i Stad en Omgeving r Instituut had een slecht jaar Nieuwe garnizoenscommandant bracht jeugd in Alkmaar door AGENDA K.l. tevreden over resultaten het afgelopen jaar in De wereldreis van Jimmy Brown rolt plakt /ktëb brandt fofek Raad voor Purm Negentig procent van bevolking doorgelicht Van soldaat tot kolonel Veertig jaar militair Honderdduizend is reeds overschreden Gemeenteraad op excursie naar VB Catastrophe voorkomen Braderie-bestuur wil spoed betrachten Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE Vier bestuurs'eden bedankten Q,fi,tLcLëti HOFSTEDE Dames-teams van DSS hebben kans op titel Geringe deelname aan watersnoodtocht Aanleg bc nie HE DOVES s. eerste Bi Ijarttorn Oude Geëvacu Vlottere DINSDAG 17 FEBRUARI 1953 Resultaten niet ongunstig JAertig duizend mensen hebben deel- genomen aan het bevolkingsonder zoek op tuberculose. Dat is ongeveer negentig procent van de bevolking, aangezien kinderen geboren in 1949 of later niet zijn opgeroepen en enkele duizenden zich reeds in hun bedrUven hadden laten doorlichten. Het bureau van het bevolkingsonder zoek, dat sinds October gevestigd was in het Arbeidsbureau, is thans opge heven. Gisteren zijn de bescheiden en kaartregisters naar het stadhuis over gebracht, waar thans gewerkt wordt aan de samenstelling van het rapport over de resultaten van het onderzoek. Ten behoeve van hen, die tijdens de eerste doorlichting ziek waren o£ toen voor een onderzoek niets voelden, zai eind Maart nog eens een gelegenheid tot doorlichten worden geboden. Het betreft hier ongeveer 11 a 1200 perso nen. Voor dit laatste onderzoek kan men zich nog opgeven op het stadhuis. Over de medische resultaten van het onderzoek zijn nog geen definitieve ge gevens te verkrijgen zolang de laatste doorlichting nog niet heeft plaats ge vonden, maar wel kan met voldoende zekerheid worden aangenomen, dat het aantal actieve processen, dat in Alk maar is geconstateerd ongeveer gelijk is aan het landelijk gemiddelde. Dat betreft 4 a 5 personen per dui zend onderzochten. Het aantal besmet telijke gevallen ligt tot dusver iets gunstiger. Vast staat, dat het bevol kingsonderzoek ook in Alkmaar zijn nut heeft bewezen. Bij tal van patiën ten kon nu tijdig worden ingegrepen. Ongeluk in het tunneltje Toen gistermorgen omstreeks negen uur een 17-jarige jongen met zijn fiets aan de hand door de tunnel onder de Bergeroverweg liep, holde een 5-jarig jongetje met zijn hoofd tegen de lan- taarnhaak van de fiets. Hij liep een diepe hoofdwonde op en is door een verpleegster naar het Centraal Zieken huis gebracht. J-JOEWEL Alkmaar enkele weken geleden het opleidingsdepot van het Be wakingskorps der Koninklijke landmacht heeft zien vertrekken en slechts een klein wachtdetachement is achtergelaten, is de gemeente niettemin formeel garnizoensstad gebleven en bezit zij derhalve ook een garnizoenscommandant. Voor het eerst sedert 19391940, toen de kolonel der artillerie Von Freitag Drabbe hier als plaatselijk commandant optrad, wordt deze functie wederom door een hoofdofficier van die rang bekleed, namelijk door de kolonel H. Onderstal. Belangrijker dan commandant van een stad zonder garnizoen, is het feit dat kolonel Onderstal optreedt als territoriaal bevelhebber in Noord- West-Nederland, waaronder zelfs nog een gedeelte van de provincie Friesland valt. TOEN kort geleden door het vertrek van overste Terhaar deze functie vacant kwam, heeft kolonel Onderstal, toen territoriaal bevelhebber in Noord- Oost-Nederland, deze plaats geambi eerd, omdat zijn hart naar Alkmaar trok. Hier toch bracht hij de gelukki ge jaren van zijn jeugd door. Hij be zocht er de voormalige Burgerschool, beter bekend als de „Aukesschool" aan de Brillensteeg en later de HBS op de Paardenmarkt .In 1913 zestien jaar oud en met het diploma driejarige HBS in zijn zak voelde de toenma lige scholier zich tot de officiersloop baan aangetrokken. In die jaren was de voormalige Cadettenschool hier ter stede feitelijk een militaire vierde en vijfde klasse van de HBS, die het voorportaal tot de KMA te Breda vormde nog in volle bloei, waardoor slechts een deel van de vele adspiran- ten kon worden geplaatst en de ove rigen wegens plaatsgebrek moesten worden afgewezen. Dit lot trof ook de jonge Onderstal. Maar er was in die tijd nog een andere, zij i.et ook een lange en zware w= g, die naar de offi ciersloopbaan voerde en reeds vroeger door tal van illustere legerleiders als b.v. generaal Van Heutsz, was ingesla gen. Naar Kampen TN de zomer van 1913 meldde de hui dige kolonel zich aan als leerling van het voormalige Instructiebataljon te Kampen, waar hij in de stand van gewoon soldaat werd aangenomen om Crie jaren later tot onderofficier te vorden bevorderd. Daarna volgden vier zware jaren van studeren en nog eens studeren aan de Hoofdcursus, tot- nat in de zomer van 1920 de onder jf- ficier Onderstal bij Koninklijk Bes'uit werd aangesteld tot tweede luitenant bi.) het destijds te Haarlem gelegerde tiende regiment Infanterie, waarna een detachering volgde bij het Regi ment Grenadiers. Het verblijf hier te lande verwissel de luitenant Onderstal begin 1922 vrij willig voor dat in Ned. Indië, waar hij op Java en Sumatra diende en in 1924 tot eerste luitenant werd bevorderd. Het volgend jaar keerde hij naar Ne derland terug. Onmiddellijk daarna volgde een driejarige detachering bij liel Korps Mariniers te Rotterdam en te Den Helder, na afloop waarvan lui tenant Onderstal eind 1928 wederom voor vijf jaar naar Ned. Indië vertrok, waar hij de laatste drie jaren als al gemeen secretaris van het Departe ment van Oorlog te Bandung fungeer de. In Holland teruggekeerd werd luit. Onderstal gedetacheerd bij de Militaire Politie als afdelingscommandant der Politietroepen te 's-Gravenhage. Bij de uitbreiding van de strategische taak van dit korps, werd de inmiddels tot kapitein gepromoveerde officier be last met de taak van commandant der politietroepen in Oostelijk Noord-Bra bant. Gevangene TN de vroege lente van 1940 werd de kapitein Onderstal commandant van de politietroepen van het lie legercorps ter standplaats Driebergen, Zijn man nen waren deels in de Grebbelinie en deels aan de IJsel opgesteld. KOLONEL ONDERSTAL ....Als soldaat begonnen. In 1942 werd de kapitein door de Duitsers gevangen genomen. Hij ver bleef drie jaren in het krijgsgevangen kamp Stanislaus in Silezië. Na de be vrijding volgde zijn bevordering tot majoor bij 4 R.I. te Assen. Drie jaar la ter, in 1948. kwam de promotie tot lui tenant-kolonel, commandant van het zesde Infanteriedepot te AssenSteen- wijk. Dit commando verwisselde over ste Onderstal op 1 October 1950 voor dat van commandant van het Regiment Zware Infanterie Chassé te Grave. Een maand daarna werd hij tot kolonel be vorderd en op 1 Juli j.l. werd hij terri toriaal bevelhebber in Noord-Oost Nederland. Kolonel Onderstal, die eens als soldaat de militaire loopbaan begon en thans veertig jaar als militair heeft gediend, is soldaat in hart en nieren. Zijn veelzijdige ervaring bij het leger hier te lande, in Ned. Indië, alsmede bij de Kon. Marine, hebben hem tot een all-round bevelhebber gevormd. Na zijn werkzame leven heeft de kolo nel Önderstal het vurig verlangen de jaren, die hij nog in actieve dienst zal doorbrengen, in Alkmaar te mogen uitdienen. DINSDAG Cinema Americain, 8 uur: Don Ca- millo (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: De misstap van dr Talbot (18 jr); Harmonie Theater, 8 uur: Deze vrouw is gevaarlijk (18 jr); Rex Theater, 2 30 en 8 uur: Laatste ontmoeting (18 jr). Wapen van Heemskerk, 8 uur; Kla- verjasdrive t.b.v. Rampenfonds. Gulden Vlies, 8 uur; Corsettenshow „Estrella". WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag. Aanvang 2 30 en 8 uur. Landbouwhuis, 10 uur: Texels scha penstamboek. Wapen v. Heemskerk, 8 uur: Soiree dansschool Van Kempen. NOORDSCHARWOUDE Concordia, 8 uur: Ned. Volkstoneel met Het Woord DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Kruisinga, Koorstraat 59. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 6.11 18.27 Woensdag 6.55 19.12 TE CAMPERDUIN Hoog laag Dinsdag 6.16 18.32 0.16 12.32 Woensdag 7.00 19.17 1.00 13.17 De honderdduizend, die Alkmaar Za terdag bereikte is gisteren alweer met vierduizend gulden overschreden. De thermometer heeft thans een stand be reikt van f 104.615.-. Onder de giften die Maandag binnenkwamen was een bijdrage van het personeel van de Pud- dingfabriek Victrix (overwerk) f 209,29 en een aanvulling van de directie ten bedrage van f 290,71. Het personeel van de fa. Pedroli schonk f 50.-, welk bedrag door de directie werd verdub beld tot f 100.-. Van alle diensten van Openbare Werken werd een bedrag ontvangen van f 1580.- en als voorlo pige afdracht van het concert in de Grote Kerk f 2000.-. De slachtveemarkt van Maandag Was het kwantum koeien aan de lage kant, feit is, dat de geringere animo voor deze dieren de handel niet bovenmatig deed uitgaan. De maximum-prijs voor de prima kwaliteit was gelijk aan die der vorige week, de minimum-notering moest echter even lager gesteld worden. Voor het ruimere aanbod kalveren be stond veel belangstelling. Vandaar een grage handel, met noteringen die op f 0,95 per kg levend, en geslacht (in de benen) van f 1,50f 1,60 per kg komen. De varkens de aanvoer was ruim zijn weer zeer vlot verhandeld. Over het geheel genomen waren de prijzen even hoger dan verleden week. Percentage steeg De heer J. Blauw, voorzitter van de coöperatieve vereniging voor Kunst matige Inseminatie „Alkmaar en Om streken", heeft op de gistermorgen in het Gulden Vlies gehouden jaarverga dering medegedeeld, dat het afgelopen jaar de vereniging tot tevreden- Ruim 300 naaidozen werden ontvangen Goed verzorgde inzendingen De naaidozen-actie, die door een aan tal huisvrouwen op touw is gezet, is hoven verwachting geslaagd. Naar schatting zijn ruim driehonderd dozen ontvangen en het opmerkelijke is, dat aan alle schenkingen de grootste zorg is besteed. „Het lijkt wel", zo zei een van de comité-lerien. „of de vrouwen iets van haar ziel in de giften hebben willen leg gen en door de verzorging van de naai dozen haar medeleven met de vrouwen in de noodgebieden tot uitdrukking heb ben gebracht". Vele dozen en mandjes bevatten persoonlijke briefjes voor de toekomstige eigenaresse. Volgende week zal met het sorteren worden begonnen, omdat er nu nog steeds inzendingen binnenkomen. Het is de bedoeling de dozen naar een Rode Kruispost in het evacuatiegebied te brengen. heid heeft gestemd. De resultaten wa ren zelfs heter dan in voorgaande ja ren. Uit het door de hoofdseminator, de heer P. C. Roskam, verstrekte cijfer materiaal bleek, dat 58 procent van de dieren na de eerste behandeling drach tig waren, en na de tweede in totaal 79,8 procent. In 1951 bedroegen deze percentages resp. 53 en 75 procent. Het totale aantal drachtige dieren was 91.1 procent. In 1951 88 prooent. Het is in de practiijk gebleken, dat de nieuwe, de rectale methode betere resultaten heeft dan de tot nu toe gevolgde werk wijze. Dit werd medegedeeld door de dierenarts, de heer G. van Eek, die hier aan echter toevoegde, dat het nog wel enige tijd zal duren, voordat de inse- minatoren met de moeilijker rectale methode vertrouwd zijn geraakt. De heer Van Eek gaf vervolgens een his torisch overzicht van de ontwikkeling der kunstmatige inseminatie, die reeds in de veertiende eeuw door de Arabie ren werd toegepast, maar eerst in de 20e eeuw algemeen ingevoerd werd. Sympathieke geste van New-Yorkse werkman De Feadship, de combinatie van scheepswerven, waartoe ook de firma Nicolaas Witsen en Vis behoort, heeft van haar relaties in Amerika reeds duizend gulden ontvangen voor het Rampenfonds. Hieronder was ook 20 dollar van een werkman, die op de ten toonstelling een karweitje had opge knapt en het door hem verdiende geld terugstuurde, omdat de mensen in het noodgebied het meer nodig hadden dan hij. Het pleidooi, dat het VVD-raadslid mr dr C. Berkhouwer tijdens de laat ste raadsvergadering hield voor de Ver enigde Brandstoffenhandel, is niet zon- der resultaat gebleven. De heer Berkhouwer had destijds ge reageerd op het voorstel tot het inrich ten van de voormalige ontsmettings inrichting van het Witte Kruis als so ciale werkplaats, omdat z.i. de V.B, die eveneens het oog op het gebouw had laten vallen en wier terrein aan de inrichting grenst, als plaatselijke in dustrie bij de aankoop de voorrang moest hebben. Het voorstel werd aan gehouden en de gemeenteraad gaat nu Woensdagmiddag de situatie persoon lijk in ogenschouw nemen. Ook zal dan worden nagegaan of het gebouw wel geschikt is voor huisvesting van de Na zorg en de Sociale Werkplaats. Munitieschip had bijna een aanvaring Gistermorgen voer ter hoogte van het Zeglis in alle vrede een munitieboot door het Noordhollands Kanaal, toen op een gegeven moment een roffelend motorbootje plotseling koers zette naar het schip. De onvoorzichtige motordrij ver had de boot de boot gelaten en was, waarschijnlijk om een defect te ver helpen, in het machinekamerlje gedo ken. Een ongeluk met catastrophale ge volgen werd voorkomen, doordat de schipper van de munitieboot het gevaar zag, scherp naar stuurboord uithaalde en met zijn schip op de kant liep. De munitiesohuit werd later op de dag weer vlot gesleept, waarop de schipper, een onprettige ervaring rijker, zijn weg naar Amsterdam vervolgde. Maar eersf de formulieren De tijd, die het Braderie-bestuur nog rest voor de organisatie van het ver- koopfeest is niet zo heel ruim gemeten en daarom is het noodzakelijk, dat de deelnemers hun inschrijfformulieren zo spoedig mogelijk inzenden aan het se cretariaat Gerard Doustraat 5. Er zijn tal van voorbereidingen nodig om de Braderie goed te doen verlopen en het is gewenst, dat men weet met hoeveel deelnemers er rekening kan worden gehouden en hoe groot de oppervlakte aan stands zal zijn. De formulieren kun nen ook worden ingeleverd op het Braderie-kantoor, dat iedere Dinsdag en Donderdagochtend van 10-12 uur ge vestigd is in Het Wapen van Heems kerk. Burger IJsclub hield weer uitdeling JTNKELE honderden stadgenoten heb ben zich gisteren naar café Cen traal begeven om van het bestuur van de Burger IJsclub de bonnen in ont vangst te nemen die recht gaven op een kilo zuurkool, een pakje vet of marga rine, een halve kilo peulvruchten en een brood. Het betrof hier de traditionele uitdeling, die ieder jaar in de maand Februari plaats vindt en die het voor naamste doel is, dat door de Burger IJs club wordt nagestreefd. Van een ijsclub kan moeilijk worden gesproken, omdat het sportieve element in de vereniging ver op de achtergrond is geschoven, hoezeer de voorzitter, mr C. Berkhouwer, ook zijn best heeft ge daan het schaatsenrijden bij de leden populair te maken. Het charitatieve ka rakter is de boventoon blijven voeren en het ijsvermaak zal ook in de toe komst beperkt blijven tot het traditio nele ijsfeest op de Oudegracht, voor zo ver het tenminste wil winteren. Het door de Burger IJsclub gevolgde sy steem is zo, dat de leden aan hun con- tributiekaart een bon vinden, die zij aan een willekeurig iemand kunnen schenken. Deze persoon heeft tegen inlevering van de bon recht op het uit delingspakket. Iets nieuws bij deze uit deling was de verloting van een wollen deken, die ten deel viel aan mevrouw Kolijn, Nieuwpoortslaan. BURGERLIJKE STAND Geboren Monica M., d. van C. J. Koesemans en M. Hadolt. Willem M., z. van A. Burggraaff en I. S. Hammingh. Getrouwd: Cornelis Nieuwenhuis en Jannetje C. Bieman. Arnoldus W. Kleijn en Maria J. de Munk. Josephus L. Pauwels en Elisabeth C. Meskes. Overleden Jacob P. F. de Vries, 68 jaar, gehuwd met E. Homan. Jacob Geels, 68 jaar. (Advertentie, Ing. Med.) Ledental en financiën gingen achteruit rjE afdeling Alkmaar van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling kan over de resultaten van het afgelopen jaar niet bepaald tevreden zijn. Weliswaar is een zeer uitgebreid programma afgewerkt het omvatte dertien inleidin. gen, vier toneelvoorstellingen (in samenwerking met de Alkmaarse Bestuur, dersbond en het Gulden Vlies georganiseerd), zes excursies en drie bijeen, komsten in samenwerking met de Reisvereniging en de Volksuniversiteit maar het aantal leden liep -met twintig procent terug, n.l. van 230 tot 187. Ook de geldmiddelen vertoonden een achteruitgang. Bij een inkomstencijfer i .f 4.371,90 uit contributies, entrée's toneelvoorstellingen en lezingen e.d., daali, het kassaldo van 375,28 tot 52,53. schillende leden drongen aan op de ketr van betere stukken: er is de laatste tijj wel eens werk gebracht, dat mini: gunstig is beoordeeld. Van bestuurszijó werd opgemerkt, dat men niet alt. vrij is in zijn keus. Aan de andere k:; is de reactie van de toeschouwers!. 1 danig, dat men de critiek van de p» i rustig naast zich neer kan leggen. G I pougd zal worden, de commissie M 1 goede toneelkunst uit te breiden s I een paar deskundige adviseurs. ALDUS een aantal feiten, dat gister avond op de bovenzaal van café Tom aan het Waagplein werd medegedeeld door de voorzitter der afdeling, de heer S. J. Tumo en de penningmeester, de heer S. P. Buwalda. Liefst vier bestuursleden meenden te moeten aftreden: mevrouw J. van Wig- cherenSchuthof en de heer J. Frank wegens gezondheidsredenen, de heren D. P. van Wigcheren, secretaris en A. C. Hilgeman wegens drukke werkzaam heden. Besloten werd. het aantal be stuursleden in te krimpen van elf tot zeven, door slechts twee nieuwe te be noemen en de heren G. W. de Jong en H. Koot voortaan te beschouwen als contactfiguren van de partij en vakbe weging. Een secretaris werd voorals nog niet benoemd. Het bestuur hoopt een geschikte kracht te vinden. Als nieuw bestuurslid werd de heer H. Blu- mink gekozen, die zal worden belast met het Natuurvriendenwerk. Herkozen werden mej. M. Brandsma en de heren Tump, voorzitter, Buwalda. penning meester, A. Elout, propagandaleider en E. J. M. Schinkel, die de organisatie van Arbeidersavondschool en toneel werk zal verzorgen. De kascommissie werd samengesteld, uit. mej. A. van Zon en de heren C. Bl&auw en A. C. Hil geman. Het jaarverslag leidde tot een brede bespreking over het toneelwerk. Ver- lllllllllllllllllllllllllllll De schoolarts zei dat ik niet goed kon zien Vader dacht, 't gaat om de ogen en kocht een bril bij LANGESTRAAT 21 - ALKMAAR 31. Toen het flink donker was en dat was het die nacht, omdat het juist nieu we maan was geweest, kropen Piet Pot lood on Jimmy weer in de Witte En gel. Jimmy achter het stuur en Piet naast hem met de opdracht zo scherp mogelijk uit z'n ogen te kijken. Jimmy koos een fonkelende ster uit en besloot deze goed in de gaten te houden. Hij had aan de man van de benzinepomp gevraagd, ho^ de toestand van de weg was en of hij erg bochtig was. Nee. heer, had de man gezegd. De weg is vrij goed en hij wordt aangegeven door witte paaltjes voor zover deze niet on der het zand zijn gestoven. Er zitten wel een paar kronkelingen in en een paar maal zult u de bedding van een opge droogde beek passeren- Hoeveel keren, had Jimmy toen gevraagd. Dee man had even nagedacht en toen had hij geant woord: „Viermaal heer". Met gedoofde lampen verlieten Jimm.v en Piet Pot lood de oase. Het duurde even voordat hun ogen voldoende aan de duisternis gewend waren. Het was flink donker, maar toch viel het wel mee. „In elk ge val verwachten de kerels niet. dat wij helemaal zonder licht komen aanzet ten". zei Jimmy tegen zijn metgezel. „Zij denken niet anders dan dat wij met volle lichten zullen rijden en er is dus alle kans, dat wij hèn en niet zij óns overvallen". Piet Potlood knikte. Helemaal in zijn knollentuin was hij niet, maar hij besloot maar volledig op Jimmy te vertrouwen. lAavertemie, ing. Mea.j Provinciale bridge-drive ook voor nieuweiingen De gezamenlijke bridge-clubs van het district Noord-Holland-Noord blijven niet achter bij de steunverlening aan de ge troffen gebieden. Zaterdag 21 Februari zal er in „Het Gulden Vlies" en Hotel „Victory" te Alk maar een grote drive worden gehouden, waarvan de baten bestemd zijn voor het Nationaal Rampenfonds. Het comité re kent op alle bridgers, zowel op hen die regelmatig in clubverband spelen als ook op diegenen, die zich noemen „Huis-tuin- en-keuken-bridgers" en gewend zijn ge- nóegelijk in de huiskamer „hun kaartje te leggen". Om de deelname voor een ieder inte ressant te maken zal er gespeeld worden in vier groepen, n.l. A Hoofdklasse, B Eerste klasse, C Tweede klasse en D Nieuwelingen. Hoe verder te handelen? U geeft u onmiddellijk (niet uitstellen), hetzij schriftelijk of telefonisch op bij mevr. Engels, Bierkade 14, Tel. 8387 of de heer Buis, Bergerweg 35, Tel. 3563, beiden te Alkmaar, of bij de secretariaten van de aangesloten clubs, met vermel ding van de groep, waarin u wenst te spelen. Het inschrijfgeld ad f 2,per persoon moet aan de zaal worden voldaan Om het lange wachten te voorkomen en een vlotte gang van zaken in de hand te wer ken wordt de deelnemers verzocht niet om kloksJag acht uur te komen, maar zo v'roeg mogelijk. Om half acht wordt de zaal van het „Gulden Vlies" van waaruit de organisatie wordt geleid, open gesteld De dames-teams van de Allernaarst tafeltennisvereniging DSS hebben dit week-end enkele zeer belangrijke wedstrijden gespeeld. Het eerste ont ving Ready, de ploeg die met één punt achterstand op DSS op de tweede plaats stond. Het werd voor de Alk maarse dames een duidelijke 8-2 overwinning, zodat de kampioenskan sen weer werden vergroot. Als de eerstvolgende wedstrijd tegen Treffers wordt gewonnen, kunnen deze dames zich zeker van de titel weten. Het tweede damesteam, dat met TOS de eerste plaats deelde, behaalde even eens een fraaie overwinning. Ook hier is het wachten nog op twee winstpun ten en dan kan deze ploeg zich even eens op een kampioenschap beroemen. Het zag er overigens niet naar uit dat TOS zou gaan verliezen. De twee eer ste partijen werden door de Alkmaar- se dames verloren, maar ten slotte konden de rollen nog juist bijtijds worden omgedraaid en een verdienste lijke 64 overwinning uit het vuur worden gesleept. De heren mogen wel een voorbeeld aan de dames nemen. Het tweede team verloor ditmaal weer, ditmaal van Treffers, dat met 64 de baas bleef. De Watersnoodtocht, die Zaterdag e» Zondag door de drie plaatselijke wan- 4 delsportvercnigingen was georgani seerd is ondanks het mooie weer, Tnor Alkmaar1 geen succes geworden. D< twee geprojecteerde parcoursen werden op Zaterdag gelopen door 15 en op Zon dag door 23 personen, aantallen die ver heneden de gestelde verwachtingen bleven. De organisatoren hadden vooral ta» hoop gesteld op de schooljeugd en de Padvinderij. Daar de schoolkinderen juist van te voren al verzocht was om een klein bedrag voor het Rampc-' fonds af te staan, en de verkenners e« Welpen Zaterdag met hun „karweitjes' in de weer waren, bleef de deelnam' helaas beneden peil. Toch kon dank veler medewerking een bedrag 111 f 21.50 worden afgedragen. Terugbetaling van koste van gasverbruik 1952 Burgemeester en. Wethouders van maar brengen nogmaals ter algemene1 nis, dat ingezetenen, die over he-'! 1952 een gezinsinkomen van mind! f 2000,hebben genoten, vóór 1 a.s. tot hen (stadhuis Alkmaar) een sc telijk verzoek kunnen richten om betaling van hetgeen zij eventueel "lC£ betaald hebben dan gemiddeld 20 centPer m3 afgenomen gas over de periode van Juli tot en met December 1952. 15 slechts het geval bij verbruikers met zeer klein verbruik, n.l. 90 m3 over 8e~^ noemde periode of gemiddeld 15 m3 pc^ maand. Over het algemeen zullen £eZ11^ nen van drie of meer personen mcer 8' verbruiken, zodat hiervoor geen reduc verleend kan worden. In ieder geval g elk, die een verzoek om reductie wil d° eerst op zijn verbruikskwitantie na' zijn gasverbruik wel zo gering is, beneden de bovengenoemde grens 'k In het verzoekschrift moeten ,lC^ vermeld worden naam en adres van gezinshoofd en het registernummer, deze op de verbruikskwitantie v5" van zijn, alsmede het inkomen over 19^" ieder lid van het gezin. r. Verzoeken welke na 1 Maart a.s. den ingezonden, kunnen niet meer m handeling worden genomen. Geslaagd Bij de in December en ^nu®{.'ioen- houden examens slaagden de v js de cursisten: Duitse Handelscön - p dentie: de heren J. Hoven uit op Langendijk en G. Kt'li^fffLnrres- Bergen. Voor Engelse handels pondentie de heer C. v. Veen maar. Voor Nederlandse hanae respondentie mej. M. Vlas uit r maar. Voor het examen radi'om N.R.G. de heer J. Bel uit Alkmaar. Paviljc Burgemeester gisteren gehoud medegedeeld, dat perduin zal wo-rd echter iets meer te liggen, in de delpad. De aanle waarom was ver: doorgaan wegens financiële conscq raad besloot een beschikbaar te st bicden. In aanslu lieer Blankesteyn den van de raad Rampenfonds, wa stemmen werd bc Naar aanleiding de kampeerterrei ordening op deze te passen werd medegedeeld, dat plan is rigoureuz men. Uitvoerig werd voorstel tot het ii missie van Bijstai meentewerken e De voorzitter be ten Doves-ploe; aan de Nationale taven" te Leiden, wedstrijden van 1 1953, waaraan Do\ dige athlelcn kw voor de dag. Bij i leek het erop da-1 zou winnen. De hij ruim voorop zich echter 100 m finish. Daarvan r. lopers gebruik or schieten. Eén van sprinter Rong Koi midabele eindsprii streep ging. Kees Jb Visser, die oo Werd 8ste. Bertu: de 1500 m juniori vorieten. Hij maal starts en moest t ging meelopen concentratievermo raakt, of dat de hem was, hij sla tot een overwinni bezette op korte Van AAC uit Ai tweede plaats. Pi aan de 3.5 km k Het veld- en b Doves dus goed Zondag nemen deel aan de Cross De uitslagen van ln het biljarttornoo berg-beker" zijn Cordes Chr. Jansen J. Huiberts Wouters J. Glas Cordes A. Lichthard Chr. Jansen J. Glas A. Lichthard Wouters 6 P. de Boer 5 (Boven de kolomrr gende te staan: cai punten.) De wedstrijden volgd. Plannen vo Zaterda In Heiloo bestaa invoeren van een de omgeving van Het initiatief daart een aantal zakenl avond een bijeenk om tot een definiti men. De Prov. Voed Noord-Holland ma- kend: Landbouwer wie vee is ingekw gebieden, dienen, v selijke Bureauhoud( •hoogte is, een en ai kennis van. deze i gen. Het is onder waarde toegestaan, .lc* ,te verPlaatser. ru£ te geven aan gepleegd overleg stemming van de houder van de Kw Op de heden te P markt bedroeg de ren pl.m. 525 stuks koeien was vrij vlu gen iets hoger. Ook was meer beiangst verse koeien was h Waf de nuchtere ging het met de sla goed. De handel w zen waren lager. De ren weer heel duur echapenmarkt was was veel vraag, vrij goed lagen en kensmarkt kenmerk gi oot aanbod en een de aanvang noteerd f 1.86 en de zouter minder. Ook de vr markt liet niet te

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2