Balans Opruiming r Stad en Omgeving r Bij VOKZOS ging het niet steeds van een leien dakje HET A.T.G. BRACHT EEN PRIMA „DRIEKONINGENAVOND" Jongelui met trouwplannen 15 tot 20°/o besparen!!! ^tavenuticr Brandweerlieden wensen terug te keren in het corps Woonwagenkamp is modderpoel Jimmy Brown als diepzeeduiker HBS -vereniging in hei goud Feesiavonden in plaats van lezingen DE HBS-vereniging VOKZOS bestaat 7 Februari een halve eeuw en bij der gelijke gebeurtenissen is het de gewoonte, dat de vergeelde notulenboeken tevoorschijn worden gehaald om eens na te gaan hoe die bestuursleden uit 1903 en latere jaren hun vereniging hebben geleid. „Vermeerdering onzer kennis zij ons streven" is de officiële, gedegen titel, die de vereniging in 1903, het op richtingsjaar, werd meegegeven. Die naam was in die jaren nog wel toepasselijk Omdat er voornamelijk lezingen werden georganiseerd. Over de tegenwoordige waarde hiervan zouden wij nu niet te zwaar willen peinzen. We kunnen ge voegelijk aannemen, dat het streven naar de vermeerdering van de kennis zich op de feestavonden van de laatste jaren hoofdzakelijk richt op een of andere nieuwe danspas. VOKZOS heeft dus wel een grondige karakterverandering on dergaan. Deze ommekeer, die vlak na de Eerste Wereldoorlog plaats vond, is aanleiding geworden tot een heftige innerlijke strijd, waaruil zelfs een tweede HBS-vereniging ontstond. Leraren spelen „De Spooktrein" Vrijdag 2 Januari 1953 9 uur S&kCtAd tH&klTl'bj ÏÏlodemaqazijnen SHAKESPEARE'S GENIE SCHITTERDE OPNIEUW Kostelijke uren in „Het |n 1952 meer ingelegd dan terugbetaald Gulden Vlies" Het zilveren biljart STERKE BEZETTING Sneeuwruimen en zandstrooien NJN-congres geëindigd in J B en W. vragen advies RK, comité ontplooit actie voor betere voor zieningen en een schooltje Hygiënische wantoestand WÜHEN Viertallen-competitie Ned. Bridge Bond Beemster BURGERLIJKE STAND Heemskerk Heemskerk heeft de zesduizend vol WOENSDAG 31 DECEMBER 1953 Van 1903 tot 1917 was er geen wolkje aan de VOKZOS-hemel te bespeuren. De leden luisterden getrouw een paar maal per jaar naar de lezingen en offerden, geladen met nieuwe kennis, hun contributie, die zij wèl besteed achtten. Na 1917 begon er iets mis te gaan. De oorlog deed ook zijn invloed gelden op de HBS-leerlingen. Zij wilden eens wat anders dan de zware betogen en aarzelend eerst nog gingen er stemmen op om voor de ver andering een feestavond te organiseren. „Nee", zei het bestuur krachtig. De notulenboeken leren ons verder, dat de onenigheid langzamerhand groei de en ten slotte toen de twee stro mingen elkaar niet ontmoetten leid de tot een tweede vereniging: de Alk- maarse HBS-vereniging. Lang heeft deze splitsing niet geduurd. In 1920 volgde reeds een fusie en onder de naam VOKZOS is men gebroederlijk de nieu we koers die van feestavonden met bal na gaan varen. In plaats van le zingen kwamen er toneelstukjes en het gebruikelijke vragenuurtje werd ver vangen door een heel wat geanimeerder bal. Dit recept is tot nu toe gehand haafd en het aantal avonden, dat per jaar wordt gehouden, is intussen zelfs toegenomen. Er zijn nog wel eens on derlinge sportavonden georganiseerd, waarop gelegenheid was tot, tafeltennis sen, schaken, dammen en sjoelen, maar de animo bleek te gering om dit te kunnen volhouden. Het feest van het vijftig-jarig be staan van VOKZOS zal niet door de leerlingen worden verzorgd, maar door de HBS-leraren, die het toneelstuk „De Spooktrein" zullen opvoeren. Op 6 Fe bruari wordt deze thriller gebracht voor de leerlingen, de volgende avond voor de oud-leerlingen en op 9 Febr. NuHsaaarbank maq tevreden ziin voor de ouders. Op de 7de Februari, de eigenlijke jubileumdatum dus, zullen de oudleerlingen vooraf een gezellig samenzijn en een diner hebben. Velen hebben reeds hun bijdrage gestort om aan het feest te kunnen deelnemen en men verwacht op deze reünie dan ook een grote opkomst. AC.tNUA WOENSDAG Rcx Theater, 2.3U uur: Anna (14 jaar); Harmonie Theater, 2.30 uur: Verboden te kussen talie leeftijden); Cinema Americain, 2.30 uur: De zoon van Ali Baba (14 jaar); Victoria Theater, 2.30 uur: Limelight. DONDERDAG Victoria Theater, 2.30, 6.45 en 9.30 uur: Limelight (alle leeftijden); Rex Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Anna (14 jaar); armonie Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Othello (18 jaar); Cinema Ameri cain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: ABC in Alaska (alle leeftijden). Gulden Vlies, 8 uur: Rika Hopper in „De Ander". Wapen van Heemskerk, 7 uur: Groot Nieuwjaarsbal. BROEK OP LANGEDIJK. Ned. Herv. kerk, 7.30 uur: Chr. Gem. Koor „Halle luja". VRIJDAG Bioscopen als Donderdag. Aanvang 8 uur. Rex Theater 2.30 uur matinée. Gulden Vlies, 2.30 uur: Jopie Slim en Dikkie Bigmans. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Caba retavond firma Schipper. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 15.46 4.10 Donderdag 16.39 4.50 Vrijdag 17.17 5.39 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 16.01 4.15 10.01 22.15 Donderdag 16.44 4.55 10.44 22.55 Vrijdag 17.22 5.44 11.22 23.44 DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek De Bever, Emmastraat 36. Hoek Houttil Langestraat 40 (Advertentie, ing. Med.)- Bij de Nutsspaarbank te Alkmaar werd in 1952 aan spaargelden ontvan gen t 5.282.627,73 (v.j. f 4.327.373,75) en terugbetaald 4,979.850,81 (vorig jaar f 4.925.622,27), zodat meer werd inge legd dan terugbetaald f 302.776,92 (v.j. minder ingelegd dan terugbetaald f 598.248,52). Voorts werd over 1952 aan rente op de spaarrekeningen bijgeschreven totaal f 252.166,62 (v.j. f 217.620,04). Het spaarderskapitaal bij de aanvang van 1952 groot f 11.052.628,34 bedroeg aan 't einde van het jaar f 11.607.571,88, waaronder f 73.128,86 verschuldigd aan op school sparende kindei en. In 1952 bedroeg het aantal posten van infeg 46.305 (v.j. 39.947), dat van terug betaling 27.774 (v.j. 27.113), tezamen 74.079 (v.j. 67.060). Ia 1952 werden uitgereikt 2795 nieuwe boekjes (v.j. 2272), waaronder 758 aan schoolspaarders (v.j. 781), terwijl 2476 boekjes (v.j. 1853) werden ingetrokken. Onder dit getal 2476 zijn begrepen 645 spaarrekeningen waarop sedert meer dere jaren geen mutatie heeft plaats gevonden en naar een verzamelreke- ning werden overgebracht. Bij de aanvang van 1952 bedroeg het aantal in omloop zijnde boekjes 28.219. Dit aantal vermeerderde in 1952 met 319 tot 28.538, waaronder 4247 van op school sparende kinderen. Het gemiddeld tegoed per spaarder (de schoolspaarders buiten beschou wing gelaten) bedraagt thans f 474,84 (v.j. f 455,54). Het aantal spaarbusjes in omloop is thans 5871 (v.j. 5549). Het aantal ledi gingen bedroeg 8189 (v.j. 7160), waarbij bleek dat in de busjes gespaard was f 123.714,53 (v.j. f 108.312,32). Alkm. Damclub D. D. D. Onderlinge wintercompetitie. In deze competitie van D. D. D. heeft M. J. Langras Jr. zich tegen H. de Jong uitstekend gehouden en de aanval op gijn leiderschap niet toegelaten. De partij is weliswaar afgebroken maar de Jong zal alle moeite hebben om de partii nog remise te doen eindigen. De overige partijen brachten alle een defi nitief resultaat (dus geen remises). De gedetailleerde uitslagen waren: N. Oud—J. Jorna 2—0. D. Stam—J. Mek ken 0—2, G. Woonijk—J. Bleeker 2—0. J. Schuit—M. Langras Sr. 2—0. P. de Wijn—C. Balder 2—0. D. Bruggeman— N. Visser 2—0. T. Korn—N. Lengers 0—2, G. Sijm—D. Korn 0—2. Een kwart eeuw in het verzekeringsvak De heer .T. Kommer is Zaterdag 25 jaar in dienst van de verzekerings maatschappij De Eerste Rotterdamsche. Sedert 1 Juni 1948 bekleedt hij de functie van directeur van bet biikan- toor Alkmaar. Door de directie wordt hem die dag oa. een receptie aangebo den in hotel Victory. MORGEN GEEN VUIUNISDTENST Op Nieuwjaarsdag zal geen vuilnis worden ongehaald. Men wordt verzocht nè 1 Januari de vuilnisemmers on de normale ophaaldagen buiten te zetten. CEN van de zonnigste facetten van het Engelse genie William Shakespeare schitterde gisteravond op de planken van „Het Gulden Vlies" toen het Am sterdams Toneelgezelschap er zijn „Driekoningenavond" bracht. De eerste koningin Elizabeth en haar hofhouding zullen er destijds bij de wereldpremière kostelijk van hebben genoten. Velen, zeer velen na haar hebben zich even zeer kunnen laven aan de tintelende geestigheid van de meester uit Stratfotd en Avon en wij in Alkmaar hebben ons, nu het stuk na enkele jaren weer op „ons" podium kwam, met volle overgave geschaard in de rij dergenen, die zich verlustigden aan dit kostelijke spel. LIET feit, dat wij dit konden doen, danken we voor een groot deel ook aan het (hoewel in de eerste taferelen wat vlakke) spel van de leden van het Amsterdams Toneel Gezelschap, die zich voor het overige ten volle gaven. Minder is ook niet aanvaardbaar voor een verhaal, waarin liefde, leut en bij na venijnige intriges de hoofdkleuren vormen. Men kent de geschiedenis van de schone schipbreukelinge Olivia, die „aanspoelt" op de kust van Illyrië, ver neemt dat hertog Orsino een vrouw zoekt en zich aan diens hof vermomd als de page Cesario ziet aangesteld in de hoop op de een of andere manier de aandacht van de hertog op zich te vestigen en.... diens vrouw te worden Groenier als de rijke, maar geestelijk sjofele figuur gaf daarvan een prima creatie. Een woord van lof willen we zeker niet onthouden aan Paul Huf, die zich in de huid van1 kamerheer Malvolio had gestoken en hoe! Tenslotte dank aan Gabrielle Destree, die oog en hart boeide met haar tussen de diverseta ferelen gebrachte guitige dansjes. Het was in alle opzichten een goede avond! Het is even rustig geweest met de biljartorncoien. Voor de biljartliefheb bers in Alkmaar zet het nieuwe jaar echter weer uitstekend in. De 2e, 3e en 4e Januari wordt namelijk in Hotel De Nachtegaal het tornooi om het zilveren biljart gehouden, een tornooi waaraan zes prominente Alkmaarse en twee Schager biljarters deelnemen. Het ;zijn J. Ligthart, kampioen van Nederipnd tweede klasse; G. Wessels, A. van Lin- gen, J. Burger, P. Schouten, Watertor, G. Pater en Roggeveen. Deze sterke bezetting is een garantie voor vele spannende partijen en zonder enige twijfel zal de belangstelling daarmee dan ook wel in evenredigheid zijn. Nagekomen predikbeurten (OUDEJAARSAVOND) ALKMAAR. Baptistengem. (Hofstr.) av. 7 uur dienst. (NIEUWJAARSDAG) ALKMAAR. Kapelkerk 10 u. ds Den Viola, die als_Cesario _echter de^i'voor^ou(jsteni Baptistengem. (Hofstraat), Denk vooral om het De Commissaris van Politie te Alk maar maakt bekend, dat ingevolge de Algemene Politicverordening der ge meente Alkmaar, elke gebruiker van een perceel of als een perecel onbewoond of ongebruikt is, de eigenaar daarvan is verplicht bjj gladheid van de open bare weg tengevolge van sneeuw of ijzel te zorgen dat de openbare weg voor en langs het perceel ter breedte van tenminste 1 meter zodanig met as, zand e.d. is bestrooid, dat daardoor dc gladheid wordt opgeheven. Bij wegruimen van de sneeuw of het ijs moeten voldoende openingen voor het afvloeien van dooiwater aanwezig blijven en brand, en rioolputten wor den vrij gehouden. De sneeuw mag niet zodanig worden opgehoopt dat daar door het verkeer meer dan nodig wordt belemmerd. Is enig gebouw bij meer dan één per soon in gebruik, dan komt de bovenbe doelde verplichting ten laste van de gebruikers van de gelijkvloers, onmid dellijk aan de openbare weg gelegen gedeelten. Jeugdige leden vertrokken vanmorgen naar huis Met een bonte avond in de aula van het Murmellius-gymnasium is gisteren het vierdaagse congres van de Neder landse Jeugdbond van Natuurstudie be sloten. Er is zwaar geconfereerd. Het in 1952 gevoerde beleid werd aan het oordeel van de vergadering onderwor pen en op spontane wijze, de jeugd eigen, is er critiek geleverd op sommi ge punten. Een apart onderdeel op het congres vormde de bespreking van het werk der Natuurbeschermingscommis sie, tot besluit waarvan mr H. P. Gor ter, secretaris van de Contactcommissie voor Natuur- en Landschapsbescher ming zijn traditionele vragenuurtje hield. De belangstelling van de leden ging hoofdzakelijk uit naar de inpol dering van de Biesbos, waaraan zo als uit het antwoord bleek door de contactcommissie nog steeds de groot ste aandacht wordt besteed. Vanmorgen zijn de bijna vijfhonderd deelnemers, die deze vier dagen in de Lindenschool en de Nicolaas Beets- school hebben overnacht, naar hun woonplaatsen vertrokken. Voor de oude sokken" zij. die 24 jaar wer den betekende dit vertrek meteen het definitieve afscheid van de Bond; de anderen zullen elkaar deze zomer weerzien in één van de tien zomerkam pen, die in Zeeland, de Waddeneilan den, in midden-Limburg en België zul len worden gehouden. Beroep aangenomen Ds J. J. F. Herrmann, Evang. Luthers predikapt té Bodegraven heeft het op hem uitgebrachte beroep naar Alkmaar aangenomen. In onze halfjaarlijkse opruiming brengen wij enige blank eiken, mahonie, old-finish, gothische en eiken gebeitste mo delkamers, die enige tijd geëtaleerd hebben gestaan, tegen bijzonder aantrekkelijke prijzen. Tevens diverse losse meu belen zoals: dressoirs, theemeubels, clubjes enz. Mocht U binnenkort toch tot aanschaffing van meubelen overgaan, dan kunt U zich hierop NU Al deze meubelen zijn van onze bekende kwaliteit ea worden ten volle gegarandeerd. Ziet de etalage en profiteert van deze gelegenheid. (Gekochte meubelen kunnen wij eventueel tot afroep voor U reserveren). nrnm.i.i.wiam'JllJIBillIli'lilin (ALKMAAR'S MEEST GERENOMMEERDE MEUBELZAAK) (Advertentie, ing. Med.) rjE elf voormalige leden van het „Lad- dercorps" en het oud-lid van het corps „Kwiek" van de Alkmaarse Vrij- wilige Brandweer, die begin December in de benoeming van een adjunct- brandmeester van het Laddercorps aan leiding vonden B. en W. hun ontslag aan te bicden, hebben thans individueel het verzoek tot het college van B. en W. gericht om met ingang van 1 Ja nuari weer als lid van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer te worden herbe noemd. Voorts hebben de drie ex-hoofd lieden, die indertijd eenzelfde besluit namen, collectief een schrijven gericht tot het gemeentebestuur, waarin zij zich desgewenst bereid verklaren een herbenoeming in hun oude functie te aanvaarden. Wij hebben' ons hedenmorgen tot bur gemeester mr dr H. J. Wytema gewend met de vraag of ten aanzien van deze verzoeken reeds een bsluit was geno men. Naar de burgemeester ons mede deelde, zullen de verzoeken, zoals te doen gebruikelijk, in handen van de commandant worden gesteld om advies. De instructie van de commandant van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer vermeldt, dat deze, gehoord de hoofd lieden, het college van B. en W. zal ad viseren. Gevraagd naar de beweegredenen van hun verzoek, werd ons van de zijde van het Laddercorps medegedeeld, dat uit de burgerij aandrang was uitge oefend deze stap te ondernemen. Han gende de beslissing achtte men het niet juist hierop thans verder in te gaan. Het gerucht als zou van de zijde van de Alkmaarse Vrijwillige Brand weer een officieel verzoek in deze geest tot de voormalige leden zijn uitgegaan, werd van bevoegde zijde ten stelligste ontkend. BENOEMD TOT TIJDELIJK LERAAR. Bij beschikking van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is benoemd tot tijdelijk leraar aan de R. H. B. S. te Alkmaar dr. N. J. D. Versluys. haar allesbehalve prettige opdracht van de hertog krijgt voor hem het hart ya.n gravin Olivia te winnen. Deze Olivia op haar beurt onder de bekoring geko men van de charme van Cesario doet haar uiterste best in diens gunst te ko men. Op louter toevallige wijze trouwt ze ten?lotte met de inmiddels als twee druppels water op Cesario (Viola) lij kende Sebastian, haar plotseling opge doken broer. Na talloze dwaze verwik kelingen komt tot grote blijdschap van de hertog uit, dat de page Cesario niet Cesario is, maar een lieve Viola. De ..lotgenoten" vallen van verbazing m verbazing, doch hebben tenslotte allen, behalve dan de ongelukkige Malvolim hofmeester van gravin Olivia, in dit onverwacht toch schone einde hun die pe vreugde. Voor de leut en de intriges zorgden jonker Tobias Hikkenburg, jonker An- dries Bihberwang en Maria, de kamer- juffrouw van gravin Oliva. Zij yieren hun driekoningenavond met wijn en gezang en schelmse streken, waarvan de voornaamste wel die is. waarbij zij de statige hofmeester Malvolio_ in de waan brengen, dat gravin Olivia op hém verliefd is. De goede man moest voor ziin lichtgelovigheid en zijn grote eerzucht zwaar boeten en is de enige uit deze bonte ri.i. die als een zielige verliezer de aftocht moet blazen. Johan Schmitz gaf een onzes inziens wat de statische hertos ten opzichte van het wel zeer hartveroverende en charmante spel van A. de Lange in de dubbelrol van Cesario en Olivia. Direct daarna dient het werk genoemd te worden van Albert van Dalsum Donker Tobias). Ben Groenier (jonker Bihber wang) en Marie Hamel als_ Olivia's kamenier. Tobias' en Maria's men werkten bijzonder aanstekelijk en Bep BURGERLIJKE STAND Geboren Cornells, z. ven J. Hou- tenbos en G. Mans; Geertruida, d. van J. Houtenbos en G. Mans; tweeling. Marianne, d. van J. Steijn en H. M Keijzer. Getrouwd: Jan C. Mooy en Cor nelia Vissér. Jan Bolten en Agatha G M. Rustenburg. Jan van Bëekum en Hillegonda J. Dingerdis. Overleden Adrianus van der Spiegel, 94 jaar, yred. van C. Kick. 10 uur dienst student Posthumus. Voor de sociëteit Voor de Sociëteit werd van N. N. ont vangen 5.mevr. F. 1.en N. N; 10.Hartelijk dank. Eventuele vol gende giften kunnen na 1 Januari uit sluitend worden afgegeven bij de heer Jonker, Eikelenbergstraat 4. yiJF EN DERTIG CENT per week moeten de bewoners van het Woon wagenkamp in de Huiswaard betalen als staangeld. Een luttel bedrag, maar toch nog te vee] als men ziet waarvoor dit wordt betaald. Het kamp, dat enige jaren geleden werd aangelegd op een hoeveelheid neergestort puin beant woordt niet aan de minste eisen van hygiëne. Er zijn twee dames-w. c.'s, een w. c. voor heren en een urinoir en dit aantal is verreweg onvoldoende voor de 140 volwassenen en kinderen, die het kamp vrijwel constant bevolken- Er is slechts één waterkraan, wasgele genheid ontbreekt en het terrein is één grote modderpoel, waar men door moet waden om bij de wagens te komen. Er is van overheidswege tot nu toe niet veel aan het kamp gedaan, al schijnt het. dat men langzamerhand toch tot het inzicht is gekomen, dat de huidige toestand niet veel langer kan (bij elke fles wijn, gratis een miniatuurflesje) (Advertentie, lag. Med.) blijven voortduren. Door het R. K. co mité Woonwagen liefdewerk is geruime tijd geleden op het kamp een kapel ge bouwd en men koestert thans ook het voornemen een schooltje te stichten, waar de woonwagenjeugd in totaal omvattende 40 tot 42 (kinderen on derricht zal worden gegeven in lezen en rekenen, als hoofdvakken. Op deze en andere wijze wil men trachten het kamp enigermate te civiliseren en de ongunstige elementen, die zich ook in deze kleine samenleving voordoen, zo veel mogelijk te neutraliseren. De practijk in andere plaatsen heeft bewe zen, dat de bevolking .een goed ver zorgd kamp weet te waarderen en zich in die gevallen bereidwillig schikt naar de kampreglementen. De goedwillenden zorgen er wel voor. dat het minder tot samenwerking genegen deel, zich ook aan de ordemaatregelen onderwerpt. In een kamp, waar algemene ontevre denheid heerst is van een dergelijke regel uiteraard geen sprake. Een van de overwegingen, die de ge meente wat huiverig maakt de nodige voorzieningen te treffen is, dat een goed bewoonbaar kamp vele wagens van elders zal aantrekken. Een feit is echter, dat er ook al is het kamp nog zo slecht verzorgd, steeds een vaste kern van ongeveer tien wagens blijft staan. En tenslotte mag de vrees er niet toe leiden, dat er helemaal niets voor de woonwagenbevolking wordt gedaan. District N. Holland Noord De viertallen-competitie in het dis trict Noord-Holland-Noord van de Ned. Bridge-Bond begint al aardig op te schieten. Zij staat onder leiding van de heer Peters uit Castricum. Er wordt gespeeld in hoofd-, eerste en tweede klas, en wel met zes teaims in de hoofd klasse, vijf teams in de eerste klasse en vier teams in de tweede klas. In de hoofdklasse komen uit: het eer ste en tweede viertal van Bricas (Cas tricum), het eerste en tweede viertal van de Berger-Bridgeclub, het eerste viertal van RKABC uit Alkmaar en het eerste viertal vam Sans Atout (Heiloo). De behaalde resultaten in deze klasse waren tot nu toe: Bricas 1Bricas 2 02, RKABC 1 Sant Atout 1 11, Bergen 1Bergen 2 20, Sans Atout 1Bergen 1 02, Bri cas 2—RKABC 1 0—2, Bergen 2—Bri cas 1 11, Bricas 1—Sant Atout 1 0—2, RKABC 1—Bergen 2 2—0, Bergen 1— Bricas 2 02. Bricas 1Bergen 1 02. Stand: 1. Bergen 1 6 punten uit 4 wedstrijden; 2. RKABC 1 5 pt uit 3 wedstrijden; 3. Bricas 2 4 pt. uit 3 wed strijden: Sans Atout 1 3 pt uit 3 wed strijden; Bergen 2 1 pt uit 3 wedstrij den; Bricas 1 1 punt uit 4 wedstrijden. In de le klas spelen vijf teams, n.l. Bergen 3, Sant Atout 2, RKABC 2, Bri cas 3 en Sans Atout 3. De tot nu behaalde resultaten in deze klas waren: Sans Atout 2Sans Atout 3 20; Bri- cas 3—RKABC 2 2—0; RKABC 2—Sans Atout 2 20; Bergen 3—Bricas 3 2—0; Sans Atout 2Bricas 3 2—0; Bergen 3 —Sans Atout 2 20. Stand. 1. Bergen 3 6 pt uit 3 wedstr., 2. Sans Atout 2 4 p. uit 4 wedstr., 3.' RKABC 2 2 p. uit 2 wedstr.. 4. Bricas 3 2 p. uit 3 wedstr., 5. Spns Atuot 3 0 p. uit 2 wedstrijden. In de 2e klas spelen vier teams, n.l. Bergen 4. RKABC 3, Sams Atout 4 en Sans Atout 5. De vier wedstrijden tot nu toe in deze klasse gespeeld hadden de vol gende resultaten: Bergen 4Sans Atout 5 20, Sans Atout 4—RKABC 3 0—2; Sans Atout 5 RKABC 3 02; Bergen 4—Sans Atout 4 2—0. Stand: 1. Bergen 4 6 pt uit 3 wedstr.; 2. RKABC 3 4 pt uit 3 wedstr.; Sans Atout 4 2 pt uit 3 wedstr. en Sams Atout 5 0 pt uit 3 wedstrijden. De wedstrijden die nog niet zijn ge speeld moeten vóór 14 Januari 1933 beslist zijn. 129. Kapitein Toontje z:g Jimmy Brown bewonderend aan. „Dat hei-je m eens goed gezegd, Jimmy", zei n'j „De sufferd had niet eens meer de fut nog iets tegen te pruttelen. Zo zout heeft-ie in lang niet gegeten". Jimmy knike. Hij was over zichzelf niet on tevreden. Mi.ar hij had intussen be merkt, dat de heer Reutelvink aansta! ten maakte bij te komen. Inderdaad richtte de handelaar in scheepsbeno- digdheden zijn hoofd wat op en wierp een lodderige blik om zich heen. Jim my besloot daar geen gras over te laten groeien. Hij boog zich ovei ae heer Reutelvink heen, greep hem bij een zijner oren en beet hem tóe: „Je bent in onze macht, vrind. Mag ik je even voorstellen? Dit is kapitein Toon tje, de eigenaar van de kist met juwe len, die jij gestolen hebt. Als je maar iets doet, dat ons niet bevalt, krijg je een tik op je neus dat-ie het volgend jaar nog scheef staat; je bent gewaar schuwd!" Roel Reutelvink knipperde even met zijn ogen en liet zich toen weer met een diepe zucht achterover zakkenJimmy wilde juist een op merking maken over de traagheid, waarmede de brigadier zijn orders uit voerde, toen hij boven in het huis weei enig gerucht vernam. Gerrt Giijmpie per liet zijn hoofd weer zien en riei met timide stem: „Meneer, hier heb H de touwladders. Ik zal ze goed aa' elkaar binden en ze dan laten zakken Jimmy gromde, dat het goed was. Tariefsverhoging van hef Waterleidingbedrijf Ged. Staten overwegen geen verdere verhoging van de electriciteitstarieven, Wat het Waterleidingbedrijf betreft wijzen zij er op dat de grote investe ringen, die gedurende de eerstvolgende jaren moeten plaats hebben en welke niet alleen verband houden met de wateronttreking aan de Lek, maar evenzeer met een algemene uitbreidin/ van het hoofdleidingnet en een verg® ting van de capaciteit van de water- winmiddelen, de exploitatiekosten k- langrijk zullen doen toenemen. normale adres in de ontvangsten onvoldoende zijn om de hogere uitga ven op te vangen. Onder die omstan digheden zal het onvermijdelijk zij" om in de naatste toekomst wijziging H brengen in de huidige tarieven. Hier bij wordt opgemerkt, dat de vigerende tarieven zich nog op ongeveer hetzelf de peil bewegen als in 1920. Ge b o r e n: Adeleida A. M., d. yan C. Ch. van de Luur en G. J. Crooij. Theodorus A., z. van A. IJsakkers en G. van Straaten. Louise, d. van H. Lan- ting en J. G. Hendriks. Ondertrouwd: Jacob Has t* Oudendijk en Martha Meester. helmus N. Stuijt te Nibbixwoud en Alida C. Smit. Overleden: Nicolaas Smit 50 jaar. U danst toch ook op het NIEUWJAARSBAL in het Wapen de schermeer te Stompetoren? Muziek de Meko's. (Advertentie, ing. Med.) Juist bij het ter perse gaan van nimmer bereikt óns het bericht, 'e gemeente Heemskerk op de laJJJ*. 'ag van het oude jaar het inwoner» an 6000 heeft bereikt. Deze ..zes0" endste is een jongen, namelijk zoon van Cornells Brosser en M»* Glorie, Rijksstraatweg 113. I

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2