Enormi r Stad en Omgeving Kunstenaarscentrum Bergen zond Nieuwjaarsverrassing Dr Drees onheus behandeld Het socialisme contra defaitisme Jimmy Brown als diepzeeduiker Winkeliers over eerste dag tevreden Over verse bloemen en een microfoon AGENDA Gevonden voorwerpen Nieuwe visie op enkele medewerkenden Mex'caanse tenor als solist bij de HOV Concert Accordando voor herstel der kapel Toch ZFC—Alcmaria? Jopie Slim en Dikkie Bigmans kunnen ook „gevaarlijk" zijn 'seizoen- opruiming^ H. H. WALLERS 9 Verdtonkenoord achter de Vismatkt Mr P. P. Agten sprak op openbare bijeenkomst van de Partij van de Arbeid Cabaret-programma van De Rode Koers Heer-Hugowaard Schaakclub T.I.T. eindigt de eerste competitie Koedijk Honderd jaar Nutswern, Wesse/s sp Bergen Het lag voor het grijpen Akersk Hensbr I ZATERDAG 3 JANUARI 1953 Uitverkoop-impressies De dames kopen critischer dan de man J7EN nieuw jaar, een goed begin. Dat kan ook gezegd worden van de Alkmaarse winkelstand. Want de uitverkoop, die op 2 Januari begonnen is, iijkt alles zins te zullen slagen. Wij zijn vanochtend eens door de Langestraat en enkele zijstraten getippeld en hier en daar enkele zaken binnengestapt om naar de kooplust van de Alkmaarse bevolking te informeren. Een vriendelijke, grijze heer, chef van een zaak in dames- en herenconfectie, vertelde ons, dat de uitverkoop in herenkleding en andere mannelijke artikelen de eerste dag buitengewoon gunstig was geweest. „Ik had het eerlijk gezegd wel verwacht" vertelde hij ons. „De mannen zijn meestal niet zo „tuk" op kleren als de vrouwen, maar zij hebben ze toch ieder jaar nodig. De uitverkoop is voor de heren dan ook dé gelegenheid om tegen een voordelige prijs hun hele of ge deeltelijke garderobe in te kopen. Voor een man maakt het in het algemeen wei nig verschil of hij in een jas van f 75.- of van f 95.- rondloopt. Hij en zijn soort genoten kijken het prijsverschil er toch niet van af. r>E dames bleken critischer te kopen. Wel verloopt de uitverkoop van da mesconfeotie zeer gunstig (iets wat alle desbetreffende winkeliers bevestigden) ze heeft echter niet het niveau bereikt van de .hausse" in de herenkledingver- koop. De uitverkoop in stoffen en coupons valt enigszins tegen. De dames schijnen de benodigde kledingstukken liever kant en klaar te kopen dan ze zelf te „fabrieken". De uitverkoop in galanterieën en porselein was eveneens zeer tam. Woningtextiel ging zeer vlot van de hand, terwijl ook in de meubelen van een lichte stijging in de kooplust sprake was. In een hoedenzaak vertelde een zeer vriendelijke dame ons, dat het met de hoeden niet erg „wil". Van de uitver koop had zij nog niet veel last gehad. „Toch doen wij wel bevredigend za ken", vertrouwde zij ons toe, „iets dat wij in hoofdzaak te danken hebben aan het feit dat het Katholieke deel der vrouwelijke bevolking in de Kerk een hoed moet dragen". Wij liepen per ongeluk nog een bloe- menzaak en een kruidenierswinkel binnen. Het bloemenmeisje vergaf met een toegevend lachje onze domme vraag of er ook bloemen in de uitver koop waren. In de kruidenierszaak werd stijfjes gezegd: „Uitverkoop? Nee, mijnheer, wij hebben altijd bétere waar" Nou ja, het was dan ook wel een bee'i» onhandig van ons. Natuurlijk hebben wij niet nagelaten enkele dames op straat aan te schieten om hun opinie over de uitverkoop te vragen. De reacties waren in tegen stelling tot die van de winkeliers zeer gereserveerd. Voor een betrouwbaar doorsneebeeld was het aantal onder vraagden echter te gering. Ook spraken wij nog een zakenman (niet uit Alkmaar), die een microfoon in zijn portiek had gehangen en de reacties van het publiek opnam op zijn wire-recorder Wij hebben in spanning naar zijn registratie geluisterd. Uit de vaak zeer humoristische uitlatingen bleek echter opnieuw, dat de mensen ook in de uitverkoop drommels goed weten wat zij niet en wat zij wel wil len kopen. ZATERDAG Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Lime light (alle leeftijden); RexTheater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Anna (14 jaar); Harmo nie Theater, 7 en 9.30 uur: Othello (18 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: A en C in Alaska (alle leeftijden). Gulden Vlies: Feestavond Algmaria Victrix. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond buurtver. De Buitenkant. Café A. Martin, 7.30 uur: Klaverjas- drive. Hotel De Nachtegaal, 's middags en 's avonds tornooi Het Zilverenbiljart. Aanvang 2 uur. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater 2.30, 6.45 en 9.30 uur. Wapen van Heemskerk, 7 uur: Bal avond. Gulden Vlies, R.K. danscomité. Hotel De Nachtegaal, 2 uur: Zilveren Biljart. MAANDAG Victoria Theater, 8 u.: Limelight (alle leeftijden); Rex Theater. 2.30 en 8 uur: Anna (14 jaar): Harmonie Theater, 8 -r: Othello (18 jaar); Cinema Ameri cain 8 uur: A en C in Alaska (alle leef tijden). Kapelkerk, 8 uur: Concert „Herstel de kanel". Stadhuis, 8 uur: Ledenvergadering Volkshuisvesting. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Spar- revue. HOOG WATER TE BERGEN AAN 7VF Zaterdag 17.53 6.04 Zondag 18.29 6.39 Maandag 19.01 7.13 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 17.58 6.09 11.58 0.09 Zondag 18.34 6.44 12.34 0.44 Maandag 19.06 7.18 13.06 1.18 DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna op de Mient. Mapje grafisch werk van uitstekend gehalte UfE hebben zo het gevoel, dal in de laatste maanden een klein vleugje Franse geest in het bestuur van het Kunstenaarscentrum Bergen is gevaren. Frans is het namelijk, om met Nieuwjaar geschenken te geven. Men heeft daar zélfs een speciaal woord voor het feest. Weliswaar zendt men elkaar hier gedrukte en schriftelijke nieuwjaarswensen, maar die halen noch in omvang, noch in gehalte bij wat het KCB zijn contribuanten en andere bevriende relaties ter gelegenheid van de eerste van Louwmaand 1953 heeft toegezonden. Naar de omvang niet: want de Bergense kunstenaarsbent vond één kaart niet voldoende; vijftien in een fraai mapje kwam meer met de gevoelens overeen. Naar het gehalte evenmin, want de 'kaarten bleken te zijn veertien lino's en één houtsnede van werkende leden, stuk voor stuk tenminste goed en vaak zeer mooi. Men zal zich kunnen voorstellen, dat wij ons bundeltje in dankbaarheid en vreugde hebben aanvaard, als een kostbare aanvulling van ons „kunstbezit". Jansen maakte een wat droog prentje van een groepje bomen in de Verbran de Pan en Jaap. Mooy tenslotte bleef zichzelf getrouw in zijn „Fauntje", het enige stuk in de bundel, dat ons met aanspreekt. Maar dat kan aan ons lig gen. De enige houtsnede is van Rein Snapper, een gevoelig „Amsterdams grachtenhuis", dat ons niet geheel on- (Advertenüe. xng. Med.) The Ramb'ers in t Wapen' De vele jazz- en dansliefhebbers (ster-s) uit Alkmaar en omgeving zul len met vreugde het bericht begroeten, dat het populaire radio-dansorkest „The Ramblers" onder leiding van Theo Uden Masman op Zondagavond 11 Januari in het „Wapen van Heems kerk". zal optreden. De exploitant van ,,'t Wapen", de heer K. Rus is er in geslaagd het volledige, veertien mar tellende orkest - Jany Bron. Marcel ffielemans en Wim Poppink incluis te engageren. Kon men „The Ram blers" bij een vorig optreden in Alk maar, nu enige jaren geleden, alleen beluisteren, de grote aantrekkelijkheid van de komende avond in ,,'t Wapen van Heemskerk" is, dat men op de tonen van de band zal kunnen dansen. Reeds thans blijkt voor deze Ramblers- show zeer grote belangstelling te be staan. Gevonden over het tijdvak van 12 December tot en met 3l December '5? en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar, op kamer 14, le etage, iedere Maandag, Woensdag en Vrijdag, van 17 tot 18 uur. wanten, broches, kettinkje, sleute's, vulpennen, schroevendraaier, alpino muts, rolschaats, pakje met inh-md insigne, aansteker, richtingaanwijzer, handschoenen, portemonnaws niet u-h. contactsleutel, eierenkist, shawls, mutsen, ringen, etui, riempjes, pijp, parapluie-hoes, kinderschoentjes, pa- rapluies, sierspeld, bril. mesje, arm bandje, slot, boekwerk, slee, ceintuurs, riem, tasje, rol met geldsbedrag, hor loge, alpino, geldsbedragen, rozen krans, spons, toeter, doosje met inh.. kerkboekje, nagelgarnituur, sigaret ten, duimstok, wieldop, damesonder goed. medaille, kous, duimstok, hoofd doek, touw. Nagekomen predikbeurten VOOR ZONDAG 4 JANUARI 1953 ALKMAAR. Ned. Ver. v. Spirit. „Har- monia", hotel De Nachtegaal. 10.30 uur mevr. CroesVan Delden (Den Haag* Verbr. der Waarheid. Brouwerstraat 3.*., 10.30 uur dienst. Ned. Leger des Heils, Breedstraat 11. 10 uur Heilicings- dienst, 4 uur Kindersamenkomst. 8 uur Ve-dossingssamenkomst. Di. 8 uur Ont- snar-n-'ngssamenkomst. Woe. 8 u.: Wij- din"<-dienst. - Baptisten gemeente, 10 uur, de heer Planting van Amster dam. SCHOORLDAM. Verbr. der Waarheid (De Vries) 7 uur dienst. SINT PANCRAS. Ned Herv. kerk, 10 en 3.30 uur ds v. d. Brink. LIET is heel moeilijk uit te maken, welke van deze kaarten we het meest appreciëren. Er zitten namelijk nog al wat verrassingen tussen. Een ervan is het fijne „Naakt" van de „nieuwe", jonge Bergenaar C. J. van Meurs, die zich hierin zeer begaafd toont. Kunstenaars, die als schilder niet tot de sterksten behoren, tonen zich in deze lino's van een verrassen de kant. Zo sneed mevrouw G. Koe mansMeertens haar „twee figuren" op een wijze, die een zuiver gevoel voor de mogelijkheden van deze kunst vorm aantoont. Jan de Leeuw deed op zijn wijze in zijn „Landschap" Iets soortgelijks. Een geestige „Groet" van mevrouw M. Bloch is een prettige af wisseling lussen zoveel ernst, al is het vormenspel, dat mevrouw E. Reitsma Valonqa ons in „Metamornbose" voor tovert, evenmin zonder geest gedaan. Intelligent en fraai gecomponeerd is de „Kop" van David Kouwenaar; deze kaart behoort eveneens tot de grote verrassingen in dit mapje. Mevrouw M. Pot—Van Regteren Altena is een grafica in hart en nieren. Haar fijne prent „vlucht" bewijst het hun, die dit nog niet wisten. Decoratief en mooi van vorm en kleur zijn de beide „Paar den" die Thijs Sterk ons laat zien. Jaap de Carpentier zoekt blijkens zijn aan deel in dit mapje naar een nieuwe uitingsvorm. Zöo Vrouw in int'-''ieiir brengt hem in de buurt van de Franse kubisten als Braque; de geest is echter nog die van zijn clowns. J. H. Rogge veen styleerdë een Bergens dorpsge zicht: zijn visie dreigt voor ons gevoel een beetje een maniertje te worden Fijn van toon en oomoositie is hot „Landschap" van Karei Colnot. Kees Aan het vierde abonnements-concert, dat de H.O.V. op Donderdag 8 Januari in 't Gulden Vlies te Alkmaar geeft, werkt als solist mede de Mexicaanse tenor Carlos Puig. Het concert staat o.l.v. Marinus Adam en brengt vóór de pauze de volgende werken ten gehore: Ma mère l'Oye (De sprookjes van Moe der de Gans) van Ravel en de Marche Ecossaise van Debussy, alsmede met Carlos Puig als solist Zeven liederen voor tenor en strijkorkest van Silves- tre Revueltas en de Aria van Czar Be- rendy uit „Snégourotehka" van Rimsky- Korsakoff. Ten slotte zal na de pauze een uitvoering worden gegeven van de Vijfde Symphonie „Aus der neuen Welt" van Dvorak. bekend voorkomt. Het vrouwenkoor „Accordando" geeft Maandagavond om 8 uur een concert in de Kapelkerk. Aan het concert, dat onder leiding staat van Corn. Jonker, werken als solisten mee Erna Spooren- berg, Henri Welboren en Piet Kee. De baten van de uitvoering komen ten goede aan het restauratiefonds van de Kapelkerk. Alleen dit reeds moet voldoende zijn om het concert, dat vele muziekliefhebbers zal aantrekken, te be zoeken. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de wedstrijd ZFCAlcmaria toch door gang aal vinden. De KNVB heeft het programma niet in zijn geheel afge last en de ZFC-ers zijn naarstig bezig geweest het terrein sneeuwvrij te ma ken. Dc consul zal nu moeten beoor delen of er Zondag nog kan worden gespeeld. Ere-leden van de vereniging Ambachtsschool Alkmaar In de algemene vergadering van de vereniging „De Ambachtsschool voor Alkmaar en Omstreken" zijn met alge mene stemmen tot ere-leden benoemd de heer F. H. Ringers, oud-voorzitter en de heer J. van Reyendam te Bergen, oud-bestuurslid. na gezegd hebben glorie prijkt. En dat is de verkiezingsaffiche van de Partij van de Arbeid waarop het gezicht van ministerpresident dr Drees is afgedrukt. We willen u een wandeling naar de Bergerweg besparen, reden waarom wij maar een foto van deze verjaarde verkiezingsplaat afdrukken, maar wij zouden u willen vragen: „Zegt u nou zelf.is dit niet een beetje al te stijl loos?. Kijk, wij kunnen ons enigszins in denken, dat één of andere politieke heethoofd in het heetst van de ver- kiezingsstrijd van het vorig jaar onze ministerpresident een paar inktmoppen in de ogen heeft willen gooien maar dat hij uit vrees voor strafvervolging zijn daad op een conterfeitsel van dr Drees heeft gesymboliseerd. Wij willen als zeer menselijke en zeer ruimdenkende staatsburgers ook nog begrip tonen voor de neiging van onze vandaal om de heer Drees de mond te snoeren met een derde inkt- kwakmaar wij vinden het ronduit gezegd grof en beledigend om onze minister-president in een dergelijk toe- UVEN voorbij de overweg op de Ber- getakelde toestand daar te laten han- gerweg, staan bij de aldaar in aan- gen. Al of niet tegenstander van lijst bouw zijnde Handelsschool een paar twee... houten barakken, waarop voor het pu- Een half jaar is sindsdien voor bij- bliek duidelijk zichtbaar, een aantal gegaan en er is nog geen enkele poli affiches en reclamebiljetten is geplakt, tieke partij, gemeente- of rijksinstantie Affiches, of wat er dan nog van over geweest, geen staatsburger en geen ge- is. Dat is nu eenmaal het onontkoom- woon mens, die het nodig heeft geacht bare lot van al deze, meestal sterk tot om hiervan iets te zeggen of hieraan de verbeelding sprekendë reclame- teTs'tè doêh. 'papieren. Regen en wind, baldadige En intussen .hangt dr Drees daar kinderhanden en ten slotte een harde maar, tot spot en hoon van alle men- schuier. maken, dat het bestaan van sen, die langs de Bergerweg lopen, déze kleurige allemansvrienden meest- Geen stormwind, geen regenbui en al zeer kortstondig is. Eén plaat is er geen sneeuwjacht blijken in staat hem echter, die daar op de Bergerweg in schoon te wissen van de sporen van Van W. nog bijna onvergane wij zouden bij- de ondergane behandeling... Jeugdtoneel gezien als opvoedingsmiddel nAT het jeugdtoneel wel een bij uitstek subtiel te hanteren opvoedingsmiddel is, bleek weer eens zeer duidelijk tijdens de opvoering van enkele fantas tische en humoristische schetsjes van „de belevenissen van Jopie Slim en Dikkie Bigmans", een jeugdtoneelstuk opgevoerd door het Haagse gezelschap van Chris Hofland, in de geheel bezette zaal van het Gulden Vlies. Wie de storm van bijval van bet zeer jeugdige publick gehoord heeft (de kinderen braken de zaal soms bijna af), de angst en de ontzetting en soms de felle haat in vele van die volko men overgegeven kindergezichten heeft waargenomen, die schrikt toch wel even als hij denkt aan de grote verantwoordelijkheid, die een toneelgezelschap als dat van Chris Hofland bij een dergelijke „massasuggestic" draagt. Toneeltechnisch geslaagde uitvoering r\IT geldt uiteraard in hoofdzaak voor de keuze van het stuk, welke in dit geval gebaseerd was op het primitieve thema van de ontactvolle handhaver van het recht, de politieagent, die met zijn vrouw en zoontje door een stelletje „sportieve" jongens en hun tante stevig door de cacao wordt gehaald. Wij willen niet zwaarwichtig en mo ralistisch zijn. Wij willen zelfs aanne men, dat het voor een kind goed kan zijn als hij zijn onbewust verzet tegen alles wat „gezag" heet eens met alle felheid waarover hij beschikt luchten kan, maar het zou goed zijn als Chris Hofland 'iets meer van wat wij „grote mensen" normbesef noemen, in zijn repertoire wilde leggen. Hét spel was toneeltechnisch bezien goed. De spelers waren op de kinderen ingesteld. Dat verklaart ook het succes. Chris Hofland als Jopie Slim en Kra nenburg als politieagent en professor zorgden voor de lachsalvo's. Tony Ste kelenburg gaf een allerinnemendste creatie van Dikkie Bigmans en ook Annie Berkel en Annie Nicolaas kwe ten zich met veel esprit van hun taak. Critiek op het spel willen wij verder niet uitoefenen. Iets meer werkelijk heidszin zouden wij Chris Hofland ech ter niet willen ontraden. Per slot van rekening blijft jeugd toneel al of niet met commerciële op zet: Jeugdwerk. En daar moeten we niet mee spelen. DIERENBESCHERMING Ruim een week zwerft in de omge ving van de Friesebrug een jonge hond. Kentekenen: langharig, reu, wit-zwart en pl.m. 1 jaar oud. Adres inspecteur: C. Verwer, Zaagmolenstraat 36. Pyama s. Nachthemden, Dames en Herenondergoederen, Pullovers en Vesten, Huishoudgoederen, Lakens en Slopen N (Advertentie, Ing. Med.) Opdat de mens mens kan zijn "j^ET socialisme is niet louter een economisch systeem, een beginselprogram ol een theorie. Het heeft iets te maken met de mens. Het wil trachten de we reld bewoonbaar te maken voor iedereen, opdat de mens méns kan zijn. Onze taak is het te zorgen, dat er voor allen een basis van bestaanszekerheid komt en dat is niet te bereiken met allerhande mooie leuzen, doch met daden, met een jarenlange strijd voor onze idealen". Deze woorden sprak mr P. P. Agten, lid van de Gedeputeerde Staten van Utrecht gisteravond op de Nieuwjaarsbijeen komst van de Partij van de Arbeid, die in Hotel Victory werd gehouden. Hij had zich aan het begin van zijn redevoering de vraag gesteld wat de socialisten eigenlijk zijn en willen en hij de beantwoording hiervan wees hij op de macht, die de massa, het leger van de arbeiders, bezit in deze nieuwe wereld, welke zich bezig is te vormenè HE KOERS, die wij moeten varen wordt niet uitgemaakt door bere kenende politici, door een Eisenhower of een Stalin, maar door de wil, de liefde en de toewijding van de eenvou dige mens. Wij moeten er voor waken dat de stuwkracht, die de massa bezit, niet verzwakt; dat het defaitisme geen vat krijgt op de mensheid. De Partij van de Arbeid, zo vervolgde de heer Agten is meer dan een kiesvereniging. Zij is een gemeenschap van mensen, die haar positie in deze wereld-in-wor- ding verstaat en als zodanig ook de er kenning van het Nederlandse volk heeft gekregen, zoals uit de verkiezin gen in 1952 is gebleken. Diep in hun hart hebben honderdduizenden thans begrepen, dat het de Partij van de Ar beid is, die geijverd heeft voor sociale zekerheid. Zij was de motor, welke de anderen meetrok en deze wetenschap heeft de P.v.d.A. dan ook de overwin ning bezorgd. Ook de voorzitter van de afdeling Alkmaar, de heer G. de Jong, had in zijn openingswoord reeds herinnerd aan de overwinning in de verkiezingsstrijd voor de Tweede Kamer en daarbij on middellijk de naderende gemeenteraads verkiezingen onder de aandacht van het talrijke publiek gebracht. We kun nen vele folders verzenden, veel tam tam maken, maar aan onze eigen men sen zal het liggen of de verkiezingen in Alkmaar voor ons succes zullen heb ben. Wij zijn de grootste partij ter olaatse, wij moeten de grootste partij blijven, aldus de heer De Jong. Daar voor hebben wij uw aller medewerking nodig. De propaganda voerde op deze Nieuw jaarsbijeenkomst de boventoon, want ook 't amateur-cabaret De Rode Koers ifit Zaandam bewoog zich, zoals de naam al deed vermoeden, op politiek terrein. Ze deden het leuk, deze jonge lui. Soms wel eens wat erg dilettante rig, maar toch ook weer met vaart en élan en frisse, geestige sketches. De aanwezigen hebben zich met dit ent housiaste cabaret-groepje tenminste best weten te vermaken. En daar ging het tenslotte om. Ook voor de schaakclub T.I.T. zit er weer een jaartje op, een jaar, waarin op de kop af de eerste competitie werd uitgespeeld. Enige verrassingen heeft dit seizoen wel opgeleverd. De „crack" D. Konijn werd voorbijgestreefd door de heer N. Schouten, een feit, dat ge zien het gemiddeld sterke spel van Ko nijn, wel opgemerkt mag worden. De sportieve rivaliteit, die aldus tussen Konijn en Schouten is ontstaan zal het komende jaar de schaakgemoederen ongetwijfeld in spanning houden. Verder moest Jos Konijn jr. zijn plaats aan zijn vader afstaan, terwijl A. Kielboer twee plaatsen opschoof. De uitgespeelde competitie is een zeer spannende geweest, reden waar schijnlijk, waarom zich reeds twee nieuwe leden voor de nieuwe compe titie hebben laten inschrijven. Uitslag laatste ronde: J. Duijn Sr.J. Konijn 10. S. AppelmanA. Kuilboer 01. J. Duijn Jr.Jn. Komen 10, N. SchoutenC Schouten 1—0, D. Konijn W. Appelman 10, J. KomenJ. Ko nijn 01. J. Duijn Sr.F. Blokdijk 1-0, C. SchoutenS. Appelman 1—0, J. Duijn Sr.N. Schouten Eindstand le competitie: 1. N. Schou ten 10 p.; 2. J. Duijn Sr. 9 p.; 3. D. Ko nijn 9 p.; 4. J Duijn Jr. 8 p.; 5. A. Kuil boer 7 p.; 6. F Blokdijk 6'/, p.; 7. C. Schouten 5% p.; 8. J. Konijn 4 p.; 9. S. Appelman 3 p.; 10. W. Appelman 2 p.; 11. J. Komen 1 p.; 12. F. Greidanus 0 p. JEUGDDIENST HERV. KERK In de jeugddienst, die Zondag om 7 uur n.m. vanwege de Hervormde Jeugd- r „d gehouden wordt, hoopt voor te gaan ds A. J. Brinkman van Utrecht met het onderwerp: „Jezus van Naza reth gaat voorbij". 131. Gedurende een half uur haalden, Jimmy Brown en Kapitein Toontje hei hele huis van Roel Reuteivink onderste boven, maar waar zij ook zochten, er viel van de kist met juwelen geen spoor te ontdekken. Plotseling staaxte Jimmy het gezoek. „We zijn eigenlijk gek om ons zo af te sloven, kaptein." zej hij, zich het zweet van zijn voor hoofd strijkend. „Ik weet er iets an ders op Ik heb beneden in het maga zijn een lang brok slang gezien. Dat ga ik even halen". Kapitein Toontje begreep er niet veel van, maar hij knikte, dat hij dat een prachtig idee vond. Jimmy kwam met de slang terug en deze maakte hij zo goed mogelijk vast aan de waterleiding in het keu kentje op de bovenverdieping. Toen leidde hij de slang door de woonkamer en hing het andere uiteinde boven het zwarte gat van het valluik. Niet alleen kapitein Toontje vroeg zich verbaasd af wat er nu ging gebeuren, maar ook brigadier Glijmpieper kèek met grote ogén toe. Toen boog Jimmy zich over het gat en riep naar beneden: „Hei daai Reuteivink! Kun je me verstaan....?" Hij luisterde, maar Roel ReutelvinK gaf geen antwoord. Jimmy bedacht zich geen ogenblik. „Kapitein, wilt u zo vriendelijk zijn de waterkraan in de keuken zo wijd mogelijk open te draaien?" Kapitein Toontje slofte ge hoorzaam naar de keuken en deed wat hem gevraagd was. Er twinkelden spot lichtjes is Jimmy's ogen, toen een dik ke waterstraal naar beneden begon te spuiten. A.s. MAANDAG 5 JANUARI zijn onze magazijnen ie ALKMAAR de gehele dag (van 9-6 uur) GEOPEND en bieden U dan ial van nieuwe SPOTKOOPJES VROOM DREESMANN ALKMAAR t (Advertentie, lag. Med.) Met het Nutswerk in Koedijk loopt het niet naar wens. Jarenlang zijn er lezingen georganiseerd en enkele amu sementsavonden, maar dit seizoen heb ben de leden nog niets van de activiteit van hun bestuur kunnen bemerken. En dat is zeer te betreuren omdat er in de eerste plaats voor dergelijke avonden belangstelling bestaat en in de tweede plaats het Nut op een roemrijk verle den kan terugzien. Een verleden, dat de tegenwoordige bestuurderen een zekere verantwoordelijkheid oplegt. Het is toevallig, dat dit jaar het Nuts werk in deze gemeente reeds honderd jaar oud is. In 1853 toch richtte een predikant een Nutsvereniging op, die zich met 15 leden aan de moeilijke doch dankbare taak zette om de bevolking door middel van lezingen een grotere algemene ontwikkeling mee te geven. Negen jaar later sloot deze vereniging zich aan bij het Departement Koedijk van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen. Gedurende hét tijdvak van 26 tot en met 31 December 1952 werden aan het politie-bureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aangegéven: gebloemde shawl, dasspeld, schaakpion (zwart), gebreide dameswant (blauw, rood en geel), bruine Nappa dameshandschoen (gevoerd), dameswant (blauw, gebreid, links), rechter grijze wollen want, geruitè stoffen shawl (blauw, zwart en grijs), lin- kerjongenswant met blauw-rood randje, food kinderwantje, idem én grijze rech ter handschoen. Inlichtingen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie. Karei de Grotélaan 17, tel. 2444, elke werkdag tussen 10 en 11 uur v.m. mat UET WAS OMSTREEK in het kruitvat, dat HU zal niet hebben kun Iers zich niets van hun i vorieten een voet dwars men in het duister is g fraaie trophee. FAVORIETEN KRE VAN OUTS pERRIT Wessels heeft i u maal het Zilveren bi om dat kleinood zijn ei gen noemen. Met Jaap zonder twijfel favoriet, hun eerste partijen hoofd buigen voor Pot? beiden uit Schagen. i->< maakten beiden hun p caramboles in veertien dat was voor de twee i veel. Wessels kwam ze te kort en Ligthart vee: namen zij in de volgei vanche, maar dat neem dat zij een verliesparti hebben staan en dat V de volle winst uit drie ding heeft. Het is wt sport dat biljarten. V: de leiding, niettegen: dat hij üe ballen m«ar tróle kon krijgen en 1 een algemeen gemiddel geen acnt. Wcssets daai als in zijn beste jaren, zijn moyenne bedraagt ruim 21. Wessels was alleen zeer productief, tweede en derde partij treffelijke series aan di ke af en toe door een werden onderbroken, feit, dat nij ae laatste naamd niet heeft getr VAN LINGEN, met z de queue, kon maar den. Hij won van Wate middelde van 6,25 en met 5,81. Eerst tegen hij gelegenheid iets va demonstreren. Het was maar hij won dan toch delde van precies tie pique- en massé-matac KOSTELOZE IJ Op Dinsdag 6 Janua: zal er in de St. Jacc gelegenheid bestaan v> enting tegen diphtheri van één jaar af, die diphterie zijn ingeënt, kinderen, bij wie d 'diphterie langer dan t geschiedde, eveneens ingeënt. BURGEMEESTER I Bij Koninklijk besluit 1952 is met ingang var de heer G. J. J. van benoemd als burgemee: meente. SLUIS VER In verband met he tegenwoordige pachter Molendijkspad, de heer het polderbestuur als n MARKT BAI BARNEVELD, 31 I markt: kalme handel kippen f 2.20—f 2.40; kens f 2.10—f 2.35; k f 2.25, aller per kg; ganzen f 5—f 8; oui f 2.60; oude hanen f me konijnen f 2.50—f ge duiven f 0.65—f f 6; wilde konijnen f 1 f 1f 2.25; fazanten Eiermarkt: Handel I 850.000 stuks. Prijzen: gemene prijs f 17.11 kiloprijs f 2.90. Veluwse Eierveiling Handel zeer traag. A stuks. Prijzen: eieren f 16.41f 16.80; eieren f 16.90—f 17.36; alles VEEMARKT LE LEEUWARDEN, 2 2.492.78 per kg si: koeien le kwal. 2.70— 2.69. 3e kwal. 2.40- kalflcoeien 500—1125 615; graskalvren tere kalveren 35 schapen en lammere varkens 160—170; vi 185; zouters 180—185; pers 46—80; bokken i termg paarden 450—: Wat men vond NOORD-SCHAR W( van gevonden en ve over de maand Dec< Verloren: Rood le< naie, groen damesve: sjaal, pr. br. led. d doublé dames schaki herenportemonnaie t trainingsbroek don! schsppentas, pr. br. schoenen, pr. zwart) nen, witte enveloj groene m-ntelcentut mesportefeuille me' gebreide muts enk lichtgroene mantelcc Gevonden: Huissle damesportemonnaie kinderwantjes, jteg gehaakt, imitatie pa sluiting, pr. beige géle rènd, wollen bruin met beige, zv Inlichtingen alle van 9—12 en 14—17 Rijkspol. te N.-Schi

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2