'0& DE VERMISTE OQRRING rookworst Ckefarine „4° r Kapitaal en arbeid zijn één Geestelijk leven Nieuw reinigings apparaat voor vee Griep? Chela fine „4" doet wonderen! eerc.4 naai Engeland protesteert bij Amerika POOLSE AARTSBISSCHOP GEARRESTEERD Extra heffing in Kenya EEN RAMPOKAANVAL OP AMBARAWA Zuid-Afrika ontstemd over titel van koningin Elizabeth Faroek straks Egyptenaar af? Minister Manshoit opent de nieuwe Rotterdamse veiling BEROEPINGSWERK PATRICIA WENT WORTH Rotterdammers sloegen „De Oude Bond" Vleescentral Jean Galmiche gaat naar Groningen Het Radioprogramma DINSDAG 23 DECEMBER 19S2 Tegen toepassing der nieuwe immigraiieweiien Engeland heeft bij de Amerikaanse regering krachtig geprotesteerd tegen de beperkingen, die buitenlandse zee lieden, die in Amerikaanse havens aan wal willen gaan, worden opgelegd nu morgen de nieuwe Amerikaanse imml- gratiewet van kracht wordt. Reeds eerder is door landen die geheepsvaartlijnen op de Verenigde Staten exploiteren, waaronder Neder land, tegen deze beperkingen geprotes teerd. Onder meer zullen de bemannin gen van buitenlandse schepen, die Amerikaanse havens aandoen, door Amerikaanse immigratie-officieren on dervraagd worden om te voorkomen, dat ondermijnende elementen land bin nenkomen. Men vreest o.m., dat door deze bepalingen het oponthoud van de buitenlandse schépen in Amerikaanse havens vergroot zal worden. In gewoonlijk goedingelicht Vati caanse kringen is vernomen, dat de Poolse autoriteiten aartsbisschop Ba- ziak van Krakau hebben gearresteerd. De arrestatie van mgr. Baziak volg de op een nieuwe golf van arrestaties van hoge katholieke kerkfunctionaris- sen in Polen, aldus deze kringen. Voort» is in deze kringen verklaard, dat aarts bisschop Adamski var Katowice enige dagen geleden was afgezet en gedwon gen zijn diees met onbekende bestem ming te verlaten. Ik rook Hunter Mild En beiden hebben gelijk als ze zeggen: Ha!... HUNTER Heerlijk! Schadevergoeding voor de slachtoffers der Mau Mau De regering van Kenya zal in bepaal de woongebieden van de Kikoejoes een extra belasting van 1 pond (ruim 10 gulden) per persoon per jaar heffen als bijdrage in de kosten van de nood maatregelen tegen de Mau Mau. De opbrengst zal in de eerste plaats worden aangewend om personen, die door de noodmaatregelen schade heb ben geleden, te helpen. Kikoejoes, die hebben meegewerkt om wet en orde te handhaven, kunnen van deze nieuwe belasting worden vrijgesteld. Zondagavond is de stad Ambarawa (Java) voor de tweede maal het doel geweest van een rampokaanval. Een bende van naar schatting honderd le den, voorzien van automatische wape nen, roofde in een drietal grote winkets in de stad. Leger en politie begonnen drect een tegenaanval, waarop een vuurgevecht in verschillende delen van de stad ontstond, dat tot ongeveer mid dernacht voortduurde. Daarna ver dween de bende, die in Oostelijke rich ting achtervolgd werd door onderdelen van de gewapende macht. In Zuid-Afrika is ontstemming ont staan over de nieuwe titels voor ko ningin Elizabeth, welke ter gemenebest conferentie te Londen ook door minis ter Havenga zijn goedgekeurd. Het blad Die Burger, dat nauwe relatie met pre mier Malan onderhoudt zegt dat men er voor moet waken, dat de titel, „Hoofd van het gemenebest" geen betekenis en inhoud krijgt, welke hij niet behoort te hebben. De omschrijving zal de Zuid- afrikaanse royalisten niet bevredigen en de republikeinen zullen er door geen enkele wijziging in de titels toe worden gebracht, het erfelijk koning schap van Groot-Brittannië te aanvaar den als een levend symbool van de Zuidafrikaanse volksgemeenschap. Van gezaghebbende zijde te Cairo is Maandagavond vernomen, dat ex- koning Faroek krachtens Egyptes nieuwe wet op de corruptie zjjn Egyp tische nationaliteit zal verliezen. Hij zal bij verstek worden berecht we gens „misbruik van constitutionele prerogatieven" en „politieke corrup tie", Elf leden van de Kikoejoes tam (Kenya) zfln ter dood veroordeeld oo beschuldiging van moord op een blan ke. Minister S. L. Manshoit zal op 15 Januari 1953 het nieuwe gebouwen complex van de coöperatieve tuin bouwveiling „Rotterdam en Omstre ken" officieel openen. Deze coöpera tieve veiling behoort tot de grootste van het land. Het complex bestaat uit veilinghallen, fust- en pakloodsen, ad ministratieruimte en kantoren van velen der belangrijkste exporteurs van Nederlandse tuinbouwproducten. (Advertentie, Ing. Med.) (Advertentie, Ing. Med.) Dr. J. C. Roose vraagt emeritaat aan Naar wij vernemen heeft de nestor van de Ned. Herv. predikanten te Gro ningen, dr J. C. Roose tegen 1 Mei a.s. eervol emeritaat aangevraagd. Met hem verdwijnt een bekend figuur in het ker kelijk leven in het Noorden, straks uit de actieve dienst. Dr Roose werd in 1887 geboren en in 1914 candidaat in Groningen om 18 October van dat jaar te Nieuw-Dordrecht het predikambt te aanvaarden. Vandaar vertrok hij 6 Juni 1920 naar zijn tegenwoordige gemeente. Dr. Roose heeft in Groningen tal van functies bekleed. Hij fungeerde als pen ningmeester van de Groninger gemeen schap, waarvan de commissaris der Ko ningin voorzitter is. De Commissie voor inwendige Zending heeft tal van jaren onder zijn leiding de bekende Martini lezingen georganiseerd. Ook heeft dr Roose een actief aandeel genomen in het werk van de Vereniging voor Gees telijke Volksgezondheid en geijverd voor de Oxford-beweging. Tal van le zingen heeft hij Donderdagsavonds voor de microfoon van de NCRV gehouden over huwelijk en gezinsleven, op welk terrein hij ook het een en ander heeft gepubliceerd. Toen dr Roose in 1939 in het zilver jubileerde, onttrok hij zich aan elke huldiging, maar stelden zijn vrienden hem een zeer aanzienlijk be drag ter hand, opdat hij in zijn grote wijk daarvan de kosten van een hulp predikster kon financieren. NED. HERV. KERK. Beroepen te Benschop: W. Vroegin- dewey te Bleiswijk. Aangenomen naar Dril: H. Bossenbroek te Oudster- haule Aangenomen naar Amsterdam: dr G. Hartdorff te Antwerpen. GEREF. KERKEN. Beroepen te Lollum: P. Uidam te Achterveld (Utr.) Beroepen te Mak- kum: W. J. de Ruiter te Schoonhoven - Beroepen te Woldendorp (Gr.): J. Ban- ga, candidaat te Noord-Bergum. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Haarlem-Centrum: G. Bil kes te Mussel én W. F. Laman te Rot terdam-West. EVANG. I.UTH KERK. Aangenomen naar Alkmaar: J. J. F "errmann te Bodegraven. De CHAUFFEUR van de Italiaanse commu- nistenleider Togliatti heeft kortelings 51 mil- lioen lire ongeveer driehonderd duizend gul den In een voetbalpool gewonnen. Hjj heeft ;hans tien mlllioen lire aan de party geschonken en gezegd: „Het Is be- lacheiyk te denken, dat ik thans de party zal verlaten en zal afstappen van myn idealen voor sociale gerechtigheid". pRIEDRICH Kubasta, een jonge chirurg voor dieren, heeft een manier gevonden, om honden te „verjongen". Kubasta heeft een 12- jarige hond, die reeds blind en grys begon te worden, met goed succes behandeld, zoals hij ver telt. Het dier kan weer zien en de grijze haren om zijn snuit vallen uit. \IOLGENS de Prawda 'is in de Kaspische Zee een wonderstad ge sticht. In 194i hebben de Russen bij Bakoe olie- lagen van buitengewone kwaliteit ontdekt. In zee werden reuzenvlotten verankerd voor boringen onder water. Thans ligt er een drijvende stad met straten en pleinen en al het nodige com fort. j^EVROUW Jacqueline Auriol, de schoon dochter van de Franse president, heeft haar on officiële snelheidsrecord vliegen voor vrouwen verbeterd. Zij vloog Zon dag in een Mistral straaljager 100 km met een snelheid van 855.920 1 km per uur. FEN bandiet kwam een winkel In Baltimore binnen. Hij was zo ver schrikkelijk zenuwachtig, dat zijn handen trilden en zijn revolver in twee stukken uiteen viel. Hij nam toen de vlucht met achterlating van de lielft van zqn wapen. Wanneer de veehouder uit het jaar 1900 eens zou kunnen rondneuzen in de stallen en op het bedrijf van zijn collega van het jaar 1952 zou hij wel licht van de ene verbazing in de an dere vallen. Er is in die halve eeuw ontzettend veel gedaan om het be drijf te verbeteren. Talrijke techni sche hulpmiddelen en op hygiëne en gezondheidsleer stoelende inzichten hebben daarbij baanbrekend werk ver richt. En nog dagelijks kan men con stateren, dat in deze ontwikkeling van vervolmaking nog voortdurend een op gaande lijn valt te bespeuren. Zo waren wij dezer dagen op het de gelijke bedrijf van de veehouder D. Olie aan de Jisperweg te Midden- Beemster getuige van de demonstratie met een apparaat, dat reeds vele jaren In België, Frankrijk en de Scandinavi sche landen wordt gebruikt en sinds kort ook In ons land wordt geïmpor teerd, n.L het „Kobold"-veeremigings- aipparaat. Het berust op het principe Van een stofzuiger en vervangt de Ouderwetse roskam en borstel. De man die er mee werkt, kan het geheel han gen aan een om de middel bevestigde gordel. Voor verschillende bewerkingen zijn diverse sterk plastische borstels aanwezig. De demonstratie vond plaats in aanwezigheid van de Rijksveeteelt- consulent ir L. de Vries, de heer Reits- ma en een aantal andere veehouders en deskundigen. Men kon zien hoe bin nen tien minuten tot een kwartier een koe geheel „gezogen" en geschuierd wordt. Wanneer de stofzak geleegd wordt, blijkt dat uit de vacht en van de huid van het dier een flinke hoe veelheid vuil en oud haar is verwij derd. Men kan daarbij gemakkelijk con cluderen, dat een regelmatige behan deling van het vee met dit apparaat zeer goede resultaten zal opleveren. Een opvallend voordeel, dat ook door ir De Vries werd geroemd is het feit, dat niet zoals bij het gebruikelijke ros kammen zich het stof door de stal ver spreidt, wat toch een bijkans averecht se uitwerking heeft. Neen, het ver dwijnt volkomen. Men kan het „Ko- bold"-apparaat, dat voor Noord-Holland in de handel wordt gebracht door de electro-techn. groothandel W. Schuur man N.V. te Alkmaar, ook gebruiken voor de bestrijding van insecten en bacteriën, waartoe dan een verstuiver op het apparaat kan worden geplaatst Het is bovendien me' uitbreiding door losse delen geschikt voor gebruik in de huishouding. DE NJR.V. IN 1952 Het afgelopen jaar is voor de NRV een recordjaar geweest want in groeps verband zijn meer dan 30.000 deelne mers op reis geweest tegenover 24.500 in het jaar 1951. Er was vp»' belangstelling voor Zwit serland (8102 deelnemers), en voor Oostenrijk (10.322 deelnemers), doch ook voor verweg gelegen landen, zoals Spanje. Het ledental steeg met 33.000 tot ruim 101.000, een ciifer, dat sinds de oprich ting van de NRV in 1906, nog nooit was bereikt. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE Horizontaal: 1. karos, sukade: 2. ader, parodox; 3. pendule, leva; 4. ende, Idool, Em; S. raar, torture; 6. rebel, marron; 7. arena, agonie; 8. talk, arend, r.p.; 9. emmer, kade, si; 10. la, Alpen. Iets; 11. aan, long, noot; 12. anker, te, gnoe; 13. R.D., rit, olie, Fl; 14. maal, ion, deel; 15. eg, toen, baret. Verticaal: 1. kaper, ratelaar, me; 2. Aden, aera, Maandag; 3. rendabel, mank, rat; 4. order, enkel, let, l.o.; 5. spuit, laar, portie; 6. saldo, Marken, toon; 7. ure, orage, angel, n.b.; 8. kalot, ronding, Ida; 9. adel, urn. Dee, oneer; 10. Dover, oir, stoof, Ee; 11. examen, epistel, Lt. G 9 14 ANTWOORDEN HERSENGYMNASTIEK 1. Apparaat, om gezonken onderzee boten op te sporen. 2. Stuurman op zeesleepboot. 3. Lange vislijn (tot c.a. 15 km) met dwarslijnen. waaraan haken zijn bevestigd. 4. Aasgieren, die op grote hoogte in het Z.-Amerikaans Andes- gebergte leven. 5. Onder gravures; exeudlt heeft gestoken; hierna volgt de naam van graveur. 8. Kunnen bei den met fa aangeduid worden. 7. De Aziatische Kasjmir-geit (langharig). 8. Oude Gasthuis te Delft <11 Oct. 1252) en Grote Ziekenhuis te 's-Hertogenbosch, daterend van 1273. Dan volgt Dordrecht met het ziekenhuis uit 1284. 9. Een Surinaamse padde. 10. Limelight. DOOR Zich uit zijn luie houding oprichtend, zei hij nu: „We zullen het toch moeten, geloof ik", maar ze schudde het hoofd. Hij stond op, schoof de theetafel weg, ging weer zitten, maar nu op de leu ning van de pas verlaten stoel en keek haar aan. „We móeten praten, Cis", drong hij aan. „Laat ons het liever uitspreken. Al die onzin van je weggaan en willen schelden, we zouden er nooit zijn uit gekomen. Is het niet beter, nu de kans te grijpen?" Nogmaals schudde ze 't hoofd, want ze haatte nu met dodelijke haat de laatst verstreken ellendige maanden. Toen ze dacht, dat Grant gearresteerd zou worden dat Mark haar zou ver moorden en Grant ervoor laten ophan gen wat had toen alles, waaruit ze een slagboom tussen haar en Grant had opgebouwd, eigenlijk nog betekend? 't Had gesehenen, alsof die dingen in een a..dere wereld, in een ander leven, wa ren gebeurd, alsof ze niets meer om het lijf hadden. En ze bleef het hoofd schudden. Grant hield echter voet bij stuk en zijn stem klonk vastbesloten toen hij zei: „Ik vrees, dat het wel zal moeten. Ik wil weten, wie het vuurtje heeft aangestookt. Het ene ogenblik scheen alles zo best en prettig als maar moge lijk en het volgende was je verdwe nen, de boodschap achterlatend, dat je mijn ware motief voor het huwelijk met jou, n.l. belustheid op je geld, ontdekt had. Nog afgezien van mijn persoonlijke gevoelens, zou ik toch graag eens ho ren. hoe je aan dit idee bent gekomen". Cecily ging nu ook overeind zitten. In de haard gloeiden nog enige hout spaanders op. „Zit nu maar niet te be weren, dat je 't niet weet", riep ze uit. „Ik zit hier en weet het heus niet, Nu wat was de oorzaak?" „Maar Grant, je hebt me de brief zelf gegeven!" „Welke brief?" „Van je nicht die met je was op gevoed van Phyllis Shaw. Je zei: „Hier is een brief van Phil.met een beetje geluk zullen ze tegen Kerstmis thuis zijn. Ze is een beste meid en ik hoop, dat je van haar zult houden! Toen haalde je uit de bovenste lade rechts een brief en gooide die me toe. Je zou die dag tot 's avonds wegblij ven". Hij knikte. „Ja, ja", zei hij, „ik ging James Ro- ney opzoeken. En toen ik terugkwam was je gevlogen, met achterlating van een briefje, dat je heengaan definitief was. Daarna heb je geweigerd, mij te ontmoeten of mijn brieven te beant woorden, kortom je redelijk te gedra gen." „Ik voelde me ook niet redelijk", wierp Cecily tamelijk fel tegen. „Neen, dat heb ik gemerkt. En wil je me nu vertellen, wat 't eigenlijk moest beduiden?" Op verontwaardigde toon luidde de wedervraag: „Weet je dan niet meer, wat er in die brief stond?" „Ik herinner me niets, dat je zo had kunnen opwinden." „Dan heb je een heel kort geheugen!" Grant zat er gemakkelijk bij, één voet op de grond, de andere heen en weer zwaaiend. „Ik herinner me niet»", zei hij op ietwat stugger toon, „dat je had kunnen opwinden. Als ik iets verkeerd had gedaan, had je me dat liever moe ten vertellen". „Herinner je je 't heus niet?" .Als er wat in die brief stond, dat je niet leek, was het iets, dat ik niet had gelezen. Wees nu redelijk zou ik je de brief gegeven hebben als ik dat wèl had gedaan? En nu wil je zeker wel vertellen wat het was." Cecily zat nu geheel rechtop, terwijl een blos haar bleke gelaat bedekte. „Ik kan niet begrijpen, hoe het moge lijk is, dat je zoiets vergeet. Ik weet niet, waarom je me die brief hebt ge geven. Ik heb er wel veel over nage dacht, maar kon er niet uitkomen. Het stond bovenaan de tweede bladzijde. Je nicht schreef: „Jammer voor Cis Abbott, dat je blondjes verkiest. Je constatering van, het feit, dat ze maar een klein brum ding is, klinkt niet bijster geest driftig, maar ik hoor, dat ze heel lief is. Een van Gerard's zusters, je weet wel die dikke, is met haar op school geweest. Zo hoorde ik ook, dat Lady Evelyn haar al dat geld heeft nagela ten. Nu, rijke erfdochters zijn schaars en aan haar uiterlijk zul je wel wennen. Mary zegt, dat ze niet bepaald lelijk is". Op het gezicht van Grant Hathaway, dat hij tamelijk wel in zijn macht had, stond duidelijk te lezen, welke indruk Cicely's mededeling op hem had ge maakt. Blijkbaar herinnerde hij zich de voorgelezen zinsneden nog heel goed maar schrik en lust tot lachen streden blijkbaar om de voorrang toen hij uit riep: „O, Cis!" Een kreet, die Cicely haar lippen tot een rode streep deed samenpersen! „Och, lieve kind, wat spijt me dat!" bracht hij er ten slotte uit. „Het was de verkeerde brief." „Ja? Nu, dat maakt de zaak er niet beter op." „Maar schat, heb je wel naar de datum gekeken?" „Neen". „En heb je dat vreselijk bezwarende document nog?" f Pim, Pain pn Pom in hpfludilrüini I 6. Zodra professor Splitser klaar was met zijn telefoongesprek, kwam hij de telefooncel uit, pakte vlug zijn hoed en paraplu en maakte aanstalten om de winkel te verlaten. „Dat is dan tien cent, professor" riep mijnheer Vijzel gauw, want hij was bang dat zijn verstrooide klant vergeten zou om te betalen. „Weet u zeker, dat u niets ver geten hebt?" „Volgende keer. Ik heb nu geen tijd," antwoordde de professor ongeduldig. „Ja, maar u moet nog be talen", riep de drogist weer. Gejaagd zocht de professor in zijn jaszak en deponeerde een kwartje op de toon bank. „Alsjeblieft". Meteen opende hij de deur om naar buiten te stappen. „Wacht even, u krijgt nog geld terug," riep de verbaasde drogist. Maar de pro fessor was al in een auto gestapt, die voor de drogisterij stil hield. „Ik heb nu geen tijd meer", hoorde de drogist hem nog roepen; toen was het portier al dicht geklapt en stoof de auto in niil- snelle vaart wegDe drogist schudde zijn hoofd, terwijl hij de auto nastaarde. „Geleerdheid is allemaal mooi en wel", mopperde hij. „Maar.... waarom zulke mensen niet op hun geld behoeven te letten, is mij een raadsel.. Enfin, hij heeft mij in ieder geval be taald en dat is het voornaamste." Bndae-comoefHie In de Meesterklasse behaalde het Rotterdamse team „Bridgekring 1935", bestaande uit de heren mr PolakSla venburg en gebr. dr en ir Oudshoorn een grote overwinning op De Oude Bond I (34 mp.); reeds by de pauze, na 20 spellen, stonden de Rotterdam mers 40 punten vóór en een kleine op leving van Amsingb-Rebattu met Hoen- selaarVerboog kon niets meer aan de Amsterdamse nederlaag veranderen. In Utrecht bleef De Oude Bond H 37 matchpunten voor op De Stichtse Bridgeclub; de gebr. mr en dr Kaiser en Filarskiv. Tuin gaven de Utrechte naren geen kansen om hun gebruike lijke aggressieve spel te ontplooien. Toen de Utrechtenaren, die met de pawze 11 matchpunten achter stonden, de zaken trachtten te forceren, werd de nederlaag onnodig groot. Mr Kra mer speelde Dij de gastheren een goede partij, maar kon het alleen niet red den, toen zijn teamgenoten liefst vier riskante slams boden, die alle down gingen. De stand in deze klasse is thans: 1. Continentalclub Amsterdam, 6 uit 3; 2. De Oude Bond II, 6 uit 5; 3. Bridgekring 1935, 5 uit 4; 4. De Sticht se Bridgeclub, 4 uit 4; 5. De Oude Bond I, 4 uit 6. Kantoorbridgebond Rotterdam 1 uit 4. w m 9 c.v.c. product s Rotterdam M i 9 X 0 0 M f fabriaktn te :Akkrum Asten TwelleWisrtfen i - tv {Advertentie, In». Med.) „Natuurlijk heb ik het niet meer!" antwoordde ze verontwaardigd. „Dacht je, dat ik het ook maar één ogenblik bewaard had? Ik heb het in stukken ge scheurd en die verbrand!" „Dat komt ervan als je je driftig maakt, Cis", lachte Grant. „Als je naar de datum van de brief had gekeken, zou je gezien hebben, dat hij In Januari van het vorig jaar was geschreven". Ze scheen hem met haar blik te wil len doorboren, toen ze nijdig uitriep: „Januari, het mocht wat! Ze schreef im mers, dat het zo warm was!" „Ja, in Zuid-Afrika. Heb je niets ge leerd op die school van jou?" „O!" De u'troep bewees, dat haar een licht was opgegaan. „Ja, kindlief. En luister nu eens. Toen ik hier kwam, schreef ik Phil, dat ik niet wist, hoe ik de nagelaten schulden zou betalen, laat staan dan het land goed en 't bedrijf gaande houden. Ze schreef me terug, dat ik natuurlijk een rijk huwelijk moest doen en wees op jou vrijwel naast de deur een oude schoolkameraad van Gerald's zus ter Mary. Kon het mooier? Toen ik die brief beantwoordde, had ik je .precies een keer ontmoet op een vreselijke theevisite, met mevrouw Bowse hevig op dreef. Ze hadden je daar blijkbaar heen gesleept, want je was in een af schuwelijk humeur en sprak geen woord." „O, ik weet het nog", zei Cicely. Ik was woedend op Mama. die niet gewild had, dat Ik een pas gekochte hoed op zette. Hij was nogal opzichtig, maar ik had hem zelf gekocht en je weet hoe het gaat: Als je je op de kop laat zitten, ben je je hele leven slaaf.' Arme Monica!" „Neenarme ik!" „Goed dan. arme jij! Laat Ik zeggen dat je er niet op je best uitzag; dat doen mensen nooit als ze nijdig zijn. Die avond schreef ik Phil en zei, dat je een Klein brum ding was, dat geen woord had gezegd. Als antwoord kreeg ik toen die noodlottige brief." (Wordt vervolgd) Elk labiel Chelarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. 'ndfljedoet wonderen (Advertentie. Ing. Med.) In het tornooi om .iet Europese kam pioenschap 47/2 dat van 8 t.m. 11 Janu ari te Groningen wordt gehouden, zal Frankrijk worden vertegenwoordigd door Jean Galmiche, die dit jaar het kampioenschap van zijn land in deze speelsoort gewonnen heeft met een alg. gemiddelde van 16.05. Waarschijnlijk zal nog een tweede Franse speler naar Groningen gaan. NEDERL. CELLOSONATES. Het wordt het eerste concert van een reeks, waarin Nederlandse com posities voor cello ten gehore worden gebracht. Een prijzens waardig initiatief met een voor treffelijk begin van uitvoering, omdat als eerste werk een sonate van Her.riette Bosmans te beluis teren zal zijn. Deze componiste heeft bij herhaling bewezen, dat zij de noblesse van dit instrument uitstekend aanvoelde. Als zodanig is dus dit werk een waardig be gin van deze serie. Het is tevens een passend In Memoriam. (Woensdag 15.30 over Hilversum 1, 402 m.) WOENSDAG 24 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—1.0# NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.» muziek. 9 00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 „De schrijver en het kind". Kerst-hoor spel. 12.00 Sopraan en piano. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Advenl». stonde. 12.59 Klokgelui. 13.UU Nieuws. i3.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13 20 Negro-spirituals. 13.50 Gram.muziek. 14 15 Metropole-Orkest. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Gram.muziek. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire reportage. 18.00 Geestelijke liederen. 18.15 „De bood schap van de Kerstklokken", toespraak. 18.30 R.V.U.: Prof. Dr. A. J. P. van den Broek: „De cultuur en de kunst van de mensen uit de ijstijd". 19.00 Nieuws en beirchten. 19.10 Boekbespreking, 19.25 Gram.muziek. 19.30 Buitenlands overzicht, (9.50 Gram.muziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamerorkest en solist. 21.10 .diet Kerstvangelie in 1952", causerie. 21.40 Advents- en Kerstliederen. 22.10 „In de Arabische wereld". 22.20 Gram.muziek. 22.30 Internationaal Evangelisch commen taar. 22.40 Gram.muziek 22.45 Avondover- clenking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.15 Gram.muziek. 23.25 Strijkkwartet en orgel. 23.50 Kerstnacht Bethiehem, 24.00 1.00 Kerstnachtdienst. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.00 VPRO 20.00 VARA, 24.00—1.30 KRO. 7.06 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek 8 50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 9.35 Idem. 10.00 „Oude en nieuwe Kerst liederen", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de huisvrouw. 11.00 R.V.U.; Drs. W. Proost: „De betekenis van de micro-organismen voor het dagelijks leven". 11.30 Gram muziek. 12.00 Accor- deonmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouw mededelingen. 12.33 Voor het platteland. i2.38 Hawaiïanmuziek. 13.00 Nieuws 13 15 Commentaar. 13.20 Gevarieerde muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 „De weg om hoog". causerie. 14.15 Kamermuziek. 15 00 Voor de jeugd. 15.50 Gram.muziek.16 00 voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.23 Aic^Jei"u?iek- 17-50 Regeringsuitzending: A. E. Benjamins: „Van ruiters en herten- fht in Zuid-Celebes". 18 00 Nieuws. 18.15 Vara-varla 18 20 Actualiteiten 18 30 ononS"S,ri0gramma' 1900 Kinderkerstdienst. 20.00 Nieuws. 2005 Politiek commentaar. 20_15 Promenade-Orkest en soliste. 21.00 ■Het gevleugelde paard". Kerstspel. 21 50 Amusementsmuziek. 22 15 „De toekomst van de mens", causerie. 22.30 Piano, viool en cello. 23.00 Nieuws. 23.15 Vocaal Dub- belkwartet. 23.30 Gram.muziek 24 00 1.30 Plechtige Nachtmis. i

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7