De gemeenteraad van Langedijk keurde begroting voor 1953 goed Kerstfeest VRAAG en AANBOD I- Woningen en wegen te Obdam Gemeentehuis te Uitgeest 35 jaar in gebruik Groot programma voor bouw van tehuizen voor ouden van dagen Woriingprobleem maakte vele tongen los Mei, Balder nam afscheid MARKTBERICHTEN BESOMMINGEN IfMUIDEN VERVOLG STADSNIEUWS De slachtveemarkt van Maandag Marktoverzichf Purmerend Stichting kostte in 1917 116 800 Wijs besluit Koop en Verkoop: Te koop gevraagd: ft WOENSDAG 24 DECEMBER 1952 LANGEDIJK De gemeenteraad van Langedijk behandelde gisteravond de gemeentebegroting 1953. De publieke tribune was dicht bezet, voornamelijk door een aantal gemeente-ambtenaren, dat blijkbaar de vruchten van zijn begrotings- werk wilde horen bespreken. De raad was voltallig op de heer Kraakman na, toen burgemeester Schelhaas tot de opening overging. De raad ging direct tot bet agendapunt „vaststelling der gemeentebegroting", over. Van de gelegenheid tot het geven van algemene beschouwingen maakte allereerst de heer Volkers (CPN) gebruik. Deze releveerde, dat de laatste begroting was van de oude raad, die volgend jaar door een nieuwe zou worden vervangen. Het raadslid noemde de huidige bouwstop een gevolg van de regeringspolltiek, waarmee spreker het niet eens was. In dat verband noemde de heer Volkers de hoge militaire uitgaven. lege wil proberen dit aantal op te voe ren. De voorzitter meende, dat in deze gemeente te weinig door particulieren wordt gebouwd. In 'dit opzicht hield spreker een pleidooi voor de Bouwkas van Noord-Nederlandse Gemeenten. Voor het tehuis in Zuid-Scharwoude, een bestaand gebouw, is zeer waar schijnlijk geen bouwvolume nodig. Over het idee van de heer Van Dijk om kleine woningen te bouwen, hoe sympathiek ook, was spreker niet enthousiast, gezien de hogere kosten. Als voorbeeld noemde hij het tehuis in Tuitjenhorn en dat in Schagen, waar de exploitatie niet goedkoop is. De skelet-woningbouw is spoedig te ver wachten. De suggestie om de grond prijs te verlagen komt spoedig in de raad aan de orde. Met het bouwen van percelen voor jonge tuinders is reke ning gehouden. De bouw van wonin gen voor grote gezinnen heeft even eens de aandacht van het gemeente bestuur. Wat de burgerlijke verdediging be treft, antwoordde spreker, dat deze de bescherming beoogt tegen een ramp bij eventuele oorlog. De overheid heeft echter de plicht om de nodige maat- De heer Volkers verklaarde zich tegen de post „subsidie aan Steun Wet tig Gezag". Het roer diende zijns in ziens te worden omgegooid. Spreker zei, dat er voor S.W.G. aan de Lange dijk een zeer geringe belangstelling werd getoond. Verder pleitte het CPN- raadslid voor woningbouw en 't stich ten van een zwembad. Spreker kon zich niet verenigen met het maken van een vaste sluisbrug te Oudkarspel. Wat de uitbreiding der begraafplaats te Oudkarspel betreft, gaf spreker de voorkeur aan vergroting aan de Zuid zijde en niet aan de Noordkant. De heer Volkers meende, dat nu de ver kiezingen voor de deur staan het ge wenst was, dat de P.v.d.A., de V.V.D. en de CPN met een gezamenlijke lijst zouden uitkomen. De heer K. van Dijk (P.v.d.A.) sprak zijn verheugenis er over uit, dat de be groting nog in het oude jaar kon wor den behandeld. Ook deze spreker noemde het woningprobleem urgent en tevens het bouwen van tehuizen voor ouden van dagen. De heer Van Dijk zag gaarne, dat ook kleine woningen met verzorging zouden worden ge bouwd. Verder wilde spreker de par ticuliere woningbouw stimuleren, des noods door de grondprijzen te verla gen. Hij zag voorts gaarne, dat men spoedig met de tien woningen voor de skelet-bouw zou beginnen. Tenslotte zou spreker gaarne zien, dat er weer een sociale werkster kon wor den aangesteld. De wegverbreding wil de het PvdA-raadslid zien in verband met de toekomstmogelijkheden van de gemeente. Bij het punt „stichting van een zwembad" achtte spreker één cen trale plaats het beste, gezien de hoge kosten. Spreker dacht, dat voor de toe komst een centrale begraafplaats ge wenst was. Als antwoord aan de heer Volkers zei de heer Van Dijk, dat de PvdA er niet aan dacht om tezamen met de CPN met één lijst uit te komen bij de verkiezingen. Een WD-liist vond spreker een afspiegeling van de poli tieke stroming in de gemeente. De heer Balder (Prot. Chr.) uitte eveneens zijn waardering voor het vlugge gereedmaken van de begroting. De belastingdruk werd echter sterker. De schuldenlast bedraagt twee milünen en de reserve f 400.000 hetgeen spreker aanleiding gaf aan te manen tot een voorzichtig beleid. Het Grondbedrijf vroeg een belangrijk deel der financiën, weshalve spreker aanraadde de grond- verkoop te bevorderen. De heer Balder zóu de nodige soepelheid willen ^toepas sen bij de particuliere bouw. Hij vroeg speciaal de aandacht voor de tuinders- bedrijven. Spreker's fractie_ kon zich in grote trekken met het beleid van B. en W. verenigen. De heer Balder besloot met het vragen van Gods Zegen op de handelingen van het gemeentebestuur. De heer Stoop (KVP) sprak ook over de woningbouw en dankte het gemeen tebestuur, dat aan het verlangen naar bouw van woningen voor grote gezin nen was tegemoet gekomen. Voor de verbetering van bestaande woningen had spreker alle lof. De stichting van een zwembad had de instemming van spreker's fractie, zo ook de bouw van tehuizen voor ouden van dagen. P.u net hoofdstuk openbare werken zag spr. gaarne, dat de werkzaamheden goed zouden worden voorbereid en de belang rijkste objecten de voorkeur krijgen. Spreker hoopte, dat de uitbrei ding der "brandweermiddelen in ver band met de Bescherming Burgerbe volking niet zouden behoeven te wor den gebruikt. De heer Jac. Slot 'Prot. Chr.) had in de memorie van toelichting het maken van een industrieterrein in het zuide lijk deel van de gemeente te Broek op Langendijk gemist. De voorzitter heeft daarna de diverse sprekers beantwoord. De heer Schelhaas dankte voor de waarderende woorden, gericht aan het college. Spreker zei, dat de achterstand in de administratie, ontstaan in de be zettingstijd, geheel was ingehaald. Vol gend jaar hoopte de voorzitter nog eer der met de begroting te komen. Spre ker zei, dat het woningvraagstuk wel het ernstigste is, gezien het stijgende aantal woningzoekenden. De achter stand kan niet worden ingelopen als gevolg van de vele krotwoningen. In dit euvel kan worden voorzien door subsidie uit het Terlingen-fonds Veertig woningen staan op de nomina tie Stichting van tehuizen voor ouden van dagen is zeer belangrijk. Spreker haalde als een goed voe. beeld aan de exploitatie van het Ned. Herv. tehuis „Buitenzorg" te Oudkarspel. Hier staan echter reeds veertig personen op de wachtlijst. In dit vei band hebben B en W he* verlangen om aan de Lan gedijk in het geheel vier tehuizen te stichten, o.m. in Zuid-Scharwoude. Het oog is daarbii gevallen op de Hervorm de pastorie. Hierover zijn onderhande lingen geopend. In dit tehuis zou plaats zijn voor dertig bewoners. Men zal spoedig met een voorstel komen. In Broek op Langendijk wil men op ini tiatief uit kerkelijke kringen een tehuis bouwen. B. en W. staan hier eveneens sympathiek tegenover. Ook hierover is een voorstel te verwachten. De ge meente wil deze tehuizen bouwen en aan een te vormen stichting verhuren De verwachting is, dat de exploitatie lonend zal zijn. Dan is het gewenst, dot in Noord-Scharwoude een r.k. tehuis wordt gebouwd, opdat iedere richting aan bod komt. Voor de jaren 1951, '52 en '53 was aan de gemeente een bouw volume van ruim 33 woningen toege wezen In 1953 heeft men nog recht op een volume van 12 woningen. Het col- regelen te nemen. Gezien de mogelijk heid van het ontstaan van woelingen is S.W.G. ontstaan. Spreker was verheugd, dat ook in deze gemeente een groep jongeren zich bij dat instituut had aangesloten. Inzake stichting van een zwembad heeft het gemeentebestuur zich ge wend tot de minister van Sociale Za ken. Gehoopt wordt, dat de vergun ning spoedig zal afkomen. De voorzit ter deed een beroep op de bevolking om hierbij de nodige steun te verlenen. Betreffende de sluisbouw te Oud karspel zei spreker, dat B. en W. met een rond omlijnd plan zullen komen teneinde aan de bezwaren van belang hebbende tegemoet te komen. Vergroting van de begraafplaats te Oudkarspel aan de Noordzijde achtte het college de beste oplossing. Benoeming van een sociale werkster is te verwachten, daar een oproep is geplaatst. Het colleve wil met de weg verbreding doorgaan. De voorzitter meende, dat voor het stichten van één centrale begraafplaats aan de Lange dijk de tijd nog niet rijp is. Het maken van een industrie-terrein te Broek op Langendijk zullen B. en W. onder ogen zien. Inmiddels is aan de ge meente-architect de opdracht tot het manen van een plan gegeven. Hierna hebben de heren Volkers en Van Dijk in tweede instantie het woord gevoerd, waarbij zich echter geen nieuwe gezichtpunten voordeden. Na ruim twee uur te hebben gediscussi eerd. ging de raad over tot hoofdstuks- gewijze behandeling van de begroting. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar het door ons gepubliceerde over zicht van de begroting in onze bladen. De raad verenigde zich uiteindelijk met de door B. en W. ontworpen be groting. Het voorstel van B. en W. om aan de Haarlemse Orkest Vereniging een sub sidie te verlenen van f 189 werd met acht tegen vier stemmen verworpen. Hei jaar uifge'u'c/ De raad dezer gemeente kwam in openbare -ergadering biieen onder voorzitterschap van burgemeester J. de Boer Wz. Van de heer J. Mak was bericht binnengekomen dat hij wegens vertrek uit de gemeente bedankte als lid van de raad. Hij betuigde zijn dank voor de prettige samenwerking. De begroting 1953 gaf aan ontvangs ten en uitgaven de som van 150.983,77 aan. De heer De Wijs bracht voor de meerdere steun aan muziek en sport zijn dank. Ook nam hij met genoegen kennis van de verbetering van de vuil nisophaaldienst. Met algemene stem men werd deze begroting goedgekeurd. Aan onvoorziene uitgaven was voor een bedrag van 4.524,26 uitgetrokken. Rekening burgerlijk armbestuur 1951: totaal aan ontvangsten en uitgaven 19.825,50, waarbij een gemeente-sub sidie is geraamd van 8.566,77. Begro ting 1952: geraamde uitgaven 18.721, waarbij voor gemeentesubsidie een bedrag van 12.000. Rekening en be groting werden goedgekeurd. Machtiging werd gevraagd tot het verder aanleggen van wegen in het uitbreidingsplan. De zeer voorlopig geraamde kosten belopen f 8.000. In de vorige vergadering machtigde de raad B. en W. over te gaan tot de aanleg van de Zuid-Oostelijke weg op het perceel van de erven Dekker. Aan gezien echter -de zwarte grond op de BROEK OP LANGENDIJK. Dins dag heeft mej. Trijntje Balder afscheid genomen als handwerkonderwijzeres aan de Chr. Nat. School te Broek op Langendijk. Z'j deed dit na een ruim veertigjarige arbeid, die ze steeds met ambitie en liefde gedaan heeft. Mej. Balder was een onderwijzeres van de oude stempel. Bij zeer velen legde zij de grondslag, waarop kon worden voortgebouwd. Het bestuur, het onder wijzend personeel en de kinderen kwamen Dinsdagmorgen in de hal van het schoolgebouw bijeen, waar enkele cadeaux werden aangeboden. Ontroerd nam mej. Balder afscheid, waarbii ze degenen herdacht, die in moeilijke tijden de school door hun gebed en werk mee in stand hielden.. Bovenal dankte ze Hem, die haar al die jaren de kracht voor haar werk gaf. Dat zij nog jaren in gezondheid van haar rust moge genieten, is zeker de wens van vele ingezetenen. KERSTSAMENKOMST BROEK OP LANGENDIJK. De Ned. Herv. kerk te Broek op Langen dijk was Dinsdagavond geheel bezet, toen daar een Kerstevangelisatiebijeen- komst werd gehouden. Ds. J. van der Gronden, Chr. Geref. predikant te IJmuiden, trad als spreker op met het onderwerp „Alle lampen brandende". Verder werkten mede het Chr. mannen koor De Lofstem, onder leiding van de heer Paul Kok, een Evangelisatiekoor onder directie van de heer Jac. Koedijk en de heer J. Stins, met declamatie. PROCES-VERBAAL OPGEMAAKT De Rijkspolitie heeft tegen twee jon gens van twaalf en dertien jaar proces verbaal opgemaakt. Zij hadden van de schuur van de bakker G. S. aan het Noord einde zes ruiten ingegooid en later een bak met bloemzaad omvergetrapt. UITVOERING „HERCULES-HYGIEA" NOORD-SCHARWOUDE. De gymnastiekverei iging „Hercules- Hy- giea" besloot de tweede Kerstdag een uitvoering te geven. Deze draagt een L jzonder karakter, daar o.a. enige tur ners uit de Zaanse en Alkmaarse Turn kring uit zullen komen in een prima vista (zonder voorbereiding) wedstrijd. BROEKER DAMCLUB LANGEDIJK. De uitslagen van de Broeker Damclub luiden Eerste klas: J. Wagenaar—H. Balder t1; K. BakkerC. Bak 02. Tweede klas: J. Weder—Jac Kruk 0—2; C' Weder H Glas 1—I. Derde klas: R Balder AZC. Kok U—2. plaats waar de weg komt te liggen, wel machinaal zal moeten worden ver wijderd, is het wellicht aan te raden om dit tegelijk voor de Westelijk ge projecteerde straat te doen en ook de- Ze straat verder gereed te maken. De raad kon zich met dit plan verenigen. Machtiging werd gevraagd om een voorschot te verstrekken aan de R.K. woningbouwvereniging voor de bouw van een blok woningen (31). Deze machtiging wordt gevraagd voor het geval de pogingen, om weer spoedig verdere nieuwbouw tot stand te doen komen, zouden slagen. Machtiging werd verleend tot het verstrekken van maximaal 36.000. B. en W. stelden voor om de vacan- tie-uitkering 1952 uit te doen betalen aan het gemeentepersoneel. Dit over eenkomstig de regelen die hieromtrent gelden voor het rijkspersoneel. Goed gevonden. B. en W. stelden verder voor een strookje grond, dat in het uitbreidings plan overblijft, als volkstuintjes te ver huren en de overige gronden aan dc tuinders Knijn en Leek. Goedgevon den. Nog werd besloten een strook grond van_ plm. twee meter te verko pen aan 1". Floris. De woning van P. Leek, Middenweg te Spierdijk, werd wegens bouwvalligheid onbewoonbaar verklaard. De gemeente Spanbroek zocht contact met de gemeente Obdam voor de aanleg van waterleiding langs de Luthedijk. Besloten werd hierin medewerking te_ verlenen. Gaarne had men ook de dijkbewoners van water voorzien, maar nog steeds is de rijks begroting niet bekend. De voorzitter wenste de raadsleden tnet hun echtgenoten een zalig nieuw jaar toe, met Gods beste zegen over hun gezinnen in 1953. Hij dankte allen voor de goede samenwerking over het afgelopen jaar. Wethouder De Haan dankte namens de raad voor deze wensen. Wederkerig wenste hij de voorzitter en zijn echtgenote een zalig en voorspoedig 1953 toe en dankte de voorzitter voor de goede verstandhou ding over het afgelopen jaar. ZWAAG, 23 Dec. 1952. Late aardap pelen 7.20—12.70; Uien 2—15; Bieten 6—11.40; Prei 4.80—14; Gele bew. kool 3.30—7.50; Groene kool 3.90—9.40; Rode kool 3.60—9.20; Spruitkool 1548; Wit lof 51—84; Andijvie 64—71; Bloemkool 10—31; Gare biet 11—15; Alicante 85— 130; Cox Orange Pippin 8—68; Delc- ker's Glorie 8—24; Glorie van Holland 6—24; Goudreinette 6—26; Groninger Kroon 7—16;' Jonathan 9—35; Laxton's Supevbe 718; Lemoen appel 612; Present van Engeland 23—34; Present van Holland 521; Doyenne du Comice 3767; Gieser Wildeman 815; Winter- jan 518. BLOKKER, 23 Dec. 1952. Uien 7—13; Gele kool 66.60; Groene kool 3.90 6.60; Rode kool 6.5010; Boerenkool 710; Spruitkool 16—40: Selderie 7— 10; Cox Pomona 1522; Cox Orange 14 50; Glorie van Holland 920; Golden Delicious 16—22; Goudreinette 10—20; Groninger Kroon 5—20; Jonathan 5 35; O. v. d. Elzen 515; Present van Engeland 732; Sterappel 815; Cal ville 414; Beurré Clairgeau 512; Gieser Wildeman 1014: Nouveau Poiteau 34: Gratiool 410; Winterjan 510; Sint Remy 512. Besommingen van 23 December. I Trawler f 5970; IJM 37 f 14.400; log gers: HE 79 f 8550; KW 114 f 2950; KW 84 f 3030; KW 91 f 2730. De totale aan voer bedroeg 1580 kisten. Per 1 kg.: heilbot 2.802.65; gr. tong 2.852.35; grm. tong 1.561.45; kim. tong 1.56— 1.47; kl. tong I 2—1.83; k'. tong II 1.41 1.10; tarbot I 42.95; per 50 kg.: schar- tong 2220; gr. schol 3730; grm. schol 4435; kim. schol 4639; kl. schol I 3528; kl. schol II 4017; schar 34.50 21; bot 24—20; v. haring 19.50—12.50; makreel 31.50—26.50; gr. schelvis 46 42; grm. schelvis 4038; kim. schelvis 3832; kl. schelvis I 35—31; kl. schelvis II 39—24: per 50 kg.: wijting 2210; gr. gul 34; mid. gul 24.50; kl. gul 17; ham 74; kim. hake 41; kl. hake I 25; kl. hake II 18: kl. koolvis zw. 27; kl. koolvis wit. 30; per 125 kg.: gr. kabeljauw 228 112; gr. leng 76. De bevoorrading bij de slagers voor de komende Kerstdagen heeft in de vorige week plaats gehad, zodat van koperszijde voor de markt van geringe belangstelling werd verwacht. Dit bleek inderdaad het geval te zijn. In verhouding met deze verwachting was er toch nog een behoor lijke aanvoer van koeien zowel als van varkens. Het is te begrijpen, dat de han del bij deze geringe animo maar stug is verlopen, met voor de koeien een kleine prijsdaling en voor de varkens, bij be duidend lagere noteringen voor de begin- prijzen, later zelfs nog aflopende prijzen. Een klein aantal koeien en een eveneens gering kwantum varkens is boven de hier gegeven hoogste notering verkocht. ALKMAARSE DAMCLUB D.D.D. Deze week werd op de clubavond van D.D.D. de onderlinge wintercompetitie voortgezet met als voornaamste uitslag de overwinning van M. J. Langras Jr. op N. Oud (door tijdsoverschrijding van de laat ste). Langras behoudt daardoor zijn lei dende positie in de competitie. J. Mekken en G. Woonijk speelden remise. H. de Jong won van M. Langras Sr. en M. He mels van J. Schuit. J. Jorna en G. Bakkum speelden remise evenals T. Korn tegen D. Korn. En dan waren er nog twee overwinningen, resp. van D. Stam op D. Klinkhamer en van D. Bruggeman op N. Langras. H. de JongH. Langras Sr. 20; J. Schuit—M. Hemels 0—2; M. J. Langras J. N.Oud 2—0; J. MekkenG. Woonijk I1; J. JornaG. Bakkum 11; D. StamD. Klinkhamer 20; T. KornD. Korn 11; D. Bruggeman—N. Langras 2—0. PURMEREND, 23 Dcc. Men kon zeer gemakkelijk zien, dat de verwach ting van de handel in de vette koeien niet hoog gespannen was, daar er maar een heel gering aanbod was. In de vroegte was het dan ook heel kalm, men zag maar weinig slagers. Het is dan ook niet mogelijk om voor de Kerstdagen nog meer te slachten. Daar het aanbod zo gering was viel de han del niet tegen, maar de prijzen waren toch lager. Ook op de geldemarkt ging het vrij kalm aan. Voor de verse melk koeien scheen nog wel ainimo te zijn. Daar was nog wel belangstelling, maar de verkoop ging toch heel matig aan. De gang in de pinken was stug. Ook met de nuchtere kalveren ging het niet zo plezierig als we gewoon zijn. Vooral naar de lichtere soorten was de vraag heel wat minder, dus ook lagere prij zen. Het kleine aanbod van goede fok kers kon vrij vlug nog kopers vinden. Met de vette varkens gaat het nog steeds bergafwaarts. De prijzen zakken nog maar steeds. Het was maar goed dat het aanbod gering was, wat nog wel hielp, anders had het er slecht uit gezien, daar ook hiervoor de slagers niet op het appèl waren. De vette zeu gen deden zo van f 1.501.60. Op de wolveemarkt zag het er in de vroegte ook vrij kalm uit, maar met de lamme ren viel dat later erg mee. De handel zette nog al vrij vlot door, zodat de prijzen ook behoorlijk gehandhaafd bleven. De bokken en geiten werden ook weer stug verhandeld. De paarden markt gaf eveneens weer een vrij stille handel te zien. De plitimveenvirkt was echter weer goed voorzien van konij nen. Daar werd nog wel gerekend op de feestdagen. De handel was vrij kalm. PURMEREND, 23 Dec. 1952 Aan gevoerd 310 runderen, waaronder 108 vette koeien f 2.00—2.85 per kg, kalm; 62 melk- en kalfkoeien 675—1050, kalm; 118 geldekoeien 500800, stil; 16 pin ken 309—600, stug. 250 nuchtere kalve ren, slacht 40—110, matig, fokkers 70— 125, goed; 6 stieren 7501350, kalm; 709 vette schapen en lammeren, scha pen 80—120, stug, lammeren 60—95, vrij goed; 24 bokken en geiten 1050, stug; 65 varkens, vette 1.601.85, vette zeu gen 1.50—1.60 p. kg, stug; 31 paarden 625—975. kalm: Totaal 1389 dieren. 2800 oude kippen en hanen, rode en witte 2.102.25 per kg, 150 idem blauwe 2.30—2.40 per kg; 150 jonge ha nen, blauwe 2.302.40 per kg; 250 een den 1.50—2.25 per stuk; 2300 konijnen 4—12, 90 ganzen 8—12, 40 kalkoenen 2.502.70 per kg; 4500 kipeieren 17.00 —18.00 per 100. 1000 eendeieren 13.50 Uderlijk vol waardigheid, maar inwendig verouderd Over enkele dagen, om precieste zijn, op 28 December, zal het vijf en dertig jaar geleden zijn dat het tegenwoordige Gemeentehuis officieel werd geopend ett als gevolg daarvan op die datum het middeleeuwse raadhuisje aan de Markt, in de schaduw van de nog oudere kerktoren, zijn betekenis verloor. Oorspronkelijk gebouwd als villa voor de familie P. Brasser, viel bij het ver trek van deze familie naar Hilversum het oog van de toenmalige vroede vade ren op dit j^and. In de raadsvergadering van 30 Maart 1917 werden burgemeester Van Lith en wethouder Koopman ge machtigd om over de aankoop te on derhandelen. Beiden hebben er geen gras over laten groeien. Ofschoon beslo ten werd met een aanbod van f 9000 de onderhandelingen te openen en des noods tot f 10.000 te gaan, kon burge meester Van Liih reeds in de vergade ring van 13 April van dat jaar mede delen dat de villa kon worden gekocht voor niet meer dan f 8000. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten tot aankoop over te gaan. Of de financiële toestand der ge meente toenmaals minder rooskleu rig was, is niet bekend, maar een feit is het, dat m de raadsvergade ring van 18 Mei 1917 een besluit van burgemeester en wethouders werd aangenomen tot intrekking van de verordening tot heffing van tolgelden. Na uit voerige bespre kingen werd be sloten het tolhuis thans café „De Driesprong" aan de Limmerweg in het openbaar te verkopen en de opbrengst van deze verkoop te gebruiken tot vermindering van de koopsom van de villa. De op brengst was 1375 gulden. Het bleek niet mogelijk om de villa zonder meer te bestemmen tot ge meentehuis. Een plan van de toen malige gemeente-architect, de heer B. J. W. Langendijk, tot inwendige verbou wing, werd aangenomen, terwijl voor meubilering eveneens moest worden zorggedragen. Om kort te zijn. Bij open bare inschrijving was laagste voor het timmerwerk de lieer N. Potveer voor f 2748; voor schilderwerk de firma De Wolf te Beverwijk voor f 1233; stuca- doorswerk de firma Hienkens, eveneens Het nieuwe raadhuis, uit verblend- steen opgerokken en in zijn bouwvor men wijzend op de Hollandse Renais sance, is door zijn vrije ligging op een i unstmatige hoogte in het midden van het dorp nog steeds een sieraad voor de gemeente. Het was bij de opening op 28 Decem ber 1917 dat wijlen wethouder Zonne veld namens de gehele bevolking wij len burgemeester Van Lith feliciteerde met deze aanwinst en hem daarbij aan raadde van de tot die tijd ontbrekende burgemeesterskamer een goed gebruik te maken. Een raad welke deze burge meester in de wind sloeg, aangezien het zijn gewoonte bleef een ieder bij zich thuis te ontvangen. We schrijven thans einde 1952. Wat voor 1917 als modern gold, is thans ho peloos verouderd. Ondanks het feit dat de laatste jaren vele inwendige ver bouwingen hebben plaats gevonden, zullen er nog vele moeten volgen om te Beverwijk, voor f 840 en voor het metselwerk C. Rol voor f 996. Inclusief het meubilair kostte het gemeentehuis f 18.175 (waarbij f 500 voor overschrij- vingskosten). Hiervan ging de op brengst af van de verkoop van het tol huis. zodat uiteindelijk het voor die tijd up to date gemeentehuis f 16.800 kostte. aan de steeds groeiende eisen welke aan het gemeentelijk bestuurs-apparaat worden gesteld, te kunnen voldoen. In ieder geval hebben de vroede va deren vijf en dertig jaar geleden een wijs besluit genomen om tot aankoop van de villa over te gaan. Hun namen zijn vereeuwigd op een hardstenen ge denkplaat bij de trap welke naar de raadszaal leidt: Ant. van Lith, burge meester; wethouders L. Zonneveld en P. Koopman en raadsleden: K. Brasser, P. Groot, P. Twaalfhoven, Jb Visser en J. Zonjee, secretaris J. van Nienes Az. Geen hunner is meer in leven. Het gemeentehuis staat er uiterlijk in uitstekende staat, achter een mooi ga zon en geflankeerd door een waardige burgemeesterswoning en aan de andere kant door een bossage, welker groen juist in deze winterse tijd zo feestelijk aandoet. Mogen in het huis der gemeente nog vele besluiten worden genomen en veel arbeid worden verzet in het belang van de'goede gemeente Uitgeest. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelis Theodorus Maria, zoon van Th. J. Kaandorp en A. M. Schuijt. Cornelia Adriana Maria, dochter van S. van der Eng en M. C. van Winden. Ondertrouwd: N. P. Duinmaijer en C. M. Zijp. Gehuwd: P. Rumphorst en A. G. van Tunen. J. Heijne en M. Oudhuis (Beverwijk). Overleden: Pieter van 't Veer, oud 48 jaar, echtgenoot van C. II. Bak. tot 15 woorden f 1. elk woord meer 5 een' Zomerhuis, dubbel wandig, 4x6 mtr, drie vertrekken. - Kampeerterrein Callantsoog, Tel. 250. Prijs f 900.—. Slaapkamer-ameubl. (lits- jumeaux), ronde tafel (pl.m. 8 bladen), buffet en gr. ledi kant met matras. Kenn.straat weg 71 ('s avonds na 7 uur). Prima Eng. ledikant f 17,50, pracht 1-pers. mahonie ledi kant f 50,—, herencostuum (kl. mt) vanaf f 10,—, over jassen vanaf f 7,50, naai machine f 45,pracht over gordijnen vanaf f8,p. stel, uitschuiftafel, Protos stofzui ger, z.g.a.n. stoelen enz. Dek ker, Spoorstraat 5, Alkmaar. Radiotoestel f 65,- Duin weg 52, Aagtdorp, Schoorl. Herenjekker, grote maat, in prima staat. Hoogstraat 7. Twee prima auto-buiten banden, zonder gebreken, 650 x 16. S. Ply, Snaarmanslaan 48, Tel. 5353. Damesrijwiel, merk „Gazel le", trommelremmen, S.A. ver snellingnaaf, in prima condi tie. Kennemerstraatweg 120. Jongensfiets met lamp, tor pedonaaf, lft 8-10 jaar, prijs f 30,Zocherstraat 17. Jaarsma-Haard, wegens aan schaffing hete-luchtkachel. - Te zien bij de heer L. van Vuuren, Luttik Oudorp 60. Een radlotoesteL - F. W Pronk, Dr. Schaepmankade 23 Zes oude mahonie stoelen ronde tafel, alsook antiek meubelen, oude theestoven enz. Nog zo beschadigd of houtworm geen bezwaar. Br. onder nr A 435, Bur. van dit blad. De wereld bij kaarslicht vol vredige gedachten Het leest van gezelligheid en intieme sieer U zoudt U zeil en Uw gasten tekort doen als (J er niet een hall uurtje ainam om de KERST-INTERIEURS in onze 12 etalages te gaan bezichtigen. Wij wensen U een zeer prettig Kerstfeest WONINGINRICHTING BEVERWIJK Ot GROOTSTE IN KENNEMOUNO CR schijnt misvers dienaangaande. Is ment, dan gelden de i len. De bloedverwant drie klassen verdeeld, bloedverwant uit de e leven is, sluit deze de ten van de volgend De eerste klasse v. door de overlevende i de kinderen van de erven ieder voor geliji De tweede klasse v door de ouders, broer de overledene. Ieder c tenminste doch gelijke delen. De derde klasse v grootouders, ooms, tar nichten. Het is dus niet z man sterft en hij v doch geen kinderei ouders nog zouden m legitimarissen zijn. vrouw alles. Let we testament is. Vroeger1 maar in 1923 is de hu gekomen. IEMAND reist op een moet dan vóór ai plaats van bestemmii Op reis daarheen, wor in de trein om 7.45 b vraagd omdat hij in was. De trein waar hij nmL volgens de dien ven minuten over acl stemming aan. Of c Inderdaad was dat ducteur kon aan de dienstregeling nagaan, ziger een trein te la: was. Hij zat in de treir lijk vóór acht uur „a: Dus vroeg hij betaling, nu negen of negenti laat is: hij was te laat. en dat mag nu niet. A we een boete per n moeten instellen! Stel; Maar Mentor kan zie] dat lezer het niet li dan.... er zaten zovee vraag kunt stellen, ook gebied. Echter., dit la zeggen dat U dus in be len geen juridische t „En toen?" vroeg Cicely li fd°etl' k"101 werd Nu stond hij op en boo haar heen, haar handen i hemend. „Ciskijk me aan! Hii tas van af. Als je me niet g< «gelopen. Denk na, denl tweeën, denk om alles!" Zachtjes trok Grant Cis omhoog. „Ik werd verliefd op je" h'J- „Maar ik wil eerlijk zij geen cent had bezeten, zou tegen verzet hebben, omd arm meisje eenvoudig niel tfen. Ik zou geprobeerd he mijden; of het gelukt zou andere vraag. Ik deed de schulden af door een stellet welen, dat circa veertig j; SP de bank gezet was, te ~>t was een van die dingei paag voor de politie verbi «ouden toen ze hier laatst ging'\ ubegon Cicely, m at lachend in de rede. - "Afgezien van dit z.g. bei genoeg „materiaal' te? mJS? f vmd ook "iet? ailen e?,ns S°ed luisteren. kanH V.eihg en wel, maar Wat L geweest. Als die heel E^r?uzeld had, of we l met gekomen waren,

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6