun te vertellen, maar eerst vertel ik het jou. Ik dacht, dat we vrienden warendaarom vertel ik het jou eerst". Meteen opende ze haar hand en toonde hem de oorring. Hij sloeg er een blik op, keek haar toen aan 'en zei eindelijk: „Zo, gaat het die kant op? Wil je het de politie ver tellen?" „Ik moet wel". Hij knikte. „Natuurlijk. En Grantje moet het Grant óók vertellen. O. Cis, wat ben je dom!" „Ik moet wel", herhaalde ze, maar haar stem beefde. Ongeduldig haalde hii de schouders op. „Zei ik dan niet: „Natuurlijk?" Maar zie je, zo gaat het: je doet die dirtgen niet zelf ze gebeuren vóór je het weet. Als iets je ertoe gedreven heeft en je bent eenmaal op gang, kun je niet meer ophouden. Eerst scheen er geen kwaad in te steken, maar ik had ?ech, veel pech Een vrouw met een as vol diamanten op een weg, die ra zend gebombardeerd werdze wist hoegenaamd niet, ermee weg te komen. De kans, dat ze 't zou overleven, was zo goed als nul. Zij kon alleen te voet verder gaan en ik had een motorfiets. Waarom zou ik de diamanten voor de Mof hebben achtergelaten?" „Dus je nam ze mee?" „Dat spreekt vanzelf! Iedereen zou het hebben gedaan! De kans, dat zij 't zou overleven, was immers „Ja, dat heb je al gezegd. Maar ze overleefde het toch". „Dat was ellendige pech. En dat ze, na al die jaren, eensklaps opduikt en me herkent. Ze had me maar éénmaal horen spreken. Ze zei. dat ik vloekte en toen ik in de „Stier" die lamme aan steker liet vallen, vloekte ik wéér. Ik gebruikte volgens haar dezelfde woor den en ze herkende miin stem En ook mijn handenwat is ei in 's hemels naam aan mijn handen, dat eon vrouw die ze eens in haar leven gezien b,-„ft. zegt te kunnen zweren, die herkend te hebben?" Als om de vraag kracht bij te zetten, spreidde hij ze voor Cecily uit. Ze had die handen wel honderd maal gezien, maar nu zag ze allebei voor 't eerst met dezelfde ogen als Louise Ro gers de lange, dunne wijsvinger, die helemaal boven zijn „buren" uitstak, de achterwaarts gebogen duim, de abnor male strekbreedte, 't Leek haar niet langer vreemd, maar integendeel on vermijdelijk, dat ze herkend waren Hij scheen haar gevoelens op haar gezicht te hebben gelezen. Boos stopte hij zijn handen diep in de zakken van de regenjas. „Als ik mijn hoofd niet was kwijtge raakt. zou ik haar gezegd hebben, dat ze kon ophoepelen en maar doen moest wat ze niet laten kon. Ze had nooit wat kunnen bewijzen. Als Grant me had opgebeld en gezegd, dat ze naar mij onderweg was, als ik niet door haar komst was verrastHij heeft daar voor wat van mij te goed misschien zal hij eraan denken, als het hem be taald is gezet. Alles was pech en nog eens pech Tk ging iuist even buiten een luchtje scheppen, toen een auto de Laan kwam afrijden (Word- vervolgd) Een lekkernij: verrukkelijk van smaak, pittig van aroma, croquant van samenstelling 35 ct. per 100 gr. KINGFABRIEKEN TONNEMA N.V. (Advertentie, Ing. Med.) SUZANNA'S GEHEIM, een inter mezzo in een acte van Ermanno Wolf-Ferrari. De Italiaanse ope racultuur is met Mascagni en Leoncavallo niet ten grave ge daald. Dat bewijst het werk van de tegenwoordig zeer gewaar- deerae moderne Italiaanse opera componist Wolf-Ferrari. Er tre den slechts twee figuren in op; niettemin is het mogelijk ge bleken, een zekere dramatische spanning te realiseren. (Donder dag 20.05 over Hilversum 11, 298 m.) DONDERDAG 18 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 8 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.0) NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziefcS 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen-11 der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8,lil Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10,O's Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11'f Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11,0'l| „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Af' "l gelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30—1.^1 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 1&!J Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholid nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Pi# recital. 14.00 Gram.muziek. 14.45 Vtf g de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.40 F' en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 V«J Ensemble en soliste. 16.50 Gram.nv; 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.mi 17.40 Voordracht. 18.00 Gram.ir^ 18.10 Radio Philharmonisch Orkest. „Op de Stelling". 18.45 Gram.muziek Nieuws en weerberichten. 19.10 „I#, vragen van allerlei aard en een r antwoord." 19.30 Gram.muziek. 20.00 diokrant. 20.20 Gevarieerd progra^3; 21.45 „Vragen aan voorbijgangers." Pianorecital. 22.45 Avondoverden^' I 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.^ j| 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVKO. I 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. - *7 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.50 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 D»' opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muzi^' 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram-mu23^' 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gramoio013! muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet wat niet weet." 10.50 Voor de kleuters. 11.00| Gevarieerde muziek. 11.55 Amusements muziek. 12.25 „In 't spionnetje." j*' 0 Land- en Tuinbouwmededelingen. Gram.muziek. 12.50 „Uit het bedrlwJ leven", causerie. 13.00 Nieuws. 13.15 J n dedelingen of gram.muziek. 13.20 Me r° J pole-Orkest en solist. 13.55 ..Londen Parijs", hoorspel. 14.35 Altviool en P'®J - 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Tussen v en vijf". 16.45 Voor de jeugd. 17-30 fflj' mofoonmuziek. 17.45 Regeringsuitzenai J. A. van Beuge: „Nieuw Guinea if1 I Zuid Pacific". 18.00 Nieuws. 18.15 SP problemen. 18.25 Lichte muziek j* Gesproken brief uit Londen. 19-05 muziek. 19.40 Hammondorgelspel. Nieuws. 20.05 „II Segreto di Susan opera. 21.05 „Diplomatiek Koerier spel. 22.20 Gram.muziek. 22.30 L muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportacw teiten. 23.30—24.00 Gramofoonmuziek. EEN tamelijk uitvo belangwekkendste van de Tweede Kan van voorzitter Korte voerden, zich van ge ontwerp op het kijk Wel drongen enkelei over de financiering het vooral de 6ubsid Minister Cals zal hei MADAT minister Ca' plieken gemaal over zijn onderwijs-1 •woord, opende de h ders (VVD) de bei- kun st- en radio aai tuurbescherming er schoolverband. Uitvo opvattingen van de van de overheid mz vordering en besche hoopte, dat de mini! dies zal verleren aan Overijselse r-rkest. I (CH) sloot z/ich hierb De heer Zegering minister voorts een i beschikbaar te willei nere restauraties. In hij op de restauratie in de centra van Am, ter plaats vinden. 1 kleine middelen gre behouden. Het is te kostbaar object voor In Deventer alleen k huizen voor restaura 'de heer Cornelis zijn opmerkingen ov politieke uitzendingei niet geheel gerust o zaken met de televii plan voor financier; verschillende jaren, noodzakelijk. De heer Stufkens verheugd maar nog de verhoging van de voor de vorming bui In den brede ging hi vraagstuk der lectui subsidieverhoging voi siteiten achtte hij ge grote betekenis van Na vele verlangen voor de monumentei heer Peters (KVP) bleem. Hij achtte eei ringsbeleid in deze heer Weiter (KNP) steun verlenen aan t kastelen en grote la; deze voor verval t£ Met klem keerde hi tieke propaganda ov vroeg zich inzake de niet mogelijk zou zijr le organisatie" te koi Nadat de heer G name de moeilijkhec kunstenaars en van Opera had besprok heer Willem (PvdA) aan onze monumente voorts de salarisser leden eenvoudig besc PvdA-afgevaardigde subsidie voor het predikte een „kruii smaakvol ingericht met het oog op eet ming. Ten slotte bet selijkheid het Hollan uitgroeien tot een w feest. De 7IJN partijgenoot, d ging nader in op de politiek in de 1 De Britse tekenaar van spotprenten. David Low, *jee pall? diensten voor de socialistische Herald" afgezegd en zal voo!''a^'lhpstei werken aan de liberale „Manc Guardian". QNLANGS kregen ■handen van de ti nelijk deel van meest bewonder resultaat van eet een nuttig institt heeft doen houde ne groep mensi wikken en Wege instelling werd j pof te zijn voor lijke bevolking in en facetten. Een derstelling, daar WE telden onder mannen maar lie ders. Onze eigen van dagen verma korene te zijn en de lijst. Prof. O weer zijn grote is de hekkensluiti En dan zien we mers vijf en zes nister van financi op het hoofd tors teren ook wij be een min of meer us Abe Lenstra" overige zes zijn die onze premie opvolgt, Churchill i-er' T™man, Pam hn. Welk een fi Er, ongetwijfeld nen en strijders, Zo is daar voor cjp jUiste pl na le voetbalteam een teU man als SchweU nog meer betoon aeze sportfiguur. W/f- vragen ons w ïoiens naam het wiede kaken var beid zal worden die over honderd van de resultaten houden enquête die maakt, zal zie even vergankelijk verwerven. |N ieder geval zi dat het onderzoè en óver mannen het geweest: vro "®,n> dm hadden rpl Flynn en M( 'V*t gestaan. Wc mannen over v misschien Doris n~u mevr- Joliot ook.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6