Zwitsaletten DDD binnenkort ïnt duurder Broekman en v. d. Voort starten dit week-end te Davos ABDUSIROOP Westelijke tweede klassers uitten hun ontevredenheid Daar ging de liefde Bergen Het Rallye avontuur is begonnen Twee Engelsen doen officieuze poging met „tweepaardsdriewieler Nederland in tweede ronde tegen Italië Kostte elf personen het leven KOU, GRIEP, KOORTS HuM uitslag A onhoudende komt A'damse Huurkamer ging buiten haar boekje Bene'uxoverleg over de lonen en prijzen Honselersdijk is een 102-jarige rijk r V £ui&te,>i etnó naak Het Radioprogramma :raad van Bergen heeft 5als wij berichtten, aan en voor het jaar 1953 een übsidie van 5000.ver- de bedoeling voor dit be- pagandist te benoemen, inen" en „naar buiten" ;an maken voor Bergen iien leiding zal geven aan werk op het VVVbureau. ;rmoeden hebben B. en W. leze bestemmingsssubsidie im mede hierdoor de binnen de VVV uit de lpen. Deze moeilijkheden de laatste tijd. Er zijn in 1de groepen, die bij iedere gelegenheid haar onte- ver de werkzaamheid van nbaar maken. Daartegen geringste bezwaar zijn, in- ek maar opbouwend was. ie indruk, dat dit niet al- 1 is. >ppositie-voerende Berge- de positie van alle ver- or vreemdelingenverkeer eens moeten bestuderen, van enige ontstemming van zaken in eigen kring geven. Het is namelijk zo, lingenverkeer in de loop m een particuliere lief idealisten is gegroeid tot waar de overheid gróót' eeft. Van het ogenblik af, derlandse vreemdelingen- Marshalldollars werd ge- het moment af, dat hotels nds geld konden worden at de ons land bezoekendé niet alleen als een plezie- maar bovendien als een mger van schaarse devie- /orden beschouwd, kwam mverkeer in de overheids- ;en. Het werk liep de aan- nthousiaste particulieren /er het hoofd, eraard een loffelijk stre- particulier initiatief over de individu zelf kan doen. •iteits-beginsel is trouwens te vertegenwoordigende li- en ter na besproken. Men :I in een betrekkelijk klei- als Bergen van de VVV •en verwachten. En dat er 'onderen zijn gebeurd is e danken aan de werklust en het idealisme van een die grote stukken van d en zelfs van hun niet- aan deze Bergense VVV eofferd. Dit mag. menen s publiekelijk worden vast- zich in Bergen moeten t de gedachte, dat er iri ingen voor vreemdelingen- ïilijkheden zijn en dat da ti steeds aan de wal staan, rp als Bergen, dat zo bij- het zomerseizoen afhanke- de belangen van de ver roepen VVV-leden nu een- 'er één kam te scheren. De id van de VVV aldaar is n compromis. En een com- gt van iedere partij een daardoor het „algemeen worden gediend, el duidelijk, dat de offers :te verleden in hoge mate t door mensen, die van het enverkeer als zodanig, dus Toed van badgasten, per- n enkel voordeel hadden. :n ons levendig voorstellen, :nsen op het punt staan er te geven. Wij zouden dat iel al lang hebben gedaan, liermee zeggen, dat het bij liet beter kan? Neen, maar nken, dat de gehele begro- 152 een bedrag van f 17.825 ip seizoeninkomsten, die :n zoveel bedragen, dan niet anders dan hieruit af- nen om zo te zeggen „voor je op de eerste rang wil ;andist van 5000.in- verkelijk te vinden is ondermens zijn. Hij moet riemen, die hij niet heeft.. :m bovendien van verre en, omdat inwoners van uiteraard bij voorbaat >unt" hebben ingenomen, oven de partijen staan en :d eens fiks met de vuist op n op de manier van de on- Dirk Klomp! Opdat iedere :rde oppositie wordt weg- men zal gaan begrijpen, ïen van groeps- of persoon- in een vereniging altijd on goed ingelicht, dan zal op Januari in „De Rustende algemene ledenvergadering loüden. Wij hopen, dat het tuur scherp positie zal kie- hts voor een ander plaats .indien het zeker weet, dat van Bergen bij die andere ilige handen is. Daarna kan iraat over de propagandist begroting. Er zal geld moe- om te kunnen werken, ir redelijke financiële basis id iets beginnen, die thans tegen VVV age- deze dingen moeten over- rdat zij stukken maken die n zijn. j nog onbekend in het voornemen van de ,n Landbouw, Visserij en ziening om binnenkort de e consumptiemelk met één er voor het gehele land te ver de datum, waarop deze al ingaan, zijn besprekingen tregel zal een grote ontlas- et landbouw-egalisatiefonds Uit dit fonds wordt name- idie op de consumptiemelk uele verhoging van de con- iprijs zal zowel in de sub- ils in die der gezinsuitgaven ompenseerd door de sedert 'an het vorig jaar ingetre- der vlêtsprijzen, aldus het G-jarige waterbouwkundige, /as beschuldigd, dat hij als perschef van circus Mul- londerden guldens zou heb' terd, is door het Amster- jhtshof vrijgesproken. E>e e maanden gevangenisstraf f ISTERMJDDAG is de sterrit naar Monte Carlo begonnen. Op het ogenblik zwerven ongeveer luOO auto-enthousiasten door Europa, vertegenwoordi gende niet minder dan 22 landen en rijdende in 55 verschillende merken. Drie dagen en nachten zullen de deelnemers aan deze sterrit over 3300 lange kilome ters moeten worstelen tegen vermoeidheid en slaap, mist, regen of sneeuw en zeer waarschijnlijk met beijzelde wegen, die het vereiste uurgemiddelde van vijftig kilometer ernstig zullen bedreigen. Niettemin togen de vijfhonderd equipes het grote avontuur opgewekt tegemoet. 17 equipes die zich voor de Noorse hoofdstad als startplaats hadden ge meld. Het was slechts een kleine groep deelnemers, die zich hier op weg be gaf, maar lang zullen zij zich niet alleen behoeven te voelen op het moei lijke traject, want reeds bij Haelsing- borg komen zij samen met de ploegen, die in Stockholm zijn vertrokken. Elf equipes zijn tussen half drie en drie uur uit Palermo vertrokken. Voor deze deelnemers voert de route over Mes sina, Reggio, over de beijzelde wegen van Calabrië naar Napels en dan via Rome, Florence en Milaan naar Lau sanne. Vandaar gaat men Frankrijk binnen. Kort voor de start te Stock holm werd medegedeeld, dat vijf van de 47 equipes, die de Zweedse hoofd stad als plaats van vertrek hadden ge kozen. niet zouden starten. Het betrof hier alleen Zweedse equipes, een ervan had ingeschreven met een Porsche Berichten over weer en wegen in het zuiden van Zweden waren niet ongun stig. De wegen verkeren in prima staat, zonder sneeuw of ijs, alleen bestond er kans op mistvorming in de omgeving van Joenkoeping, halverwege tussen Stockholm en Haelsingborg. De enige Nederlandse equipe, die in Stockholm startte, was de ploeg van de heren Proos Hoogendiik uit Amster dam en Seitz uit Den Haag met een Sunbeam-Talbot. Zij waren vol ver trouwen oo een goede afloop, zij be vonden zich in perfecte physieke con ditie en over hun wagen hadden zij niets dan lof. De enige damesploeg. welke te Stockholm vertrok, bestond uit Greta Molander en mevrouw Lund- berg, ervaren rallye-rijdsters. Vijfhonderd equipes zwerven thans door Europa UET aantal Franse en Engelse deelne- mers is zeer groot. Van beide landen doen meer dan 100 deelnemers mee. Het aantal Duitse inschrijvers is sterk toegenomen, al is voor velen van hen de rit al in moeilijke omstandigheden begonnen door het reeds vermelde in cident met de Porsche», die uit de aard der zaak in de meeste gevallen door Duitse automobilisten worden gereden. Zweden is met bijna 30 deelnemers ge komen, Italië met 20 en daarna komt Nederland met 14 equipes en een half team, n.l. mevr. Van Puyenbroek uit Tilburg, die mevr. Roualt-de Frangaise, twee maal winnares van de coupe hes dames, vergezelt. Maar ook mevr. Van Puyenbroek is geen nieuwelinge in dit gezelschap, want zij maakte in 1949 deel uit van de equipe, die toen de damesprijs won. Het opmerkelijke feit heeft zich voor gedaan dat Monte Carlo niet zo popu lair is als startplaats als in vorige ja ren. Lissabon was zeer in trek en van zelfsprekend verzamelden vrijwel alle Engelse automobilisten zich in Glas gow. Te Glasgow ging een gejuich op on der de verscheidene duizenden toe schouwers, toen om iets voor één uur plaatselijke tijd de heer Alexander Frew, president van de Kon. Schotse Automobiel Club de eerste deelnemer wegvlagde. Het was de Londenaar M. Wiek en zijn Jaguar werd met regel matige tussenpozen gevolgd door de wagens van het in totaal 103 ploegen tellende Glasgpwse contingent. Voor het eerste deel van de tocht luidden de berichten over het weer en de toestand van de wegen uitermate gunstig. Maar voor de nacht werden mist en beijzelde wegen voorspeld in gedeelten van Mid den- en Zuid-Engeland. Een minuut of tien voor de officiële start viel een geweldig applaus ten deel éan een „tweepaards" driewielertje, bemand met twee officieren, toen het Hors de concours de lange tocht naar Monte Carlo begon. „De officials weten dat we gaan ral lye rijden", zei luit.-kolonel Crosby, een van de bestuurders, „maar zij kun nen ons niet erkennen wij komen een wiel tekort". Met dat al kregen ze van de officials complete routekaarten en alle andere bescheiden mee om het parcours van de officiële deelnemers te kunnen volgen. Het kleine vehikel, dat aangedreven wordt door de motor van een motorfiets, werd volgepropt met proviand en gereedschap, geen gaatje bleef onbenut. De andere be stuurder, kap. Bennett, verklaarde, dat hy ervan overtuigd was de finish te kunnen halen. Hij en zijn collega had den hun Jaariyks verlof gebruikt voor deze officieuze rallyepoging. Te Oslo werd om kwart voor vijf het startsein gegeven voor de eerste van de Loting Davis Cup Neerland is de laatste jaren niet bijs ter fortuinlijk geweest bij de lotingen voor de Davis Cup-competitie. En die van gistermorgen, verricht door Sir Norman Brookes, president van de Aus tralische tennisbond in de ontvangzaal van het stadhuis te Melbourne, vormt geen uitzondering op de regel. In de eerste ronde komen wij uit tegen Cey lon, een land dat voor het eerst aan de competitie deelneemt. Alhoewel er wei nig bekend is over de kracht van de Ceylonse spelers, en verrassingen altijd mogelijk zijn omdat in elke tak van sport immers de onzekerheid zich kan doen gelden, mogen we toch aannemen dat onze ploeg het met deze tegenstan ders zal kunnen klaarspelen. Maar dan komen we in de tweede ronde dadelijk tegenover Italië te staan, het land dat verleden jaar de Europese zone gewon nen heeft en dat wordt menselijkerwijs gesproken een zekere nederlaag, waar bij het weinig verschil zal maken of deze wedstrijd thuis dan wel in Italië gespeeld wordt. De eerste ronde lijkt dus gemakkelijk, de tweede moet onze uitsehakeli\g betekenen. In dit opzicht tojnt het schema overeenkomst met dat van enige jaren geleden toen we eerst van Portugal wonnen en in de volgende ronde door het sterke Zwe den met 41 werden geëlimineerd. Grote Priis van Arnenfin'ë Vernomen wordt dat de toestand van de personen, die Zondag by de race om de Grote Prijs van Argentinië gewond werden toen Farina met zUn wagen van het circuit raakte en op het publiek in reed, thans bevredigend is en dat de meesten hunner spoedig het ziekenhuis zullen kunnen verlaten. Anderzijds wordt gemeld dat nog een andere deel nemer, de Engelsman Allan Brown, tqdens de race een ongeluk gehad heeft waarbij een toeschouwer gedood werd. In totaal heeft deze grote prys aan elf personen het leven gekost. zijn snel en afdoend te bestrijden met: 'ti Z.W/TSAL.preparaat (Advertentie. Ing. Med., f Piin, Pam en Pom in het Inchtruim^l Financiële sfeun voor NIJB JKJ-aboen en peuteren maakl de kwaal steeds erger. De hel der vloeibare D.D.D. dringl diep in de poriën door, zui vert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN uuismei en geneest a« (Advertentie, lng. Med.) Ge hebt kou gevat, ge hoest jen een scheurende pijn van het vele hoesten beklemt Uw borst. Reinig Uw luchtwegen van het 'gevaarlijke slijm met akkers 's werelds hoste hoestsiroop (Adv. Ing. Med.) Naar wij vernemen zullen Kees Broekman. Wim van der Voort, Anton Huiskes en Gerard Maarse Zaterdag 24 en Zondag 25 Januari te Davos deelne men aan de internationale wedstrijden, welke op beide dagen in de Zwitserse wintersportplaats worden gehouden. De ploeg staat onder leiding van Klaas Schenk, die op het ogenblik in Neder land vertoeft. Vrijdag vertrekt dit vijf tal per vliegtuig naar Zwitserland. Maandag, de dag na de wedstrijden te Davos, keren de rijders met Schenk naar Noorwegen terug. Broekman, Van der Voort, Huiskes en Maarse vliegen waarschijnlijk van Oslo rechtstreeks naar Zurich. Tijdens een bespreking, welke plaats vond tussen de coach van de ploeg Klaas Schenk en het bestuur van de KNSB, gehoord de technische commissie voor de lange baan, is men tot dit besluit gekomen. De reden is, dat na de wedstrijden te Oslo van het afgelopen weekeinde, geen wedstrijden meer op het programma stonden voor de Europese kampioensehaopen te Ha- mar. zodat de leden van de kernploeg veertien dagen zonder wedstrijden te Hamar zouden vertoeven. Dat deze trip doorgaat Is mogelijk geworden door een bijdrage van de Ne derlandse IJsverenigingen Bond (NIJB) in de kosten van deze trip. Het aan- vankeiyke bezwaar van de technische commissie om minder rijders te sturen, zodat de ploeg te Hamar uit elkaar zou worden getrokken, is thans na het ge sprek met cOach Schenk, vervallen, im mers de vier rijders, die de meeste kans maken om aan de Europese kampioen schappen te Hamar deel te nemen, zul len thans allen naar Davos kunnen gaan. Mtnisier hield zich bezig met Vierdaagse Zoals bekend heeft de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen een informatieve bespreking beleed met vertegenwoordigers van oë NBVLO en NWB over de moeilijkhe den, welke zijn gerezen in verband met de Vierdaagse afstandsmarsen. De mi nister heeft zich op deze bespreking, die gisteren heeft plaatsgehad, door beide organisaties laten voorlichten over de oorzaken, welke tot deze moei lijkheden aanleiding hebben gegeven en zal zich. afhankelijk van de resulta ten van nader tussen de betrokken or ganisaties te plegen overleg, beraden over eventuele door de regering, in verband met deze aangelegenheid, te nemen stappen. In kort geding veroordeeld De centrale prijzencommissie en de huurkamer-Zuid in Amsterdam zullen hun activiteit aanzienlijk moeten in perken. De president van de rechtbank heeft namelijk in kort geding uitge maakt, dat deze door de gemeente in gestelde organen althans ten opzichte van de Administratiebank voor Vaste Goederen, die als eiseres optrad, haar optreden bij zaken van verhuur en on derhuur onmiddellijk moet staken, op straffe van een dwangsom van f 250 per dag. De president meende, dat de oom missie en de kamer boven haar taak van voorlichting en bemiddeling zijn uitgegaan, door min of meer verstrek king van inleidingen te eisen, zelf standig enquêtes te houden, de resul taten daarvan als „uitspraken" te kwa lificeren en de z.g. huuradviescommis sie min of meer als een beroepsinstan tie voor te stellen. De president noem de het optreden der gemeentelijke or ganen .machtsaanmatigend, verwarring stichtend en onzekerheid scheppend", onrechtmatig en in strijd met de Huur wet en de daarmee samenhangende besluiten. De Benelux-ministers van Economi sche Zaken en Arbeid, alsmede een be perkt aantal ambtenaren en vertegen woordigers, kwamen gisteren in Brus sel bijeen om van gedachten te wisse len over het probleem van lonen en prijzen en de invloed op de Nederland se concurrentie in België. De gesprek ken van gisteren beperkten zich vnl. tot het uiteenzetten der wederzijdse standpunten. De standpunten in verband met het verschil in loon- en prijspaal in Neder land en België-Luxemburg bleven nog ver van elkaar. Van de zijde der Bel gen zou men hebben getracht de Ne derlanders te bewegen prijzen en lonen te verhogen ten bate van de economi sche Benelux-unie. Mr dr R. Pos premier van Suriname? Mr. Dr. Raymond Pos, de vertegen woordiger van Suriname in Nederland, die thans in Suriname vertoeft, heeft, daartoe aangezocht, zich bereid ver klaard toe te treden tot de regerings raad om premier te worden. Hij stelde zijn toetreding echter afhankelijk van het vervullen van enkele voorwaarden. Naar vernomen wordt, betreffen deze voorwaarden het entameren van een uitvoerbaar program voor de regering, waaraan thans met spoed gewerkt wordt. Over een eventuele opvolger als vertegenwoordiger van Suriname in Nederland is nog niets besloten. FNOFT.AVD WFrit TN PE MIST Volepnq ,„pPrVlir!rjjfjp mist die pilde TVfenndarf eert proef pefleelfr Vfp Tf'r» fflO- rTnl IV 'O «vt rJ rn-A rt onVton 28. Een kwartiertje later slopen Bil- lie en Kareltje al voorzichtig door de tuin van professor Splitser. De villa van de professor was geheel in het don ker gehuld, behalve één raam, dat een helder licht uitstraalde. „Kijk, dat is de werkkamer van de professor", fluister de Billie. „Daar moeten we proberen een kijkje te nemen. De professor is vast bezig met zijn proefnemingen". „Ja, maar hoe wil je daar komen?" Kareltjes stem klonk angstig. Hij had al wëêr spijt, dat hij aan dit vreemde avontuur begonnen Was. „Oh. niets gemakkelij ker dan dat", bromde Billie. „Zie je die regenpijp? Daar klim je gewoon langs naar boven, opent een raam, sluipt naar binnen en vervolgens laat je mij door de deur naar binnen!" „Wat? Moet ik langs die regenpijp klimmen?' riep Kareltje. Ziin stem begon te bibberen van angst. „D-d-dat durf ik niet. Ik heb last van hoogtevrees". „Vooruit, klim naar boven!" Billie's stem klonk drei gend „Neeik val vast naar bene den'. „Goed, lafaard, dan zal ik het wel weer doen", riep Billie berustend. „Als je maar niet denkt, dat ik gelijk met je opdeel. En..als er iets gebeurt met mijn arme zwakke hart. dan heb jij het op je geweten. Denk daar aan". Maar de oqde verweerde regenpijp bleek zwakker te zijn dan Billie's hart. Zij was in ieder geval niet opgewassen te gen Billie's gewicht, want toen de hij gende Billie halverwege was, brak zij met een akelig gekreun in tweeën en stortte Billie ter aarde. Protest bij Ppndsbesfuur en Federatie Clubbesturen worden onvoldoende ingelicht KOOG AAN DE ZAAN. De moeilijkheden zyn de voetbalwereld nog niet uit. Het ene conflict na he* andere doet zich voor en begrijpeiyk dat door deze gang van zaken een onzekere stemming bij de clubbesturen heerst. Men hoort en leest van alles, vaak zonder dat de besturen hier officieel van in kennis zijn gesteld. Nu doen zich weer moeilijkheden voor wat betreft de competitie-inde ling, waarbij de meningen van de Federatie van tweede, derde en vierde klas sers staan tegenover die van de Vereniging van Eerste Klassers, dio, zoals men weet, gaarne handhaving van de vier maal veertien eerste klassers wensen. In intieme kring is gisteren de 102- de verjaardag gevierd van mevrouw A. van Zelden-Monquil te Honselersdijk. De gezondheidstoestand van de jarige verhinderde een grotere feestviering. Alleen de kinderen waren aanwezig. Van „luchtjes" gesprokenniemand hoeft zich meer te ergeren aan de lucht van tabaksrook of een nasmeulende sigaar of cigaret. Air-Wick met het wonderbaarlijke natuurproduct chlorophyl neemt alle luchtjes weg. air-wick (Advertentie, Ing. «51 Mïd.) door Mary Burchell 21) Buiten stond Richard een zorgelijk uitziende Richard in wiens armen ze zich wierp en uitriep: „O, liefste, het is allemaal in orde! Ik heb het gelu!" zonder zelfs maar te wachten cot hij binnen was. „Heb je Hij werd bleek en scheen een ogenblik niet in staat de zin af te maken. En terwijl ze haar arm door de zijne stak, stelde ze hem gerust en her haalde steeds opnieuw: „Alles is in orde! Je hoeft je nergens meer zorgen over te maken. Ik heb de cheque zelfs bFj me!" Toen hij eenmaal goed en wel zat rende ze naar haar tasje en nam de cheque er uit en knielde toen naast hem neer om hem het bewijs voor haar woorden te tonen. „Hemel, ik kan het nog niet geloven". Zijn gezicht herkreeg zijn kleur ter wij] hij de cheque bekeek. „Hoe heb je dat in vredesnaam voor elkaar gekre gen liefste? Je bent gewoon een tove nares". „Neen, echt niet. Maar ik heb wel overredingsgave", vertelde ze lachend. „En meneer Tamberley is werkelijk erg edelmoedig, weet je. Hij vindt het leuk te doen alsof hy dat niet is. maar nou ja, kijk zelf maar". Ze was bang dat hij een meer gede tailleerd verslag van het onderhoud zou verlangen, maar gelukkig nam het geweldige feit dat het geld er heus was al zijn gedachten in beslag. „Zie je de cheque staat op mijn naam „Natuurlijk". „Maar ik heb hem verteld, dat het grotendeels voor jou bestemd was. Ik zal het geld daarom morgen op mijn rekening overstorten en jou vanavond voor je weggaat, een cheque schrijven. Die kun je dan over een paar dagen incasseren en het geld terug storten in de kas van je firma en dan zijn we veilig, Richard. Is het niet geweldig". „Geweldig", beaamde hij glimlachend en leek weer op zijn oude vrolijke zelf. „Poeh! Voor het eerst, sinds dagen haal ik weer vrij adem, Hope!" „Dat geloof ik", antwoordde ze en gaf hem een meelevende kus. „Er zitten toch geen voetangels en klemmen in?" vroeg hij weldra, en bekeek de cheque alsof die zo in een postwisseltje van dertig cent kon ver anderen. „Neen, Richard. Zie ik zal nu da delijk de cheque voor jou uitschrijven. Maar wacht met die aan te bieden tot ik de cheque van dr Tamberley op mijn rekening heb laten overboeken" „Best". Hij sloeg haar met een haast pijnlijk verlangen gade, terwiji ze naar haar bureautje liep, haar chequeboek nam en begon te schrijven. „Zo! Dat is het eind van al onze zorgen!" verklaarde ze en overhandig de hem de cheque. Hij kuste haar en grinnikte toen hij zei: „Hoe voelt het om een cheque van vijfduizend gulden uit te schrij ven?" „Fijn, in deze omstandigheden". „En dan te bedenken dat die geluks vogel Tamberley dat doen kan zonder met zijn ogen te knipperen!" „Zo zou ik het niet willen stellen", protesteerde Hope. En toen, omdat ze het gevoel had dat Richard Tamber ley niet voldoende recht liet weder varen, voegde ze er ernstig bij: „Hij is hier wel geweldig aardig in geweest, vind je niet?" „O ja, reusachtig", beaamde Richard onverschillig. „Maar ik denk dat hij verliefd is op je, juist zoals ik ai eer der zei". „O neen, Richard, dat is - hij niet!" „Jij wonderlijk zieltje, waarom schrik je zo van dat idee?" „Omdat, nou ja, ik ben helemaal niet geschrokken, maar.... O, laten we er gens anders over praten". Richard lachte. „Graag. Hoe gaan we dit reusachti ge bofje vieren?" „Vieren?" „Wel ja, lieveling. Je denkt toch zeker niet dat we uit de diepste wan hoop gered kunnen worden, vijf dui zend gulden cadeau krijgen, en de ge vangenispoorten zien terugwijken zon der dat te vieren?" „O, maar". Ze wilde wel dat Richard niet zo luchthartig over gevangenis- pnorien sprak. Had hij dan nu al ver geten dat wat hij had gedaan hem werkelijk in de gevangenis had kunnen brengen? Je maakte toch zeker geen granies over dergelijke dingen. „Wat maar", wilde hij weten en keek haar met zulke teder lachende ogen aan dat haar critische stemming ver dween. „Nou, ik vind niet dat we hier geld aan moeten uitgeven, zie je". „Waarom niet?" wilde Richard op recht verbaasd weten. „Onze financiële moeilijkheden zijn tijdelijk voor bij. Vind je het niet juist om een paar tientjes aan een feestavondje te beste den om dat heuglijk feit te vieren?" „Eerlijk gezegd niet, Richard". „Maar lieve schat, het is niets voor jou om zo krenterig te zijn op een ogenblik van vreugde!" riep Richard in geamuseerd verwijt. „Ik heb jou nog nooit eerder voor zuinigheid horen pleiten!" „Ik heb ook nooit ernstig over zui nigheid hoeven na te denken", sprak Hope langzaam. „Nou, denk er dan nu ook maar niet over", raadde Richard haar aan. „Het is het afschuwelijkst denkbare onderwerp om je gedachten aan te spenderen". En hij lachte. „Maar Richard, je kunt het maar niet zo van je afzetten. We zullen ons in de toekomst anders moeten instellen, geloof je niet?" „O ja?" Hij streek liefkozend met zijn vinger langs haar wang en glimlachte hagr toe. „Dat weet je best. We zullen het heus niet breed hebben als we, als we getrouwd zijn. denk je wel?" Ze wilde dat 'naar stem niet juist bij deze zin begon te beven. En ze wilde ook dat haar stomme verbeelding haar niet deed menen dat Richards uitdruk king iets veranderde. Maar het volgend ogenblik trok hij haar naar zich toe en kuste haar. „Luister nu eens, mijn lieve, ern stige schat, we zullen net zo zuinig worden als Jii maar wilt als deze week voorbij is! Maar ik sta eenvoudig op een kleine viering! Heb je nog meer klachten?" (Wordt vervolgen Zijn alle eerste klassers door de VEK van de besprekingen op de hoogte ge steld, bij de Federatie is dit jammer genoeg niet gebeurd, om welke reden dan ook. Het feit dat de clubbesturen niet gekend zijn bij de besprekingen en alles wat daaraan vastzit, was voor de besturen van AIcmaria Victrix en KFC aanleiding de tweede klasse-besturen uit West I in het KFC-clubgebouw bijeen te roepen. Geen rel of passering van het Fede ratiebestuur, anders had men ook derde en vierde klassers uitgenodigd, maar al leen om onderling eens de gang van zaken te bespreken en na te gaan waar men nu eigenlijk aan toe is. Naast deze Westelijke clubbesturen waren ook enkele andere belangstellen den aanwezig, o.a. de heer Brinkman van VUC uit Den Haag. Met uitzondering van enkele Amster damse tweede klassers. waarvan be stuursleden toevalligerwijs zitting heb ben in het Federatiebestuur, toonden de clubbestuurders zich ontevreden over de gang van zaken bij de Fede ratie. Waarom zijn de verenigingen niet met de besprekingen met de VEK op de hoogte gehouden, zo vroeg men zich af. Unaniem toonde men zich te gen het eerste klasse-voorstel van hand having van vier maal 14 eerste klas sers. Aan de andere kant bestond ook geen eensgezindheid over de Indeling van 4 maal twaalf, maar uit de besprekin gen bleek, dat velen voordelen zagen in een indeling van 5 maal 12 clubs. De promotiekansen voor het lagere voet bal zijn dan ook heel wat beter. Als nadelen van het plan-Burgwal werden aangevoerd het handhaven van promotie in de breedte en de instelling van afdelingen van veertien clubs. Op dat er nu eindelijk eens rust kome in de voetbalwereld is het dringend nood. zakelijk dat men tot overeenstemming komt. En men kan slechts tot overeen stemming komen als alle partijen ge kend worden in de besprekingen, het geen tot nu toe van Federatie-zijde Is nagelaten. Door de aanwezige clubbestuurders werd een brief opgesteld aan het Bondsbestuur, waarin de verenigingen haar teleurstelling uitspraken over het feit dat het overleg tussen de VEK en de Federatie niet tot overeenstemming heeft geleid en waarin het Bondsbe stuur in overweging wordt gegeven punt 3 van de agenda der a.s. Zaterdag te houden buitengewone bondsverga dering (competitieindeling) van de agenda te voeren, teneinde nader over leg tussen de partijen mogelijk te ma ken. Deze brief werd getekend door de besturen van AIcmaria Victrix, AFC, Helder, HFC. Hollandia, HRC, HVC, KFC, OSV. Schoten, UW, West-Frisia en VUC. Van dit schrijven is een af schrift gestuurd naar de VEK en de Federatie. Tevens werd een schrijven opgesteld aan het Federatiebestuur, waarin opheldering werd gevraagd over allerlei zaken, welke zich de laat< ste tijd hebben afgespeeld. Met uitzondering van Schoten, werd deze brief door de hiervoor genoemde besturen getekend, benevens door De Kennemers, ZVV en ZFC. Het ligt in de verwachtingen dat ook andere Districten verzoeken tot het bondsbestuur zullen richten Naumann had contact met SS-generaais „De eerste inzage van de documen ten. die door de Britse autoriteiten in beslag zijn genomen bij de arrestatie van de zeven leden der z.g. Naumann- kring, heeft ons gesterkt in de mening, dat de groep door infiltratie in de rerhtse partijen, met inbegrip van de Vrije Duitse Partij, een eenpartiien- staat wilde voorbereiden", heeft een hoge Britse functionaris gisteren te Bonn verklaard. Gebleken is, zo zei hij. dat dr. Wer ner Naumann documenten van de Vrije Duitse Partii ontvangen heeft en in ver binding heeft gestaan met generaals van de SS. Er zijn evenwel nog geen bewijzen, dat de groep een staatsgreep van plan was. HET RADIOPHILHARMONISCH ORKEST, onder leiding van Paul van Kempen. Na de ouverture Anacreon, van Cherubini, horen ■we het prachtige dubbelconcert voor viool en cello van Joh. Brahms, een werk, dat niet in de eerste plaats is geschreven om der wille van de virtuositeit van de solisten, doch vooral om het melodieuze samenspel der beide instrumenten. Een fraai werk, waarvan ook de volslagen leek zal kunnen genieten. De beroem de Bolero, van Ravel, besluit het programma. Op een zeer eenvou dige melodie met een streng rhythme is een reeks variaties gebouwd. waarvan de kracht vooral ligt in de zich steeds uit breidende, zeer geraffineerde in strumentatie. Vorm en rhythme van de melodie zijn ontleend aan een Spaanse dans. Donderdag 20.05 over Hilversum I. 402 m.). en naar DE VERDWIJNING VAN ARTHUR BLANDE, een hoorspel van Arnold Ridley, in de vertaling van Henk Schaer. (Donderdag 21.15 over Hilver sum I, 402 m.). DONDERDAG 22 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7 00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Ge wijde muziek. Ö.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kamer orkest. 11.50 „De vrouw In gezin, maat schappij en staat", causerie. 12.00 Roe meense, Russische en Hongaarse melo dieën. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Ham mondorgelspel. (12.33—12.40 Raliye van Monte Carlo.) 12.50 „Uit het Bedrijfs leven", causerie. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gram.muziek. 13.20 Lichts muziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 „Lon den en Parijs", hoorspel. 14.40 Piano- -recital. 15 00 Voor de zieken. 16.00 Gra- mofoonmuziek. 16.15 „Van Pepita s en Mantilla's". 16.30 Gram.muziek. 16.45 l oor de jeugd. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Regeringsuitzen ding: Mr. W, H. J. Elias: „De JavaseBank Bank Indonesia". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Musette-Orkest. 18.50 Gesproken brief uit Londen. 18.55 Discogram. 19.40 Rondetafelparlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharmonische Orkest en solisten. 21.10 Mededelingen. 21.15 „De verdwijning van Arthur Blan- dt", hoorspel. 22.30 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualitelten. 23.30— 24.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n, 298 m.: 7.00 kro, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.0024.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 School radio. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", cau serie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30 12.33 Land- en Tuinbouwmedede lingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 14.00 Marinierskapel. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Radio Philharmonisch Sextet. 16.00 Bijbellezing. 16.80 Viool en piano. 16.55 Gram.muziek. 17.00 „Titus, de zoon van Rembrandt", hoorspel voor de Jeugd. 17.30 Pianoduo. 17,50 Gram.muziek. 18.05 Vocaal Dubbel- kwartet. 18.35 „Op de Stelling". 18.45 Gram.muziek. 19.00 Nieuws en weer berichten. 19.10 Levensvragen van aller lei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gram.muziek. 20.00 Radiokrant. 20.20 Ge varieerd programma. 21.45 Interview». 22.15 Gram muziek. 22 45 Avondoverden king. 23 00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3