Maatschappelijk Hulpbetoon moet oudjes bijspringen r De wereldreis van Jimmy Brown Stad en Omgeving Verdachte van meineed tot vier maanden veroordeeld AGENDA Touristenklasse bij de luchtvaart na 1 April ook op Europese lijnen [£f Favoriet Kamp door de outside H. Krijgsman verslagen Zij bleet volhouden de auto van de heer P. te hebben bestuurd De nasleep van een schadegevalletje E. H. HOFSTEDE Zwaar verlies voor het verenigingsleven Moonliners maakten goedkope tarieven mogelijk Verpleegkosten worden steeds hoger Buitenlandse opdrachten voor jubilerende firma KLM-avond in het Gulden VI ies J. de Boer scoorde de hoogste serie (24) Schoolkranien redaciies kwamen in vergadering bijeen Een uitwisseling van artikelen en berichten Grote bedrijvigheid inl bouwvakken DINSDAG 24 FEBRUARI 1953 Vanmorgen heeft de Alkmaarse Meervoudige Kamer uitspraak gedaan in de zaak tegen de 31-jarige mcj. Divera B. uit Bergen, tegen wie veertien dagen geleden, in verband met meineed, anderhalf jaar gevangenisstraf was geéist. De officier van Justitie, mr J. O. V. Meischke. had in zijn requisitoir onmiddel lijke gevangenneming van verdachte geëist, doch de rechtbank na zich in Raadkamer te hebben teruggetrokken vond geen termen aanwezig om tot onmiddellijke gevangenneming over te gaan. De rechtbank, uitspraak doende, veroordeelde verdachte thans tot vier maanden gevangenisstraf. De officier hield vast aan hetgeen zijn getuigen hadden beweerd, wier verklaringen z.i. door hetgeen de door mr Bondam opgeroepen getuigen had den gezegd, geenszins in waarde waren verminderd. Zoals men weet, is deze meineed zaak de nasleep van een zeer eenvou dige zaak tegen de Bergenaar Hendrik P. Op de avond van de 25e October had de heer P. zich in het gezelschap van Divera B. in zijn Citroen bevonden. In Castricum reden zij een hond aan. De eigenaar van dat dier moest, zo ver langde -de heer P., de aan de -Citroen ontstane schade vergoeden. Men kon echter niet tot een vergelijk komen. De Jjeer P. stelde de politie van het ge keurde in kennis, waardoor de vraag naar voren kwam, wie van beide inzit tenden de auto had bestuurd. Het rij bewijs van de heer P. was namelijk enkele maanden tevoren voor onbe paalde tijd ingetrokken. Twee getuigen verklaarden te hebben gezien, dat P. aan de linkerkant van de wagen, van de bestuurdersplaats, naar buiten stap te. Mej, B., die door de raadsman van P., mr A. C. Bondam, als getuige was opgeroepen, hield vol, dat zij het was, die de wagen had bestuurd en die dus aan de linkerkant was uitgestapt. Mr Meischke vorderde de arrestatie van deze getuige, daar zij zich aan mein eed zou hebben schuldig gemaakt. Zij werd in arrest gesteld, doch na enkele dagen vrijgelaten. Het onderzoek werd terugverwezen naar de rechter-com- missaris. Ook veertien dagen geleden bleef mcj. B. volhouden, dat zij cn niet P. do wagen had bestuurd. Zij had nu de steun van een aannemer uit Castri cum, zekere P. C. B.. die door de raads man was opgeroepen. Twee andere ge tuigen, die aanvankelijk tegenover een particuliere detective, die door de ver dediger in de zaak was 'gemengd, ver klaringen ten gunste van mej. B. en P. hadden afgelegd, wilden of konden zich niets meer herinneren. Een dame, die in de onmiddellijke nabijheid van de plaats der aanrijding woonde, verklaar de. dat zij mej. B. links van de auto had zien staan. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIi Ik wilde 'n vlcite en 'n moo'e bril Ik slaagde prima bij HOFSTEDE Wai een keuze zeg! LANGESTRAAT 61 - ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) De heer Haiitema overleden In de ouderdom van 63, jaar is gis termiddag plotseling overleden de heer H. Haijtema Pzn, die hier ter stede niet alleen bekendheid genoot door zjjn kruideniersbedrijf in de Langestraat, dat reeds enige tijd door zijn zoon is overgenomen, maar waarin hij nog steeds actief deelnam, doch vooral (foor de vooraanstaande plaats, welke hij innam in het Christelijk Verenigings leven. In Gereformeerde kringen is het be richt van zijn overlijden met grote droefheid ontvangen. De heer Haijte. ma, die gistermiddag in de trein van Amsterdam naar Alkmaar op het station Zaandam stierf, heeft 'n werk zaam leven achter de rug. Dat blijkt oa. uit de lange lijst van organisaties, waaraan hij zijn beste krachten wijdde. Hij was dertig jaar lang penning, meester van de afdeling Alkmaar van het Ned. Genootschap tot Reclassering en bekleedde reeds 28 jaar een be stuursfunctie bij de Vereniging tot Be. vordering van Christelijk Schoolonder wijs, waarvan hij vele jaren voor. zitter was. Hij was voorts secretaris van de Chr. Middenstandsvereniging, hoofdbestuurslid van de Chr. Kruide- niersbond en had tevens zitting in de commissie voor het afnemen van vak. examens voor het kruideniersbedrijf. Van 1927 af was de overledene be stuurslid van de Openbare Leeszaal, die hij met zijn gedegen adviezen mede tot bloei hielp brengen. 'De heer Haii tema. div indertijd een pionier was op het gebied van de verkoop van ver pakte levensmiddelen, was 17 jaar voor zitter van de Enkabé, waarvan hij thans ere-lid was. In verband met de hart kwaal, waaraan hij leed, had hij zich de laatste jaren uit velschillende func ties teruggetrokken Zo was hij voor heen lange tijd ouderling van de Ge. reformeerde Kerk en oud-bestuurslid van de Christelijke Kleuterschoolver. eniging. De teraardebestelling zal plaats vinden op de Gem. Begraafplaats Vrijdagmiddag om 2 uur. TOTAAL BEDRAG STIJGT NOG IEDERE DAG De in Alkmaar gehouden inzame ling en het niet onbelangrijk aantal giften, dat sindsdien nog is binnenge komen hebben tot heden een totaal bedrag bereft van f 113.353,41. DINSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De -stad zonder genade (14 jr.): Cinema Ame- ricain, 8 uur: Don Camillo (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: Je moet er maar in vliegen (18 jr.); Harmonie Theater, 8 uur: Storm over Malakka (14 jr.) Café Amstel, Verdronkenoord: Kla- verjasdrive ten bate van Rampenfonds. Wapen van Heemskerk. 11 uur: Ex positie JAKO-rijwielfabrièk; 8 uur: Klaverjasdrive tussen Bloemwijk en U.K.K. BERGEN, 7.30 uur Raadsvergadering. WOENSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De stad zonder genade (14 jaar); Cinema Ame- ricain, 2.30 en 8 uur: Don Camillo (alle leeftijden); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Je moet er maar in vliegen (18 j.); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Storm over Malakka (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: ABRO- filmavond. Gulden Vlies. 8 uur: Rotterdams To neel met Het Hemelbed. Aula Murmelliusgymnasium: Eén uur muziek. DIENST APOTHEKEN De avond- en nachtdienst der apothe ken wordt deze week waargenomen door apotheek De Bever, Emmastr. 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 12.53 1.30 Woensdag 14.09 2.33 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 12.58 1.35 6.58 19.35 Woensdag 14.14 2.38 8.14 20.38 HE Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen zijn er mee begonnen. Ze banden alle luxe uit de lijndiensten, konden daardoor zeer drastische tariefverlagingen invoeren en boekten een veel hoger aantal passagiers, die dan voornamelijk werden vervoerd in de uren, waarin de vliegtuigen anders aan de grond ston den. Deze „moonliners" de vluchten werden gewoonlijk in de late avond of vroege ochtend gemaakt zijn ook door de KLM ingelast op de Noordatlan- tische route. Zij geven een besparing op een retourvlucht van 1300 gulden en zijn daardoor een vervoermiddel geworden voor de man met het gewone inko men. Dc toeristenklasse heeft in de burgerluchtvaart haar intrede gedaan. Eerst nog op de intercontinentale lijnen, maar na 1 April ook in het Europese lucht verkeer. Dit werd medegedeeld door dc chef van de commerciële afdeling Europa van de KLM. de heer Strijken, die gisteravond in het Gulden Vlies een causerie hield over. de ontwikkeling van de Burgerluchtvaart. De avond was belegd door de Nederlandse Reisvereniging in samenwerking met een vijftal andere organisaties. misch beheer de twee pijlers, waarop de gehele Nederlandse burgerluchtvaart is gebouwd. Vervolgens werd, ingeleid door een filmpje over de achtergronden van het vliegbedrijf, de kleurenfilm „Een vlieg- vacantie in Europa" vertoond, met flit sen van alle Europese landen. Er wa ren opnamen over de muziek in de ver schillende landen, de architectuur, de sport, het eten, de kleding en de ge bruiken en in deze bonte reeks van beelden ontdekten de Alkmaarders ook nog een stukje eigen stad: de Kaas markt. Allicht. Deze film was speciaal vervaardigd voor de Amerikaanse lan den. Omdat, zoals de inleider opmerkte, het aantal reizigers, dat van de lucht vaart gebruik maakt, voor 60% 'bestaat uit toeristen. Noodwet Ouderdomsvoorziening onvoldoende IN het Voorlopig Verslag op de gemeentebegroting 1953 is de bezorgdheid uit gesproken over de sterke stijging van het subsidie aan de gemeentelijke instel ling voor maatschappelijk hulpbetoon. De raadsleden, die zich hierover zorgen maken, stellen de vraag hoe de stijging te verklaren is, nu velen onder de wer king van de Noodwet Ouderdomsvoorziening vallen. Ontvangen deze personen bovendien uitkeringen van MH, aldus hun vraag. Het antwoord van B. en W. hierop luidt bevestigend. De slechter wordende economische omstandigheden en de stijging van de kosten van het levensonderhoud hebben velen, die zich aanvankelijk met hun uitkering krachtens de Noodwet Ouderdomsvoorziening konden redden, gedwongen zich tot maatschappelijk hulpbetoon te wenden om een aanvullende uitkering. Sinds 1949 is het aantal steungevallen met negentig toegenomen. Het steeds duurder wordende levensonderhoud heeft het bestuur van MH genoodzaakt de steunnormen te verhogen. Sinds 1948 zijn de normen voor een echtpaar beneden 65 jaar geleidelijk verhoogd met 5.50 per week. Al deze factoren zijn oorzaak van het hogere subsidie, dat voor 1953 is geraamd. De orgelfabriek van de fa. B. pe]s Zn., die de laatste twee jaren specia in Amerika een verkooporganisatie W opgebouwd heeft een .bestelling rek-, gen voor twee orgels voor de Menior'! Shapel van het Michigan State Coliï ge en de University Chapel in Chair paign Illinois. De firma bestaat op 3 Maart 50 ja- welk jubileum in stilte zal worden t vierd. Door het personeel wordt gelegenheid van deze herdenking gebrandschilderd raam aangebofc dat in de montagehal aan het Wo% een plaatsje krijgt. CR is in de vijf-en-dertig jaar van hei bestaan van de KLM het een en an der gebeurd, dat de moeite van het vertellen waard is. De heer Strijken deed dit in vogelvlucht. Hij herinnerde aan de oprichting van de luchtvaart maatschappij, waartoe het jonge luite- nantje, Albert Plesman, de stoot gaf, aan de vluchten met gehuurde machi nes, waarin de passagiers, als Pool reizigers ingepakt, in de open lucht zaten, en aan de Fokker-machine de F 2, die een dichte cabine had, waarin vier passagiers konden plaats nemen. Een novum in die dagen, toen de bur gerluchtvaart zich slechts schoorvoe tend ontwikkelde en het meer dan eens gebeurde, dat een piloot gedwongen was ergens op een weiland te dalen om aan een voorbijganger de weg te vra gen. Het is bij Croydon gebeurd, dat een Nederlandse piloot de weg kwijt was, zijn toestel aan de grond zette en van een passerende postbode hoorde, dat hij „deze weg moest volgen, bij de eerstvolgende kruising rechtsaf moest slaan en dan maar rechtdoor kon vlie gen. Hij zou dan vanzelf op Croydon terecht komen". De navigatie geschiedt tegenwoordig iets anders. Een omwen teling kwam in 1934, toen men in Ame rika begon met de vervaardiging van metalen vliegtuigen. De Douglastoestel- len verschenen op Schiphol en het con tact met Fokker, die tot dan de machi nes voor de KLM had geleverd, ver zwakte. Fokker meende in die tijd, dat men wel op zijn schreden terug zou komen, maar het tegenovergestelde was het geval. De vliegtuigen werden ge- perfectionneerd en na de tweede we reldoorlog kwamen er steeds grotere en nieuwere types op de markt. De Sky- masters en de Dakota's namen de plaats in van de DC 2, die voorheen het lucht ruim had beheerst. De Constellations en de Convairs gonsden naar alle wereld delen. De KLM bevliegt thans alle lijnen. De uitbreidingen, die na de oor log regelmatig tot stand kwamen, zijn nu achter de rug en het is thans de taak de diensten te consolideren. In antwoord op een hem gestelde vraag, zei de heer Strijken, dat de KLM voorlopig nog niet zal overgaan tot het aanschaffen van straalvliegtuigen. Het is een onloochenbaar feit, dat deze een veel hogere kruissnelheid hebben dan de gewone machines, maar hun grote brandstofverbruik noopt hen na drie uur vliegen te dalen om nieuwe voor raden in te nemen. Het voordeel gaat hierdoor geheel verloren. Spreker achtte het waarschijnlijker, dat de KLM turbine-motoren zal gaan invoeren. Deze geven de vliegtuigen weliswaar niet zo'n hoge snelheid, maar hun eco nomisch verbruik zal een gunstige in vloed hebben op de tarieven. En ten slotte zijn de veiligheid en een econo- ,,De Terriers" hebben een nieuw terrein De R.K. hockeyclub „De Terriers" die onlangs gehandicapt was door hel afkeuren van haar terrein gelegen aan de Wester weg, heeft toestemming ge kregen haar thuiswedstrijden te spelen op het terrein der Willibrordusstichting te Heiloo. Deze grasmat leent zich goed voor hockeywedstrijden en is door de KNHB goedgekeurd. Modevakschooldiploma's Bij het te Utrecht gehouden examen der Eerste Nederlandse Modevakschool vereniging Ensaid slaagden van de leer lingen van de Alkmaarse school: mej. Miedema, Alkmaar: J. Schouten. Alk maar en A. Waiboer, Bergen voor het dinloma lingerie-, huishoud- en baby- kleding: mevr. Drenth-Obdam voor costumière en moderne stofversiering: mej'. W. Prins. Egmond aan Zee voor het Kunstnijverheidsdiploma. Leo Hom naar Alkmaar Het bestuur van de scheidsrechters vereniging afd. Alkmaar organiseert Donderdagavond een zeer interessante avond voor haar leden en leden van Alkmaarse voetbalverenigingen. De bekende scheidsrechter Leo Horn zal namelijk, in de bovenzaal van café Tom een lezing houden over en een film vertonen van de Olympische Spe len te Helsinki. Voor deze avond blijkt buitengewoon veel belangstelling te bestaan, want alle beschikbare zit plaatsen zijn reeds besproken. CEN belangrijke post wordt verder gevormd door de uitgaven voor ver pleging van ouden van dagen en maat schappelijk ongeschikten in inrich tingen. Dit aantal neemt voortdurend toe en bovendien bewegen de verpleeg- prijzen zich in een steeds stijgende lijn. Een der grootste inrichtingen, waarin zich een belangrijk deel der verpleeg den op kosten van MH bevindt, heeft de prijs gedurende de laatste jaren met circa 60% verhoogd. Een andere inrich ting, waarin eveneens vele verpleeg den van de instelling zijn opgenomen, verdubbelde haar tarieven. In 1952 is 3463,door MH uitge keerd aan vier gezinnen, die hun wo ning moesten verlaten en tijdelijk logies kregen in een logement. De kosten van verpleging van arme krankzinnigen in gesloten afdelingen zijn voor 1953 geraamd op 129.695,25. Dat is 3787,77 meer dan in 1952. Voor de verpleging in aangewezen of open afdelingen is geraamd ƒ83.942,75 tegen ƒ66.000,— in 1952. Kinderbewaarplaats. MAAR aanleiding van een "opmerking van een der raadsleden hebben B. en W. zich bereid verklaard, de moge lijkheden van een kinderbewaarplaats te onderzoeken. Verschillende huismoe ders, die werkzaamheden buitenshuis Speelweide in Overdie kan nog niet worden aangelegd Op de begroting 1953 komt geen post voor met betrekking tot de aanleg van speelterreinen en een aantal raadsleden heeft daarom de vraag gesteld of het geen aanbeveling verdient met het oog op de werkverruiming de speelweide in het toekomstige Bosplan in de polder Overdie en Achtermeer tot uitvoering té brengen. Om technische redenen is dit onmo gelijk, aldus het antwoord van het col lege. Deze speelweide kan in verband met de drainering en de grondbewer-. king niet onafhankelijk van het overige deel van het bosplan worden aange legd. Onder meer zal hiervoor het zand van de uit te graven vijvers worden gebruikt. Speelterreinen in Alkmaar zijn aanwezig aan de Boezemsingel (2), P. A. de Langeplein, Liefdelaan, De Hout, Eikelenbergstraat en Van Teylin- genstraat. Voorts is er een terrein aan de Dr Schaepmankade en de Coorn- hertkade, waar de jeugd kan spelen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanne T„ d.v. A. J. Bie- man en M. Bloem Arnoldus W. M., z.v. W. M. Esser en M. H. Disseldorp. Gehuwd: Simon Henneman en Maria Schuurman. Overleden: Cornells Vreeker. oud 67 jaar. verrichten, kunnen niet voldoende zorg aan de kinderen besteden. In verband daarmede heeft het betrokken raadslid aangedrongen op voorzieningen. De gemeentelijke werkvoorzienings regeling voor handarbeiders voorziet in de mogelijkheid personen te werk te stellen, die lichamelijk ongeschikt zijn voor het zwaardere DUW-werk. Alkmaar heeft een groot aantal van deze werklozen en daarom is het vaak moeilijk voldoende objecten te vinden. Dis is een van de redenen, waarom ver leden jaar ook reeds een aantal perso nen in Bergen en Heiloo te werk is ge steld. Er is in Alkmaar op het ogenblik plaats voor 65 man en men hoopt dit aantal binnenkort tot 75 te kunnen uit breiden. Bij werkobjecten in DUW- verband waren op 31 December 1952 volgens het Arbeidsbureau geplaatst 171 arbeiders. De plaatsingsmogelijk heid in de werkvoorzieningsregeling voor hoofdarbeiders is 11 man, welk aantal op het ogenblik werkzaam is. Filmclub Herv. Jeugdraad Donderdag houdt de filmclub van de Herv. Jeugdraad in het Wapen van Heemskerk weer een filmavond. Als hoofdfilm zal worden vertoond „The Bishop's wife" (Hoog bezoek) met Gary Grant en Loretta Young. De dominé van de Anglikaanse kerk, die er zijn hart op heeft gezet, een kathe draal te bouwen heeft zorgen, daar hem het nodige geld ontbreekt, dat in hoofdzaak komen moet van enkele zeer rijke leden uit zijn gemeente. Deze mensen laten hem goed voelen, dat hij van hen afhankelijk is. In een verdrie tige bui bidt hij God om hulp en zie deze hulp komt in de gedaante van een doodgewone jongeman. In het voor programma worden enkele kleuren films vertoond over de plantengroei en over de metamorphose van rups tot vlinder. Mijn smaak is Hunter Navy Cut i Eo beiden hebben gelijk als ze zeggen: Ha!,.. HUNTER Heerlijk! Hunter Mild in 'n pakje Navy Cut in 'n doosje (Advertentie, ing. Medif Invitatie-tornooiDe Doorbraak Op de Zaterdag in het Gulden Vlies gehouden vergadering van de Alkmaar se Schoolkranten Federatie waren bijna alle redactieleden van de schoolbladen aanwezig, benevens afgevaardigden van Gymnasium en RHBS. die momenteel een „krantenloos tijdperk" doormaken. In zijn openingsrede zette Hans Rein- ders het doel en nut van de ASF uit een. De Federatie komt op voor de be langen van de schoolkranten en streeft vooral naar een goede samenwerking. Iedere krant staat los van een andere en behoudt haar eigen typisch cachet: zij legt op voorvallen en zaken die be trekking hebben op de eigen school het meest de nadruk. De ASF heeft echter in de bijna twee jaar dat zij bestaat bewerkt, dat de re dacties artikelen onder elkaar uitwisse len, elkaar de bladen toezenden en ook stukken plaatsen van andere, dan de eigen school. Zo leren de leerlingen van de ene school ook dus de geest van an dere kennen; zij zien eens verder dan hun eigen kleine schoolwereld. Het is zeer jammer dat een enkele schoolvereniging nog niet de waarde beseft van het ideaal der ASF: het on derling contact en begrip tussen de scholen, te bevorderen. Verrassingen komen in iedere sport voor, maar wfj kunnen ons geen sport indenken waarbij het verrassende ele ment groter is dan bjj het spel met de drie ballen en de keu. Dat werd gister avond eens te meer onderstreept op de openingsavond van het invitatietornooi, dat deze week in café De Doorbraak wordt gehouden, in de partij tussen Piet Kamp en Nelis Krijgsman. Voor de insiders was Kamp favoriet voor de fraaie beker en geen mens had verwacht dat hij op de eerste avond in zijn partij tegen Krijgsman, die zeker een klasse lichter is, in moeilijkheden zou komen. Laatstgenoemde speelde echter fris van de lever, niet in het minst geïmponeerd, en had de gehele partij een voorsprong totdat Kamp in de 31e beurt na een serie van 21 op 106 gelijk kwam. Nog was Krijgsman niet uit het lood geslagen, overwon enkele zeer lastige klippen en maakte in de 37e beurt de 125 vol. Op dat moment had hij in het ongunstigste geval zijn eerste winstpunt binnen, daar Kamp in de nastoot het hoogstens tot remise zou kunnen brengen. Kamp aarzelde echter met nog twee caramboles voor de boeg bij een lastige trekstoot, pro beerde er een „tweebander" van te maken en faalde, zodat Krijgsman, die tot de zwakke broeders in dit gezel schap werd gerekend, startte met de volle winst tegen één van de favo rieten. Piet Hoogland, die op het laatste mo ment de plaats innam van C. Smit, speelde de beste partij van de avond. Tegen Kater had hij slechts 26 beurten nodig en daar zijn tegenstander Vrouwe Fortuna beslist niet op zijn hand had, werd Hoogland, zonder ook maar één moment in moeilijkheden te zijn weest, winnaar. Wester en Schot gaven elkaar s vankelijk handen vol werk. Zij wa; kennelijk bevreesd voor elkaar, het gevolg dat zij hun spel niet ten v konden ontplooien. Wester werd f slqtte winnaar in 41 beurten. Beers was uit Egmond aan Zee komen om J. de Boer een nederlaag; bezorgen. Het was een treffen taa twee gelijkwaardige tegenstanders c elkaar geen duimbreed toegaven, lï gen het einde van de partij kreeg I Boer echter een inzinking, zodat Be met een voorsprong van 14 carambei winnaar werd. 37. Jimmy klemde zijn kaken op elkaar en met een helemaal inge. drukte gaspedaal joeg hij de Witte Engel over de hobbelige weg. Nu en dan maakten zij luchtsprongen van wel vijf meter en Piet Potlood moest zich stevig vastklampen om er niet uitgeslingerd te worden. Een groot voordeel was het nu, dat Jimmy met volle lichten kon verder rijden. Als een dolleman joeg hij dee jeep voort. Tussen hen zat hun gevangene. Die was juist bezig hij te komen. toen de jeep door een kuil van een halve mèter diepte vloog. De vent bonkte met zijn slap hoofd tegen de voor ruit en moest daardoor zijn tot be wustzijn komen nog éen half uurtje uitstellen. Hij zakte scheef tegen Jimmy aan, die hem met zijn elle boog een stevige zet gaf, zodat hij bijna op de schoot van Piet Potlood kwam te zitten. „Houd die knul een beetje in bedwang, Piet," schreeuw de Jimmy. Hij moet mij niet hinde ren bij het sturen. Ik heb heus mijn handen vol." Piet Potlood probeerde de buitgemaakte Bedouïn zo goed mogelijk overeind te houden en dat was in die hevig slingerende wagen geen gemakkelijk baantje. Intussen jakkerde Jimmy maar door. „Ik zal I je srtaks alles vertellen, Piet!", gilde Jimmy boven het geronk van de op volle toeren draaiende motor uit. „Wij hebben ze lelijk tuk en als het goed gaat en het ons een beetje mee. zit, zijn we voorgoed van dat tuig verlost Hoe eerder het nu dag wordt,'hoe beter het voor ons is. Hoe laat is het eigenlijk?" Piet Potlood probeerde zo goed en zo kwaad als 't. ging op zijn horloge te kijken, ,,'t ls precies half drie, Jimmv," zei hij. „Half drie," mompelde Jimmy. „Ik had gehoopt, dat het veel later zou zijn geweest." De volledige uitslagen luiden: Krijgsman 125 37 15 Kamp 123 37 21 Beers 125 31 15 De Boer 111 31 24 Wester 125 41 11 Soliot Sr. 95 41 16 Hoogland 125 26 19 Kater 79 26 11 De firma IJ. Kroonenburg te Hf die de bouw van het complex tenshof", gelegen achter de Kohns'i' school nabij de Bergerweg zal uitvor is met haar werkzaamheden bet® evenals de firma Boekei en Zoor hier, die belast is met Se bouw vr' complex voor bejaarden achter dei ting Paling en van Foreest aan ièi I Krugerstraat. De firma Botman en Vertelt, H met de bouw van de nieuw/' delsschool en Riikslandbouw .ij school goeddeels is gereecir I heeft haar werkterrein verplaatst de Limmerhoek, waar een nieuwe gel wordt gebouwd voor de dienst'"U Openbare werken. De ophogingswerkzaamheden vat I terreinen aan de Westerweg, waW I Verzorgingstehuis voor Ouden W. gen zal verrijzen, zijn in volle 6*. ook aan het bouwrijp maken vsnk gronden tussen de verlengde V(® V straat en de Dr Schaepmankade (i nog hard gewerkt. Transformatoren voorlopi! achter de meter In sommige gevallen zijn de W', bedrijven overgegaan tot plaatsing een verhuistransformator voor omvorming van de spanning volt achter de electriciteitsm waardoor het stroomverlies voor r ning van de bewoners zal komen, enkele raadsleden is in verband mede de vraag gesteld of dit betrokkenen nutteloze stroomver dat per jaar zeker 90 KwH zal de gen, door de gemeente wordt vers De plaatsing is tijdelijk antwoorden B. en W. De zuil® waar de transformatoren den geplaatst, zal aan de voorgelegd. Indien deze zou --- de plaatsing voor de meter te o schieden zal aan de betrokke aan hen in rekening gebrachte verlies worden gerestitueerd. VJl De verhoging van de spann g het electriciteitsnet van 127 tot - 1(. vraagt van de gemeente een ring van f 571,324.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2