Oplichter gaf zich zelf bij de politie aan Alkmaarse jeugd was niet op haar mondje gevallen Bloemwijk nam afscheid van penningmeester Viset Stad en Omgeving AGENDA CINEMA AMERICAIN DIE DREIGROSCHENQPER In vijf afdelingen hebben teams van Catapult de leiding Si Caecilia boekie vooruitgang Een vlammende „Yerma" van de Haagse Comedie ja-S***' Officier van Justitie vroeg anderhalf jaar gevangenisstraf BURGERLIJKE STAND Rijwiel verduisterd Eerste donateursconcert schonk bevrediging Uitspraken rechtbank Elisabeth Andersen in rol vol hartstocht en geladenheid Spel van dichterlijke schoonheid Trouwlustige jongelui Jeugd Rode Kruis kan veel en goed werk doen Koedijk Egmond aan Zee JB. WIJKER ZOU VOOR C.P.N. HEBBEN BEDANKT Oterleek Maakt U t pakje helemaal open Ja, dan kun je die lekkere geur beter ruiken f ...Jij ook eent ts verre weg de lekkerste Amerikaan! if ff\ v/' 9 Efs als herinnering mee naar Sydney DE buurtvereniging Bloemwijk heeft tijdens de jaarvergadering, welke gisteren in café-restaurant Du Passage werd gehouden, op gevoelvolle wijze afscheid genomen van haar penningmeester, de heer C. W. Viset, die over enkele weken met zijn gezin naar Australië zal emigreren. De voorzitter, de heer J. Jonker, herinnerde in zijn afscheidswoord, dat hij op rijm had gesteld, aan de plezierige samenwerking, welke het bestuur met de penningmeester heeft gehad en ont roerd nam de heer Viset het cadeau der vereniging, een ets van de Waagtorcn, in ontvangst. Ter herinnering aan de klaverjaswedstrijden, die steeds de volle belangstelling van de heer Viset hadden, werd hem een beker overhandigd welke hij zelf eens had gewonnen. Mutaties in bestuur Oude Niedorp Komende gebeurtenissen LAATSTE NIEUWS Nederlander vermoord te Makassar WOENSDAG 28 JANUARI 1953 Voor de Meervoudige Kamer werd gisteren de zaak behandeld tegen J. H. H., die te Hoorn en Alkmaar door het ophangen van mooie praatjes" b(j enkele goedgelovige mensen betrekkelijk kleine bedragen aan geld (ongeveer 10,per slachtoffer) had geleend en hiermee was verdwenen. Verdachte, die van goede huize afkomstig was en zich reeds vele malen aan dergelijke delic ten had schuldig gemaakt, had zichzelf bij de politie aangegeven. De officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke, zag de zaak somber in en ook verscheidene rapporten van diverse instellingen weerspiegelden een pessimistische prognose van verdachte's toekomstige levensloop. Totdat ten slotte de medische weten schap het hierin besloten physieke gevaar aantoonbaar maakte. De verdediger, mr C. D. Thijs schetste zijn cliënt als een mislukt iemand, wiens gedrag afhankelijk was van de omstandigheden. Die omstandigheden waren de laatste tijd voor H. allerminst gunstig. Vooral in het feit, dat H. zich zelf had aangegeven vond mr Thijs aanleiding om op clementie bij de rechtbank aan te dringen. De eis was anderhalf jaar gevange nisstraf. Uitspraak over 14 dagen. „Lichtelijk" Voorts stond terecht de 50-jarige C. P. uit Beemster, van beroep veehande laar, die naar het scheen in lichtelijk aangeschoten toestand bij het inhalen van een vrachtwagen deze had „gesne den" met het gevolg, dat de vrachtauto hem van achteren tipte en hij met zijn Vauxhall in het water naast de weg was gereden. Volgens zijn zeggen had P. niet meer dan vier glaasjes gebruikt, maar de wacht meester van de Rijkspolitie, die 'even na het ongeluk proces-verbaal had op gemaakt, had verdachte onbegrijpelijke taal horen spreken, hetgeen de onfor tuinlijke automobilist op zijn beurt weer op rekening van de consternatie schoof. TEVENS verklaarde de wachtmeester, dat men P. reeds meermalen had ge waarschuwd niet in aangeschoten toe stand te rijden. De chauffeur van de vrachtwagen A. R. en een andere getuige die naast hem in de cabine had gezeten, verklaarden eveneens, dat het hun toegeschenen had, dat P. een glaasje te veel op had. Teneinde nog een andere getuige te horen werd de zaak tot 24 Februari aangehouden. Geen schuld A LS tweede „verkeersdelinquent" kwam C. de J. uit Alkmaar op het matje, die bij het inslaan van de Raadhuisweg te Heiloo met een wielrijdster in bot sing was gekomen. BRITANNIA-EXAMENS IN JULI De examens van de Nederlandse Ver eniging van Leraren in de Engelse taal „Britannia" zullen dit jaar in de week van 13 tot en met 18 Juli worden afge nomen. BIJBELLEZING Hedenavond. 8 uur zal ds den Oudsten in gebouw „Waakt en Bidt" zijn bij bellezing vervolgen. De jongedame die de Kennemer- straatweg wilde blijven volgen was, om ter hoogte van de Raadhuisweg vooral toch maar goed rechts te blijven rijden, deze weg een stukje ingebogen, waardoor de automobilist in de ver- ónderstelling werd gebracht dat zij rechtsaf wilde inslaan. Zo was het verklaarbaar, daf hoewel bij geen van beide partijen van schuld gesproken kon worden, toch een aan rijding had plaats gevonden met het gevolg dat het meisje een hersenschud ding opliep en twee weken het bed had moeten houden. De J. werd conform de eis vrijge sproken. Geboren: Margaretha D. M., d. van M. Poeste en G. Paarlberg. Cecilia C. C., d. van P. de Vries en L. P. C. Hofman. Overleden Jacob Vethaak, 68 jaar, gehuwd met N. de Boer. Gistermorgen werd door de politie een 36-jarige koopman aangehouden, verdacht van verduistering van een groen gelakt heren-sportrijwiel. De man is in verzekerde bewaring gesteld. Naar de fiets wordt nog gezocht. WOENSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Achter kloostermuren (18 jaar); Cinema Ame- ricain, 2.30 en 8 uur: Willie en Joe in Tokio (alle leeftijden): Victoria Thea ter, 2.30 en 8 uur: Ontsnapt aan de guillotine (18 jaar); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Mandy (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: St. Adelbertus- school. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Dona teursconcert St. Caecilia. Harmonie, kleine zaal, 8 uur: Voor drachtavond Nut. Casper Höweler over Beethoven. Valks Lunchroom, 8 uur: Ver. Sex. Herv. Spreker P. A. v. Huet, onderwerp: Sexuele problemen van jonge mensen. DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Achter kloostèrmuren (18 jaar); Cinema Ame- ricain, 8 uur: Dreigroschenoper (18 jr); Victoria Theater, 8 uur: Humoresque (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Encore (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Dona teursconcert St. Caecilia. Gulden Vlies, 8 uur: Ouderavond St. Adelbertusschool. DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apo theken wordt deze week waargeno men door apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 15.06 3.20 Donderdag 15.51 4.04 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 15.11 3.25 9.11 21.35 Donderdag 15.56 4.09 9.56 22.09 tel. 2609. OP VELER VERZOEK Donderdag a.s., 8 uur (De Driestuiversopera) Bespreekt tijdig Uw plaatsen. 18 j. (Advertentie, Ing. Med.) Standen volleybalcompetitie De grote zaal van het Wapen van Heemskerk was volledig bezet met dona teurs en belangstellenden, onder wie deken Jacobs, toen om precies 8 uur diri gent Oly het eerste van de vier concerten van de R.K. Harmonie St. Caecilia kon beginnen. In een zestal werken gaf het corps blijk serieus te hebben ge studeerd. De gunstige resultaten hiervan waren zeer goed merkbaar, al bleven er dan ook, inzake stemming en muziek, nog enkele wensen onvervuld. trum gebonden. Boedijn's Rossiniana, ouveriure naar Italiaanse trant, op mo tieven van Viotta's Gangspildeuntje, werd over het algemeen effectvol ge speeld. Een zeer goed klank-gehalte viel vaak te constateren in Feërie- Ballet, van Delhaye. Na deze voor naamste stukken .van het programma volgden nog de populaire wals „Mond nacht auf der Alster, van Tétras, en de mars „Steadfast and True" van Tei- ke. „St Caecilia" begint ook in muzi kaal opzicht de moeilijke tijd te boven te komen. Het is altijd verheugend dat men bij een plaatselijke vereniging een belangrijke vooruitgang kan constate ren. Het „Les Dragons de villars" van Mailart genoot een goede vertolking, vooral wat het laatste gedeelte betrof. Na dit nummer in muziek-concours stijl volgde „Scenes Pittoresques" van Massenet. De drie delen van dit werk hebben we met genoegen be luisterd; veel viel er in te waarderen, maar de voordracht kon soepeler zijn en was wel wat te strak aan het me- De competitie-standen van de Alkmaarse Bedrijfsvolleybal-competitie luiden als volgt: Dames, Eerste klasse: Catapult I 8 8 0 0 24— 2 16 P.C.B. I 9 5 3 1 21—11 13 Catapult II 9 4 2 3 17—13 10 jong-Holland I 9 3 3 3 16—16 9 Hooge Huys I 9 0 7 2 14—20 7 Hooge Huys II 9 1 3 5 11—22 5 Bergen I 9 0 2 7 6—25 2 Tweede klasse S.O.V.A, I 8 6 2 0 22— 7 14 Catapult III 8 4 2 2 17—12 10 Rijks Politie 7 3 2 2 14—12 8 Jong-Holland II 8 3 2 3 1515 8 The Smash 9 1 4 4 14—21 6 P.C.B. II 8 1 0 7 6—21 2 Derde klasse: Catapult IV 9 8 1 0 26— 5 17 S.O.V.A. II 10 5 2 3 20—15 12 S.V.N 7 5 1 1 18— 6 11 Luxe Serie 7 3 1 3 12—12 7 Bergen II 8 1 3 4 10—18 5 Zwaluwen 10 1 3 6 11—25 5 Keugora 9 I 1 7 7—23 3 Heren, Eerste klasse: Catapult I 8 8 0 0 24— 0 16 Hooge Huys I 8 7 0 1 21— 5 14 Jong-Holland I 9 6 1 2 21— 9 13 Rijks Politie I 9 5 1 3 18—11 11 The Smash I 8 2 4 2 14—15 8 P.C.B. I 9 2 3 4 12—20 7 S.V.O.A 9 0 4 5 8—23 4 SV.N. I 9 0 3 6 7—24 3 Povay I 9 0 2 7 7—25 O Tweede klasse Catapult II 8 7 0 1 21— 4 14 Hooge Huys II 9 5 3 1 21—11 13 S.G.A. I 9 5 2 2 19—12 12 Jong-Holland II 9 4 1 4 15—16 9 Rijks Politie 8 -3 2 3 14—13 8 Octopus 3 2 4 15—17 8 A.P.S.V 8 2 3 3 14—16 7 P.C.B. II 9 2 3 4 14—18 7 Stoel 0 9 1—27 0 S De Alkmaarse rechtbank deed gis teren de volgende uitspraken: J. J. uit Alkmaar werd ter zake van een overtreding der Wegenverkeers wet tot een voorwaardelijke gevange nisstraf voor de tijd van één maand met een proeftijd van drie jaar ver oordeeld, met een bijkomende boete van 200 subs. 30 dagen. Zijn rijbewijs werd niet ingetrokken. C. N. uit St. Pancras werd wegens diefstal veroordeeld tot acht maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar onder voorwaarde dat hij zich onder toezicht van een reclasse- ringsgenootschap zal stellen Het ont vreemde bedrag a 535 moet door hem worden aangezuiverd. T. J. V. uit Akersloot werd wegens mishandeling veroordeeld tot een geldboete van 50 subs. 25 dagen hechtenis. Derde klasse: Catapult III 9 DeNeBa 9 Luxe Serie 8 S.G.A. II 9 Alkm. Artsen 7 S.V.N. II 9 The Smash II 7 Povay II 9 S.G.A. III 9 8 0 1 24— 24— 5 16 23— 9 14 18—12 11 16—17 9 13—11 8 13—20 6 10—16 5 10—23 4 9—23 3 2 23— 2 3 3 5 4 7 9—: Fantasio Een donateursavond is tevens ook een feestavond, en daarom liet men de mu zikale clown „Fantasio" op het podium verschijnen. Het zou te ver voeren alle muzikale dwaasheden van Fantasio te beschrijven, maar twee dingen willen we toch vermelden, n.I. zijn grappige imitatie van eeri opera-zangeres en het feit dat hij uit een doodgewone fiets pomp nog een melodie wist te toveren. Zijn succes was bij het publiek zeer groot en men heeft zich dan ook danig geamuseerd. St Caecilia kan op een geslaagd do nateursconcert terugzien, dat vele mo gelijkheden voor de toekomst in zich sluit, Ms. AUD als de wereld is de dikwijls smartelijke eenzaamheid van de onvrucht- bare vrouw, zijn de veelvuldig voorkomende conflicten in het kinderloze huwelijk. Wat de vrouw, wier ziel en lichaam hunkeren naar en geboren zijn voor het moederschap, doch die door een wrede gril van het onontkoombare noodlot niettemin geen kind mag dragen, doorstaat, daarvan weten andere men sen niet. Want „zij, die in zoet water zwemmen, kennen geen dorst". Zo zegt Yerma zelf, Yerma, wier naam betekent „De dorre akker" en die de hoofdfiguur is in het gelijknamige, felle en ontroerende toneelstuk van de Spaanse schrij ver Frcderico Garcia Lorca, dat gisteravond door de Haagsche Comedie in het Gulden Vlies werd opgevoerd. QARCIA LORCA stelt in zijn toneel spel de tragiek van deze kinderloze echtgenote op uitermate geladen en be zielde wijze en met grote dichterlijke verbeelding. Hij heeft zich ingeleefd in het lijden van deze vrouw Yerma, tot dat hij al haar spanningen in zichzelf voelde trillen en ten slotte tot een laai- ertde uitbarsting kwam. De niet te breken draad van het noodlot loopt strak en messcherp door dit stuk van het begin tot aan het ein de, dat tevens het einde is van twee mensen, die aan zichzelf ten onder gingen. De figuren zijn innig menselijk en staan fel contrasterend tegenover el kaar. De taal van het stuk is die van een dichter, de woorden van deze men sen zijn ongewoon beeldend en bloem rijk, zijn zo dicht verbonden met de werkelijkheid van de natuur, van ge boorte en dood, dat men nu en dan ge neigd is de loop van dit zwaarmoedige, verhalende gedicht uit het oog te ver liezen en louter en alleen te luisteren naar de klank en de rijkdom van de schone, poëtische volzinnen, die onafgebroken over en weer flitsen. Elisabeth Andersen speelt een bijzon der sterke en hartstochtelijke Yerma met intense geladenheid en grote ex pressiviteit. Zij beheerst het toneel vol komen. Naast haar staat Frans van der Lingen als haar tiranniserende echtge noot, de sombere, hebzuchtige boer, voor wie het materiële bezit alles en de liefde niets betekent. Van der Lin gen weet de donkere noodlotsdreiging in deze figuur te leggen, maar is toch niet zo overtuigend als de smartelijke Yer ma. Er zijn voorts tal van kleinere rol len, meest jonge moeders en meisjes, die het lot van Yerma nog accentueren. Vermeldenswaard is vooral de oude heidense vrouw van Willy Haak, een uitstekend gekarakteriseerde moeder van een groot aantal kinderen, die voor onvruchtbare vrouwen verachting en slechts weinig medelijden koestert. Zij is het ook, die Yerma ten slotte zegt, dat het de schuld van haar man is, dat zij geen kinderen krijgt, waardoor het conflict nog in hevigheid toeneemt. Ten slotte is er nog de evenwichtige en kalme schaapherder Victor (Carl van der Plas), voor wie Yerma een onbe wuste liefde koestert, welke zij voor haar echtgenoot nooit heeft gevoeld. Het slot van het stuk geeft geen op lossing en wijst ook geen schuldige aan. Victor vertrekt naar elders. Yerma wurgt wanneer al haar streven naar het moederschap vergeefs blijkt, in een vlaag van razernij haar man en roept dan uit, wanhopig, verstard, vol komen eenzaam en vervreemd: „Ik heb mijn kind met mijn eigen handen ge dood!" Dit is het einde van het stuk en van twee mensen. De hulde van de volle zaal gold voor al Elisabeth Andersen. Cees Laseur voerde een uitstekende, strakke en ge spannen regie. De muziek op de achter grond, gecomponeerd door Jurriaan Andriessen naar oude Spaanse volks- Buitengewoon interessante VARA-avond DEN buitengewoon interessante en genoeglijke avond gaf de VARA gisteren in de Marijkezaal van hotel Victory. Het was een avond voor jonge mensen in het algemeen en voor de arbeidersjeugd in het bijzonder. Een avond, die wat het eerste gedeelte betreft, gevuld werd met een muziekbespreking door Wouter Paap, en waarvan het tweede gedeelte gewijd was aan een wedstrijd van „spreken in het openbaar". WOUTER Paap behandelde de „Danse macabre" van de Franse componist Camille Saant-Saëns, een werk' dat ge ïnspireerd was op een romantisch Frans gedicht, dat over een doden dans op een middernachtelijk kerkhof verhaalt. Het verhaal werd bij stukjes en beetjes toegelicht door de zeer sterk beeldende muziek die Saint Saëns op dit macabere verhaal heeft geschreven. Het tweede muziekstuk dat Wouter Pa, i h°h5"deldc was net Largo uit de vijfde symphonie van Antonin Dwor- sjak, een muziekwerk waarin men het contact, dat Dworsjak met de eenzame prairies en de weemoed der negers in het vreemde Amerika heeft gehad, kon beluisteren. Opvallend was de grote aandacht waarmede naar de voordracht van Wouter Paap geluisterd werd, een Voor een aantal hoofden van scholen en vertegenwoordigers van diverse jeugdverenigingen heeft een hoofdbe stuurslid van het Nederlandse Rode Kruis gisteren in het Wapen van Heemskerk een lezing gehouden over het nut van een Jeugd Rode Kruis, dat in school- of verenigingsverband veel en goed werk zou kunnen doen. Het is niet de bedoeling een uitzonderlijke af deling te vormen, maar de jeugd in haar eigen organisaties in te schakelen voor Rode Kruis-werk, dat haar spe ciaal zal liggen, zoals het steunen van en medewerken aan acties voor mis deelde kinderen, het vervaardigen van speelgoed en wat er op dit gebied al niet meer kan worden gepresteerd. Het bleek, dat de aanwezigen zeer sympathiek tegenover deze idee ston den. Ter verduidelijking werd een filmpje vertoond over het Jeugd Rode Kruis zoals dit reeds in verschillende plaatsen werkt. Verder werden enige films .vertoond over de Bloedtransfusie dienst en de Hoornvliestransplantafïe. De avond werd door de voorzitter dr J. Degenaar geopend. Medegedeeld werd, dat de secretaris de heer J. P. H. Nijhuis, Koorstraat (Middenstands- bank) eventuele aanmeldingen voor het Jeugd Rode Kruis in ontvangst zal nemen. Mocht er voldoende animo voor dit werk zijn dan zal er een contact man worden benoemd, die de schakel zal vormen tussen de diverse organisa ties en scholen en het Rode Kruis. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er een E.H.B.O.-cursus voor de jongeren kan worden georganiseerd. Werkdadige naastenliefde verrichtte goede daden Maandagavond werd in café Hes te Koedijk (Zuid) de jaarvergadering ge houden van de vereniging „Werkdadige Naastenliefde". De voorzitter, de heer J. Bijpost, zei hij de opening, dat de ver eniging het afgelopen jaar weer prach tig werk heeft verricht voor hij die door ziekte hun taak zelf niet konden waar nemen. Hij sprak er zijn vreugde over uit dat de ruim 80-jarige secretaris, die geruime tijd in het ziekenhuis heeft moeten doorbrengen, nu weer geheel hersteld aan de bestuurstafel zat. Er werd besloten de werkdagen onge wijzigd te handhaven, n.I, bij 1 zieke 6 dagen, bij 2 zieken 4 dagen en bij 3 zieken 3 dagen. De contributie werd evenals vorig jaar op f 1.50 bepaald. Uit het verslag van de Penningmeester bleek, dat de ontvangsten over 1952 hadden bedragen f 97.50, de uitgaven f 99.45. Het bezit der vereniging be draagt thans f 310,93. Er waren in 1952 104 dagen gewerkt bij zieke leden. Op 1 Januari 1952 was het aantal leden 24 en op 1 Januari 1953 28. Bij de rond vraag werd opgemerkt, dat sommige leden naast hun tuinbouwbedrijf ook koeien hebben. In verband met de ver zorging hiervan werd die leden in ge val zij hulp moeten verlenen, toegestaan kortere werkdagen te maken. De heer Commandeur vroeg of men als men lopend patiënt is, zich naar elders mag begeven om eventueel wedstrijden of vermakelijkheden bij te wonen. De ver gadering was eenparig van oordeel dat dit moet worden nagelaten daar er licht verkeerde gevolgtrekkingen uit worden gemaakt. Door verschillende leden die in het afgelopen jaar met ziekte te kampen hadden, werd een hartelijk Woord van dank gebracht voor de hulp aan hen verleend. Naar verluidt zou het raadslid, de heer Jb. Wijker, voor het lidmaatschap van de CPN hebben bedankt, doch in de raad zit ting blijven houden. Wij hebben van dit gerucht, dat in Eg- mond aan Zee nog slechts weinig bekend is, geen bevestiging kunnen krijgen. GEMEENTE KOOPT GROND De gemeente Oterleek heeft de laatste tijd gronden aangekocht voor de bouw van een viertal woningen, dat uit het ter be schikking staande volume kan worden verwezenlijkt. wijzen en gespeeld door de guitarist Koos Tigges, was fascinerend ais het thema van „The third man" in die film en verhoogde de atmosfeer van nood lotsdreiging en Spaanse dichterlijkheid. De meesterlijke vertaling was van J. W. F. Werumeus Buning, minnaar der Spaanse poëzie. Er waren moderne, heldere d< 'ors van Noni Lichtveld, die overigens uitstekend met de dreigende sfeer van het stuk harmonieerden. aandacht, die de spreker er toe bracht om dieper op de materie in te gaan dan zijn becioebng was geweest. Het tweede gedeelte van de avond dat na de pauze inzette was van een totaal ander gehalte. Twaalf jongens en meisjes gingen een wedstrijd aan in „spreken in het openbaar". Bij deze competitie vielen grote ver schillen op te merken in de mentaliteit en de wijze waarop de jeugdige spre kers hun onderwerp voordroegen. Eerst trouwen UET meest behandelde der vier on- derwerpen van deze avond was het probleem: Eerst trouwen en dan sparen, of eerst sparen en dan trouwen", waar door een zekere monotonie dreigde te ontstaan. Een eentonigheid, die overi gens op kostelijke wijze onderbroken werd toen Frans Baas na een harts tochtelijk pleidooi voor de stelling „eerst sparen en dan pas trouwen' zijn rede besloot met het daverende slot: „zodat ik een ieder aanraad eerst te trouwen en dan te sparen. Even was het stil, maar toen begonnen de wan den van de Marijkezaal te beven Van de zeer goede sprekers willen wij speciaal noemen Jansje Makkes, Harry Meyerink en Dik Jonker, die in deze volgorde een 1ste, 2de en 3de prijs in de w-icht sleepten. De jury werd gevormd door Ary van Nierop, Jaap Buys Jr. en de burgemeester van Zaan dam, W. Thomassen. Fragmenten uit deze avond zullen op Maandag 2 Februari cn op Maandag 16 Februari tussen 18.45 en 19.45 uur worden uitgezonden. INZAMELINGVOORDE DISPLACED PERSONS Vele tienduizenden displaced persons in West-Duitsland,, gevlucht uit het Oosten, verkeren in Duitsland in ge brekkige omstandigheden. Zij hebben geen woningen en leven in bunkers, zij hebben geen werk en kunnen zich derhalve niet de nodige kleding en voedingsmiddelen aanschaffen. Eén der organisaties, die zich het lot van deze mensen aantrekt, is de Oostpriester- hulp, die dezer dagen in het dekenaat Alkmaar een inzameling houdt. In verschillende buitengemeenten is deze actie reeds gevoerd, met het resultaat, dat reeds een aantal vrachtwagens met goederen, kleding, schoeisel en levens middelen werd ingezameld. Met de drie parochies te Alkmaar werd reeds een bedrag van circa 8.000 bijeen- gecollecteerd. Zaterdag a.s. zal in Alk maar een huis-aan-huis-inzameling van nog goed bruikbare kleding, schoeisel en levensmiddelen worden gehouden. Het Comité voor Oostpriesterhulp doet een beroep op de Alkmaarders, om, gedachtig het gebod der naastenliefde, de nog bruikbare goederen, die zij voor dit liefdadig doel willen afstaan, gereed te leggen. De bij elkaar beho rende schoenen aan elkaar gebonden. Er zullen Zaterdagmiddag vanaf 2 uur 25 vrachtauto's door de straten rijden om een en ander in te zamelen. (Advertentie, Ing. Med.) IJIT het dankwoord van de scheidende penningmeester bleek hoeveel de buurtvereniging voor hem had bete kend. Hij wilde niet vertrekken zon der een aandenken achter te laten en hij deed dit in de vorm van een voor zittershamer voor de heer Jonker. Over en weer werden vervolgens vriendelijke woorden gesproken, waar in meermalen de wens tot uiting kwam, dat het het gezin Viset in Sydney goed zou gaan. In de plaats van de heer Viset werd gekozen de heer W. Bartels. Het aftre dende bestuurslid de heer N. J. Grooff werd herkozen en in de vacature C. Jt Roodhart voorzag de vereniging door de benoeming van de heer Jb. Bosch man. Het jaarverslag van de secreta ris de heer J. A. de Jong maakte mel ding van een stijgende aantal leden. Het De afdeling van de Bond van Platte landsvrouwen heeft gedachtig aan het spreekwoord, dat komende gebeurte nissen hun schaduw vooruit behoren te werpen, in Verband met het aanstaan de vijf en twintigjarig jubileum van de Floraliavereniging Oude Niedorp. in haar laatste bijeenkomst zich laten onderrichten in het vervaardigen van fraaie handwerken. Mevrouw Mole naar uit Schagen was daartoe met een helpster aanwezig en demonstreerde tal van fraaie handwerken, patronen e.d., terwijl ze tevens uiteenzette hoe de verschillende werken moesten wor den vervaardigd. Het was een interes sante bijeenkomst, waarop de dames ongetwijfeld een en ander hebben ge leerd en die voor de komende Floralia- tentoonstelling goede beloften inhoudt. aantal gezinnen, dat lid is van Bloem wijk vermeerderde met tien tot 157. Ook dit jaar wordt nog een stijging van het ledental verwacht, want zoals de heer Jonker mededeelde, zal het in het komende seizoen niet meer moge lijk zijn de kinderen van niet-leden in de speeltuin toe te laten. Voorheen be stonden hiertege geen bezwaren, maar thans is het bestuur de verplichting op gelegd een verzekering tegen wettelij ke aansprakelijkheid voor eventuele on gevallen in de speeltuin af te sluiten- Door deze maatregel zullen voortaan alleen de kinderen van de leden toe gang tot de speeltuin hebben. De secretaris deelde in zijn verslag mede dat in 1952 het aantal speelwerk- tuigen weer belangrijk was uitgebreid. Het verslag maakte verder melding van de vele avonden, die door Bloemwijk in het voorbije jaar werden georgani seerd. De reisclub had een nadelig sal do van f 22.40. maar de vereniging zelf zag haar bezittingen vermeerderd met f 170.92. Tot slot werd nog medegedeeld welke plannen Bloemwijk dit jaar wil uitvoeren. Op 11 Februari reeds zal er een toneelavond zijn waarvoor de Maskers zijn uitgenodigd met het to neelstuk Pinky. (Ongecorrigeerd) De 23-jarige n^achinist J. Hartman van de „Mexolie", een afdeling van de maatschappij voor ondernemingen van nijverheid NIMAF in Makassar is in de nacht van Maandag op Dinsdag ver moord door een koelie, die enige tijd tevoren door de verslagene was betrapt op diefstal en deswege was ontslagen. De her Hartman iaat een vrouw en een kind achter. Het onderzoek door de politie is nog gaande.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2