E Zvitsaletten Afsluit in be Vragen s vrij Chefarine Daar ging de liefde Bestuursleden toneelvereniging „Ciceroveroordeeld DE LIJST VAN SLACHTOFFERS Moskou I met Is Kan de gemeente? Uitgeverij vrij in het stellen der condities Auto door gladheid te water geraakt 4-voudige bestrijding van pijnen en griep 1 Nederlandse ero»s tegen Frans team? Sneiüe 3000 meter Roafd Aas Landbouwwerktuigen voor rampgebieden KOU, GRIEP. KOORTS Het Radioprogramma Samenwerk verbeie Er zullen altij Geen vrees vo 16e Februa Tweede Kamer het buitenla WOENSDAG 11 KICBRUARI 195S QBSTRUCTIE voeren is altijd een riskante bezigheid. Vooral als men dat doet met de overheid! Want dan komen er allerlei maat regelenUw woning is indertijd tegen uw wil gevorderd. Er kwa men mensen in, die U niet wilde. Het gevolg was, dat u besloot totaal niets meer aan de woning te laten doen De zaak lekt en zo meer. En nu wordt U door de gemeente de eis gesteld, dat de woning binnen vier weken hersteld wordt of anders zal het gebeuren voor Uw rekening. Ja, daar zult u niet aan kunnen ont komen. En, wij vrezen, dat U wer kelijk het maar beter zelf in orde kunt laten maken, dat zal goedko per uitkomen. Hoger beroep MENTOR weet ook, dat, zoals de zaak nu is geregeld, hoger be roep niet altijd volle bevrediging geeft. Het uitvoeringsorgaan komt met een jurist. De eenvoudige man die in beroep gingalleen of helemaal niet. En dan krijgt Men tor deze brief: moeten wij nu nog oppassen voor kunstjes en handig heden? Och, in theorie niet. Maar in de practijk? Dezer dagen kreeg Mentor in handen de officiële stuk ken van een beroep inzake een invEliditeits-uitkering. Betroikkene was bijna blind geworden. Aan één oog helemaal. In de uitspraak stond, dat invaliditeit nog niet aanwezig was, want: toen ter zitting betrok kene tekenen moest, zag zij dat er een spatje inkt op haar vinger viel want ze veegde dit direct weg, zo dat de Raad kon constateren etc.. Wij gaven de raad in hoger be roep te gaan want ze zag het spatje niet, maar voelde het! Hoe dan ook, lezer, ga in beroep inzake uw af wijzing, doch zonder succes te ver wachten. De kwestie is, dat U geen artsen-getuigen kunt nemen. Dan blijft U zwak staan. Zwart vlees IN DE HONGERWINTER kocht iemand bij een boer een stuk zwart vlees en vraag niet HOE duur. Er kon toen niet worden be taald. Nu komt die boer, compleet met allerlei dreigemtenten, om zijn zwarte geld. Het slachtoffer kocht destijds dit vlees om zijn vrouw van de hongerdood te redden. Nu zit hij er erg slecht voor. Wat nu? Allereerst is het niet onmogelijk dat hier sprake is van verjaring. Ten tweede: Mentor zou het er rus tig op aan laten komen, dat dit ge val voor de rechter komt. Hij heeft zo het gevoel, dat de boer die vor dering dan nog niet toegewezen gekregen heeft. Immoreel? Och, is het zoveel immoreler om te trach ten van deze betaling af te komen, als om, gebruik makende van de nood, voor een dergelijke prijs vlees te verkopen? Maar eens rus tig op een dagvaardiging wachten. De mislukte jas CEN LEZER bracht een regenjas naar een stomerij. Wat er terug kwam, was een vod. Men had zich op de fabriek een ongelukje ver oorloofd. Nu wordt er een schade vergoeding aangeboden van f 25, waarmee de lezer geen genoegen neemt. Hij wil een nieuwe hebben. Nu zit dat zo. Deze lezer heeft recht op een vergoeding van de schade. Die schade is de waarde van de gebruikte jas, zoals die er uit zag toen hij werd weggebracht. Het lijkt Mentor toe, dat deze niet ver boven de f 25 zal liggen. De inwoning CEN OUDE LEZER wil van zijn inwoning af. Hoe? De gemeente werkt niet mee. Kijk, lezer, de ge meente kan inderdaad de huur aan de inwoning niet opzeggen. Immers, U bent de verhuurder. U moet op zeggen. Doch daar bestaan maar enkele gronden voor waarbij niet: leeftijd. Trouwens, leeftijd geeft geen reden tot vrijstelling. Wel de slechte gezondheid. Zodat, als u de onderhuurders er uit zou kunnen krijgen, dan de gemeente zal laten onderzoeken of u recht op vrijstel ling heeft. Inning HE REGELING inning kleine geld- vorderingen is erg gemakkelijk. Maar daarom nog niet kosteloos en zonder risico. Gebruik van deze regeling heeft alleen zin, wanneer U zeker weet dat de schuldenaar solvabel is! Natie meubelen J)E door het water nat geworden meubelen moet u vooral niet te snel drogen bij de kachel of zo. Want dat bevordert het trekken. Rustig laten drogen en dan pas verder opknappen. En dan nog een raad: knoei zelf nooit met nat ge worden electrische apparaten. Laat dat vooral over aan de vakman! Den Helder WOOR de noodwet is Den Helder klasse drie. Op de andere vra gen dit: Alle inkomsten, behalve hetgeen men krijgt van kinderen, is inkomen dat in aanmerking komt voor aftrek. Dus ook de uit keringen van de V.O.V. Nu kan men niet zeggen dat dus de garan tie van de Staat helemaal onzin was. Want samen met de uitkerin gen van de noodwet, geeft de staat zelfs meer dan beloofd was Correspondentie W/ELKE jeugdige lezers kunnen Mentor uit eigen ervaring een goede internationale jeugd-corres- pondentieclub opgeven? Critiek COMS krijgt Mentor een critiek of een beschouwing toegezonden over een of ander artikel in onze courant. Dat is de bedoeling toch ONZE lezers kunnen kos- teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning-kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken, persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz. U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. niet. Want dan moet de schrijver van het artikel eigen antwoorden. En Mentor heeft in zo'n geval niet zijn mening naar voren te brengen! Persoonlijke moeilijkheden INDERDAAD mag men Mentor in vol vertrouwen bepaalde gezins of persoonlijke moeilijkheden voor leggen. Deze worden strikt per soonlijk beantwoord. Het kan nut tig zijn, te schrijven. Immers, in de loop van de jaren heeft Mentor ge merkt hoe nuttig het is dit te doen. WantJa, want in feite kunnen misvattingen over bepaalde dingen ernstige gevolgen hebben. Maar als men hierover eens even geschreven had. Neen, niet alle dingen behan delt Mentor zelf. Soms zal hij al leen contact leggen met een instel ling of vereniging. Maar nooit zon der toestemming van de lezers. Gevaarlijk Is erg gevaarlijk, om voor men de 'noodwet-uitkering aan vraagt, nog snel op allerlei manie ren vermogens-bestanddelen te doen verdwijnen, door giften en dergelijke handige dingen. Als dit uitkomt, kan stopzetting van de uitkering het gevolg zijn. MENTOR IIET lYIOI Kopen van ieksiboekjes is verplicht De drie bestuursleden van de toneel vereniging „Cicero" te Nieuwe Niedorp, die zonder toestemming van de toneel- uitgeverij „Vcsta" te Winschoten op 25 November 1951 het toneelstuk „De man ln burger" hebben laten opvoeren, zijn gisteren door de Meervoudige Kamer te Alkmaar veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van acht gul den aan de uitgeverij en zijn boven dien ieder afzonderlijk veroordeeld tot een boete van één gulden subs, een dag hechtenis wegens overtreding van de auteurswet. Het bedrag van acht gulden betreft de schadevergoeding voor het niet ko pen van het verplichte aantal tekst boekjes. Er was een schadevergoeding geëist van f 20.80, de totale prijs der boekjes, doch daar deze boekjes nog in het bezit zijn van de uitgeverij „Vesta" oordeelde de rechtbank de geleden schade niet hoger dan een gulden per boekje. ZIJN VROUW LAS VOOR Blinde student slaagde voor zijn doctoraal De 35-jarige heer H. B. Frieman uit Enschede, die sedert zijn zevende jaar blind is, slaagde aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam voor het doctoraal examen rechten. Dank zij het braille schrift kon hij de lessen op de lagere school blijven volgen. Nadien behaalde hij de diploma's handelscorresponden tie Engels en Duits en vervolgens in 1941 de middelbare acte Duits en in 1947 de acte Engels M.O. Sedert 1948 reisde hij tweemaal per week naar Amsterdam om de colleges aan de V.U. te volgen. De'boeken, die hij moest be studeren, las zijn vrouw voor, waarbij de tekst werd opgenomen op een wire- recorder. De heer Frieman behoefde slechts dit apparaat in te schakelen om de studiestof te kunnen volgen. De heer Frieman geeft overdag les in han. delscorrespondentie. De bestuurder verdronken De 39-jarige vertegenwoordiger J. H. B. uit Groningen, die onderweg was van Winschoten naar Groningen, is gsteren toen zijn auto slipte, het Win- schoterdiep. ingereden. Eerst na tien minuten slaagde de kraanwagen van de Groninger brandweer er in de wa gen op het droge te trekken. inmiddels was ook de gemeentelijke geneeskun dige dienst van Groningen gearriveerd, maar het slachtoffer was toen reeds overleden. Employé gearresteerd van „De Ommelanden" Op het terrein van de coöperatieve mei: prooi ctenfabriek „De Ommelan den" te Groningen is de heer B. V. Vooistra gearresteerd. Hij werkte tot kort voer zijn indiensttreding bij de condensfabriek „Friesland" te Leeuw arden. Hij heeft daar ontslag genomen en een functie geaccepteerd bij „De Ommelanden". De condensfabriek „Friesland" was het hier niet mee eens en deed een be roep op het concurrentiegedirig, dat door V. mede ondertekend was. In kort geding werd deze zaak aanhangig ge maakt en het vonnis dat hierop volgde, reide, dat het de heer V. verboden was op straffe van lijfsdwang bij een an dere zuivelfabriek in dienst te treden of contacten met andere zuivelfabrie ken te onderhouden. De president, mr A. D. van Regteren Altena, achtte het ten laste gelegde be wezen, aangezien de auteur alle rech ten had overgedragen aan de uitgeverij, welke derhalve naar eigen goeddunken kon handelen én het afnemen van ten minste acht tekstboekjes eveneens als betaling van het auteursrecht be schouwde. De toneelvereniging „Cice ro" had destijds wél vijf en twintig gulden auteursrecht aan het I.B.V.A. betaald. De Officier van Justitie bij de Ar rondissementsrechtbank, mr J. C. V. Meischke, had veertien geleden vrij spraak subs, ontslag van rechtsvervol ging geëist voor de drie bestuursleden van „Cicero". De 4 beroemde geneesmiddelen in 1 tablet Chefarine „4" brengen baat waar andere middelen falen. Teza men werken zij bijzonder snel, krachtig en weldadig. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET 'n Zflje doet wonderen! (Advertentie, ing. Med.) Unieke voetbalwedstrijd Naar wij vernemen heeft de Franse Voetbal-Federatie zich tot de KNVB gewend met het voorstel om op 12 Maart te Parijs een landenwedstrijd FrankrijkNederland te spelen ten bate van de slachtoffers van de wa tersnood. De KNVB heeft hierop, bij alle erkentelijkheid voor het Franse aanbod, moeten antwoorden dat een dergelijke wedstrijd op de voorgestelde datum onmogelijk zou kunnen worden gehouden omdat het Nederlands elf tal in Maart reeds twee landenwed- strijden speelt, n.l. op 7 Maart te Rot terdam tegen Denemarken en op 22 Maart te Amsterdam tegen Zwitser land. In overweging is thans een wed strijd tussen een ploeg van de Frank rijk woonachtige Nederlandse profes sionals en een Frans selectie-elftal, waaromtrent op korte termijn een be slissing zal worden genomen. De Franse Federatie heeft voorts aan de verschillende afdelingsbesturen ver zocht een toeslag te leggen op de en- tréekaarten voor alle in hun ressort te spelen wedstrijden, zulks eveneens ten behoeve van de slachtoffers der over stromingen. Op de eerste dag van de wedstrij den om het Noors kampioenschap hardrijden op de schaats vroor het 10 graden en stond er een harde koude wind over de baan. Slechts 800 toe schouwers hadden een plaatsje in het stadion gezocht om de prestaties van de twintig rijders te volgen. De uit slagen luiden: 500 meter: 1 Soefte- land 47,5; 2 Aas 47.3; 3 Dyngeland 47.9; 4 Lundberg 48.8. 3000 meter: 1 Aas 5.04,6 (nieuw baanrecord); 2 Lundberg 5.10,8; 3 Dyngeland 5.14,1; 4 Soefteland 5.22,8. De bond van agrarische loonbedrijven (Boval) roept alle loonwerkers op, aan de provinciale secretarissen der orga nisatie opgave te verstrekken van landbouwtractoren, machines, woonwa gens, loodsen, staaldraadpompen, repa- ratiematerialen, dommekrachten, land- bouwwagens, bulldozers, wielenbanden, stropersen, enz., die beschikbaar ge steld kunnen worden voor het herstel werk in de noodgebieden. f Pim. Pain en Puin in liet Inrhtroim vLiuZnvuiAii/Éuilit, 46. De half versufte Kareltje werd door Pim bijgebracht en vervolgens eveneens door de professor in een plas tic ballon opgeborgen. Het scheen Ka reltje echter niet te deren. In de bal lon ging hij meteen weer van zijn stok je. Billie keek ontzet toe. Zijn mond ging nog een paar maal open. maar er kwam geen geluid meer uit. „Vooruit Pim help eens even een handje", riep professor Splitser. We zullen deze twee bandieten nu maar verwijderen. Op geruimd staat netjes. „Wat g—gaat U m-m-met me d-d-doen". Billie kon nauwelijks uit zijn woorden komen. Hij stotterde Van angst en dat gebeurde niet vaak. „Ohniets", antwoordde de professor opgeruimd. „We brengen jullie alleen daar, waar je thuishoort". Samen met Pim rolde hij de twee bal lonnen tot buiten het tuinhek. „Za Pim en nu maar een flinke schop et onder". „Een flinke schop?" Pim be greep er niets van. „Natuurlijk. Je hebt toch zeker wel eens gevoetbald? Ik wel hoor. In mijn jeugd dan altijd. Kijk, dat doe je zo!" De professor gaf een sierlijke schop onder de plastie bal, waarin Billie gevangen zat. „Zo rollen ze vanzelf de heuvel af. En waar ze terecht komen, kan me niet sche len". „Zoudt U niet liever de politie opbellen?". „Nee, daar heb Ik een he kel aan. Ik houd er van mijn zaakje» zelf op te knappen." De professor lach. te. „Vooruit doe je plicht". En nu vloog ook de tweede ballon kaatsend en stut terend de heuvel af. MAUS GATSONIDES START IN RALLYE VAN SESTRIERE Maus Gatsonides, winnaar van de Rally e van Monte Carlo 1953, heeft met een Ford Zephyr ingeschreven voor de Rallye van Sestriere die van 26 Febru ari tot 2 Maart gehouden wordt. Ook de Italiaan Nino Farina heeft te elfder ure ingeschreven. Hij zal naar verwacht wordt met een Ferrari of een Lancia Aurelia deelnemen. PORTSMOUTH WEST HAM U. TE ANTWERPEN Zaterdag 14 Februari zal te Antwer pen een wedstrijd worden gespeeld tussen de Engelse eerste-klasser Ports mouth en West Ham United, een twee- de-klasser. De opbrengst komt ten goede aan de rampenfondsen in België, Engeland en Nederland. JENKINS WERELDKAMPIOEN KUNSTRIJDEN De titel van wereldkampioen kunst rijden werd te Da vos behaald door de Amerikaan Hayes Alan Jenkins, op de tweede plaats volgde zijn landgenoot James Grogan. De Italiaan Carlo Fassi, die te Dortmund het Europees kam pioenschap won, werd derde. Niet-gecontroleerde opgave HALSTEREN Paulus, Cornelia, geb. 5-5-'52, B 326; Raats, Petrus, geb. 17-12-84, B 308; De KroonVerburgt, Anna C., geb. 19-7-'65 B 316. KORTGENE Janse, Krijn, Torendijk; Van Boven, Stoffelina, ec'ntgen. van Willem Wes terweel, Torendijk; De Looff, Adriana, Hoofdstraat; mevr. JacobsKeydenier, Torendijk; Nljsse, Cornells P.; Weys, Elisabeth, geb. 2-8-'50, Cats, Annapol- der 18. MIDDELHARNIS Overleden d.d. l-2-'53: Kranse, Maria, geb. 6-7-'96 en Vroegindewey, Fransje, geb. 28-7-'72, echtg. van Arend Kranse, Waterweg 91; Van der Sluis, Neeltje, geb. 12-3-'81, echtg. van Jacob van Koote, Waterweg 43; Vis, Leendert, geb. 9-2-05, Oostvoorgors 39; Breeman, Huiberdina, geb. 15-ll-'68, echtg. van Leendert Driesche, Oostvoorgors 12; Nette, Hendrikus, geb. 9-10-T4, woon wagenbewoner; Van Wezel, Arend L„ geb. 25-10-'89, Oostvoorgors 32. NIEUWERKERK Scholten, Jebbigje, geb. 8-ll-'44; Scholten, Hendrikus J. H„ geb. l-6-'48; Scholten, Elisabeth C„ geb. 24-12- 52. OUDELANDE Te Goes geïdentificeerd: Jansens, Cornelia A., geb. 20-10-'75 en haar man Mol, Johannes, geb. 13-4-"75, Oudelan- de B 9; De Jager, Jan, geb. 6-11-76, Oudelande B 68. ST. PHILIPSLAND Begraven: Kunst, Willem, ongeveer 82 jaar, Achterstraat 1. RILLAND—BATH Dronkers, Dirk, ongeveer 90 jaar, Bath; Dronkers, Johanna, ongeveer 91 jaar, Bath; Nijsse, Goort, ongeveer 18 jaar; Nijsse, Pieternella, ongeveer 20 jaar; Nijsse, Catharina, ongeveer 15 jaar; Wed. A. BlokKrieger, A. Bu teijnweg; Mevr. De BokxSchrier, Zimmermanpolder; Cijsow, A„ Hoofd weg; De Goffau, J. S„ Burgemeester; Mevr. Van Zwienenv. d. Maas, 2e weg bij R.K. Klooster. STAVENISSE Stoel, Jacob, geb. 24-9-72, Bos A 41; Mol, Cornelia A„ geb. 12-10-'36, doch ter van M. Mol en D. C. J. de Graaf, Kerkstraat A 306a; Hage, Leendert. geb. 27-12-'07 te Stavenisse, echtgenoot van W. Sonke, Kerkstraat A 310; Van Zuien, Neeltje C„ geb. 14-10-'39, doch ter van A. J. van Zuien en J. P. Stout- jesdijk, Kerkstraat A 319; Noerland. Jacobus M., geb. 25-10-'96, echtgenoot van Maria Fierens, Kerkstraat A- 330; Luyk, Johanna, geb. 29-7-'67, weduwe van Arie Hage, Poststraat A 378; Hage Johanna P., geb. 20-9-'29, dochter van door Mary Burchell 37) „Het is gemakkelijk genoeg te beden ken hoe je moet handelen zolang het theorie is. Maar ais het echt gebeurt, raak je dikwijls helemaal van de wijs door een kleinigheid zoals de manier waarop de persoon iets zegt, of enkele woorden die je ontroeren of het gevoel dat de tijd krap is of zoiets dergelijks." Nou, het was nu te laat om er nog verder over na te denken. Ze hoopte alleen maar dat Errol haar toegefelijke stemming niet te letterlijk had opgevat. Hoewel natuurlijk het feit dat ze over een paar maanden met Errol zou trou wen haar wel eens vaker in een wel willende stemming zou moeten bren gen. Als ze met Errol trouwde. Hope vroeg zich met een soort te leurgestelde opwinding af hoe dit woordje „als" was binnengeslopen nu ze toch meende dat haar besluit vast stond. Ze was moe meer vermoeid dan door de gebeurtenissen van de dag ge rechtvaardigd scheen toen ze haar flat bereikte. Maar toen ze het gebouw betrad, verdween meteen alle moeheid, want de gestalte van Enid-sprong op van de bank in de hall en rende op haar af. „Lieve kind, ik was van plan nog vijf minuten, te wachten!" riep ze uit. „Ik dacht wel dat je vanavond thuis zou komen en ik kwam hier op goed ge luk naar toe. Er was geen antwoord toen ik op je bel drukte, dus begreep ik dat je nog niet terug was, maar ik heb hier uren zitten wachten minstens twintig minuten en ik dacht dat ik je nog vijf minuten zou geven en dan de hoop maar moest op geven." „Ga maar mee naar boven", zei Hope op haar zakelijkste toon, want Enids melodramatisch optreden maakte haar altijd ijzig kalm. Maar in werkelijkheid beefde ze niet zozeer door de gedachte aan de explicaties die ze zou moeten geven als wel door het vooruitzicht alle gewenste informaties van haar opge wonden vriendin te zullen krijgen. Hope slaagde er in Enids vragen te ontlopen tot ze beiden gezellig in luie armstoelen genesteld waren en de thee voor hen op tafel stond. „Nou!" riep Enid uit. „Ik sta er abso luut op een uitleg van dit mysterie te krijgen. Ik bel je nota,bene op om je te feliciteren met deze reuze bof en je begint met me te vertellen dat je de man waar je drie dagen geleden nog gek op was. niet gaat trouwen, en nu zie ik dat je toch zijn ring nog draagt", voegde ze eraan toe en stak een be schuldigende vinger naar Hopes linker hand uit. „Oh". Hope bedekte Instinctief de ring met haar andere hand, „die ring is niet van Richard". Enid liet een kreet van verbazing ho ren. „Van wie dan?" „Nou, zie je „Neen. Vertel me van wie je die ring hebt", drong Enid aan. „Errol Tamberley. Ik heb hem giste ren mijn ja-woord gegeven". „Je jókt het!" Enid keek haar met grote verbaasde ogen. waarin volgens Hope volkomen onredelijk verwijt blonk. aan. „Hope. nu doe je toch waar voor ik je zo heb gewaarschuwd. Je offert jezelf voor die kinderen op en laat je door die ellendige Tamberley kopen, opdat ze een tehuis zullen heb ben", „Doe niet zo belachelijk", antwoordde Hope levendig. „Daar is geen sprake van. Als het alleen maar een kwestie van geld was „Maar wat kan het anders zijn?" riep Enid uit. „Maar je ziet toch dat je je nu geen zorgen meer over dat geld hoeft te maken. Jouw Richard blijkt nu een heleboel te hebben en hij kan jou en de tweelingen toch een tehuis ge ven. Je hoeft helemaal niet met die Tamberley te trouwen. En zelfs als je zo edel bent geweest om Richard de bons te geven kun je dat nu nog her roepen en hem alles uitleggen. Doe die ring af. Hope Arning, en begin van vo ren af aan". Niets zou haar meer plezier hehben gedaan, dacht Hope boos, maar helaas was het niet allemaal zo eenvoudig of. om eerlijk te zijn, zo melodramatisch als Enid zich verbeeldde. „Het is heel anders dan jij denkt, Enid", begon ze ongeduldig. „Ik trouw niet met Richard". „Maar je hebt me Dinsdag toch ver teld van wel!' „Non, dat was niet waar „Bedoel je dat je me schilderachtige leugens op de mouw hebt gespeld of dat je van gedachten bent veranderd?" „Tk ben van gedachten veranderd". „Daar heb je ook niet lang voor nodig gehad". „Neen. Ik denk dat die dingen altijd nogal snel gaan als het eenmaal zo ver is", zei Hope met het gevoel dat ze dit niet erg handig inkleedde. „Bedoel je dat je de vorige Dinsdag nog dacht dat je verliefd was op Ri chard Fander en Zondag tot de ontdek king kwam dat je verliefd bent op Er rol Tamberley?" „Ik weet dat het onzinnig klinkt „Inderdaad', beaamde Enid. „Maar zo is het nu eenmaal". „Dan moet je wel stapelgek ziin op Errol Tamberley om zo volledig en zo plotseling om te zwaaien", merkte Enid op. Hope antwoordde daar niet op. dus vroeg Enid ernstig: „Ben je dat?" Hope haalde diep adem en zei toen „Ja", met een zekerheid die haar zelf evenzeer verbaasde als Enid. Er heerste een stilte. Toen sprak Enid: „In zekere zin is het natuurlijk ont zettend romantisch. Ik bedoel, je wist altijd zo zeker dat je het land aan hem had en zo. Je was soms geweldig fel. Hope. En nu kom je tot de ontdekking dat je verliefd op hem bent. Ik veron- derstel dat hij tot die machtige per soonlijkheden behoort die je gewoon biologeren". „Hij is inderdaad een sterke persoon liikheid", gaf Hope toe, en ze vroeg zich af waarom het haar hinderde Er rol zo over de tong te laten gaan. „Maar boeiend?" drong Enid aan. „Ja, dat vind ik wel. Ik geloof dat een heleboel mensen hem erg aantrek kelijk vinden doordat hii zo domine rend is". „Wel heden mijn tijd, wat nraat ie koeltjes over hem! Vind iii hem boei end?" „Natuurlijk", zei Hope geprikkeld, en zelfs Enid kreeg het gevoel dat ze dit detail nu lang genoeg onder de loupe had genomen. „Was jouw Richard Fander ontzet tend ontdaan?" t „Waarover?" „Nou, omdat je hem voor een ander in de steek liet, natuurlijk. Lieve hemel, Hope, het liikt wel of je in trance ver keert. zo weinig belangstelling toon Ie voor de hele kwestie! Het fs toch nogal kras om iemand zo van de ene dag on de andere de bons te geven. Dinsdag.." „Ja. dat weet ik wel", viel Hope haastig in. „Maar ik wil daar liever niet over praten". „Neen, dat begrilp lk wel", gaf Enid toe. „Begrijp me goed, ik vind dat je gelijk hebt om eerliik te ziin als je wer kelijk van gedachten veranderd bent Het heeft geen zin om met een man te trouwen alleen omdat je hem ie ja woord hebt gegeven, wanneer je bijtijds tot de ontdekking komt dat er een an der is Maar ik denk dat je je toch wel schuldig zult voelen, hoe eerliik en op recht je ook probeert te zijn". (Wordt vervolgd) P. J Hage en P. J. Koeman, Molenpad A 200. STEENBERGEN Geïdentificeerd en begraven: De Groot, Adriana C„ geb. 4-4-'98, gehuwd met Dekkers, Kluudertsedijk 25; Heij- ligers, Adrianus, geb. 20-7-'94 en zijn dochter Heijligers, Johanna M., geb. 8-10-'23, Koeveringsedijk 23. („Het Ned. Rode Kruis kan ïn ver- band met de omstandigheden, waar- onder de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledigs garantie geven voor de betrouwbaar heid. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijziging achteraf noodzakelijk zal blijken".) LIJST NOGMAALS ROND B|J AMBTENAREN? De besturen van de vijf centrales: van overheidspersoneel hebben beslo ten het personeel op basis van vrijwil ligheid dringend aan te bevelen, niet alleen over de maand Februari, maar ook over de maanden Maart en April 1 procent van hun salaris voor het Rampenfonds af te staan. zijn snel en afdoend te bestrijden meti 'Z.W/TSALpreparaat.' (Advertentie. Ing. Med In de keel beginnen enkele dep gevaarlijkste aandoeningen» 's Neem bij de geringste klacht, zoals kriebel, heesheid of gezwollenheid de snelwerkende (Advertentie, ing. Med.» DONDERDAG 12 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.50 Dag- opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek, 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koor en orgel. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Wa- lerstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Amusements- muziek. 12.00 Piano, viool en cello. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Orgel en piano. 12.50 „Uit het Bedrijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.- muziek. 13.20 Lichte muziek. 13.55 „Paul Vlaanderen en het Jonathan Mysterie", hoorspel. 14.35 Alt en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Tussen vier en vijf", 16 45 Voor de jeugd. 17.30 Militaire actuali teiten of gram.muziek. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Regeringsuitzending: J. J. v. d. Laan: „Nieuw Guinea's Australische buur man". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproble- men. 18.25 Reportage of gram.muziek, 18.30 Lichte muziek. 19 00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Jazzmuziek. 19.40 Zang en orgel. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharmonisch-Orkest. 21.05 „Mijnheer Tik-Tak", hoorspel. 22.10 Gram.muziek. 22.20 Gevarieerd programma. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gra- mofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV., 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramofoon- muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten, 8 15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Amusementsmuziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen 12.55 „100 jaar Kromstaf". 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws. 13.20 Hawaiïan-muzlek. i3.40 Bariton en piano. 14.00 Amusements muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gra- mofoonmuziek. 15.30 Radio Philharmo- ntsch Sextet. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Vo caal Ensemble. 16.50 Gram.muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.40 Voordracht. 18.00 Gram.muziek. 18.30 „Op causerte 18 45 Gram.muziek. 19 00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Le vensvragen van allerlei aard en een pas toraal antwoord. 19.30 Gram.muziek 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevarieerd programma, 21.45 Vragen aan voorbijgangers. 22.15 Orgelconcert. 22 45 Avondoverdenking. 23 00 Nieuws en S O S -berichten. 28.15— 24.00 Gramofoonmuziek, Directie: j. BIJLSMA en C. KR) Hoofdredacteur. H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 55 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, Tel. 332 Postgiro 187294 Van J)E MINISTER van W stuk van de afsluitin beleid. Hoewel deze was, zal thans tevens deskundigen, ook buite te lichten. Dit rapport nendijken zal eveneens zondere voorzieningen tasten der dijken van het grootste deel der komst zal op ruimere minister Algera Woens behandeling der regerm mede. 11 IJ begon zijn rede met he een uitvoerig overzicht zaken van de ramp. Een d mate ongunstige omstandig hiertoe bijgedragen: een lijk zware Noordwesterstoi ongewoon lange duur; het van deze storm met een sp samenvallen van de zwaa ten met hoog water. Op grond van wetenscl rekeningen was het do kend, dat onder uitzond' stige omstandigheden Vloeden zouden kunnen ooit waren waargenomen stuk werd reeds vóór genomen; enkde plannen uitvoerbaar. Bij de voorlo ring van de jongste plan voortijdig door de zee over enkele jaren geleden heeft lige minister van Waterst dacht der Kamers op gevestigd. Deze wetenschappelijke konden eerst in de laatstf voordien gevolgde proefoi methoden vervangen, moderne wetenschap ka een volstrekte risico-uitslu Wel moet en zal worden menselijkerwijs mogelijk (Van onze parlementaire Op voorstel van prof (K.V.P.) heeft de Twee Woensdagmiddag met stemmen een motie waarin zij, „bewogen stroom van naastenliefde horigheid, waarvan niet Nederlandse volk zelf getuigenis geeft, maar van over de grenzen baring van volkeren tot ov.s is gekomen, vriende regeringen en dank van Nederland voor de sterkende het zich ten nutte va waardig hoopt te be motie was onderteke voorzitters van alle uitzondering van de tische. Tevoren had president, dr W. Dre de regering zijn hartelijk ming betuigd. Het officiële Sowjetr bureau Tass, heeft v dat de Sowjet-Unie met Israël heeft verbr De Sowjetrussische buitenlandse zaken, de Israëlische gezant muel Eliahsiv, mededei het besluit van de So gezantschap in Tel Wysjinsky verzocht de gatie, Moskou onverwijld De diplomatieke betrek gebroken, drie dagen j Sowjetrussische legatie I een ontploffing heeft 1 door een deel van het beschadigd we d en dn K wondingen opliepen w te van de Russische gez jof. De Israëlische regei de de aanslag en belo goeding. Er werden vel, richt. Onder de arrest; «f zich leden van de anti K organisaties.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6