WEGRENNERS BEREIKTEN INTERNATIONAAL PEIL Voetbalteam kan de vergelijking met het buitenland niet langer doorstaan Begin gemaakt met opheffen van tekort aan sportaccomodatie Damsport groeit naar hoogtepunt OUDEJAARSNUMMER Woensdag 31 December 1952 1 Schitterende resultaten van schaatsenrijders Wereldkampioenschap vormde de climax ALS WIJ ONS, ZO TEGEN DE TIJD dat de jaarwisseling noopt tot overdcn- n ken, afvragen welke sportprestaties in 1952 de meeste indruk hebben ge maakt, is het moeilijk zo zonder meer een keus te maken, temeer daar in deze revue der sporten aan 's werelds grootste sportschouw, de Olympische Spelen, een apart artikel wordt gewijd. In een Olympisch jaar is de aandacht nu eenmaal voornamelijk gericht op die Spelen en is men spoedig geneigd alle andere pres taties naar de achtergrond te verschuiven. Daarmee laten wij echter degenen, die niet in Helsinki uitkwamen, geen recht wedervaren en bovendien zijn er door de beoefenaren van de Olympische sporten vóór en na de Spelen prestaties verricht, die de aandacht vragen. de afdelingskampioenen in herinnering brengen. Het waren ditmaal Ajax (voor de zeventiende maal). Haarlem, Hermes DVS en Willem H. Op de 16e Juni sloten de Tilburgenaren de com petitie om het landskampioenschap af en stelden zich in het bezit van de ti tel. Het ziet er niet naar uit, dat deze ploeg gelegenheid krijgt het volgend jaar die titel te prolongeren. Ooster- parkers, Quick, Velocitas en Chevre- mont zeiden de hoogste Nederlandse voetbal-regionen voorlopig vaarwel en stonden hun plaatsen af aan Heracles, Excelsior, TEC en Stormvogels. Van dit viertal heeft de ploeg uit IJmuiden zich het snelst aan de nieuwe omgeving aangepast en hoewel Stormvogels reeds verschillende wedstrijden zonder doelman Kraak heeft moeten spelen, vertoeft het in de bovenste helft. TWEE DINGEN zijn in 1952 duidelijk geworden, een prettige en een nare zaak. Onze wegrenners, zowel de ama teurs als de professionals, hebben zich in vele grote internationale klassiekers voortreffelijk geweerd. Zij hebben kans gezien het grote verschil, dat tot voor enkele jaren op dit gebied tussen de Nederlanders, de Belgen, Fransen en Italianen bestond, vrijwel geheel te nivelleren. Dat is de winst welke sport- lievend Nederland in 1952 heeft mogen boeken. Wat de wielrenners hehben ge wonnen, verspeelden de voetballers. Wij hebben ons hieromtrent geen illusies te maken. Onze prominente voetballers kunnen de vergelijking met buiten landse teams niet meer doorstaan. Wij staan thans definitief op de onderste tre de van de internationale voetballad der. Optimisten zien natuurlijk ook hierin weer een lichtpunt. Zonder de waarheid geweld aan te doen, kunnen zij bij de jaarwisseling zeggen: „Wat er ook in 1953 gaat gebeuren, slechter dan in 1952 kan het niet". Men kan van mening verschillen over het feit of het nu werkelijk zo belangrijk is of onze amateurs niet zijn opgewassen tegen de amateurs of beroepsvoetballers van andere landen. Iedere rechtgeaarde Ne derlander echter ziet zijn nationale elftal toch liever winnen dan nederlaag op nederlaag incasseren en als wij eer lijk zijn moeten wij erkennen dat onze nationale trots op zijn zachtst uitge drukt weer een gevoelige tik kreeg. Belangrijker is echter dat een win nend nationaal elftal de sportbeoefe ning stimuleert en als de verrichtingen binnen afzienbare tijd geen opgaande lijn vertonen, vrezen wij dat de be langstelling en de toeloop van jeugdige voetballeus kleiner zal worden. Welis waar behoeft dit op het ogenblik nog geen hoofdbrekens te kosten. Vele voetbalverenigingen moesten in 1952 overgaan tot het samenstellen van een wachtlijst, omdat het aantal sportvel den geen gelijke tred heeft gehouden met de intensievere sportbeoefening en de aanwas van onze bevolking. Een commissie van het NOC heeft in het afgelopen jaar met succes gestreefd naar verbetering en uitbreiding van de sportaceomodaties en de verwachting is gerechtsvaardigd dat de tekorten in 1953 aanzienlijk kleiner zullen worden. MAAR NU GENOEG getheoretiseerd over de verrichtingen van het Oranje-team. De naakte feiten spreken meer. 7 April: BelgiëNederland 42. De Zuiderburen waren heer en meester in het veld, niettegenstaande het feit, dat doelman Meert vóór de aanvang van de wedstrijd letterlijk en figuur lijk in zijn hemd kwam te staan. Na het spelen van de volksliederen wilde hij te schielijk uit zijn trainingspak ko men, met alle nare gevolgen van dien. Het zou zeer goed mogelijk zijn ge weest, dat Meert daardoor van de kook was geraakt. De Vlamingen nemen de ze dingen echter vrij gemakkelijk op en bovendien heeft de Nederlandse voor hoede het hem in die wedstrijd niet lastig gemaakt. De 19e October was het Deurne-stadion andermaal getuige van een Nederlandse nederlaag. Dit maal werd het slechts 21. doch al leen dank zij het feit dat Mermans en de andere Belgische voorwaartsen hun schot hadden thuis gelaten. De neder laag welke echter het meest tot onze verbeelding heeft gesproken, was het gelijke spel tegen Egypte. Voor de Olympische Spelen dachten wij dat m het land aan de Nijl alleen maar aan gewichtheffen en Kanaalzwemmen werd gedacht. Dat met 3—2 van Dene marken werd verloren, het eerste team van Saarland te sterk bleek voor onze nationale ploeg en dat te Hull in een zeer matige wedstrijd gelijk werd ge speeld tegen de Engelse amateurs, mag dan ook geen verwondering wekken. Als wij aan het einde van dit trooste loze overzicht van onze voetbaipresta- ties op internationaal niveau besluiten met de opmerking dat de nieuwe tech nische commissie met de heer Kruyver aan het hoofd een zware taak wacht, zeggen wij niets te veel. Voordat wij het onderwerp „voetbal sport" laten rusten, willen wij eerst nog HE NEDERLANDSE wielrenner, die het meest in het nieuws is geweest, was niet de wereldkampioen achter volging der amateurs, Piet van Heus- den. noch Jan Derksen die bij het fel- omstreden wereldkampioenschap sprint voor professionals in de finale door Senfftleben werd „genomen", maar zon der enige twijfel Jan Nolten, die in het eindklassement van de Tour de France 1952 op de vijftiende plaats ein digde, een etappe op zijn naam bracht en door verschillende Franse experts als de opvolger van Fausto Coppiwerd genoemd. Die Tour de France heeft vele prettige herinneringen nagelaten. De Nederlandse ploeg eindigde op de tweede plaats in het klassement voor de kleine ploegen, achter Spanje, de équipe met verschillende gerenommeer de klimmers. Als men nu weet, dat die Tour in de bergen wordt beslist, was het van de zeven jonge kerels uit het vlakke Nederland een pracl'ige pres tatie, temeer daar zij allen c'a finish op het Pare des Princes haalden. Al gemeen was de verwachting, dat Wim van Est de grote troef van de Neder landse ploeg zou zijn. Jan Nolten, kers vers uit de amateur-gelederen overge stapt, pedaleerde lustig met de grote Tour kanonnen mee en speciaal in de bergen bleek dat hij voor klimmers als Bartali, Magni, Geminiani, Koblet, Oc- Onze landgenoot Van Heusden werd wereldkampioen in de achtervolging. van de KNWU betekende. Als de dag van gisteren herinneren wij ons nog dat Piet van Heusden alleen maar aan de Nederlandse kampioenschappen mocht deelnemen, omdat Nico van Est de reis van St. Willibrord naar Am sterdam te ver had gevonden. Nico bleef thuis en zodoende viel voor Piet van Heusden nog juist een plaats open. Hij „wandelde" naar de titel van Neer- lands snelste amateur-achtervolger en tijdens de wereldkampioenschappen was hij zelfs seconden sneller dan de Italiaanse pour suite specialisten. VOOR JAN DERKSEN hadden de we reldkampioenschappen, welke door Luxemburg aan het meest biedende Parijs waren „versjacherd" een bittere nasmaak. Door de vreemde situaties welke door matches a trois kunnen ont staan, waren de snelste sprinters buiten de finale gebleven. Harris en Arie van Vliet hadden in de demi-finale alleen maar oog voor elkaar gehad, met het gevolg dat Plattner en niet één van de sprintkoningen in de finale mocht starten. Voor Plattn'er waren het wel bijzonder gelukkige dagen. Hij trof het, dat Jan Derksen en Senfftleben al eens wat narigheid met elkaar hadden ge had, veroorzaakt door een sensationele Na hun buitengewone prestaties in de tour de France werd de Nederlandse ploeg overal enthousiast onthaald. Kees Pellenaars voorinen verder v.l.n.r.: Wim. van Est, Wagtmans, Voorting en Van Breenen. finale van de wereldkampioenschappen te Zürich. Hoe het zij, Senfftleben en Derksen zaten elkaar in1 het vaarwa ter - nadien hebben wij foto's gezien waarop duidelijk was waar te nemen dat Derksen door de Fransman werd vastgehouden - en Plattner schoot intus sen als wereldkampioen over de eind streep. Jan Derksen mocht in ieder geval nog het genoegen smaken dat hij de finale had bereikt, iets dat voor Jan Hijzeler,doorn, vele malen kampioen van Nederland, nog steeds niet is weg gelegd. De Amsterdammer is nu een maal geen sprinter van klasse en dat hij ieder jaar bij de Nederlandse kam pioenschappen zonder moeite op de Stadionbaan kan zegevieren, bewijst al leen maar dat de Nederlandse ama teurs de laatste jaren geen sprinter van enige importantie hebben voortge bracht. Jan Pronk, wereldkampioen 1951 der stayers, was in 1952 aanmer kelijk bescheidener. Het valt niet te ontkennen, dat hij na het behalen van de regenboogtrui een inzinking heeft doorgemaakt, waarvan hij nog steeds niet is hersteld. Niettemin was hij ook nu weer goed voor een plaats in de eindstrijd, waar hij de vijfde plaats bezette. Voorts bleek hij sterk genoeg om Schulte, die door verschillende lie den als „de" stayer bij uitnemendheid was gelanceerd, duidelijk te maken dat achter de motor niet zo maar zonder meer successen zijn te behalen. Schulte was als stayer niet meer dan een be ginneling. Dat zou niemand hem euvel hebben geduid, als hij zijn loopbaan achter de motor met wat minder mogen wij dat woord even gebruiken „koude drukte" had aangekondigd. JAE wereldkampioenschappen op de weg waren min of meer teleurstel- tond. Bij de profs behaalde de Duitser Muller in een massale eindsprint de ze ge (Faanhof eindigde als de beste Ne derlander op de zesde plaats) en de Italiaan Ciancola ging volgens de kamp rechter bij de amateurs als eerste over de streep. De meningen waren nogal verdeeld, want verscheidene personen hadden de Nederlander Van den Bre- kel volkomen gelijk met de Italiaan de finishlijn zien passeren. De jury werd echter uit de moeilijkheden geholpen. Het bleek namelijk dat Van den Bre- kel van fiets had verwisseld. Als hij dat nu maar bij een officiële ravitaille- ringspost had gedaan, zou er geen vuiltje aan de lucht zijn geweest. Van den Brekel had die fiets echter gekre gen van1 een wielerenthousiast langs de weg. waardoor hem een eervolle plaats en de jury een moeilijke beslissing ontging. Ook bij de Nederlandse kampioen schappen op de weg voor professionals waren er moeilijkheden. Van Est dacht dat hij de titel had behaald. De jury besliste echter dat Hans Dekkers juist enkele centimeters eerder had ge finisht. De sterke man uit St. Wille- brord zal over die teleurstelling niet lan'g hebben gepiekerd. Zijn naam in het buitenland was toch reeds geves tigd. Bovendien vestigde hij weer de aandacht op zich door voor de tweede maal de monsterrit ParijsBordeaux te winnen. De amateur Aanraads zorgde in de titelstrijd op het circuit van Zandvoort voor een verrassing. Hij liet alle grote azen als een Arend van 't Hof, glorieus winnaar van de Ronde van Noord-West Nederland, Adri Voorting, Ed. Koeman en vele andere prominente amateurs achter zich. ANDERSEN, de Noor met het uithou- dingsvermogen van een Zatopek, be wees andermaal zijn superklasse op de smalle ijzers. Het jaar 1952 leverde hem het Europees- en het wereldkam pioenschap op en en-passant verbeter de hij het wereldrecord op de 10.000 meter met niet minder dan twintig se conden. De Nederlandse rijders boekten schitterende resultaten. Kees Broek man tweede bij de Europese kampioen schappen, Van der Voort vijfde en Huiskens twaalfde. Bij de strijd om de wereldtitel bracht Broekman het tot een vierde plaats en Anton Huiskens zorgde voor een verrassing door de ze vende plaats voor zich op te eisen. De wereldkampioenschappen werden voor Wim van der Voort min of meer een teleurstelling. Weliswaar verichtte hij een knappe prestatie door Andersen op de 1500 meter te verslaan, maar daar hij, met een lichte griep, voor de 5000 Hjalmar Andersen, het Noorse schaatsfenomeen, op weg naar een van zijn vele successen in 1952. Zou zijn uitspraak, dat hij achter zijn loopbaan van schaatsenrijder een streep heeft gezet, serieus zijn bedoeld? meter moest starten, was zijn tijd niet voldoende om op de 10.000 meter te mogen uitkomen. TN DE HOOGSTE regionen van de Nederlandse biljartsport hebben zich geen verrassingen voorgedaan. Piet van de Pol was ook in 1952 de sterkste kaderspeler en de libre-spelers moesten in Kees de Ruyter hun meer dere erkennen. In de prestaties van de Nederlandse kaderspelers is geen op gaande lijn1 te bespeuren. Stilstand is achteruitgang en dat is bij de Europese en wereldkampioenschappen wel geble ken. Vooral de Belgen en niet te verge ten de Zuid-Amerikanen hebben hun spelpeil opgevoerd, met het gevolg dat noch Van de Pol noch Kees de Ruyter buiten onze landsgrenzen een titel kon den bemachtigen. TOCH ZIJN de Nederlandse biljarters op ieder tornooi nog gevreesde te genstanders en dat kon van onze sterkste tennisspelers nu niet direct worden gezegd. Van Swol drong door tot de derde ronde van Wimbledon en het Nederlandse Davis Cup-team kon evenmin verder dan de derde ronde komen. Er was één lichtpunt. Fenny ten Bosch heeft met succes deelgenomen aan de jeugdwedstrijden te Wimbledon en keerde .met een fraaie eindzege in dit sterk bezette tornooi over het Ka naal terug. Bij de Nederlandse kam pioenschappen prolongeerden mej.Roos en Wilton hun titels. IAAAR DE zwemmers en hockeyspe llers en athleten hun trainings- en wedstrijdschema volkomen op de Olympische Spelen hadden ingesteld, heeft het geen zin hieraan in dit over zicht een grote plaats in te ruimen. Wij zouden willen volstaan met op te mer ken dat Fanny BlankersKoen, tot kort vóór Helsinki in glanzende vorm verkeerde. Bij de Nederlandse kam pioenschappen bracht zij weer eens drie titels op haar naam: de 200 meter, 80 meter horden en de 100 meter. De laatste afstand liep zij bovendien in wereldrecord tijd (11.4), waarbij ech ter dient te worden opgemerkt dat zij een fikse wind in de rug had. Het Zaanse meisje Willy Lust, hopenlijk een van onze troeven bij de volgende Olympische Spelen, werd met een ma tige sprong van 5.52 meter verspringen kampioene. De zwemsport, waarin bijna ieder jaar nieuwe sterren worden ontdekt, deed het in 1952 zonder schokkende gebeurtenissen. Bij de heren exceller»- den Joris Tjebbes, Daan Buyze, Van der Veen en Ten Thye en bij de dames eisten Hannie Termeulen, Geertje Wie- lema en Lies Bonnier de titels voor zich op. De enige verrassing was wellicht dat het Alkmaarse DAW Nederlands kampioen werd op de 3 x 100 meter wisselslag voor heren. J)E BELANGSTELLING voor de Tul- pen Rallye neemt ieder jaar toe, zowel in het binnen- als in het buiten land. Ook in 1952 mochten de organi satoren. onder de deskundige leiding van Piet Nortier, de man die vrijwel alle bijzonderheden kent van alles wat op twee of vier wielen langs 's heren wegen stuift, op een deelname rekenen welke in kwaliteit vrijwel niets voor de Rallye van Monte Carlo behoefde onder te doen. Ken Wharton ging met de erepalm strijken vóór het echtpaar Appleyard. De Nederlandse equipes maakten een goede beurt. Van der Lof Odink klasseerden zich op de derde plaats, KreiselPerk eindigde op de vierde en ook de vijfde plaats was voor een Nederlandse équipe, namelijk Barendregt—Van Splunter. Van de Noordhollandse deelnemers verrichtte het echtpaar Kokkes de beste presta tie, tweede groep 3, de wagens met een cylinderinhoud van 1159 tot 1500 kers en hoe zij allen ook mogen heten, •niet onder te doen. Alleen Fausto de Grote was sterker dan de slanke Ne derlandse jongeman, maar zelfs Coppi moest bij tijd en wijle al zijn registers open zetten om dat te bewijzen. Boven dien kon de Italiaan daarbij op de vol maakte steun van zijn „waterdragers" rekenen, een steun welke de Neder landse ploeg, hoe goed de verstand houding onder de eminente leiding van Fellenaars ook was, nooit kon op brengen. Hoe het zal zijn! in 1953? Het is moeilijk te zeggen. De kans op nog betere prestaties is aanwezig want de directeur-generaal van de Tour, God- det, heeft Nederland waardig gekeurd met een tien-mans ploeg deel te nemen. nE wereldkampioenschappen wielren- nen leverden ons op verrassende wijze een titel op, een titel die in feite een blamage voor de sportcommissie Ceoffry Duke, de meest vrominente Engelse motorcoureur, heeft de Norton- fabrieken vaarwel gezegd. Hij is van plan in 1953 zijn geluk achter het stuurwiel van een auto te beproeven. IN HET ALGEMEEN kan men de Ne- derlandse damhistorie zien als een verzameling hoogtepunten die bestaan nit korte perioden van intensief inter nationaal contact, met daartussen lan gere tijdsruimten, waarin al het be reikte in nationale kring wordt gecon solideerd, en nieuwe hoogtepunten wor den voorbereid. Dit Is het beeld van een gezonde ontwikkeling, een beeld dat ook het afgelopen jaar te zien heeft ge geven. Dit jaar was er een van een climax: het wereldtornooi, waarvan het einde nauwelijks een maand achter ons ligt. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat er in beperkte kring niets gebeurde. Om in eigen huis te beginnen: om het per soonlijk kampioenschap van Noord- Holland werd fel gestreden, en het was de Amsterdammer W. v. d. Sluis, die de titel veroverde, juist vóór P. Beers uit Noord-Scharwoude en F. Slot uit Broek op Langendijk. Na het overschrijden van de provin ciale grens belanden we automatisch bij de strijd om de nationale titel, die een lijdensgeschiedenis werd. Na de diverse voorwedstrijden kwam er n.l. een ge selecteerde grote groep tevoorschijn, die in 2 afdelingen werd gesplitst. De 6 hoogstgeplaatsten van elke afdeling maakten in een finale uit, wie Neder lands kampioen zou worden. Door een volkomen misplaatste puntentelling eindigden ir G. E. van Dijk, R. C. Kei ler en W. Roozenburg met een gelijk aantal punten bovenaan, en maakten in een herkamp uit, wie de sterkste was. Er bleken 3 herkampen voor nodig te zijn, maar tenslotte wist- de Amster dammer R. C. Keiler toch weer te be wijzen, dat hij nog steeds ongenaakbaar is: hij behaalde de titel voor de 12e maal in zijn damcarrière. Zijn club, „Gezellig Samenzijn" te Amsterdam, slaagde er echter niet in, de titel club kampioen van Nederland te prolonge ren: het Haagse Residentie Damgenoot- genootschap werd hiervan de gelukkige bezitter. Het belangrijkste evenement van 1952 was natuurlijk het wereldtornooi. Moei lijk is het, nu reeds een objectieve waardebepaling te geven van alle as pecten die dit tornooi heeft geboden, doch vast staat wel, dat deze uitmun tend georganiseerde internationale krachtmeting de grootste en verreweg de belangrijkste in de damgeschieden'S is geweest. Het was wederom een Noord-Hollander, n.l. de IJmuidense grootmeester Piet Roozenburg, die zijn wereldtitel voor onbepaalde tijd ver lengde, hetgeen hij niet slechts te dan ken had aan zijn „gestroomlijnd" spel, doch ook aan zijn superieure mentale instelling. Hoewel de uitslagen in het landen- klassement en de ranglijst der deelne mers uitwezen, dat Nederland nog steeds ongenaakbaar is in de rij der damnaties, zal in de toekomst toch re kening moeten worden gehouden met ernstige concurrentie: Italië, maar voor al Canada hebben door hun afvaardi ging sensatie verwekt, hetgeen resul teerde in de onvergetelijke race tussen Dagenais en Rqozenburg. Keiler en ir v. Dijk deelden de 3e en 4e plaats, ter wijl invaller Huisman een verrassende prestatie verrichtte, door als enige on geslagen te blijven, en met Bonnard de 5e en 6e plaats te bezetten. Ook de Noord-Hollander Bizot uit Zwaag ver raste in dit sterke gezelschap: met 18 punten op de 11e plaats hield hij pre cies zijn gemiddelde. Wanneer de mogelijkheden tot inter nationaal contact, die in dit tornooi naar voren zijn gekomen, kunnen wor den uitgebuit, en wanneer de theoretici het geleverde spel tegelijkertijd aan een grondige analyse onderwerpen, dan zal zelfs de grootste scepticus niet meer kunnen ontkennen, dat de damsport voor de nabije en meer verwijderde toekomst waarlijk brillante vooruitzich ten heeft. Piet Roozenburg wist de titel voor het wereldkampioenschap dammen voor Nederland te behouden. KEES BROEKMAN ....Neêrlands troef.... cc. De Rallye naar Monte Carlo werd onder zeer moeilijke omstandigheden gereden. De beste Nederlander, Maus Gatsonides, kwam pas op de veertigste plaats. Winnaar werd Allard, al weer een Engelsman. In 1952 kreeg Nederland ook zijn deel toegewezen in de zuivere snel heidswedstrijden op motor- en auto gebied. De Grote Prijs van Nederland telde ditmaal mee voor het wereldkampioen schap, zodat de snelste racewagens met de meest befaamde coureurs op Zand voort acte de presence gaven. Ascari hoe kan het anders, kwam zegevierend uit de slag van Zandvoort. Evenmin als bij de autoraces op het Zandvoortse circuit waren de Nederlandse deelne mers aan de TT in staat op te vallen. Bij het geweld, dat Masetti, Duke en Lorenzetti, resp. winnaars in de 500, cc, 350 cc en 250 cc klassen ontketen- i ten, kwamen de Nederlanders ronden j te kort. Een van de meest op de voorgrond tredende ^Nederlandse motorcoureurs, L. van Rijswijk, heeft in een wedstrijd >n het buitenland, de tol voor deze ge vaarlijke sport moeten betalen, even als John Cobb, de Engelsman die op iet meer van Loch Ness verongelukte bij zijn poging het absolute snelheids -ocord te water te verbeteren. Dode 'iike ongevallen als deze blijken op de animo voor de gemotoriseerde snol- heidssport geen enkele invloed te heb- j ben. Slechts zelden vernemen wij. dat een coveur stopte omdat het hem te I gevaarlijk werd. Een uitzondering vormde Duke. die niet langer voor de Norton fabrieken wenste te riiden om dat het z.i. onverantwoordelijk is met deze Engelse machine te proberen dt Italianen te beconcurreren. HIT jaaroverzicht zou onvolledig ziir' zonder dat wij enige aandacht had den besteed aan de turnsport. Immers verschillende cracks komen van Noord hollandse bodem. Bergen levert reedt sinds jaar en dag Klaas Boot, een waar dig Nederlands kampioen, de dames- ploeg van De Halter (Alkmaar) ver overde het clubkampioenschap en hot echtpaar Volkers uit St. Pancras wis ich een plaats in het keurcorps tt •eroveren. evenals de dames Maa- terom (Alkmaar) en Muskee (Enkh'U- en). Wat zou het prettig zijn als de beoefenaars van andore sporten ir Noord-Holland het peil van deze'W' n-ers(sters) zouden kunnen bereiken Helaas zal deze wens in 1953 wel n'*- in vervulling gaan „r_e E. DE WANDEbEh

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 28