BALLEN ROLLEN, DE OGEN DICHT Eenvoudig van opzet maar smaakvol van uitvoering VERVOLG STADSNIEUWS OKA II nam de leiding in B klasse Nieuws uit Heiloo „Eén uur muziek" voor de U!o Ook ve'e cursussen in de RLWS DE kleinere landbouwschool heeft 6 lokalen gekregen, waaronder 4 les lokalen met een groter oppervlakte Schaakclub VVV Corsetten -demonstratie Beroepskeuze moet op latere leeftijd vallen Aanwinsten Leeszaal Egmond-binnen De totale opbrengst Egmond a.d. Hoef Egmond aan Zee Bergen Vee staat nog buiten WOENSDAG 18 FEBRUARI 1353 Scholencomplex aan Berqerweg Handelsschool en Landbouwschool verhuizen omstreeks de zomervacantie QMSTREEKS Februari van het vorig jaar lag aan de Bergerweg bij de overweg nog een klein onbetekenend stukje weiland. Nu is daar een gebouwencom plex verrezen dat een symbool is van het vooruitstrevende Alkmaarse onder wijsbeleid. Nog is men niet klaar en het zal zeker nog een aantal maanden duren voordat de leerlingen der Rijkslandbouwwinterschool en van de Handelsschool hier hun nieuwe home kunnen betrekken. Maar wat er reeds staat zal menig Alkmaarder met een gevoel van trots vervullen. Dat een nieuw gebouw voor de Handelsschool hard nodig was, zal een ieder bekend zijn. De huidige school is volkomen verouderd. Doch ook de Rijkslandbouwwinter school heeft bet in de loop van baar bestaan niet zo royaal gehad. De tijd dat de jongelui nog in café's bij elkaar kwamen om daar onderricht te ontvangen, ligt nog {amelijk vers in het geheugen en de lessen die na 1946 in de afge keurde school aan de oude Kcetkolk gegeven werden zijn eveneens van re cente datum. fWER enige tijd zal ook de inwoning in de hulp-school tot het verleden behoren. Soms hoort men nog wel eens het geluid, dat de R.L.W.S. toch eigenlijk niet een eigen gebouw nodig had. Die genen, die deze mening zijn toegedaan hebben echter geen oog voor het feit, dat Alkmaar een provinciaal land bouwcentrum van de eerste orde is. Een eigen schoolgebouw werd voor de landbouwsector echter ook nog om andere redenen gemotiveerd. Zomer en winter door zullen in de lanbouw- schoolvleugel van het complex cursus- sen gegeven worden voor aardappel selecteurs inseminatoren, keurmeesters van de N.A.K. en zaakvoerders van coöperatieve bedrijven, terwijl ook ■boerenzoons, die in het boerenbedrijl geen emplooy meer kunnen vinden hier een specialistische opleiding op i agrarisch gebied zullen ontvangen. Dat de bouw van een Landbouw- school in de ruimste zin van het woord gemotiveerd en daardoor zelfs nood zakelijk was zal men thans moeilijk meer 'kunnen ontkennen. Een merkwaardige bijzonderheid is dat beide scholen, zowel de R.L.W.S. als de Handelsschool in één groot ge bouw zijn ondergebracht. Een combi natie die men in ons land practisch niet aantreft. De kostenbesparing die men hierdoor kreeg lag vooral in de aanleg van twee centrale verwar- I mingsketels in een gemeenschappelijke kelder. Hoewel iedere ketel zijn „eigen" school verwarmt is het moge lijk, om als er één ketel wegens een defect uitvalt, de andere in te scha kelen en deze zonodig voor verwar ming van beide scholen te gebruiken. Een methode die ijicn ook zal toepas sen als geen intensieve verwarming nodig is, zoals in het voorjaar. De Handelsschool heeft acnt leslo- kalen gekregen. Vier op de begane 5 grond vier op de verdieping. De af metingen der lokalen zijn hier 6.10 bij 6.30. Men is afgestapt van de grotere klassieke maten die men vroeger voor lokalen van Middelbare scholen ge bruikte. Dat ook hierdoor een belang rijke kostenbesparing werd verkregen is duidelijk. Voorts bevinden zich in de Handelsschoolvleugel nog éen aarclrijkskunde-projectielokaal, één lokaal voor theoretische natuur- en scheikunde en een zeer ruim tekenlo kaal dat ook als overblijflokaal voor de leerlingen gebruikt zal worden. Door de genoemde lokalen geschikt te maken voor meer doeleinden heeft men ook in dit opzicht kunnen bezui nigen. Uiteraard zal het onderwijs aan deze combinatie-idee aangepast moe ten worden. (Wisseling van klassen"). Voorts bevinden zich in de Handels vleugel nog een directeurskamer, een kamer voor de concierge, een biblio theekruimte (onder het lage dak) en een royale hall, waar alle gangen op uitkomen. De R.L.W.S. Maandagavond moesten niet minder dan dl ie tientallen van VVV een uit wedstrijd spelen voor de competitie van de N.-H. Schaakbond. VVV 3 en VVV 4 moesten naar Andijk cn VVV 5 naar Enkhuizen. Het was moeilijk om voor drie wedstrijden vol ledig uit te komen en bovendien kwam VW 5 slechts met 8 spelers uit. Het derde tiental had nog kampioens kansen, evenals Andijk, dat door een 7-3 overwinning nu kampioen werd van aid. A: NHSB. VVV 4 speelde 4,5-4,5 tegen Schaak- lust 2 cn daar de afgebroken partij wel remise zal worden, mag hier een gelijk spel verwacht worden. VJY,5 .verloor met 7-3 van KTV 3 in Enkhmzen. Men begon al met twee «uilen, daar er slechts 8 Alkmaarders uitkwamen. De gedetailleerde uitslagen waren: Sehaaklust I-WV III 7-3: 1 Sj. Dijk- ,T t i PP,el„.Sr 1"0; 2 w- Gutter-A. v. d. Tak 1-0; 3 J. Gortermej. C Bouwman 0-1; 4 Th Dekker-G. Groe- newoud 0,5-0,5; 5 J. Vriend—F. J. Hol t>"'Jt Bo°!sman—c- Rus 1-0; 7 A. Prikkel—L. Nijman 1-0; 8 N, Stal—W de Wit 0,5-0,5; 9 J. Vriend—J. Schuur man 0,5-0.5; 10 K. Schenk—P. Groenen- berg 0,5-0,5. Sehaaklust II—VVV IV 4.5-4,5 (voorl 1 S. Zwagerman—F. Bosch 1-0; 2 B PasveerJ. Bastiaanse 0-1; 3 J Prins —F. v. d. Vliet afgebr.; 4 J. Kroon-f. Zanen 0-1; 5 H KuiperJ. Meiboom 1-0; 6 W. Zwagerman—F. Sehultz 0-1, 7 A. SwartJ. v. Ekeren 0,5-0,5- 8 F Horjus—P. Obdam 1-0; 9 C. ter Beek— J. Rosmalen 1-0; 10 L. Sluis—J. Wes- semius 0-1. KTV m (Enkh.l—VVV 5 7-3: 1 J. Valeritijn—-n.°. 1-0; 2 K. Broers-n.o. 1-0: oJ de Boer—mevr. Veis 0.5-0,5; 4 W BTakker °'1; 5 P' Huisman- mevr. De Jong 0-1; 6 D. Sie'sesH Lansen 0.5-0,5; 7 K. v. Dijk-L. de 1-°- 8,R Pranger-N Breebaaro in V? 5. Trelenüjn -s. Duinma.ver 1-0, 1U C. Stelling—mej. Groothof 1-0. dan die in (je Handelsschool (6 30 bij 8 m.). Hieronder bevinden zich een lo kaal voor practische scheikunde, een lokaal voor theoretische natuur- en scheikunde en bovendien een zeer gro te demonstratieruimte voor landbouw machines en vee. Dat de practijklessen van de R.L.W.S. niet meer op struc t gegeven tehoeven te worden, zoals dat thans het geval is, zal voor de directeur een. pak van he-thart zijn Met een proeftuin van 1000 m2 welke aan de achterkant van het ge bouw wordt aangelegd, zal een nood zakelijke voorwaarde worden vervuld. Het gebouw is hoofdzakelijk in staal en steen uitgevoerd. Alleen het dak is van hout, zodat het brandgevaar tol een minimum is beperkt. Hoewel niet overmatig breed zijn de gangen in beide vleugels voldoende ruim om een gemakkelijke passage van grotere groepen mensen mogelijk te maken. De beide conciërgewoningen die in het verlengde der vleugels liggen, zijn eveneens ruim en eenvoudig gehouden. Wat de architectuur aangaat kan men zeggen, dat ook deze, zoals de gehele opzet van het gebouw, eenvou dig doch smaakvol is. Het zeer grote complex, dat niets bijzonders wil pre tenderen imponeert door zijn eerlijke eenvoud. De architectonische oplossing in de ..dodehoek" der beide vleugels, is een gelukkige. Een concaaf gebogen torenspitsje brengt als een gave deco ratie het „snijpunt" tot een zeer aan vaardbare verlevendiging. Na de zomervacantie. DE eigenlijke „bouw" zal omstreeks Mei zijn afgelopen. Afwerking, inrichting en formaliteiten zuilen naar schatting nog enige maanden vergen, zodat in tegenstelling tot de aanvan kelijke verwachtingen de gebouwen n!et. °??1S—P^sen, maar waar schijnlijk pas na do zomervacanties in gebruik zullen worden genomen. ,In de coed gevulde zaal van het Gul den vlies, werd gisteravond een de monstratie gegeven door de Basko cor- settenfabriek te Amsterdam. Een ex pert van deze fabriek, hield een inte ressante causerie met lichtbeelden over het camp corset. Het camp corset, dat van Amerikaan se origine is. wordt in Nederland in li centie vervaardigd en is op wetenschap pelijke grondslag ontworpen. Immers net dragen van een goed corset bevor dert de gezondheid. Het verkopen er van is zeker specialistenwerk en het is raadzaam om. wanneer men zich zo'n vrii duur onderdeel van z'n garderobe aanschaft, zich door een vakkundig iemand te laten voorlichten. Ons leek de coupe van deze corsetten uitstekend en vooral de minder slanke dames zullen hierover enthousiast zijn. De vetersluiting wordt op ingenieuse wijze 0n7.icht.baar gemaakt. Geen ver velende knopen of strikken meer, zo dat men met een gerust hart een yersey of zijden japonnetje kan dragen. De lichtbeelden toonden duidelijk hoe belangrijk een goede houding is. Een slechte houding kan door een camp corset een zekere correctie ondergaan, die na enige tijd zeker succes zal heb ben. De talrijke dames waren zeer enthou siast over de demonstratie en gaven hiervan blijk door een hartelijk ap plaus. H. R. S. TERUG UiT KOREA Per Hr. Ms. „Piet Hein" zullen de volgende militairen der Zeemacht, af komstig uit de gemeente Alkmaar, uit Korea in Nederland terugkeren: Bootsman P. Ploeger, le Tuindwars straat 14; Matroos le kl. J. P. Bierman. Snaarmanslaan 31: Matroos 2e kl. H. Wouters, le Landdwarsstraat 24 en Schrijver le kl. A. H. Ossen. Baansin- gel 65. De aankomst zal vermoedelijk plaats vinden op 4 Maart 1953 ten Den Helder. Klaverjassers halen de beurzen open Op Dinsdag 24 Februari 's avonds 8 uur zal in café Beemster, Waagplein, een grote klaverjasdrive plaats vinden, georganiseerd door de ontspannings vereniging „De Beemster-Boys", ten bate van het Nat. Rampenfonds. Door enkele firma's zijn prachtige prijzen beschikbaar gesteld. Inschrijving staat open voor iedereen a f 0,75 per persoon en kan geschieden bij Jaap Smit, Nieu- wesloot 131, tel. 1813. Dierenbescherming Verleden week Vrijdag is melding gemaakt van een zwervend zwart hondje (witte borst, teel plm. 2 jaar). Wie kan ons inlichtingen verschaffen? Eigenaar bekend. Ter beschikking een 11 maanden oude herdershond. Het beest heeft een schaap doodgebeten en moet op last van de politie gedood worden. De hond heeft een buitengewoon lief ka rakter, is zeer vertrouwd bij kippen en goed voor kinderen. Dit dier moet natuurlijk een plaats hebben waar geen schapen zijn. De „dierenvriendin woonwagen kamp" zij medegedeeld dat ze alle inlichtingen kan krijgen bij de secre taresse van de af/. Alkmaar, mevr. v. Rossum, Anna van Burenstraat, Alk maar. De Inspecteur krijgt vee! brie ven met klachten over overtredingen die niet ondertekend zijn of met het verzoek „laat mij er buiten". Deze za ken worden niet behandeld. Evenmin de ingezonden stukken, die niet onder tekend zijn. Adres inspecteur: C. Ver- wer, Zaagmolenstraat 36. Kampioenschao A fcmaarse Kepelbond Scherpschutters II schoten met scherp Na de spannende wedstrijden om het persoonlijk- en het clubkampioenschap van de Alkmaarse Kegelbond kwamen Maandag- cn Dinsdagavond de clubs aan de beurt uit de B- en C-afdelingen. Het tweede team van OKA II staat in de B- atdeling met 656 hout aan de kop en maakt een zeer goede kans om deze plaats tc behouden. Het tweede vijftal van De Scherpschut ters verraste in C-klasse met een totaal van 622 hout. Dat was niet alleen vol doende om de eerste plaats in deze af deling te bezetten, maar tevens om de prestatie van het eerste team, dat in de B-klasse met 579 hout de vijfde plaats inneemt, ruimschoots te overtreffen. In de A-afdeling voor de Dames excel leerde het team uit Schagen. De Schager schonen namen met 610 huot de leiding en behaalden daarmede een ruime voor sprong op de dames van W.I.K., die het niet verder dan 563 hout konden brengen. Over de vrije baan voor dames en heren valt nog weinig te zeggen en wij zullen daarom volstaan met het geven van de stand zoals die tot Dinsdagavond werd geverifieerd. Korps Heren B: OKA II 656; Hout- balers I 635; De Unie I 620; Schagen 607; Scherpschutters I 579; De Club II 56S; Alles Om II (Velsen) 507. Korps Heren C: Scherpschutters II 622; TOG I 619; TOG II 561; Houthalers II 535. Korps Dames A: Vredelust (Schagen) 610; W.I.K. I 563; Vredelust II 544. Korps Dames B: Ons Clubje 543; W.I.K. II 476. Binnenkort aanbesteding tehuis Westerweg Veeljarenplan in onderzoek Aait het opmaken van een veelja renplan voor de investering der ge meente, waartoe verschillende raads leden een suggestie hebben gedaan, zal een behoorlijk sociografisch onder zoek vooraf dienen te gaan. B. en 1F. zullen hierover t.z.t. met een voorstel bij de raad komen, aldus ivordt in de Memorie van Antwoord medegedeeld. Ten aanzien van de bij het afdelings- onderzoek genoemde investeringen wordt door B. en W. bericht dat de stichtingskosten van het tehuis voor bejaarden aan de Westerweg supple toir worden geraamd. De aanbeste ding van de bouw van dit tehuis zal binnenkort plaats vinden. De kosten van de bouw van een tun nel onder de spoorweg in de Berger- weg en de verdeling daarvan over de bijdragende lichamen staan nog niet vast. Met de Nederlandse Spoorwegen en andere instanties worden onderhande lingen gevoerd omtrent eventuele fi nanciële bijdragen en de uitvoering, teneinde zo mogelijk nog in 1953 een begin met de werkzaamheden te kun nen maken. Gedeputeerde Staten heb ben bericht, dat zij de plaatsing van het tunneigedeclte op het provinciaal wcgenplan willen bevorderen, wat zou betekenen, dat de gemeente op een rui me uitkering in het provinciaal aan deel in de opbrengst van de motor rijtuigenbelasting kan rekenen. Vrije Baan Heren A: W. v. d. Bosch 45 2x; A. Kóllmann 45; E. Brink 45; A. Winder 45; G. Genefaas 43. Vrije Baan Heren B: G. Bosch 44; J. Haasbroek 43; J. Doeschot 42; C. Vlaar 41; D. Wyminga 41; P. Stam 41; M. Meijsen 41; Mr. Schuurman 40. "Vrije Baan Heren C: P. Tummers 4x 45; Meyer 43; v. Scheppingen 43. Vrije Baan Dames A: mevr. Bosch 45; mevr. Mulder (Schagen) 43; mevr. v. Uitert 41 2 x; mevr. Lensen 41. Vrije Baan Dames B: mevr. Köll- mann 42. Vrije Baan Dames C: mevr. Neiis (Schagen) 41; mevr. Hoogland (Schagen) 36 2 x; mej. Knuppel 36. Verrassingbaan Heren. J. Haasbroek 40 2 x. Verrassingbaan Dames: mevr. Bosch 36 2 x. ln de serie „Naar een gezonde sa- menl; ving", georganiseerd door het Instituut te Heiioo, sprak Maandag avond in het Dorpshuis de heer Paul de Vries, secretaris van het NVV te Amsterdam, over „De Keuze van het toekomstige arbeidsterrein". De heer De Vries begon zijn inlei ding met er op te wijzen dat een eigenlijke rjje beroepskeuze niet be staat. De keuze wordt bepaald door aan leg en psysieke, maar ook door maat schappelijke omstandigheden. De bepaling van school- en beroeps richting achtte hij op de huidige scho len niet de meest ideale. Gewenst' is dat pas op een latere leeftijd de keuze moet vallen. Nog te veel wordt er gelet op de theoretische kennis der jongens en meisjes. De handvaardigheid komt op onze huidi ge scholen te weinig tot ontplooiing. Steeds meer kiest men de z.g. adminis tratieve beroepen, zodat er een on derwaardering van de handenarbeid is ontstaan. Teleurstellingen, die de levensvreug de onnodig ontnemen; tijd- en geld verlies zijn het gevolg. Daarom is de determineerschool (ook wel de „2de leerlingenschool genoemd) zeer ge wenst. Hier worden de leerlingen die een functie in hun leven moeten gaan verrichten op alle mogelijke eigen schappen getest. Men kan dan gedeel telijk voorkomen dat 50 pet van de leerlingen der Middelbare scholen, 60 pet van de ULO en ruim 30 pet van de Nijverheidsscholen hun einddiplo ma niet halen, wat de staat per i7.ar 15.000.000 gulden minder zal kosten. Het onderwijs wat in die gevallen gegeven is. is niet verspild, maar als verschijnsel in deze gang van zaken toch niet gezond te noemen. GROOTEBROEK. 17 Febr. 5000 kg uien grof 44.9047.60, middel 46.6050, di iel. 48—48 80; 3000 kg bieten A 9.20, 600 kg koolrapen 4.50, 600 kg spruiten 32t-40, B 23—25, 23000 kg rode kool 7.5010, 2250 kg gele kool 8.508.70, 3750 kg kg groene kool II 1723.30. Liederen en opera-zang Binnenkort hoopt de stichting „Een uur muziek" ook voor de leerlingen van de ULO-scholen in Alkmaar een begin te maken met haar cultureel ontwikkelingswerk. Sinds vele jaren organiseert zij geregeld concerten voor de leerlingen van middelbare scho len alom in den lande, teneinde een steentje bij te dragen tot de zo hoog nodige muzikale ontwikkeling van deze groep jongeren. Na een aantal geslaagde proeven heeft zij thans ook de leerlingen van het uitgebreid lager onderwijs in haar werk betrokken, waarbij de program ma's met zorg aan hot. bevattingsver mogen van deze tenderer zijn aauge- past. Bovendien worden de uit te voeren werken od zeer eenvoudige en bevattelijke wijze toegelicht zodat het kind langzamernend in de geheimen van het luisteren naar en het gemeten Begrotingsveirgaderingen uitgesteld tot Maart De begrotingsvergaderingen, die aan vankelijk in Februari zouden worden gehouden zijn op verzoek van enkele le den uitgeste,d in verband met de korte tijd, die gelegen is tussen de verschij ning van de Memorie van Antwoord en de openbare behandeling van de begro ting. De data zijn thans 10, 11 cn 12 Maart. Aan de begrotingsbehandeling zal nog een gewone raadsvergadering voorafgaan. Deze is vastgesteld op5 Maart. BURGERLIJKE STAND Geboren: Baudina M. d.v. J. Sierk- stra en C. Admiraal: Hans z.v. J. A. Dekker en J. H. van Rosmalen: Alfred N. z.v. H. A. van Offeren en M. A. F. Ortlep; Roelof z.v. D. Th. Schouten en J. Doldersum- Jacobus M. z.v. H. Bos man en W. Dekker: Johanna M. d.v. C. G. Sinnige en A. Mienis. Gehuwd: Ruurd Lcmstra en Annigje M. Bakker. Overleden; Guurtje Heddes, 90 jr., wed. v. J. van der Velden: Johanna Vermeulen. 66 jr.. gehuwd m. G. du Pau: Cornells Heinis, 72 jr., gehuwd m D. Hop. Van onze eigen beginneling) ffliet, dat wij iets van ke gelen snap-pen, maar se dert gisterenavond durven wij ons tenminste vrijelijk tussen de groten van de lange plank, die deze week weer in „De Unieverenigd zijn, te bewegen. Nog on langs werd ons op een nor male clubavond toegebeten Ge kunt U als niet-kege- laar niet voorstellen hoe bijterig echte kegelaars soms zijn! dat. wij noch geloof noch inzicht in dit spel be zaten. Wij zijn daarover uitermate treurig gestemd geweest, omdat wij ten slotte niet eenmaal per week zonder geloof en zon der inzicht ettelijke uren doorbrengen met standvastig pogen een rare houten bal van uitzonderlijk gewicht over een plank te laten rol len. Aanvankelijk meenden wij in kegelen een soort ge sublimeerd sjoelbakken te ontdekken, doch wij kregen de schrik van ons leven toen ons opviel, dat een kegel- plank geen opstaande rand jes heeft. Dat achtten wij een fout in de spelregels en wij kunnen ons derhalve est voorstellen, dat het nrobleem „van de maleen zeer urgente zaak is. Voor ons dus een kegelbaan met opstaande randjes! Daarvoor zullen wij strijden. De lezer zal uit het bo venstaande hebben begre pen, dat wij in de theorie van het kegelspel al een heel eind gevorderd zijn. Theore tisch beheersen wij het spel, mogen wij zeggen. Maar de pragtijk liet af en toe „iets" ie wensen over. Zodra wij met vaste hand op een „negen' aanstuurdenbe reikten wij een zeer pover resultaat en zodra wij in het wilde weg een aanslag deden op ziel en zaligheid van de kegeljongen, waren ineens alle kegels verdwenen. Onze hatelijke clubgenoot scheen gelijk te krijgen: geloof en inzicht ontbraken ons. Maar gisterenavond zijn de kansen gekeerd. Wij dur ven nu met vlot élan achter de plank neer te knielen en na enige als het ware be- zwerende bewegingen op te staan om in snelle vaart naar voren te stormen, in middels de bal op de plank loslatend. Soms lopen wij daarbij kilomeiers heen en terug. Wij durven de on- aesthetisch grote bal te lief kozen tussen onze vingeren wij durven het onding 'te be vochtigen en weer af te drogen, met hars te werken en onze mouwen op te de ogen van hen, die een gewoonte van „alle negen schijnen te hebben gemaakt. Wij hebben namelijk best gegooid. Met wij bedoelen wij nu niet „ik", maar wij „van het tweede". Zó goed dat wij ons eerste met be schaamde kaken lieten slaan wat is jandorie 98 en 104 voor een gooier van het eeiste! en zelfs in onze afdeling de leiding namen. Wij hebben dan ook prompt dat eerste uitgedaagd. Po gingen van leden van dat team om zich in onze mo reel sterke gemeenschap van scherpe schutters te la ten onderschuiven hebben wij met succes afgeweerd. Wij gooiden 622 hout. Dat „hout" begrijpen wij niet. Waarom over hout zo na drukkelijk gesproken als er noch aan de baan, noch aan de bal iets anders dan hout te bekennen is? Wijzelf hebben daaraan het onze met jonge over moed bijgedragen. Wij heb ben wel de bewonderende blikken van onze gelieven achter ons gevoeld en de goedkeurende mompelingen gehoord van de besten uit Alkmaar. Wij hebben iedere zichtbare uiting van triomf weten te onderdrukken. Wij voelden ergens iets van een nieuw geloof opdoemen, om stropen. En dat alles onder over inzicht niet te spreken. Dat bezaten wij dus al, zij het verhuld. Vanavond gaan wij vrije baan" gooien op zoek naar vijf negens en morgen schijnen wij met z'n vijven voor het Alkmaars tiental te worden uitgenodigd. Wij zul len deze eervolle invitatie uiteraard weigeren, omdat wij ons in stille concentratie willen terugtrekken terwiüe van de wedstrijden, die in het nabije verschiet liggen. Laat ze maar komen, waar ze willen. We gooien ze alle kanten uit. Voor ons geen linkse of rechtse bal, voor ons is het parool: ogen dicht en rollen laten. Alles of niets. Ons geloof leidi ons naar „alles", zoals ge zult begrijpen. Jammer, dat wij deze week geen demonstratie van ons „kunnen" meer mogen geven. Wie niette min wel aardig kegelen wil zien, kan in „De Uniete recht. Hij gelieve te beden ken dat de besten aan dc beurt zijn geweest.... Voor de goede orde delen wij mede, dat het bestuur van de Alkmaarse kegel bond officieus heeft mee gedeeld, dat wij van C- klasser ineens A-klasser zijn geworden. De enige belo ning voor een sportieve prestatie van de eerste orde Proost. van goede muziek wordt ingewijd. Twee muziekmiddagen zijn in Alk maar geprojecteerd voor leerlingen van het ULO. Op Woensdag 25 Febru ari a.s. zal de bas-bariton I.cq Rom- merts, aan de vleugel begeleid door Piet Pijnenborg, een aantal liederen zingen. Het programma heet „De bron van het lied" en omvat de ontwikke ling van het eenvoudige volksPed tot het romantische kunstlied. Toelichtin gen worden uitgesproken door Piet Pijnenborg. Dezelfde zal begeleiding en toelich ting verzorgen op de uitvoering op Woensdag 22 April. Anneke van der Graaf, coloratuur-sopraan en John van Kesteren, lyrische tenor zullen frag menten uit opera's van Mozart en Do nizetti, alsmede de volledige korte opera „The Telephone" van de Ame rikaanse componist Menotti ten tonele voeren. In Jpeide gevallen is de plaats van samenkomst de aula van het Mur- mellius-gymnasium. NED. LETTERKUNDE 810.4 M88 Mulder. Passepartout. 810.4 S95 Stuiveling. Steekproeven 810.5 V82 Vooys, de. Conrad Busken Huet. 810.5 0461c Over Louis Couperus. 810.5 B8r Braak, ter. De duivelskun stenaar; studie over Vest dijk. ROMANS B70.5ap Romans. De avonturen van Pa Pinkelman. I. B70.5p Romans. Pa Pinkelman in de politiek. II. B70.5o Bomans. De onsterfelijke Pa Pinkelman. III. C16.7p Carmiggelt. Poespas. F10.4r Fabricius. De ring van de profeet. J42.3S Jong Jr., D. de. De stenen doolhof. S27.9r Scheepens. Rood als schar laken. 4V55.5vu Vestdijk. De vuuraanbid ders. C10 Cadell. Triangel. D40w,7 Dickens. Moeilijke tijden. Schetsen uit' Italië. "F41.3h Forester Horatio Horn- blower. 3 din. H49.5o Hemmingway. Over de rivier en onder de bomen. H67.2e Hobart. Hun eigen land (vervolg op: „Olie voor China's lampen"). M75.7 Monsarrat. De wrede zee. 018.2 O'Hara. Flicka het veulen. S62.2ga Sinclair, U. Geheim agent nr. 103. V65 Vittntini. Bij mijn moeder op Sicilië. W61st Wiechert, De stokebrand. 4 is historisch. GEEN MARKT MAAR EEN MIDDENSTANDSBEURS De vergadering van een aantal za kenlieden om de plannen te bespreken tot het oprichten van een Zaterdagse markt heeft hoewel zij nog geen vast omlijnde resultaten opleverde, toch duidelijke aanwijzingen gegeven om trent de algemene koers, die men wil gaan varen. Hoewel de meningen der betrokke nen uiteenliepen staat het thans vast, dat het niet in dé bedoeling ligt een markt in het leven te roepen, maar wel een periodieke „beurs" te organiseren waarvan neringdoenden uit andere ge meenten zouden worden uitgesloten. Omtrent de uitvoering der plannen zal contact opgenomen worden met de beide plaatselijke middenstandsvereni gingen.. De commissie, die de eerste bespre kingen zal voeren werd samengesteld uit de heren Beers, Bruin en Straver. Bloedgevers bleven weg Maandag- en Dinsdagavond is van enige tientallen personen, die zich als donor hadden gemeld, door de Rode Kruis-bloedtransfusiedienst bloed alge- nomen. Een groot aantal donors heeft zich enige tijd geleden opgegeven maar liet verstek gaan. Het Rode Kruis te Heiloo hoopt dat deze personen zich alsnog zullen melden. De gelegenheid daartoe wordt geboden op Donderdag avond in het wijkgebouw aan de Holle- weg tussen 7 en 10 uur. Voor opgaven en inlichtingen kan men ook terecht bij het secretariaat, mevr. v. d. Noorda, Kennemerstraatweg 12, Heiloo, telefoon 4802. Film voor bejaarden Gistermiddag werden in het Dorps huis twee filmvoorstellingen gegeven voor de bejaarde leden van de plaatse lijke soos. Er werden behalve een be drijfsfilm verschillende andere films vertoond die zeer onderhoudend wa ren, o.a. een rolprent over een botani sche tuin in Engeland en een muziek film met walsen van de bekende com ponist Joh. Strauss. De totale opbrengst ten bate van het Rampenfonds in deze gemeente is: hirs- collecte f 5653,20, kerkencollecten (alle gezindten) f 6011,samen f 11.664,20. Plus nog acht ton goed gesorteerde goe deren. Vijf en dertig personen emigreerden In het afgelopen jaar zijn vijf-en-dertig personen geëmigreerd naar elders, n.l. een naar Australië, een naar Brits Borneo, twee naar Canada, negen-en-twintig naar Nieuw Zeeland en twee naar Indonesë. In de jar&i daarvoor zijn ongeveer even eens vijf-en-dertig personen geëmigreerd. Naar ander werelddelen. TONEELOPVOERING TEN BATE VAN HET RAMPENFONDS De toneelvereniging „De Flierefluiters'* uit Egmond aan Zee gaf in de zaal van Jac. den Houdijker een toneelvoorstelling ten bate van het Rampenfonds. Het pu bliek heeft genoten, was een goed stuk en mooi spel. Jammer genoeg was de op komst maar heel matig. Aangezien het stuk „De ruwe Bolster" reeds verschillende malen in Egmond aan Zee is opgevoerd kunnen beschouwingen over het vertoonde spel hier achterwege blijven. FILMAVOND VAN VERENIGING BLOEMBOLLENCULTUUR De Verenigng Bloembollencultuur, afd. Egmond, vertoonde dezer dagen voor haar leden in de zaal van Jac. den Houdijker de prachtige kleurenfilm „Hollands' Glo rie". De film geeft opnamen van bollen- veldeqn in bloei uit de gehele duinstreek van Zuid- en Noord-Holland. Er waren ook beelden uit Egmond. De zaal was goed bezet. TERUG UIT KOREA Onze plaatsgenoot J. P. Hof zal t Maart a.s. met de Piet Hein uit de Koreaanse wateren terugkeren naar ons land GEMEENTERAADSVERGADERING De gemeentel aad van Bergen zal Dinsdagavond a.s. te 7.30 uur in de raadzaal bijeenkomen. De agenda ver meldt o.m. het vaststellen van verorde ningen op grond van de winkelsluitings wet en het vaststellen van een nieuwe wiikverordening ingevolge de drank wet. ifLtefcen! Plaatsing van deze stukken betekent niet dat de redactie met de inhoud instemt Zij acht kennisnemino ervan wel van algemeen belang Ik heb mij afgevraagd wat de boer moet voelen, die zelf gemakkelijk thuis zit en zijn melkvee op het Schoorlse voetbalveld zonder dek in de sneeuwstormen laat rondlopen. Bij in formatie bleek mij, dat de boer geen ruimte genoeg heeft om het vee op be hoorlijke wijze in de sta' onder te brengen. Als iemand zo vee mag hou den, vind ik het meer dan treurig. Kan de dierenbescherming hier nie' ngrijpen? C. MINKEMA, Laanweg 27, Schoor]. Burgerlijke stand Geboren: Hendricus Johannes, zv W. Hofman en G. C. Zwart; Gerardus Cor nells Johannes, zv G. C. J. Roord en C. E. van der Gaag; Jan, zv A. Stam en M. de Ruijter. Ondertrouwd: Jannetje Medik en Hendrik van den Boogaard, wonende te Katwijk; Saartje Cornelia Zwem mer en Jan Bakker, wonende te Vel sen. Overleden: Johan Cornells Roodhart, oud 70 jr, echtg. van Afke Lasscher. Dora Krab, oud 52 jr, echtg. van Re- mondus Petrus Jonker; Jan Zwart, oud 82 jr. wednr van Johanna Visser; Wil lem Kok, oud 91 jr, wednr van Marijtje Abie; Engeltje Dekker, oud 39 jr, echtg. van Jan Wijker (overleden te Alk maar); Alberdina Helena Blok, oud 4 mnd (overleden te Utrecht); Jan Gra- vemaker, ongeh. (overleden in Duits land). Subsidieregeling voor het schilderwerk verlengd Zoals men weet sluit op 28 Februari a.s. de termijn voor de oplevering van het schilderwerk, waarvoor door de Rijksdienst voor de Uitvoering" van Werken (DUW) subsidie is toegezegd krachtens de regeling voor subsidiëring van schilderwerk in de wintermaanden. Thans is de termijn voor cie oplevering van gesubsidieerd buitenwerk ver lengd tot 21 Maart a.s. wegens de zeer ongunstige weersomstandigheden gedu rende deze winter. TREKKINGSLIJST STAATSLOTERIJ 518e Staatsloterij, 4c klasse, 3e lijst f 2000; 5218 f 1500: 18766 19025 21842 f 1000: 3434 4399 6673 8195 400: 2052 3295 3671 4238 12101 15844 200: 1140 1266 1312 1358 2102 3099 4022 5337 5685 7441 7982 8399 8987 10236 10939 11241 11845 11922 11953 12589 13276 13387 14204 14721 16026 16176 16505 17280 17358 17533 17671 21018 21295 21617

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5