Snel werk van de Tweede Kamer „Kunstenaars helpen" voor Rampenfonds Gedwongen evacuatie van Zierikzeese bevolking Meer dan achthonderd kunstwerken w> s<h'"F Het Rampenfonds beschikt thans over 42 millioen gulden Koningin bezocht Texel Het Fries op de Lagere School Negende lijst van slachtoffers als prijzen voor qroie verloiina expositie van llitste^eno niet het doel, dat tot kopen beweegt, gehalte in Amsterdam Agrarische Commissie voor Nseuw Guinea VVettelijke maatregelen in voorbereiding Bijdrage van Limburg meer dan 2 millsoen Natie aardappe'en in de handel UiisieI van schuldbetaling voor de slachtoffers van de ramp D E TWEEDE KAMER heeft Vrijdagmiddag weer eens bewezen dat zij als dit nodig is zeer snel kan werken. Des morgens werd bij haar ingediend een wetsontwerp tot vaststelling van voorschriften ter bescherming van schuldenaren en voorschriften voor de burgerlijke en strafrechtspleging, alsmede het administratieve recht, in verband met de bijzondere omstandig heden, die ontstaan zijn door de op 1 Februari j.l. in enige delen van Neder land ingetreden noodtoestand. Nog dezelfde dag behandelde de Kamer dit ontwerp in de afdelingen en in openbare vergadering. Er was inderdaad haast bij. Doordat duizenden landgenoten have en goed hebben verloren, valt het velen moeilijk zo het hun niet totaal onmogelijk is tijdig aan hun con tractuele verplichtingen te voldoen. Daarin dient onverwijld te worden voor zien door het treffen van een regeling, krachtens welke de rechter aan schul denaren uitstel kan verlenen. Merkwaardig succes van ds Zandt Aanvragen omtrent evacuatie-adressen ZATERDAG 14 FEBRUARI 195S Jaap Weijand, een van de fraaie doeken, die voor de actie Kun stenaars Helpen" werd afgestaan. (Van onze redacteur beeldende kunsten) WANNEER de toestemming van het ministerie van Justitie een dezer dagen afkomt dat ze zal worden verleend betwijfelt niemand, evenmin dat ze spoedig zal worden ontvangen zal er ten bate van het Nationaal Rampen fonds een grote loterij worden gehouden. De prijzen hiervoor zullen bestaan uit kunstwerken, hiervoor door een groot aantal beeldende kunstenaars in ons land en daarbuiten bereidwillig afgestaan. Op deze wijze verlenen de Neder landse schilders en beeldhouwers hun bijdrage ter leniging van de nood van onze zo zwaar getroffen landgenoten, en logenstraffen zij de bewering, dat ze eigenlijk min of meer terzijde van de gemeenschap zouden leven. Gisteravond waren er reeds meer dan achthonderdvijftig werken aan de commissie toe gezonden. Het Iaat zich aanzien, dat er nog meer zullen volgen. Internationale beroemdheden als Marc Chagall en Georges Rouault zegden reeds werk toe; van anderen verwacht men nog bericht. Gaan de plannen onverkort door, dan zullen er tweehonderdduizend loten a raison van een gulden per stuk onder de mensen worden gebracht. f __J 1 snel tempo de loten te verkopen. Is het dan toch in elk geval de kans, voor zeer rtNMÏDDELLIJK nadat bekend was geworden, welk een verschrikkelijke slag hei Zuidwesten van ons land had getroffen, begonnen allerwege de kun stenaars te zoeken naar mogelijkheden, om met hun werk iets te doen ten bate van het Rampenfonds. Om te voorko men, dat al deze initiatieven tot ver splintering van kracht en tot prijsbe- derf voor de kunst zouden leiden, von den de Federatie van Beroepsvereni gingen van Kunstenaars en de Alge mene Katholieke Kunstenaarsvereni ging elkaar in een coördinatiecommis sie, die onmiddelliik plannen begon te maken. Hoewel alles gratis wordt ge daan, moest er voor onvermijdelijke on kosten een klein kapitaal komen. Dat kwam in de vorm van een renteloos voorschot van een paar duizend gulden van het Prins Bernhardfonds. En zo kon de actie onder de titel „Kunste naars helpen" starten. De start was goed, gezien de over vloed van beschikbaar gestelde wer ker Een deel hiervan heeft voor de tijd van twee weken een onderdak ge vonden in een reeks zalen van het Ste delijk Museum te Amsterdam. liet geeft een overzicht van de kwaliteit van de gehele „voorraad", verschaft het pu bliek gelegenheid, rustig kennis te ma ken met de schilderijen en de grafische werken, die te zijner tijd als prijzen voor de verloting zullen dienen en geeft de commissie een kans, om uit de entree's een extra bate te verwerven, waarmee de kas van het Rampenfonds kan worden gespekt. Verder ziet men een welkome gele genheid in het „monument", dat op de Dam te Amsterdam is opgericht, en dat door middel van een paar fraaie en sprekende beelden en enkele schokken de wandschilderingen het publiek moet bewegen tot een extra gift. Men hoopt zelfs uit een ander deel van de ingeza melde kunstwerken een reizende expo- sit: te kunnen samenstellen, die dan in de loop van een zekere tijd' langs een aantal culturele centra trekt en de har ten warm maakt voor deze hulpactie van de Nederlandse kunstenaars. Maar dat is nog toekomstmuziek. Voorshands hoopt men in snel temoo een organi satie op te zetten, die door het gehele land afzetgebied zoekt voor de loten. Wanneer we zo terugdenken aan wat we in het Stedelijk Museum hebben gezien, dan dunkt het ons, dat net mo gelijk moet zijn, in een betrekkelijk Installatie van de Gisteren heeft op het departement voor Overzeese Rijksdelen minister Kernkamp de „Commissie van advies inzake agrarische ontwikkelings-moge- lijkheden in Nieuw Guinea" geïnstal leerd. Deze commissie, waarvan de heer L. Goetzen voorzitter is, zal voor de uitvoering van haar taak in Juni 1953 een studiereis naar Nieuw Guinea maken. Zeven .Academy awards" voor „Moulin rouge' De film „Moulin Rouge" van John Huston, met José Ferrer in de rol van Toulouse-Lautrec, is met zeven „Acade- m" awards" ondescheiden. Daarmee heeft zij meer bekroningen gekregen dan enige andere film van het afge lopen jaar. „Moulin Rouge" verwierf een „Academy award" als de beste film van het afgelopen jaar. John Huston werd onderscheiden als de beste regis seur, José Ferrer als de beste acteur. Voorts ontving de film o a. „wards" voor de beste kleur en de beste vrouwelijke bijrol. weinig geld een vaak voortreffelijk kunstwerkje machtig te worden. Gege ven paarden kijkt men doorgaans niet in de bek, zodat we ons van een criti- sche bespreking van allerlei werk zul len onthouden. Dat gebeurt overigens waarlijk niet, omdat het gehalte zo ma tig zou zijn. ledereen heeft het beste gegeven, dat hij te geven had: dat be tekent, dat men er artistiek zeker nooit aan bekocht is. Mogen we enkele stuk ken noemen? Dan is daar een mooi, breed gezien duinlandschap onder Schoorl, van Jaap Weijand uit Bergen. Friso ten Holt stond een gevoelige aquarel af. Van D. H. W. Filarski zijn er enkele van zijn bekende steen drukken uit zijn Bergense tijd, alsmede van Jelle Troelstra. Mevrouw Reitsma Valenpa's werk ontbreekt evenmin als een schilderij van Anna van Loo. Van de hedendaagse leidende figu ren noemen we verder de grafiek van Ap Sok, Basart, wijlen Jo Bezaan, een fraaie tekening van H. van Kruiningen en schilderijen van Jo KruiderBouw man, Ter Haar Romeny en Joop Praag, die elk op hun wijze de ontzetting van die rampnacht van 1 Februari hebben pogen uit te drukken, en daarin uitste kend slaagden. De Wolff poogde in een ets hetzelfde te doen. voor ons gevoel met iets minder succes. Hij bleef in de pathetiek steken. Er zijn nog enkele etsen van anderen, waarin op eenvou diger wijze een grotere tragiek is ge legd. Van W. Vandaag: De mouwen omhoog, ons land moei droog! QISTEREN WERD BEKEND GEMAAKT, dat het Nationaal Rampenfonds twee en veertig millioen gulden in kas heeft. De dag daarvo'or beschikte men over acht en dertig millioen gulden, waarvan tien millioen door particu lieren was geschonken, 15 millioen door bedrijfspersoneel en bedrijven, ander half millioen door verenigingen, stichtingen en kerkgenootschappen, vier millioen door de overheid en het bedrijf spersoneel, twee ton door scholen, zes millioen uit collectes, een half millioen van de pers en uit het buitenland acht ton. Vandaag begint de actie van de leden Van de padvindersbeweging in Nederland, onder het motto: „De mouwen omhoog, ons land moet droog!" In de stijl van de voorjaarsoperatie „Een heitje voor een karweitje", zullen jongens en meisjes van huis tot huis trekken en hun diensten aanbieden. Ze hebben zich voorgenomen, die knapen, om per mannetje tenminste één gulden te verdienen. Laat ons personeel aannemen! Gesprek met weduwen van slachtoffers (Vervolg van pagina 1) Haar particuliere secretaresse, mevr. Smitc—Avis, en Haar adjudant, de kap.- iuitenant ter zee J. G. Stegeman, ble ven in Haar gezelschap tijdens deze sportieve excursie. De technici, met stafkaarten gewapend, vertelden hoe het was vóór de storm. Graag had de Koningin ook nog even het „Bolwerk" bezichtigd, de trots van het polderbe stuur, waar de Dijk bij het redding boothuisje aansluit op de schamele res ten van de duinen benoorden De Cocksdorp. In alle rust VOOR dit bezoek restte echter geen tijd, daar H.M. nog een piëteitsvolle taak wachtte. Zij had zich voorgeno men, in hotel „De Lindeboom" te Den Burg de nabestaanden te ontmoeten van de zes Texelaars, die tijdens de ramp om het leven kwamen. De Koningin gunde zich geen gelegenheid om te lunchen, maar wendde zich onmiddelliik na aankomst in het hotel tot de zo zwaar getroffen vrouwen. Bij het gesprek, dat een half uur duurde, was alleen mevr. De Koning, de echt genote van de burgemeester, tegen woordig. Zo kon H.M. in alle rust Haar koninklijke troost in zes Texelse ge zinnen brengen. Op de Groene Plaats, waaraan het hotel gelegen is wachtten honderden burgers om de Koningin een vaarwel te kunnen toezwaaien. Om half drie reden de wagens af naar Oudeschild, vanwaar de „Dokter Wagemaker" punc tueel op tijd kon afvaren. Burgemees ter De Koning, die de Koningin gister morgen om half elf op het Havenplein had verwelkomd, maakte de overtocht mede en deed H.M. op de steiger uit geleide. De Texelaars, die wij tijdens de rondrit ontmoetten, waren zonder uit zondering getroffen door de grondig heid, waarmee Koningin en Prins zich op de hoogte kwamen stellen van de toestand op de voornaamste punten. Dit Koninklijk blijk van medeleven, begrip en belangstelling is op het Gou den Boltje in hoge mate gewaardeerd. 'Fan onze parlementaire redacteur) De minister van Onderwijs- Kunsten en Wetenschappen, mr Cais, is gaarne bereid aan gerechtvaardigde wensen in zake de Friese cultuur tegemoet te ko men. Het overleg terzake met het pro vinciaal bestuur van Friesland is reeds begonnen, terwijl de voorbereiding van een aantal wettelijke maatregelen in een gevorderd stadium is. Deze maatregelen zuilen onder meer behelzen, dat de Friese taal kan worden toegevoegd aan het leerplan van de lagere sehool, het voortgezette en het uitgebreide lager onderwijs. Voorts wordt overwogen het Fries ais voertaal tot het tweede of derde leerjaar op Filese lagere scholen toe te laten. Aldus verklaarde minister Cais Vrij dagmiddag in de Tweede Kamer bij de voortzetting van de beraadslagingen over de wijzigingen van de lager-onder- wijswet 1920. De minister herinnerde voorts aan de reeds bekend gemaakte regelingen voor het Fries: de lagere en middelba re actes en de wijziging van het Aca demisch Statuut. Naast tal van technische kwesties besprak de Kamer nogmaals het Espe- ranto-vraagstuk. Tot een beslissing kwam het nog niet: de stemming over het desbetreffende artikel werd evenals over het wetsontwerp tot Dinsdag a-s. aangehouden. Haven verzandt 'steeds meer Militairen op 17 Februari kazernewaarls fc'ADAT Burgemeester en Wethouders van Zierikzee in het stadhuis van deze 1 gemeente een bespreking hadden gevoerd met de minister van Binnenlandse Zaken, prof. Beel, en enkele andere autoriteiten, is het besluit gevallen, dat de bevolking van Zierikzee binnen drie dagen moet zijn geëvacueerd, voorzover zü niet betrokken is bü de hulpverlening. Dinsdag 17 Februari zullen marine schepen de mensen vanaf de haven, welke door verzanding nu al niet geschikt meer is voor grotere schepen, afvoeren naar de opvangcentra. Na de 17e kan men voor hulpverlening niet meer in de opvangcentra terecht, daar deze zullen worden geliquideerd. Voorts moeten de betrokkenen, aldus een bekend making, er rekening mee houden, dat zij na 17 Februari niet meer als evacuées kunnen worden beschouwd. De burgemeester van Zierikzee heeft met klem een beroep gedaan op allen, om aan het bevel ordelijk gevolg te geven, opdat ingrijpen van politie en militairen worde voorkomen. Schouwen-Duiveland i» vanaf heden voor ieder, die geen oproep van de burgemeesters van Zierikzee, Noord-Gouwe, Zonnemaire of Brouwershaven in zijn bezit heeft, verboden terrein. Op 17 Februari zal de militaire bijstand in algemene zin worden beëindigd. Alle onderdelen, ock de buitenlandse, keren dan naar hun garnizoenen terug. Na de 17e kan in incidentele gevallen nog hulp worden verleend. Over de wijze waarop deze zal behoren te worden ingeroepen cn gegeven, i» het overleg nog gaande. De Chef van de Nederlandse Generale Staf heeft de buitenlandse militairen voor de door hen aan de dag gelegde ijver, moed en zelfopoffering bedankt. AAN alle burgemeesters is door de directeur van het Nationaal Ram penfonds het verzoek gericht om de acties ten bate van de getroffen ge: bieden zoveel mogelijk te coördineren en in geregelde banen te leiden, o.m. door het handhaven van de ingestelde plaatselijke commissies. Organisaties met een locaal karakter worden drin gend verzocht, de plaatselijke com missies op de hoogte te stellen van de plannen voor hulpverlening. Talrijke Nederlandse firma's hebben plannen om artikelen in de handel te brengen, die herinneren aan de wa tersnood 1953. Op de prijs wordt dan een toeslag, ten bate van het Rampen fonds geheven. Het bestuur van het Rampenfonds twijfelt niet aan de goe de bedoelingen van de initiatiefnemers, doch keurt het niet goed, dat de naam Nationaal Rampenfonds hiervoor wordt gebruikt. Het Rampenfonds beschikt bovendien niet over de m'ddelen om de door de initiatiefnemers voórgestel- de controle op de inkomsten uit te oefenen. Koopt postzegels INE giften uit binnen- en buitenland blijven inmiddels toestromen. In Zweden is al meer dan acht millioen Kronen opgehaald. Uit Limburg is in totaal f 2 millioen gekomen. Overal in het buitenland zijn de inzamelingen neg in volle gang. Elke dag brengt de KLM vliegtuigladingen met goede ren uit vele landen mee. Driehonderdduizend .eerlingen van vierduizend Nederlandse scholen zijn begonnen met hun actie „Nood aan pakken door zegels plakken". Zij ver kopen de speciale watersnoodpostze gels aan de de iren. WERVING VOOR BB OOK IN HET NOORDEN BEGONNEN In het Noorden van ons land is de wervingsactie voor BB-vrijwilligers gisteren begonnen. In Friesland hebben zich reeds bijna duizend personen ge meld. LIET MOTIEF van de algehele evacua- tie van Zierikzee is het grote gevaar dat de gaten in de Zuidelijke dijken voor Schouwen opleveren. Een gat bij de „Scheuphoek", dat aanvankelijk 50 meter breed was, heeft thans een breedte van 250 meter en een diepte var, 30 meter. Het gevaar is groot drt dit gat zich zal verenigen met dat in de dijk bij Burchsluis, waardoor Schouwen in drie stukken uiteen zou kunnen slaan. Indien daarbij ook de Noorder- dijken het nog zouden begeven, zou in Zierikzee slechts een halve vierkante kilometer droog blijven. Van de 4500 nog aanwezige personen zuil :n driedui zend de stad zonder pardon moeten ver laten. Reeds eerder waren 2500 personen vrijwillig naar veiliger oorden overge bracht. Ook het vee. dat na de dijk breuken in de stad werd gebracht, zal met spoed worden afgevoerd. DINNENKORT zullen aardappelen, af- komstig uit aardappelkuilen en op slagplaatsen in de drassige gedeelten vr -i het noodgebied, in de handel wor den gebracht. Deze voorraden dienen met voorrang in de consumptie te wor den gebracht, daar zij niet lang houd baar zijn. Het slagen van de verkoop, die weer ten goede komt aan de slacht offers van de ramp, hangt voor een groot deel van het publiek af. De kwa liteit van de aardappelen verschilt in niets van die van droge aardappelen. Ze zien er slechts wat onogelijk uit. Het publiek moet deze aardappelen niet voor meer dan één dag tegelijk kopen en ze eten op de dag waarop ze in huis zijn gehaald. Het verdient aanbeveling de aardappelen voor het schillen even af te wassen. ZK.H. Prins Bernhard heeft gisteren weer een langdurig bezoek aan het- rampgebied gebracht. Ditmaal was hij in Hellevoetsluis. H.M. de Koningin heeft door bemiddeling van Haar am bassadeur in Washington de burgemees- te- van Detroit warme dank gebracht voor zijn initiatief om de 16e Februari tot „Hollanddag" te proclameren. Landbouwherstel De Rijksdienst voor Landbouwherstel zal op aanwijzing van de minister van Landbouw het herstel van de agrarische schade in het rampgebied vaststellen en bevorderen. Vele nevendiensten zullen volledig worden ingeschakeld. De plaat selijke bureauhouders van de voedsel- commissaris regelen in eerste instantie de schadevergoedingen aan particulie ren, die door de rampschadebureaux aan de betrokkenen worden uitgekeerd. In bepaalde gevallen geven de bureau houders voorschotten. Om hen in staat te stellen de meest nood zakelijke artikelen, als scheer- en naai gerei, tandenborstel en zeep te kopen, krijgen de evacué's binnenkort 'n bedrag (Van onze parlementaire redacteur) W/ELNUhet wetsontwerp kent deze bevoegdheid aan de rechter toe. die echter mede in aanmerking zal moeten nemen, of het uitstel redelijker wijs van de schuldeiser kan worden verlangd. De rechter zal zelfs voor een tweede keer uitstel kunnen geven wanneer dat nodig mocht bliiken en het tegenover de schuldeiser verantwoord is. Voorts voorziet het wetsontwerp in het buiten toepassing laten van wette lijke termijnen op het gebied van de burgerlijke en strafrechtspleging en van het administratieve recht. De wet vervalt twee jaar na haar in werkingtreding. Nadat het voorlopig verslag en de memorie van antwoord mondeling wa ren uitgebracht, maakte de heer Bur ger van de PvdA als voorzitter van de commissie van rapporteurs de verstan dige opmerking, dat - hoewel een lang durige juridische discussie over het ont werp mogelijk zou zijn er door de fracties niet over gesproken zou wor den. aangezien het hier een noodrege- ling geldt. Alleen de communistische heer Gort zak voelde zich gedrongen enkele be denkingen te opperen. De Kamer verenigde zich zonder hoofdelijke stemming met het wetsont werp. Ds Zandt hield voet bij stuk CNTGE beweging werd Vrijdagmiddag veroorzaakt door het feit. dat ds Zandt 'SGP) ook na een nacht van beraad meende, zijn amendement over de aan artsen op te leggen verplichting alle gevallen van postvaccinal en cephalitis onverwijld te rapporteren, te moeten handhaven. Voorzitter Korten horst maakte grondwettelijke bezwaren tegen dit amendement en ried de heer Zandt aan, een initiatiefvoorstel In te dienen. Dit nu achtte de heer Zandt verloren moeite. Eventueel zou hij met een motie komen. De voorzitter consta. teerde een zeker opoortunisme bii deze geharnaste principiële strijder tegen de vaccinatie. Bij zitten en opstaan werd beslist over de toelaatbaarheid van het amen dement. Op de vraag, wie er tegen de toelating was, bleven slechts de heren Zandt en Van Dis (SGP) alsmede de heren Kikkert (CH) en Van der Goes van Naters (PvdA) zitten. Motie ingediend Op dit ogenblik diende ds Zandt een motie in, die de regering uitnodigde alsnog wettelijke maatregelen voor te bereiden in de zin van ziin amende ment. De staatssecretaris voor Volksge zondheid. dr Muntendam, verklaarde aan deze motie geen behoefte te hebben daar de artsen reeds thans vriiwilli" doen wat ds Zandt in de wet neerge legd wil zien. Ds Zandt meende, dat een wettelijke regeling aan alle wantrouwen terzake een einde zou maken. Hier kwam dr Mol (KVPi met klem tegen op. Hij zag in de motie een blijk van wantrouwen aan het adres van de Nederlandse artsen. Prof Oud <VVD> begreen ds Zandt plet. Deze is ahüd te gen allerlei wettelijke regelingen: nu echter is hii er onder invloed waar- schiinliik van ziin afkeer van de vacci natie voor. terwiil een wettelijke rege ling overbodig is. Hii verzocht ds Zand' ziin motie in te trekken. De heer Van Lienden (P.vdA) wild de eigen verantwoordelijkheid en het particuliere initiatief der artsen niet aan banden leggen. Voor de motie verklaarde zich freuh Wttwaall van Stoetwegen (CBï en dr heren Van T tor 'PvdA) Van Baal (AR1 van Dis (SOP). Stufkpns (PvdA! Fok k°ma (ARV Van d*>r Zaal tAPt s-^„nc 'PvdA). Sohmal THt en 7n"dc iqOP' Hoewel de 60 ïmdere ppmveziee TTemer l„gnr> ztnh tenen de motie uitspreken a1 met al een niet onaardig succes voo ds Zandtl uitgekeerd van f 10.per volwassene, f 5.voor kinderen boven de 15 jaar en .f 2.50 voor kinderen beneden dia leeftijd. Telefoon werkt weer JN DE negen dienstkringen in het on- dergelopen gebied, is de P.T.T. direct aan het werk gegaan om de telefoon verbindingen te herstellen. Alle plaatsen zijn thans weer door middel van één of twee telefoons met het overige deel van het land verbonden. Hierna volgt da opbouw van de oorspronkelijke netten. De Oosthavendijk bii Brouwershaven is door honderd mensen, na een ver beten strijd tegen het water, gedicht. De diik is bovendien een meter hoger gemaakt. FIJNAART Geborgen en geïdentificeerd: Geij- lings, Maria Antje, geb. 24.6.29. KRIMPEN A/D IJSSEL Geborgen: Vuik, Lena, geb. 2.10.75, weduwe van Linge; Brusse, Arie, geb. 12.6.80. MIDDELHARNIS Overleden: Koote, Gerrit, geb. 2.12.50 te Middelharnis, zoon van Abraham Koote en Catharina Soldaat, Oostvoor- gors 19. PETTEN (Hondsbossche zeewering) De Waart, F, oud 51 jaar, Petten. STEENBERGEN Geïdentificeerd en begraven: Schuur- biers, Petrus Christianus, geb. 12.10.48 Steenbergen. Kladsedijk 23. STELLENDAM Geborgen: Troont, Arentje Klazina, geb. 1949 te Melissant, Voorstraat 76a; Boshoven, Mina Tannetje, geb. 1936 te Stellendam, Meidoornstraat 5; Bilkes, Lijntje Dina. geb. 1938 te Stellendam, Voorstraat 113. ST PHILIPSLAND Aanvulling op 3e lijst Suurlant, Jan Johannes, geb. 25.3.29 Tho'"n, is thans geborgen en geïden tificeerd. KRUININGEN Rectificatie 5e lijst Blok, Marina, echtgenote van Bastiaatt Blok, oud 82 jaar moet zijn: Blok, Mari- la, wed. van Jacob Blok, oud 82 jaar. STRIJEN Aanvulling en rectificatie 4e lijst Geïdentificeerd: Van der Ree-Ande- weg Geertrui, geb. 14 5.94; Den Hartog, Margrietha, geb. 18.10.16 te Strijen. Aanvankelijk als vermist opgegeven, doch bliiken in leven te zijn: Verrijp, Willempje, geb. 24.5.33; Van der Ree, Joost, geb. 14.5.88 te Strijen; Buitendijk 15; Van der Ree, Joost, geb. 14.3.26 te Strijen, Buitendijk 15; Van der Ree, Geertrui, geb. 7 7.34 te Strijen, Buiten dijk 15; Van der Ree, Anthonia, geb. 3.8.38 te Strijen, Buitendijk 15. 'SGRAVENDEEL Rectificatie le liist: Tel. mededeling van de gemeente secretarie: wed v. d. Wulp en 2 kinde ren t.w.: v. d. Wulp, Marinus, geb. 9.5 35 en v. d. Wulp, Bnstiaantje, geb. 6.11.38. Z ij n in leven en wonen aan het adres: Gortdijk 5. De beide andere kin deren, t.w. v. d. Wulp, Jan, geb. 11.4.43, en v. d. Wulp, Aart Jacob, geb. 17.4.42, zijn geëvacueerd naar Dordrecht, Th. De Boekstrrat 5. (Het Ned. Roode Kruis kan in verband met de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verlieslijst worden verzameld, niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het is dus mogelijk, dat een enkele wijzi ging achteraf noodzakelijk zal blijken.) Aanvragen van informaties over het evacuatieadres van verwanten, dienen aldus geadresseerd te worden: Infor matiebureau van het Nederlandse Roode Kruis, Jan Evertstraat 1, Den Haag. Voor elke persoon op wie een nanvrpze betrekking heeft dient een formulier als volgt te worden opge steld: Verzoeke inlichtingen over: Haam; Voornamen: Geboortedatum: Geboorteplaats: Voormalig woonadres in noodgebied: Aangevraagd door: Naam en voorletters: Adres: Aard verwantschap: natum van aanvraag: Ondertekening:

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 10