Turnkring Alkmaar en Omstreken kreeg een nieuw bestuur ALCMARIA-NEDERLAAG DOOR DEFENSIEVE BLUNDER IN WEDSTRIJD TEGEN WA Publiek genoot van goede wedstrijd Alkmaarse Boys werd in laatste minuut door BKC verrast Piet Kamp versloeg Doeschot in de beslissende partij WEK DE GAL IN UW LEVER OP AFDELING VAN DE K.N.V.B. SELECTEERDE JUNIOREN Basis voor goede verstandhouding werd eensgezind verkregen Jimmy Brown als diepzeeduiker Jonge linkervleugel deed voortreffelijk werk Texel zegevierde in een slechte wedstrijd HEILOO Uitslagen afdeling Noord-Holland Alkmaar met 6 3 door Egmondia verslagen AVA-dames spee'den ge'ijk tegen Volewijckers De heer J. van Drunen kwam aan het roer -\ Clubkampioen schappen van DAW MAANDAG 22 DECEMBER 1952 UOEWEL V.V.A. EEN TIKKELTJE beter voetbalde dan AIcmaria, vooral in 11 de tweede helft toen bleek, dat het uithoudingsvermogen van de hoofd stedelingen groter was dan dat van de Alkmaarders, hadden de withemden deze wedstrijd zeker niet met 3—2 behoeven te verliezen. In de eerste plaats was daar een groot aantal scoringskansen, welke onbenut bleven. Maar nog afgezien van deze overweging zou V.V.A. dat derde doelpunt nooit hebben kunnen scoren, als de verdediging niet de kapitale blunder had gemaakt om Vijf minuten vóór het einde, met de stand 2—2, met twee of drie man naar •voren te trekken. Op dat moment, toen wij rechtshalf Henk Maasen vanaf de linkervleugel een schot zagen lossen op het V.V.A.-doel en linksback Paulisse tot over de middenlijn was opgedrongen, zag V.V.A. haar kans. Wij voelden het aankomen en het was onbegrijpelijk dat van de elf Alcmarianen vrijwel alleen Piet de Buyzer de situatie door had. Te laat echter. Op het moment dat AIcmaria's rechtsbuiten naar de verdediging of wat daar nog van over was snelde, had V.V.A. reeds met de volledige voorhoede een aanval gelanceerd. Vasbinder kon een fel diagonaal schot nog wegslaan, maar het gevaar was daarmee niet geweken. Er ontstond een scrimmage voor zijn doel waaruit één van de V.V.A.- aanvallers, wiè konden wij onmogelijk zien, het laatste en winnende doelpunt scoorde. Het was jammer voor de withemden die door die éne grove fout inplaats van een winstpunt, twee verliespunten moesten noteren. ven. Een voortreffelijke combinatie, opgezet door Jan Untied, leidde to.t het tweede doelpunt van AIcmaria. De aan valsleider van AIcmaria knikte vanaf het middenveld met zijn hoofd de bal in de vrije ruimte voor de rappe voe ten van Genefaas, kreeg de bal voor het doel weer terug en toen een ieder dacht dat hij zou schieten kreeg De Buyzer de bal op een presenteerblaadje en had AIcmaria weer de leiding. Tien minuten voor het einde ging deze voor sprong weer verloren toen Brom uit een corner Vasbinder voor de tweede maal passeerde en weinige minuten later vond „de grote vergissing" plaats, waaraan AIcmaria tenslotte zijn neder laag had te danken. TIET WAS overigens een goede wed- strijd welke op zeer behoorlijk tweede klasse-peil stond. Zoals gezegd voetbalde WA iets beter, maar het enthousiasme vergoedde bij Alcmiria wat zij aan techniek te kort schoot. In de eerste helft zou Vasbinder het niet zonder de voortreffelijke steun van Piet Wassink hebben kunnen stellen. Tot driemaal toe dook AIcmaria's stop per op de doellijn op, toen de uit posi tie gespeelde Vasbinder reeds was ver slagen. Driemaal kopte Wassink de bal van de doellijn en als die VVA-aan- vallen drie doelpunten hadden opge leverd zou niemand Wassink daar een verwijt van hebben kunnen maken. Vcoral de zeer bewegelijke aanvals leider van WA, de jeugdige Brom, was een voortdurend gevaar voor de withemden. Dam weer zagen wij hem ergens op het middenveld de kiem leggen »oot eet. gevaarlijke ia ïval, om weinige tellen later op een van de vleugels op te duiken. AIcmaria zat in tussen niet stil en vooral die kleine blonde bliksemflits die men Genefaas noemt, droeg er in samenwerking met Harry Schmidt zorg voor dat ook de witte voorhoede haar kansen kreeg. Dinkelberg was er echter helaas hele maal niet in en hoewel Piet de Buyzer in het veld tactisch en technisch goede dingen deed, faalde hij verschillende malen voor het doel. Het aantrekkelijke spel van de jonge linkervleugel en de geraffineerde passes van Untied sor teerden dan ook geen enkel effect. VOLKOMEN tegen de verhouding in nam AIcmaria na ongeveer 25 mi nuten spelen de leiding. Dinkelberg mocht een corner nemen en zijn „in swinger" kwam terecht in een kluwen van spelers voor het WA-doel. Wij zrgen dat de Alcmaria-spelers Harry Schmidt de hand schudden en daaruit mag worden afgeleid dat hij het eerste doelpunt op zijn geweten had. Van onze plaats was het echter niet te zien ge weest. Hoewel het tempo van AIcmaria in de tweede helft daalde, kregen de gastheren toch meer kansen. Zij werden echter niet benut en daarin lag reeds de grondslag voor de nederlaag. Met nog twintig minuten te spelen maakte Brom van een onbewaakt ogenblik ge bruik om met een ontzaggelijk strak schot Vasbinder het nakijken te ge- Op een nogal glad veld werd de wed strijd TexelRanders gespeeld: een wedstrijd, die bij het onaangename koude weer nauwelijks het aanzien waard was. Texel was over het geheel sterker, hetgeen ten slotte resulteerde in een 31 zege. Al dadelijk na de aftrap bleek, dat Texel geen moeite zou hebben een overwinning te behalen, al bleven doelpunten voorlopig uit. Door her haald missen en slecht plaatsen gingen vele goede kansen voorbij. Bij een aan val van Texel miste de rechtsbuiten een juweel van een kans, maar de jonge linksbuiten wist de bal mët een goede omhaal in de doelmond te plaat sen, daar de rechtsback van Randers de bal van richting veranderde. Het leder verdween in het net Cl0). Korte tijd daarna wist H. du Porto uit een goed aangegeven bal de stand op 20 te brengen. Na de thee was Texel overwegend sterker, maar hopeloos geknoei in de voorhoede en de buitenspelval welke door Randers met succes werd toege past, bleven doelpunten uit. Toch kon Texel het doel nog eenmaal vinden. (30). Bij een van de sporadische uit vallen van Randers werd de stand kort voor het einde op 31 gebracht. Een 1-1 gelijkspel BKC heeft er blijkbaar plezier in juist tegen ploegen uit de kopgroep goede wedstrijden te spelen. Alkmaarse Boys heeft dat gisteren moeten ervaren. In een sportieve wedstrijd konden de gasten maar juist een 11 gelijkspel be halen, nadat zij vrij spoedig na het be gin aan de leiding waren gekomen. De eerste aanval was voor BKC. Doel man Kramer liet zich zo spoedig echter niet verrassen en hij kon de voorzet van rechtsbuiten Leyen onderscheppen. Na dat Van Dok uit een voorzet van Indri naast had gekopt en aan de andere kant Blok uit vrije positie naast het doel van Kramer had geschoten, mocht Alkmaar se Boys, dank zij Okkerse een hoek schop nemen. Piet Indri plaatste het leer vor het doel, waar zijn broer Toon goed stond opgesteld en IJsselsteyn, via de paal kansloos passeerde. Van Zon en Pater kregen kort daarop enkele kansen om de voorsprong van Alkmaar se Boys te vergroten, maar zij zochten het BKC-doel echter op een verkeerde plaats. BKC kon zch aan de druk ontworste len en met aardige, zij het te korte com binaties, stelden Sinke en Heyen de Jubileum-Kersttornooi Het jubileum Kersttornooi van „De Drie Ruiten" behoort weer tot het ver leden. Het laatste woord zal over dit ongemeen spannende treffen niet zijn gesproken want zelden heeft de beslis sing zo lang in het ongewisse gehan gen als bij dit tornooi. De laatste partij van de avond moest de beslissing bren gen. Piet Kamp en G. J. Doeschot moes ten onder het eritisch oog van vele bil jartliefhebbers de keu's kruisen en het was tenslotte de vinnige tornooivech- ter Kamp die met slechts veertien ca ramboles verschil als overwinnaar te voorschijn kwam. Aanvankelijk scheen Kamp een ge makkelijke overwinning te zullen be- ..'2? bij stond op 'n bepaald moment vijftig caramboles voor maar ook Doeschot geeft zich niet zo gewonnen. Kamp raakte door het slotoffensief van zijn tegenstander even in de „lappen mand" en zijn overwinning heeft, ge tuige zijn voorsprong van veertien ca ramboles, geruime tijd aan een zijden draad gehangen. Hij mocht tenslotte uit handen van de voorzitter van de „De Drie Ruiten", de heer Mors, de fraaie beker in ont vangst nemen. Voor de andere deel nemers waren geen bekers aanwezig. Natuurlijk niet. maar allen ontvingen toch een fraaie prijs als herinnering aan dit uitstekend geslaagde tornooi. Met welgekozen woorden bracht Piet Rolie namens de spelers hulde aan de heer en mevrouw Venneker, woorden Welke hij van een prachtige fruitmand voor de gastvrouw vergezeld liet gaan. De laatste uitslagen luiden: P. Wapstra 134 42 18 3.19 J. de Ruiter 150 42 12 3.57 Rolie 150 25 20 6.00 De Graaf 112 25 28 4.48 De Graaf 103 34 31 3.02 Wapstra 150 34 20 4.41 Doeschot 141 34 22 4.14 J- dè Boer 150 34 33 4.41 Kranenburg 32 17 7 1.1 P- Kamp 150 17 29 8.82 De Graaf 150 23 24 6.52 J. de Boer 113 23 24 4.91 Kamp 150 25 24 6.00 De Ruiter 113 25 40 4.52 Kranenburg 107 20 17 5.35 Doeschot 150 20 41 7.50 Kranenburg 150 29 22 5.17 P- Rolle 115 29 26 3.96 150 25 35 6.00 Doeschot136 25 26 5.44 De eindstand was: P. Kamp 1037 216 32 480.92 12 J. Doeschot 1027 192 41 549.74 9 P. Rolie 960 208 40 413.42 9 D. Kranenburg 837 179 34 467.59 8 J. de Boer 908 197 29 460.91 6 J. Ruiter 920 210 40 438.09 6 D. Wester 942 236 24 399.15 4 K. de Graaf 868 212 31 409.43 2 Berdos veroverde volle winst op Zeevogels Eindelijk heeft Berdos, in de wed strijd tegen Zeevogels, kans gezien zich wat van de onderste plaats te distan- ciëren. De Bergenaren behaalden een bescheiden maar zeer nuttige 10 zege, een resultaat dat gezien de krachtsver houdingen zeker niet onverdiend mag worden genoemd. Van meet af aan zaten de Berdos- spelers fel op de bal. Het offensief, dat Berdos in de eerste helft ontketende, resulteerde na twintig minuten spelen in een schitterend doelpunt van de midvoor. Het was, naar later zou blij ken, het eerste en enige doelpunt in deze wedstrijd. Zeevogels bleek niet van plan de punten zonder meer cadeau te doen. Bij verschillende aanvallen kwam echter eens te meer de zwakke plek in de voorhoede, de schotloosheid van alle aanvallers, tot uiting. In de tweede helft kwamen beide doelen in gevaar te verkeren, maar de resp. defensies konden stand houden. Zeevogels probeerden het nog met een omzetting in de voorhoede, maar ook dat had niet het gewenste resultaat. Bij een hevig offensief trok ook linksback Ligthart mee naar voren. Zowaar zag hij kans de doelman van Berdos te pas seren, notabene uit een voorzet van zijn rechtsback, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt wegens buiten spel af. Hanen en konijn werden tot buit verklaard In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft een onbekende een kijkje geno men achter de huizen aan de Wester- weg en daar zoveel vette hanen ge zien, d t hij er niet toe kon besluiten de dieren in hun hok te laten. Vier hanen en een koniin verklaarde h;i tot buit en en passant nam hij ook nog enig wasgoed mee. Alkmaarse Boys-verdediging op de proef. Veel moeite had de geblokte ver dediging overigens niet met die aan vallen. Niettemin moest Kramer een maal een zeer lastige redding verrich ten. Dat was toen Leyen de bal hard tegen De Ley aanschoot en de bal daar door van richting werd veranderd. In de laatste minuut voor rust miste Van Dok zijn grote kans, door geheel alleen voor de doelman staande over te schieten. Na de hervatting leidde BKC een stevig offensief in. Blok „kanjerde" te gen de doellat, de terugspringende bal veroorzaakte een schermutseling, waar van één der polderbewoners gebruik maakte de bal met de hand in het doel te slaan. De prima leidende scheids rechter ontging dit echter niet. Gelei delijk aan herstelden de Boys zich. Er werden door Toon Indri en Van Dok met goed spel openingen gemaakt in de BKC-defensie, maar de medevoorwaart- sen wisten daar niet van te profiteren. Nadat Van Dok buiten bereik van de BKC-doelman tegen de paal had ge schoten en een hard schot van Pater IJsselsteyn op zijn weg vond, kwam met het einde in het zicht nog onver wachts de gelijkmaker. Buning, die er deze middag niet goed in was. ver goedde veel door in de laatste minuten mee ten aanval te trekken. De Boys verdediging werd hierdoor verrast en de kans welke de snelle Blok kreeg, was voldoende om Kramer kansloos te kunnen passeren. Voor de Noord-Hollandse Voetbalbond werden vele wedstrijden afgelast. De uitslagen die ons bereikten, waren: IA: BerdosZeevogels 10; Egmon- diaAlkmaar 63; IC: Vios—SRC 5—1; N. Niedorp— Vrone 33. 2A: St. BavoSt. Adelbert 11. 2B: DWBStrandvogels 71. 2C: DuinrandersCon Zelo 11; Oos terendPetten 14. Bes. IA: RKAFC 2Meervogels 2 4 3; Zilvermeeuwen 3—ZFC 4 14. Res. IC: Helder 3Texel 2 21. Bes. 2C: Zeevogels 2Egmondia 2 1-3. Bes. 2D: Vrone 2—Vios 2 3—3; WGW 2Watervogels 2 21. Bes. 3E: Limmen 3SVW 2 16; HS V 4Kolping Boys 2 27. 4J: Berdos 4Duinranders 3 1—3. 4K: Adelbert 3Egmondia 3 13; Zeevogels 3—KSV 2 1—3. De doelpunten in de wedstrijd Eg mondiaAlkmaar bleken goedkoop. Niet minder dan negenmaal werd de man aan het scorebord aan liet werk gezet, zes maal door de thuisclub en dria maal door de gasten uit Alkmaar. Egmondia genoot in de eerste helft het voordeel van zon en wind en zette dan ook de eerste aanvallen op. Toch duurde het bijna een kwartier vooidat rechtsbuiten Zwart, helemaal naar de linkervleugji afgezwenkt, met een keu rig doelpunt Egmondia de leiding gaf. Zijn naamgenoot en binnenspeler ver grootte met een venijnige schuiver de voorsprong en middenvoor Zwanen burg benutte een goed genomen corner om de stand op 30 te brengen. Bijna zou het doelpunt, dat Zwanenburg kort vóór de rust scoorde, de stand op 40 hebben gebracht, maar het werd door de scheidsrechter afgekeurd, omdat de' bal even te voren over de zijlijn was ge weest. Zij die van mening waren dat Eg mondia in de tweede helft een gewon nen wedstrijd speelde, kwamen bedro gen uit. De Alkmaarders gaven zich geenszins gewonnen en kregen nieuwe moed toen zij uit een vrije schop de achterstand konden verkleinen. Het was spil Bruin die zijn ploeg daarmee nog een kleine kans schiep. Egmondia moest alle geilen bijzetten om het Alkmaar- oüensief dat daarop voigde, te kunnen weerstaan. Zwanenburg braent echter opluchting door bij een tegenaanval, geleid door linksbuiten Zaan, de Alk maar-doelman onhoudbaar te passeren. Nadat de scheidsrechter eer, doelpunt van de Alkmaarspil had afgekeurd, moest de Egmondia-doelman capitule ren voor een doelpunt van linksbuiten Van Baden. Zwaan maakte aan de il lusies van de Alkmaarders een einde door een aarzeling in de defensie van de gasten feilloos af te straffen. Wel kon Van Baden de achterstand nog maals verkleinen, maar kort voor het einde maakte rechtsbuiten Zwart het halve dozijn vol. U snit 's morgens „kiplekker" nit bed springen. Elke dag moet uw lever een lltes gal la aw Ingewanden doen stromen, anders ver eert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem ie plantaardige CARTER'S LEVER PIL- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur- djke wtJze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen Uromen. Eist Carter's Leverpilletle» (Advertentie, Ing. Med.i Vierenveertig deelnemers De afdeling Noord-Holland van de KNVB organiseerde gisteren op het terrein van de Alkmaarse Boys selectie wedstrijden voor junioren, waaraan door vier en veertig spelers, resp. in gedeeld in het zwarte, oranje, blauwe en witte elftal werd deelgenomen. Van deze vier leverde ongetwijfeld het oranjeteam bestaande uit spelers van Alkmaarse clubs de beste prestatie. Naast een juiste spelopvatting lieten de oranjemannen ook een vlotte com binatie zien, waarbij het spel van de voorhoede bestaande uit het junioren- binnentrio van de Alkmaarse Boys, linksbuiten Koppen van AIcmaria en rechtsbuiten .t. de Lange van RKAFC wel zeer opviel. De linkervleugel SchipperC. Koppen scoorde zelfs ze ven van de tien doelpunten, waar tegenover Zwart, bestaande uit spelers van Zaan.se clubs siechts de eer wist te redden door een doelpunt van links binnen H de Vries (ZVV). Hiermede bleken de Zaankanters, die bovendien geen op de voorgrond tredende snelers bleken te bezitten, al hun kruit te hebben verschoten. Daar door kreeg de strijd wel een zeer een zijdig karakter en zakte de tegenstand van zwart, dat met de regelmaat van een' klok tien doelpunten moest in casseren practiseh geheel in elkaar. Het dient echter te worden gezegd, dat stopperspil C. van Zaane (EVC) een goede opvatting van zijn taak bleek te bezitten. Tegen het raffinement van de kleine oranje-linksbinnen Schipper (Alkm. Boys) bleek hij ten slotte niet bestand. De andere binnenspelers N Wagenmaker, eveneens van de Boys, toonde zich de fijne tacticus in de oranje-aanval. De verdediging van oranje met Elfring, neef van een groot voetballer, onder de lat, heeft het over het algemeen niet moeilijk gehad. Het zou onjuist zijn de zware neder laag van Zwart geheel op de schouders van doelman Minke (QSC) te schuiven, daar deze regelmatig alleen voor de fel aanvallende oranje-voorhoede kwam te staan. De tweede ontmoeting Blauw—Wit toonde een ander beeld, wat ook wel uit de eindstand 10 blijkt. Deze ploe gen ontbrak het vooral aan combinatie vermogen. In de straffe wind maakten zij de fout de bal veel te hoog te spe len al dient gezegd dat het tempo ze ker hoger was dan in de wedstrijd OranjeZwart. De doelman van wit, N. Koorn, (Flevo) heeft heel wel aan vallen van blauw onschadelijk moeten maken en toonde zich vaster dan zijn blauwe collega Stam (Egmondia). De beide HRC-ers De Heer op de linksbackplaat en Jager als midden voor vielen evenals midhalf Burger (BKC) meermalen op. De spil van Blauw, Jeltes (West-Frisia) bleef iets onder de verwachting terwijl rechts binnen Mooier (Volendam) na een uit stekend debuut afzakte, waardoor mid denvoor De Boer (Purmersteyn) meer op de voorgrond kon treden. Eerst vijf minuten vóór het einde der eerste helft wist deze speler het enige doelpunt vat» deze wedstrijd te scoren. De volgende maand zal nogmaals een selectiedag worden georganiseerd ten einde een juist overzicht te krijgen van het juniorenmateriaal, waaruit t.z.t. een vertegenwoordigend elftal zal wor den samengesteld. De elftallen waren; Oranje: Elfring (Alcm. V.); Flu ting (RKAFC) en Brouwer (Ale. V.) Pilkes (Alcm. V.), Pijper (Alkm. B.) en Hommes (Foresters); De Langa (RKAFC), Wagenmaker, v. d. Flier, Schipper (allen Alkm. Boys) en Kop pen (Alkm. V.). Zwart: Minke (SRC); Vens (Zil vermeeuwen) en Koene (ZFC): Mul der Zaandiik), v. Zaane (EVC), en De Man (K.F.C.); Schaft (O. S. V.) Ten Hope (Purmersteyn), Bakker (Zaandijk), H. de Vries (ZVV) en v. d. Pavert (GSV). Wit: Koorn (Flevo); Bijsterveld (id.) en De Heer (HRC); v. d. Hoven (DTS), Burger (BKC) en Dee (HRC); vervangen Kiewit (Alkm. Boys): Zo merdijk (Geel Zwart), Ruvter "(Flevo), Jager (HRC), Leek (LCVV) en V. Zoolingen (Helder). Blauw: Stam (Egmondia); Valko- het (DTS) en Knip (Purmersteijn); Laan (Strandvogels, Jeltes (West Fr.) en Bos (Flevo); Eelsing (MFC), Mooier (V'dam), De Boer (Purmerst.), Vlug (DTS) en Smit (Zwaagdijk), Het damesteam van AVA, dat te Am- terdam uitkomt in de competitie zaal handbal, heeft gisteren gelijk gespeeld tegen De Volewijckers. Het was een spannende wedstrijd, waarin de Alk maarse dames de leiding namen. De gelijkmaker liet niet lang op zich wach ten en Volewijckers nam daarna zelfs de leiding. Nu was het de beurt aan de Alkmaarse dames om de partijen op gelijke voet te brengen. Met AVA in de aanval kwam het einde van deze goed gespeelde wedstrijd. r»E TURNKRING ALKMAAR EN OM- STREKEN kwam Zondagmorgen om tien uur, onder de eminente leiding van de waarnemend voorzitter, die Ia- ter staande de vergadering tot voorzit ter werd gekozen, de heer J. van Dru nen, in algemene jaarvergadering bij een. In tegenstelling tot het vorige jaar, toen het kringbestuur en bloc bedank te, was het een zeer vruchtbare vergade ring, waarop de basis voor een gezonde samenwerking tussen de verenigingen werd gelegd. VEER in het kort releveerde de heer Van Drunen de gebeurtenissen van bet afgelopen jaar. Hij merkte daar bij op dat de werkzaamheden van het kringbestuur ten zeerste werden be lemmerd door de omstandigheden, waaronder moest worden gewerkt en dat men tot in de zomermaanden tot passiviteit was gedwongen in verband met de heersende kinderverlamming in Alkmaar en Omstreken. Met enkele woorden werden de prestaties van Klaas Boot, Nederlands kampioen en mej. Madderom, derde bij de Neder landse kampioenschappen, aan de ver getelheid ontrukt. Meer aandacht be steedde de heer Van Drunen aan het feit dat Maup Volkers voor de tiende maal kans had gezien zich voor het keurcorps tee plaatsen, een prestatie welke door de voorzitter zeker zo hoog werd aangeslagen als het behalen van een kampioenstitel. Aan het slot van zijn openingswoord gaf de voorzitter de vergadering in overweging na te gaan wat de oorzaak zou kunnen zijn van het feit dat het aantal ordspiranten beneden de twaalf jaar aanzienlijk groter was dan d-nr boven. Velen geven de voetballerij de schuld, maar dat werd zonder meer door de heer Van Drunen naar het rijk der fabelen ver wezen. LIET ligt in de bedoeling van het kringbestuur het komende jaar te komen tot een herscholing van de ver enigingsleiders. De leiders moeten door een fris bad worden gehaald en wij moeten proberen de achterstand op in ternationaal niveau, een achterstand die tijdens de Olympische Spelen te Helsinki duidelijk is gebleken, weg te werken. Vooral de grondgymnastiek verdient de aandicht. Turnstelturnen zonder de basis van vrije oefeningen is niet denkbaar, aldus de heer van Drunen. Toen het punt bestuursverkiezing aan de orde kwam bleek dat het re glement enkele hiaten vertoonde. De vergadering ging ermee accoord, dat mej. Rie van Geene en de heren De Rie, Narold F. Stenneberg, Dekker, Molenaar, Krul en Pelgrim in het be stuur werden gekozen en dat deze bestuursleden onderling de functies in het bestuur en technische commissie zouden verdelen. Zo spoedig mogelijk zou het bestuur trachten het reglement te herzien. c 123. De brigadier Gerrit Glijm- pieper stond als aan de grond gena geld. De vreemde snuiter, die hem zo maar voor sufferd had uitgeschol den was pardoes door een vensterruit gesprongen en had zich op deze tegen alle artikelen van het Wetboek van Strafrecht indruisende manier toe gang verschaft tot een perceel waar hij nietg te maken had Gerrit Glijm- pieper hapte naar adem en liep toen van louter kwaadheid rood aan. „As sistentie", dacht hij, „ik ga assisten tie halen". Dat is een gedachtengang, welke meer voorkomt bij mensen, die niet weten, wat zij beginnen moeten. De brigadier Gerrit Glijmpieper rende dus in de richting van het bureau, maar remde drie straten verder plot seling afHij bedacht zich, dat de commissaris zijn vrije dag had en er gens buiten zat te vissen en dat de burgemeester, die ten slotte het hoofd van de plaatselijke politie was, meteen zware kou in bed lag. Gerrit Glijm pieper begreep, dat hij nu zijn eigen bonen moest doppen. Hij rende terug en voor het huis van Roel Reutelvink gekomen, stond hem niet veel anders te doen dan ook maar te proberen door het raam naar binnen te komen. Hij brak nog wat glasscherven weg en werkte zich zelf door het open gat naar binnen. Op het werkprogramma voor 1953 staat onder meer de viering van het veertigjarig bestaan van de kring. Men heeft plannen met een turnuit- voering, het vertonen van de Olym pische turnfilm en een receptie dit heuglijke feit te herdenken. De Koren beurswedstrijden en de vaardigheids diploma's zullen als voorgaande jaren worden georganiseerd, evenals de kleuterdag. Om kampioen te kunnen worden moet in iedere afdeling drie afstanden worden gezwommen. De uitslagen waren: Dames: Clubkamp: Gerda de Waard, tijd nu: 1.56.6. vorig jaar 1.57.5; 2e Leida Spierenburg in 2.00.6 (v. j. 2.00.0) en 3a Jetty Piersma in 2.01.9 (v. j. 2.002.4). Rugslag: le G. de Waard 89.2; 2e J. Piersma 43.4 en 3e L. Spierenburg 44.8. Schoolslag: le J. Piersma 40,7 (orthodox); 2e L. Spierenburg 40.8 (vlinderslag) en 3e G. de Waard 43.2 (vl.slag). Vrije siag: le G. de Waard 34.2; 2e L. Spierenburg 35.0 en 3e J. Piersma 37.8. Heren: Clubkampioen André Slikker, tijd 1.36.5, vorig jaar 1.37.4; 2e Ad Boxe.n in 1.38.1 met vlak achter hem Hans de Jong op de 3e plaats in 1.38.4; Ab Blank voort was 4e in 1.42.8. Rugslag: le Ad Boxem in de nieuwe clubrecord tijd van 02.3; 2e André Slikker in 34.6; 3e A. Blankvoort 35.8; De Jong werd 4e in 37.6. Schoolslag: le Hans de Jong in de nieuw clubrecord tijd van 32.2. Ook Slikker, die 2e werd bleef met 33.0 ei- onder oude recordtijd o. n. v. De Jong was 83.5); 3e werd A. Blankvoort met 37.2. Vrije slag: le Ad Boxem 28.3; 2e H. de Jong 28.5 en 3e A. Slikker 28 9. Ook Blankvoort kwam onder de 30 0 met 29.8. Meisjes. Evenals vorig jaar werd Tine Tenkink clubkampioene nu in 1.54.1, vorig jaar 1.57.0; 2e werd Gré Molenaar in 2.07.5 en 3e Antoinet Haeck in 2.14.2; 4e plaats voor Wil de Groot met 2.16.8. Rugslag: le T. Tenkink in de nieuwe club record tijd van 38.7; 2e L. Hui bert.; m 43.7; 3e G. Molenaar in 44.3. Schoolslag: le T. Tenkitig vlinderend in 41.0 en 2e G. Molenaar orthodox in 41.1; 3e A. Haeck in 45.0. Vrije slag: le T. Tenkink in 34.4; 2e Gré Visser 37.0 en 3e Gré Brink in 41.0. T. Tenkink won voor de tweede de wisselbeker en mag deze nu houden. De dames- en herenbeker moet drie maal gewonnen worden om hem definitief in bezit te krijgen. Zowel André Slikker als G. de Waard hebben hem tweemaal gewonnen. Jongens. Kampioen van vorig Jaar, Jan Nierop Groot was ziek, doch bovendien geen adspirant meer. Jaap Cioeck had het nu vrij gemakkelijk om le te worden in I.50.7 (vorig jaar 1.55.3), gevolgd door Stem Hottentot die 2.05.2 noteerde. Rug slag: le J. Cloeck in 39.1; 2e S. Hotten tot in 41.2 en 3e Bob Mesman in 42.8. Schoolslag: le J. Cloeck 40 6 (vlinder slag); 2e Riks Bulthuis in 45.3 en 3e Cor de Boer in 47.0. Vrije slag: le J. Cloeck in 31.0; 2e S. Hottentot in 34.5 en 3e J. de Jong in 35.3.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5