LAATSTE NIEUWS 3RENGEN Veilingen wachten op exportorders DE RUILVERKAVELING VAN HET GEESTMERAMBACHT De kaasprijzen zijn flink gestegen Élfetó 3 AMERICAIN: Don Camilio De journaals fap van dr Ta'bot :nappe thriller Watersnoodcomité opgericht Warmenhuizen Om het kampioenschap Heer-Hugowaard Goede opvoering van „De Rattenval" Bergen Storm legde twintig granaten op Egmonder strand bloot Graft HEILOO Petten Rondom de Zuiderzee „MirieHa" met olie uit Iran in Venetië Geen hockeywedstrijden Uitgeest Uit de Omtrek Paarden zonder stal 'ATERDAG 14 FEBRUARI 1953 m tinen te Alkmaar, die met de feestsigaren lirecteur van 's Rijks llinger, directeur. finitief beëindigd wordt, [rainingsrit verongelukt, ten tonele verschijnt en echtgenoot ontdekt op ijn vrouw het „losgeld" >n onderwerp, dat sinds iende muze ten doop malen is verfilmd. Hel et zozeer het verhaal, andacht in eerste Instan- iar de wijze waarop het ■t befaamde neo-realisme, 'elke de Italianen en bij Fransen bij uitstek mach- ieze tot op de draad ver- nieuwe bekoring gege- :ke, bovenal menselijke da Valii, op gelijk niveau door de acteurs Amedeo an Pierre Aumont, ver bovendien een indringen- velke de toeschouwer bij haar ban houdt. Deze n „Ultimo Incontro" bo- lmaat. rfilms één over de on- ;n aan de St. Pieter te [er over de katoenindus- - voltooien het Italiaanse t programma in het Rex- a heeft de film Don Fernandel in de rol van een week geprolongeerd. kheden (van financiële tussen Italië en de kleine Marino zijn gerezen, dat in het buitenlandse deze week in Cinema 't Victoria en het Rex it, filmbeelden van dit verschijnen. Voorts ziet ig Hoessein op een Britse l. Het leeuwendeel van wordt evenwel ingeno- uitgebreide reportage van rmende hulp, welke Ne- enteel uit het buitenland lamen uit Zweden, Noor- sland. Denemarken en zen de toeschouwer een ïdruk van het medeleven np, welke de Zuid-West- ierland heeft getroffen, ieuws brengt evenals: Van :k. een reeks van nieuwe de watersnood zowel in in Engeland. We zien hoe slachtoffers herdenkt, de v van H. M. de Koningin, uit binnen- en buiten- ezoek van de Prinsessen me aan de geëvacueerden. het bezoek van Adenauer oor de vluchtelingen uit opnamen van jachtvlieg- Formosa, grote autoraces en een fraaie reportage trijden bij de Wereldkam- in Dsvos. ag af draait in het Victo- e thriller „De misstap van een opmerkelijke film, ofdpersoon tenslotte wordt 'an moord op zichzelf. Dit ven is door Vincent Sher- rkt tot een spannende nol le filmische hoogtepunten, strakke regie, die zich in ilm doet voelen is de chiedenir van dr Talbot dbaar geworden, evenals spel van Kent Smith en dat in hoge ma'e appe- psychische toestand waar zijn vriendin Nora Pren- i. Talbot, een tot dusver verliest zijn hart aan een. ss en om haar te volgen >ijnlijke scheiding met zijn •mijden, Vat hij zich door et lichaam van een in ziin gestorven hartpatiënt van de wereld veronge- vermoedt echter misdaad t door een samenloop van len na een ernstig ongeluk isteerd wordt hij beschul- ard op dr Talbot, zichzelf, kent in het door het oh- kte en misvormde gezicht, n de dood gewaande arts. ihuldig verklaard en laat t het leven voor hem geen heeft en bij de goede die zijn gezin van hem •il schaden. Een knaooe door de voortreffelijke eerste plan is komen te van PWN schonk luizend gulden mden inzameling ten be Rampenfonds werd door van het P. W. N. een het jaarsalaris afgestaan, bedrag van f 10.000 kon jemaakt op de giroreke- fonds. JAARVERGADERING VAN TUINBOUWBELANG Goed jaar permitteerde t 500- Rampenfonds NOORDSCHARWOUDE. Nu In de tchuren van de Langedijker tuinbouwers nog grote partijen kooi zijn opgeslagen en de veilingen alle dagen wachten op een of andere exporttransactie, was het zeker net te verwonderen, dat de voorzitter van de Vereniging Tuinbouwbelang in de Vrijdagmiddag gehouden jaarvergadering daaraan enige woorden wijdde. Spreker hoopte, dat de toestand in de tuinbouw, vat de afzet van de winterkool betrof, spoedig reden tot optimisme zou geven. De voorzitter dacht, dat het in de naaste toe komst misschien wel gewenst zou zijn, dat s.an het Noordermarktbondbestuur de no dige vrijheid wordt gegeven bij onver wachtse aflevering van een quantum kool, kandelend op te treden. Nadat spreker een speciaal woord van welkom had gericht tot de ere-voorzitter, de heer J. Kliffen en de vier overleden leden herdacht waren, ging de vergade ring er toe over de Verenigingszaken te behandelen. Financiën De rekening van de penningmeester, die werd goedgekeurd sloot met ©en batig saldo van f 1565,77. Het bezit der vereniging vermeerderde met f 357, Gezien de goede financiële resultaten van het afgelopen jaar besloot men voor het Nat. Rampenfonds f 500,beschik baar te stellen. Uienteelt wordt uitgebreid In het jaarverslag van de secretaris, de heer W. Kaan, werd vermeld, dat men ondanks enkele teleurstellingen op een goed jaar kon terug zien. Bij de inventarisatie van 6 December stond er nog 873 are kool op het land In de poterbewaarplaats werden 7000 bakken poters geplaatst. De intensivering van de uienteeelt, ook in verband met de watersnood in Zee land, werd wel verantwoord geacht, even als uitbreiding van het tulpenareaal. In grotere teelt van bloemzaad zag de sa mensteller weinig perspectief. De voorzitter deelde mede, dat de schuld op de poterbewaarplaats geheel werd afgelost. Het bestuur was voorne mens om in de komende tijd een reserve te kweken voor onderhoud. Uit het verslag van de bloembollen commissie bleek, dat er 5163 bakken bol len in de bewaarplaats waren ingebracht. Het batig saldo bedroeg f 215,86, met een bedrag aan bewaarvergoeding van f 1539,26. De heer P. Swager Kz., correspondent van de P.Z.K.D., deed enige mededelin gen over de verschillende proeven, die tijdens het afgelopen jaar werden ge nomen. Bij het punt voorstelen voor de alge mene vergadering van „De Noordermarkt- bond" werd besloten een voorstel te for muleren, waarin wordt uitgesproken, dat bij af te sluiten exporttransacties, iedere tuinder een gelijk percentage kool af levert. Verkoop „uit de hand" Het euvel van het uit de hand ver kopen buiten de veiling om bracht de tongen danig in beweging. „Doch als het er op aankomt de overtreders aan te bren gen schrikken de tuinders doorgaans terug", aldus een opmerking van de voor zitter. Bij de rondvraag drong de heer IJ. Kaan er op aan, de veilplicht voor poot- aardappelen onverzwakt te handhaven. Spreker had critiek op de houding van de Prov. Commissie en op telers uit de om geving van Andijk, die rechtstreeks aan de handel leveren. De Vereniging telde per, 31 December 129 leden. Voor de leden, aangesloten bij een standsorganisatie werd f 1,per lid uitgetrokken. De Plantenziektekundige Dienst kreeg wederom f 25,subsidie. De oprichting van een Coöp. Zuurkoolfabriek werd als een belangrijk feit gememo reerd. Rattenbestrijding De heer W. Glas, lid van de Commis sie voor de rattenbestrijding, zei, dat in Januari goede resultaten waren bereikt, daar de Banne Noordscharwoude in wij ken verdeeld was. De wens werd geuit, dat de bestrijding in het Geestmerambacht eveneens op dezelfde manier zou worden aangepakt. De heren L. Kalverdijk en C. Keeman Cz. werden beiden als bestuursleden her kozen. Op initiatief van B. en W. van Lan- gedijk is een uit dertig personen be staand watersnoodcomtié gevormd, dat zich voorstelt tezamen met de ge meenten Ammerzoden, Bodegraven, Reeuwijk, Sint Pancras, Koedijk, War- menhuizen, Harenkarspel en Sint Maar ten de gemeente Herkingen op Goeree- Overflakkee te adopteren. De plannen voor hulpverlening werden uitgestip peld. Er is een dagelijks bestuur ge vormd, bestaande uit burgemeester Schelhaas (voorzitter), J. Eecen (vice- voorzitter), A. P. Dockheer (secretaris), J. Akkerboom (penningmeester) en de leden B. Wilmink. Jac. Weel en dokter .f. de Wit. Voorts zal nog een dames- j comité worden samengesteld, onder leiding van mevr. Schelhaas. „Advendo" geeft concert t.b.v Rampenfonds De christelijke muziekvereniging .Advendo" heeft het besluit genomen om ten bate van het Rampenfonds Woensdsg a.s. een concert te geven. OPBRENGST RODE KOOL NOORDSCHARWOUDE. Vijfhonderd kg rode kool, die aan de Noordermarkt- bond ten bate van het Rampenfonds werd verkocht, bracht het bedrag op van f 246.—. Rappott is spoedig te verwachten In de Vrijdag gehouden vergadering van de vereniging „Tuinbouwbelang", heeft de secretaris van het proefbedrijf „Geestmerambacht" enkele belangrijke mededelingen gedaan over de voor nemens van het bestuur van deze organisatie tot het nemen van diverse tuinbouwproeven. Verder werden mede delingen gedaan over het te stichten proefstation en de eventuele ruilverka veling van Geestmerambacht. De heer Kaan, de secretaris, zei o.m. dat er dit jaar proeven genomen zullen worden in het proefbedrijf, zoals met groen- bemesting en structuurverbetering van de bodem en een proef met herfst- en Deense witte kool, met zaadontsmetting verder op het terrein van bloemkool- teelt, spuitkoolteelt, draaihartigheid, uien, erwten, bonen, augurken, enz. De stichting van een proefstation voor koude-grondgroentenculturen zal werkelijkheid worden. Hierbij zullen de bestaande proeftuinen te Sloten, Heems kerk en Oudkarspel worden ingescha keld. De overheid geeft hiervoor sub sidie. Vervolgens werd gezegd, dat er spoe dig een rapport zal verschijnen over een eventuele ruilverkaveling van het Geestmerambacht. Het gaat er daarbij ook om. of er een vaar- of een rijpolder moet komen. Spreker dacht, dat men met bepaalde trajecten zou beginnen. Behoorlijke vraag uit het buitenland 'H Het is met de kaasprijzen als met het winterse weer. Onbestendig en onbere kenbaar. Dat bleek reeds na de beurs van vorige week Vrijdag te Leeuwar den. Weliswaar kwamen toen de Edam mers 40 pet. iets boven de vastgestelde notering, maar de Goudse Volvet kon den de notering niet halen en de zaken die werden gedaan, waren weinig ani merend. Na de beurs kwam er plotse ling een opleving, waardoor producen ten de kans kregen iets meer te vra gen. Ook in de nu bijna afgelopen week bleef de vraag aanhouden en hoewel men daardoor in het algemeen wel ho gere prijzen verwachtte, heeft men niet kunnen denken, dat deze verhoging zich zo scherp zou aftekenen als giste ren wel het geval was. In alle opzichten gaf Friesland hier, bij de toon aan. Wist men in Noord- Holland nog te komen tot een redelijke notering, in Leeuwarden gooide men er nog een schepje op, terwijl producen- Deze week in de zuivelsector ten met het recht, dat de verkoper nu eenmaal eigen is, de vastgestelde note ringen ver overvroegen en daarbij nog succes hadden ook. Voor de Goudse Volvet werd de notering vastgesteld op f 2.14 tot f 2.15 per kg en voor de prijzen voor de Volvette van f 2.18 en kg. Reeds direct hoorde men vraag prijzen voor de Volvette van f 218 en voor de Edammers van f 2.07 per kg. Verschillende producenten slaagden er in deze prijs te maken, terwijl anderen genoegen moesten nemen met iets min der, zodat de gang van de beurs ten slotte kon worden gesteld voor de Goudse Volvet op f 2.16 tot f 2.18 per kg en voor de Edammers 40 pet. op f 2.05 tot f 2.07 per kg Tegen het einde van de beurs realiseerde de handel zich echter wat er was gebeurd en toen viel plotseling de kooplust weg. Op de z.g. nabeurs werden daardoor zaken ge daan op een lagere basis en zo ver kocht een Friese verkoopvereniging ten-lotte nog haar Goudse Volvet voor f 2.15 per kg. Hoewel de kaasprijzen dus een flinke stijging ondergingen, zijn deze prijzen toch nog ver beneden het niveau van 1952. Toen besteedde men voor Goudse Volvet f 238 tot f 2.39 per kg en voor de Edammers 40 plus f 2.18 tót 2.20 per kg. Op de Alkmaarse kaasmarkt werd de notering vastgesteld op f 1.97 per kg en werden zaken gedaan op basis van f 2.— per kg. Ook hier werd dus dt vastgestelde notering overschreden. In de afgelopen week bestond er be hoorlijke vraag naar kaas uit Duits land, België en Engeland, maar daar staat tegenover, dat de productie ook thans belangrijk hoger is dan vorig jaar. In de week van 25 t/m 31 Januari 1953 produceerden de zuivelfabrieken 1281 ton kaas tegen 988 ton in de over eenkomstige week in 1952, dus onge veer 300 ton meer. Ook de totaalpro ductie vanaf het begin van dit jaar ligt belangrijk hoger dan vorig jaar. Tot 24 Januari 1953 5765 ton tegen 4877 ton in 1952. Dit verschil zal ongetwijfeld nog toenemen, aangezien de meeste fabrie ken het laagste peil van hun melkaan- voer hebben bereikt en de productie zich dus verder gaat uitbreiden. Vraagt men producenten, handelaren en exporteurs naar de reden van deze plotselinge prijsstijging, dan moet men, merkwaardigerwijs, daarop het ant woord schuldig blijven. Men neemt aan, dat, nu Frankrijk meer jonge kaas opneemt dan was verondersteld, dit in vloed op de prijszetting zal hebben ge had. Velen zijn ook geneigd te menen, dat de vrag uit het buitenland ook ge stimuleerd wordt door de watersnood in het zuiden. Deze ramp heeft bü vele buitenlandse relaties de mening doen postvatten, alsof geheel Nederland on der water zou staan en dat de produc tie en voorraden daardoor ernstig in gevaar zijn gekomen. Weliswaar zal het verlies van de duizenden koeien wel invloed hebben op de totale melkpro ductie, maar de kaasproducerende stre ken zijn practisch niet door het water aangetast, zodat er op cen lagere kaas productie niet gerekend behoeft te worden. Resumeren wij een en ander, dan zou de markt beïnvloed zijn door en kele factoren, die waarschijnlijk bin nen enkele weken hun waarde zullen hebben verloren, waardoor de moge lijkheid niet is uitgesloten, dat de prij zen opnieuw naar omlaag zullen gaan. Overigens dient hierbij nog te worden aangetekend, dat men ook in het bui tenland niet gediend is van deze grola prijsschommelingen en dat deze in we zen een vlotte export in de weg staan. In dit verband wordt gewezen op De nemarken, dat werkt met constante ex portprijzen, welk systeem op den duur meer voordeel zal brengen van het systeem, dat door onze exporteurs moet worden gevolgd. De prijzen voor oude kaas schijnen iets aan te trekken. Voorraadhouders vragen een iets hogere prijs dan tol dusver. Bij de grossiers is weinig oude kaas in voorraad. De prijs voor de boter werd Onver anderd vastgesteld. Aangenomen wordt, dat de prijs voorlopig op het huidige niveau zal blijven. Naar wij vernamen neemt de vraag naar melkpoeder iets toe. De betreffen de fabrieken zien zich thans echter weer voor het feit gesteld dat de kaas productie lonender is. Gecondenseerde melk blijft een gevraagd artikel en de betrokken fabrieken zijn vol in pro ductie. Voorts gaf hij de raad van al deze din gen kennis te nemen, opdat er niet zonder de instemming van de betrok ken tuinders tot ruilverkaveling zal worden overgegaan. volgt: 127 127 13 33 9.76 127 59 13 11 4.53 172 172 6 68 28.66 208 85 6 43 13.66 172 142 13 49 10.92 82 82 13 29 6.30 127 80 16 19 5.— 82 82 16 17 5.12 127 127 27 19 4.70 145 129 27 22 4.77 100 72 22 16 3.27 127 127 22 28 5.77 De uitslagen van de strijd om het biljartkampioenschap van Warmenhui zen, die in café De Groot werd voort gezet, waren als Jb. Swan Jn. Kuiper Math, de Groot W. Hoogeboom Nic. Pronk Math. Quant Jb. Swan Math. Quant Jn. Kuiper Jn. Slikker G. Sevenhuijsen Ant. Dekker Dinsdagavond 17 Februari wordt de strijd voortgezet in café Slikker. 'jrr Het is de gemengde toneelvereniging te Heerhugowaard-Noord, Pius XI, ge lukt het toneelstuk „De Rattenval" op voortreffel-ke wijze voor het voetlicht te brengen I'Ct betrof hier een stuk levenstragiek. Goed spel zagen we in de rollen van Hanna Beukers en moe der Romk», hoewel we deze laatste graag iets zorgelijker hadden gezien. Op de momen'en waar.n zij haar echt genoot moest bijstaan in zijn proble men en levensmoeilijkheden, gaf deze speelster Kijk niet genoeg levenserva ring te beletten om zich de rol geheel te kunnen inleven. Hoewel het spel der anderen niets beneden de normale maat bleef, kun nen wij niet nalaten speciaal de debu tante, Annie Jong te vermelden. GEEN DIENST IN HERV. KERK Wegens ziekte van ds Wiltink zal er ondag in de Ned. Herv. Kerk alhier geen dienst zijn. Gevonden voorwerpen Gedurende het tijdvak van 6 tot en met II Februari werden aan het politie-bureau Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: zakkammetje in étui, Lipssleutel, kinderwanten (wol), kinderwantje, rozenkrans, kindermutsje, 1:eren-horloge, schoudertas en een paar schaatsen. Inlichtingen te bekomen aan het Groeps- bureau der rijkspolitie, Karei de Grote laan 17, telefoon 2444, elke werkdag tus sen 10 en 11 uur. Maar niemand trok zich iets van het hotsende en botsende geval aan, ook de koelbloedige dorpsbewoners niet. In ieder geval kan men de komende zomer tussen paal 37 en 38 weer rustig „zonnen" zonder op een gegeven mo ment de punt van een nog niet geëx plodeerde granaat in zijn rug te voelen. de stormen, die de vorige week op de Noordzeekust zijn afgevlogen en de buitenste duinenrij tot de nok toe afkalfden, hebben daarmee ook enkele min der prettige geheimen prijsgegeven. Terwijl Donderdagmiddag tussen paal 37 en 38 ten Zuiden van Egmond aan Zee cen felle Noord-Oostenwind over het strand joeg, die, verzadigd van messcherp zand, handen en gezicht striemde, waren in de luwte van naar beneden gestorte bunkerstukken enkele mannen bezig een aantal zware en spitse voorwerpen op een paard-en-wagen te rollen. Een partij zware 25 cm scheepsgranaten, ruim acht jaren op de duinnok onder een dunne laag zand verborgen, was met de verzakking naar beneden gekomen en ook door het zeewater weer onder de strandoppervlakte gespoeld. p ELUKKIG was een der granaten, met zijn spitse kop naar boven gepriemd zichtbaar gebleven, zodat toen de tech nici van de Hulpverleningsdienst ar riveerden zij onmiddellijk vermoedden dat nog wel meer van deze kwaadaar dige knapen in het zand verborgen zou den liggen. Zij begonnen Donderdag middag te graven en inderdaad; ruim 20 projectielen, die tijdens de oorlog door de Duitsers gebruikt werden om via een eltctrische kabel in zee tot ontploffing gebracht te kunnen worden, kwamen te voorschijn. Hij was nogal zeker van zijn zaak, die mijnheer Amt- man, toen hij met rustige zekere handen de granaten uitgroef. „Zijn ze niet gevaarlijk?" vroegen we. „Och", was het antwoord, „explode ren kunnen ze ieder moment. Maar dat is een kans van 1 op duizend". Met vereende krachten werd een der granaten over een plank op de wagen getrokken, waar hij met een genoeglijk gerommel tegen zijn soortgenoten bol derde en daar met een metalige klik bleef liggen. Het hoofd van de fotograaf die een plaatje moest maken, schokte even tussen de schouders. „Wat een baantje", zuchtte hij opge lucht, toen hij merkte dat er toch heus niets gebéurd was. De mannen zwoegden zwijgend ver der. Ret goedige paard, zorgvuldig af gedekt tegen de snijdende wind, de manen wapperend om zijn snuit, stond geduldig te wachten, onbewust van het gevaarlijke karweitje dat achter hem werd uitgevoerd. ,Ja mijnheer", zei een van de man nen, „als je al 13 jaar niks anders ge daan hebt dan van die plofrommel op te ruimen, dan denk je op het laatst niet meer aan gevaar. Toen de laatste vier granaten werden weggereden (meer kon de wagen niet dragen) en met paard verloren in de mistige wijdte van het verlaten st'-and naar Egmond sjokte, klopten onze har ten bijna weer met de normale fre quentie. Alleen toen de wagen door de dorpskom rammelde, bekroop ons nog even de lust om hard weg te lopen. NAGEKOMEN GIFTEN, Doordat enkele personen op de dag van de huis-aan-huis collecte t.b.v. de getroffenen in de noodgebieden niet thuis waren, zijn nog enkele giften tot een totaal-bedrag van f 107.binnen gekomen, Wij verzoeken die personen, die in dezelfde omstandigheid verkeer den en hun steentje nog niet hebben bijgedragen dit alsnog te doen. Hun gifl kan ten gemeentehuize worden bezorgd. Voorts schonken de ijsclub West-Graft- dijk en de toneelvereniging West- Graftdijk resp. f 100.— en f 50.Hier door is de totale opbrengst in de ge meente Graft gestegen tot een bedrag van f 6525.50. Ook de verenigingen, die alsnog willen bijdragen in de leniging van de nood onzer landgenoten kunnen hun bijdragen ter secretarie afstaan. Voor de P.V.V.O. heeft de directeui van het Zuiderzeemuseum, de heer Bouma, een zeer interessante lezing ge houden, waarin hij de toehoorders mee nam op een tocht rond de voormalige Zuiderzee. Hij vertelde op zeer onder houdende wijze over de opkomst, de bloei en het verval van verschillende plaatsen aan deze oude binnenzee die nu meer is geworden en liet tal van plaat selijke bijzonderheden niet onvermeld. De serie bijzonder goede lichtbeelden maakte het een ieder duidelijk, dat er ook thans nog veel moois rond het IJselmeer te zien -is, dat over enkele jaren tot het verleden zal behoren. In leider wekte zijn gehoor dan ook op, in de komende vacantie daar een kijk je te gaan nemen. Jammer dat door de gebrekkige publiciteit de belangstelling niet groter was. „DAMCLUB HEILOO". De opkomst was Donderdagavond niet groot, doordat enkele sppelers zonder afberieht weg waren gebleven. Dit is voor een vlotte afwerking niet bevor derlijk en de taak van de wedstrijdlei der wordt er ten zeerste door bemoei lijkt. De gespeelde partijen hadden het volgende resultaat; Groep 1: J. SpaansS. de Geus 02, C. Adrichem—C. de Graaf 02, J, SlijkermanA. v. d. Werff afgebr., J, SprenkelingH. Verver 02, C. Bij waardJ. de Geus 20, Afgebroken partijen: H. Verver—A. Dekker 20, C. Bijwaard—C. Adrichem 11. Groep 2: C. de JongB. Sluisman 1—1, N. N.Wennips 0—2, P. Bruin B. Hofman 02. SchramaJ. Kraak man 0—2, A. KroonSnel 20. Jb. HelderD. Smit 20. (Ongecorrigeerd) Het Italiaanse tankschip „Miriella" Is hedenmorgen te Venetië aangekomen. Nog vóór de aankomst van het met 5000 ton olie uit Perzië geladen schip, ves tigden juristen van de BritsPerzische Oliemaatschappij een „hoofdkwartier voor de slag" in een groot hotel te Venetië. Vóór de aankomst van het schip vreesde "men, dat het niet vóór Zater» dagmiddag toestemming zou krijgen de haven binnen te varen. Indien dit het geval geweest zou zijn, had de maat schappij gelegenheid gehad de olie te lossen, doordat het dan voor de juris ten in verband met sluiting van de rechtbank niet meer mogelijk ge weest zou zijn maatregelen te nemen. AFDELING NOORD HOLLAND VOETBALT NIET Haarlem heett voor Zondag nog mef beslist De afdeling Noord-Holland van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond heeft alle wedstrijden voor Zaterdag en Zondag afgelast. De afdeling Haarlem had, bij het ter perse gaan, dat besluit nog niet genomen. Wei was bepaald dat de wedstrijden van hedenmiddag naao een later tijdstip zouden worden ver schoven. Voor de wedstrijden van Zon dag wordt eerst hedenavond of morgen ochtend een beslissing genomen. Alle wedstrijden, voor Zaterdag 14 en Zondag 15 Februari vastgesteld door de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond. zijn in verband met de slechte toestand, waarin de velden zich bevin den, afgelast. Radio reportages De omroepverenigingen besteden vandaag en morgen grote aandacht aan, hoe kan het anders, de wereld kampioenschappen schaatsenrijden. De uitzendtijden zijn: Zaterdag: VARA 17.45—18 uur; KRO 19-45— 20 uur. Zondag: AVRO 16.3017 uur; VARA 17.50—18.10. ONDER COLLEGA'S. Een alhier woonachtige fabrieksarbei der heeft bij de politie te Wormerveer aangifte gedaan, dat hij aldaar dooreen collega uit Wormer zou zijn mishan deld. Procesverbaal is opgemaakt. M Zware sneeuwstormen hebben de laatste dagen het herstelwerk aan de zeeweringen in Oostelijk Engeland belemmerd. Vrachtwagens konden door het slechte weer dikwijls niet blijven doorrijden. Ontroerend blijk van medeleven Het was gedurende één van de vele bange nachten in de laatste wereldoorlog, dat één van de En gelse bommenwerpers, die in nood verkeerde, neerstortte in de pol der Wieringerwaard, waarbij alle inzittenden om het leven kwamen. Op de begraafplaats in Wieringer waard werden deze slachtoffers ter aarde oesteld en de familie heeft de begraafplaats bezocht. Van een van deze familieleden mocht burgemeester Kloeke giste ren een brief in ontvangst nemen, waarbij een Engels Pond werd overgemaakt, bestemd tot leniging van de nood van de door de wa tersnood getroffenen. Wanneer men bedenkt, dat dit offer afkom stig is van een familie die het zelf niet breed heeft, wordt men toch even stil van ontroering door een dergelijk blijk van medeleven. JHR. J. P W. VAN DOORN f Te Heemstede overleed de oud.bur- gemeester dier gemeente, jhr. J. P. W. van Doorn, die o.m. werkzaam is ge weest op de secretarie van Egmond- Binnen en die op 26 April 1910 tot bur gemeester van Schagen werd be. r.oemd. Zes jaar later volgde zijn be noeming tot burgemeester van Heem stede. Hij was nog lid van de Raad var Toezicht op de provinciale Bedrijven Hij is voorzitter geweest van di Noordhollandse provinciale Brand weerbond en was jarenlang bestuurs lid van de afdeling Noord-Holland va de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, alsook van de Veremgin van burgemeesters en secretarissen i) Noord-Holland. De wreker werd gewroken De burgemeester van de piaats Bayerlsch-Gmain in de buurt van B~i Reichenbach, Birkl, is Donderdag door de gemeentesecretaris uit de tijd van de nazi's, Jakobi, doodgeschoten. Ja- kobi vuurde uit een dakraam van zijn huis toen de burgemeester passeerde. Toen stak Jakobi ook zijn eigen huis in brand, waarbij hij zulke zware wonden opliep, dat hij zelf ook over leed. Men denkt, dat Jakobi zich wilde wreken op maatregelen, die na de oor log tegen hem zijn genomen.z Scandinavische Raad bijeen Koning Frederik van Denemarken heeft te Kopenhagen de eerste bijeen komst van de Scandinavische raad ge opend. In deze raad zijn Zweden, Noor wegen en Denemarken ieder vertegen woordigd door zestien afgevaardigden. IJsland heeft vijf afgevaardigden gezon den. In de komende tien dagen zal van gedachten worden gewisseld over de gemeenschappelijke problemen en be langen. De onderwerpen, die ter tafel zijn gebracht, variëren van het ietwat utopische plan, om een brug over de Sont te bouwen tussen Denemarken en Zweden, tot het verlenen van weder zijdse P.T.T.-faciliteiten en het verbe teren van de culturele betrekkingen. Herstelbetaling aan Joden in Bondsdag De Westduitse regering heeft gisteren het wetsontwerp ter bekrachtiging v,an de DuitsIraelische schadevergoedings overeenkomst bij de Bondsraad inge diend. In regeringskringen verwacht men, dat Bondsraad en Bondsdag de overeenkomst snel zullen goedkeuren. Volgens de overeenkomst zal de Bonds republiek in twaalf jaren tijds drla milliard Mark aan Israël betalen en 450 millioen aan de Joodse wereldorgani satie. £e$eAó ipïefceti Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan wel van algemeen belang. Nog onder de indruk van de ramp die vorige week heeft plaats gehad vol gen wij de berichten over de hulpver lening en het herstel van het getroffen land. De mensen, die gered konden worden zijn geëvacueerd. De dieren die aan het Watergeweld ontsnapten zijn veilig in warme stallen onder gebracht. Dat is ons allen bekend. Maar niet dat er on der de dieren hier in onze stad nog zo veel geleden wordt. Ik bedoel hiermee de paarden van het woonwagenkamp. Ze staan daar zonder stal aan weer en wind ten prooi. Er is jaren geleden een geldinzameling gehouden om een stal voor de paarden te bouwen en die is er inderdaad gekomen. Maar toen de be woners een ander terrein kregen toege wezen is de stal natuurlijk op z'n oude olaats blijven staan en aan een ander verhuurd. De wagenbewoners moesten 'oen hun beesten maar in de kou laten 'taan en dat is nu nog zoo. Laat ons -nensen eens goed bedpnken wat dat oor de dieren betekent. Is hot nu niet menselijk dat er iets voor deze arme pai'-rien wordt gedaan? Een dierenvrLadia.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3