EISEN KLEINE HANDELSADVERTENTIES In Noord-Holland sterft het werkpa ar d uit Koopkrachtige Eed op Toch kan hei niei worden gemist Koedi|l< Egmond aan Zee Flierefluiters met „De Ruwe Bolster" Gymnastiekvereniging T.I.O L. gaf een succesvolle uitvoering in De Rijp Goed programma werd vlot afgewerkt Nieuwe telefoon-aansluitingen St. Pancras Stompetoren Craft Bevolking neemt toe Akersloot „Nieuw Leven" trok twee volle zalen HEILOO Minister Mansholt op tournée Limmen Bevolking nam af met drie personen Schoorl Uitslagen klaverjasdrive Lezers Alkmaarsche Courant Prijsverlaging Koelhuisboter 2.40 Geschoonde harde Volvette belegen Grote afslag Slaapt u onrustig? Extra aanbieding Heeft U Schipper W. v. Vliet Permanent f 6. Uw gebit stuk? Voor reparaties, zeer voordelige Het Naaïmachmenuis Wilt gij timmeren? Permanent v.a. f 5. Stofzuigers, Motoren „De sleutelspeciaüst" Wij verhuren Uitgesneden STUGGE MARKT TE PURMEREND MARKTBERICHTEN Uw wringer defect, Oud carton enz.! VERVULLEN Burger Tru GELUKWENSE REACTIE! Ook Ike i Olifanten en Ind de parade Aanhoudend i en geen reg WEERBERIC DINSDAG 20 JANUARI 1953 De afdeling Noord-Holland van de Vereniging tot Bevordering van de Landbouwtuigpaardfokkerij in Neder land, de V.L.N., hield dezer dagen in Haarlem haai- jaarlijkse algemene ver gadering, welke onder voorzitterschap stond van de heer B. Biesheuvel. Tijdens deze vergadering bleek, dat de belangstelling voor de paardenfok kerij de laatste tijd stijgende is. De V.L.N. telt in ons land ruim 12.000 leden, waarvan meer dan 800 in Noord- Holland. Meer interesse voor de paar denfokkerij is zeker gewenst, daar ge bleken is, dat de paardenstapel m Ne- derand, het vorig jaar nog 209.500 die ren groot, achteruit is gelopen. Momen teel zijn er circa 199 000 werkpaarden, terwijl de aanfok niet groot genoeg is om de stapel op peil te houden. Veel jonge paarden worden afgestoten en er is veel vraag naar .paardenvlees ge weest. Een goed gebruikspaard echter wordt graag gevraagd en de fokkerij, mits goed geleid, is zeker lonend. Daarom betreurde het bestuur van de afdeling Noord-Holland het dan ook, dat het aantal werkende paarden in dit gebied met 50 pet. is verminderd. Daar staat echter tegenover, dat er in dit ge west veel activiteit wordt opgebracht, zodat men verwacht, dat ook hier het landbouwtuigpaard meer en meer zal worden ingevoerd. Bewezen is immers, dat het werkpaard ook in gemechani seerde bedrijven, niet te missen is. Er zijn zelfs kleinere bedrijven, voor wie het werkpaard op den duur economi scher is dan de tractor. De activiteit in Noord-Holland kwam tot uiting in het houden van twintig plaaselijke keuringen, waarbij 120 mer ries in het stamboek konden worden ingeschreven. Uitvoerig discussieerde de vergade ring over de vraag, weke de methoden waren om de verschillende tvnen, het Groningse en hp' Gelderse paard, zui ver te houden. Het bestuur voelde wei nig voor vermenging van beide typen. Besloten werd een centrale merriekeu ring te houden in Alkmaar voor drie jarige paarden. Dr ir B. J. B. Groeneveld, de Rijks- veeteeltconsnlent voor de paardenfok kerij, toonde aan, dat bij voortzetting van de huidige fokmethoden, de paar denstapel in 1965 terug zou zijn gelopen tot 70.000 dieren. Wil men komen tot een stapel van 150.000 werkpaarden, die momenteel nodig zijn, dan zal men per jaar 50.000 dekkingen moeten laten ver richten. Ook dan zal de paardenstapel nog niet direct op het peil komen, dat nodig Is. Zo zullen er dan in 1958 slechts 120.000 werkpaarden kunnen zijn. In het bestuur van de afdeling Noord-Holland werden gekozen de heren A. Buurman te Heemstede, K. Reyne Kzn. te Schagen, R. W. Winter te Hoofddorp en A. Mul te Weesper- carspel. In de commissie voor opname van merries in het Stamboek kwam de heer N. G. Bruynis te Nieuw Vennep te zitten en in het hoofdbestuur van de V.L.N. werd namens de afdeling Noord-Holland de heer A. Buurman te Heemstede gekozen. De financiën van de vereniging zijn gunstig. Er was in het afgelopen jaar een batig saldo van f 452,83 gekweekt, terwijl de rekening over 1952 sloot in ontvangsten en uitgaven op f 7443,36. De begroting voor 1953 werd vastge steld op f 6275. De slachtveemarkt van Maandag Er was een flinke aanvoer van vette koeien. De handel was in 't begin vflj kalm te noemen, doch later in de mor gen werd de animo even groter. Over 't geheel genomen waren de prijzen lager dan verleden week. De handel in de kalveren en schapen Is wederom stug geweest, hoofdzake lijk als gevolg van de hoge noterin gen. De schapen komen geslacht op pl.m. ƒ2.50 per kg. De aanvoer van varkens (536) was zeer groot. Over de reden waarom deze dieren in zo groten getale worden ge ruimd, doen verschillende meningen de ronde, en wel: de verwachting van nog lagere prijzen, geringere afname van varkens door de groothandel, min dere afzet voor export, het moeilijk plaatsen van spek en de mogelijke verlaging der voederprijzen. Niettegen staande de grote aanvoer van Maandag is toch de handel van matig tot goed geweest. De grootste vraag is natuur lijk naar vleesvarkens. De prijzen, die tamelijk beneden die van de vorige markt lagen, zijn vrij stabiel geweest. De grote aanvoer van varkens, die die meer dan de helft van het Waag- plein in beslag nam, veroorzaakte we derom enige verkeersopstoppingen. Aan en afvoer gingen met moeilijk heden gepaard. Dat de afvoer via de Marktstraat moet geschieden, wordt nog steeds als een beletsel aangevoeld voor hen, die daar met hun koeien staan te markten. BROEK UP LANGENDIJK, 20 Jan. 35.000 kg rode kool: I 7,1012,60 en II 7—10,70; 60.000 kg gele kool: I 6,50—9.10 en II 6,50—7,20; 40.000 kg groene kool A 90,9015,60; 110.000 kg Deense witte kool 6—7,80; 20 000 kg uien 26,50—29:10, grove 25,5027,50 en drielingen 23.40— 33,90; 6000 kg peen: B 11,60—13,10 en C 10 20—11.60; 7000 kg bieten: A 10.60— 12,90 en B 11,60—11.90; 5000 kg spruit jes: AI 28—44; 1000 kg witlof: BI 43— 44 en Bil 32; 500 kg prei 40. De Middensf-andsvereniging verlootte 100 prijzen De in 1952 opgerichte middenstands vereniging „Onderling Belang" te Koe dijk heeft haar eerste zichtbare succes geboekt. Onder toezicht van burgemees ter en Rijkspolitie werd namelijk naar aanleiding van de in December gehou den winkelmaand, in „Het Vergulde Paard" door de middenstand trekking gehouden van de verloting. Op de ruim 2500 kaarten die werden ingeleverd wa ren 100 prachtige prijzen beschikbaar gesteld. Aan het einde van de verloting feli citeerde de burgemeester het „Onder ling Belang" met het behaalde succes en uitte zijn beste wensen voor de toekomst van de organisatie. De voorzitter sloot zich met enkele woorden bij deze wens aan en sprak de hoop uit, dat men op de ingeslagen weg zal blijven voortgaan. Piet Hartland zorgde met zijn „Auro- ra-band" voor een muzikale omlijsting van het geheel en tevens voor een ge zellig bal. De Arbeiderstoneelvereniging Fliere fluiters voerde Zondagavond in de Ver gulde Valk het toneelspel op „De Ruwe Bolster", door Barend van der Veen, bewerkt door Eelco van Dijk. De voor zitter, de heer J. Koelink, kon een tot de laatste plaats bezette zaal het wel kom toeroepen, waaruit wel blijkt, dat van de Flierefluiters een goede roep uitgaat. Ook deze avond werden de verwachtingen niet beschaamd en de regisseur, de heer Jac. Speur had alle eer van zijn werk. Men hevft danig gelachen om de in houd van het stuk. dat in een kleine provincieplaats speelt, ergens in Neder land, met het gegeven van een ver waarloosd meisje, wier ouders uit de ouderlijke macht ontzet zijn en die wordt opgenomen in het gezin van de zuivelfabrikant van Es. De rol van dit ver waasloosde meisje was toebedeeld aan mevr. Aberkrom, die reeds een vorige keer opviel in een kleinere rol en haar keuze voor dit stuk volkomen rechtvaardigde. Trou wens alle medespelenden kweten zich behoorlijk van hun taak, al hebben wij mevr. Zwemmer en de heer Stiemer wel eens sterker zien spelen. Met 4 bedrijven kwam het publiek overigens wel aan zijn trek. Een ver loting ten bate van het hospitaalkerk schip De Hoop bracht een aardig batig saldo op. Een zeer gezellig zal besloot de avond en zo kon een ieder, laat in de nacht, met genoegen aan deze uit voering terugdenken. Een geboorte-overschot De bevolking der gemeente steeg in 1952 van 3546 zielen tot 3599 zielen. De stijging is voornamelijk te danken aan het geboorte-overschot, er werden na melijk 80 kinderen geboren, terwijl 33 personen overleden. Voorts vestigden zich 280 personen, terwijl er 274 ver trokken. De bevolking bestaat thans uit 1827 mannen en 1772 vrouwen, totaal 3599 zielen. Zondagavond hield de gymnastiekvereniging „T.I.O.L." te De Rijp haa* jaarlijkse uitvoering. Bij de opening mocht haar voorzitter, de heer 3. Tromp het welkom toeroepen aan een groot aantal belangstellenden, die bijna geheel de grote zaal van de heer Blokdijk vulden. „T.I.O.L." Is een jonge vereniging, die in de eerste jaren van haar bestaan nogal slecht op dreef kon komen. Met de uitvoering van Zondagavond heeft zij echter bewezen, dat zij niet alleen over de ergste moeilijkheden heen is, maar zelfs kan bogen op een sterke en gezonde structuur. Het werk van „T.I.O.L." kon de toets der kritiek dan ook in alle opzichten weerstaan. Door de oudere leden werd een pro gramma afgewerkt, dat goed was opgezet. Uit alles bleek dat hieraan veel zorg was besteed. Onder leiding van de heer Wassink en enkele assistenten volgden de nummers elkaar in snel tempo op. Enkele mede werkers zorgden voor een stukje mu ziek voor zang en een schets, waardoor het geheel een buitengewoon genoeg lijke avond werd. In het bijzonder willen wij melding maken van het eerste deel, n.l. van de knotsoefening voor dames, welke zeer correct werd uitgevoerd. Attractief was ook het nummer van de heren Woesten- burg en Roelofsen die heel vaardig ble ken te zijn op de evenwichtsbalk. Een van hen aarzelde zelfs niet een zevental personen uit de zaal uit te dagen om strijd met hem te leveren in het zakken- siaan, zittende op een ronde balk welke zodanig was opgesteld dat men niet met de voeten op de grond kon komen. Niet één van de strijdlustigen kon de uitge loofde sigaretten winnen. Uit het tweede gedeelte willen wij naast het goede werk van allen, bijzon der vermelden het nummer van mej. Tini Blokdijk, die zich in de vrije oefe ning als een ware acrobate ontpopte. Ook het nummer evenwichtsbalk voor dames verdiende bijzondere vermelding. In de maand December kwamen in de eftctor Alkmaar de volgende nieuwe tt lefoonaansluitingen tot stand. ALKMAAR 5898 Bescherming Bevolking, Doelen- str33t 44. 5279 Blom, J. J., Houtweg 12. 4953 Boer, C. de. inspecteur N.V Ass. Mij. „Brandaris" te Amsterdam, ZevenhuizeTlaan 29, Heiloo. 5789 Brand, W. A., Stationsweg 73, Hei loo. 4863 Brouwer, L„ aannemer, Kenne- merstraatweg 300, Heiloo. 5529 Fenijn, H., Geestersingel 6. 5798 Fischer, C„ Jan van Scorelkade 45. 5896 Geus en Zn., Fa. C. de, Dir.keet Brederodestraat. 5890 Goederen, J. C. de. van Catsstraat 25, Heiloo. 5797 Graaf. A. v. d., Kooimeerlaan 3, Heiloo. 5928 Groeneboer, mr R. G., Subst. Griff. Arr. Rechtb., Macl. Pontstraat 18. 5412 Jongh, G. de, inkoper van 't Hof en Blokker, te Limmen, Zeeweg 28, Heiloo. 5788 Keuris, A B, D„ Laarmanstraat 13 Heiloo. 3429 Kley, M. N. v, d„ vert. De Wild NV. Grooth, in ITzerwaren etc Zaag molenstraat 32. 3640 Kraakman, J. N., Westerweg 278. Heiloo. 2039 Kraakman's schildersbedrijf, Hee- renweg 154, Heiloo. 3511 Kwant, H, J., chefmonteur PTT. Marnixstraat 26. 5894 Langen. F. de, agent RVS, Jan v. Scorelkade 23. 5627 Maats—Hart, mevr. E., Blinkenlaan 15, Heiloo. 5656 Modder, P. J.. vert. Maggi's Prod. Mij., Nic. Beetsweg 36, Heiloo. 5700 Oliemans—Addeson, mevr. J., Ra nonkelstraat 38. 5821 Pols, A., Ger. Doustraat 4. 5924 Pottinga, J., Kennemerstraatweg 283, Heiloo. 5413 Schole, J. H. M. J., proc.h. Van 't Hof en Blokker, Laarmansstraat 4, Heiloo. 4627 Steyger. L. N. M„ journalist-publi cist, v. d. Helststraat 23. 2208 Stomps. W. F„ inspecteur G. A. K„ Westerweg 163. 4857 Ursem's schildersbedrijf, Stations straat 84, Heiloo. 5796 Valentijn, M. J„ Hoornsekade 15. 5959 Wetzel, J. A., Rippingstraat 10, Wild, N.V. de Holl. enz. 5220 Inkoop Grooth. Ijzerwaren etc. Wild N.V. de Holl IJzermag. enz. 5071 Teunis. J„ vert.. Boterstraat 23. 3391 Zwaanswijk, J., Herenweg 160, Hei loo. BERGEN 2996 Blom—Krüger. mevr. M. L. W., coupeuse, Kogendijk 46. 2905 Bruin, D. N., Noordlaan 1. 2926 Dominicus v. d. Bussche, ir H. K., w. en v.i., Komlaan 27. 2863 Hampe, J. F., Noordlaan 17. 2054 Watermanvan Bovene. J. M. Th., Rondelaan 29. 2963 WelyMolenkamp, mevr N. van, Dr Van Peltlaan 64. KOEDIJK 296 Geus, Jb de, veehouder en tuinbou wer. Kanaaldijk 264. 258 Swaag, P., veehouder, Kanaaldijk 35, Bergen. SCHOORI. 459 Boer, Geert de, Gerbrandslaan 4. Aagtdorp. 467 Koeman, W., Burgemeester Peeck- laan 22. Geheelonthouders genoten van bonte avond ST. PANCRAS. Door de afdelin gen van de ANGOB van St. Pancras en Koedijk was een bonte avond belegd in de zaak van de heer Bouwstra. Na een inleidend woord van de heer J. Bruin werd door eigen krachten een bont programma opgevoerd dat bestond uit schetsjes, muziek, volksdansen en knots- en rhythmische oefening door de dames van S.S.S. In de pauze werd het woord gevoerd door mevr. Westendorp-Lunsink, die zich verheugde dat hier zoveel moeders en meisjes aanwezig waren. Immers, de moeder is het voorbeeld voor de kinde ren. Spreekster wees op het drankmis bruik in rankrijk. Voor 132 milliard werd daar verbruikt aan alcohol. Wat had men voor dat geld een nuttige in stellingen kunnen bouwen. Spr. herin nerde voorts aan het consultatiebureau voor alcoholisten in A'dam. Het afgelo pen jaar zijn er weer 400 nieuwe geval len bijgekomen, waardoor het aantal gestegen is tot 1500, Mevr. Westendorp vroeg verder aandacht voor het vacan- tieoord Beekbergen. Spr. besloot met te zeggen dat het blauwe insigne een waarborg is voor een betere maat schappij. PROPAGANDA-AVOND VAN STAATSPENSIOEN De Bond voor Staatspensionnering, Afd. Stompetoren, Oterleek en Omval, hield Zaterdagavond in Café Zwart een propaganda- en feestvond, die uit stekend ws bezocht. Het propagandistisch woord werd gesproken door het hoofdbestuurslid, de heer Visser uit Purmerend. In een boeiend en gloedvol betoog bepleitte spr. de belangen van de bond. Duidelijk liet hij uitkomen, dat het ideaal van de bond, het premievrije Staatspensioen, nog lang niet bereikt is. Hiervoor is het nodig, dat de bond sterk wordt en dat ieder lid persoonlijk lijk steeds als propagandist in zijn eigen omgeving optreedt. Het feestelijke gedeelte van de avond werd verzorgd door het Noordhollandse Cabaretgezelschap „De West-Frisia's." Het gezelschap oogstte deze avond veel succes en de vele nummers, die te zien en te horen waren, werden in een vlot tempo afgewerkt. De aanwezigen waren gul met hun applaus en terecht. Een gezellig bal besloot deze geslaagde avond. Het aantal inwoners van de gemeen te Graft is met twintig personen geste gen tot 1197. Het aantal geboorten was 24, waarvan 18 jongens en 6 meisjes. Aantal overledenen 8, waarvan 4 man nen en 4 vrouwen. Het aantal huwelij ken bedroeg 9. Ingekomen personen 49, van wie 33 mannen en 16 vrouwen Hiertegenover staat, dat 22 mannen en 23 vrouwen vertrokken. Van het totaal inwoners, dat op 31 December 1952 dus 1197 bedroeg, waren 613 mannen en 584 vrouwen. De toneelver. „Nieuw Leven" te Akersloot trok Zaterdag en Zondag twee maal een volle zaal in het café van de heer T. Zoonen met het toneel stuk „Jongzijn we maar eenmaal". „Nieuw Leven" beschikt over goede krachten. Een bijzonder woord van waardering verdienden Mona Stansfeld (Truus v. d. DoolPos) en mr. Lex Arko, haar minnaer (Peter Vooren). Els Mona's dochter (Gré Otte) en Hans, haar zoon (Gèr Otte) speelden met ge voel. De innerlijke strijd, welke zuster en broer voerden, omdat Mona, hun moeder, verliefd werd op mr. Arko, was duidelijk merkbaar. Ook Frank v. Bergen, later verloofde van Els (Wim van Beinum) en Charlie Oooicr- huis, huisvriend (Daan Huurman) be schikken over zeer goede kwaliteiten. De overige spelers, Nel, Arko's vrouw (Aafje de Geus), Ien, hun dochter, (Annie SchoemakerBiesheuvel) en Truus, het dienstmeisje, pasten zich goed aan, al was de laatste soms een tikje te overdreven. In Maart zal deze vereniging met hetzelfde stuk als één der tien beste amateurtoneelverenigin- gen uitkomen in een wedstrijd, v/elke gehouden zal worden te Uitgeest. BURGERLIJKE STAND Geboren.' Margaretha A., d. van G. Leijen en A. M. Lute. Jacobus P. C„ z van P. C. T. van Saase en P. M. van Boheemen. Ondertrouwd: Johannes Wijnker (won. te Heerhugowaard) en Johanna Oud. Overleden Nicolaas Blokker, 65 jaar, gehuwd met D. Dil. Maria Ko ning, 58 jaar, weduwe van C. L. van Boheemen. Vertrokken: Theodorus C. Groot van Boekei 2 naar Zuid- en Noordscher mer, Dorpsstraat A 83. Catharina G. Ziip van Pontweg-Zuid 334a naar Bever wijk, Munnikenweg 45. Mej. Hollenberg over de Gezinsopvoeding Op de eerste avond in de serie „Naar een gezonde samenleving" sprak gister avond voor het Instituut mej. Hollen- berg uit Amsterdam over „De Gezins opvoeding". Mej .Hollenberg, die verbonden is aan het Medisch Opvoedkundig Bureau te A'dam, heeft op zeer eenvoudige en prettige wijze, met tal van. gegevens uit de praktijk haar toehoorders over het probleem van de opvoeding ge sproken. Op Maandag 26 Januari spreekt de heer R. P. Abrahamse uit Alkmaar over „De taak van de school bij de ge meenschapsopvoeding". OOK TWEEDE UITVOERING VAN „DOVES" WERD EEN SUCCES Ook de tweede uitvoering van de Gymver. Doves in „De Rustende Jager" gehouden, is een succes geworden. Ook nu werd het gehele programma, wat uit 24 nummers bestond, vlot uitge voerd Gaarne willen wij nog noemen de fraai uitgevoerde baloefening door de dames. Zo ook de hoepeloefening door de adspirant-meisjes, meisjes die de gehele avond uitstekend werk ver richtten. De voorzitter van Doves, de heer A. J. Vennik, heeft aan het slot van de tweede uitvoering allen, die medege werkt hadden aan de zo geslaagde avonden, hartelijk dank gebracht. Een zeer geslaagd turnersbal duurde onder leiding van „De Dolenans" tot diep in de nacht. jyEZER dagen voerde minister Mansholt in Bonn met zijn West- duitse collega, minister Niklas (rechts) besprekingen over de mo gelijkheid van een Europese samen werking op agrarisch gebied. Voor dit onderhoud had Bondskanselier Adenauer beide heren ontvangen. In de gemeente Limmen werden In 1952 38 jongens en 42 meisjes geboren, terwijl er zich 34 mannen en 44 vrou wen vestigden. De aanvankelijke toe name bedroeg dus 158 personen. Er overleden echter 8 mannen en 13 vrou wen, terwijl er in 1952 140 personen vertrokken. Tegenover de aanwas van 158 personen kwam dus een afname van 161 te staan, hetgeen er op neer komt, dat de bevolking van Limmen met 3 personen daalde en daarmede per 31 December 1952 terecht kwam op een to taal van 2925 ingezetenen. De klaverlaswc-dstrij d, die Zaterdag avond in café „De Rustende Jager" werd gehouden, trok evenals vorige keren zeer vele belangstellenden. Vier-en-zestig per sonen hadden zich voor deze drive op gegeven en na een verwoede strijd, die ongeveer vier uur duurde, gingen de volgende personen met de prijzen naar huis: le De BoorderJ. Hoebe 5406; 2e J. Roos—W. Zwart 5256, tevens winnaars van de marsenprijs (6 marsen); 3e G. KooijSchekkerman 5232; 4e Beeldman v, d. Lelie 5046; 5e De Jagerv. Von del 4999; 6e Gebr. Klop 4998; 7e mej. Bekker—P. Kroon 4717; 8e Visser—H. Mooij 4715 p. OBDAM, 19 Jan. Uien 27.60—28, grof 25.60—26.20, peen B 12.60—13.50, C 9.50—9.80, D 5.80—7.90, bieten A 11.90 12.70, B 12.60—13.10, C 5.80, spruiten 26 —27. Te koop aangeboden: 1. een Herenhuis, bev. 11 kamers, centr. verw. met grote voor- en achtertuin en garage. Gunstig gele gen te Bergen en ge schikt voor div. doelein den; 2. een goed bekend staand pension bedrjjf, gunstig gelegen te Bergen, in de onmiddellijke omg. van het centrum en bos, spoe dig te aanv. Huur van het perceel pl.m. f 950 p. jaar; 3. een riante solled gebouw de woning, bev. beneden 3 kamers, 1 kl. slaapk., keuken, bijkeuken; boven 2 slaapk. met ruime zol der. Gunstig gelegen in het centrum van Bergen. Spoedig te aanv. bil. bij N. BOS, Makelaar, Lijtweg 17, Bergen, tel. 2405 Er zit niet alleen •tijging in ons abonnementen- aantal, maar ook de Handeldrijvende Middenstand ziet zijn belang en ad verteert in steeds toenemende mate in de UITSLUITEND VOOR ZAKENLIEDEN Prijs 4 fleJruld» regels, grote kop inbegrepen, I 1.50, elke regel meer I 0.30 Ijtepy minsten» één dig tevoren flaatilng «lk« Dinsdag co Oondcrdag «VS schoenreparatie. Van het beste zoolleer herenzolen 3.00, dames 2.50, van het beste zolenrubber herenzo len 2.00, dames 1.50, eerste klas afwerking, ieder paar gegarandeerd. Gaaf werk Op kleine karweitjes kan gewacht worden. Loop niet met slippende, te kleine of te grote schoenen. Wij vormen Uw schoenen naar Uw voet en het kost weinig, Reparatiën aan tassen, kof fers, voetballen en leren kleding. Chatillon, de echte Superlargo. Perso neel met vakdiploma. Alleen Hoogstraat 15 en 20. Depot Houtmanstr. 22. gepasteuriseerde koelh.bo- ter 2.50, verse roomboter 2.65, jonge kaas 25, oude kaas 29, verse eieren 14 ct. Meyroos, Schoutenstraat. spruiten 35 kg. per kg. bij J. Bijtjes en Zn. Magdalenenstr., Tel. 2052 Goudse kaas 29 ct. Meijroos, Schoutenstr. levende paling, vanaf 0.90 per kg. Alleen Woens dagen Donderdag. Vishandel Wim Hoogland Fnidsen 60, Te!. 4493. U belt, wij bezorgen omdat Uw wekker stuk is? Gaat U dan naar Oehqué, die maakt hem prima en dezelfde dag weer klaar. 'Alkmaar, Nieuwesloot 6. le soort Drentse Baggelaar turf f 2.40 per 100 stuks th. bez. Stookwaarde gelijk briketten. Kolenhandel Fa B. Schot en Zn, Kwakelpad 18-19. Tel. 3059 iets op te ruimen? Wij vei len Uw goederen tegen de hoogste waarde. Veilinglokaal „Velo", Luttik Oudorp 76, (Zaadmarkt). heeft nog turf f 1.90 pet 100, thuis bezorgd- Zo lang de voorraad strekt. Zeglis t.o. no. 58- Marie van Vliet, Ritsevoort 10, Alkmaar, Tel. 3763. Het bekende adres. rep. vóór 5 uur gebracht, nog dezelfde dag klaar! Nienwpoortslaan 127. veranderingen en keren costuum f 30. J. Janssen, Hekeistr. 22, Schermervveg 52, Winterjas keren f 22.50. Knkele keukenuitzetten en servie zen bij fa. T. Wolzak, Mient 20, Teif. 2266. Nieuwe en nog enige prima ingeruilde handnaaimachi nes, met garantie, v.a. f 35. J. A. de Boer, Geestersingel 56, Tel. 8175 koopt dan Uw hout bjj STKIJN, Zeswlelen. Coldwave - Tiède - en met en zonder toestel. Dirks, Frieseweg 1, b. d. Friesebrug, tel. 2720. ombouwen, wikkelen, repareren, vakkundig, met garantie. Firma Gebr. De Vries, Voordam 2. Tel. 2161. Spoorstr. 87 b. h. Station. Sleutels beter, goedkoper en met garantie. Schrijfmachines, Telmachi nes, per dag, per week, per maand. P.O.A. n.v. Payglop. Zalmbokking 30 ct. per 100 (rram. Uitgesneden Makreel 35 ct. per 100 gram. Nic. Doets, Houttll 19. Tel. 3933. U bestelt, wjj bezorgen! Op de Purmerender markt waren heden pl.m. 575 runderen aangeboden, waaronder een flink aantal vette koeien. De handel was zeer stug en de prijzen waren iets lager. Ook op de z.g. gelde-markt was nog weinig te doen en mede in de verse koeien was de handel gering. Hetzelfde beeld vertoonde zich bij de nuchtere kalveren, die ook minder in prijs waren, evenals de fokkers. De vette kalverenmarkt was heel stug. Op de wolveemarkt was de gang van zaken bevredigend en werden vooral de lammeren voor export gevraagd. Naar de vette schapen was overigens weinig vraag. Het aanbod op de varkensmarkt was veel te groot, zodat de prijzen flink zakten. Als inzet noteerden wij f 1.82, welke notering zich echter niet kon handhaven. Voor de zouters werd f 1.64 a f 1.66 besteed en hiervoor was iets meer belangstelling. NOORDSCHARWOUDE, 20 Jan. S500 kg peen: B 12,70—13,20, C 9,70—10,40 en D 6—7,70; 80 kg bieten: C 5,70; 18.000 1 kg uien 2729,30, grove 25,6026,80, drielingen 31—34 en nep '28; 65.000 kg rode kool 711,40; 15.000 kg gele kool 6,50—6,80; 10.000 kg groene kool 7,50— 13,60; 125.000 kg Deense witte kool 6— 7,50. Doorgedraaid: 25.000 kg Deene witte kool, 12.000 kg rode kool en 12.000 kg gele kool. WOGNUM, 19 Jan. Witlof A 43—50, B 40—45, C 3441, stek 19—31, spruiten I 27—38, II 15—26, prei I 21—28, II 11— 21, rode kool 810.30, Goudreinetten wij helpen U direct. Vele maten losse wringer- rollen tn voorraad Kuiperij Bakker, Dijk 12. Tel. 4268. Alkmaar. van der Kop koopt het. Tevens de hoogste waarde voor lompen, metalen, ijzer enz. Raaks je 7—9. Tel. 4665 U belt, wij halen. Directie; J. BIJLSMA en C. KF Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 51 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, Tel. 33 Postgiro 187294 TOEN oud-president Trun de inhuldiging van Eise 1 de woning van de oud-m Buitenlandse Zaken, Dea begaf, verzamelden zich m< vrienden van Acheson op Truman te begroeten. Trui aan het verzoek van de me verschijnen en hij zei me glimlach: „Ik stel dit me dan elke andere toejuicht; ooit als president, als vice- als senator ten deel is gev de grootste betoging, die gehouden kan worden. Ik voudig Truman, ambt el burger". Truman heeft gister voc zijn bureau in het Witte h Hij nam afscheid van enke medewerkers en dankte de in de perskamer voor hu „Het ziet er hier erg kaal Truman met een blik naar waarachter nieuwe functioi len plaats nemen. Tegen journalisten zeide gisteravond naar Indepenó souri) zou vertrekken, dat huis waarschijnlijk prettig Van talrijke zijden ontvi Eisenhower gisteren geli men. Onze premier, dr W mede namens de regering send, zei o.a. „Ik heb het gen U namens de Nederlan mijn meest hartelijke gelul te bieden. Het Nederlands zich u altijd herinneren a van de geallieerde strijdk Europa bevrijdden". De president van Zuid-I formuleerde zijn gelukweri „Regering en volk van Zui pen dat de nieuwe Amerik dent de Koreaanse situatie wijze zal behandelen". Inmiddels zijn ook al de Eisenhowers installatierede worden. Republikeinen en in Washington prezen d „waardig, schitterend, inspi dig en bedachtzaam". PARIJS. Instemming, maa gerustheid omdat in de red gezegd over de a.s. Ameri' tiek ten aanzien van Duitsl LONDEN. Weinig commen wegens de algemene terme rede was gesteld. BONN. Hoop, dat de rede zing is, dat de Amerikaai de oude wereldproblemen wijze zal benaderen. MA DE INHULDIGING ei met de door Ike bene van het kabinet, reed dg n dent aan het hoofd van eer door Washington naar het waar hij gedurende vijf uu se parade zou gadeslaan. 1 was blootshoofds, maar droi jas en een das. Hij zat i Cadillac, naast hem zijn vr gen en wuifden herhaalde menigte langs de straten, van papieren daalde zo nt de auto neer als men een Op de weerkaarten tre, nu al vele dagen een hogedrukgebied aan, wai centrum dicht bij ons li Er komt zacht weer voc land bij zwakke windei Zuidwest en Noordwest, nog steeds geen regen v betekenis en zolang he drukgebied in onze nac geving blijft, zal de kans klein blijven. Wel is dez< zeer gunstig voor het toi keling komen van har mistvelden. In Duitsland komt bij helder weer vijf tot acht graden vo maar belangrijk kouder i enige vorst kunnen wij kustprovincie voorlopig wachten. .Verwachting tot merger IETS KOUDER OVER Overwegend zwaar bewi later kans op wat lichte motregen Matige, langs tijdelijk vrij krachtige, v. mend van West naar N< kouder overdag DONDERDAG: Zon op 8. 17.09. Maan op 10.59, on

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 8