De ere-iaak van het Rampenfonds VAL DA Nederland door edelmoedigheid groter dan ooit Ook Uw penningske kan de nood lenigen V.S. en Canada overwegen een hulpprogram voor ons land Operatie-Pluto" had geen succes Help, nu geholpen kan worden f REGERING WIL TERUG NAAR REGELMATIG BESTUUR Prins Bernhard in Numansdorp en Raamsdonkveer Kunstenaars verloten hun beste doeken Eerste evaeué's paleis Het Loo in VEEVOEDERACTIE VOOR RAMPGEBIED NATIONAAL RAMPENFONDS Noord-Holland pal voor zijn deel In de Antillen ruim twee millioen! Ingezamelde goederen niet naar Den Haag Kaart van rampgebied in luchtfoto's Evaeué's nog niet naar huis terug Bondsregering verbiedt nazi-„Freikorps" WOENSDAG 11 FEBRUARI 1953 De eerste radio-actie bracht al bijna twee ton op |{OEWEL de radio-actie „Beurzen open, dijken dicht" van de ge zamenlijke Nederlandse omroepverenigingen, eigenlijk nog be ginnen moet Zaterdagavond is de eerste uitzending ontving men in Hilversum reeds 178.222,15, als gevolg van een Maandag avond uitgezonden programma, waarin een belangrijk aantal sug gesties werd gedaan. Op de eerste dag van de actie, die voorlopig tot 1 April zal duren, kwam onder meer het personeel van de radio met 16.200.aan. Verder zullen de personeelsleden van de radio elk 2 pCt. van hun jaarsalaris afstaan. Ook in het drostambt Tudde- ren is een inzameling gehouden. Het voorbeeldige bedrag van 9.000.dat bijeen werd gebracht, zal aan het Rampenfonds worden afgedragen. Tudderen schonk 6.50 per gezin, of 1.60 per persoon. MORGEN zal burgemeester d'Ailly in Vief c; het Stedelijk Museum te Amsterdam een tentoonstelling openen van werken, die talrijke Nederlandse kunstschilders ten bate van het Rampenfonds laten verloten. Wegens het grote aantal is het niet mogeliik alle werken te expo seren. Kunstenaars, die hun beste wer ken willen afstaan, kunnen dit doen bij het Stedeliik Museum. Dinteloord, dat zelf door de overstro- Gisteren zijn (Ie eerste evaeué's uit het rampgebied geariveerd in het ko ninklijk paleis Het Loo, dat door H.M. Koningin Juliana gedeeltelijk beschik baar is gesteld. Gedurende het week einde had de afdeling Apeldoorn van het Nederlandse Rode Kruis met mede werking van velen, onder meer van enkele grote Apeldoornse hotels, die een honderdtal bedden ter beschikking stelden, alles in gereedheid gebracht voor de verwachte gasten. In de vooravond kwam de eerste groep van veertien vluchtelingen uit Zierikzee, die voorlopig onder het ko ninklijk dak een gastvrij tehuis zullen vinden. Hedenochtend wordt een twee de groep verwacht, bestaande uit be jaarde lieden, die door water en wind uit een Zierikzee's tehuis voor ouden van dagen zijn verdreven. Verwacht mag worden dat in de loop van deze week de beschikbare ruimte geheel in gebruik zal worden genomen. De georganiseerde landbouw (Stich ting van de Landbouw) verzoekt de veehouders en akkerbouwers dringend de voederkaarten van beschikbaar hooi, stro e.d. vóór 14 dezer aan de bekende adressen te zenden, opdat nog deze week de aan te bieden hoeveelheden bekend zijn en komende week met het persen kan worden begonnen. Voor de goede orde zij tevens medegedeeld, dat ook de kaarten van hen, die niets konden aanbieden, worden terugverwacht daar anders geen juist beeld kan worden verkregen. mlngen geteisterd is. bracht f 25 per gezin voor het Rampenfonds bijeen. lp de provincie Friesland hebben de inza melingen reeds meer dan twee millioen gulden opgebracht. Nijmegen zal ruim drie ton kunnen afdragen. Arnhem na dert de acht ton. In Huizen schonk men tot dusver f 8.14 per inwoner. De coöp- Raiffeisenbank en de daarbij aangeslo ten boerenleenbanken droegen gisteren drie ton af. Collecten in 80 Ned. kerken brachten f 213.000 op. Van 1300 gemeen ten is nog geen bericht binnen. Het Noodfonds, Verbond van Nederlandse Werkgevers heeft drie ton overgemaakt Philips-NSF te Hilversum passeerde bij zijn inzameling de honderdduizend gul den. Nog steeds stromen de giften bin nen. Een enkele maal wordt er bij het Rampenfonds een gevulde kinderspaar- pot aangeboden en gisteren ontving men een paar dikke gebreide kousen van een moedertje in Geleen. "Ik heb nog meer wol", schreef ze, ,.en ik zal meteen ver der breien". Nederland is groter dan ooit in zijn eenheid, waar het betreft het helpen in nood, na een ramp die ieder van ons heeft aangegrepen. De Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten zal een tentoonstelling van foto's van de stormramp in ver scheidene plaatsen van ons land orga niseren. De opbrengst is voor het Ram penfonds. OFFICIEEL heeft het Nationaal Rampenfonds tot taak ge kregen de vergoeding van schade in de persoonlijke sfeer. Dit wil zeggen: levensonderhoud, kleding, dekking, schoeisel en huisraad. Om aan deze ere-plicht van het Nederlandse volk te voldoen, zijn de 31 millioen gulden, die tot gisteren ont vangen waren, niet voldoende. Nog vele bedragen moeten worden gestort op het gironummer van het Gironummer 9575 Den Haag "pENEINDE de arbeid van het Nationaal Rampenfonds te ontlasten, hebben wij onze administratie in dienst gesteld van deze hulpverlening. Bezorgt daarom Uw bijdrage aan het kantoor van één van onderstaande dagbladen onzer N.V., of stort het bedrag op de achter de naam vermelde girorekening. Dagelijks zullen wij in dit blad dan verantwoording van de ontvangen gelden publiceren. Dagelijks ook wordt het totaal van het ont vangen bedrag aan het Nationaal Rampenfonds overgemaakt. HELDERSE COURANT: Koningstraat 62—64, Den Helder. Giro 449041 SCHAGER COURANT: Loet 9, Schagen. Giro 66189 NW. ENKHUIZER COURANT: Westerstraat 91, Enkhuizen. Giro 539495 DAGBLAD VOOR WEST-FRIESLAND: KI. Noord 9, Hoorn. Giro 531193 ALKMAARSCHE COURANT: Voordam 11, Alkmaar. Giro 187294 DAGBLAD KENNEMERLAND: Breestraat 77, Beverwijk. Giro 449380 DE ZAANLANDER: Stationsstraat 71—73, Koog aan de Zaan; Gedempte Gracht 4, Zaandam. Giro 449546 \yiJ twijfelen er niet aan of de Noordhollanders zullen ook in de nabije toekomst, als het leven van alledag de nood van de getroffenen naar de achtergrond dreigt te verschuiven, borg staan voor hun aandeel in de hulp. Hiervan getuigt on derstaande verantwoording. Ook nu past ons een hartelijk Nederlandse ambassade in Parijs ligt vol Volgens berichten uit betrouwbare bron, overwegen Canada en de Verenigde Staten de uitvoering van een hulpprogram op lange termijn aan Nederland. Dit program zou gebaseerd kunnen zijn op een schenking van Canada en de V. S., een lening, door middel van de Internationale Bank en een verhoging van de Noordamerikaanse bijdrage aan de N.A.V.O. Een en ander zou ten doel hebben de verplichtingen van Nederland tegenover de N.A.V.O. tijdelijk te verlichten, zodat ons land in staat is voorrang te verlenen aan het herstel van de schade in de rampgebieden. Inmiddels komen er voortdurend schenkingen van geld en goederen uit het buitenland, bij het Rampenfonds en het Nederlandse Roode Kruis binnen. In de Antillen werd reeds meer dan „UET LEVEN van de 92-jarige Stellendam- mer J. Coenraads kan sl echts worden gered, wanneer zo spoedig mo gelijk zijn hond Pluto wordt teruggevonden. De oude man ligt voortdu rend. om het dier te ijlen", zo werd dezer dagen door zijn dokter medegedeeld. Coenraads wordt op het ogenblik verpleegd in het nood ziekenhuis te Rijswijk. Het bericht werd door de radio uitgezonden. Tal van personen hebben zich sindsdien ingespan nen, om de oude man zijn vriend terug te be zorgen. Het werd een vol slagen „operatie Pluto", waaraan marine, rege ringsvoorlichtingsdienst, een inwoner van Haas trecht, burgers uit Nu- mansdorp, gemeenteauto riteiten en vele anderen deelnamen. Zij heeft he laas geen succes opge leverd. Het lijk van Pluto is teruggevonden in een cadaverschip, dat gister avond in Rotterdam werd gelost. Gelukkig is het sinds de uitzending van het be richt iets beter met de oude heer Coenraads ge gaan. Men hoopt dan ook, dat hij sterk genoeg zal zijn om het droevige nieuws te kunnen ver werken, dat hem heden- Een vluchteling verloor zijn hond morgen voorzichtig is medegedeeld. Zondag wordt hij drie en negen tig jaar. Dan zal hij een nieuwe hond krijgen. De telefoon in het zieken huis heeft gisteravond niet stil gestaan. Van tal van kanten zijn aan bie dingen gedaan; daaruit heeft men tenslotte een nieuwe vriend voor opa Coenraads gekozen. Het heeft niet aan de mensen gelegen, dat Pluto niet levend is terugge vonden. Een Marva van het ministerie van Ma rine heeft op de vlotste wijze telefoonverbindin gen voor het ziekenhuis met Zierikzee waar men de hond op een ma rinevaartuig vermoedde en met radio Scheve- r,ingen tot stand ge bracht. De Haastrechtse boer, die het radiobericht hoorde en die een hond had gevonden, maakte een fietstocht van twee uur naar zijn dokter, om samen met hem het go- val op te lossen. Het beest, dat hij had bleek niet de vermiste hond te zijn. Volgens een inwo ner van Dordrecht was Pluto in Numansdorp op een marinevaartuig. Een telefoontje en kort daarop hielden ook de loco-burgemeester en en kele burgers dier ge meente zich met het pro bleem bezig. Ook dit was uiteindelijk tevergeefs. twee millioen gulden (Ned. Crt.) inge zameld. De Antillianen voelenzich weer volbloed Nederlanders! Frankrijk stuurt honderduizenden stuks balken, voor het dijkenherstel naar Nederland. De Berner Sennenhondenclub uit Zü- rich, stuurt een jonge Berner Sennen- hond naar Nederland, die hier ten bate van het Rampenfonds verloot zal wor den. Ieder kan zijn bod onder gesloten enveloppe inzenden bij notaris mr. H. B. van Rhiin te Zeist. Het minimumbod is f 300.In Zweden is bijna drie mil lioen ingezameld. Denemarken vijf en een half millioen gulden! Honderdvijf tig Italiaanse brandweerlieden gaan bij de grote Zeedijk aan het Hollands Diep aan het werk. Een Zweedse confectie fabriek hield een inzameling van nieu we kleding. Zes vrachtauto's kwamen er vol. In Indonesië nadert de opbrengst der collecte het millioen. Canada geeft voorrang aan emigranten uit de getrof fen ge.bieden. In de Nederlandse am bassade te Parijs liggen goederen opge stapeld, die een ruimte van achthon derd kubieke meter innemen. Verder kwamen nog honderden grotere en klei nere giften, die wij hier met het oog op de plaatsruimte niet kunnen vermel den, voor de slachtoffers binnen. TEGEN HOEST PASTI LLES oe°zachtI VALDAMILD Het hoofdbestuur van het Neder landse Roode Kruis verzoekt tot nader bericht geen ingezamelde goederen meer naar Den Haag te zenden, omdat hier onvoldoende opslagruimte beschik baar is. Het is van belang, dat alle tot heden ingezamelde goederen ter plaat se worden opgeslagen en zoveel moge lijk worden gesorteerd, waarna schrif telijke opgave van hoeveelheden en soorten gaarne ingewacht worden bij de intendance van het NRK, Fluwelen Burgwal 19, Den Haag. Het foto-technisch en cartografisch bedrijf van de K.L.M. heeft Zaterdag en Maandag het rampgebied in luchtfoto's vastgelegd, teneinde de Rijkswaterstaat op korte termijn een overzicht te ver schaffen van het aantal doorbraken in de randdijken en hun ligging. Door middel van deze luchtfoto's, die tezamen een overzicht geven van het gehele ge bied, kan men thans berekenen, hoe veel grond er voor het dichten van de breuken nodig is. Dank zij de sneeuw val, heeft men nu bovendien kunnen uitmaken, welke stukken land onder water liggen en welke droog zijn. Ook weet men thans, welke punten in dé dijken als zwak moeten worden be schouwd. Van de grond af is dat moei lijk te constateren. Er zijn in totaal duizend foto's gemaakt. woord van dank te richten tot degenen, die op onderstaande lijst voorkomen. J. H„ Den Helder, f 5.—; F. K., id., f 20.—; Dr. D., id., f 10.— J. B. W., id. f 10.—; wed. P. K., ld., f 10.—; Ti., id., f 5.—; Fa. B. Bethlehem en Zonen, ld., f 500.—: fam. W. P., id., f 22.50; J. den A., id., f 2.50; Bezorgers Helderse Crt., f 62.59; C. de B„ id., f 5.—; R. v. P., id., f 2.50; Gi., ld., f 9.86; Tuindorpschool (3e klas), id., f 0.50; J. H. K„ id., f 5.J. B., Julianadorp, f 10.—; T. P.. Den Helder, f 10.—; Tineke N., id., f 0.70; J. P. B„ ld., f 1.50; De Kijkdoos (4 kinderen), id., f 3.01; M. de G., id., f 5.—; E. L. T., id„ f 2.—; G. Kooger, id„ f 1.—; K. B.. id., f 1.—; G. N M., id., Amerik. geld; D. D., id„ f 25.A. v. d. L., id., f 2.50; M. K., id., f 10.—; P. J. v, T., id., f 5.—; W. J. v. d. M., id., f 10.—; J. K., id., f 5.—; Bridgeclub „W.S.O.V.", id., f 30.—; K. B ld., f 5.—; v. d. W„ id., f 5.—; Ambachtsschool 2e klas. id., f 13.25; Bureaux afd. W., id., f 11.Huma nistisch Verbond, id., f 60.W. H., id., f 20.—; Personeel fa. A. Govers, ld., f 51.—; C. E. A., id., f 10.—; W. S.. id., f 5.—; Joop R., Johny v. d. H., Chris v. d. H. (sneeuwruimen), id., f 2Noldie M., id, f 2.50; mevr. N. S., id, f 2.50; H., id., f 2.80; Trainingsclub „Watervogels", id., f25.—; Smederij Rijkswerf, id„ f 60.G. H. K Julianadorp, f 10.T. D., Den Heider, f 10.—; H. K.. id., f 10.—; K. V„ id„ f 25.—; Toneelver. „De Ooievaar", id„ f 25.Voetbalpot Bankwerkers Rijkswerf, id., f 8.05; Tennisclub „Animo", id„ f 150.British Women Club. Huisduinen, f 100. Typografische Vakstudieclub, Enkhuizen, f 20.S. Zw„ Zaandijk, f 50. G. D„ id„ f 10.K. J. P.. id., f 5.G. van 't H„ Koog a. d. Zaan, f 2. H. D„ id., f 6.Ch. J. Gr., Heiloo, f 5.Damesbridgeclubje, Wormer- veer, f 10.D. V., Zaandam, f 2.50; P. K„ id„ f 5.Sociëteit „Ons Genoegen", Kolhorn, f 99.46: Dickie B„ Schagen, f 1.Jubileumfonds N. V. Nederland, Hoorn, f 250.—; Kl„ id„ f 10.—; Burg. Br., Hoogwoud, f 25.—; fam. Z„ Hoorn, f 2.50; P. N„ id„ f 3.56; mevr. wed. K„ id., f 5.—; mej. V., Alkmaar, f 10.Zaterdagavond Bridgeclubje, id„ f 50.G. S., id., f 5.mevr. H. G. H.V., id„ f 100.Jan en Lida, id„ f 16.82; Reiskas leerlingen Handelsdagschool, id„ f 51.50; Fa. Hekket, Klompen en Borstelindustrie, id„ 1 dag loon personeel f 84.56; D. H„ id„ f 5. Chr. Kleuterschool, St. Pancras, f 15.Pers. Ver. Alkm. Exportveiling, f 200.—; G. V., Alkmaar, f 5.—; M. S„ id„ f 25.—; K. J. C. D. V. A„ ld., f 50.N. N„ id„ f 10.D„ id., f 20.Bridgeclub „De twee tafels", id., f 80.—; Opening Slagersvakcursus, id„ f 100.Bridgeclub H.A.V.O., id., f 60.—; Fa. H. en Zn. id„ f 25.—; Pers. Wcsserij „De Valk", ld., f 67.Uitgangspot van 4 dames, id., f 54.C. K„ Petten, f 4.08; L. M., Alkmaar, f 5.—; M. H. K„ id„ f 10.—; H„ id„ f 9.—; mevr. C. D., id., f 2.50: N. N., id., f 15.—; S., id„ f 5.—; A.T.V. „Ontwaakt, id., f 50.—; J. J. M„ id„ f 10.Nazorg Arb. Inr„ id., f 7.Alkm. Damclub „W.D.O.", id., f 50.Damesbridgeclub „Sinkleton", id., f 10.Chr. School voor V.G.L.O., id., f 76.A. v. d. Z., id., f 10.Kaartrondje C. N., Bergen, f 6.75; Mixed Hockey Club, Alkmaar, f 50.V.A.V.V., „Alcmaria Victnx", f 250.J. C. B„ Beverwijk, f 10.Diesel Garage, id„ f 50.Ver. Expeditie Bedrijven, id„ f 150.Voetbalpot v. S„ id., f 15.P. J„ id., f 2.50; mej. M. B., Haarlem, f 2.50; H. R., Soest, f 10.Fa. H. Berghuis en Zoon, Uitgeest, f 10.G. A. van 't H„ Beverwijk, f 30.A. Gr., Andijk-W., f 10.C. de B„ A.Paulcwna, f 10.—; P. J., Nw. Niedorp, f 0.60. Hulpverlening nog slechts via gewone instanties HE REGERING acht het gewenst, zo langzamerhand ook in de noodgebieden meer tot de normale wegen van regelmatig bestuur terug te keren. Zij is van oordeel, dat de eerste'fase van de hulpverlening als afgesloten kan worden beschouwd. Behoudens bijzondere omstandigheden moet de hulp thans nog slechts in georganiseerd verband en door tussenkomst van de daarvoor verant woordelijke instanties geschieden. Allen die daarbij betrokken zijn, dienen ervoor te zorgen, dat tevoren een regeling aangaande financiële aansprakelijkheid voor de te verlenen hulp wordt getroffen. Aldus een bericht van de regeringsvoor lichtingsdienst, dat illustratief is voor de terugkeer van meer normale ver houdingen. Dat wil niet zeggen, dat nu reeds alles bij het oude is. MEN weet op het ogenblik bijvoor beeld nog hoegenaamd niet. hoe groot de schade geval voor geval is. Het wachten is op het droogvallen van het ondergelopen land. Zonder twijfel zal er veel kunnen worden hersteld. Daarbij is het zeker, dat de betrokken departementen niet zullen worden over belast met wederopbouwwerk, aange zien de overstroomde polders stellig ge leidelijk zullen droog komen en de werkzaamheden daarvoor over een vrij lange termijn zullen worden „uitge smeerd". De aan het herstelwerk ver bonden technische en administratieve taken zullen bovendien in hoofdzaak door de plaatselijke instanties kunnen Danktelegram aan luit gen Manton S Eddy Met behulp van drie en dertig pompen is men er nagenoeg in ge slaagd, De Vest in de polder Bevers- hoek bij 's Gravendeel leeg te zui gen. De foto toont de uiteinden van de slangen, waardoor het water uit de polder in het kanaal wordt geloosd. Prins Bernhard heeft gisteren zijn reeks reizen door het rampgebied voortgezet met bezoeken aan Numans dorp op de Hoekschewaard en aan Raamsdonkveer. In dit dorp landde hij omstreeks het middaguur met zijn helicopter. Enkele uren later was hij in Numansdorp. In Raamsdonk, zo is aan Z.K.H. medegedeeld, zijn ongeveer vijftig hui zen onbewoonbaar geraakt. Men hoopt, dat het uitbreidingsplan in de Boter- polder binnen een jaar weer zover is, dat men er normaal kan doorwerken. De polder is thans met enkele aange voerde pompen weer vrijwel droogge malen. In Raamsdonkveer woont thans een honderdtal evaeué's uit eigen en andere gemeenten. In Numansdorp, zo bleek de Pfins, is men begonnen met het droogmalen van de polder, waarin het dorp is ge legen. De gemalen zijn Maandagavond en Dinsdagmorgen weer in bedrijf ge steld, nadat zij waren hersteld. Samen kunnen zij per minuut ongeveer vier honderd kubieke meter water uit de polder slaan. De gaten in de dijken zijn voorlopig gedicht. In het ondergelopen land leven nog ongeveer duizend per sonen. De Prins heeft een telegram gezon den aan luitenant-generaal Manton S. Eddy, de opperbevelhebber der Ameri kaanse troepen in Europa, waarin hij hem hulde en dank brengt voor het voortreffelijke werk van zijn troepen bij de hulpverlening in het rampge bied. Tijdelijk monument op de Dam In het kader van de hulpverlening aan het Nationaal Rampenfonds door de kunstenaar» is door enkelen hun ner een tijdelijk monument ontwor pen, dat vermoedelijk Vrijdag 13 Febru ari a.s. op de Dam zal worden ge plaatst. Enkele aannemersfirma's heb ben aan de oprichting van het monu ment haar medewerking verleend. Het monument bedoelt een stimulans ge ven aan de hulpverleningsactie, die in Amsterdam wordt gehouden. Er zal fotomateriaal hangen van .de overstro mingen, er kunnen berichten worden geplaatst, loten verkocht, etc., etc. NIEUW TYPE WASMACHINE Een Dierense emaillefabriek geeft morgen een demonstratie met een nieuw type wasmachine. Deze machine maakt een deel van de was „strijk- droog", terwijl een ander deel nog het reinigingsproces doormaakt. worden uitgevoerd. Deze zullen zonodig worden bijgestaan door de directies van de wederopbouw in de getroffen pro vincies. Herstel en wederopbouw zullen met door beperkingen van de bouwbe- drijvighe'id worden geremd, zo wordt in het uitzicht gesteld. Ook zal door een eenvoudige en viotwerkende schadere geling het herstel zoveel mogeliik wor den bevorderd. Regelingen dienaan gaande zullen binnenkort worden be kendgemaakt. Evacués zullen nog slechts op be scheiden schaal naar hun woonplaats kunnen terugkeren. Met name in Zee land en op de Zuidhollandse eilanden zullen eerst de dijken moeten worden gedicht. Met name voor Schouwen- Duiveland en Goeree-Overflakkee zal de terugkeer vrij lang op zich laten wachten. Trouwens ook in de Alblasserwaard zal het nog wel even duren, voordat da verdreven bewoners naar huis terug kunnen. Men verwacht, dat de Waard over ongeveer vijftig dagen zal zijn drooggemalen. Er moeten nog ongeveer 175 cadavers worden geruimd, de leve ring van gas en electra moet veilig zijn en ook moet een behoorlijke afvoer van faecaliën verzekerd zijn. Op het ogen blik staan alleen in Sliedrecht nog 1258 woningen in of onder water. De RTM heeft haar stoomtramdienst op Spiikenisse (Voorne-Putten) hervat. De diensten naar Hellevoetssluls en Brielle worden nog per bus uitgevoerd. Trams en bussen rijden volgens de normale dienstregeling. Regerinq betuigt deelneming t.a.v overstroming op Sumatra De minister-president dr Drees en minister Luns hebben gisteren tele grafisch de regering van Indonesië hun deelneming betuigd naar aanleiding van de overstromingen op Sumatra, waarbij bijna honderd slachtoffers te betreuren waren en grote schade is aangericht. Nog steeds trouw aan Hitier De Westduitse regering heeft de ont binding bevolen van het „Freikorps Deutschland", een organisatie, welke zich nog steeds gebonden acht aan de eed van trouw op Hitier en groot ad miraal Karl Doenitz, die in Spandau tien jaar gevangenistraf wegens oor logsmisdaden uitzit, als het wettige staatshoofd beschouwt. Vier leiders van deze groep zijn gearresteerd. Bij vijf en dertig leden van het vrij corps is huiszoeking verricht. Naar schatting telde het duizend tot tweedui zend leden, voornamelijk in het Noor den van het land. Een arrestatiebevel is uitgevaardigd tegen de oud-studen tenleider dr Guenther Scheel, die ver leden maand door de Britten is gearres teerd in het kader van de actie tegen de groen-Naumann- De Beierse politie heeft in nachtelijke overvallen acht en twintig leden van de illegale communistische Freie Deut- sclie Jugend gearresteerd. Ook zijn do cumenten in beslag genomen. De nieuwe Amerikaanse Hoge Commissaris in West-Duitsland, Ja mes Connant. is uit New York naaf Bonn vertrokken. tfMt

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5