De Russen vormen het vraagteken Eendrachtig verder! Opgewekte discussies in de Tweede Kamer AKKERTJES Nederlanders vol zelfvertrouwen Eisenhower wijzigt politiek van V.S. inzake Zuidoost-Azië KOORTS Mr E. G. M. Roolvink toch lid van de Tweede Kamer Snuifen wrijf] Achtste lijst slachtoffers van de watersnood Om het wereldkampioenschap op de schaats Wordt het sprookje van Alma Ata werkelijkheid Belgen overtrollen Nederlands team Den Haag-Rotterdam ten bate van NRF Bestuur van Zwaluwen werd gecompleteerd Minister Fyfe bezoek* rampgebied Egypte schalt tekenen van koningschap af „Omme'anden" zwegen O ver 430 000 kg suiker Wetsontwerpen werden aangehouden VRIJDAG 13 FEBRUARI 1953 (Van onze sportredacteur) Her IS IN DE GESCHIEDENIS van de schaatssport altijd nog zo geweest dat de rijders, die bij de Europese kampioenschappen een belangrijke stem in het kapittel hadden, ook bij de strijd om de wereldtitel op de voorgrond traden. Slechts tweemaal sinds in 1889 de titel van wereldkampioen hardrijden op de schaats werd ingesteld, werd deze trophee niet door een vertegenwoor diger van de Oude Wereld behaald. Dat was in 1891, toen de Amerikaan I F. Domoghae te Amsterdam alle afstanden won, een prestatie welke in 1897 door de Canadees McCulloch te Montreal werd geëvenaard. Nadien stond op de eerste plaats van het algemeen klassement in de meeste gevallen de naam van een Noor of een Fin. Tussen de jaren 1891 en 1897 vierde Jaap Eden zijn grote triomfen en na 1900 werd de reeks van Noorse en Finse grootheden slechts een enkele maal door de naam van een Rus onderbroken. AAN DE VOORAVOND van de we- reldkampioenschappen, welke Zater dag en Zondag te Helsinki worden ge houden, vraagt men zich bij uitzonde ring nu eens niet af, welke Noor of Fin de titel voor zich zal opeisen. Natuur lijk dienen wij de Noren niet geheel weg te cijferen, maar deze Scandina- viërs zijn er zelf van overtuigd, dat zij Hjalmar Andersen's titel niet aan een landgenoot, maar aan een Nederlander of een Rus zullen moeten afstaan. Het feit, dat de Russen besloten heb ben aan deze wereldkampioenschappen deel te nemen, heeft de regelmaat van dit schaatsevenement verstoord. Dit maal zullen de prominenten van de Eu ropese kampioenschappen niet alleen in de belangstelling staan. Zij zullen weten, dat het publiêk met grote span ning uit ziet naar de verrichtingen van de Russen, die zullen moeten bewijzen, dat de berichten over hun kracht, die uit Alma Ata zijn komen overwaaien, op waarheid berusten. Nog altijd be staat hier en daar twijfel over de fan tastische tijden, welke onder ideale omstandigheden in Alma Ata zijn ge maakt. Nu echter de Russen naar Hel sinki komen om hun krachten te meten met de sterkste rijders ter wereld, moet toch worden aangenomen, dat zij het een en ander in hun mars hebben. Zij zouden zich eenvoudig belachelijk ma ken, als hun prestaties op de wereld kampioenschappen niet in verhouding stonden tot de tijden, welke destijds in Alma Ata werden gemaakt. UNKELE DAGEN geleden zei Kees Broekman: „Van der Voort, Maarse, Huiskes en ik zullen trachten een einde te maken aan het sprookje, dat de Rus sen onverslaanbaar zijn". Broekman, Europees kampioen en een van de fa vorieten voor de wereldtitel, gaf daar mee blijk over voldoende zelfvertrou wen te beschikken en dat is voor een athleet, in welke tak van sport dan ook, een zeer belangrijke steun. Hoe 'zijn kansen staan, is slechts bij benadering te zeggen. Vast staat in ieder geval, dat de tijden, waarmee verschillende Rus sen onder de wereldrecords bleven in hoofdzaak werden gemaakt door spe cialisten. Van deze rijders zal Broek man o.i. weinig of geen concurrentie hebben te duchten, maar de Russen be zitten zeker ook uitstekende kiasse- mentsriiders en met name Shilkov moet als een gevaarlijke rivaal worden gezien. Wielerwedstrijden te Brussel In het zeer goed bezette sportpaleis te Brussel zijn Donderdagavond wed strijden en demonstraties gehouden in vier takken van sport wielren nen, athletiek, boksen, basketball ten bate van de slachtoffers der over stromingen. Op het program stond o.m. een wieleromniumwedstrijd tussen een Belgsche ploeg, bestaande uit Van Steenbergen, Gosselin en Glorieux, en een Nederlands team, gevormd door Schulte, Van Vliet en Derksen, in drie manches: puntenrace, plcreg-achter- volging en 1 kilometer a l'italienne. De Belgen zegevierden in alle onder delen. Gedetailleerde uitslag: Eerste manche. Puntenwedstrijd met 5 klasse menten: 1 België 29 punten; 2. Ne derland 21 pnt. De klassementen werden achtereen volgens gewonnen door Glorieux, Van Vliet, Derksen, Gosselin en Derksen. Tweede manche: achtervolging over 8 ronden: 1. België in 1 min. 34 sec.; 2. Nederland crp 65 meter. Derde manche: 1 kilometer a l'ita lienne: 1. België 1 min. 1.4 sec.; 2. Nederland 1 min. 1.6 sec. Eindklasse ment: 1. België 3 pnt.; 2. Nederland 6 pnt. De wereldkampioen Dolf Verschueren won een stayerwedstrijd, verreden als achtervolging, over 10 kilometer tegen Wout Wagtmans. De Belg noteerde een tijd van 8 min. 44.8 sec., een nieuw baanrecord. Wagtmans had 110 meter achterstand. Het oude baanrecord stond met 9.28.8 sinds Zondag j.l. op naam van de Italiaan Martino. De samenstelling van het Rotterdams elftal, dat op Dinsdag 17 Februari ten bate van het Nationale Rampenfonds te Den Haag een wedstrijd tegen het Ha a cs elftal zal spelen is als volgt: Doel: Landman (Sparta). Achter: Visser (Xerxes) en Lager waard (Excelsior). Midden: Van Sohijndel (SVV.) Terlouw (Sparta) en Dörr (Excelsior) \oor: Van Ede (Sparta), Van Steen bergen (Feijenoord), Van de Hoek (Feijenoord), Van Pelt (S.VV.) en Jacques Heyster (Hermes D.V.S.). Brt Baags zal in de volgende opstelling spelen: Doel: Kok (A.D.O.). Achter: De Jong (A.D.O.) en Kram (D H.C.). Midden: Van Beek (A.D.O.)Zouten dijk (HBS.) en Loof (A.DO) Voor: Schwenke (HBS.), Kunemar (H.B.S.), Van Heeswijk (H.V.V.). Vol lebregt (D.H.C.) en Rijnvis (A.D.O.). Reeds eerder hebben wij betoogd, dat de prestaties op verschillende tijdstip pen en andere banen afgelegd, geen houvast tot vergelijkingen bieden. Als wij echter aannemen, dat de Russen hun beste prestaties op een ideale baan onder gunstige omstandigheden hebben geleverd en wij stellen daarnaast de verrichtingen van Wim van der Voort, Anton Huiskes en Kees Broekman te Davos, moet toch worden aangenomen, dat onze toprijders zeker zo sterk zijn als de Russen, die naar Helsinki komen. Vor ons staat vast, dat de verschillen in ieder geval minimaal zijn en dat wij spannende wedstrijden tegemoet kun nen zien. Wat de andere deelnemers betreft, behoeft Broekman naar alle waarschijn lijkheid alleen rekening te houden met de Oostrijker Offenberger, de Noren Haugli, Martinsen, Aasen zijn vriend en landgenoot Wim van der Voort. Misschien dat de twee Koreanen en twee Hongaren verborgen krachten in zich bergen, maar waarschijnlijk is het niet. Wat de Zweden en Finnen be treft, hebben de Europese kampioen schappen wel geleerd, dat deze teams reeds tevreden mogen zijn met een ver tegenwoordiger, die zich bij de eerste tien in het eindklassement kan plaat sen. Nu mag het waar zijn, dat de krachtsverhoudingen bij de Europese en wereldkampioenschappen elkaar veelal wel iets ontlopen, omdat som mige rijders over hun vorm zijn ge raakt en andere pas later in topconditie komen, de verschillen te Hamar waren echter te groot om te kunnen geloven in serieuze Zweedse en Finse candida- ten voor de titel. Wij hebben de indruk, dat het een RussischNederlandse aan gelegenheid wordt, waarbij het moei lijk is voorspellingen te doen, daar wij alleen met zekerheid weten, wat Kees Broekman in zijn mars heeft. De Rus sen vormen het grote vraagteken. Vijf landen vormen een militaire commissie De Verenigde Staten zullen deel gaan uitmaken van een militaire commissie van vijf landen, welke besprekingen zal voeren over de verdediging van Zuidoost-Azië- De andere leden dezer commissie zijn Engeland, Frankrijk. Australië en Nieuw-Zeeland. Er zal spoedig een bijeenkomst worden gehou den. De commissie zal los staan van de door de V.S., Australië en Nieuw-Zee- land gevormde defensieraad, de ANZUS De toetreding van Amerika bewijst een aanzienlijke verschuiving in de Amerikaanse politiek. Truman is steeds tegenstander geweest van de Brits- In het bestuur van de Algemene Nederlandse Voetbalvereniging de Zwaluwen zijn enkele bestaande vaca tures aangevuld. In de vacature, ont staan door het overlijden van de heer H. A. J. Bockmeulen. is voorzien door de heer J. W. J. Panis te Tilburg. Tot penningmeester werd benoemd de heer N. J. Twisterling te Haarlem. Tot dus- ver was deze functie waargenomen door de voorzitter mr A. van der Wilde. De oud-voorzitter van de Zwa luwen, de heer L. F. Verwoerd, is tot erelid benoemd. Op de laatst gehouden bestuursvergadering van de A.V.V. De Zwaluwen is besloten een bedrag van f 2.500.te schenken aan het Nationale Rampenfonds. NOG MEER WEDSTRIJDEN T. B. V. RAMPENFONDS Zondag 15 Februari zal, ten bate van de slachtoffers van de watersnood in België en Nederland, een voetbalwed strijd te Mechelen worden gespeeld tussen Racing Mechelen en Xerxes. Deze wedstrijd kon tot stand komen doordat de K.N.V.B. toestemming ver leende, de competitiewedstrijd Xerxes —D.H.C. (eerste klasse D), welke voor Zondag op het competitieprogram stond, uit te stellen tot 21 Maart. D.H.C. ging hier eveneens mee accoord. Ten behoeve van het Nationale Ram penfonds hebben Feijenoord en Heeren veen, die beide Zondag vrij zijn van de competitie, besloten te Rotterdam m het Feijcnoordstadion een wedstrijd te spelen. Feijenoord heeft besloten haar leden en donateurs tot deze wedstrijd géén gratis toegang te verstrekken, terwijl voorts alle andere bondsdiplo- ma's evenmin geldig zullen zijn. Heerenveen voegde daaraan het ge baar toe de voor haar aan deze wed strijd verbonden reis- en verblijfkosten geheel voor eigen rekening te nemen. Wedstrijden zwemmend redden te Alkmaar Zaterdagavond zullen in „De Over- dekte" te Alkmaar, des avonds om half acht, wedstrijden worden gehpuden voor de leden van de reddingbrigades in het district Noord-West, omvattende de provincie Noord-Holland. De sterk ste zwemmers in dit district, w.o. de internationals D. v. d. Berg en FNee- rincx zullen aan de start verschijnen. Buitenlandse voetballers steunden N.R.F. De K.N.V.B. deelt mede: Ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds zullen de volgende bedragen aan de K.N.V.B. worden overgemaakt ter overdraging aan genoemd fonds: Franse Voetbal bond: Fr. frs. 247.990, zijnde de op brengst van een door het Roode Kruis gehouden collecte tijdens een Franse bekerwedstrijd te Parijs. Westduitse Voetbalbond: 10.000 mark. Italiaanse Voetbalbond: 1.000.000 Lire. WestwoodDemmy dansten naar wereldkampoenschap Het Engelse paar Jean Westwood en Lawrence Demmy heeft de titel van wereldkampioen ijsdansen geprolon geerd. Met een totaal van 37.05 punten en plaatscijfer 6 eindigden de Engelsen op de eerste plaats. De zesde plaats werd ingenomen door de Nederlan ders Lidy Boon en Aad van Dam met 32.72 punten, plaatscijfer 35, terwijl het Nederlandse echtpaar Odink op de tiende plaats eindigde met 27.74 pun- ten en plaatscijfer 50. Franse voorstellen, om een staf-orgaan te vormen. Hij wilde voor Amerika geen enkele verplichting inzake het vas teland van Zuidoost-Azië aanvaarden. Wel werden af en toe vergaderingen van een losse militaire groep uit de vijf landen te Washington gehouden. Deze groep wordt ontheven. Engeland vraagt dringend om zandzakken De Britse minister van binnenlandse zaken, Sir David Maxwell Fyfe, zal Zaterdag met zijn echtgenote een be zoek aan ons land brengen, teneinde zich op de hoogte te stellen van de toestand in het rampgebied en van de wijze, waarop men de door de stormvloed ge schapen problemen oplost. Hjj zal ook besprekingen voeten met regeringsper sonen en daarbij de mogelijkheid van hulp aan ons land nagaan. Intussen hebben Nederland en negen andere Westeuropese landen een drin gend verzoek uit Londen ontvangen, om op de korst mogelijke termijn tién millioen zandzakken te leveren ter ver sterking van de Britse zeeweringen. Dit verzoek staat in verband met het komende springtij. Zes staten hebben reeds in totaal vijf millioen zakken toe gezegd, die uiterlijk Zaterdag in En geland zullen aankomen en gratis wor den afgestaan. moehuiverig Misschien voorboden van een griep. Doe er iets tegen: neem een "AKKERTJE^: In korte tijd voelt U zich weer fit hel pen directf (Advertentie. Ina Med-> Lanzamerhand verdwijnen in Egypte alle uiterlijke tekenen van het koning schap. Woensdag besloot de minister raad dat de wetten en de decreten voortaan in naam van het volk zullen worden afgekondigd. Ook wordt al niet meer recht gesproken „in naam van de jonge koning Foead", maar „in naam van het Egptische volk". Een groot aantal straten en pleinen, scholen en andere intsellingen die de naam van Faroek droegen, kregen an dere namen. De luchtmacht en alle le gereenheden schrapten het woord „ko ninklijk" uit de naam. Op de postzegels komt de beeldenaar van koning Faroek nog voor maar dit heeft een practische reden: de oude voorraad postzegels is nog niet op. Zv/arte costuums gevraagd 111T alles blijktdat het Neder- landse volk in deze dagen van rampspoed méér offerbereid is, dan we sinds 1945 voor moge lijk hadden gehouden. Met gulle hand geeft men wat men heeft; dikwijls veel meer dan men mis sen kan. Misschien ziet ge bij dat schenken voor uw geestesoog een aankbare Zeeuwse boer op doemen, die voor het eerst sinds dagen droge en schone kleren aankrijgt. Dit is wél gedaan zegt men dan tot zichzelf. Doch niemand in het gespaarde deel van ons land heeft gedacht aan de omstandigheid, dat een grijs jasje, een lichtblauwe broek, een rood overhemd en een grijze hoed (In het Westen des lands een aantrekkelijke compositie), door vele Zeeuwen beschouwd worden als regelrecht te stam men uit Satans eigen modehuis. Naar de smaak van vele Zeeuwen en ook van de bewoners van Goeree-Overflakkeeis een fat soenlijk cosfunm zwart vrrv kleur en sober van snit. Bovendien zijn vele Zeeuwen zwaarder gebouwd dan hun seksegenoten iv de ste den. Men zou echter een Nurks moeten zijn. om vast te stellen dat deze onvoorziene bijkomstia- heden afbreuk doen aan de waarde van de offers. Hoge boelen voor fabriek en assistent-directeur Het gerechtshof te Leeuwarden heeft gisteren arrest gewezen in de zaak tegen de coöperatieve melkproducten- fabriek „De Ommelanden" te Gronin gen, die door de politierechter aldaar was veroordeeld tot betaling van een boete van 67.500 terzake het ver zwijgen bij het doen van een opgaaf aan het bedrijfschap Zuivel van een hoeveelheid van 430.000 kg suiker. Deze suiker werd verkocht, waarna tegen lagere prijs een iets geringere hoeveel heid werd teruggekocht. Die transactie leverde een winst crp van 60.000. Het vonnis van de politierechter is gisteren bevestigd, doch de op te leg gen straf werd gewijzigd in f 5.000 boete en betaling aan het landbouw- egalisatiefonds van een bedrag van f 60.000. De assistent-directeur D. S„ die ODdracht tot de verkoop h-d ge geven, werd overeenkomstig het von nis van de politierechter veroordeeld tot een boete van 750.— of 3 maanden hechtenis. DE DIJK GAAT VOOR HET UNIFORM De luchtmachtkapel, die in October begonnen is met een actie voor nieuwe uniformen, zal deze actie - o.m. bestaan de uit een reeks concerten - voortzet ten. doch nu ten bate van het Rampen fonds. Amendement van ds Zandt op inentingswet TERWIJL VELE LEDEN zich Donderdagmiddag in de Tweede Kamer rond de voorzitterstoel verdrongen, ontspon zich een levendige discussie tussen voorzitter Kortenhorst, ds Zandt (S.G.P.) en prof. Oud (V.V.D.) over de vraag, of het door de S.G.P. ingediende amendement op het wijzigingsvoorstel van de Inentingswct-1939 al-dan-nict toelaatbaar was. Hoewel duidelijk was, dat ds Zandt in zijn opvatting alleen stond, werd de beslissing over het amendement en het voorstel opgeschort tot Vrijdagmiddag. QS ZANDT had tevoren nogmaals uit voerig zijn principiële en medische bezwaren tegen de inenting uiteengezet. Uiteraard verzette hii zich ook tegen het wijzigingsvoorstel, dat beoogt de inenting te bevorderen. Zijn amende ment wilde de artsen en geneeskundige inspecteurs de verplichting opleggen on verwijld bepaalde gevolgen van vaccina ties te melden. De staatssecretaris van Volksgezondheid, dr Muntendam, wees de insiiuaties tegen de artsen met klem af en bestreed met vele argumenten de opvattingen van ds Zandt. Dr Kortenhorst en prof Oud waren van oordeel, dat dit amendement buiten de aan de orde zijnde materie viel Zou de Kamer dit amendement in be handeling nemen, dan zou later het hek van de dam ziin met alle gevaar lijke gevolgen van dien. De staatssecretaris was kennelijk te- Ieurges'eld en ook wel enigermate ont hutst. dat de beslissing ter zake werd aangehouden. Spoed met Friese kwestie QOK de staatssecretaris van Sociale Zaken, dr Van Rhijn, zag de beslis sing over zijn ontwerp-stoomwet opge schort. Tevoren hadden woordvoerders van vrijwel alle Dartijen met elkaar en met dr Van Rhijn een discussie over de door de eigenaren van stoomwerktui gen te betalen retributies. De staatsse cretaris achtte deze retributie niet on billijk, daar de stoomwet niet alleen de algemene veiligheid maar ook de veilig heid van de gebruikers zelf op het oog heeft. Een systeem van vrijstellingen terzake wees hij af: als regel moet de retributie worden betaald. Bij het wetsontwerp tot wijziging van de lager-onderwiiswet 1920. dat bedoelt de verlofregeling der onderwijzers ge lijk te maken aan die der ambtenaren en de smartegeld-regeling een wettelijke basis te geven, werd door vele afge vaardigden de Friese kwestie ter spra ke gebracht.. Maar terwijl mevrouw Fortanier-deWit (VVD) en de heren de Loor en Roosjen op spoed aandrongen, maande de heer Peters (KVP) deze kwestie met wijs .beleid te behandelen, teneinde een ontaarding in emotionele overwaardering te voorkomen. Wel had hij groot respect voor de virulente acti viteit van het Friese volk voor de eigen cultuur, maar zou het ten zeerste be treuren als de nationale eenheid in ge- Interne moeilijkheden in de K V P. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren be sloten tot toelating als lid van mr E. G. M. Roolvink, uit Almelo, die de plaats zal innemen van mej. dr A. de Waal, eveneens van de K.V.P., die onlangs tot staatssecretaris van Onderwijs werd benoemd. Zoals wij gisteren meldden, heeft het bestuur van de K.V.P. de heer Roolvink verzocht de benoeming niet te aanvaarden. Mej. De Waal bezette in de Tweede Kamer een zogenaamde kwaliteitszetel voor buitenlandse zaken. Destijds werd reeds door de Verkiezingsraad der K.V.P., die in eerste en laatste instantie over alle kwaliteitszetels beslist, tot plaatsvervangster van dr De Waal aan gewezen mej. dr J. C. H. H. Vink uit Utrecht. Het kiesreglement van de KVP legt een candidaat voor de Tweede Ka mer de verplichting op, dat hij zich terugtrekt, wanneer het Partijbestuur hem dit verzoekt. De betrokkene kan in beroep gaan bij de Partijraad. Indien deze het besluit van het bestuur be krachtigt, moet hij voor het Kamerlid maatschap bedanken. Het partijbestuur neemt dergelijke besluiten alleen dan, wanneer de samenstelling van de Tweede Kamer fractie dit onder meer met het oog op de noodzakelijkheid te beschikken over deskundige leden op belangrijke gebie den van het staatkundige en openbare leven, noodzakelijk maakt. Voorshands kunnen wij nog niet in zien, dat het gelijk in deze aan de kant van mr Roolvink is. Iedere partij is ten onzent vrij haar candidaatstelling naar eigen goedvinden in te richten. De interne partijdemocratie zou echter een aanfluiting worden, indien niet elle leden zich zouden houden aan de officieel aanvaarde reglementen en ge nomen beslissingen. Ook al acht deze of gene een reglement of een op grond daarvan genomen beslissing onjuist. Wij hopen dan ook, dat deze voor onze democratie niet direct bevorderlijke ge schiedenis spoedig tot het verleden zal behoren! vaar zou komen. Het voorgestelde ar tikel, dat mede de mogelijkheid tot Fries onderwijs wil openen, achtte hij in dit verband een koekoeksei. Ook het onderwijs in het Esperanto kwam in discussie. De heren Tilanus <CH) en Peters keerden zich hier fel tegen: de heer Roosjen zag niet zo veel bezwaren. Mevrouw Fortanier tenslotte sprak zich in positief gunstige zin uit evenals de heer Gortzak (CPN). Minister Cals zal hedenmiddag op de gemaakte opmerkingen antwoorden. Uw verkoudheid van neus, of borst weg met (Advertentie, tag. Med.) NAVO- vlootoefening Buffet" In Westelijk deel van Atlantisch gebied Het hoofdkwartier van de opperbe velhebber der Noordatlantische strijd krachten in het gebied van de Atlan tische Oceaan, admiraal Lynde D. Mc.Cormick, maakt bekend, dat Ameri kaanse, Canadese en Nederlandse zee- en luchtstrijdkrachten op 16 Februari een gezamenlijke onderzeebootbestrü- dingsoefening beginnen, die vijf dagen zal duren en zal worden gehouden nabij de Oostkust van Florida en de Caroli- nen. Deze oefening, aangeduid als „oefe ning Buffet", waaraan boven- en onder waterstrijdkrachten en luchtstrijdkrach ten zullen deelnemen, is de eerste van deze aard, die wordt gehouden in het Westelijke deel van het Atlantische gebied. De aan deze oefening deelnemende eenheden zijn afkomstig uit de Neder landse Antillen, Njeuw-Schotland en uit havens van de Amerikaanse Oost kust en aan de Golf van Mexico gele gen, plaatsen dus, die ver uiteen liggen. Met het bevel over deze oefening is belast vice-admiraal Laurence T. Du- bose van de Amerikaanse marine. Hij is bevelhebber van de Noordatlantische strijdkrachten in het gebied van de At lantische kust der Verenigde Staten. De Nederlandse, aan deze oefening deelnemende schepen zijn, Hr Ms mij- nenlegger „Willem van der Zaan" en Hr Ms fregat „Ceram". Tezamen met het Amerikaanse escortevaartuig USS „Haas" zullen deze beide schepen een aanvalsgroep vormen onder bevel van kapitein-luitenant ter zee G. J. Plate- rink, commandant van Hr Ms „Willem van der Zaan". De „Piet Hein" te Athene De Nederlandse torpedobootjager „Piet Hein", op terugreis uit Korea, is Donderdag de haven van Athene bin nengelopen. De gezagvoerder heeft een bezoek gebracht aan de Griekse minis ter van landsverdediging en aan de chef van de marinestaf. Het schip zet over twee of drie dagen de reis naar Nederland voort. BRUINISSE Echtgenote van Van der Brc'gt, Noord- dijk 19. BURGH (Zld) Johannes van Loozen, 2.2.59 en zijn zuster Neeltje 12.6.86, C 20. Jozina S. Nikerk, 30.3.04, echtgenote van M. van Diest, C 35. Elisabeth J. Ba- rendse. 21.3.14, echtgenote van W. van Dongen en haar kinderen Cornelia P. J., 3.11.44 en Marinus, 28.11.48, C 19a. Adrianus Jonker, 12.5.80, weduwnaar van J. Metselaar, C 24. Janna Ren ters, 16.8.68, weduwe van A. Fondse en haar zoon Arnoldus J. Fondse, 23.12.91, C 17. C.EEN INSTELLING in ons land kan het praedicaat woud, f 10.13; N. N., Hoogwoud, f 12.56; Kinderen Z„ Beverwijk, f 11.20; Pers. Autobus-Ond. Gebr. Oosterom, nationaalmet meer ere voeren dan het Nationaal Beverwijk, f 50.—; C. KI., Beverwijk, f 2.50; Klaverjas- f i ss-- nc-7c\ ai j club „Holland, Beverwijk", f 90.H. J. H.. Heiloo, Rampenfonds (Giro 9575). Als er ooit een doel tn f 10_. mevr De B Alkmaar, f 10.—; C. v. M„ Alkmaar, Nederland door het ganse volk in al zijn geledingen t 5.— Verhoogde kindertoeslag v. KI. zelfst. van 3 lrinde- j j ren' Alkmaar, f 17.38; Kaartpotje V. v. d. P., Alkmaar, tl, dan is het streven om hen, die door de f 20.—, T. W., Alkmaar, f 5.—; Arie Bakker, Alkmaar, Watersnood 1953 zijn getroffen, te hulp te komen. Alkmaar. f 0 80; Bridgeclubje Waterschapstr.,' Alkmaar! Eendrachtig gaan wij verder! Als u vandaag uw bijdrage 10'77: B' S" .AIil'Iiaar' 5;"T; 9;, Alkmaar, f 2.50; 55 J H„ Alkmaar, f 100.—; A. M., Alkmaar, f 15.30; Gez. aan het kantoor van ons blad bezorgt of overmaakt op Personeel fa. Ten P. en Co., Alkmaar, f 244.—; Drij. H. onze girorekening, vindt u de volgende dag, dan wel ?'5o—f c. d^V.^Alki^aarTl l-^aH^Bcfrgen!f30—'; na ontvangst van het girostrookje, de verantwoording B?m- Vi' Alkmaar, f 27.50; P. M., Schagen, f 6—; J. B„ 6 6 St. Maarten, f 5.—; Pandoerclub Z„ 3 x K. B., Oud- in courant. karspel, f 10.Kaartclub, Grasweg, Anna Paulowna, f 25—; J. H. V„ Den Helder, f 10—; H.B.S.-Ver.. Den on?vVgirgz«n: ^l*ïn?*ïïd£de? 4.-; Th! fkJer, f 150-; W. M„ Den Helder. 3.50; Hu.sbioscoop Koog aan de Zaan, f 5—; S. W. J. N„ Zaandam, f 35—; Jan en Berend, f 2.50; Marinus van G„ Berty K. en Jan Kleuterschool Berkenweg, Zaandam, suppl. f 15—; Kees K., opgehaald met sneeuwruimen, Den Helder, f 2.50; Br. en kornuiten, Koog, f 13—; 5 jongen, Koog f 5.—; Avond-vaktekenschool 4E, Den Helder, f 9.50; Uit de Pers. A. Siedenburg Co., Koog, f 50.Buurtverem- ging It. Zeedijk, Hoorn, f 25—; Toneelver. „Door het relsPot van een damesclubje, Den Helder, f 10—; A. B., volk voor het volk", Berkhout, f 50.Clubje van vier, Ben Helder, f 10.Jan J. C. L., Den Helder, f 10. Hoorn, f 5.A. T. S., f 5.W. v. V., Mid- N. van R., Den Helder, f 2.50. 's-GRAVENDEEL Margaretha van Soest, 18.5.98. Maai ke Kranendonk, 27.12.40. Willempje T A. Smitshoek, 6.6.99. Aanvulling van personalia 5e lijst: Hendrik van den Berg, 1.8.87, d.d. 6.2.53 overleden en voorlopig begraven in Dubbeldam. Aanvulling van personalia le lijst: Jacob Groot, 18.12.98, Langeetraat. - Jan Appeldoorn, 30.12.99, Molendijk 50. 's-gravenpolder Geertje J. de Witte, 17.7.95, echtgenote van K. van der Weele, Schoolstraat 13. HONTENISSE Jacobus van de Velde, ca. 66 jaar, Tas- dijk I 8 te Kloosterzande. KAPELLE (Z.) Foort Nijsse, 24.11.37 te Rilland-Bath. kortgene Bernhard Dierkx, 24.9.46, zoon van A. Dierkx en Aug. Jacobs, Torendijk 117. Jan Verburg, 21.7.95, echtgenoot van A. Verhulst, Torendijk 41. Jannetje P. van Hoorn, 22.10.85, Torendijk 29. Levina Platschorre, 16.4.69, weduwe v Joh. Verwei, Torendijk 31. kruiningen Aanvulling van personalia 5e lijst- Ar;e Saaman, 25.7.04, mhtg-noot (Vn Corn. Poelman. Spardamme, z;jn vrouw onT?->oa Poelman en hun zoon Jan, oyJ.lZ.oZ. middelharnis Hendrik Appel, 23.10.26, Voorstraat 51. nieuwerkerk Magdalena S. A. van de Velde—Ever- aert. 18.2.13 en haar kinderpn Maria A., 12.8.34. Petronella P., 9.3.40, Nicolaas J. M., 13.11.47 en Rosalie 8.3.52. stellendam Arentje van Lenten, 1882. Molenkade 53. - Lodewijk J. Koe- ^■"41, Wiik II 17a - Jan M. Koese, n—^fljk 11 17a- Blaartje Tanis, 1877 Wijk II 8. - Martha Kieviet, 1925, Mei- doornstraat 2. THet Ned. Roode Kruis kan, ln ver band met de omstandigheden waaron der de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven oor de betrouwbaar heid. Het is dns mogelijk, dat een en- zal bhjkerf;]'ng acIltcraf noodzakelijk

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5