Zwitsaletten 3 Eerste dag van lijstcollecte bracht f 14.087.18 op Contra-enquête in de zaak Toepoel-B. en W. r De wereldreis van Jimmy Brown Stad en Omgeving En nog heeft maar een kwart van het aantal collectanten afgerekend BEROEP OP DE LANDBOUW AGENDA Twaalf motorspuiten pompen een poldertje bij Ridderkerk leeg Clear frequency" Eriks bedankt voor P.v.d.A. De giften blijven binnenstromen Negen auto's vol naar Den Haag BESTRIJD DIE GRIEP! Brandweren uit onze omgeving bieden hulp Met overname is bedrag van f 79.000 gemoeid Een ander geluid Langedijk offerde bedrag van 18 mille Geld en zuurkool Hensbroek Op weg naar gemeente erdrecht Papt LAATSTE NIE carnavc Gezin met 7 k in golven omgi Militair verdro Vertegenwoordig MSA naar Ned< STEUNACTIE 1 WOENSDAG 4 FEBRITARI 1953 Siand na iwee daqen: t 27 817 04 TERWIJL IN de grote zaal van het Wapen van Heemskerk een feestdiner in volle gang was en een orkest vrolijke wijsjes speelde, zaten in het aangren zende café de leden van het collecte-comité gebogen over de afrekeningen, die op de eerste dag van de lijstinzameling waren binnengekomen. Het resul taat van deze dag is verrassend geweest. De telmachines wezen een totaal bedrag aan van f 14.087,18 en nog zijn slechts tachtig van de ruim driehon derd uitgezette lijsten ontvangen. Drie-vierde moet nog binnenkomen en dus mogen we met een gerechtvaardigd optimisme verwachten, dat Alkmaar alleen wat zijn bus- en huis-aan-huiscollecte betreft de halve ton zal over schrijden. Tezamen met de Maandag gehouden buscollecte, die f 13.729,86 heeft opgebracht is er nu dus f 27.817,04 door het plaatselijke comité in ontvangst genomen. Is het te verwonderen, dat men thans met spanning de resultaten van morgen tegemoet ziet? OOK DE DAMES, die zich vrijwillig hebben belast met het sorteren van de kledingstukken hebben gisteren niet stilgezeten. Zij zijn de ganse dag weer in touw geweest en de reusachtige voor raad is nog lang niet opgeruimd. In de loop vain de dag zijn negen stampvol geladen vrachtauto's naar Den Haag ge weest en nog liggen de verzamelplaat sen boordevol. Honderden burgers, die Maandag, toen de ophaaldiensten aan hun deur kwamen, niet thuis waren hebben van daag hun gitten zelf naar de sorteerlo- kalen gebracht. Behalve kleding en dekking waren er ditmaal ook flinke hoeveelheden kaarsen, levensmiddelen, blikgroenten en zeep onder de ingele verde artikelen. Nog steeds komen er toezeggingen binnen en dankbaar wordt alles in ontvangst genomen. Er is zo veel te helpen. Nadat Maraidagavond twee vracht auto's van .de gemeentereiniging al naar Den Haag waren vertrokken reed gis termorgen om 11 uur de derde wagen met ingezamelde goederen van de de pots weg. Met regelmatige tussenpozen volgden de anderen en gisteravond laat vertrokken de laatste auto's in de rich ting Den Haag. Vandaag worden ae transporten voortgezet. Om zes uur van morgen stond de eerste wagen gil weer voor het vertrek gereed. Auto's van de fa. Ringers, V.B., Leeuwenkamp. Van Beekum, Mijts, Van der Veer, Conijn, de Alkmaarse exportveiling en de ge meente werden voor de afvoer vrm de stapels kledingstukken bereidwillig af gestaan en ook vandaag zullen zij re gelmatig "op dé weg zijn tussen Alkmaar en Den Hrag. De chauffeurs hebben sinds gistermorgen politiebegeleiörng. Met het oog op de voorgekomen plun deringen onderweg heeft het Roode Kruis escorte gevraagd, die terstond is toegestaan. Op iedere wagen rijdt nu een agent van de gemeente- of reserve- politie mee. Intussen wordt ook in de stad nog druk gereden. Op tal van adressen moe ten nog goederen worden afgehaald en geregeld ziet men de auto's van de PWN, wasserij Alcmariai, Joosten en ga rage Met vol met kleding bij de verza melplaatsen arriveren. Het loopt goed met de hulpactie in Alkmarir. We kun nen dat met dankbaarheid constateren. Op de akkerbouwers en veehouders in de provincie Noord-Holland is gister namens de georganiseerde landbouw een beroep gedaan ruwvoedcr en in het bijzonder hooi beschikbaar te stellen voor het vee in de geteisterde gebieden. De georganiseerde landbouw heeft bij deze actie de beschikking over het apparaat van de Provinciale Voedsel commissaris in onze provincie. Gevraagd wordt een ruime gift voe der voor het geëvacueerde vee. Als richtlijn is aangegeven een hoeveelheid van tenminste vijftig kilo hooi per ha of 200 kilo stro of 250 kilo bieten of 200 kg aardappelen. Alle akkerbouwers zijn verzocht de gister verzonden kaar ten zo snel mogelijk aan de plaatselijke bureauhouders terug te zenden opdat een overzicht kan worden verkregen van hetgeen er beschikbaar is. Ook hier geldt, dat snelle hulp 'dubbele hulp is. EERSTE JOURNAALS VAN DE WATERSNOOD De vier bioscoop-theaters zijn giste ren begonnen met de vertoning van de journaals over de ontzettende natuur ramp, die ons land heeft getroffen. Be ter dan de beste beschrijvingen geven deze filmbeelden een indruk van de verschrikkingen in Brabant en de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden. Zij laten de troosteloosheid van de overstroomde gebieden zien, maar ook de woeste kracht van het binnendrin gende water en de strijd van mens en dier tegen de elementen, die zo plotse, ling hun toorn over ons land lieten ko men. De film begint met opnamen in IJmuiden en een aantal kustplaatsen, waar de storm vele vernielingen aan richtte. Dan verschijnen de beelden uit Rotterdam en Maassluis op het doek en geleidelijk aan ziet men de ernst van de catastrophe toenemen. Dordrecht, V/aar het verkeer met bootjes wordt onderhouden vormt de tussenschakel en dan richt de lens zich op de huive ringwekkende gevolgen, die de storm vloed op de eilanden heeft gehad. Ein deloze watervlakten, aanstormende gol ven, ineengestorte huizen, angstig vee. dat wordt weggedreven en honderden vluchtelingen, die apathisch neerzitten bij hun schamele bezittingen zijn de trieste beelden van deze reportage. Zij overtuigen de bioscoopbezoekers nog meer van het wanhopige van de toe stand en de noodzakelijkheid van een snelle hulp. Maar we zijn er nog king niet. Dat ieder, die in de komende dagen de lijs ten krijgt aangeboden dit goed beseffe. Op 20 Februari zal de muziekvereni ging Excelsior tezamen met de vereni ging Jeugd en Muziek in het Wapen vrm Heemskerk een concert geven ten bate van het Nationaal Rampenfonds. De entree bedraagt 75 cent. De firma Schot en Mol stuurde Zondrig reeds een vrachtauto met acht rubberboten naai de geteisterde gebieden en ook de boeier „De Horizon", van de binnen huisarchitect de heer Kramer, die ver leden jasr geruime tijd aan de Voordam heeft gelegen, is naar de Zeeuwse wa teren vertrokken om als hospitaalschip dienst te doen. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Geen verlof, geen verloving (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Levend in gemetseld (18 jaar); Cinema Ameri- oain, 2.30 en 8 uur: Revue-girl ver moord (18 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: De schrik van de tweede compagnie (alle leeftijden). Harmonie, kleine zaal, 8.15 uur rar L. Warwick James over „The develop ment of education in Engeland". Wapen yan Heemskcsrk, 8 uur: Ver gadering Nut. Valks Lunchroom, 8 uur Psycliom. avond v. Harmonia. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: De vrouw met het geschonden gelaat (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Levend in gemetseld (18 jaar): Cinema Ameri- cain, 8 uur: New Orleans; Victoria Theater, 8 uur: De schrik van de tweede compagnie (alle leeftijden). Gulden Vlies, 10 uur: Vergadering Geestmerambacht. 8 uur: Dans school Jack Smit. Café Tom. 8 u.: Bond v. ambtenaren. Café A. Martin, 8 uur: Kiaverjas- drive ten bate van Rampenfonds. Stadhuis, 2 uur: Gemeenteraad. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: Concert Koorvereniging Bergen. DIENST APOTHEKEN De dienst der apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Wanna, Ritsevoort 5. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 19.01 7.13 Donderdag 19.34 7.54 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 19.06 7 18 13.06 1.18 Donderdag 19.39 7.59 13.39 1.59 met de snel en feilloos werkende: ■n Z W/ TSA L preparaat.' (Advertentie ine Med. QISTERAVOND zijn uit Alkmaar 12 motorspuiten uit onze gemeente en vrijde omgeving, in totaal bemand met 60 brandweerlieden naar Ridderkerk vertrokken en aldaar belast met het leegpompen van een poldertje. Het betreft hier drie pelotons van vier wagens, welke onder commando staan van de heer J. P. Blauw, commandant van de Bergense Vrijwillige Brandweer. Het ligt in de bedoeling dat de manschappen vanavond zullen worden afgelost en een andere ploeg een etmaal hulp zal verlenen. Behalve van Ridderkerk is van ochtend ook een verzoek binnengekomen van de gemeente Rhoon. commando van de heer J. P. Blauw, Ook een verzoek van de gemeenfe Rhoon Toen het verzoek uit Ridderkerk binnenkwam om mensen en pompma- teriaal beschikbaar te stellen voor het herstel van de geleden schade, hebben de brandweercorpsen in onze omgeving spontaan de helpende hand geboden. Er werden drie pelotons ge vormd, elk bestaande uit vier motor spuiten, welke worden bediend door vijf leden van het corps dat een spuit afstond. Het eerste peloton, onder II „U moet natuurlijk zelf weten wat u doet, maar laten we toch vooral de 80 meter vrij laten". Dit waren de woor den, die een Belgische amateurzender gisteravond voor zijn microfoon sprak. Hi; werd daarbij gesteund door een En gelsman, die herhaalde malen het „clear frequency" de aether inzond. Dat de verzoeken niet overbodig waren hebben we gisteravond bij een amateur-ontvan ger in Alkmaar beluisterd. Het was zo'n gegons van stemmen en morseseinen, dat het bijna onmogelijk was de berich ten, die de amateurs uit de geteisterde gebieden doorzonden goed op te vangen. Er was een vrij constant contact met Den Haag. Zo hoorden we een zender te Bergen op Zoom bevestigen, dat heli copters te Oosterland en Nieuwerkerk waren geweest en een andere amateur vragen om een zender naar Numansdorp te sturen. Het mobiele zendertje te Ouddorp, dat op batterijen werkt en verbinding zocht met Vlaardingen, verdronk in de storing, die op de druk bezette 80 meter-band heerste. Na 5 ronden klaverjassen ,De uitslagen van de vijfde ronde van het nederlaagtornooi van „In 't Klein" luiden: Eerste prijs „In 't Klein" met 22766 punten, tweede prijs Troefjagers met 22286 punten, derde prijs Beem- ster Boys met 20451 punten, vierde prijs Ringers Boys met 19397 punten. Een collecte voor de watersnood bracht f 29.30 op. bestaat uit motorspuiten en man schappen van de brandweren te Alk maar, Bergen, Heiloo en Oudorp. Het tweede peloton staat onder bevel van de heer Twinkelenberg uit Schoorl en is samengesteld uit de corpsen Schoorl, Langedijlt, Egmond- Binnen en Ursem. Het derde peloton staat onder leiding van de heer Boer man uit Anna Paulowna en wordt ge- vormd door afgevaardigden van de corpsen Anna Paulowna, Schagen, St. Maarten en Schagerbrug. Het opper bevel berust bij de heer Blauw. Was enm aanvankelijk van mening dat de pompen van de wagens zouden wor- oen ingezet bij het leegpompen van kelders en souterrains, uit een tels- lonischc mededeJiig wtlke Alkmanr hedenmorgen bereikte, blijkt dat de wagens in slagorde zijn opgesteld rond een poldertje, dat thans door de brandweerlieden uit deze contreien zal worden leeggepompt. Vanavond zullen de manschappen worden afge lost, Vermoedelijk zal ccn autobus uit Anna Paulowna vertrekken en in de verschillende gemeenten de aflossers ophalen. De motorspuiten blijven .in Ridderkerk. Indien mogelijk zal ook aan het verzoek om hulp van de gemeente Rhoon worden voldaan. WANDELAARS VOOR!! Zaterdagmiddag en Zondag organise ren de drie wandelsportvei-enigingen De Kaaskoppen, de Jeep en het Versleten Zooitje wandeltochten van 10 en 15 ki lometer, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Nationaal Rampen fonds. Het inleggeld bedraagt f 0.50 en de starts vinden plaats bij café Tom, Waagplein, Zaterdagmiddag van 2.30 3 uur en Zondagmorgen van 10-30 12.30 uur. Inschrijvingen kunnen wor den gedaan bij de heer A. Gouwentak, Amsterdamse Bank, Voordam en de heer G. Dilling, Fnidsen 30. Er zullen geen herinneringskruisen of speldjes worden uitgereikt, maar de deelnemers mogen hun startkaart, voor zien van een speciaal voor deze gele genheid door de NWB vervaardigd stempel, behouden. Hij heeft zijn raadszetelier beschikking gesteld De heer A. Eriks, die voor de Partij van de Arbeid zitting heeft in de ge meenteraad heeft als lid van deze partij bedankt en zijn raadszetel ter beschik king gesteld. Hij heeft zich aangesloten bij de onlangs her-opgerichte Vrijzin nig Democratische Bond. Als reden voor zijn uittreden uit de P.v.d.A. deel de heer Eriks ons mede, dat hij zich in de Vrijzinnig Democratische Bond, waarvan hij ook reeds voor de oorlog deel uitmaakte, beter thuis voelt. In 1939 werd de heer Eriks als candi- daat van de Vrijzinnig Democratische Bond in de gemeenteraad van Alkmaar gekozen. Tot aan de oorlog maakte hij deel uit van de raad. Na de bevrijding, toen de VDB in de PvdA opging, werd hij lid van laatstgenoemde partij. Voor deze partij heeft hij sedert 1950 zitting in de gemeenteraad, toen hij de heer Steenis als raadslid opvolgde. Het ligt in de bedoeling, aldus ver klaarde de heer Eriks ons, in Alkmaar een afdeling van de Vrijzinnig Demo cratische Bond op te richten. Hoewel uiteraard nog geen vaste plannen be staan om aan de gemeenteraadsverkie zingen deel te nemen, moet, indien de afdeling van de VDB spoedig tot stand komt en men tijdig met de voorberei dende werkzaamheden gereed is, wel met deze mogelijkheid rekening wor den gehouden. De onismeifingsinrichfinq De overname van het gebouw van de voormalige ontsmettingsinrichting van het Witte Kruis zal de gemeente f 35.943 kosten. Daarbij komt dan nog een bedrag van perceel ten behoeve van de huisves ting van de Nazorginrichting en de Sociale Werkplaats, die thans over veel te kleine lokaliteiten kunnen be schikken, zodat deze inrichtingen zich niet zo kunnen ontplooien als in de huidige omstandigheden gewenst is. Verschillende voorzieningen in het ge bouw kunnen in eigen beheer door de Sociale Werkplaats worden uitge voerd, waarvoor volgens de geldende subsidieregeling 90 procent van het Rijk wordt terugontvangen. Over de bestemming van het pand aan het Luttik Oudorp, dat thans bij de Sociale Werkplaats in gebruik is, zal de raad binnenkort een voorstel bereiken. BURGERLIJKE STAND Geboren Renee, z. van K. G. de Man en M. Janneman. Getrouwd Nicolaas M. Bakker en Jacoba W. Oostrom. Jan de Jong en Cornelia A. Visser. Overleden Arie Schenk, 72 jaar, gehuwd met T, Oudes. Johanna Delis, 10 jaar. In de zaak Toepoel contra B. en \V. werden vanmorgen bij de contra-en quête, op verzoek van mr II. Schollen enkele getuigen a décharge gehoord, die op de klachten over de makelaar een ander licht deden vallen. De ge tuige C. Mooy, huisknecht van W'cster- lieht, die in Alkmaar een nieuwe wo ning had kunnen betrekken, had toen hij het winkelpand met woning in de Hekelstraat kocht van de weduwe Kemp er in toe gestemd, dat zij zich in de woning die hij achterliet mocht vestigen. Deze toestemming zou Mooy na de koop aan mevrouw Kemp ver leend hebben. Hij had er haar echter op gewezen, dat zij zich in verbinding moest stellen met het huisvestingbu- reau. Dat de weduwe tenslotte niet in de door hem verlaten woning had kunnen komen, kon hij uiteraard niet helpen. Het huisvestingsbureau had een andere candidaat voor de bewoning van het onderhavige perceel aangewezen. Betreffende het geval Comansstraat 4. dat gekocht was door de vertegenwoor diger N. van Wieringen, werd door de betrokkene verklaard dat hij op eigen risico dit perceel had gekocht. Tegen over de heer Wiese', zou hij nimmer hebben gezegd, dat makelaar Toepoel wel voor een vergunning zou zorgen. Van W. was, zoals gezegd op eigen ver antwoording en met een dreigende „schipbreuk" voor ogen naar de Co mansstraat verhuisd en had toen pas een vergunning aangevraagd, die hem echter geweigerd werd. Hierop had van Wieringen deze woning weer moe ten verlaten. De derde getuige, de architect H. Tauber kon zich in het derde geval, dat van de heer J. Deetman die op de Mauritskade een huis had laten bouwen niet herinneren, dat hij tegen Deetman had verklaard, dat deze zonder enig Kunst en cultuur Meeuwen boven Sorrento Herman Boubers Toneelgroep brengt Vrijdagavond in ,,Hèt Gulden Vlies" een opvoering van „Meeuwen boven Sorrento", indertijd een enorm succes van („Het Vrije Toneel", waarin wijlen Cor Ruys een van zijn onvergetelijke rollen, de matroos le klas „Badger", vervulde. Het stuk behan delt de geschiedenis van acht Engelse ma rine-mannen. Het speelt zich af in een bunker gebouwd op een rotsachtig eilandje in de buurt van Scapa. De ser geant, die aangesteld is om onder deze mannen de orde en discipline te hand haven, is een hond van een vent, die geen gelegenheid onbenut laat om de mannen dwars te zitten. Naast vele spannende en ernstige tonelen, is er in dit stuk veel ruimte gelaten voor de humor van dit stel pracht kerels, wier gevoel van eenzaam heid -irv. dit Jtijdelijk samenzijn -uitgroeit tot een kameraadschap in de beste zin van het woord. risico de woning kon betrekken. Wel was het een bekend feit, dat een derge lijke vestiging in de regel geen moeilijk heden opleverde en in de meeste ge- vallen slechts een kwestie van enkele formaliteiten was. De contra-enquête zal op Woensdag, morgen 11 Februari worden voorgezet. Schoolbesturen vragen leermiddelen aan Van verschillende schoolbesturen Is I het verzoëk ontvangen om medewer. king te verlenen voor de aanschaffing van leermiddelen. De aanvragen werden gedaan door het schoolbestuur van de Julianaschool, dat om geglden verzocht voor de aan. I schaffing van een trap- en een hand- naaimachine ten behoeve van het nij. verheidsonderwijs, en van de R.K. St. f Aloysiusschool die tot aanschaffing van I verduisteringsmateriaal wenst over te gaan. De St. Agnesschool vroeg een bedrag I aan om in het gymnastieklokaal eenl achtdelig wandrek te plaatsen, terwijjl het bestuur van de Julianaschool even-l eens wandrekken en verduisterings.| materiaal wenste aan te brengen. De St. Annaschool diende een ver-I zoek in om voor gemeenterekening tot aanschaffing van atlassen over te gaan. De St. Agnesschool wenste de inrichting I der school voor gemeenterekening te veranderen. Kef ontstaan van de jazz De nog jonge Alkmaarse jazz society I heeft in samenwerking met de directie van dé Cinema Americain een avond georganiseerd, waarop de film New Orleans zal worden vertoond. Deze film, die het ontstaan en de ontwikke ling van de jazzmuziek in beeld brengt, wordt Donderdagavond gedraaid. Het verhaal speelt zich af in de negerwijk Storyville en presenteert verschillende orkesten, waarvan dat van Louis Arm strong wel de voornaamste plaats in neemt. In de pauze zal het huisorkest I o.l.v. J. de Haas enkele nummertjes spelen. DIERENBESCHERMING. Zwervend is op de Bierkade te Alk-1 maar aangetroffen een grote donkere herdershond zeer goed verzorgd (teef). In de omgeving van de Metiusstraat zwerft een klein zwart bruin hondje. Adres inspecteur C- Verwer, Zaag. molenstraat 36. Schaap onder de trein lammetje geboren Het kan soms wonderlijk gaan in het leven. Terwijl een drachtig schaap op de spoorlijn Alkmaar Heiloo letterlijk in tweeën gereten werd, werd tegelijkertijd het lam metje geboren, dat de aandacht trok met zijn geblaat. Het schaap was eigendom van de heer Berger te Heiloo. Het lammetje denkt men in leven te kunnen houden. Er wordt met milde hand geofferd „HET is net als in de oorlog, Toen waren we ook allen één", werd gisteren in Bergen opgemerkt bij het sorteren van de ingezamelde goederen. Tref fend is overal de geest van samenwer king geweest. In de uren van het ge vaar valt iedere barrière, elk onder scheid tveg en komt het er alleen nog maar op aan zo snel mogelijk te helpen. Vrijwel alle gemeenten hebben dit be grepen en geestdriftig gewerkt aan de inzameling van geld en goederen. De collecte, die gisteren in de ge meente Bergen is begonnen, zal van daag worden voortgezet. Het resultaat van de eerste dag is nog niet bekend gemaakt. Wie nog kledingstukken of andere artikelen heeft gelieve dit even op te geven aan het adres Hoflaan 25 (tele foon 2491), waarna het zo spoedig mo gelijk wordt afgehaald. Uit Heilóo Uit Heiloo ontvingen wij de volgen de berichten over de inzameling. De twee opslagruimten voor ingeza melde kleding zijn overvol. Het aan- 20. Je kon van Constant Ie Marin zeggen dat hij kapitein was van slechts een onaanzienlijk stoombootje, maar handig was hij wel. Met behulp van een kraan, die op de kade stond, had hij de jeep van Jimmy en Piet in een oogwenk op het dek laten zakken van zijn scheepje, waar hij de auto eigen handig met zware touwen vastsjorde Jimmy en Piet wilden hierbij de be hulpzame hand reiken, maar schippei Constant zei kortaf, dat hij dat wel alleen kon. „Ik ben namelijk niet van plan het ding na te duiken als 't los slaat", zei hij „en daar zou ik niet ze ker van zijn als ik jullie je gang liet gaan". Dat was taal, die Jimmy wel aanstond. Hij had al gauw in de gaten dat de schipper een flinke kerel was en hij prees zich zelf gelukkig dat hij met deze man in zee was gegaan. De overtocht en het aan land brengen in ae haven van Tunis van de Witte En- gei had zelfs zó'n gunstig verloop, dat het Jimmy, hoe vreemd dat ook klin ken moge een beetje verontrustte. De reis was naar zijn mening wat al te voorspoedig begonn'en. Jimmy was het niet gewend dat alles zo van een leien dakje ging. Piet Potlood en Jimmy keken in Tunis niet al te lang rond om de eenvoudige reden, dat zij zich daartoe de tijd niet gunden, maar Jim my vergat loch niet een goede kaart van de Sahara-woestijn te kopen, en op een klein terrasje begon hij samen met Piet deze kaart nauwkeurig te bestuderen. Zij waren hier druk mee bezig toen eén lange koffiekleurige man, die ten lang wit kleed droeg en een soort tulband op het hoofd had, aan het tafeltje naast het hunne ging zitten. tal loopt in de duizenden artikelen, waaronder honderden dekens en la kens. Het werd Dinsdag door zes auto's opgehaald en door de vele vrijwilli gers gesorteerd en verpakt. De gezamenlijke middenstand heeft toestemming verkregen een grote ver loting te houden die heden begint. Vijf duizend loten zullen in omloop ge bracht worden a 1.per stuk. De hoofdprijzen zijn o.a. een rijwiel en stofzuiger, prijzen die door de midden stand zijn afgestaan. Ook het batig saldo hiervan is voor de geteisterde gebieden. De bridgeclub Sans Atout besloot gisteravond 200 af te dragen uit haar kas voor het Nationaal Rampenfonds. Van alle kanten bereiken ons berich ten over de inzamelingen. Ursem met zijn 1800 inwoners heeft ruim f 4000 opgebracht, de begrafenisvereniging D.E.L. ter plaatse stortte f 100, in Hei loo groeide het bedrag van f 12.000 tot ruim f 15.000, Egmond aan Zee verza melde f 2000 in, het NACO-personeel in Noord-Holland zal een dag loon afstaan, Schoorl droeg f 1700 bij, Limmen f4000, Schermerhorn f 3315 en Warmenhuizen f 5500. De Noordermarktbond en de Langedijker Groentencentrale stelden beide een bedrag van f 1000 beschik baar. Het bedrag van deze instellingen zal door het Centraal Bureau van Vei lingen ter beschikking worden gehou den van de veilingen in de getroffen gebieden. De vereniging „De Tuin bouw" te Sint Pancras besloot Dinsdag avond in een buitengewone ledenver gadering een bedrag van f 2000 aan het Centraal Bureau af te staan. Dit bedrag zal over het Centraal Bureau van Vei lingen verder gedistribueerd worden. Voorts verklaarde men zich bereid even tuele schade, die vletten en ander va rend materieel bij de reddingswerk zaamheden hebben opgelopen, voor een deel te vergoeden. De vrouwenclub Willen is Kunnen te St. Pancras heeft een bedrag van f 100 afgedragen aan het Nationale Rampenfonds. Ook werd een aantal nieuwe dekens en lakens geschonken. Koedijk-Zuid, Huiswaard en Zeswielen met Kanaaldijk hebben gezamenlijk f 2600 opgebracht voor het Nat. Rampenfonds. Vertegenwoordiger» van de plaatselijke verenigingen droe gen in totaal f 2500 af. In totaal werd er dus f 5100 bijeengebracht. En nog steeds neemt de stroom van giften toe. Er komt steeds meer In de loop van de morgen bereikten ons nog de volgende berichten over schenkingen en uitvoeringen ten bate van het Nationaal Rampenfonds. De bijeenkomst van het Selskip Friso, die vanavond in 't Gulden Vlies zou wor den gehouden, is in verband met het verschrikkelijke gebeuren afgelast. De drie wandelsportvei-enigingen zullen dit weekend wandeltochten organise ren, waarover ge elders in dit blad na dere bijzonderheden kunt vinden. Voor de speciale uitvoering van Turnlust op 1 9 Februari in 't Gulden Vlies (aanvang 7.30 uur) zijn vanmorgen af dagelijks van 11-3 uur aan de zaal kaarten ver krijgbaar. Telefonische plaatsbespre king na 12 uur. Prijzen der plaatsen f 1.50. f 2 en f 2.50. Zaal, orkest, decors, costumes zijn gratis ter beschikking gesteld en het cabaret „De Lachspiegel" geeft zijn belangeloze medewerking. De herdenking van het 50jarig be staan van de HBS-vereniging zal door. gaan maar de bals komen te vervallen Het schijnt niet mogelijk te zijn de reünisten tijdig afbericht te sturen, zo dat de opvoering van het toneelstuk 1 „De Spooktrein" door de leraren niet is afgelast. De baten van de avonden komen ten goede aan het Rampenfonds. Het personeel van de Machinefabriek I Van Maarleveld zal acht dagen lang één uur overwerken voor het Rampen fonds. De vijftig arbeiders van de fa. I Schoonewil en Jonker, die bezig zijn aan het bouwwerk van Goed Wonen aan de Spieghelstraat werken Zaterdag de gehele morgen voor de slachtoffers uit de geteisterde gebieden. Het 'hier door beschikbaar komende bedrag ad f 250 zal door de fa. Schoonewil en Jonker tot f 1000 worden aangevuld. De Kamer van Koophandel Noordhol lands Noorderkwartier te Alkmaar I heeft f 1000 aan het fonds overgemaakt en tot slot ontvingen wij van de heer A. G. Valk, Anjelierstraat 9, een ver zoek een oproep te plaatsen voor ama teurs, die mee willen werken aan een I bonte avond t.b.v. de slachtoffers. Zij kunnen zich bij hem meiden. In Zuid- en Noord-Schermer droe gen de bewoners per gezin f 5,25 bij. Er werd in totaal f 5166 opgehaald. Het gehucht Noordeinde heeft f 10' 1 opgebracht, wat des te meer spree! als men weet, dat dit neerkomt f 41.92 per gezin of 12.37 per inwoner Hierbij is niet inbegrepen f 200 val het Zeevarend fonds- LANGEDIJK. De alhier gehouden inzameling ten bate van het Ned. Ram penfonds heeft tot dusver een rond be drag van f 18000 opgebracht, buiten hetgeen aan goederen, enz. nog worden bijeengebracht. NOORD-SCHARWOUDE De Dins dag aan de veiling van de Noorder marktbond gehouden collecte voor bet Nat. Rampenfonds bracht f 217.13 op. Hierbij was f 100 van de gezamenlijke transportarbeiders. Dezelfde dag stelde de coöp. Conservenfabriek „Nieuw Le ven" 25 vaatjes zuurkool, eik van au kg beschikbaar, die aan de veiling wer den verkocht. De opbrengst bedroeg f 36 a f 48 per vijf vaatjes. Vanuit deze gemeente zijn vanmor gen onder leiding van burgemeester Kooiman vier vrachtauto's met 24 ^an- schappen naar het getroffen Set>1® vertrokken met bestemming Papen- drecht. NOG ALTIJD kan mei is geweken. Het aantal gai Oosterend, van de Kaap a wordt met man en macht werpen. Het meest kritieke dijk, de slaperdijk tussen c Noorden, blijft een zwak j versterkt. (Ongecorrigeerd: Verwelkomd door H. M. en minister Beel is prin vanmorgen te half acht m vier van Noort" uit New Schiphol teruggekeerd. In verhand met de trag gen van de watersnood het navalsverenigingen te 's bosch, Maastricht, Heerlen, tel, Weert, Venlo, Roerm en Kerkrade besloten dit carnaval te vieren. Het koninklijke jacht „P vannacht te omstreeks ee de Wilhelminasluizen de i Sixhaven binnengekomen, ging de reis naar Rotterd; het schip om 7 uur, na 01 structies vertrok. Aan boo zich tien personen, behalve Arie van der Meer en de v ning ook een marine-arts e plegend personeel.. Voorts jacht geneesmiddelen med< In het Haringvliet is ee: evacué's in moeilijkheden, lijk zijn door Valkenburg otters en een helicopter vai luchtvaartdienst, die van via het noodgebied naar onderweg waren, naar de plaats gedirigeerd. In Klundert zijn zeker 1 betreuren, aldus deelde de b van deze gemeente ons me ning aan de Buitendijk w doorbraak geheel weggeslei de heer Leen van Wensen echtgenote, mevrouw Van I lenaars en zeven kinderen i massa omkwsimen. De ini Klundert zijn voor driekws eerd. Rond de gemeente lig var, 7 ha onder water. Zee: derijen staan tot het dek c In het hoger gelegen gedei stadje zijn de mensen, voo geëvacueerd, naar de zolde Direct gevaar is thans nie wezig, aldus deelde de burge mede. Er is een groot gebre met motor. De burgemeest za spoedig mogelijk boten 1 Twee worden ve Tijdens de hulpverlening offers van de watersnood i bruari de dpi. soldaat E. het regiment zware luchtö Waalhaven nabij Klundert van verdrinking om het 1 men. Hij was afkomstig i dam. Bij dit ongeval zijn t' ren van hetzelfde onderde Het zijn de dpi. soldaat N. 's Gravenhage en dpi. s Zwarts uit Delft. In stad en provincie Groni thans druk gecollecteerd vc tiontile Rampenfonds. Voor bekend werd is in totaal meenten in de provincie Gi één millioen reeds overschi De heer Fred Anderson, s tegenwoordiger in Europa v is van plan vandaag van i Nederland te vliegen om z druk te vormen van de to zal, met de Amerikaanse ai Selden Chapin, over de get bieden vliegen om te zien u in de toekomst voor het 1 doen. In tegenstelling tot ander berichten, heeft de KNVB n slissing genomen met bete het uitstellen van het voetl ma voor aanstaande Zondag men aan dat de competitie green doorgang; zullen vinde clubs in de gelegenheid vriendschappelijke wedstrijd len ten bate van het rampei Donderdagavond komt het stuur in vergadering bijeen zaak te bespreken. De bcsti: ouder-af^ellng-en zullen met van maatregelen wachten. KNV- bestuur een beslissin nomen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2