Kansen op accoord in oliekwestie nemen belangrijk toe r Eerste schade-uitkering van vijftig procent ihinale houtbewerker, n, 3 aank. timmeilieden jedijker Dorpen vr. bediende le-facturiste Brits-Amerikaanse voorstellen parallel met Perzische STAATSLENING Onderzeebootjager in zijn element Prof. dr W. Banning onderscheiden Het Nederlandse prof-elftal eelver. ,0e Vriendenkring' HMEINK Damclub Heiloo Hulp in nood" had een ongunstig jaar Maandag 23 Febr. 1953 VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN 150e Jaargang No. 44 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Mossadeq zal spoedig antwoorden NIEUWE NED. Groot f 200 millioen Clark wil gewonden en zieken uitwisselen Laaisie voorstel aan de Noordelijken Vriendschapsverdrag op Balkan een feit Donderdag ondertekening te Ankara Dertien Elzasser SS-ers op vrije voeten Koning Boudewijn naar Be'gië vertrokken Sokolofsky chef-staf van Russisch leger WEER6ER1CHI Nederlands protest bij Westduitse regering Thans contact te Cairp over Suezkanaal Gruwelijke roofmoord te Eindhoven Katholieken bleven de sterkste partij in Oostenrijk Flinke winst voor de Socialisten Verlies voor neo-nazi's en communisten Uitgave van circa veertig millioen gulden om te watertanden Gelden rentedragend belegd Economische unie van Chili met Argentinië Dodelijke trap van pony Nederlandse Roode Kruis helpt Perzië Belangrijke kerkelijke figuur 65 iaar NOG 2500 MILITAIREN IN HET NOODGEBIED at de UITVOERING 28 Febr. rkocht. Plaatsbespreking op de 's morgens van 11-12 in nskerk. Het Bestuur. ensttreding gevraagd een agmorgen 24 Febr. a.s., EZO, eerkings Industrie, Oudkarspel. 1L K. TER BURG vraagt ng. rekt tot aanbeveling. >oedige Indiensttreding, flinke aan H. Bulthuis, Groothandel» lkmaar. ton iTEN he :ten STEUNZOLEN volgens gipsafdruk BREUK- en BUIKBANDEN VOETBANDAGES ELASTIEKEN KOUSEN, enz. ILKMAAR TELEF. 5892 Lange tijd heeft het er naar uitgezien at J. Sprenkeling C. de Graaf zijn ;rste nederlaag zou toebrengen, ten otte moest hij echter met remise ge negen nemen. De stand ni groep I il ïans als volgt: C. de Graaf 18—32, H. Verver 19—28 lus 2 afgebr part., C. Bijwaard 1925, Slijkerman 1819, C. v. Lieshout 18— 1, A. Dekker 1318 pi. 3 afgebr. part., de'Geus 19—18, J. Sprenkeling 1817. Tuinman 1415 pl. 2 afgebr. part., de Geus 1814 pl. 1 afgebr. part., Spaans 1812, J. Groenenboom 14-11, Adrichem 1611, A. v. d. Werff 19 -10, P. Oud 17—9. De uitslagen luiden als volgt: Groep I: C BijwaardA. Dekker 20, de GraafJ. Sprenkeling 11, C. v. ieshoutH. Verver 0—2, S. de Geus— v. d. Werff 20, S. de GeusJ. Slij- erman 02, afg. part., H. VerverC. drichem 20, afg. part., J. Slijkerman -A. v. d. Werff 20, afg. part., C. de raaf—S. de Geus 20, afg. part. Groep II: KroonHelder 02, Bruin -Ursem 02. SchramaWennips 2—0, luismanSmit 20, Sprenkeling— raakman 20, C. de JongB. Hof- lan afg., NNSnel afg. OUDKARSPEL De plaatselijke iekenkasvereniging „Hulp in Nood" ergaderde gisteravond in het lokaal an de heer A. Schilderman. De voor tter, de heer G. IJff, verklaarde, dat et jaar 1952 niet gunstig voor de ver- liging was geweest. De rekening van a penningmeester, de heer N. Slooves, oot op een bedrag van' f 3254,46 met ;n nadelig saldo van f 368,45. Het te' t der vereniging bedroeg f 4680.11- an 63 leden werden 339 week-uitke ngen gedaan gedurende 1784 zieke®' igen, waarvoor f 2561,47 aan ziekenW erd uitbetaald. Het jaar 1952 gaf'» ekendagen meer dan het jaar daar- lor. De aftredende bestuursleden, aren P. Brink, J. van Hout en oyevaar werden herkozen. De MjjJ Slooves bracht verslag uit van ïhouden bondsvergadering. De verg?' iring sprak zich uit tegen een fusl et de drie andere Langedijker ver- ligingen .Wel werd de wenselijkhe'J auit om een bespreking te houden er het bedrag van de ziekenuitke- ng. De heer P. Volkers werd aange- ezen als afgevaardigde naar de bonds- irgadering. De heer N .Slooves dee'" mee, dat het met de -opgericht erkvereniging naar wens verloop'- en besloot ten slotte f 100.be* jV lar te stellen voor het Rampenfond5- KLAVERJASDRIVE OUDKARSPEL. In café Schildering erd een kiaverjasdrive gehouden, d :n zeer gzellig verloop had. Prijswinnaars waren: le gebr. Bakker 76 p., tevens rnarsenprijs (vijf marsen/, A. Schilderman—H. v. Rijn 6742 P-> gebr. Zijp 6670 p.; 4e Van Dijk-va ;erde 6545 p.; 5e H. Slink—Jo Carnas 27 p.; 6e G. Hoekstra—Th. de Vries 27 p.; 7e J. Sloop—K. Hoogeboom 8e J. GreeuwD. Boot 6105 P 6218 BROEKER DAMCLUB Eerste klas: H. Balder—C. J. Cools 0— de Kroon-C. Bak 0-2; J. Wagenaar C. Koedijk 2—0. Tweede klas: J. WederP. Bak Veenstra—c. Weder 0—2; W. Kok Balder 11. ..f Derde klas: E. Smit—A. -2; Th. Smit—A. Boon 0—2; H. 03 r Az.J. Boeyer 20; C. Boon C. »k 0—2. Uirecue: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdain 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, lel. 3320 Postgiro 187294 ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct. per m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden f 1.-, elk woord meer 5 cent. Uitsluitend contant Abonnementsprijs bij voor uitbetaling 2.02 per mnd. f 6.05 per kwartaal plus incassokosten Weekabonnementen t 0.49 Besprekingen te Teheran hervat HET' ZIET ERNAAR UIT, dat de kansen op overeenstemming tussen Amerika en Engeland ener- en Perziè anderzijds inzake de oliekwestie toe nemen. De Amerikaanse ambassadeur in Teheran, Loy Henderson, heeft Vrij dag aan Mossadeq een complex van voorstellen overhandigd, welke de goed keuring van zijn regering en van de Britse hadden. Hij leidde hiermee de her vatting van de besprekingen in. De Perzische premier heeft Zaterdag de ge hele dag met zijn raadgevers over de voorstellen gesproken. Een der adviseurs heeft na afloop verklaard, dat er een goede kans is op overeenstemming. BLIJKENS een heden gepubliceerd prospectus, heeft de minister van finan ciën besloten tot de uitgifte tegen de koers van 99 pet. van een 3 3/4 pet. Nederlandse staatslening, groot f 200 millioen, waartoe hij krachtens de le- ningwet 1949 gemachtigd is. De lening heeft een looptijd van ten hoogste 40 jaren, gerekend van 1 April 1953 af. Onder voorbehoud van versterk te Klossing of algehele delging zal. te 'beginnen in 1954, jaarlijks per 1 April 2(2 pet. op de lening wor den afgelost. De rente gaat in op 1 April 1953, de dag waarop de stor ting op toegewezen schuldbewijzen dient plaats te vinden. De coupons ver schijnen halfjaarlijks op 1 April en 1 October. Schuldbewijzen in de nieuwe lening zullen worden afgegeven in stukken van f 1000 en f 500, terwijl deelneming in de lening in de vorm van schuldre gisterinschrijvingen kan geschieden tot bedragen van ten minste f 100.000. "De inschrijving staat open op Don derdag 5 Maart 1953 van 9 tot 16 uur, bij het agentschap van het ministerie van financiën te Amsterdam. Inschrij vingen kunnen uitsluitend worden in gediend door bemiddelig van banken of commissionnairs in effecten, leden van de Bedrijfsgroep Effectenhandel, bij wie prospectussen en inschrijvings formulieren kosteloos verkrijgbaar zijn. De aanvragen tot inschrijving moeten zó tijdig worden opgegeven, dat zij door de bank of commissionnair op de inschrijvingsdag bij het agentschap van het ministerie van Financiën vóór 16 uur kunnen worden ingediend. De toewijzing geschiedt door de mi nister van financiën, zo spoedig moge lijk na de sluiting van de inschrijving. Het recht wordt voorbehouden in schrijvingen geheel of gedeeltelijk niet in aanmerking te nemen. Bij overteke- ning geschiedt de toewijzing systema tisch. De opneming van deze lening in de notering ter beurze van Amsterdam en Rotterdam zal worden bevorderd. Generaal Mark Clark, de opperbe velhebber van de verbonden troepen in Korea heeft door middel van de verbindingsofficieren te Panmoendjon aan de Noordelijken verzocht, onmid dellijk onderhandelingen te beginnen over de repatriëring van gewonde en zieke krijgsgevangenen. De onderhandelingen over een wa penstilstand, die reeds van December 1951 af werden gevoerd, staan reeds smds October 1952 geheel stil. Het ver zoek van Clark vvoidt in Washington gekwalificeerd als de laatste van een lange reeks pogingen, om uitwisseling van zieken en gewonden te verkrijgen. Afgevaardigden van de ministers van TnrkH 1 Zaken van Griekenland Turkye en Joego-Slavië zijn het Zater dagavond eens geworden over een 0nt werp voor een vriendschapsverdrag dat vandaag of morgen zou worden ge parafeerd 6 De ministers van Builen'andse Zaken van Griekenland en Joegoslavië ver trekken Donderdag naar Ankara om het verdrag let ondertekenen. Het verdrag bevat geen militaire be palingen en geen geheime artikelen. UENDERSON had een Brits voorstel voor regeling van de kwestie der schadeloosstelling .voor de Anglo-Ira- nian en een hiervan slechts weinig afwijkend Amerikaans plan inzake dezelfde kwestie bij zich. Het derde voorstel was eveneens van Amerikaanse origine en hield in, dat na regeling van de schadevergoedingskwestie de Ver. Staten de aankoop van Perzische olie zullen in orde maken. Aldus een Per zische mededeling. Burgemeester van Oradour zendt onderscheiding terug De dertien Elzassers, die te Bordeaux waren veroordeeld wegens hun aandeel in de massamoord te Oradour sur Gla- ne, zijn Zaterdag op grond van de pas aanvaarde amnestiewet op vrije voeten gesteld. Onder hen was een vrijwilliger, die tot acht jaar gevangenisstraf was veroordeeld, en daarvan reeds, ruim zeven in voorarrest had uitgezeten. De burgemeester van Oradour sur Glane heeft uit protest tegen de am nestie de aan zijn dorp verleende on derscheidingen op de prefectuur van Li moges ingeleverd. Koning Boudewijn v.an België, van wie verleden week nog verklaard werd, dat hij ziek was en nog geruime tijd in Zuid-Frankrijk zou moeten verblij ven, is gisteravond met zijn gezelschap naar zijn vaderland vertrokken. De ko ninklijke familie en haar gevolg steeg niet in Antibes in de trein, maar in St. Raphael. In Antibes hadden zich vele verslaggevers op het perron verzameld, echter tevergeefs. Maarschalk Sokolofsky, eerste plaats vervangende minister voor de strijd krachten in de Sovjet-Unie, is benoemd tot chef van de generale staf van het Russische leger. Hij volgt als zodanig generaal Tsjtemenko op. Sokolofsky is 54 jaar oud en was tijdens de oorlog reeds stafchef, en later opperbevelheb ber der Russische troepen in Duitsland. Hij geldt als een der bekwaamste tac tici van zijn land. Verwachting tol morgenavond- AANHOUDEND ZACHT Overwegend drong weer met veel bewolking maar morgen enkele opklaringen. Matige tot zachte wind tussen West en Zuid. Mor- gen oveicag dezelfde temperVu- ren als vandaag of iets hogere Zon Jp oriaer io.ll) Maan op 13.30. ond°i 5 59. Van Engelse zijde is nog verklaard, dat volgens de Britse voorstellen de kwestie van de schadevergoeding moet worden verwezen naar het Internatio naal Gerechtshof. Verder zijn er plan nen tot hervatting van de distributie en verkoop van Perzische olie op de wereldmarkten in overweging gegeven en is uiteengezet, op welke wijze onver wijld financiële hulp aan de Perzische regering zou kunnen worden geboden. De Perzische regering zal binnenkort op het stuk van de schadeloosstelling haar standpunt bekend maken. Gelijk gezegd is er goede hoop on een accoord. De adviseur, dr Sjayegon. die zulks mededeelde, vertelde nog, dat de Brits- Amerikaanse voorstellen op een aantal punten parallel lopen met de Perzische. Hij zei, dat Perzië uiteraard niet zal afwijken van zijn standpunt inzake de schadevergoeding, maar dat er mis schien plaats is voor kleine wijzigingen in de wijze van betaling. Touseul gaf ongehinderd pers-interviews De Nederlandse ambassadeur te Bonn. de heer A. T. Lamping, heeft bij de re gering te Bonn het bevreemden van de Nederlandse regering uitgesproken over het feit, dat een der ontvluchte gevan genen uit Breda, A. Touseul, ongehin derd persintervieuws kon geven, waar in hij o.m. verklaarde slechts op poli tieke gronden te zijn veroordeeld. Touseul, die ook reeds een keer in het Bondsgebouw ontvangen werd door een afgevaardigde, kon zich blijkbaar vrij in West-Duitsland bewegen zonder voor arrestatie bevreesd te zijn, aldus de heer Lamping, die tevens een af schrift van het gerechtelijk vonnis te gen Touseul aan de Westduitse rege ring overhandigde. Generaal Naguib en de Egyptische minister van Buitenlands Zaken, Fawzi, hebben Zaterdag een bespreking van anderhalf uur gehad met de Britse am bassadeur in Cairo, Sir Ralph Steven son. Deze bespreking wordt beschouwd als de inleidende phase voor de onder handelingen over de evacuatie van de zone van het Suezkanaal. Minister Algera heeft Zaterdag morgen in Den Haag op het Bin nenhof de waterstaatstechnische commissie geïnstalleerd. Men ziet hier de minister temidden van de leden dezer commissie kort na de installatie. Oude boer in afgelegen woning omgebracht De 74-jarige landbouwer M. H. van K. die een afgelegen boerderij aan de Hurksestraat te Eindhoven bewoonde is Zondagmorgen het slachtoffer ge worden van een roofmoord. Er wordt een bedrag van f 200 vermist. Van de dader ontbreekt tot nu toe elk spoor. Het parket iu Den Bosch heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. Toen de echtgenote van de landbou wer ongeveer om half negen uit de kerk thuis kwam, zag zij haar man dood op de vloer in de huiskamer lig gen. Er is door de dader kennelijk naar geld gezocht, want uit een kast wordt een bedrag \)an ongeveer 200 gulden vermist. Het slachtoffèr is waarschijn lijk met een zwaar voorwerp op het hoofd geslagen. Hij vertoonde tevens verwondingen aan de hals, welke ver wondingen waarschijnlijk zijn toege bracht met een broodmes, dat later op tafel werd aangetroffen. Aangenomen moet worden, dat roof het motief van de gruwelijke daad is geweest. yiER en een half millioen Oostenrij- kers trokken gisteren ter stembus voor de verkiezing van een nieuwe Nationale Raad (.Tweede Kamer). Dit betekent, dat een zeer groot deel van het kiezerscorps zich van zijn plicht heeft gekweten. De OVP (Katholie ken), die aanvankelijk op de Socialis ten een voorsprong van tien zetels had den, moesten een veer laten. Zij spron gen van 77 zetels terug op 74 en hebben daardoor nog slechts een zetel meer dan de op een na sterkste partij, die De echtgenote van ir Staf, minister van Oorlog en Marine, heeft Zaterdag- dagmiddag bij de Nederlandse Dok en Scheepsbouwmaatschappij in Am sterdam de in aanbouw zijnde onderzeehnntjaget „Friesland'' te water ge laten. Hier glijdt de ru sland" de eerste van de twaalf boten van dit type voor de Koninklijke Marine, in zijn element. der Socialisten. Deze gingen n.i. niet minder dan zes zetels vooruit, boekten in feite nog iets meer stemmen dan de Katholieken, doch kregen ten gevolge van het tellingssysteem toch een zetel minder (73). De Neo-Nazi's, die dach ten een flinke winst te zullen boeken, moesten toezien hoe hun zetelaantal van zestien zakte tot veertien. Ook de communisten boerden achteruit. Zij kwamen van vijf op vier zetels. riOSTENRIJK heeft bij deze verkie- zingen, die practisch zonder enig incident verliepen, schoon schip ge maakt voornamelijk wat betreft de ze ven kleine partijen, die geheel geen zetel wisten te behalen. Wanneer men de uitslag beziet, is het overigens dui delijk, dat slechts een coalitie van Ka tholieken en Socialisten de regering een meerderheid van twee derden ge ven, nodig voor succesvolle behande ling van alle constitutionele aangele genheden. De socialistische vice-kanse- lier Adolf Schaerf, heeft reeds gezegd, dat zijn partij in de coalitie zal blijven. Katholieken en Socialisten hebben sinds het einde van de oorlog samen geregeeiu. In November j.l. kwam e een breuk, die thans wel bijgelegd zal moeten worden. Politieke waarnemers achten het zeer wel mogelijk, dat kan selier Figl (Kath.) terug zal komen van zijn nadrukkelijk geuite wens, de post van kanselier in de nieuwe rege ring niet te zullen blijven bezetten. Het Rampenfonds geeft DE DIRECTEUR VAN HET RAMPENFONDS, de luitenant-generaal b. d. KNIL, P. Alons, heeft meegedeeld, dat het Rampenfonds aan gedupeerden van de watersnood binnen een week na terugkomst in hun woonoorden een eerste uitkering van vijftig procent der geraamde persoonlijke schade kunnen doen. Dit zal een uitgave van naar ruwe schatting veettig millioen gulden vergen. Het zal dan van de verdere inkomsten van het Rampenfonds afhangen, of de geleden schade geheel zal kunnen worden vergoed. Zaterdagavond was er in totaal in het Rampenfonds gestort de som van 57.000.000. soneel der V.N. te New York, welke collecte nog steeds voortduurt. Uit Rome vertrekt vandaag een „soli- dariteitstrein", bestaande uit dertig wagons, welke wordt begeleid door Rode Kruiswerkers. die op de reis door Italië hulpgoederen zullen inzamelen. De gezamenlijke gelden voor het Rampenfonds zijn op advies van een commissie uit de bankierswereld goed deels rentedragend belegd, o.m. voor 34 millioen in direct inwisselbaar schatkist papier. Meer dan duizend gulden rente per dag wordt dusdoende bijgeschreven- HE racUo-actié „Beurzen open, dijken dicht", welke Zaterdagavond van Eindhoven uit met beeld en geluid in de lucht was, heeft opnieuw het halve mil lioen overschreden en kwam thans tot f 1.307.593.80. De stad Arnhem heeft thans meer dan een millioen voor het Rampenfonds bijeen. De actie „Mouwen omhoog, ons land moet droog", welke alleen op Zaterdag 14 Februari door alle onderdelen der padvindersbeweging in Nederland werd gehouden, heeft bijna twee ton opgebracht. In Nieuw-Guinea werd ruim f 100.000 ingezameld. Functionarissen van het secretariaat der V.N. te New York heb ben ruim tienduizend dollar gestort voor hulp aan de slachtoffers. Dit is de op brengst van een collecte onder het per- President Peron van Argentinië, die momenteel een staatsbezoek aan Chili brengt, is het Zaterdag met president ïbanez eens geworden over de onderte kening van een veelomvattend econo misch verdrag tussen beide landen. Dit zal binnen vier maanden worden opge steld en goedgekeurd. Ongeluk ie Heer-Huoowaard De bekende pluimveefokker Corn. Kout, wonende op de hoek Van de Middenweg en de Rustenburgerweg te Heerhugowaard kreeg gistermiddag een zodanige trap van een pony, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. Naar aanleiding van de aardbevings ramp in Perzië. waarbij 1500 personen dakloos zijn geworden, heeft de Neder landse regering in overleg met het Ne derlandse Roode Kruis besloten Woens dag per KLM een zending van 200 300 kg medicamenten te sturen. Prof. dr W. Banning tt Driebergen is Zaterdag 65 jaar geworden. In verband hiermee heeft dr W. Drees, de minister-president, hem op die dag namens de regering gelukgewenst en hem de versierselen, behorende by het ridderkruis in de Orde van de Nederlandse Leeuw overhandigd. Voorts gewerden hem gelukwensen van de Nederlands Hervormde Kerk, het bestuur van de Party van de Arbeid, van de Tweede Kamerfractie dezer partij en van de stichting Kerk en Wereld, uitgaande van de Ned. Herv. Kerk, waaraan prof. Banning als hoofddocent is verbonden. Dr Banning, de zoon van een Vlaar- dingse visser, genoot een onderwijzers opleiding. maar studeerde nadien voor predikant. Hii stond te Sneek en te Haarlo. maar werd in de dertiger jaren directeur van de Arbeidsgemeenschap der Woodbrookers. als hoedanig hii de leiding van het tehuis te Bentveld kreeg. In de religieus-socialistische groep der S.D.A.P. was hii een zeer vooraanstaande figuur. Tijdens de oor- Het Nederlandse elftal van professio nals, dat op Donderdag 12 Maart in het Pure des Princes te Parijs tegen het officiële nationale team van Frankrijk zal spelen is als volgt samengesteld: De Munck (F.C. Köln); De Kubber (Ci- rondis Bordeaux) en De Vroet (Rou- aan)Schaap (Racing Club de Paris), Van der Hart (Rijssel) en Timmermans (Nimes); Appei (Reims), Wilkes (Turi- no). Van Geen (Nantes), Rijvers (St. Etienne) en De Harder Girondins Bor deaux), Reserves zijn: Vreeken (Nan tes), van Lent (Lens) en Roehrig (Rou- baix). Appel zal als technisch leider funge ren. De Franse voetbalbond zal een ver zorger aanwijzen. Naar wij van Theo Timmermans nader vernemen, hebben alle Neder landse spelers, die in Franse clubs uit komen, zich bereid verklaard in het professionalteam van Nederland te spe len. Hun clubs hebben geen bezwaren gemaakt. De heren G. Kruyver en L. Brunt, die dit weekeinde te Keulen vertoeven en daar een onderhoud hebben met dr P. Bauwens, voorzitter van de West duitse Voetbalbond, zullen aan F. C. Köln om toestemming vragen De Munck af te staan voor deze wedstrijd. Maan dag zal de heer Brunt zich met de voorzitter van Turino. de club waar voor Faas Wilkes op het ogenblik speelt, in verbinding stellen, teneinde het mogelijk te maken, dat ook Wilkes naar de Franse hoofdstad komt. In het rampengebied zijn thans nog ongeveer 2500 miltairen werkzaam op punten en in sectoren waar ze node gemist kunnen worden. Vooral de dijk bij Rilland-Bath is nog een belangrijk object en daar zitten nog ongeveer 1500 man grenadiers, genisten en artilleris ten. die voor een groot deel van Oasen- dreeht uit opereren. Op Voorne-Putten en Goeree-Over- flakkee werken 300 genisten en pon- iog werd hij door de Duitsers gegijzeld tonniers. Honderd pontonniers uit de en naar St. Michielsgestel overgebracht. Daar ontwikkelde hii tezamen met dr K. H. E. Gravemeijer en prof. dr H. Krae- mer de idee van de Gemeente-opbouw in de Ned- Herv. Kerk. die na de oor log haar beslag kreeg. Een uitvloeisel hiervan was o.m. de stichting-Kerk en Wereld, te Driebergen, welke tot taak kreeg, werkers voor allerlei kerkelijke arbeid op te leiden en te vormen Pro? Banning werd hier hoofddocent. In 194(5 werd hii voorts buitengewoon hoog leraar jn de kerkelijke sociologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Ook is hii docent aan het Netj. Herv.»Seminarie te Driebeigen. Benthien-kazerne te Dordrecht onder houden verbindingen met Zierikzee en Middelharnis. Zijne en Dinteloord hebben de steun van 250 man van de zware mortieren en 300 man van de commando's werken op Tholen aan het dichten van de dij ken. Voorlopig zullen de militairen tot vandaag blijven, maar het is niet on waarschijnlijk, dat voor enkele onder- if,,-, -Wp tprmiin verlengd zal wor den. Hier en daar zijn reeds aanzeg gingen ontvangen om tot Maart te blij ven.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 1