Anderhalf jaar geëist tegen de van meineed verdachte mej. B Kermisverpachting vertoonde een stijgende tendenz Motie van wantrouwen tegèn wethouder v. d. Gracht De wereldreis van Jimmy Brown AGENDA Thans f 92.700,13 Honderd gulden boete geëist tegen N.A.C.O.-chauffeur Rechtbank vond geen termen aanwezig voor onmiddellijke gevangenneming HET REQUISITOIR Tegenstrijdige getuigen verklaringen DE GETUIGEN Een schepje doet wonderen? Animo dit jaar weer bijzonder groot Zeven autoscooters Ongeval oorzaak van te snel rijden AUTOBESTUURDER WERD VRIJGESPROKEN Burgemeester en wethouders zouden tegen de heer Riekwel hebben samengespannen Felle raadsvergadering in Koedijk 7^ Waarom ik ROXÏrook? ruik maar eens f (jeen wonder dat iedereen zegt: AUTOBUS OP HOI De inbraak bij C Een naaidoos kaï WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 Te Casiricum werd een hond aangereden &JOOR de Alkmaarse rechtbank verscheen gisteren de 31-jarige mej. D. B. uit Bergen, aan wie ten laste" was gelegd, dat zij. als getuige tijdens de behan deling van een zaak tegen de Bergenaar Hendrik P., meineed had gepleegd. Ditmaal eiste de officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke, een gevangenis straf van een jaar en zes maanden en in de tweede plaats, evenals de vorige maal, onmiddellijke gevangenneming van mej. B. De rechtbank achtte even wel, na zich in de raadkamer te hebben teruggetrokken, geen termen aanwe zig voor onmiddellijke gevangenneming. Over veertien dagen zal de rechtbank in deze zaak uitspraak doen. dant van de marechaussée en voormalig chef van de genoemde heer K., die thans particulier detective is. Getuige G. ver klaarde, dat hij K. had leren kennen als een van de eerlijkste en bekwaamste poli- tie-mensen. Volgens deze getuige had K. zelf ontslag genomen uit de politie-dienst. De verdediger had getuige G. opgeroepen, aangezien de officier van Justitie, volgens hem, in raadkamer denigrerende opmer kingen over de heer K. had gemaakt. pvE officier van Justitie zei tijdens zijn requisitoir van oordeel te zijn, dat ge tuige P. C. B. niet objectief tegenover de heer P. stond, aangezien hij wel voor hem werkte. Naar de mening van de offi cier was de waarde der verklaringen van De heer P. had zich met mej. B. op de avond van de vijf-en-twintigste October in zijn Citroën bevonden, toen zij in Cas- tricum een hond aanreden. Er was met de eigenaar van de hond onenigheid ont staan óver de vergoeding van de aan de auto toegebrachte schade en de heer P. bracht het gebeurde ter kennis van de politie. Hierdoor kwam de vraag naar voren, wie van beide inzittenden de auto had be stuurd, aangezien het rijbewijs van de heer P. enige maanden tevoren voor on bepaalde Jtijd was ingetrokken. In verband hiermee stond de laatste op 17 December terecht, verdacht van het besturen van een auto zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Twee getuigen verklaarden, dat zij had den gezien, dat verdachte P. aan de lin kerkant van de wagen, van de bestuur dersplaats, naar buiten «tapte. Mej. B. echter, die door de verdediger, mr. P. A. C. Bondam, als getuige was opgeroepen, hield vol, dat zij de auto had bestuurd en deze na de aanrijding aan de linkerkant had verlaten. Mr. Meischke vorderde hierna de ar restatie van deze getuige, daar zij zich aan meineed zou hebben schuldig ge maakt en verzocht de behandeling van de zaak te schorsen. Nadat de rechtbank zich een ogenblik in raadkamer had terug getrokken, werd proces-verbaal opge maakt tegen mej. B., die vervolgens naar het Huis van Bewaring voor Vrouwen te Amsterdam is overgebracht. Het verdere onderzoek werd teruggewezen naar de rechter-commissaris. De gearresteerde mej. B. werd echter énige dagen later na een onderzoek in raadkamer op grond van nieuwe gegevens wederom op vrije voeten gesteld. QOK gisteren bleef zij volhouden, dat zij, en niet de heer P., op de bewuste avond de auto had bestuurd. Mevr. M. de G.^—R. echter, de eigenares van de aangereden hond, bleef eveneens bij haar verklaring van de vorige week, n.l. dat zij de heer F. links uft de auto had zien komen. Deze zou ook weer links zijn ingestapt en ook toen de auto na ander half uur weer terugkeerde, zou de heer P, weer aan het stuur hebben gezeten. De getuigen J. A. B. en diens echt genote G. B.R., een zuster van de eerste getuige, waren volgens hun verklaringen, onmiddellijk nadat zij de klap van de aan rijding hadden gehoord, naar buiten ge sneld en zouden eveneens de heer P. aan de linkerkant en mej. B. aan de rechter kant uit de auto hebben zien stappen. De aannemer P. C. B. uit Castricum, gisteren voor de eerste maal als getuige opgeroepen door de verdediger, verklaarde daarentegen, dat hij enkele seconden na de aanrijding de heer P. rechts achter bij de Citroën zag staan en dat mej. B. even later ineens links van de auto stond. Hij verklaarde, dat bij het wegrijden de van'meineed verdachte mej. B. achter het stuur zat en dat hij bij zichzelf de op merking maakte: „Die heeft méér ge reden!" Volgens getuige B. was mevr. De G.R. te veel overstuur over haar aangereden hond om een feilloze verklaring te kun nen afleggen. Hij zei verder, dat het mo gelijk was, dat mej. B. vóór de auto langs naar de linkerkant was gelopen (dit verklaarde mevr. G. B.R.), daar hij haar in het licht der koplampen zou moe ten hebben gezien. Merkwaardig was het voorval met het echtpaór N., dat aanvankelijk tegenover de particuliere detective K. verklaringen en gunste van mej. B. en de heer P. had afgelegd, maar zich thans de juiste toe dracht van de zaak niet meer kon of wilde herinneren. De heer K. had op verzoek van mr. Bondam een onderzoek ingesteld en o.m. de heer P. C. B. en het echtpaar N. gehoord. Voorts was er een getuige, mevr. K., die eveneens in de onmiddellijke nabij- beid van de plaats der aanrijding woonde en gisteren verklaarde, dat zij mej. B. links van de auto had zien staan. De verdediging had bovendien als ge tuige opgeroepen de heer G., oud-adju- zijn getuigen door de nieuwe, thans af gelegde verklaringen, geenszins vermin derd. Na een scherpe aanval op een over deze affaire in het Nieuw Noordhollands Dagblad verschenen artikel kwam mr. Meischke tot bovengenoemde tweevou dige eis. De raadsman, mr. P. A. C. Bondam, zei tijdens zijn pleidooi van mening te zijn, dat de politie enigszins gebeten was op de heer P. Hij achtte het zeer on waarschijnlijk, dat de heer P., indien hij zelf aan het stuur had gezeten, de aan rijding met de hond ter kennis van de politie zou hebben gebracht. Voorts achtte mr. Bondam het onwaarschijnlijk, dat ge tuige J. A. B. de heer P. aan de linker zijde had zien uitstappen. Deze getuige was namelijk, evenals zijn echtgenote, na het horen van de klap van de- aanrijding naar buiten gegaan en moest hiervoor drie deuren passeren. Volgens getuige P. C. B. had de heer P. echter onmid dellijk na de aanrijding reeds naast de auto gestaan. De verdediger meende,dat mevr. De G.R. na de ruzie, welke over de schade was ontstaan, geen objectieve getuige meer was. Mr. Bondam wees er ten slotte op, dat vast stond, dat de heer P. het eerst de auto had verlaten en dat de niet bestuur der altijd het eerst gereed is om uit te stappen. De rechtbank trok zich hierop terug in raadkamer en kwam tot boven vermelde beslissing. WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Dubbel spel (18 jaar): Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: The Crimson Pirate (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De dochter van de houtvester (alle leeftijden); Cinema Americain, 2.30 en 8.30 uur Don Comillo (alle leeft.) Wapen van Heemskerk, 8 uur: Pinky, door De Maskers, Buurtver. Bloemwijk. 8 uur: verg- Nut, verg. Taveno. Gulden Vlies, 2 uur: Kindertoneel Sjors van de Rebellenclub. DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Dubbel spel (18 jaar); Harmonie Theater 8 u.: The Crimson Pirate (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De dochter van de hout vester (alle leeftijden): Cinema Ameri cain. 8 uur: Don Comillo (alle leeft.) Wapen van Heemskerk, 2 uur: Jaar- verg. Ver. van Huisvrouwen. Gulden Vlies, 10 uur: Verf technische dag; 3 uur: HOV met Turkse pianiste Hayat Atta. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 1.15 13-44 Donderdag 2.21 14.43 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 1.20 13.49 19.20 7.49 Donderdag 2.26 14.48 20.26 8.48 DIENST APOTHEKEN De dienst der apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Wanna, Mient C 13. Terwijl overal de prijzen daalden TERWIJL overal in den lande de kermisverpachtingen lagere uitkomsten ver tonen, blijkt Alkmaar toch altijd weer bij de leveranciers van het vermaak in hoog aanzien te staan. Zij waren zelfs bereid nog meer te betalen dan ver leden jaar, hetgeen bleek nit de inschrijvingen, die gisteren door commissaris J. Dreeuws in het Wapen van Heemskerk bekend werden gemaakt. Er kwam een stroom van biljetten uit de bus en degeen, die in 1952 zich zijn zozeer be geerde plaats had zien ontgaan en daarom een paar honderd gulden méér op het biljet had gezet, bemerkte, dat hij opnieuw achter het net viste. Het was een gedrang als nooit te voren, en we behoeven hier zeker niet bevreesd te zijn, dat Alkmaar het voorbeeld van Zaandam zal volgen, dat bij de laatste kermisverpachting zesduizend gulden minder noleerde. Zo zag het er gisteren niet naar uit, want terwijl verleden jaar de hoogste notering 2.328,was, bedroeg deze nu 3.420, s^Met Buismarvzet U lekkerder koffie. U spaart tegelijkertijd, want U hebt minder dure koffie nodig. (Advertentie. Lng. Med.* Thermometer stijgt Nog steeds stügt de thermometer, waarop we tot nu toe iedere dag trouw de stand van de collecte in Alkmaar hebben afgelezen. Maandag stond het imaginaire kwik even over de 91.000, gisteren bereikte het de 92.000. Dank zij een aantal giften, dat bij de Mid- denstandsbank werd gedeponeerd of op het giro nr. 17410 voor de bank voor het Rampenfonds werd overgemaakt, steeg het totaal van de ingezamelde gel den tot f 92.700,13. Nog een paar van deze verhogingen en onze stad kan met een zekere trots mededelen, dat zij de honderdduizend gulden, een vorigs week nog schier onmogelijk te berei ken grens, heeft gehaald. In feite zul len we deze grens al gepasseerd zijn door de rechtstreekse stortingen, maar waar wij op het ogenblik rekening mee houden zijn de cijfers van het plaatselijk inzamelingscomité, dat de afgelopen week zulk uitstekend werk heeft verricht. Bedenk, dat de honderd duizend gulden, die Alkmaar voor ogen heeft, nog slechts een bescheiden aandeel zijn in de leniging van de nood, die in Zuidwestelijk Nederland heerst. Het moet mogelijk zijn dit bedrag in ieder geval te halen en het kan. Met aller medewerking. Een sterke stijging vertoonden ook de inschrijvingen van de Balco-Rotorspe- len, gokspelen, die dit 'jaar in onge kende aantallen op de markt' zijn ver schenen en waarvan de pachtsommen varieerden yan 77 fot 1289 gulden. De laagste inëchljving whs tien'guldSn. Van een straatfotograaf, die op de Alkmaar se kermis, waar men zóveel mogelijk de straatfotografen en muzikanten weert, wel weinig kans zal hebben. De variété-theaters zijn ditmaal on der de prijs van verleden jaar geble ven. Toen bood Mullens nog f 1111.- voor de Paardenmarkt. Hij liet nu verstek gaan en zijn concurrenten, die - thans een kans kregen, gingen niet hoger dan f 885.-. Er werden zes autoscooters aan geboden, resp. voor f 1413, 1425, 1566, 2435, 2633,50 en 2665. Een benzinerace baan-exploitant schreef in voor het hoogste bedrag van de gehele verpach ting f 3420 en hij liet daarmee zijn con current met f 1677 ver achter zich. Rupsbanen waren er te kust en te keur f 525 tot f 677) en evenmin was er gebrek aan zweefmolens f 253 tot f 450.-). Verder werd ingeschreven voor draaimolens (f 750.51 en 790), cake walk (f 1285), Speedwaytrack (f 1778), Piccadilly-dream (f 455.55), steilwand (f 333 en 315), luchtschommels (f 603.-), Tête a queue (f 728 tot f 1035) en sen- satiebaan (444). Het is opmerkelijk dat terwijl de ba zen van de grote spullen de hoogste sommen bieden voor de Paardenmarkt, de eigenaars van gebakkramen (f 426 tot f 769) de voorkeur geven aan de entree van het Canadaplein en de Nieu- wesloot tussen Hofplein en Lombard- steeg. Het bewiste punt voor de bum- perspelen en andere gokattracties is bij de Cinema en naast de brandweerka zerne. Voor dit begeerde plekje boden de exploitanten prijzen variërende van f 250.- tot f 1396,50. Kindermolens kwa men in grote verscheidenheid op de in- schrijfbiljetten voor met prijzen van 190- tot f -731.-. De Laat, de kmderker- mis bij uitnemendheid, was voor deza heren de uitverkoren standplaats. Nou gat en suikerwerkkramen werden in geschreven- voor f 88.88 tot f 958 en palingkamen met de standplaats te genover de Magdalenenstraat als favo riet voor f 25.- tot f 326. Verder wa ren er twee gegadigden voor het plaat sen van een poffertjeskraam op de Stenenbrug (f 1600 en f 2252). Als een van de belangrijkste oorzaken dat de Alkmaarse verpachting in te genstelling tot die in andere plaatsen prijshoudend" is gebleven beschouwt men de goede resultaten van verleden jaar, toen de kermis beter draaide dan ooit te voren, dank zij de negen onafge- broken zomerse dagen. De verpach tingscommissie wacht thans een inge wikkeld werkje om uit de honderden inschrijvingen de meest biedende te schiften. En dat is geen gemakkelijke taak als men hoort welke ingewikkelde voorwaarden de kennis-exploitanten aan hun biedsommen verbinden, Geschrokken automobilist stuurde niet meer.... Gistermiddag omstreeks 12 uur had op de Nieuwesloot nabij de St. Laurens- straat een aanrijding plaats tussen een personenauto en con vrachtwagen. De bestuurder van de personenwagen, die de Nieuwesloot wilde oprijden, schrok zo van een vrachtwagen, die tegelijker tijd op de hoek verscheen, dat hij ver gat naar rechts af te slaan en pardoes tegen de vrachtauto reed. Beide wagens werden beschadigd. Tegen de onfortuinlijke automobilist werd proces-verbaal opgemaakt. Aanrijding bij het Texelse Hek De NACO-chauffeur Cornells Z uit Egmond aan Zee, die op een winterse December-morgcn in het afgelopen jaar bij het Texelse Hek te Alkmaar met zijn bus een aanrijding met een kleine personenauto had, hoorde gis teren voor de Meervoudige Kamer door de officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke, wegens onvoorzichtig rijden een geldboete van honderd gulden, subs, veertig dagen tegen zich eisen. De autobus kwam uit de richting van de Friesebrug en reed volgens de chauffeur met een snelheid van ongeveer dertig kilometer in de rich ting van het station. In de bocht bij de brug, gleed de wagen als gevolg van de gladheid naar de linker weg helft en botste op een uit de richting Spoorstraat komende kleine personen, auto. De bestuurder van de auto, D. van K., liep hierbij een gebroken dij been op en moest uit het ernstig be schadigde voertuig worden bevrijd. Van K., die als getuige verscheen en zich slechts met grote moeite voortbe woog, verklaarde zich 'niets meer van de aanrijding te herinneren. Hij zei dat verdachte Z. later verscheidene ma len van zijn medeleven had blijk ge geven. Enkele andere getuigen waren van mening, dat de buschauffeur de bocht te snel had genomen en te veel had links gehouden. Getuige J. J. v. d. G. uit Oudorp, die zich als passagier in de autobus had bevonden en de indruk wekte, alsof hij gedurende de ganse rit een nauw gezette critische studie van de chauf feur had gemaakt, verklaarde o.m. dat de verdachte nerveus en nonchalant had gereden. - De chauffeur van de technischs dienst van de NACO, de heer F. Rijs wijk, zette uiteen, dat Z. eerst sedert een jaar als chauffeur in de buiten dienst reed en nog zeer weinig erva ring had met invloeden van de weers omstandigheden op het wegdek etc. Bovendien was er een defect aan de radiator en besloeg de voorruit voort durend. De uitspraak volgt over veer tien dagen. De autobestuurder Cornelis de J-» die enige tijd geleden bij het inslaan van de Raadhuisweg te Heiloo in botsing was ge komen met een wielrijdster, waarbij deze laatste een hersenschudding had opge lopen, is gisteren conform de eis van de officier van Justitie, mr. J. C. V. Meisch ke, door de Meervoudige Kamer vrijge sproken. De autobestuurder was namelijk in de war gebracht door het feit, dat de wijelrijdster, die de Kennemerstraatweg wijde blijven volgen, bij het passeren van de; Raadhuisweg deze weg een stukje was ingeslagen, om toch vooral goed rechts te'blijven rijden. De J. werd hierdoor in de veronderstelling gebracht, dat zij rechts af wilde slaan. J. H. R.p die te Alkmaar en Hoorn door het ophangen van mooie praatjes van ver scheidene goedgelovigen bedragen van ongeveer tien gulden had „geleend" en hiermee was verdwenen, werd wegens op lichting, meermalen gepleegd, veroordeeld tot één jaar en drie maanden met aftrek Vfin vo.orarrest. De eis luidde één jaar en zes maanden. Een paar tranen in zee van ellende" rtE gemeenteraadsvergadering, die gisteren in het raadhuis van Koedijk was belegd, verliep in dezelfde gespannen sfeer waarin ook de vorige vergade ring was gehouden. Thans was de ontslagaanvrage van de heer Riekwel (P.v.d.A.) als wethouder aanleiding voor de vergadering om in vele schrille toonaarden dit afscheid te „bezingen". Wel wees de heer Hart (P.v.d.A.) er op, dat de heer Riekwel en burgemeester Schellinger in gezamenlijke arbeid ve!» voortreffelijke dingen hadden tot stand gebracht, maar hij vond het erg jam mer, dat er de laatste tijd moeilijkheden van persoonlijke aard waren gere zen, die voor de heer Riekwel aanleiding waren geweest om voor zijn tunctte als wethouder te bedanken. „Er hangt de laatste tijd een sl'eer, die niet mooi meer is", aldus de heer Hart. „En het lukt maar niet om deze te verbeteren. Zijn de Koedijkers zo moeilijk in de omgang, of zou het soms aan de burge meester liggen?" HE heer S. Visser (PvdA) sloot zich in grote lijnen bij het betoog van de heer Hart aan. „Riekwel is de derde in de reeks van slachtoffers, die hun hoofd op het blok hebben moeten leggen" al dus de heer Visser. „Allen hebben zij voor hun functie als raadslid moeten bedanken". De heer Lammerschaag (WD) weidde uit over de beweegredenen die de heer Riekwel genoodzaakt zouden hebben heen te gaan. Hij verweet de burgemeester en wethouder v. d. Gracht in vele zaken tegen de heer Riekwel te hebben „samengespannen". Onder meer zou deneer Riekwel in de onverkwik kelijke 'affaire, die zich om de bouw van enkele dienstbodenkamertjes in het te huis van Ouden van Dagen had afge speeld, door de burgemeester een ver antwoording in de schoenen zijn ge schoven, die de afgetreden wethouder niet voor zijn rekening had behoeven te nemen. Brandende kwestie „ALS de mensen niet naar het pijpen van de burgemeester dansen", riep de heer Lammerschaag uit, „dan moe ten ze maar de laan uit. De kwestie is langzamerhand zo brandend geworden, dat de gemeente in al haar geledingen bewogen is. Ook de heer Riekwel is af geslacht op het altaar van de dictato riale burgemeester." Bij deze laatste explosie hamerde burgemeester Schel linger op tafel en dreigde de heer Lammerschaag het woord te ontnemen als hij zich nog eens op een dergelijke wijze zou uitdrukken. Vervolgens ging de heer Lammer schaag in op het voorstel tot aanschaf fing van een personenauto ten behoeve van de brandweer. Deze wagen zou ook bestemd zijn voor gebruik door burge meester en wethouders. In een verga dering van B. en W. hadden de KVP- en de PvdA-fractie zich tegen dit voor stel verklaard. Daar na afloop van deze vergadering „bij het aantrekken van de jassen" echter op onbegrijpelijke wijze een .misverstane! .oyer deze materie was ontstaan, waren dé gemoederen dérmate warm gelopen dat men ook in dit voor stel thans een onaangename achtergrond meende te zien. Tijdens de discussie bleek echter, dat deze zaak een volkomen correct ver loop had gehad. Niettemin bleef de aggressieve stemming in de raadzaal hangen wat tot gevolg had, dat, om het college van B. en W. verder „uit te dun nen", een motie van wantrouwen tegen de wethouder v. d. Gracht werd inge diend, welke met een doorslaggevende meerderheid werd aangenomen. Wethouder v. d. Gracht (KVP) wees er in zijn verdediging op. dat hij de heer Riekwel reeds gedurende twee jaren herhaaldelijk „de pap in de mond had gegeven" en hem daarmede had geadviseerd zich meer over zijn stand punten in verschillende kwesties uit te spreken. Dat hij de heer Riekwel ook maar in hoe geringe mate zou hebben ..dwars gezeten" ontkende de heer v. d. Gracht ten stelligste. ..Ik heb alleen maar naar beste weten geprobeerd hem te helpen en sta versteld van de tegen mij ingebrachte beschuldigingen", zei de heer v. d. Gracht. Burgemeester Schellinger die de te gen hem ingebrachte beschuldigingen op scherpe wijze weerlegde, vond het wel een zeer te laken stap van de heer Riekwel om juist tijdens de enorme in spanning die t.b.v. de noodgebieden ver richt moest worden, ziin ontslag in te dienen. Maar van mij kan niet gezegd worden: „Waar was u, burgemeester", aldus de heer Schellinger. Tijdens het voorstel tot het rendabel maken van de zolder van de boerderij in het verzorgingstehuis kwam een ge heel nieuwe kwestie ter sprake over de aanvulling van het college van regen ten, welke reeds lange tijd hangende is. Ook thans bleek weer, dat de medede lingen, die regenten van hét tehuis aan B. en W. hebben gedaan, zeer onvol ledig en spaarzaam zijn geweest. Er zal thans gewacht worden op een advies van het college van regenten, zowel wat de verbouwingen in het ver- 26. Jimmy stopte en sprong uit de jeep. „We moeten eens even krijgsraad houden. Piet", zei hij tot zijn metgezel. „Ik vertrouw dat zaakje niet. Hier is iets niet in de haak. Het is namelijk geen gewoonte in deze streek, dat men elkaar in de woestijn zo bejegent. De mensen mogen dan niet bijzonder vriendelijk zijn, maar in de woestijn laten zij elkaar nóóit in de steek. Als de één de ander om hulp vraagt, wordt tieze niet geweigerdHet is naar mijn mening héél verdacht, dat die ke rels ons- in'zo'n sneHe vaart-voorbij stoven. Dat is niet in orde. Bovendien zou ik er mijn hoofd onder durven ver wedden, dat de vent die zijn gezicht afwendde, de snuiter is, die 'ons op dat terrasje in Tunis aansprak". Hier séhrpk Piet Potlood, toch wel even van. „Wat ver.tel je me nu, Jimmy?" vroeg Hij. „Geloof je dat werkelijk?" Jimmy knikte. „Geef me de kaart nog eens. Ik ga eens op m'n gemak bestuderen of W geen mogelijkheid is die oase te ont wijken. Ik geloof, dat het raadzaam is een andere weg te kiezen. Als dat ten minste-kan". Jimmy en Piet Potlood •bestudeerden -samen heel lang de kaart maar de slotconclusie was dat het to taal onverantwoordelijk zou zijn, de tocht in een andere richting te leiden Andere oases lagen zo ver uit de koers dat zij waarschijnlijk halverwege zon der benzine en olie zouden komen te zitten en dat risico mochten zij niet nemen. Jimmy vouwde vastberaden de kaart weer op en zei: „Vooruit Piet we gaan er recht op af en we laten ons niet kisten. Of wou je liever terug gaan?" Piet Potlood keek Jimmy een beetje verontwaardigd aan. „Hier ant woord ik niet eens op", zei hij. zorgingstehuis betreft als wat de aan vulling van het regentencollege aan gaat, Voorts werd ter zitting besloten een gift van f 10.000 ter beschikking te stellen van het rampenfonds en de ge meente Herkingen op Schouwen Duive- land te adopteren. Een en ander zal in overleg geschie den met de gemeenten in het Geestmer- ambacht. Het voorstel de bijdrage voor het kleuteronderwijs te stellen op een be drag van f 15 per leerling werd met algemene stemmen aangenomen. Een volontair werd ter gemeente secretarie aangesteld. Aan het slot van de vergadering dankte de burgemeester de raadsleden voor hun aanwezigheid en wees erop, dat de manier waarop de moeilijkhe den weer eens te berde waren gebracht uiteindelijk toch verdrinkt in de zee van ellende die over Nederland is ge komen en toch niet meer is dan een paar tranen gestort in de Noordzee. (Advertentie. Ing Med.) Om 3 uur gistermiddag begon ee" bij het station geparkeerde autobus, waarvan de handrem waarschijnlijk door baldadige jeugd was losgegooid, plotseling achteruit te rijden en kwam daarbij met de achterkant tegen eeD gevel op de Stationsweg terecht. Dcuf en deurkozijn van het huis werden vernield. Meeuwen boven Sorrento De uitgestelde opvoering in „Het Gul' den Vlies" van „Meeuwen boven Sorrento door de toneelgroep Bouber, zal Zondag* avond plaats vinden. In Bergen gaat de lezing van Gerrl* Kouwenaar over „Moderne Poëzie" °P Vrijdagavond niet'door. Zij is tot een nade te bepalen datum uitgesteld. VERVOLG STADSN Wil men kwaliteit op In de vergadering van Yorkshire varkensstamboek Is door de voorzitter, de hc ker Pzn., een beroep op de daan om indien daartoe ec zou komen, een of twee voor de getroffen veehoud staan. Door de directeur vai landse slagersvakschool te lieer Th. Cuiper, werd op d komst een lezing gehouden i houding tussen slagerij en Een van de meest geliefc die door de slager-koper wc men, is een varken met ee vlees-vet-verhouding, omda zich uitstekend leent voor i diging van worst en fijne De vraag naar vet en spek i jaren belangrijk afgenomen is het vleesvarken het mei Spreker drong er bij de fok de productiekosten zoveel drukken ten einde een goe< kunnen handhaven. Het is prijzen van het varkensvlee invloed zijn op het prijsver] andere vleessoorten en dit delijk, als men weet, dat p- 1950 21 kg varkensvlees bruikt tegen 14 kg rundvle Van belang is het bij c aandacht te schenken aan van het spek en vlees. Met van uitsluitend aardappelei de voor het binnenland geu liteit zeker niet bereiken, in het binnenland is zeker rijkste. Uit het jaaroverzicht vai taris, de heer C. Roeper, 1952 voor de varkenshoudei gunstig jaar is geweest o dalende prijzen. Tot bestui in de plaats van de heer P. Opmeer gekozen de heer W te Nieuwe Niedorp. De Alkmaarse stucadoor J. de buit van de beruchte in juwelierszaak van de heer J. Payglop, gepleegd door De genoot A. H. de M., onder c zijn woning had verborgen, ren in tweede instantie tere Meervoudige Kamer. De c Justitie, mr. J. C. V. Meischl jaar gevangenisstraf tegen 1: was een- deel van de opbrer gestolene beloofd. Tegen de Amsterdammer een horloge van De M. als z aangenomen, eiste de officiei rièn voorwaardelijk met een j drie jaar. Over beide verdachten was reclasseringsrapport uitgebracl bank zal over veertien dag doen. Oproep van vrouw fo De huisvrouwen van Alkr. zich het lot aangetrokken v uien uit de geteisterde ge zijn nu zelf een actie heg om nog eens met een lijstee de deur te komen of opnie ding te vragen, maar om i in Zeeland en Zuid-Holland baar instrument te verscht aan zij evenzeer behoefte aan al die andere artikelen, reusachtige hoeveelheden bracht. Het gaat in dit gev clozen of naaimandjes en niet te missen heeft ojn d die de inhoud van dergelij vormen: scharen, klosjes den, spelden, band, elastiek, linnen knoopjes, k vrouw kan zelf het best wat zij onder soortgelijke o denhet eerste nodig zou naaidozen of de inhoud di nen moorden bezorgd bij me mullerTeengs, Emmastraa ierdag van 26 uur en van 26 en 79 uur. Mc deze actie slagen. Een ni voor de huisvrouw daar in weer betekenen dan de b schatkist. Aanrijding op Ber; Omstreeks half drie j reed over de Bergcrweg e auto, gevolgd door een per: Ter hoogte van de Jan van sloeg de vrachtauto, die a over een deugdlijke riehti beschikte, rechts af. De bes ue personenauto probeerde naar rechts af te slaan eet te voorkomen. Een toer, die gens niet lukte. De wagens wei den tegen aiukt en beschadigd. Klaverjassers kaart de noodgebiec Aan alle Alkmaarse klaver gen is een uitdoniging verzon te nemen aan het tornooi, dat m het „Wapen van Heemsi gehouden. Voor dit tornooi, inleggeld bepaald is op 75 c. soon, worden alleen koppelp vén. Opgave kan geschieden J Busch, Kanaaldijk 38 te EtèmSngSt Van dit k'averjasf, stemd voor het Nationaal R - ■■««ft ■xcsiupctri warenfahr'personeel van f Sin 4 k aan de Ft' PeilfnnH» T?-e.ngebracht V00) tj„ Ionds- Dit bedrag is do( wordc'n dUbbeld' zodat 1 overgemaakt. schooi lnSen van de hebbenvaor VGLO aan de Potten o e,lgen ioitiatief ren van "i86 0 of met totaal hn„^arwei(jes geld v dat via 0beh,Zij f 76~ b«( zal wm-rff bl aan het E zat worden overgemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2