Loonbelasting is op sommige punten onrechtvaardig air-wick neemt die rooklucht Het getal der nieuwe woningen stijgt de regering naar 't hoofd Maarschalk Juin dient John Foster Dulles van repliek VERVOLG STADSNIEUWS De Vet, Koelman en Poetskoke zijn nog ongeslagen De vluchtelingen, Uitvaartdienst van dr ir Louwes Industrieën op Marken en Volendam De honorering van de specialisten Rotterdamse vermoord door Poolse marconist Autoplunderaar werd op heterdaad betrapt Zal N.IJ.B. deelnemen aan de conferentie? !AAF erkende records Europ.ees probleem Jongetje aangereden Slachtoffer van ongeval ter aarde besteld Bij de huurverhoging ook de personele belasiing omhoog? In het voorlopige verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eer ste Kamer over het wetsontwerp tot vaststelling van de begroting van Financiën voor 1953, wordt de stelling van de minister, dat vrouwen uit de arbeidersgezinnen soms uit behoefte aan luxe uit werken gaan, met klem weersproken. De arbeidersvrouwen gaan uit werken om aan de steeds duurder wordende levensomstandighe den, waarvoor de regering de verant woording draagt, het hoofd te bieden. De leden, die deze mening uitspraken, dringen erop aan, dat alsnog zou wor den overwogen deze werkende vrou wen vrijstelling van belasting te ver lenen tot een bedrag van f 500.van haar inkomen. Wij zijn hem diepe dank verschuldigd In de diehtbezette grote zaal van het gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen te Den Haag is afscheid genomen van de overleden directeur-generaal van de voedselvoorziening, dr. ir. S. L. Louwes. Minister Mansholt eerde in een herdenkingsrede zijn overleden mede werker als een man, die met spranke lende geest en grote humor schier onoplosbare moeilijkheden wist op te lossen. De heer Louwes genoot het vertrouwen van velen. Minister Mansholt zeide, dat met het ontslapen van dr. Louwes één van de grootsten uit de geschiedenis van de Nederlandse landbouw is heengegaan. Hij heeft in de crisis van de dertiger jaren gigantisch werk verricht. Hard werkte hij ook voor de opbouw na de oorlog. „Wij zijn hem diepe dank ver schuldigd", aldus minister Mansholt. Ruim duizend belangstellenden woon den de plechtigheid bij. Nahonale attractie dreigt verloren te gaan Enkele leden van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer ko men in hun voorlopig verslag over het wetsontwerp tot vaststelling van de be groting van Economische Zaken voor 1953, tot de slotsom, dat de vestiging van industrieën te Volendam en op Mar ken een nationale attractie, die boven dien veel geld in het laadje brengt, be dreigt De stimulering door Marken en Volendam van het vreemdelmgenbe- zoek aan ons land. is ook in he« belang van de KLM en de scheepvaartmaat- schappiien. Bovendien verlicht de be kendheid die ons land door Marken en Volendam in den vreemde verwerft, de taak van de export aanzienliik. Men moest eerder trachten de aantrekkeliik heid van beide plaatsen te verhogen PMIIIIIM 'ti Ttenn&tie WE PRATEN WEER IDE leven in een dwaas-geordende tyd. Bij elke uiting dienen we ons ar .e vragen: ze is toch in 's he melsnaam niet spontaan? Wanl dade i die we, gedreven door ons gevoel, begaan, worden ons zwaar aangerekend. Tenzij het misdaden zijn, want dan profiteren we van de verlichte opvattingen nopens hel gevangeniswezen en de reclas sering. nAARAAN moest ik denken toen ik las dat 1500 Europeanen in Kenya, door het bericht van een terreur- moord van de Mau-Mau op een blank gezin buiten hun zinnen ge raakt, hegouverneurspaleis te Nai robi bestormden, om scherpere maatregelen tegen de Mau-Mau te eisen. Dat was spontaan. Er moet heel vee', gebeuren eer een blanke in een land als Ajrika uit de plooi komt. MAAR de gouverneur van Kenya, Sir Evelyn Baring, dacht er anders over Hij weigerde zijn opgewonden rasgenoten te woord te staan, om dat ze zich niet gedroegen zoals hel behoort. Ze hadden verzoekschrif ten moeTen indienen, of vragen aan de regering moeten laten stel len De regering, die duizend mijlen verder, in een volkomen andere wereld, de wetten maakt. 0IE 1500 blanken hadden het beeld voor ogen van het vermoorde Britse gezinnetje. Een farmer, zijn vrouw en hun zesjarig zoontje, waren door Mau-Maa-leden met scherpe pan ga's (lange messen) afgeslacht. Tus sen de jaren 1946 en 1950 hebben e, tn enkele Nederlandse kranten foto's gestaan van Indonesiërs, die op gelijke spontane wijze door vrij heidslievende landgenoten warén vermoord. Misschien herinnert u zich.Zo, of misschien nog erger is het in Kenya. MAAR de gouverneur van Kenya was boos. omdat 1500 Europeanen spon taan hun angst, hun wraak en hun smart kwamen uitschreeuwen. De gouverneur liet de deuren van zijn paleis slu'len En tóen hij einde lijk bereid was tot luisteren, be loofde hij die 7500 mensen, dat er een „nondraad'' zou worden inge steld Alle rassen zullen erin ver tegenwoordigd zijn, en hij zal hei bestuur van advies dienen Laat ons praten yOBN gingen die ongemanierde, spon tane mensen weg. Met de belofte. dat er gepraat zou worden. Dat is altijd rechtvaardig en raadzaam en netjes. A'r je praat met mensen, die voor rede vatbaar riin Doch die 1500 blanken waren nog in het stadium, van schreënwen om wraak. Zó ver is de Mau-Mau nog niet, getuige de laatste moord. Maar ddt is minder era zat gj, Evehm den ken Zij moeten nog opgevoed worden. Ach, praters.... Ook was men van mening, dat aan de loonbelasting tal van fouten kieven. Vooral arbeiders zonder vast dienst verband ondervinden daarvan nadeel. Werkt een arbeider bijv. niet de voile 52 weken per jaar, dan moet hij toch van het verdiende loon elke week of dag het volle bedrag aan loonbelasting betalen. Hij heeft bovendien in zo'n geval geen recht tot reclameren. In de regeling terzake diende op korte ter mijn wijziging te worden gebracht. Ook zou men graag vernemen welke maatregelen minister Van de Kieft voornemens is te treffen inzake de personele belasting, indien wordt over gegaan tot huurverhoging. 8aron de Vos van Sleenwijk stelt vragen Het Eerste Kamerlid De Vos van Steenwijk heeft de ministers van Eco nomische Zaken en van Sociale Zaken en Volksgezondhed o.m. gevraagd ot het niet wenselijk is. de onderhande lingen tussen de ziekenfondsraad en de artsen-specialisten zo spoedig mogelijk onder geheel nieuwe leiding aan te vat ten. De voorzitter, die tot dusver de onderhandelingen leidde, kan door de specialisten niet geheel als neutraal worden beschouwd, daar hij lid is van de ziekenfondsraad. Goed politiewerk leidde tot me Ie arrestatie Te Rotterdam is in de nacht van Dinsdag op Woensdag de 29-jarige vrouw H. v. d L. in haar pensionkamer door een 22-jarige Poolse marconist door wurging om het leven gebracht. De man is gearresteerd en heeft bekend. De pensionhoudster zag des nachts om kwart vóór drie licht branden in de kamer van de vrouw, waarvan de deur wijd openstond. Toen zij op onderzoek uitging, vond zij de vrouw op de grond liggen en hoorde zij iemand snel de trap aflopen en het huis verlaten Onmiddellijk waarschuw de zij twee surveillerende agenten, die toevallig juist een man waren tegen gekomen, zodat deze onmiddellijk werd verdacht. Bij onderzoek bleek, dat hij op straat een taxi had aangehouden en had gezegd dat hij naar zijn schip moest. Onderweg was hij echter weer uitgestapt, naar hij zei om een dancing te bezoeken. De politie informeerde nu verder in de havenbuurten en ontdekte dat aan de Veerlaan omstreeks half vier een man was gepasseerd, op weg naar het Poolse schip „Lublin", Twee keer bracht de politie een bezoek aan het schip en om vijf uur werd de mar conist slapende in zijn hut aangetrof fen. Na aanvankelijk hardnekkig te hebben ontkend, bekende de Pool ten slotte zijn daad. Zowel de moordenaar als zijn slachtoffer bleken onder invloed van sterke drank te hebben verkeerd. Algemene peil dreigt op achtergrond te raken Twee meningen worden er uitgespro ken in het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer, naar aanleiding van de begro ting van Wederopbouw en Volkshuis vesting. Namelijk enerzijds, dat er wei nig tegen is om het departement van Wederopbouw en Volkshuisvesting bin nen afzienbare tijd op te heffen, en anderzijds dal de opheffing van de woningnood, de noodzakelijke sanerin gen en de krotopruiming nog voor een zeer lange tijd het bestaan van een zelfstandig departement van Volkshuis vesting rechtvaardigen. Verscheidene leden zouden gaarne vernemen welke normen bij de ver deling van het bouwcontingent (ca. 60.000 woningen) over de provinciën en de gemeenten worden gesteld. Door de financieringswijze welke is toege past is deze verdeling namelijk wel ernstig in het gedrang gekomen, zo wordt opgemerkt. Weinig gesticht, betonen vele leden zich over het verschijnsel, dat hij de Huidige griep-epidemie was te voorspellen De huidige griep-epidemie kon theo retisch worden verwacht, omdat de thans heersende vorm om de twee jaar met deze heftigheid terugkeert, zo heeft het Instituut voor Praeventieve Genees kunde medegedeeld. Via de Wereldge zondheidsorganisaties worden thans zriep-epidemieën gemeld uit Amerika, Duitsland. Frankrijk en Zuid-Engeland. Ook in Nederland heerst deze ziekte. De smetstof, die haar veroorzaakt, be hoort tot de A-groep, en is een variant van het virus, dat tussen 1933 en 1943 grote epidemieën heeft veroorzaakt. In Nederland zijn in verschillende be drijven grote groepen personen gevacci neerd, teneinde na te gaan in hoeverre entstoffen, gericht tegen deze bepaalde groep van de smetstof, beschuttend te gen de ziekte kunnen werken. In het algemeen heeft de nieuwe variant van de A-groep thans nog weinig sterfge vallen veroorzaakt. Neemt het aantal gevallen in Oosten rijks Tirol nog steeds toe, ook Dene marken is thans in de greep van de griep. Alleen Kopenhagen telt reeds 2500 patiënten. Zelfs Japan wordt zwpar bezocht. Meer dan anderhalf millioen mensen ligt in bed. In de hoofdstad is in de nacht van Dinsdag op Woensdag door een sur veillerende agent een langgezochte aütoplunderaar op heterdaad betrapt. Hij is een dertigjarige rijwielher steller uit Amsterdam-West. die er een gewoonte van maakte uit geparkeerde auto's alles weg te halen wat daarin voor het grijpen lag. Hij heeft in de afgelopen maanden voor duizenden guldens gestolen. Een deel van de buit is terecht. Alleen bij Lemmer hevindt zich thans nog een strook middelzwaar op eengepakt drijfijs woningbouw de magische kracht van het getal de leiding van het departe ment naar het hoofd is gestegen. Daar uit is te verklaren, dat de kleine wo ningen en de duplexwoningen zo bij zonder in de gunst kwamen. Hoewel vele leden een zekere differentiatie in de woningbouw wenselijk achten, vra gen zij zich toch af, of ten deze, gezien het doel waartoe de woningen moeten dienen, aan de economie niet eente grote plaats is ingeruimd, zulks ten na dele van het algemene peil der volks huisvesting in ons land. Vele leden betoonden zich voorstan ders van de bevordering van het eigen woningbezit. waarbij als mogelijkheid een wijziging van de premieregeling wordt voorgesteld. Over het huurvraag- stuk wordt gezegd, dat wanneer er weer, evenals voor de oorlog, een vrije huurvorming bestond, er vanzelf een grotere gevarieerdheid in het houwen van woningen zou ontstaan, waarbij datgene wordt gebouwd, dat bij het bestaande huurpeil mogelijk en gewenst is. De beheersing van het huurpeil nu nog noodzakelijk brengt voor de regering echter de verplichting mee, te bevorderen dat er dan ook inderdaad voor alle lagen van het volk naar even redigheid woningen worden gebouwd. Gedacht wordt hierbij aan een verder gaande differentiatiein de premies en oim. het toelaten desnoods van een hogere huur voor duurdere premie woningen. Naar de opvatting van verscheidene leden is de koppeling van de loonpoli tiek aan de huren onjuist. Het huizen- bezit en de huren dienen naar eigen karakter beoordeeld te worden en mo gen geen sluitstuk in de loonpolitiek van de regering zijn. Verder wordt ge zegd. dat wil de regering na inhaling van het woningtekort een catastrophale werkloosheid in het bouwbedrijf, gelijk aan die van 1930 voorkomen zij nu reeds moet beginnen met de voorberei ding van saneringen en opruiming van krotwoningen. De eenheid in de schaatssport Een tiental dagen geleden heeft het bestuur van de Zuidhollandse IJsbond, gewest Zuid-Holland van de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond besloten aan de besturen van de KNSB, de Nederlandse Vereniging ter Bevor dering van het hardrijden op de Schaats en de Nederlandse IJsverenigingenbond in overweging te geven met het be stuur van de Zuidhollandse Ijsbond een ronde tafelconferentie te beleggen onder leiding van een op sportgebied representatief en niet direct belang hebbend persoon. Op deze conferentie zal gelegenheid moeten zijn de wil tot het bewaren van eenheid en vrede in de organisatie van de schaatssport in al haar geledingen tot uiting te brengen, teneinde te komen tot een voor de Ne derlandse schaatssport noodzakelijke samenwerking. Naar wij vernemen zijn op dit voor stel van Zuid-Holland reeds antwoorden in gunstige zin ontvangen van de KNSB en van de NVBHS. Het antwoord van de NIJB wordt spoedig verwacht. Op een te Londen gehouden bijeen komst van de Internationale Amateur Athletiek Federatie werden een aantal wereldrecords erkend, waarvan be langrijk zijn: Heren: 110 meter horden: 13,5 sec. Attlesey (VS) op 10 Juli 1952 te Hel sinki gemaakt- 440 yards horden: 51.6 sec. Moore (VS) op 4 Augustus 1952 te Londen gemaakt; 2 mijl: 8 min. 40,4 sec. Reiff (Belg) op 26 Augustus 1952 te Parijs gemaakt: Kogelslingeren: 61.25 meter Strandli (Noorw.) op 14 Sep tember 1952 te Oslo gemaakt. DAMES: 100 meter: 11.5 sec. Marjo- l'ie Jackson (Austr.) op 23 Juli 1952 te Helsinki gemaakt; 200 meter: 23,4 sec. Marjorie Jackson (Austr.) op 25 Juli 1952 te Helsinki gemaakt; 80 meter horden: 10.9 sec. Shirley Strickland (Austr.) op 24 Juli 1952 te Helsinki ge maakt. 100 yards: 10,4 sec. M. Jackson (Austr.) op 8 Maart 1952 te Melbour ne gemaakt: 880 yards: 2 min. 14 5 sec. Valerie Ball (G.B.) op 17 Septem ber 1952 te Londen gemaakt. Gatsonides wordt te Engeland gehuldigd De winnaar van de Rallye Monte Carlo, de Nederlander M. Gatsonides, die met Ford Zephyr de zege behaalde, zal, aldus deelt de K.N.A.C. ons mede, met een speciaal daartoe door de En gelse Ford-fabriek te Dagenham ge charterd vliegtuig Donderdag 29 Janu ari van IJice naar Londen vliegen, waar hem een' grootse ontvangst zal worden bereid. De voorgenomen huldiging door de KNAC en de Nederlandse Fordfabriek zal hierdoor tot een later tijdstip moeten worden uitgesteld. Spanjaard wil per ton over de Oceaan De 53-jarige Spanjaard Fernando Mayolas Garcia wil trachten in een soort ton van zestig centimeter hoog en twee en een halve meter lang de Atlantische Oceaan over te steken van Las Palmas (Canarische eilanden) naar Porto Rico. Hij hoopt de reis in veer tig dagen te kunnen maken. Om zijn vaartuigte kunnen bou wen en voldoende levensmiddelen te kunnen inslaan heeft Garcia al zijn persoonlijke bezittingen, tot zijn gou den tanden toe, moeten verkopen. Hij heeft tot op heden echter nog geen navigatie-instrumenten kunnen kopen. „Tenzij iemand me die cadeau doet, zal ik voor het bepalen van mijn koers naar de lucht moeten kijken", aldus verklaarde Garcia. De Amerikaanse sfeun in Indo-China verlangd VS zijn verantwoordelijk voor huidige toestand De Verenigde Staten zullen Frankrijk op zijn minst geldelijk moeten steunen in zijn strijd tegen bet communisme in Indo-China, aldus heeft maarschalk Juin, de Franse opperbevelhebber van de landstrijdkrachten der N.A.V.O. in de middensector van Europa in een rede te Parijs verklaard. Hij antwoord de hiermee vermoedelijk op de rede van Foster Dulles, waarin deze een herziening van de Amerikaanse politiek aankondigde indien Europa zich niet verenigt Juin verklaarde, dat het machtseven wicht in de wereld ten gunste van de Russen zou worden gewijzigd, indien dezen West-Europa zouden bezetten. Europa moet zo Oostelijk mogelijk worden verdedigd. „De Verenigde Sta ten, die ir. de afgelopen oorlogen twee maai twee jaar te Iaat tussenbpide kwamen en die de Russen toestonden, posities in Thuringen in te nemen, dragen in de huidige situatie een zware verantwoordelijkheid, aldus de maar schalk. Zij dienen hiervan doordrongen te worden. De Russen staan op 150 k.m. van de Rijn en het is aan Amerika, voor dit feit vergeving te vragen. Juin waarschuwde er verder voor, J.at men niet moet vertrouwen op de Ameri kaanse overmacht op het gebied der atoomwapenen en betoogde verder, dat het zwaartepunt der striidkrachten op het landleger dient te vallen. Recordvlucht van Londen-Australië in twee en twintig uur en acht mi nuten zijn Whitlington (links) en Tony Brown met een nieuwe Can- berrabommenwerper van Londen naar Australië gevlogen. Zij blaken daarmee het snelheidsrecord op deze afstand. Tabakslucht is geen probleem meer. Evenmin als keukengeuren, de lucht van ziekenkamers en van huisdieren. Kortom, alle luchtjes kunt U prompt verbannen, dank zij Air-Wiek. Want Air-Wiek bevat o.a. chlorophyl en houdt Uw woning altijd fris. MENStf* *ET Vraag uitsluitend de or t git e le flacon Air-Wick a 2.4<J (Advertentie, Ing. Med.) Biljartlompioenschap 2e klasse CR is reeds enige tekening gekomen in het tornooi om het persoonlijk biljart- kampioenschap van Alkmaar, tweede klasse libre klein biljart. Natuurlijk is bij benadering nog niet te zeggen welke speler de titel voor zich zal opeisen, maar op het ogenblik is het toch zo, dat alleen Koelman, Poetskoke en De Vet ongeslagen zijn en Bregman en Bcers nog geen enkele winstpunt op hun naam hebben gebracht. Beers strandde met de haven in zicht Beers is overigens wel zeer dicht bij een overwinning geweest. Tot de hon derd caramboles trok hij gelijk op met Poetskoke, na de 27e beurt was de stand 10197 in zijn voordeel en vijf beurten later was hij zelfs uitgelopen tot 138 tegen 115. Daarna werd de span ning hem blijkbaar te groot, met het gevolg dat hij twee keer poedel de en de daarop volgende twee beur ten met negen caramboles genoegen moest nemen. Dat nam niet weg dat hij bij de stand 147136 nog winstkansen had. Poetskoke nam echter geen risico en maakte in de 37e beurt de 150 vol, zodat Beers in de nastoot aan drie ca ramboles voldoende zou hebben gehad om in ieder geval nog een remise uit het vuur te slepen. Met één carambole was hij echter aan het einde van zijn krachten. Minder spanning was er in de partij KoelmanKoelemey. Na een wankel begin, 19 punten in acht beurten, werd de geest over Koelman vaardig en van af dat moment was Koelemey een ge slagen man. Op het moment dat Koel man de partij uitmaakte, stond Koele- my op 58 en met de nastoot mee kwam hij tot het schamel totaal van 61. Kranenburg scheen aanvankelijk in zijn partij tegen Dekker regelrecht op een overwinning af te stevenen. Zoals het met deze speler zo vaak het geval is, zakte hij na de honderd caramboles af. Na 28 beurten had hij een ogenschijnlijk veilige voorsprong van 114 tegen 75. In de daarop volgende zeven beurten liet hij slechts vier ca ramboles noteren en dat was voor Dekker voldoende om Kranenburg tot op acht caramboles te benaderen. Met de haven in het zicht liet Dekker het echter zitten, zodat Kranenburg ten slotte nog met een verschil van achttien punten als overwinnaar zijn keu in het rek kon zetten. De Vet, die op de eerste avond ver raste met een uitstekende partij, had, zo scheen het aanvankelijk, zijn maat gevoel thuis gelaten. Bregman was daardoor in de gelegenheid een kleine voorsprong te nemen. Na dertig moei- Vervolg van pag. 1 Bovendien zou een versneld trans port naar West-Duitsland een aanspo ring voor vele Oostduitsers kunnen zijn, om nu ook maar naar het Westen te vluchten. De Russen hebben tot dus verre tegen deze vlucht weinig of niets ondernomen er hebben er dus kennelijk weinig bezwaar tegen, dat een deel van de hun vijandig gezinde bevolking verdwijnt Bonn meent overigens, dat het niet mogelijk zal zijn, meer dan zeshonderd mensen per dng naar het Westen te vliegen. Berlijn is er zeker van dat dit aantal met gemak op zes duizend zal kunnen worden gebracht Het is "één van de vele geschilpunler tussen beide partijen. De conferentie van de premiers zal moeten leren, wel ke mogelijkheden er in werkelijkheid zijn. Een extra probleem is de positie var de zeer kleine Joodse gemeenschap ir Oost-Duitsland. Er vluchten steeds meer Joden naai Berlijn Aan de auderi* kant meent men in Joodse kringen te Berlijn, dat de Oostduitse zuivering in feite niet tegen deze gemeenschap iF gericht omdat de joden, die er het slachtoffer van zijn. oeen contact meet met haar hebben. Anderzijds zijn ei toch ook berichten, die er op wiizen dat wel degelijk joodse personen en gezinnen het slachtoffer worden van even stelselmatige als onaangename maatregelen. zame pogingen werd De Vet echter nog onbedreigd met een voorsprong van 23 punten. De uitslagen luiden: Poetskoke 150 37 20 4.05 Beers 148 37 20 4.01 Koelman 150 32 20 4.68 Koelemy 61 32 7 1.90 Kranenburg 150 43 14 3.48 Dekker 132 43 18 3.00 De Vet 150 45 16 3.33 Bregman 127 45 19 2.82 De stand luidt thans: De Vet 2 2 0 4 Koelman 2 2 0 4 Poetskoke 2 2 0 4 Kranenburg 2 1 1 2 Dekker 2 1 1 2 Koelemy 2 0 2 0 Beers 2 0 2 0 Bregman 2 0 2 0 Remmen van vrachtauto waren niet in orde Gistermiddag te ongeveer 2.45 uur werd de 9-jarige Ferdinand Starreveld door een vrachtauto in de Nieuwpoort- laan aangeieden en tegen de grond ge smakt, waarbij hij een hersenschudding en waarschijnlijk inwendige kneuzingen opliep-. De chauffeur, die met matige snel heid reed, gaf tijdig een signaal toen hij een groep spelende kinderen nader de. De 9-jarige Ferdinand kreeg echter van een speelmakkertje plotseling een duw, zodat hij werd gegrepen door het rechter spatscherm van de wagen. Tegen de chauffeur werd proces-ver baal opgemaakt daar bij nader onder zoek de remmen van de wagen niet in orde bleken te zijn. Dokter Westerkamp die de eerste hulp verleende heeft de jongen naar huis gebracht. Onder grote belangstelling is gister middag op de algemene begraafplaats het stoffelijk overschot ter aarde be steld van de heer M. de Jongh, die Za terdag op zo tragische wijze bij een on geval aan de Kanaaldijk om het. leven kwam. Tientallen vrienden, bekenden en collega's van de overledene volgden, de stoet en in de aula moesten velen zelfs met een plaatsje op het halkon genoegen nemen. Er werden enkele woorden van troost tot de jonge wedu we gesproken en daarna speelde het or gel het koraal „Nader mijn God". Een schat van bloemen bedekte de baar, een laatste, stille afscheidsgroet aan hem wiens jonge leven zo plotseling werd afgesneden. Burgemeester Wyfema aan handle van he'kar Woensdagmorgen om 11 uur werden, zonder officieel vertoon, de eerste pa len geslagen voor de bouw van de St. Bavosehool aan de Coornhertkade te genover het Corn. Evertsenplein. Om deze gebeurtenis mee te maken waren do leerlingen van de oude St. Bavo sehool aan de Nieuwstraat, onder lei ding van het hoofd, broeder Daniël en de medebroeders en lekenonderwijzers, naar het Oosten van de stad gewan deld. Zij zullen op geregelde tijden de vorderingen van de bouw van hun school volgen en dus tevens aanschou welijk onderwijs genieten. Het toeval wilde, dat juist de burgemeester in de omgeving was en opmerkzaam werd gemaakt door de toeloop van scholie ren en leraren. Ook hij verscheen op het terrein en werd verzocht een paai te heien, aan welke uitnodiging prompt gehoor werd gegeven.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5