Nog geen uitspraak in kort geding Toepoel-Gemeente Stad en Omgeving Ylyloniu Leeft de mens meer dan eenmaal op aarde r De wereldreis van Jimmy Brown Zorg voor eenzame oudjes thans in georganiseerd verband Professor Jean Grenier over de zin der aeschiedenis" EEN JUBILEREND BESTUUR Bergenaar De Vet startte met ndrukwekkend moyenne (5.76) E. H. HOFSTEDE, Kromme spijker in plaats van contactsleuteltje AGENDA GERARD WORM Niet teveel hooi op de vork Lezing voor genootschap Nederland-Frankrijk Betonnen paal trof arbeider Horlogemaker Verheus legt zijn werk neer Blavatsky-loge luisterde naar verdediging der reïncarnatie-theorie Aanwinsten leeszaal DINSDAG 27 JANUARI 1953 Twee van vijf klachten erkend De president van de arrondissementsrechtbank, mr A. D. van Regteren Al- tena, heeft gisteren de uitspraak in het kort geding van makelaar Toepoel tegen de gemeente Alkmaar aangehouden onder de overweging, dat in bepaalde ge vallen door gedaagde onvoldoende bewijs was geleverd, zodat niet was komen vast te staan, dat de publicatie tegen de keer Toepocl gerechtvaardigd en wen selijk zou zijn geweest voor het algemeen belang. De president overwoog, dat terwijl in het verweer van gedaagde sprake was van legio klachten tegen de makelaar er vijf concrete gevallen waren genoemd, waarvan er twee (Rozen straat en Frieseweg) met bewijzen, o.a. door een politie-onderzoek, waren gestaafd. Gedaagde toegelaten tot bewijsvoering In deze gevallen achtte de president de juistheid van de klachten bewezen o.a. mede door de verklaringen die door eiser, makelaar Toepoel, zelf tegen over de politie waren gedaan. Met het oog hierop was de president van oor deel, dat de berisping door de vakgroep terecht was geschied. Van de schuld van de makelaar in de drie andere gevallen (Hekelstraat, Mauritskade en Comanstraat) toonde de president zich minder overtuigd. Hij miste in deze zaken het politie-onder- Ik liep al jaren met hoofdpijn, d'r kon geen lachje meer af. Nu heb ik 'n bril van HOFSTEDE. Fijn hoor! Opticiën, Langestraat 61, Alkmaar (Advertentie. lng. Mea BURGERLIJKE STAND Geboren: Petronella H. H. E., d. v. A. Meijer en E. Panhuis Anja, d. v. G. P. Ie Feber en A. de Jong; Robert, z. v. J. G. Staa en F. J. Benjamin; Simon, z. v. J. van der Made en J. Koning; Augus- tinus M. P., z, v. J. H. Bruin en M. S. C. Beelenkamp; Gerardus, z. v. G. Zon neveld en A. L. van Duin. Gehuwd: Cornells J. Morsch en Jo hanna J. Jonker; Frits H. Lammers en Johanna E. P. Lugthart. Overleden: Maria van Leiden. 84 jr.. wed. v. R. ter Beek; Muus de Jongh, 37 jr., geh. met M. Schippers. In 't Klein won eigen klaverjastornooi De uitslagen van de tweede wedstrijd van het nederlaag-tornooi van „In 't Klein" te Alkmaar is in een overwinning voor de organiserende club geëindigd. „In 't Klein" won met 21.708 punten De tweede prijs was voor „Alkmaar" met £1.005 punten, derde prijs „Vrienden kring" met 20.807 punten,, vierde prijs „K.O.M.E.G O." met 20.792 punten. Er is zeer sportief gespeeld. E ke vereniging ontving een ere-lmt ter herinnering aan dit tornooi. BRIEVENBUS VERPLAATST De brievenbus, welke was geplaatst aan de Frieseweg 2 B, nabij de oude Friesebrug is overgebracht naar de Ooievaarstraat E 2, hoek Frieseweg. zoek en de verdediging van eiser zelf. Teneinde tot een definitieve uitspraak te kunnen komen wilde de president gedaagde (de gemeente Alkmaar) als nog in de gelegenheid stellen het be wijs te leveren, dat makelaar Toepoel ook in deze drie zaken onbehoorlijk heeft gehandeld. De enquête zal Vrij dag a.s. om half elf worden gehouden. Voor de politierechter, mr J. N. Al- blas, werd gisteren de zaak behandeld tegen M. S. uit Alkmaar en A. B. uit Zaandam, die een motor hadden ge leend, naar het scheen met toestemming van de eigenaar. S. zou namelijk van de bezitter, een zekere A. v. M., toe stemming hebben gekregen om met het motorrijwiel van Hensbroek naar Alk maar te rijden, doch hij had geen con tactsleuteltje en papieren ontvangen. S. en B. hadden met een kromme spijker echter contact weten te maken en waren er vandoor gegaan. In Alk maar aangekomen was B. naar Zaan dam doorgereden en had zich aan het terugbezorgen van het vehikel niet veel gelegen laten liggen. Merkwaardig- in deze zaak was het feit, dat de motorbezitter het voor S., die hij een goede vriend noemde, op nam! B. was niet verschenen De of ficier vond het een buitengewoon on serieus geval en eiste wegens het rijden zonder rijbewijs tegen S. een boete van f 25 subs. 10 dagen hechtenis en tegen B. een boete van f 50 subs. 25 dagen. De politierechter wijzigde de eis tegen S. in f 10 subs. 5 dagen. DINSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Achter kloostermuren (18 jaar); Cinema Ame- ricain, 8 uur: Willie en Joe in Tokio (alle leeftijden); Victoria Theater, 8 uur: Ontsnapt aan de guillotine (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Mandy (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Haagse Comedie met Yerma. Wapen ,v. Heemskerk, 8 uur: Film avond Rode Kruis. 8 uur: Donateursconcert St. Caecilia. Hotel Victory, 8 uur: Jongerenbijeen komst VARA. Landbouwhuis, 8 uur: Vogelcursus van dr A. F. J. Portielje (Volksuniversiteit) BERGEN, 8.30 uur: Gemeenteraad. WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag. Alle theaters 2.30 uur matinee. Gulden Vlies, 8 uur: St. Adelbertus- school. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Dona teursconcert St. Caecilia. Harmonie, kleine zaal, 8 uur: Voor drachtavond Nut. Casper Höweler over Beethoven. DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apo theken wordt deze week waargeno men door apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 14.23 2.33 Woensdag 15.06 3.20 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 14.28 2.38 8.28 20.38 Woensdag 15.11 3.25 9.11 21.35 Onze speciale aanbieding Nylons, uitsluitend le keuze, is ook voor U een gelegenheid Uw Nylons aan te vullen. Ziet onze speciale etalage. Verheugend voordelig. Hoek Houttil Kousen - Lingeries. (Advertentie, lng. Med.j Voorlopig comité gaat aan de slag AP een bijeenkomst van afgevaardigden van verschillende verenigingen, die haar werkzaamheden geheel of gedeeltelijk op het terrein hebben liggen van de bejaardenzorg, is gisteren een voorlopig comité gevormd, dat tot taak heeft de ontspanningsmogelijkheden voor de bejaarden hier ter stede te onder zoeken en na te gaan of men kan komen tot de stichting van een sociëteits gebouw. De eerste tijd zal het comité zich voornamelijk beperken tot een oriëntatie op verschillende punten, waarna zal worden overgegaan tot de vor ming van een aantal commissies, dat de onderdelen van de dan gevormde plan nen nader zal uitwerken. Het comité zal trachten liet probleem van de vrije tijdsbesteding voor bejaarden, waartoe een drietal personen, de heren P. Jan sen, c. Mollevanger en J. Jonker, onlangs het initiatief nam, in georganiseerd verband verder op te bouwen. Dat er aan een ontspanningsmogelijkheid be hoefte bestaat is bewezen door de inrichting van de sociëteit De Hertenkamp, die reeds zo bij de oudjes in trek is, dat men noodgedwongen een regeling heeft moeten invoeren, waardoor iedereen op zijn beurt in het lokaaltje ver tier kan zoeken. nE wethouder van sociale zaken, de heer M. Coerts, had bij de opening van De Hertenkamp reeds gezegd, dat deze sociëteit nog slechts het begin was en zich bereid verklaard de verschil lende organisaties bij elkaar te roepen opdat men in groter verband zou kun nen gaan werken. Dat is gisteren ten stadhuize geschied. Het was, zoals uit de besprekingen bleek, eerst nog een zoeken en tasten naar de juiste vorm, waarin men de zaken zou moeten aan pakken. Verschillende bezwaren wer den aangevoerd, o.a. de omvang van flSTER AVOND liield onder auspiciën van het Genootschap Nederland Frankryk monsieur Jean Grenier, professor aan de Universiteit te Lille, een lezing over het onderwerp „le Sens de l'Historie" (De zin van de historie). Professor Grenier wees er op, dat de geschiedenis de mensen het objectieve materiaal verschaft waaruit zij hun subjectieve levensbeschouwing kunnen opbouwen. Hij behandelde in de loop van zijn causerie de verschillende ten- denzen, die de mensen er toe drijven er verschillende levensbeschouwingen op na te houden, welke zeer vaak, zo niet uitsluitend, ontstaan zijn uit de om standigheden waarin de mensen leven. 70 was de Griekse levensbeschouwing van een totaal ander karakter dan bijvoorbeeld de Oost- en Midden-Azia-- tische „godsdiensten", verschillen, die ontstaan zijn door de uiteenlopende maatschappelijke (historische) omstan digheden. In vogelvlucht behandelde professor Grenier enkele fundamentele verscnijn- selen die de loop der historie schijnen te begeleiden. Zo profiteerde de Griek se beschaving o.m. van de ten onder gegane Aziatische beschaving (Bab.vlo- nië en Syrië) en de Egyptische, de Ro meinse beschavingen weer van dit ge heel en een Renaissancebeschaving. (Zo men de Renaissance tenminste een aparte beschaving kan noemenop haar beurt van de Romeinse. Professor Grenier wees er op, dat er volgens Kant drie verschillende neigin gen zijn om de geschiedenis te inter preteren. De eerste neiging is de me ning dat de beschavingsgeschiedenis zich in een stijgende lijn beweegt en dat alles steeds beter en vol maakter zal worden. De tweede neiging is de pessimistische, die in de geschiedenis slechts een neergang en een degeneratie ziet, en de derde in- beuren terug op de rhythmiek van bloei en verval. „Hoe het ook zij", aldus professor Grenier, „of iemand nu een optimisti sche of een pessimistische levensbe schouwing er op na houdt, of hij nu een groen hemd of een rood hemd draagt, geeft ieder het zijne. Leef en laat leven en de historie zal die „zin" krijgen, die de mens van heden helpt ae historie en daarmee zijn bestaan te verduidelijken. De slachfveemarkt van Maandag Het kwantum, koeien was te gering om te kunnen voldoen aan de ruime vraag. Dientengevolge verliep de han del van matig tot vlug met verhoogde prijzen. In de kalveren is het maar ècn matige handel geweest. De prijzen on dergingen, vergeleken bij de vorige week, geen wijziging. De schapen blij ven duur en zijn daardoor stug 'er- handeld. Het grote kwantum varkens overwegend vleesvarkens bleek toch te gering om geheel aan de vraag te kunnen voldoen. Het handelsverloop is zeer vlug geweest, waarbij de prij zen gemiddeld 0.06 per Kg boven die van de vorige mankt uitgingen. Wij vernemen dat, te beginnen met de volgende veemarkt 2 Februari de aanvoerders van rundvee in het be zit moeten zijn van verklaringen, dat het vee is ingeënt tegen mond- en klauwzeer. De controle op de naleving van deze verplichting geschiedt dooi de Rijksdienst. In^ verband hiermede kan vóór acht uur des morgens geen rundvee ap de markt worden gebracht. de bejaardenzorg en de financiering van de plannen betreffende. Sommige aanwezigen herinnerden er aan, dat men er niet alleen is met de stichting van een sociëteit, maar dat bijvoorbeeld het bezighouden van de oudjes ook een van de punten is, waaraan aan dacht moet worden besteed opdat de belangstelling niet gaat tanen. Er zal dus leiding in de soos moeten komen. Een ander meende, dat de sociëteit alleen zou moeten dienen om de alleen staanden te verpozen en dat het niet de bedoeling kan zijn de echtparen uit huizig te maken. Weer een ander vond, dat men niet slechts voor ontspanning maar ook voor inspanning moet zorgen en hij dacht daarbij aan knutselwerk, het vervaardigen van speelgoed e.d. De heer Jansen geloofde, dat het vraag stuk moeilijker gemaakt werd dan het in werkelijkheid is. Het heeft geen zin, zo zei hij, teveel hooi op de vork te ne men. Als wij ons bepalen tot de uit bouw van de sociëteit, dan komen te zijner tijd ook de andere problemen wel aan de orde. Zoals met alles moet ook dit werk groeien. Tot slot van de bijeenkomst werd een voorlopig comité gevormd, bestaan de uit mevrouw G. Holzmüller Teengs en de heren P. Jansen, J. Jon ker, C. Mollevanger, A. Kleymeer, J. Schipper, G. J. N. Reinders. Door de Rotar.vclub en het college van diakenen zal dit comité nog met twee leden worden aangevuld. Tot secretaris werd benoemd de heer C. Mollevanger, Coornhertkade 92. Dodelijk ongeval bij LTB Tengevolge van een noodlottig onge val is Zondag in het Centraal Zieken huis overleden de 37-jarige M. de Jongh uit Alkmaar. De heer De Jongh was Zaterdag bij het LTB-gcbouw aan de Kanaaldijk le Ilciloo met de heer Baas van de firma Baas en Meysen bezig aan het opladen van betonnen steigerpalen op een vraelitauto. Tijdens deze werk zaamheden bemerkte hij plotseling, dat één van de palen begon te glijden. Hij riep nog: „Baas, daar gaat er één!" maar slaagde er niet in het gevaarte te ontwijken. De betonnen paal trof hem op de nek. Met een beschadigde nekwol-vel werd het slachtoffer naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd, waar hij de volgende dag is overleden. De heer De Jongh. die als een beminnelijk mens cn een uitstekend werker bekend stond, laat een vrouw en drie kinderen achter. Na 42 iaar Twee en veertig jaar heeft de heer C. Verheus zijn horlogemakerij in de Schoutenstraat gedreven en nu vindt hij 72 jaar oud dat de tijd geko men is de zaak aan een jongere over te doen. Hij begon in het klein in de Achterstraat en verhuisde twee jaar later naar de Schoutenstraat, waar hij al die 42 jaar is gebleven. De heer A. Uiterlinden wordt zijn opvolger, die blijk heeft gegeven de zaken goed te willen aanpakken. Hij heeft de winkel laten moderniseren en op de boven verdieping een kraakheldere werk plaats ingericht, waar hij de osschik- king heeft over een uitgebreid instru mentarium. Vijf en twinfig jaar vakbondsbestuurder In een speciale bestuursvergadering, die voor het gemak bij hem thuis werd gehouden, is de heer T. Hulst gehuldigd wegens zijn 25-jarig bestuurslidmaat schap van de afdeling Alkmaar van de Alg. Ned. Grafische Bond. De heer Hulst werd een kwart eeuw geleden lid van het bestuur en is sinds 1932 secretaris. Een aktetas vormde het. stoffelijke blijk van waardering voor het veie werk, doo-r de jubilaris in het belang van de vakbond verricht. Ook uit Noordscharwoude en van de zijde van de Alkmaarse Bestuurders Bond toonde men belangstelling voor dit jubileum. De gelukwensen gingen ver gezeld van bloemen en sigaren en voorts was er de toezegging, dat de heer Hulst met zijn echtgenote deze zomer een gratis vacantie mag door brengen op het Troelstra-Oord te Beek bergen. Het bestuur van de H.B.S.--vereniging VOKZOS, die in Februari vijftig jaar bestaat, broedt on de plannen voor een grootse viering van dit jubileum,. De leraren zullen 6 Februari het toneelstuk „De Spooktrein" opvoeren voor de leerlingen en op 7 Februari volgt een herhaling van deze thriller voor de oud-leerlingen, die op deze dag tevens een reünie houden. Het huidige bestuur: Eerste rij v.l.n.r. Jan Gaastra, Dick Sougé, Meintje Roosje. Tweede rij v.l.n.r. Ineke Ober, Joop Muller, Piet van Never en Huib Jongeneel. Biliartkampioenschap 2e klasse De drie andere partijen niet fraai maar spannend In het café van de heer H. Hecker is gisteravond een aanvang gemaakt met het tornooi om het persoonlijk biljart- kampioenschap tweede klasse libre klein biljart van het district Alkmaar en Omstreken. Zoals te doen gebruike- lyk, waren bij dc opening enige offi cials van het district aanwezig, werden vriendelijke en bemoedigende woorden gesproken, maa^ vooral ook werd de hoop uitgesproken dat het een sportief tornooi zou worden. Over het algemeen kwamen op die eerste avond geen hoge moyennes uit de bus. Dat kan natuurlijk bij zo'n eer ste treffen ook niet worden verwacht, omdat de zenuwen en de voor verschil lende spelers vreemde omgeving een rol spelen. De Vet van De Oude Prins trok zich van deze omstandigheden echter niets aan. Hij is gewend op een snelle tafel te spelen en had slechts 22 beurten „HE vrees des doods is het begin van alle wijsheid" (prof. Bolland). Met dit citaat begon gisteravond de lieer J. H. Kengen zijn met grote aandacht ge volgde lezing voor de Blavatsky-Loge in Valk's lunchroom. Noch de godsdienst, noch de wetenschap geeft momenteel een bevredigend antwoord op de vraag naar de zin van het leven, aldus spieker. Wie echter nog het materialistisch standpunt huldigt, dat er na de dood niets is, is geheel onjuist. Het standpunt: wij hebben God als hypothese niet nodig, is geheel overwonnen. Op de vraag: gelooft gij aan God? gaven onlangs van honderd vooraanstaande Amerikaanse geleerden slechts vier een ontwijkend antwoord; zes-en-negentig bevestigden alle verschijnselen. De ouderen onder ons ervaren dat, hoewel hun lichaam ouder is geworden, hun „ik" hetzelfde is gebleven. Evenals dc stof onvernietig baar is, zo is kracht en bewustzijn eveneens onvernietigbaar. Ieder onbevoor oordeeld mens voelt intuïtief: ik ben eeuwig. het Spiritisme heeft de eerste pio niersarbeid verricht. De manifesta ties op de Eddy-boerderij stelden on loochenbare feiten doch de verklaring ervan in het licht van de telepathie en de werkingen vart het onderbewustzijn en het onbewuste was niet voldoende: het z.g. identiteitsbewijs werd niet ge leverd. Getrainde helderziendheid brengt echter betere bewijzen. Alle godsdiensten spreken van twee plaat sen, de hel (of vagevuur) en hemel. Alleen in het Westen kreeg „Hel" de betekenis van eeuwige straf, wat ech ter nooit de betekenis is geweest Het Grieks spreekt van Hades als tijdelijke plaats van loutering. De schrijver Sal- vator Mundi was de eerste die heeft vastgesteld, dat het Griekse woord „crinein" of „crisis" meer dan honderd maal in de Griekse bijbelteksten voor komt en steeds juist vertaald door „oordeel", op 12 plaatsen echter door „verdoemenis". Het Gr. adjectief aionos van aioon eeuw, in den zin van: een oden. tijdperk van lange duur) werd verkeer delijk vertaald door: eeuwigdurend. Spreker vergeleek de tussenfase mef een sanatorium, niet prettig maar ook niet vreselijk, een plaats om te genezen. Doch ook het verblijf in de hemel is niet eeuwig, aldus de heer Keugen. Zoals alles periodiek is, dag en nacht.- jeugd en ouderdom, winter en zomer, tropi sche tijdperken en ijstijdperken, is het dan niet logisch, dat wij na eon peri ode van rust weder terugkeren? Reïncarnatie biedt nieuwe kansen, verklaart het verschillend niveau in ontwikkeling. Want met „mens" duidt men aan de onwetende bosjesman, maar ook een Albert Schweitzer. Genieën en wonderkinderen komen niet uit de lucht vallen. Evenals de wetenschap in de evolutie der vormen rekent met honderden millioenen jaren, zo rekent ook de Aloude Wijsheid in de ontplooi ing van het bewustzijn door middel van die vormen, met zeer lange peri- 13. Hoe hard Jimmy ook bezig was met de voorbereiding van de grote reis, één ding vergat hij nooit: elke avond de krant in te kijken om te zie'n, of er nog nieuws was omtrent de gebeurtenissen in Oekoeroewanda. Nu daaraan was geen gebrek. De krant stond er vol van De dieverijen van de Roekiraki-apen namen eerde toe dan af, ondanks de maatregelen, welke de regering had ge nomen. De bevolking van Oekoeroe wanda had er op aangedrongen dat men van vuurwapens zou mogen gebruik maken bij het verjagen der Roekiraki- apen. hetgeen, tot nu toe verboden was geweest, omdat deze chimpansees tot een bij de wet beschermde diersoort waren verklaard. De burgemeester van Oekoeroewanda voelde er persoonlijk wel voor, zo stond er te lezen, om op deze apen te laten schieten. De schade, welke zij aanrichtten was te groot, zo meende hij. Maar ook de Wereldbond voor Dierenbescherming bemoeide er zich mee en deze had een lang telegram naar de regering gestuurd om bij voor baat te protesteren tegen een dusdanige maatregel. Telkens las Jimmy, dat de apen geleid zouden worden door dc een of andere duistere macht. Men sprak van een oude chimpansee en zelfs was er een bericht, dat liet door schemeren, dat het niet uitgesloten was. dat de apen door een groep, de planken vijandig gezinde negers, zouden wor den opgestookt. Vlak voor zijn vertrek las Jimmy iets over een reusachtige Mantelbaviaan die de aanvoerder der apen zou zijn. Een olifantenjaaer Tom my MacTowel had dit aan een verte genwoordiger van Reuter vertelt. Jim my dacht er het zijne over nodig om de partij van 150 caramboles te kunnen beëindigen. Zijn tegenstan der, Beers (Het Witte Huis), trof het dus wel bijzonder slecht en het was niet zo verwonderlijk dat hij op 61 ca- ramboles bleef staan. Poetskoke en Kranenburg speelden een zeer spannende partij. Aanvanke lijk liep Kranenburg even uit. De voor sprong welke hij na de 25e beurt had, 8162, was echter te klein om de partij in zijn voordeel te kunnen beëindigen. Tien beurten later was de stand name lijk gelijk en Poetskoke bleek over een tikkeltje meer uithoudingsvermogen te beschikken, zodat hij winnaar werd met een voorsprong van zeventien punten. Na negentien beurten had Bregman 72 caramboles tegen Koelman 53. In de daaropvolgende tien beurten verzamel de Bregman echter slechtsdertien caramboles maar dat was voor Koel man nog niet voldoende om zijn ach terstand goed te maken. Integendeel, Bregman liep zelfs nog iets uit en pas na de 34e beurt ging Koelman op volle toeren draaien. Het werd een spannen de finish welke Koelman met een ver- schil van 9 punten in zijn voordeel be- J sliste. Ook Dekker en Koelemey waren niet r van plan elkaar iets toê te geven. Vrij- f wel de gehele partij bleven zij bij el- 1 kaar in de buurt en na 46 beurten was de stand 136135. De onverstoorbare i Dekker hield het hoofd koel en be haalde op het nippertje zijn eerste winstpunten. Koelemey bleef zes ca ramboles van een remise verwijderd. De uitslagen luiden: Dekker 150 50 16 3- Koelemey 144 50 15 2.89_ Koelman 150 49 11 3.06 Bregman 141 49 25 2.87 De Vet 150 26 22 5.76 Beers 61 26 8 2.34 Poetskoke 150 44 11 3.40 Kranenburg 133 44 17 3.02 POLITIE VIERDE FEEST Eenmaal in het jaar wordt het politie bureau bezet door een detachement van de Rijkspolitie, omdat het corps van commissaris J. Dreeuws in het Wapen van Heemskerk feest viert. Het was gisteren de vijfde keer sinds 1948, dat alle dienaren van de H. Her mandad bij elkaar kwamen en het be hoeft dan ook geen betoog, dat dit reeds een waarborg was voor het sla gen van het feest. Met hun vrouwen hebben zij gisteravond genoten van het Nederlandse Cabaret o.l.v. André Car- rell. Een gezellig bal vormde het sluit stuk van deze avond, die door de com missaris met een kort woord was inge leid. Ook voerde nog het woord de voorzitter van de feestcommissie, inspecteur Haverlag. Voor de avond waren tevens de leden van de reserve-politie uitgenodigd. Onder de aanwezigen bevond .1 zich voorts burgemeester en mevrouw Wy- tema, de districts-commandant van de Rijkspolitie, majoor J. R. Hoogkamer en de brandweer-commandant, de heer J. van Maarleveld. F10.50 Fabricius: de ontvoering van Europa. H481s Helman: De laaiende stilte. H55.1e Hertog, Den: En jij, Schrevelius? J42\3m Jong, David de: Muiterij op de gracht. t P72 Popma: De zonde van Jan der Kindere. S27.9h Scheepens: De haan kraait ten derde male. S38.6n Schmidt: Nieuwe impres sies van een simpele ziel. V#5.5va Vestdijk: De verminkte Apollo. B82.4 Branner: De ruiter. C20.6 Cesbron: Heiligen gaan naar de hel. C22.2 Che valier: Clochemerie. D40w. Dickens: Dombey en zoon. 2 din. D40w? Dickens: De nagelaten papieren der PickvvicK-club. D40.4h Dickens, M.Een paar handen. F16g Faulkner: Grijze zomer. G95.1 Guareschi: Don Camiile en de kleine we reld. M84.3 Motley: Klop maar op 'n deur. M92.3 Mure, la: Moulin rouge. P22.3 Paton: Tranen over Johannesburg- S73.1 Böderholm: Als de dauw hangt komt er regen. S85o Stendhal (ps. van Beyle): D, Chartreuse van Parma. S19.3 G99k Gijsen: Klaaglied cm Agnes. S19.3 L17.3 Lampo: He'lcne Defraye. Is historisch; t is christelijk. DIERENBESCHERMING Te Bergen zijn op de Buerweg zwer vend aangetroffen 2 poesen plm. half iaar oud. Zijn voor liefhebbers ter be schikking. Adres: de heer Nap, Buer weg, Bergen. Op de Bierkade te Alkmaar zwerft een donkere Cyp. poes. Adres Inspec teur: C. Verwer, Zaagmolenstraat 36.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2