Nieuw vliegtuig van de KLM neemt deel aan de Christchurch-race VAN NELLE Chefdrine Intensief overleg over de relaties tussen Engeland en E.V.G. vloeitjes r Opnieuw vrijspraak geëist voor bestuur toneelvereniging Doodgeprate dividendbeperking werd nieuw leven ingeblazen Is Douglas Liftmaster'uitverkoren Gezag voerder mag niet worden vervangen genees middelen legen griep Jn Wmnztfe, inkt... UNVOLLENDETE HEL gaat hier om het duurrecord pianospelen. Sommigen durven nu wel te zeggen, dat zij de zin van een dergelijke prestatie niet inzien maar een weldenkend mens beseft ongetwijfeld het nut van zulk oen tijdverdrijf. Eerst was het de Fransman Robert Sergildie nog wrok koesterde over de verloren oorlog van 1870zich achter een (stevige) piano zette en daar ge durende 232 achtereenvolgende uren bleef zitten spelen, dat is bijna tien etmalen. Hij deed dit om net enige jaren geleden gevestigde record van de Duitser Heinz Arntz te breken en hij slaagde daar ook in. CPN lonkt naar de P. v d. A Politieke gevangene kreeg middag vrij Uitsluitend diplomatieke banden Empress of Canada'' brandt nog Belangwekkend regeringspaviljoen op de „Flora 1953" WOENSDAG 38 JANUARI 1953 OM DE PRIJS VAN RUIM F WO 000 /MSTEREN HEEFT de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij zich definitie! laten inschrijven voor de grote luchtrace van Engeland naar Christchurch, in Nieuw Zeeland, die in de week van Donderdag 8 October tot en met Donderdag 15 October a.s. zal worden gehouden. De K.L.M., waarschijnlijk de eerste burger-luchtvaartmaatschappij, die voor deze race heeft ingeschreven, heeft bij de Douglas-fabrieken in Amerika twee viermotorige machines van het type DC 6-a „Liftmaster" besteld. De beide luchtreuzen, die een spanwijdte van ruim vijf en dertig meter en een lengte van twee en dertig meter hebben, zullen deze zomer op Schiphol arriveren. De K.L.M. is voornemens om in de zogenaamde handicap-sectie deel te nemen aan de Christchurch-race, die in navolging van de in 1934 gehouden Melbourne-vlucht zal plaats hebben. De wedstrijd is georganiseerd ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de provincie Canterbury. Tussen het beginpunt (een nog nader aan te wijzen vliegveld in Engeland) en het eindpunt (een vliegveld bij Christchurch) is slechts een verplicht controle-station; een nog onbekend vliegveld in de buurt van Basra. het traject binnen de voorgeschreven tijd van 168 uur (een week dus) af legt. De eerste prijs in elke afdeling is 10.000.— (ruim f 100.000.—) en in de snelheidsafdeling wordt boven dien de gouden „Harewood-beker" uit geloofd. Vliegende vrouwen PNKELE vrouwelijke deelnemers in de handicapsectie zijn miss Jacque line Cochran met een consolidated vultee „Convair 340" met twee turbine propeller-motoren, mevrouw Gertrude McKenzie (secretaresse van de Austra lische vereniging van vrouwelijke pilo ten), mej. Freda Thompson (die in '34 met een Tiger Moth van Engeland naar Australië vloog) en mej. Constan ce Jordan. De drie laatste dames zul len met een Avro „Anson" deelnemen. De Amerikaanse luchtmacht komt waarschijnlijk met een paar zeer zware straalbommenwerpers en bommenwer pers met zuigermotoren aan de start. DE afstand die de deelnemende vlieg tuigen moeten afleggen is ongeveer 22.400 kilometer. Evenals bij de Mel- bourne-vlucvwaarbij de K.L.M.- machine „Uiver" zo'n schitterend fi guur sloeg, is deze wedstrijd verdeeld in een snelheidswedstrijd en een han dicap-wedstrijd. De toestellen die in de laatste sectie uitkomen moeten aan vele eisen voldoen, zoals met betrek king tot het totaal-gewicht, de totale betalende lading met inbegrip '-an pas sagiers, vracht en passagiersvoorzienin gen (als zitplaatsen, handbagageruimte, slaapplaatsen, verlichting, etc.) en de soort van krachtbron, waarmee het vliegtuig wordt voortbewogen. Op grond van deze en nog meer factoren is een handicap-formule samengesteld. De gez: voerder mag gedurende de gehele reis niet worden vervangen. De leden van de bemanning mogen dit wel. Tanken in de lucht j\JET elk type vliegtuig, of het nu is uitgerust met zuigermotoren, straalmo toren of turbine propellermotoren, mag tot en met 31 Januari worden inge schreven. Ook vliegboten kunnen deel nemen. Toestellen uit de snelheidsafde ling mogen in de lucht hun brandstof voorraad bijvullen. Alle deelnemers moeten zelf hun maatregelen nemen ten aanzien van brandstof- reserve-onder delen, voeding en met betrekking tot inlichtingen van weerkundige en lucht- verkeerskundige aard. Het inschrijfgeld bedraagt 100 guinea's per vliegtuig per afdeling, van welk bedrag de helft wordt terugbetaald als een deelnemer Chefarine „4" werltf krachtiger, snel» Ier en doeltreffender, want elk tablet bevat vier geneesmiddelen, stuk voor stuk in de hele wereld beroemd. 'n JQtje doet wonderen (Advertentie, ing. Med.) VERBLIJDEND is het bericht, dat ons nu weer heeft bereikt. Het is het bewijs van de veronderstelling, dat de mens nog maar steeds niet de top van zijn kunnen heeft bereikt. In luttele dagen tijds is namelijk een op zichzelf reeds opzienbarend record op overtuigende wijze ge broken en daarop weer door de oorspronkelijke recordhouder her overd. JJE1NZ, die een dag later tot zijn ont steltenis deze onheilstijding ver nam, dacht verbeten aan de neder lagen van 1918 en 1945 en klom zonder dralen achter een andere Duitse piano, om daar 233 uur te blijven zitten. Toen was hij weer de trotse wereldrecordhouder. Het geen wij spijtig vind en voor Robert. Er dient nog bij te worden ver meld, dat Heinz in die 233 uren 1100 sigaretten rookte, 120 Hesjes coca co'a dronk en twaalf pond koffie gebruikte. Of dat ook records zijn is ons niet bekend. ÏUAAR,VAAR wij benieuwd zijn, is welke muziek zij hebben gespe'eia, of liever, welke muziek zij niét hebben gespeeld, want zij moeten toch ten naaste bij het ganse aardse repertoire hebben door geworsteld Als zij tenminste niet in herhalin gen zijn vervallen. ER ligt hier een geheel nieuw terrein braak voor de componisten: niet meer het scheppen van melodieuze diep dooi voelde of doordachte mu ziek, maar het schrijven van zo lang mogelijke muziekwerken Want dit is de eeuw van de records en van de vooruitgang. Wi, wachten nu nog op de kampioen die een pianosnelheidsrecord gaat vestigen. Wie looft een prijs uu voor de man, die bijvoorbeeld de tlongaaise rha-nsndip in viif of mis m' n drie minuten speelt? Deze Maecenas zat een steunpilaar dei beschaving wezen. De „Liftmaster", waarmee de KLM zal deelnemen is een vrachtvliegtuig. Het toestel is een verbouwde DC-6 ver- keersmachine, waarin al die verbete ringen en wensen zijn verwerkt, die door ervaring met andere vrachtvlieg tuigen werden opgedaan. De „Liftmas ter" heeft een drukkajuit, waardoor het mogelijk is, op een hoogte van 6000 meter een druk te handhaven, ge lijk aan die op 2500 meter hoogte. Het toestel kan zonder tussenlanding ma ximaal elf ton lading vervoeren over een afstand van 5000 kilometer en met een kruissnelheid van 475 kilometer per uur. De twee machines zullen de registratie-letters, resp. de namen PH- TGA <dr ir M. H. Damme) en PH-TGB (generaal C. J. Snijders) ontvangen. De „Liftmaster" kan zonder bezwaar voor passagiersvervoer ingericht wor den. Er kunnen dan 80 personen meer vervoerd worden, buiten een beman ning van zeven koppen en enige ste wards. Het leeggewicht is 24 ton. Van> de zijde der K.L.M. is nog niet bekendgemaakt, welke bemanning de Nederlandse machine in deze interna tionale race naar Nieuw-Zeeland zal brengen. PRINSELIJK HUWELIJK TE LUXEMBURG Het comité Benelux is op initiatief van één der leden, bezig met de uit werking van een plan, dat beoogt gei den in te zamelen voor het aanbieden van een Nederlands geschenk aan prinses Josephine Charlotte en prins Jan van Luxemburg, welk huwelijk op 9 April zal worden gesloten. Is afname tekstboekjes verplicht? Maar in geval van veroordeling gaat officier met vordering van uitgever accoord HE Officier van Justitie bij de arrondissementsrechtbank te Alkmaar, mr J. C. V. Meischke, heeft gisteren vrijspraak, subsidiair ontslag van rechts vervolging geëist voor de drie bestuursleden van de toneelvereniging „Cicero" uit Nieuwe Niedorp, die zonder toestemming van de uitgeverij ,Vesta" te Winschoten op 25 November 1951 het toneelstuk „De man in burger" hadden opgevoerd. „Cicero" had geweigerd het verplichte aantal van acht tekstboekjes te kopen, maar aan het I.B.V.A. wel f 25.auteursrecht betaald. Volgens de uitgever, die zich door mr H. Scholten uit Alkmaar liet vertegenwoordigen gold de afname van 8 boekjes, in totaal bedragende f 20.80, eveneens als auteurs recht. De auteur had zijn rechten overgedragen aan de uitgeverij en deze was derhalve volkomen vrij in het stellen van haar condities. Tenslotte had de toneivereniging niet de verplichting het stuk op te voeren als zjj niet met de voorwaarden accoord kon gaan. Mr Meischke vond, dat er sinds de behandeling van deze zaak voor de politierechter geen nieuwe argumen ten waren aangevoerd. Hij was van oordeel, dat het nooit de bedoeling van de Auteurswet kan zijn de uitgever, ook al is hij rechthebbende op het toneel stuk, van zijn inkomsten te verzekeren. „Misschien", aldus de officier, „is de Auteurswet toch wel overtreden, maar in dat geval zijn de drie ver dachten de voorzitter Jacobus L., de secretaresse Trijntje van der H. en de penningmeesteresse Cornelia G. R., volkomen ter goeder trouw geweest. Mocht de rechtbank dan ook zijn eis tot vrijspraak niet inwilligen, dan re- quireer ik voor de drie verdachten ontslag van rechtsvervolging". In geval van een veroordeling maakte mr Meischke geen bezwaar tegen de in williging van de door de firma Vesta ingediende vordering groot f 20,80. Uit het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat de gemeentesecretaris van (Van onze Haagse redacteur) In aansluiting op een bericht, dat de communistische partij in Vlissingen contact zoekt met de Partij van de Ar beid en de Middenstand om bij de ko mende gemeenteraadsverkiezingen met een gezamenlijke lijst te komen, verne men wij, dat de CPN in andere ge meenten met gelijksoortige plannen is gekomen. In Amsterdam heeft zjj con tact gezocht met de PvdA en de VVD. Van het hoofdbestuur der CPN is naar de afdelingen in alle delen van het land de instructie uitgegaan om krachtige propaganda te voeren voor de gemeen teraadsverkiezingen, waarbij vooral op twee punten de nadruk wordt gelegd: samenwerking met de PvdA en hel NVV en met andere organisaties, en agitatie onder werklozen. De invloed van die laatste opdracht heeft men reeds ondervonden bij de relletjes in Oost-Groningen. Op 1 Fe bruari zal nu weer een demonstratie van werklozen in Den Haag worden gehouden, waarvoor zeer veel propa ganda onder arbeiders wordt gemaakt. Mep wil met een groot aantal bussen uit verschillende plaatsen naar Den Haag rijden. ïh tal van vergaderingen en conferen ties wordt uiting gegeven aan een gro te ontevredenheid in de CPN. Bij de communistische vakbeweging, de EVC komen bedankjes- binr,„h mrlat velen het helemaal niet eens zijn met het wegwerken van Berend Blokzijl als voorzitter en de benoeming van Friis neuter, die weinig contact heeft met if ^rbpinorcma^sa. De tactiek om samenwerking te zop- 'ren met andere oartiipn is on twee loelstellingen gebaseerd- a. infiltra'i» n andere groenen en trachten daarin "pn slentplnnsitip te bezetten b onder mijning van de sterkere orpanieatip ionr interne eritiek op de he-timrdere Of deze methode succes zal hebben s zeer de vraag Tn de afgplonen iaren hebben de enmmnnisfen onaaneenense ervaringen op dit gebied ongedaan- •eeds ongeveer vijftig raadsleden, die n vercctvPende gemppnten voor de nPN zaten hebben bedankt. Zii hadden geen Vertrouwen meer in de partij. Nieuwe Niedorp, de heer N. Bakker, in zijn functie van hoofdbestuurslid der NATU, het bestuur van Cicero had geadviseerd de boekjes niet te kopen en de exemplaren te lenen uit de NA- TU-bibliotheek. Hij had medegedeeld, dat met de uitgevers over deze materie onderhandelingen worden gevoerd, welke echter nog weinig resultaat heb ben opgeleverd De uitgever J. B. Vink uit Alkmaar verklaarde in zijn kwaliteit van secre taris van de Bond van Nederlandse Toneeluitgevers, dat de verkoop van de tekstboekjes crok voor de auteur van belang is. Van ieder verkocht boekje ontvangt hij een zeker bedrag en dit kan derhalve gelden als een indirect auteursrecht. In het geval van „De man in burger" heeft de auteur zijn rechten overgedragen aan de uitgeverij en door de condities, die door de rechthebbende waren gesteld te ver onachtzamen beging Cicero een over treding van de Auteurswet. De heer Vink besloot zijn verklaring met op te merken, dat de NATU haar leden tracht te gerieven door te profiteren van de uitgevers. De officier va/n Justitie bevreemdde het, dat ondanks de dreigementen de Uitgeverij Vesta geen maatregelen te gen Cicero had genomen. Eerst in het voorjaar 1952 werd het Bureau van Auteursrechten wakker en daarna pas kwam de zaak aan het rollen. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Be'anariike rede van prof Pollema Eerste Kamer schorste (Advertentie. Ing. Med.) beraads'agmgen (Van onze parlementaire redacteur). Mr Pollema (CHU) slaagde er Dins dagmiddag in de Eerste Kamer in, hef nu wei volkomen doodgepiate onder werp van de verlenging van de divi dend-beperking nieuw leven in te bla zen met een scherpzinnig betoog over de juridisch-staatsrechteliike ziide van het betreffende wetsontwerp. Hij meen de namelijk, dat de nu te verlengen wet eigenliik sinds 31 December j.l. niet meer bestaat en dus ook niet met een jaar kan worden verlengd. Minister Van de Kieft daarentegen was van oor deel, dat de werkingsduur van bedoelde wet onbeperkt is; alleen haar doelein den zijn beperkt. Zijns inziens was de in het aan de orde zijnde wetsontwerp beoogde uitbreiding van de duur van de dividend-beperking dan ook zeer wel mogelijk. Overigens verontschuldigde de minister zieh over de lange duur van de behandeling. Tegenover de heren Molenaar (VVD) en Regout (KVP), die de nadelen der beperking niet twijfelachtig oordeelden, zette minister Van de Kieft de zijns in ziens gunstige werking van deze „ge niale maatregel" van prof- Lieftinck in de afgelopen periode uiteen. Hij meen de voorts, dat de aandeelhouder meer gebaat is met een rustig beheer dan met sterk schommelende dividenden. Ter wijl de heer Regout de Nederlanders in deze Chinezen van Europa achtte,wees de minister erop, dat het „Nederlandse wonder" reeds spreekwoordelijk in in ternationale kringen is geworden. Als sommige sprekers een beroep op het gezond verstand der arbeiders be pleitten, wilde de minister dit beroep op de aandeelhouders doen. Van beide zijden is dit een sentimentskwestie. De minister bleef dan ook bij zijn mening, dat deze beperking in dit uiter mate moeilijke tijdsgewricht, ook al ge zien haar samenhang met tal van an dere sociaal-economische maatregelen, nog niet kan worden gemist. Minister Van de Kieft gaf prof Helle- ma toe, dat verschil van mening over de belangrijkheid van deze maatregel stellig mogelijk is. maar dat het de re gering vrij staat hier haar eigen oor deel over te vormen. Bovendien was het vragen van advies aan de Sociaal- Economische Raad, die over alle be langrijke vraagstukken van sociaal-eco nomische aard moet worden geraad pleegd. in de richtlijnen vastgelegd. De minster achtte zich hieraan volstrekt gebonden. Overigens bleek tijdens het debat, dat de KVP-fractie over het ontwerp ver deeld is: oud-minister Teulings voerde het woord namens hen. die van oordeel waren, dat de regering gelegenheid moest hebben het advies van de SER in te winnen. Ook deze KVP-leden be hielden zich voor de toekomst echter alle vrijheid voor. De heer Regout en zijn politieke vrienden wilden van een dergelijk uitstel niet weten. Mr Pollema vond het eveneens on redelijk de regering niet enige tijd te laten. De heer Kapteyn (PvdA), die zich achter de minister schaarde, wees op de wenselijkheid bii verdere studie ook de positie van de managers in het bedrijfsleven en van de effectenhandel in aanmerking te nemen. Prof Hellema tenslotte vermaande de regering zich niet achter de SER te verschuilen, maar schortte zijn definitieve oordeel op tot na het antwoord van de minister. Bij de replieken gaf de heer Pollema (CH) te kennen, dat de minister hem niet heeft overtuigd. De wet geldt niet voor de boekjaren, die op of na 31 De cember 1952 zijn afgesloten. Er had een bepaling opgenomen moeten zijn om da wet terugwerkende kracht te verlenen. Men zal z.i. een onzuivere stemming krijgen. Een mogelijke verwerping van het ontwerp houdt niet in. dat er geen meerderheid voor verlenging der divi- dendbeperking zou zijn. De heer Rip (AR) vroeg, nu er du- bia gerezen zijn, of het niet wenselijk is de tweede termijn van de ziide van de ministr uit te stellen tot de volgen de vergadering. Minister Van de Kieft ingaande op de bij replieken gemaakte opmerkingen zeide, dat z.i'. de kern is of het ontwerp juridisch juist is. Hij meende juist te zijn ais hij zei, dat het aanvaard kan worden; voor 27 dagen zou het dan niet gelden. Hij wilde een onzuivere stem ming voorkomen en daarom ging hij in op het verzoek van de heer Rip. De voorzitter ging daarmede accoord en schorst de beraadslagingen. Het Tweede Kamerlid Scheps heeft de minister van Justitie gevraagd of het juist is, dat de politieke delinquent H. W. van der Vaart Smit, die momen teel in een strafkamp te Bergveen ver blijft, in de zomer van het vorig jaar een middagje vrijaf heeft gekregen om naar het academisch ziekenhuis te Gro ningen te gaan. Heeft deze gedetineer de de reis zonder enige begeleiding gemaakt en is deze gang van zaken overeenkomstig geldende regelen?, zo vraagt de heer Scheps. De heer Scheps meent te weten, dat de gedetineerde zijn reisje geheel of gedeeltelijk liftend heeft gemaakt. Het geld dat hij zodoende uitspaarde, zou hij aan de kampcommandant hebben af gedragen. Later zou de gedetineerde echter gestraft zijn wegens „onrechtma tig vervoer". Hij kreeg twee dagen celstraf. Onder zware bewaking en ge boeid bracht men hem naar Den Haag, waar hij in een cel werd opgesloten. De heer Scheps wil ten slotte weten welke oorzaken tot deze tegenstrijdige handelwijze hebben geleid. ER IS OP HET OGENBLIK een intensief overleg gaande over de vorm, waarin de relaties tussen Engeland en de Europese Verdedigingsgemeenschap zullen worden gegoten. Niet alleen voert de commissie, die de details van de grondwet voor de nieuwe gemeenschap uitwerkt, besprekingen met de Britse waarnemer, vice-luchtmaarschaik Merer, maar ook is er nauw contact tussen de Britse minister van defensie, Earl Alexander en zijn Franse ambtgenoot Pleven. De inleidende besprekingen over deze kwestie zijn, naar te Parijs verluidt, reeds behoorlijk gevorderd. Men hoopt, dat binnenkort officiële plannen zullen kunnen worden opgesteld. Aangenomen wordt, dat Rene Mayer, de Franse premier, de kwestie ter sprake zal brengen, wanneer hij zijn bezoek aan Londen brengt, en dat hij dan zal aandringen op een zo nauw mogelijk samengaan tussen Engeland en de nieuwe gemeenschap. gezegd, de wens van Frankrijk inzake verlenging van de duur van het Atlan tische Pact van twintig tot vijftig jaar te zullen ondersteunen. Het is thans wel zeker, dat het ver drag inzake de Europese verdedigings gemeenschap binnenkort ter goed keuring aan de Franse Nationale Ver gadering zal worden aangeboden. Bidault heeft hiervan mededeling gedaan in een brief aan de ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland en de landen van de K.S.G., waarin hij bovendien uiteenzet, dat de Franse buitenlandse politiek ondanks de lege ringswisseling ongewijzigd zal blijven De Franse minister is echter niet in bijzonderheden getreden over de plan nen van zijn regering, nadere omschrij- EVG-verdrag binnenkort Nat. Vergadering naar WOLGENS berichten uit Londen Is de enige vorm voor de zo vurig be geerde politieke relaties, die op het ogenblik wordt overwogen, een diplo matieke band met het politieke gezags orgaan van de E.V.G. Engeland acht zich overigens zo weinig gebonden aan dit orgaan, dat het zelfs niet heeft toe- rnLn^fds worden eT, duizenden liters water in de brandende .Empress ot raakte te^uZZn iT verloren moet worden beschouwd, „'e. te Liverpool op onverklaarbare wijze in brand Deze luchtfoto toom het natspuiten van nabije olietanks door een drijvende spuit om ontplof fingen te voorkomen. vingen van bepaalde onderdelen van het vei'drag te gaan geven; wel heeft hij aangekondigd dat aan alle leden van de E.V.G. binnenkort voorstellen dienaangaande zullen worden toegezon- den. Te Bonn wordt echter verondersteld, dat Adenauer van Frangois Poncet wel nadere bijzonderheden over deze plan nen heeft vernomen. Poncet, de Franse hoge commissaris in West-Duitsland, heeft dezer dagen te Parijs langdurige besprekingen met premier Mayer en minister Bidault gevoerd. Overigens gelooft men, dat deze kwestine nog wel nader ter sprake zal komen, wanneer Adenauer en Bidault elkaar ontmoe ten op de eerstvolgende conferentie van de raad van ministers der Kolen- en Staalgemeenschap, dan wel eind Februari te Rome op de vergadering van het ministerscomité van de Raad van Europa. Onafhankelijk van dit alles heeft de Franse Nationale Vergadering zich gisteren accoord verklaard met de militaire begroting voor 1953. Deze sluit met een eindbedrag van 14,2 mil liard gulden en voorziet in een soms drastische beperking van eigen produc tie van wapenen. Een bedrag van 440 millioen gulden is „bevroren" in af wachting van een Amerikaanse mede deling, dat de Verenigde Staten dit be drag in het kader van hun hulpplannen voor het buitenland voor hun rekening nemen. Haarlem zelf wordt de .Lichtstad' Ook de Nederlandse regering zal ver tegenwoordigd zijn op de internationale bloemententoonstelling „Flora 1953", die op 13 Maart haar poorten zal openen op het buitengoed Groenendaal te Heemstede. Het ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening neeft besloten op deze tentoonstelling een speciaal paviljoen in te richten, waar de diverse instellingen op het gebied van bloemen-, bloembollenteelt en tuinbouw met demonstraties zullen tonen, hoe dit deel van de Nederlandse nijverheid van staatswege wordt ge steund. Het paviljoen zal o.a. een gedeelte van het laboiatonum voor bloembol lenteelt te Lisse bevatten, waarin het lunstmatig tot bloei brengen van de bloembollen wordt getoond, alsmede de selectie en de ziektebeslrijdingsmetho den Het instituut voor tuinbouwtech niek te Wiageningen komt met instal iaties en machines voor het sorteren en verpakken der bollen en zal tevens ^en demonstratie geven van het grond mderzoek en de bemesting. Het bedrijfslaboratorium voor grond en gewasonderzoek en de rijkstuin bouwvoorlichtingsdienst zullen even eens demonstreren. Het proefstation voor de bloembollencultuur en de plan- tenziektekundige dienst zullen de be zoekers van „Flora" duidelijk maken op welke wijze de bloementeelt in Nederland tot haar hoger niveau wordt opgevoerd. Het ruim 500 vierkante meter grote paviljoen zal bovendien een stand bevatten van het bedrijfschap voor sierteebnroducten. Haarlem zelf zal van 14 Maart tot 14 Mei a.s., dus tijdens de Internationale Bloemententoonstelling Flora 1953, „Lichtstad" zijn. Voor de belangrijkste winkelstraten is de voorbereiding van de verlichting en versiering voltooid. Kosten noch moeite worden gespaard om de oude binnenstad van Haarlem een feestelijk aanzien te geven. Bij de ".emeentelijke verlichtingsprojecten zal van de nieuwste vindingen en appara ten gebruik worden gemaakt. Door de verlichting zullen de historische ge bouwen van de stad op ongekende wijze ot uiting komen. In één der keldergewelven van het lude Stadhuis za] zes keer per dag het 'oes.ienellen-theater optreden, terwijl s avonds in de historische Stadhuis-hal le prachtige kronen zuilen branden De tentoonstelling het diepzee-aqua- 'ïum en de Wondertuin in de Vishal tan de Grote Markt zullen tienduizen den een bijzonder schouwspel bieden. De bekende „treintjes" hoopt men lok tijdens de feesten langs het ver lichte traject te laten rijden.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5