i952 voorde camera OUDEJAARSNUMMER Woensdag 31 December* 195%. «w De republikeinse candidaat Dwight Eisenhower werd met een over weldigende meerderheid tot pre sident der Verenigde Staten ge kozen. De nieuwe president en zijn echtgenote werden triomfantelijk ingehaald. De gehele wereld werd dagenlang in spanning gehouden door de verbeten strijd, die kapitein Kurt. Carlsen voerde om de „Flying Enterprise" te be houden. Het schip, dat helaas niet behouden kon worden, kort voor de ondergang. Het Zuid-Franse dorpje Tignes werd door een kunstmatig meer verzwolgen. De inwoners be spreken de evacuatie. Eva Peron, de Argentijnse presi- dentsvrouwe, overleed na een slepende ziekte. Het Nederlandse volk trok weer naar de stembus. Een moeder en dochW uit Volendam nemen een stembiljet in ontvangst. In Tiel werd de grootste sluis van Europa, de verbinding tussen het Am sterdamRijn kanaal en de rivier door de Koninklijke familie geopend. Z.K.H. Prins Bernhard maakte een derde goodwill-reis naar Zuid-Amerika. De Prins inspecteert bij aankomst in Mexico de erewacht. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard brachten een officieel bezoek aan de V.S., alwaar zij hartelijk werden ontvangen. De koningin tijdens de rede, die zij voor het Congres uitsprak. Meer dan honderd doden waren te betreuren toen op het station van Harrow bij Londen drie treinen op elkaar inredenEen overzicht van het zeer moeilijke reddingswerk, waarmede direct na de ramp werd begonnen. De „Faustus" werd bij Hoek van Holland door een Novemberstorm dwars door de Noorder pier geslagen en zonk later in de Nieuwe Waterweg. De „Faustus" beukt als een stormram op de pier. Het plotselinge overlijden van de beminde Engelse koning George VI maakte een diepe indruk op de gehele wereld. Het stoffelijk overschot verlaat hier met groot ceremonieel Hyde Paik.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 20